Resultat för Arena Sprint Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Sprint Meet | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 februari 2018 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.45 | 1:17.57 | |||||
2 | Jakob Lindskoug | 2004 | Simklubben Poseidon | 36.30 | 1:17.67 | |||||
3 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.75 | 1:17.98 | |||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 36.40 | 1:19.08 | |||||
5 | Vincent Hua | 2004 | Ringsjö Simklubb | 37.35 | 1:21.14 | |||||
6 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 39.40 | 1:22.51 | |||||
7 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 40.14 | 1:24.08 | |||||
8 | Anthon Huasson | 2004 | Ringsjö Simklubb | 40.04 | 1:24.32 | |||||
9 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.30 | 1:24.50 | |||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.71 | 1:25.31 | |||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.89 | 1:25.32 | |||||
12 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.31 | 1:25.52 | |||||
13 | Chengyue Li | 2004 | Simklubben Ran | 39.82 | 1:27.13 | |||||
14 | Vincent Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.40 | 1:27.88 | |||||
15 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.26 | 1:29.41 | |||||
16 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.69 | 1:32.07 | |||||
17 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 42.67 | 1:33.16 | |||||
18 | Erik Komstedt | 2005 | Simklubben Sydsim | 43.89 | 1:33.41 | |||||
19 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | 1:33.69 | |||||
20 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.64 | 1:34.26 | |||||
21 | Felix Ferm | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 45.32 | 1:35.21 | |||||
22 | Aram Kazarian | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.76 | 1:35.56 | |||||
23 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 44.48 | 1:36.19 | |||||
24 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 45.71 | 1:36.25 | |||||
25 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 46.35 | 1:37.42 | |||||
26 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 47.29 | 1:39.19 | |||||
27 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 46.57 | 1:40.61 | |||||
28 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 47.90 | 1:41.24 | |||||
29 | Alexander Persson | 2004 | Simklubben Triton | 47.44 | 1:41.35 | |||||
30 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 48.71 | 1:41.50 | |||||
31 | Marcus Bengtsson | 2005 | Simklubben Poseidon | 52.06 | 1:49.96 | |||||
- | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:10.10 | |||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 33.22 | 1:12.60 | |||||
3 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.24 | 1:13.26 | |||||
4 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.70 | 1:13.87 | |||||
5 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:14.91 | |||||
6 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.52 | 1:14.97 | |||||
7 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.28 | 1:15.44 | |||||
8 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 35.97 | 1:16.18 | |||||
9 | Gustav Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.55 | 1:16.19 | |||||
10 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.02 | 1:16.24 | |||||
11 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.12 | 1:16.55 | |||||
12 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 36.08 | 1:17.13 | |||||
13 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.79 | 1:17.32 | |||||
14 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.63 | 1:18.04 | |||||
15 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.57 | 1:18.09 | |||||
16 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.16 | 1:18.40 | |||||
17 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.09 | 1:18.49 | |||||
18 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.41 | 1:18.68 | |||||
19 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.35 | 1:18.79 | |||||
20 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.78 | 1:18.86 | |||||
21 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.62 | 1:19.40 | |||||
22 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | 1:19.83 | |||||
23 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.97 | 1:20.67 | |||||
24 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.60 | 1:20.80 | |||||
25 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.24 | 1:20.97 | |||||
26 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:21.28 | |||||
27 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.93 | 1:21.31 | |||||
28 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.99 | 1:21.51 | |||||
29 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 34.40 | 1:21.73 | |||||
30 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 37.46 | 1:22.05 | |||||
31 | Jonathan Zachrisson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.63 | 1:22.13 | |||||
32 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 38.73 | 1:22.39 | |||||
33 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.68 | 1:23.34 | |||||
34 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.82 | 1:23.79 | |||||
35 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 38.56 | 1:23.89 | |||||
36 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.22 | 1:24.15 | |||||
37 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.39 | 1:24.61 | |||||
38 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 39.59 | 1:25.93 | |||||
39 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 39.53 | 1:26.77 | |||||
40 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 42.51 | 1:28.70 | |||||
41 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 42.07 | 1:32.44 | |||||
42 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 42.87 | 1:32.46 | |||||
43 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 44.82 | 1:34.24 | |||||
- | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | 1:06.97 | |||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.72 | 1:08.96 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | 1:09.07 | |||||
4 | Erik Juliusson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.18 | 1:10.04 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.78 | 1:10.45 | |||||
6 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:10.55 | |||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 32.61 | 1:10.59 | |||||
8 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.20 | 1:10.66 | |||||
9 | Julius Ekstrand | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.41 | 1:11.11 | |||||
10 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.21 | 1:12.09 | |||||
11 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.89 | 1:12.48 | |||||
12 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:12.55 | |||||
13 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:12.79 | |||||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.66 | 1:12.94 | |||||
15 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 34.27 | 1:14.16 | |||||
16 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 33.52 | 1:14.28 | |||||
17 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 34.65 | 1:14.82 | |||||
18 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:15.00 | |||||
19 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.86 | 1:15.14 | |||||
20 | Alexander Waldo | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.83 | 1:15.32 | |||||
21 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.44 | 1:15.69 | |||||
22 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.53 | 1:16.00 | |||||
23 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.88 | 1:16.56 | |||||
24 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.53 | 1:16.58 | |||||
25 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.79 | 1:16.92 | |||||
26 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.60 | 1:17.09 | |||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.94 | 1:17.43 | |||||
28 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 35.48 | 1:17.81 | |||||
29 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.45 | 1:18.24 | |||||
30 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.54 | 1:18.93 | |||||
31 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 35.86 | 1:20.50 | |||||
32 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.83 | 1:20.94 | |||||
33 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.33 | 1:21.45 | |||||
34 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:22.07 | |||||
35 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.53 | 1:25.43 | |||||
- | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:01 |