2018-09-22   08:15:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Open 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            29.42   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim            29.62   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.78   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg            31.11   
Sara Westholm  2001  Varberg Sim            31.28   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            31.31   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            31.40   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            31.60   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            31.74   
10  Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            31.80   
11  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            31.86   
12  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            32.07   
13  Alva Back  2002  S77 Stenungsund            32.08   
13  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            32.08   
15  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            32.20   
16  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.21   
17  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            32.28   
18  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            32.34   
19  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            32.40   
20  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.62   
21  Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            32.77   
22  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            32.84   
23  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            33.02   
24  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            33.09   
25  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            33.13   
26  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.24   
27  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim            33.47   
28  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.48   
29  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.49   
30  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            33.52   
31  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            33.73   
32  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            33.77   
33  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.78   
34  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            33.87   
35  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            33.90   
36  Polina Zhirkova  2004  Göteborg Sim            33.92   
37  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            33.99   
38  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            34.02   
39  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02            34.08   
40  Matilda Scheutz Attefors  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.11   
41  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.12   
42  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.31   
43  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.69   
44  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            34.87   
45  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02            35.11   
46  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            35.47   
47  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            35.61   
48  Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            35.65   
49  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            35.70   
50  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            35.82   
51  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.86   
52  Anna-Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            36.02   
53  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap            36.04   
54  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            36.12   
55  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.23   
56  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            36.41   
57  Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.49   
58  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            36.71   
59  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            36.83   
60  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            36.87   
61  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            36.89   
62  Eila Johns  2004  Kungälvs Simsällskap            36.93   
63  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.95   
64  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            36.98   
65  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.17   
65  Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            37.17   
67  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            37.28   
68  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            37.30   
69  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            37.37   
70  Sirin Sponga  2002  Göteborg Sim            37.41   
71  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.53   
72  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            37.61   
73  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.63   
74  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.64   
75  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            37.65   
76  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.66   
77  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            37.71   
78  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.85   
79  Elin Sjöber  2005  Göteborg Sim            37.89   
80  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            37.94   
81  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            38.22   
82  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            38.25   
83  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            38.28   
84  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            38.47   
85  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim            38.52   
86  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            38.83   
87  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            38.97   
88  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.10   
89  Linnéa Brudigam  2005  Kungälvs Simsällskap            39.23   
90  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            39.62   
91  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            39.66   
92  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            40.67   
92  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            40.67   
94  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            41.01   
95  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            41.19   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.07   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.13   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            26.30   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            26.51   
Efrem Ghirmai  1996  Simklubben S 02            26.53   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            26.69   
Peter Jivanov  2002  Skara Simsällskap            27.03   
Martin Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.19   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.47   
10  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.55   
11  Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg            27.71   
12  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            27.92   
13  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            28.30   
14  Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap            28.32   
15  Max Feng  2001  Göteborg Sim            28.75   
16  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            28.94   
17  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.09   
18  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            29.10   
19  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            29.22   
20  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim            29.66   
21  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.86   
22  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            29.96   
23  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            30.01   
24  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.24   
25  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            30.26   
26  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.32   
27  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            30.37   
28  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            30.45   
29  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim            30.58   
30  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            30.69   
31  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            31.33   
32  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            31.34   
33  Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            31.60   
34  Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS            31.61   
35  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            31.87   
36  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            31.95   
37  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            31.97   
38  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.01   
39  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            32.16   
40  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            32.29   
41  Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            32.54   
42  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            33.01   
43  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim            33.23   
44  Love Mellegård-Fastén  2003  Göteborg Sim            33.59   
45  Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.60   
46  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.06   
47  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            34.46   
48  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.05   
49  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            35.13   
50  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            35.80   
51  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            35.95   
52  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.57   
53  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            36.86   
54  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            36.96   
55  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            37.25   
56  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.53   
57  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.39   
58  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            38.45   
59  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            38.53   
60  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            38.89   
61  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            38.94   
62  Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.64   
63  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.83   
64  Alber Lindroth  2005  Göteborg Sim            39.92   
65  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.34   
66  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            41.38   
67  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            41.55   
68  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            41.61   
69  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            41.62   
70  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            42.27   
71  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            42.60   
72  Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            42.61   
73  Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            43.49   
74  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            43.72   
75  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            43.82   
76  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.35   
77  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            44.52   
78  Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            44.64   
79  Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap            46.52   
80  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            46.76   
81  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            48.92   
82  Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.97   
83  Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            1:00.54   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            DNS   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
Alexander Moustakas  2002  Göteborg Sim            DNF   
Azad Inci  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Johannes Lundqvist  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 3, 400m Frisim Damer A, Finaler 
Sponsor: Copycenter Print Solution 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.77  2:10.85  3:19.08    4:27.73   
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    1:05.48  2:15.17  3:25.47    4:33.82   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:07.19  2:18.51  3:29.51    4:38.11   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.49  2:17.60  3:29.85    4:42.36   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    1:08.39  2:19.82  3:32.38    4:44.67   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:09.59  2:26.60  3:43.37    4:57.88   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    1:09.05  2:25.04  3:42.58    4:59.11   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:10.29  2:32.05  4:01.17    5:31.22   
Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    1:19.40  2:44.76  4:09.97    5:34.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar A, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:00.92  2:06.41  3:11.84    4:13.04   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.58  2:06.92  3:12.72    4:13.08   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.29  2:06.79  3:11.74    4:14.03   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.47  2:10.18  3:19.62    4:29.01   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    1:05.24  2:13.96  3:22.71    4:29.32   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    1:04.31  2:12.99  3:22.12    4:30.27   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    1:06.99  2:18.71  3:30.82    4:42.06   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.01  2:18.86  3:33.01    4:46.00   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    1:08.13  2:20.52  3:34.60    4:48.28   
10  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap    1:07.35  2:20.81  3:35.64    4:50.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 5, 200m Medley Damer B, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    31.03  1:09.82  1:52.11    2:27.77   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    33.08  1:10.54  1:55.04    2:29.05   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    32.66  1:11.67  1:56.59    2:32.43   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    31.33  1:11.91  1:56.37    2:34.16   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    33.28  1:16.09  2:00.66    2:35.59   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.02  1:15.35  1:59.67    2:35.62   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    33.08  1:15.16  2:03.70    2:37.06   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    35.96  1:18.22  2:01.62    2:37.10   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    33.47  1:15.62  2:02.07    2:38.69   
10  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    34.39  1:16.06  2:02.06    2:39.27   
11  Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.79  1:12.56  2:03.71    2:39.81   
12  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    34.33  1:19.43  2:02.98    2:40.55   
13  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    32.87  1:17.06  2:05.26    2:41.10   
14  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    36.19  1:20.03  2:04.05    2:41.97   
15  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    34.55  1:16.97  2:05.34    2:42.88   
16  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.88  1:17.96  2:04.73    2:43.33   
17  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    34.64  1:19.51  2:05.00    2:45.56   
18  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    33.70  1:14.45  2:04.36    2:46.10   
19  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    35.95  1:20.37  2:09.85    2:47.16   
20  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    33.46  1:18.34  2:07.49    2:47.92   
21  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    35.61  1:21.23  2:08.50    2:48.41   
22  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    34.74  1:18.76  2:09.52    2:50.08   
23  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    34.65  1:23.12  2:12.25    2:51.87   
24  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    37.07  1:22.45  2:09.69    2:51.98   
25  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    35.17  1:21.56  2:14.90    2:55.53   
26  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    38.59  1:25.95  2:15.55    2:56.40   
27  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.19  1:24.78  2:18.66    3:02.40   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 6, 200m Medley Herrar B, Finaler 
Sponsor: STC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    30.66  1:10.56  1:48.81    2:20.69   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.99  1:09.98  1:51.23    2:23.29   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    29.65  1:09.96  1:51.54    2:24.92   
Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02    30.79  1:09.80  1:52.87    2:26.81   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.42  1:06.71  1:51.46    2:26.96   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.66  1:12.52  1:53.56    2:27.53   
Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    31.51  1:11.73  1:54.24    2:29.15   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.04  1:10.18  1:53.73    2:31.33   
Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.66  1:14.15  1:58.44    2:33.86   
10  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    34.37  1:14.42  1:58.90    2:34.58   
11  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    31.71  1:13.68  1:58.55    2:37.81   
12  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    33.02  1:16.26  2:04.21    2:37.96   
13  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    33.64  1:16.50  1:59.79    2:38.42   
14  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    32.17  1:12.54  2:01.74    2:38.69   
15  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    32.46  1:14.96  2:00.27    2:39.08   
16  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.78  1:17.65  2:02.86    2:39.15   
17  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    34.28  1:18.84  2:03.09    2:40.41   
18  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    33.79  1:16.06  2:04.39    2:42.63   
19  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    32.70  1:18.71  2:08.38    2:43.27   
20  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    35.32  1:17.72  2:06.67    2:45.67   
21  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    39.07  1:25.90  2:10.73    2:48.72   
22  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.99  1:25.34  2:20.48    2:57.58   
23  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    35.15  1:24.81  2:19.07    2:57.87   
24  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    39.29  1:28.67  2:17.77    2:58.23   
25  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    38.19  1:29.32  2:24.36    3:09.77   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer C, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    30.91  1:04.22  1:38.69    2:12.93   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    32.03  1:06.59  1:41.57    2:16.60   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    31.71  1:07.45  1:43.06    2:17.37   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    31.42  1:07.37  1:43.63    2:18.18   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    31.45  1:06.04  1:41.80    2:18.98   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.59  1:06.64  1:42.98    2:19.34   
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.38  1:06.52  1:43.22    2:19.57   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    32.51  1:08.40  1:45.00    2:20.60   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    32.38  1:07.90  1:45.03    2:22.91   
10  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    31.81  1:08.38  1:46.02    2:23.17   
11  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    33.53  1:10.85  1:48.67    2:23.71   
12  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    33.46  1:09.63  1:46.81    2:23.90   
13  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    33.31  1:09.35  1:47.56    2:25.55   
14  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    31.63  1:06.39  1:47.60    2:26.06   
15  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.38  1:12.66  1:50.45    2:26.91   
16  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    33.33  1:10.23  1:48.65    2:27.05   
17  Polina Zhirkova  2004  Göteborg Sim    33.89  1:11.32  1:49.65    2:27.18   
18  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    33.90  1:11.75  1:49.65    2:27.41   
19  Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    32.50  1:10.47  2:29.03    2:29.03   
20  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    33.45  1:11.48  1:50.61    2:29.04   
21  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    33.59  1:11.69  1:51.43    2:30.22   
22  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    33.17  1:11.36  1:50.73    2:30.89   
23  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    35.19  1:14.65  1:54.45    2:31.91   
24  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    36.09  1:15.26  1:54.41    2:32.41   
25  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.57  1:12.40  1:52.97    2:32.93   
26  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    36.26  1:16.17  1:54.83    2:33.10   
27  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    36.55  1:15.67  1:55.22    2:33.23   
28  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    33.74  1:12.72  1:52.90    2:33.63   
29  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    34.04  1:13.63  1:55.17    2:35.42   
30  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    34.04  1:13.34  1:54.62    2:35.86   
31  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    34.77  1:15.39  1:55.93    2:36.89   
32  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    34.13  1:13.92  1:55.83    2:36.96   
33  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    35.57  1:15.08  1:56.67    2:37.36   
34  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    36.90  1:17.23  1:57.98    2:37.76   
35  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    35.86  1:15.89  1:57.18    2:38.16   
36  Eila Johns  2004  Kungälvs Simsällskap    34.86  1:14.32  1:56.56    2:38.67   
37  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    35.33  1:16.56  1:58.28    2:38.92   
38  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap    36.11  1:17.98  2:00.99    2:43.28   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar C, Finaler 
Sponsor: Liseberg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    30.02  1:02.88  1:36.07    2:07.98   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.37  1:02.64  1:36.89    2:10.72   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    31.31  1:06.57  1:41.53    2:15.80   
Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap    30.07  1:05.88  1:41.62    2:16.03   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    30.79  1:05.65  1:41.87    2:17.19   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    30.32  1:05.23  1:42.40    2:18.76   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    30.85  1:05.48  1:42.13    2:18.87   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    33.55  1:09.35  1:45.34    2:19.88   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    31.72  1:07.42  1:44.93    2:19.91   
10  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.12  1:08.09  1:45.87    2:22.28   
11  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    31.63  1:06.68  1:44.30    2:22.41   
12  Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    31.77  1:08.37  1:45.98    2:22.92   
13  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    32.78  1:09.91  1:47.93    2:26.07   
14  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    33.71  1:12.85  1:52.18    2:29.05   
15  Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.55  1:09.01  1:49.80    2:29.06   
16  William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.20  1:11.19  1:51.01    2:29.35   
17  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    32.79  1:10.14  1:51.18    2:31.01   
18  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    34.62  1:13.43  1:53.71    2:32.05   
19  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    34.37  1:13.99  1:54.18    2:32.13   
20  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.82  1:11.59  1:53.28    2:32.60   
21  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    34.15  1:12.36  1:52.33    2:32.75   
22  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    34.50  1:14.09  1:54.94    2:33.01   
23  Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.65  1:14.60  1:55.46    2:33.23   
24  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    34.67  1:15.38  1:58.19    2:37.24   
25  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    35.04  1:15.33  1:57.73    2:37.86   
26  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    34.40  1:14.77  1:56.38    2:37.87   
27  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.10  1:15.88  1:58.93    2:38.21   
28  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    34.27  1:14.43  1:57.41    2:38.27   
29  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    35.98  1:16.89  1:59.11    2:38.47   
30  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    35.58  1:17.26  1:58.67    2:39.04   
31  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.65  1:16.53  1:58.97    2:39.14   
32  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.60  1:16.83  1:59.50    2:39.19   
33  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    35.12  1:17.09  1:59.30    2:40.14   
34  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    36.63  1:17.99  2:00.88    2:41.08   
35  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    35.54  1:17.37  2:01.96    2:45.03   
36  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.53  1:20.39  2:03.90    2:46.17   
37  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    38.03  1:22.29  2:07.54    2:49.55   
38  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.06  1:19.97  2:05.58    2:50.36   
39  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    39.52  1:26.22  2:13.56    2:58.27   
Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer A, Finaler 
Sponsor: Good Morning Hotel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.67        1:05.57   
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    32.25        1:07.31   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    31.38        1:08.13   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    32.06        1:09.08   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    32.72        1:10.60   
Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    32.97        1:11.41   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    33.82        1:12.25   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    33.58        1:12.93   
Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    33.55        1:14.22   
10  Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.99        1:15.71   
11  Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    34.31        1:16.38   
12  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    32.50        1:17.01   
13  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    36.97        1:22.20   
14  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap    37.15        1:23.90   
15  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    37.15        1:30.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.48        58.63   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.61        58.90   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.84        59.15   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    27.82        1:00.27   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    28.06        1:00.52   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.42        1:00.54   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    28.44        1:00.65   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    28.08        1:01.22   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    29.84        1:03.77   
10  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.43        1:04.10   
11  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    28.97        1:04.32   
12  Max Feng  2001  Göteborg Sim    29.78        1:04.38   
13  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.59        1:06.34   
14  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    30.18        1:06.35   
15  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    30.96        1:08.05   
16  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.92        1:08.40   
17  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    31.22        1:08.43   
18  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    31.56        1:08.91   
19  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    31.42        1:10.19   
20  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    32.10        1:10.75   
21  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.59        1:14.87   
22  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim    35.42        1:19.53   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer B, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    33.83  1:09.71  1:47.12    2:25.79   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    35.19  1:12.96  1:51.13    2:28.42   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    36.33  1:15.21  1:54.89    2:33.33   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    36.10  1:14.68  1:54.07    2:33.60   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    35.93  1:14.83  1:54.75    2:33.79   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    35.61  1:13.71  1:54.65    2:35.93   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.56  1:17.17  1:57.37    2:36.69   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.02  1:15.03  1:56.94    2:36.79   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    36.81  1:17.20  1:58.10    2:39.20   
10  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    37.54  1:18.59  2:00.54    2:40.87   
11  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    38.12  1:18.93  2:00.84    2:40.98   
12  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.66  1:17.76  1:59.79    2:41.04   
13  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    37.79  1:18.90  2:00.19    2:41.62   
14  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    37.51  1:17.91  2:00.74    2:42.16   
15  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02    38.18  1:19.36  2:01.58    2:43.92   
16  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    38.35  1:20.35  2:02.88    2:44.42   
17  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    38.16  1:20.45  2:02.76    2:44.89   
18  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    38.73  1:20.77  2:03.72    2:46.39   
19  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    39.25  1:21.69  2:05.42    2:48.96   
20  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    39.67  1:23.00  2:06.86    2:50.54   
21  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap    41.28  1:25.96  2:10.71    2:51.97   
22  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    38.93  1:24.57  2:10.22    2:52.86   
23  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    38.61  1:23.50  2:10.09    2:53.43   
24  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    39.17  1:22.40  2:08.41    2:53.49   
25  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    40.71  1:25.00  2:10.74    2:56.38   
26  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    42.42  1:28.29  2:15.10    3:01.10   
27  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap    43.15  1:29.84  2:17.90    3:04.74   
28  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    42.27  1:29.80  2:18.73    3:06.06   
Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            DNS   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Herrar B, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    34.05  1:10.69  1:48.81    2:25.93   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    33.14  1:09.85  1:48.42    2:26.01   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    33.27  1:10.51  1:49.32    2:26.01   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    33.24  1:10.89  1:50.82    2:29.56   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.98  1:12.95  1:52.63    2:31.67   
Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap    34.95  1:12.75  1:52.60    2:32.91   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.43  1:15.52  1:54.85    2:33.30   
Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02    35.51  1:15.08  1:56.43    2:36.59   
Love Mellegård-Fastén  2003  Göteborg Sim    36.34  1:17.73  1:58.80    2:38.09   
10  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.07  1:17.96  1:59.77    2:40.58   
11  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.28  1:24.15  2:09.12    2:52.60   
12  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.92  1:25.05  2:12.00    2:57.53   
13  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    45.21  1:34.79  2:22.79    3:09.15   
14  Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap    1:47.12  3:36.03      3:36.03   
Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer C, Finaler 
Sponsor: Copycenter Print Solution 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.17        1:07.13   
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    32.74        1:09.85   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    32.65        1:11.57   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    32.99        1:12.78   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    34.42        1:13.88   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    34.40        1:14.45   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg    34.88        1:14.73   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    32.53        1:15.02   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    34.46        1:15.55   
10  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.66        1:15.79   
11  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    34.59        1:16.18   
12  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.01        1:16.51   
13  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    35.84        1:16.57   
14  Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    35.03        1:16.75   
15  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    34.70        1:17.31   
16  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    35.55        1:17.34   
17  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    35.40        1:17.69   
18  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.39        1:18.25   
19  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    34.73        1:18.26   
20  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.33        1:18.39   
21  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    35.60        1:19.03   
22  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    36.78        1:19.87   
23  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    36.54        1:19.88   
24  Polina Zhirkova  2004  Göteborg Sim    35.82        1:21.01   
25  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970    36.36        1:21.68   
26  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    37.56        1:22.50   
27  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    37.23        1:23.81   
28  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    38.87        1:24.78   
29  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    39.53        1:25.84   
30  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    39.32        1:25.85   
31  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    39.63        1:25.99   
32  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    39.56        1:26.22   
33  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    39.52        1:26.58   
34  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.02        1:26.65   
35  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    38.06        1:26.86   
36  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.47        1:27.62   
37  Linnéa Brudigam  2005  Kungälvs Simsällskap    40.97        1:27.76   
38  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund    39.73        1:28.28   
39  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    38.64        1:28.30   
40  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    40.25        1:28.42   
41  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.19        1:31.31   
42  Eila Johns  2004  Kungälvs Simsällskap    41.46        1:31.41   
43  Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    40.13        1:31.54   
44  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    42.44        1:32.65   
45  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    44.35        1:36.08   
46  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    42.07        1:36.50   
47  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund    43.28        1:36.58   
48  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    41.03        1:37.44   
49  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.79        1:39.02   
50  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    44.43        1:39.26   
51  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.66        1:40.22   
52  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    43.41        1:41.26   
53  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    45.52        1:42.26   
54  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.29        1:44.28   
55  Gaelle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.12        1:46.57   
Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Lina Back  2005  S77 Stenungsund            DNF   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    32.25        1:07.04   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    30.85        1:07.67   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    32.90        1:09.33   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    30.86        1:10.17   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.63        1:10.86   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    33.14        1:12.78   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.03        1:15.36   
Kevin Chen  2004  Simklubben S 02    34.15        1:18.00   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    34.45        1:18.34   
10  Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.62        1:19.62   
11  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    37.11        1:20.78   
12  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    37.92        1:22.21   
13  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    38.49        1:22.83   
14  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    38.51        1:24.79   
15  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    37.84        1:26.03   
16  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    39.73        1:26.43   
17  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    39.74        1:26.84   
18  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.29        1:27.79   
19  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    38.63        1:28.36   
20  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.95        1:30.59   
21  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.42        1:34.32   
22  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    44.41        1:40.23   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DNS   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            DNS   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            DSQ   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer A, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    34.75  1:11.45  1:48.83    2:24.47   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.18  1:12.35  1:50.26    2:28.00   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap    34.76  1:12.28  1:50.80    2:29.04   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    37.16  1:16.69  1:56.21    2:33.69   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    36.67  1:16.33  1:57.45    2:37.97   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    37.14  1:17.36  1:58.35    2:38.08   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    36.96  1:17.59  2:00.33    2:43.95   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    39.61  1:21.65  2:05.24    2:47.70   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    38.46  1:21.12  2:04.72    2:47.98   
10  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.99  1:23.03  2:06.69    2:50.10   
11  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    43.11  1:29.74  2:17.64    3:04.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: STC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    32.40  1:06.75  1:40.97    2:13.27   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.22  1:06.28  1:41.25    2:14.63   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    32.54  1:07.50  1:42.46    2:16.01   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    32.47  1:07.52  1:42.62    2:16.83   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.91  1:09.02  1:44.19    2:18.24   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.84  1:07.78  1:43.38    2:19.10   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.65  1:09.06  1:44.97    2:20.43   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.67  1:07.86  1:45.44    2:22.18   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    33.48  1:10.77  1:48.34    2:25.80   
10  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.89  1:10.62  1:49.72    2:28.01   
11  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    34.78  1:13.31  1:51.86    2:29.76   
12  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    33.83  1:11.87  1:52.33    2:32.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Damer B, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap    28.80        59.56   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    28.84        59.62   
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    29.27        1:00.02   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    29.90        1:01.43   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    30.41        1:02.21   
Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    30.72        1:02.78   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    30.41        1:02.78   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    30.42        1:03.03   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    29.97        1:03.03   
10  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    30.20        1:03.33   
11  Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    30.22        1:03.42   
12  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.31        1:03.51   
13  Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.94        1:03.64   
14  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    30.51        1:03.73   
15  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    30.72        1:04.13   
16  Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    30.78        1:04.34   
17  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    31.40        1:04.37   
18  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    31.37        1:04.67   
19  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.98        1:04.70   
20  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    30.68        1:05.74   
21  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.18        1:05.88   
22  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    31.37        1:06.05   
23  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap    30.84        1:06.25   
24  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    31.88        1:06.68   
25  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    32.30        1:06.74   
26  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    32.19        1:06.83   
27  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.37        1:07.19   
28  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    31.84        1:07.41   
29  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    32.96        1:08.21   
30  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    32.49        1:08.56   
31  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    32.72        1:08.85   
32  Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.24        1:08.90   
33  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap    32.88        1:09.05   
34  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.48        1:09.13   
35  Anna-Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    33.23        1:09.29   
36  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.80        1:09.33   
37  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89        1:09.34   
38  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    33.11        1:09.87   
39  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    33.26        1:10.25   
40  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    32.97        1:10.35   
41  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.54        1:10.65   
42  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    32.81        1:10.90   
43  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    33.40        1:10.96   
44  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    34.06        1:11.16   
45  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap    33.84        1:11.23   
46  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    33.62        1:11.29   
47  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.87        1:11.55   
48  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    34.42        1:11.65   
49  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    33.54        1:11.91   
50  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    34.39        1:11.95   
51  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.50        1:12.32   
52  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.08        1:12.37   
53  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    34.64        1:12.52   
54  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.00        1:12.77   
55  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    35.27        1:13.01   
56  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap    34.88        1:13.07   
57  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    34.88        1:13.50   
58  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.22        1:13.98   
59  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    33.80        1:14.05   
60  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap    34.72        1:14.49   
61  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    34.70        1:14.97   
62  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap    35.09        1:15.12   
63  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund    38.61        1:24.00   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            DNS   
Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            DNS   
Sirin Sponga  2002  Göteborg Sim            DNS   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar B, Finaler 
Sponsor: Liseberg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    27.33        56.42   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    28.05        56.52   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    28.05        58.37   
Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.14        58.49   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    28.73        58.66   
Felix Jedbratt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.09        58.71   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    28.31        59.57   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.36        59.61   
Dennis Partanen  2003  Skövde Simsällskap    28.71        59.62   
10  Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    28.48        59.80   
11  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    28.54        1:00.46   
12  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    29.33        1:00.62   
13  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    29.64        1:00.97   
14  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.20        1:01.03   
15  Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    29.21        1:01.56   
16  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    29.47        1:03.04   
17  Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.14        1:03.10   
18  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    30.60        1:03.23   
19  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    29.01        1:03.45   
20  Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim    29.83        1:03.83   
21  Love Mellegård-Fastén  2003  Göteborg Sim    30.67        1:04.01   
22  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    30.76        1:04.66   
23  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    30.80        1:04.91   
24  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    31.01        1:05.17   
25  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    30.89        1:05.42   
26  Axel Lindström  2003  Göteborg Sim    31.62        1:05.93   
27  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    31.76        1:06.66   
28  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    31.95        1:06.87   
29  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.08        1:06.93   
30  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.79        1:07.02   
31  Alexander Moustakas  2002  Göteborg Sim    31.21        1:07.71   
32  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    32.42        1:08.00   
33  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.20        1:09.23   
34  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    33.34        1:09.72   
35  Axel Rosencrantz  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.26        1:10.36   
36  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim    34.33        1:13.31   
37  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    35.19        1:14.31   
38  Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap    39.74        1:22.67   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            DNS   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 19, 400m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Good Morning Hotel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.60  2:30.90  4:05.76    5:16.42   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.46  2:36.77  4:06.01    5:17.87   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    1:10.60  2:33.70  4:06.47    5:20.75   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    1:21.48  2:49.59  4:20.20    5:39.01   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    1:18.00  2:51.34  4:23.75    5:43.81   
Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    1:20.97  2:50.38  4:25.12    5:44.07   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    1:22.18  2:47.57  4:30.89    5:51.36   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    1:21.15  2:54.61  4:36.26    5:55.51   
Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    1:22.33  3:02.80  4:38.84    6:06.23   
10  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    1:37.58  3:21.53  5:04.41    6:24.68   
11  Sirin Sponga  2002  Göteborg Sim    1:27.53  3:13.14  5:04.79    6:42.37   
12  Felicia Anderström  2004  Kungälvs Simsällskap    1:36.68  3:31.81  5:24.86    7:06.57   
13  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    1:43.05  3:33.49  5:31.76    7:08.16   
14  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    1:41.50  3:35.68  5:35.28    7:14.67   
15  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    1:46.50  3:46.75  5:44.54    7:28.54   
Eila Johns  2004  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  12:32 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Copycenter Print Solution 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Trine Forss  2003  Skövde Simsällskap            30.96   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap            32.72   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            32.73   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim            32.81   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap            33.03   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.27   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.47   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            33.73   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen            33.81   
10  Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg            33.95   
11  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            33.96   
12  Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap            34.02   
13  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            34.08   
14  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            34.20   
15  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.57   
16  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            34.73   
17  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap            34.79   
18  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            35.08   
19  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap            35.18   
20  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.19   
21  Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap            35.40   
22  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap            35.54   
23  Alva Back  2002  S77 Stenungsund            35.61   
24  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            35.78   
25  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            35.81   
26  Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            36.20   
27  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.22   
28  Izabella Thompson  2003  Trollhättans Simsällskap            36.31   
29  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            36.33   
30  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.46   
31  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            36.75   
32  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.79   
33  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            36.92   
33  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS            36.92   
35  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            36.93   
36  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            37.01   
37  Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg            37.16   
38  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.34   
39  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            37.83   
40  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.00   
41  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            38.07   
42  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            38.08   
43  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            38.13   
44  Elin Ryman  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.17   
45  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            38.22   
46  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.23   
47  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            38.26   
48  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.29   
49  Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            38.32   
50  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.36   
51  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            38.59   
52  Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            38.61   
53  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.66   
54  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            38.69   
55  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            38.76   
56  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            38.78   
57  Elin Sjöber  2005  Göteborg Sim            38.92   
58  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            39.00   
59  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.05   
60  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            39.10   
61  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            39.11   
62  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.19   
63  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.21   
64  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            39.27   
65  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.36   
66  Anna-Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            39.63   
67  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            39.68   
68  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            39.71   
69  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.76   
70  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.82   
71  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            39.90   
71  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.90   
73  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            39.92   
74  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.99   
75  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim            40.03   
76  Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            40.04   
77  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.29   
78  Emma Knauer  2006  S77 Stenungsund            40.31   
79  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            40.38   
80  Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            40.47   
81  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            40.48   
82  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            40.63   
83  Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            40.73   
84  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            40.92   
85  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            40.93   
86  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            41.12   
87  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            41.14   
88  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            41.15   
89  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            41.22   
90  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.37   
91  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.27   
92  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            42.60   
Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.14   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            28.48   
Efrem Ghirmai  1996  Simklubben S 02            28.70   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.70   
Martin Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.21   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.68   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.51   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            30.59   
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.69   
10  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            30.94   
11  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg            30.95   
12  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            31.21   
13  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            31.34   
14  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim            31.37   
15  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim            31.57   
16  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            31.76   
17  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.98   
18  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            32.08   
19  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            32.19   
20  Noah Emanuelsson  2003  Simklubben S 02            32.73   
21  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.06   
22  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            33.09   
23  Love Mellegård-Fastén  2003  Göteborg Sim            33.45   
24  Peter Hagedorn-Novik  2002  Skövde Simsällskap            33.48   
24  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            33.48   
26  Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg            33.92   
27  Hektor Kvarnlöf  2004  Kungsbacka Simsällskap            33.96   
28  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            34.11   
29  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            34.52   
30  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            34.64   
31  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            35.10   
32  Kevin Chen  2004  Simklubben S 02            35.12   
33  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            35.23   
34  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.41   
35  William Meurling  2004  S77 Stenungsund            35.94   
36  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            36.00   
37  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            36.09   
38  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            36.20   
38  Julius Andersson  2005  Varberg Sim            36.20   
40  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            36.22   
41  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            36.58   
42  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.88   
43  Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            36.91   
43  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.91   
45  Alexander Moustakas  2002  Göteborg Sim            36.94   
46  Albin Rilby  2004  Simklubben S 02            37.34   
47  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.42   
48  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            37.62   
49  Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            37.84   
50  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.24   
51  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap            38.31   
52  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            38.48   
53  Jack Gardiner  2004  Göteborg Sim            38.84   
54  Johannes Lundqvist  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.85   
55  Alber Lindroth  2005  Göteborg Sim            39.29   
56  Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.34   
57  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            39.60   
58  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.77   
59  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            39.78   
60  Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            39.86   
61  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap            40.16   
62  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            40.40   
63  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            40.48   
64  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            40.70   
65  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            41.01   
66  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            41.39   
67  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            41.44   
68  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            41.48   
69  Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.98   
70  Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap            42.45   
71  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            42.70   
72  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            43.42   
73  Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            43.49   
74  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.53   
75  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            44.27   
76  Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            44.32   
77  Jonas Shafie  2006  Simklubben S 02            45.09   
78  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.69   
79  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            47.04   
80  Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            47.06   
81  Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap            47.35   
82  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            47.57   
83  Alexander Ahlin  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.92   
84  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            48.64   
85  Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            48.91   
86  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            49.18   
87  Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.47   
88  Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.22   
Arnav Deshpande  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 23, 200m Medley Damer C, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Henningsson  2004  Skövde Simsällskap    32.67  1:13.58  1:56.50    2:30.76   
Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    33.82  1:17.33  2:01.89    2:36.90   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.41  1:15.44  2:01.26    2:36.90   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    34.11  1:13.89  2:01.40    2:37.74   
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    33.57  1:15.80  2:02.55    2:38.22   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap    33.95  1:16.24  2:02.91    2:38.31   
Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    34.35  1:19.14  2:03.01    2:41.01   
Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    33.97  1:18.12  2:08.65    2:43.36   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    34.79  1:16.61  2:04.86    2:43.75   
10  Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg    34.01  1:15.85  2:08.64    2:45.39   
11  Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.59  1:18.29  2:07.29    2:45.83   
12  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    35.80  1:16.51  2:08.63    2:45.86   
13  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    34.74  1:20.60  2:08.13    2:46.00   
14  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.04  1:17.13  2:06.79    2:46.08   
15  Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    35.88  1:20.83  2:09.43    2:48.19   
16  Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    34.40  1:19.13  2:09.59    2:48.34   
17  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    35.17  1:18.91  2:09.91    2:49.34   
18  Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    36.33  1:22.03  2:10.63    2:49.88   
19  Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    36.19  1:21.97  2:11.75    2:50.32   
20  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    36.08  1:23.22  2:11.34    2:50.79   
21  Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    36.89  1:21.49  2:13.18    2:52.17   
22  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    35.98  1:20.84  2:14.72    2:53.32   
23  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    36.32  1:21.97  2:14.00    2:54.22   
24  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    37.62  1:25.98  2:15.00    2:54.62   
25  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    40.05  1:27.39  2:16.00    2:55.50   
26  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    39.42  1:25.44  2:17.99    2:56.97   
27  Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    38.82  1:25.98  2:16.83    2:57.17   
28  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    37.90  1:29.83  2:19.58    2:59.23   
29  Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    40.00  1:27.84  2:21.22    3:00.11   
30  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    39.31  1:28.77  2:19.64    3:02.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar C, Finaler 
Sponsor: STC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.17  1:08.01  1:52.03    2:27.83   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.21  1:13.81  1:55.92    2:30.04   
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    33.00  1:15.29  1:57.70    2:30.76   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.79  1:12.36  1:59.09    2:35.64   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    32.87  1:17.07  2:04.34    2:39.60   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    33.85  1:17.26  2:07.78    2:42.67   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    34.16  1:17.32  2:07.12    2:44.35   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    33.57  1:18.10  2:09.18    2:46.74   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    36.01  1:24.10  2:11.26    2:49.65   
10  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    37.31  1:22.29  2:12.64    2:50.39   
11  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.95  1:19.85  2:12.30    2:50.50   
12  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    37.26  1:22.11  2:13.76    2:51.12   
13  Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    37.60  1:23.19  2:14.41    2:51.26   
14  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    39.06  1:23.17  2:11.85    2:51.29   
15  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    36.75  1:24.58  2:13.32    2:51.96   
16  Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    36.23  1:21.30  2:15.85    2:53.08   
17  Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    36.01  1:23.62  2:15.45    2:55.67   
18  David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    39.55  1:25.42  2:14.01    2:56.38   
19  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.73  1:24.57  2:17.34    2:56.40   
20  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    38.97  1:21.21  2:16.76    2:56.79   
21  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    41.66  1:30.08  2:19.62    2:59.76   
22  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.80  1:31.85  2:19.60    3:00.70   
23  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    43.35  1:28.03  2:21.56    3:02.60   
24  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    41.20  1:28.21  2:26.30    3:05.70   
25  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    41.44  1:33.46  2:24.91    3:05.78   
26  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.10  1:32.61  2:25.33    3:06.92   
27  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.52  1:31.93  2:27.22    3:13.91   
28  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.96  1:27.18  2:27.64    3:14.19   
29  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.71  1:34.77  2:32.45    3:16.92   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 25, 200m Frisim Damer A, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.16  1:01.40  1:34.09    2:06.12   
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    30.66  1:03.71  1:36.65    2:08.73   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skövde Simsällskap    30.98  1:04.43  1:38.33    2:11.22   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.14  1:04.88  1:39.45    2:13.93   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    31.53  1:06.03  1:40.74    2:14.28   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    31.68  1:06.16  1:41.26    2:16.03   
Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.78  1:08.34  1:43.83    2:17.30   
Sissy Olsson  2001  Göteborg Sim    33.17  1:08.71  1:43.92    2:17.55   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    31.79  1:07.34  1:44.25    2:18.65   
10  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.76  1:06.99  1:42.66    2:18.92   
11  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    31.76  1:07.17  1:43.08    2:19.25   
12  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.09  1:07.27  1:43.97    2:19.94   
13  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    31.36  1:06.18  1:43.10    2:20.23   
14  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.48  1:08.47  1:45.32    2:21.53   
15  Felicia Thonander  2001  Göteborg Sim    33.18  1:08.98  1:46.12    2:22.64   
16  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    32.37  1:09.04  1:46.64    2:24.25   
17  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    33.07  1:09.69  1:47.43    2:25.84   
18  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    31.57  1:08.48  1:46.67    2:28.05   
19  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.08  1:12.07  1:53.48    2:31.77   
20  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.52  1:14.79  1:54.95    2:34.60   
21  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.98  1:15.07  1:57.35    2:39.73   
22  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    36.37  1:16.97  1:58.56    2:40.88   
23  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    36.22  1:17.60  2:00.60    2:43.23   
Daniela Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 26, 200m Frisim Herrar A, Finaler 
Sponsor: Liseberg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.66  56.63  1:26.02    1:55.05   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.74  57.28  1:27.11    1:57.45   
Samuel Rudqvist  1999  Simklubben Elfsborg    27.93  58.54  1:29.93    2:00.18   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    27.48  58.32  1:29.80    2:00.39   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    28.41  59.72  1:31.07    2:01.74   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.01  59.29  1:31.31    2:02.53   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.52  59.93  1:32.06    2:04.74   
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    29.24  1:01.08  1:33.52    2:05.45   
Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    29.50  1:01.77  1:33.84    2:05.86   
10  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    29.86  1:02.50  1:34.98    2:06.38   
11  Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    29.20  1:02.23  1:35.47    2:06.99   
12  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    29.99  1:02.53  1:35.99    2:09.85   
13  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    29.57  1:02.54  1:36.47    2:09.96   
14  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    31.08  1:05.19  1:40.26    2:13.80   
15  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    30.53  1:04.46  1:39.15    2:13.94   
16  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    31.32  1:05.83  1:40.74    2:14.85   
17  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap    30.54  1:05.06  1:40.43    2:14.90   
18  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.74  1:04.02  1:39.87    2:15.76   
19  Erik Josefson  2000  Varberg Sim    31.58  1:05.61  1:40.83    2:16.92   
20  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.40  1:06.14  1:43.57    2:20.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 27, 100m Bröstsim Damer B, Finaler 
Sponsor: Good Morning Hotel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilja Schimmel  2003  Skövde Simsällskap    35.55        1:14.57   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    35.73        1:15.22   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    36.88        1:18.21   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim    37.90        1:18.80   
Thindra Hackwitz  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.90        1:19.17   
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    37.24        1:19.40   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    36.81        1:20.51   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    37.24        1:20.99   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.61        1:21.36   
10  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.35        1:21.91   
11  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    38.65        1:22.05   
12  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    38.70        1:22.32   
13  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    38.55        1:22.45   
14  Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    39.07        1:22.54   
15  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    39.23        1:23.43   
16  Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    39.45        1:23.56   
17  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    39.54        1:23.89   
18  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    39.28        1:24.28   
19  Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap    38.93        1:24.92   
20  Klara Sillerström  2003  Simklubben S 02    39.76        1:24.99   
21  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim    39.78        1:25.00   
22  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.71        1:25.89   
23  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap    41.46        1:26.79   
24  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    41.02        1:27.86   
25  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    41.02        1:28.11   
26  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    41.32        1:28.51   
27  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.70        1:29.24   
28  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    42.08        1:29.75   
29  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    43.87        1:31.68   
30  Ida Berlin  2002  Simklubben S 02    42.72        1:31.84   
31  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.11        1:34.21   
32  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    43.24        1:35.34   
33  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    45.34        1:36.25   
34  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    45.73        1:37.22   
35  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap    45.08        1:37.30   
36  Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.30        1:37.45   
37  Hanna Skånberg  2003  S77 Stenungsund    49.91        1:46.98   
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar B, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    33.34        1:10.07   
Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    34.32        1:11.49   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.05        1:12.85   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.88        1:14.71   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.21        1:14.98   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.41        1:15.35   
Oscar Sjöström  2003  Simklubben S 02    36.15        1:16.77   
Linus Olofsson  2003  Simklubben S 02    35.41        1:16.82   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02    35.69        1:17.42   
10  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.98        1:17.60   
11  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.31        1:18.26   
12  Markus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    37.26        1:18.90   
13  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    38.62        1:21.17   
14  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    39.41        1:22.10   
15  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    37.47        1:23.17   
16  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.22        1:23.28   
17  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    38.76        1:23.85   
18  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.03        1:25.54   
19  Alexander Moustakas  2002  Göteborg Sim    39.92        1:25.84   
20  Simon Andersson  2003  Uddevalla Sim    41.48        1:28.79   
21  Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap    41.87        1:29.11   
22  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    42.36        1:31.56   
23  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    43.26        1:31.91   
24  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    43.40        1:33.80   
25  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    46.64        1:40.38   
Axel Lindström  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Jacob Hassan  2003  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:44   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 29, 200m Fjärilsim Damer C, Finaler 
Sponsor: Speedo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    34.86  1:13.85  1:55.98    2:38.04   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.42  1:16.36  1:59.92    2:42.29   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.76  1:17.73  2:01.34    2:45.20   
Ellen Vråmo  2004  Simklubben S 02    37.27  1:19.92  2:06.04    2:52.79   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    36.04  1:19.70  2:06.75    2:53.03   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    37.86  1:22.54  2:08.87    2:53.94   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg    37.00  1:24.36  2:12.88    2:59.13   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    37.66  1:24.24  2:13.91    3:06.05   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    39.28  1:27.29  2:17.32    3:06.23   
10  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    40.87  1:29.01  2:18.92    3:10.85   
11  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    44.22  1:37.53  2:32.96    3:24.91   
12  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    48.50  1:44.18  2:40.63    3:35.42   
13  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.13  1:41.04  2:39.48    3:37.51   
14  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    48.91  1:49.23  2:51.45    3:56.65   
15  Gaelle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.88  1:55.12  3:01.59    4:04.53   
Sofie Persson  2004  Simklubben Elfsborg            DNS   
Eila Johns  2004  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:44 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    32.60  1:12.48  1:53.94    2:36.82   
Henrik Kraemer  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    34.00  1:14.35  1:58.33    2:37.54   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.27  1:15.38  1:57.93    2:41.45   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    35.59  1:18.73  2:04.32    2:48.76   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    33.78  1:17.07  2:05.42    2:50.32   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    37.35  1:21.87  2:08.15    2:53.83   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    38.99  1:26.25  2:15.39    3:02.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer A, Finaler 
Sponsor: Copycenter Print Solution 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.46        1:10.66   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    35.40        1:12.42   
Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    35.73        1:14.26   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    36.84        1:14.52   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    35.89        1:14.69   
Louise Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.85        1:16.56   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    37.88        1:17.75   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    38.47        1:18.11   
Felicia Thonander  2001  Göteborg Sim    38.64        1:19.75   
10  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    37.87        1:19.97   
11  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.37        1:21.17   
12  Malin Kaldrup  2000  Göteborg Sim    42.99        1:29.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar A, Finaler 
Sponsor: Idrottens Bingo i Mölndal 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.04        1:00.40   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.40        1:00.75   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.09        1:01.19   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    30.87        1:03.60   
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.57        1:03.73   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.38        1:04.15   
Martin Persson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.68        1:05.07   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.65        1:05.54   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.09        1:05.91   
10  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    32.98        1:07.64   
11  Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.47        1:07.97   
12  Adam Albringer  1999  Simklubben Elfsborg    32.89        1:08.05   
13  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    33.04        1:08.17   
14  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    33.40        1:08.35   
15  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    33.41        1:08.78   
16  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    34.94        1:12.22   
17  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    34.68        1:12.40   
18  William Norland  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.45        1:17.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Speedo Open 2018    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
Gren 33, 200m Frisim Damer B, Finaler 
Sponsor: Sport International 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    31.21  1:04.81  1:38.69    2:11.90   
Sofia Åstedt  2003  Simklubben Elfsborg    30.50  1:03.96  1:38.41    2:12.36   
Tindra Aminoff  2003  Simklubben Elfsborg    32.01  1:06.55  1:41.25    2:14.54   
Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    31.91  1:06.23  1:41.61    2:15.75   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    32.65  1:07.39  1:42.55    2:17.00   
Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.52  1:07.37  1:42.99    2:18.18   
Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.87  1:08.67  1:44.90    2:19.60   
Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    32.82  1:09.17  1:45.04    2:19.80   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.48  1:07.36  1:44.09    2:19.98   
10  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.33  1:08.22  1:45.43    2:20.26   
11  Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    32.64  1:07.95  1:44.14    2:20.38   
12  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    32.66  1:08.63  1:45.19    2:21.30   
13  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    32.81  1:07.95  1:44.51    2:21.68   
14  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    32.49  1:08.28  1:45.07    2:22.17   
15  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    33.00  1:09.35  1:46.55    2:23.59   
16  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.57  1:08.75  1:47.47    2:24.53   
17  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    33.88  1:11.22  1:48.92    2:25.11   
18  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    32.83  1:09.67  1:48.46    2:26.20   
19  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    33.59  1:11.75  1:50.39    2:26.57   
20  Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    33.06  1:10.57  1:49.42    2:26.78   
21  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    33.14  1:10.15  1:48.94    2:26.93   
22  Isabella Wahlström  2003  Skövde Simsällskap    33.39  1:11.52  1:49.74    2:27.27   
23  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    32.39  1:09.91  1:48.46    2:27.78   
24  Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.44  1:09.16  1:47.96    2:28.50   
24  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    34.89  1:12.88  1:51.00    2:28.50   
26  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    33.99  1:12.33  1:51.70    2:30.02   
27  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap    34.57  1:13.31  1:52.42    2:31.06   
28  Anna-Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    34.71  1:13.32  1:53.43    2:31.98   
29  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim    34.71  1:13.21  1:53.51    2:32.60   
30  Oliwia Wierzbowska  2003