Resultater for DMÃ… kortbane Universitetshallen
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 808 | 35.29 | 1:15.29 | 1:55.82 | 2:36.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 787 | 35.23 | 1:14.81 | 1:56.10 | 2:38.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.76 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 781 | 36.17 | 1:16.08 | 1:57.40 | 2:38.65 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.01 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 754 | 35.50 | 1:15.99 | 1:58.29 | 2:40.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:48.74 | |||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 722 | 35.71 | 1:16.67 | 1:59.62 | 2:42.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.28 | |||||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | 706 | 37.39 | 1:19.33 | 2:01.75 | 2:44.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.74 | |||||||||
7 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 699 | 37.63 | 1:19.72 | 2:02.05 | 2:44.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.66 | |||||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | 694 | 37.73 | 1:20.50 | 2:02.62 | 2:45.05 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:50.07 | |||||||||
9 | Clara Toft | 2004 | 684 | 37.43 | 1:19.58 | 2:02.88 | 2:45.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.20 | |||||||||
10 | Sarah Kildahl | 2004 | 682 | 37.76 | 1:19.32 | 2:02.08 | 2:46.00 | |||
Lyseng IF | 2:44.40 | |||||||||
11 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 674 | 37.30 | 1:19.23 | 2:03.00 | 2:46.61 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.38 | |||||||||
12 | Elma Gabela | 2004 | 672 | 37.71 | 1:20.56 | 2:04.09 | 2:46.83 | |||
Kolding SK | 2:46.55 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 665 | 37.16 | 1:19.88 | 2:03.71 | 2:47.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.86 | |||||||||
14 | Signe Krag Andersen | 2004 | 663 | 36.02 | 1:18.12 | 2:02.23 | 2:47.56 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.12 | |||||||||
15 | Camille Nørby | 2004 | 659 | 37.21 | 1:19.44 | 2:03.22 | 2:47.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.55 | |||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 648 | 38.02 | 1:21.24 | 2:04.36 | 2:48.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.97 | |||||||||
17 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 642 | 37.32 | 1:21.13 | 2:05.66 | 2:49.34 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:49.29 | |||||||||
18 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 639 | 37.32 | 1:21.00 | 2:05.88 | 2:49.58 | |||
Swim Team Neptun | 2:55.53 | |||||||||
19 | Laura Marie Dige | 2004 | 636 | 38.90 | 1:22.35 | 2:06.17 | 2:49.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:55.69 | |||||||||
20 | Freja Søndergaard | 2004 | 628 | 37.80 | 1:20.87 | 2:05.27 | 2:50.62 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:01.90 | |||||||||
21 | Caroline Holm | 2004 | 627 | 38.32 | 1:21.55 | 2:05.91 | 2:50.73 | |||
Kalundborg SK | 2:49.38 | |||||||||
22 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 624 | 39.51 | 1:22.50 | 2:06.62 | 2:50.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.67 | |||||||||
23 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 624 | 37.11 | 1:20.55 | 2:06.02 | 2:50.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.03 | |||||||||
24 | Anne Sofie Evald | 2004 | 621 | 36.68 | 1:19.10 | 2:03.95 | 2:51.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.35 | |||||||||
25 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 615 | 37.50 | 1:20.85 | 2:06.24 | 2:51.82 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:54.39 | |||||||||
26 | Søs Freund | 2004 | 613 | 38.53 | 1:22.44 | 2:07.62 | 2:52.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.64 | |||||||||
27 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 609 | 38.34 | 1:22.23 | 2:07.06 | 2:52.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.85 | |||||||||
28 | Kathrine Weide | 2004 | 585 | 39.41 | 1:24.61 | 2:10.58 | 2:54.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.93 | |||||||||
29 | Freja Møller | 2004 | 585 | 39.61 | 1:24.13 | 2:09.91 | 2:54.70 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:56.31 | |||||||||
30 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 578 | 39.56 | 1:23.80 | 2:09.58 | 2:55.36 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:59.84 | |||||||||
31 | Emily Maack | 2004 | 577 | 39.56 | 1:23.79 | 2:09.70 | 2:55.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.68 | |||||||||
32 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 569 | 38.94 | 1:24.09 | 2:10.15 | 2:56.28 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:01.39 | |||||||||
33 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 564 | 39.77 | 1:24.46 | 2:10.90 | 2:56.80 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:55.12 | |||||||||
34 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 560 | 38.45 | 1:24.75 | 2:11.28 | 2:57.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:57.32 | |||||||||
35 | Malou Soelberg | 2004 | 558 | 40.42 | 1:24.58 | 2:10.73 | 2:57.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
36 | Anja Xin Andersen | 2004 | 547 | 40.11 | 1:26.23 | 2:12.47 | 2:58.60 | |||
Herlev Svømning | 3:00.45 | |||||||||
37 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 544 | 41.26 | 1:27.31 | 2:13.58 | 2:58.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.72 | |||||||||
38 | Nønne Christensen | 2004 | 537 | 40.01 | 1:25.76 | 2:12.85 | 2:59.71 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:58.96 | |||||||||
39 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 537 | 40.30 | 1:26.11 | 2:13.72 | 2:59.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.37 | |||||||||
40 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 530 | 40.00 | 1:25.60 | 2:12.80 | 3:00.56 | |||
Lyseng IF | 2:59.72 | |||||||||
41 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 517 | 40.84 | 1:26.72 | 2:13.81 | 3:02.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:02.10 | |||||||||
42 | Martha Bjerg | 2004 | 513 | 41.91 | 1:28.57 | 2:15.71 | 3:02.48 | |||
Lyseng IF | 2:57.52 | |||||||||
43 | Pauline Drucker | 2004 | 500 | 41.00 | 1:27.91 | 2:15.66 | 3:04.01 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:03.61 | |||||||||
44 | Laura L. Hørning | 2004 | 486 | 39.67 | 1:25.94 | 2:14.28 | 3:05.84 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.38 | |||||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | DSQ | SW 2.1.6 tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.01 | |||||||||
- | Nicoline Dyrman | 2004 | DSQ | SW7.1 3flyb i start | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:55.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 718 | 33.39 | 1:11.30 | 1:48.87 | 2:27.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.15 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 677 | 33.60 | 1:11.74 | 1:50.82 | 2:29.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.61 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 627 | 34.96 | 1:14.43 | 1:55.09 | 2:33.87 | |||
JGI Svømning | 2:41.73 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 612 | 35.32 | 1:16.00 | 1:55.76 | 2:35.07 | |||
Lyseng IF | 2:43.67 | |||||||||
5 | Troels Fode | 2004 | 578 | 36.22 | 1:16.68 | 1:57.61 | 2:38.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.37 | |||||||||
6 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 560 | 36.00 | 1:17.23 | 1:58.72 | 2:39.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.62 | |||||||||
7 | Oscar Kroos | 2004 | 553 | 36.58 | 1:17.12 | 1:58.48 | 2:40.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.67 | |||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 550 | 35.57 | 1:16.60 | 1:58.63 | 2:40.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.41 | |||||||||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 534 | 35.80 | 1:17.15 | 2:00.14 | 2:42.24 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:46.86 | |||||||||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 531 | 37.16 | 1:18.45 | 2:00.08 | 2:42.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.81 | |||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 523 | 36.68 | 1:18.28 | 2:00.83 | 2:43.38 | |||
Greve Svømmeklub | 2:42.85 | |||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 521 | 37.83 | 1:20.35 | 2:01.89 | 2:43.66 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:45.20 | |||||||||
13 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 513 | 37.43 | 1:19.33 | 2:02.09 | 2:44.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.42 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2004 | 507 | 37.24 | 1:19.70 | 2:02.80 | 2:45.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.42 | |||||||||
15 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 503 | 36.60 | 1:19.11 | 2:02.24 | 2:45.50 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:50.74 | |||||||||
16 | Villads Arfelt | 2004 | 497 | 38.09 | 1:20.82 | 2:03.96 | 2:46.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.84 | |||||||||
17 | Mads Liechti | 2004 | 481 | 36.91 | 1:19.87 | 2:02.94 | 2:47.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.20 | |||||||||
18 | Lucas Rosenborg | 2004 | 481 | 38.27 | 1:21.21 | 2:05.18 | 2:48.01 | |||
Lyseng IF | 2:50.34 | |||||||||
19 | Mads Naver | 2004 | 481 | 38.28 | 1:20.62 | 2:03.96 | 2:48.08 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:54.27 | |||||||||
20 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 478 | 37.83 | 1:20.26 | 2:04.14 | 2:48.33 | |||
Odder Svømmeklub | 2:47.55 | |||||||||
21 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 463 | 36.32 | 1:19.50 | 2:04.58 | 2:50.19 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:53.18 | |||||||||
22 | Linus Folke Jensen | 2004 | 461 | 38.18 | 1:22.71 | 2:07.75 | 2:50.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:46.70 | |||||||||
23 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 455 | 37.05 | 1:21.30 | 2:06.32 | 2:51.22 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:50.73 | |||||||||
24 | Kasper Henriksen | 2004 | 452 | 38.59 | 1:21.10 | 2:06.52 | 2:51.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.18 | |||||||||
25 | Alexander Griffin | 2004 | 447 | 38.17 | 1:22.57 | 2:07.91 | 2:52.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.53 | |||||||||
26 | Andreas Torp | 2004 | 442 | 38.66 | 1:23.04 | 2:09.08 | 2:52.82 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:50.75 | |||||||||
27 | Silas Fessel | 2004 | 437 | 37.88 | 1:20.92 | 2:06.54 | 2:53.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.31 | |||||||||
28 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 437 | 1:22.99 | 2:08.45 | 2:53.46 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:57.94 | |||||||||
29 | Alexander Slente | 2004 | 435 | 39.26 | 1:23.00 | 2:08.22 | 2:53.79 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:50.84 | |||||||||
30 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 432 | 37.49 | 1:21.89 | 2:08.40 | 2:54.12 | |||
Næstved IF | 2:55.21 | |||||||||
31 | Joost Rijkhoff | 2004 | 425 | 38.22 | 1:23.76 | 2:09.46 | 2:55.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.55 | |||||||||
32 | Gustav Hansen | 2004 | 416 | 39.26 | 1:24.22 | 2:10.76 | 2:56.31 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:56.08 | |||||||||
33 | Jannik Jørgensen | 2004 | 416 | 41.32 | 1:26.30 | 2:12.38 | 2:56.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:55.97 | |||||||||
34 | Tobias Mølbak | 2004 | 386 | 37.59 | 1:23.43 | 2:12.15 | 3:00.80 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:11.31 | |||||||||
35 | Anton Skov Grell | 2004 | 357 | 41.57 | 1:28.79 | 2:17.45 | 3:05.56 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:08.99 | |||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 741 | 32.55 | 1:09.00 | 1:47.21 | 2:25.51 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:36.46 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 689 | 32.87 | 1:10.62 | 1:49.62 | 2:29.08 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:35.66 | |||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 655 | 33.17 | 1:11.30 | 1:50.81 | 2:31.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.42 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 645 | 33.07 | 1:10.71 | 1:50.47 | 2:32.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.17 | |||||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | 645 | 33.61 | 1:12.36 | 1:52.04 | 2:32.40 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.91 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 643 | 34.27 | 1:13.54 | 1:53.57 | 2:32.55 | |||
H2Odense | 2:34.55 | |||||||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | 642 | 34.22 | 1:12.80 | 1:52.82 | 2:32.62 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.10 | |||||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 610 | 34.40 | 1:14.62 | 1:55.37 | 2:35.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.13 | |||||||||
9 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 598 | 35.34 | 1:14.98 | 1:55.58 | 2:36.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.86 | |||||||||
10 | Simon Degn | 2003 | 595 | 35.08 | 1:14.89 | 1:55.92 | 2:36.50 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:41.36 | |||||||||
11 | Christian Kornum | 2003 | 595 | 35.80 | 1:16.20 | 1:58.20 | 2:36.54 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.62 | |||||||||
12 | Oliver Christensen | 2003 | 590 | 35.50 | 1:15.85 | 1:57.11 | 2:37.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.13 | |||||||||
13 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 588 | 35.06 | 1:15.07 | 1:56.05 | 2:37.14 | |||
H2Odense | 2:40.32 | |||||||||
14 | Markus Toft | 2003 | 576 | 34.56 | 1:13.68 | 1:55.08 | 2:38.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.83 | |||||||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | 576 | 34.91 | 1:15.46 | 1:57.21 | 2:38.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.67 | |||||||||
15 | Oliver Lystlund | 2003 | 576 | 34.92 | 1:14.66 | 1:56.00 | 2:38.26 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:41.44 | |||||||||
17 | Tobias Svenningsen | 2003 | 569 | 34.33 | 1:14.70 | 1:56.75 | 2:38.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.73 | |||||||||
18 | Villads Kruse | 2003 | 565 | 34.86 | 1:15.36 | 1:56.92 | 2:39.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.62 | |||||||||
19 | Valdemar Wichmann | 2003 | 556 | 35.79 | 1:17.14 | 1:59.29 | 2:40.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.79 | |||||||||
20 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 553 | 35.94 | 1:16.32 | 1:58.34 | 2:40.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.89 | |||||||||
21 | Malthe Elkjær | 2003 | 550 | 35.07 | 1:15.59 | 1:57.98 | 2:40.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.39 | |||||||||
22 | Christian Johannesen | 2003 | 542 | 35.26 | 1:15.71 | 1:58.05 | 2:41.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:42.71 | |||||||||
23 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 512 | 36.87 | 1:19.31 | 2:02.70 | 2:44.58 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:52.46 | |||||||||
24 | Jakob Legaard | 2003 | 508 | 37.69 | 1:19.81 | 2:03.18 | 2:44.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.97 | |||||||||
25 | Tobias Lindberg | 2003 | 504 | 37.50 | 1:20.02 | 2:03.30 | 2:45.44 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 499 | 36.56 | 1:19.46 | 2:02.98 | 2:46.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:51.79 | |||||||||
27 | Harald Riisager | 2003 | 496 | 36.96 | 1:18.94 | 2:02.97 | 2:46.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.62 | |||||||||
28 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 484 | 36.65 | 1:18.80 | 2:02.92 | 2:47.73 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:48.95 | |||||||||
29 | Victor Toftehøj | 2003 | 482 | 37.22 | 1:19.80 | 2:03.48 | 2:47.92 | |||
JGI Svømning | 2:46.14 | |||||||||
30 | David Kristensen | 2003 | 478 | 37.89 | 1:21.26 | 2:05.26 | 2:48.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.45 | |||||||||
31 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 452 | 38.24 | 1:21.90 | 2:06.47 | 2:51.60 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.45 | |||||||||
32 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 443 | 36.35 | 1:19.93 | 2:05.84 | 2:52.75 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:51.31 | |||||||||
33 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | 427 | 36.32 | 1:20.87 | 2:07.62 | 2:54.86 | |||
Herning Svømmeklub | 2:54.06 | |||||||||
- | Kim Doan Nguyen | 2003 | DSQ | SW:7.1 2 flyben v st | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 781 | 31.99 | 1:07.60 | 1:44.21 | 2:21.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.30 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 746 | 34.10 | 1:10.52 | 1:47.39 | 2:23.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.14 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 718 | 33.63 | 1:09.80 | 1:47.73 | 2:25.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.32 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 713 | 33.50 | 1:10.76 | 1:48.93 | 2:25.51 | |||
H2Odense | 2:25.74 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 709 | 33.62 | 1:09.60 | 1:47.83 | 2:25.75 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.86 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 691 | 34.47 | 1:11.94 | 1:49.47 | 2:27.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.13 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 680 | 35.15 | 1:11.85 | 1:50.46 | 2:27.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.82 | |||||||||
8 | Alma Heyn Stage | 2004 | 677 | 34.12 | 1:11.57 | 1:51.07 | 2:28.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.38 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 672 | 34.46 | 1:11.37 | 1:49.76 | 2:28.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.56 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 671 | 35.09 | 1:12.59 | 1:51.06 | 2:28.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.38 | |||||||||
11 | Sarah Carugati | 2004 | 668 | 34.59 | 1:11.93 | 1:50.48 | 2:28.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.12 | |||||||||
12 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 667 | 34.76 | 1:12.39 | 1:51.02 | 2:28.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.24 | |||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 653 | 33.37 | 1:10.76 | 1:50.13 | 2:29.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
14 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 652 | 34.48 | 1:12.28 | 1:51.44 | 2:29.87 | |||
Kalundborg SK | 2:39.93 | |||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 651 | 34.82 | 1:12.93 | 1:52.20 | 2:30.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.86 | |||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 646 | 35.69 | 1:13.24 | 1:51.51 | 2:30.33 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.41 | |||||||||
17 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 644 | 35.56 | 1:14.10 | 1:52.71 | 2:30.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.43 | |||||||||
18 | Martha Bjerg | 2004 | 623 | 36.56 | 1:15.50 | 1:54.77 | 2:32.22 | |||
Lyseng IF | 2:32.18 | |||||||||
19 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 611 | 35.34 | 1:13.06 | 1:53.19 | 2:33.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.07 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 609 | 36.57 | 1:15.26 | 1:54.41 | 2:33.38 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:36.83 | |||||||||
21 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 609 | 36.21 | 1:15.56 | 1:54.66 | 2:33.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.98 | |||||||||
22 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 598 | 36.03 | 1:14.50 | 1:54.30 | 2:34.25 | |||
Odder Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
23 | Eva Hjort | 2004 | 589 | 37.26 | 1:16.64 | 1:56.33 | 2:35.10 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.58 | |||||||||
24 | Josefine Krumbak | 2004 | 585 | 35.70 | 1:15.27 | 1:55.70 | 2:35.45 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.40 | |||||||||
25 | Emily Maack | 2004 | 582 | 37.78 | 1:17.29 | 1:57.15 | 2:35.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.81 | |||||||||
26 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 578 | 36.33 | 1:15.36 | 1:55.83 | 2:36.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.27 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 577 | 2:36.16 | ||||||
Swim Team Neptun | 2:37.02 | |||||||||
28 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 575 | 35.86 | 1:14.91 | 1:55.65 | 2:36.27 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.44 | |||||||||
29 | Laura L. Hørning | 2004 | 572 | 37.05 | 1:16.76 | 1:56.19 | 2:36.54 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:39.50 | |||||||||
30 | Anastasia Smirnov | 2004 | 571 | 35.60 | 1:13.89 | 1:54.63 | 2:36.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.00 | |||||||||
31 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 568 | 37.21 | 1:16.92 | 1:57.04 | 2:36.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.80 | |||||||||
32 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 556 | 37.06 | 1:16.75 | 1:57.52 | 2:38.05 | |||
Albertslund IF | 2:39.30 | |||||||||
33 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 553 | 36.44 | 1:16.30 | 1:57.61 | 2:38.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.10 | |||||||||
34 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 548 | 38.77 | 1:19.83 | 1:59.94 | 2:38.85 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:38.24 | |||||||||
35 | Julie Dumstrei | 2004 | 537 | 37.13 | 1:18.75 | 2:00.81 | 2:39.92 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:50.50 | |||||||||
36 | Caroline Madsen | 2004 | 512 | 36.77 | 1:17.21 | 1:59.57 | 2:42.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.09 | |||||||||
37 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 504 | 37.67 | 1:19.27 | 2:01.56 | 2:43.33 | |||
Herning Svømmeklub | 2:40.97 | |||||||||
38 | Amalie Holst | 2004 | 482 | 37.65 | 1:18.85 | 2:01.88 | 2:45.81 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:47.47 | |||||||||
39 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 472 | 38.33 | 1:20.90 | 2:04.48 | 2:46.95 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.52 | |||||||||
40 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 456 | 37.97 | 1:20.57 | 2:05.30 | 2:48.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:43.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 724 | 30.41 | 1:03.24 | 1:37.36 | 2:12.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.38 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 633 | 31.82 | 1:06.80 | 1:43.13 | 2:18.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.07 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 633 | 32.17 | 1:07.37 | 1:43.37 | 2:18.67 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:22.44 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 590 | 33.33 | 1:08.85 | 1:45.50 | 2:21.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.56 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 567 | 34.32 | 1:10.59 | 1:47.63 | 2:23.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.53 | |||||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | 564 | 33.53 | 1:09.88 | 1:47.05 | 2:24.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.35 | |||||||||
7 | Asger Mathiasen | 2004 | 558 | 33.80 | 1:10.65 | 1:47.91 | 2:24.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.78 | |||||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | 556 | 34.50 | 1:11.80 | 1:48.05 | 2:24.74 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.79 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 546 | 34.95 | 1:12.40 | 1:49.87 | 2:25.65 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.30 | |||||||||
10 | Julian Birch | 2004 | 540 | 33.96 | 1:10.95 | 1:48.66 | 2:26.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.22 | |||||||||
11 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 533 | 33.89 | 1:10.46 | 1:49.17 | 2:26.77 | |||
Greve Svømmeklub | 2:30.29 | |||||||||
12 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 513 | 34.38 | 1:11.67 | 1:50.33 | 2:28.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.41 | |||||||||
13 | Emil Søby | 2004 | 503 | 33.76 | 1:11.48 | 1:50.72 | 2:29.69 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.04 | |||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 497 | 35.03 | 1:13.66 | 1:52.18 | 2:30.27 | |||
Lyseng IF | 2:29.27 | |||||||||
15 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 483 | 34.70 | 1:13.79 | 1:53.77 | 2:31.71 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.30 | |||||||||
16 | Viggo Prehn | 2004 | 476 | 35.96 | 1:15.05 | 1:54.61 | 2:32.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.59 | |||||||||
17 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 471 | 35.38 | 1:14.63 | 1:54.24 | 2:32.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.63 | |||||||||
18 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 458 | 34.54 | 1:13.39 | 1:54.72 | 2:34.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.87 | |||||||||
19 | Troels Fode | 2004 | 450 | 37.06 | 1:16.57 | 1:56.39 | 2:35.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.46 | |||||||||
20 | Gustav Hansen | 2004 | 422 | 36.15 | 1:16.56 | 1:57.99 | 2:38.67 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.22 | |||||||||
21 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 417 | 37.44 | 1:17.96 | 1:59.05 | 2:39.26 | |||
Durup IF | 2:34.31 | |||||||||
22 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 394 | 37.57 | 1:18.41 | 2:00.89 | 2:42.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.65 | |||||||||
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 783 | 31.29 | 1:04.40 | 1:37.45 | 2:09.17 | |||
Kalundborg SK | 2:15.83 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 758 | 30.17 | 1:03.14 | 1:37.51 | 2:10.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.47 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 745 | 30.37 | 1:03.35 | 1:37.56 | 2:11.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.53 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 725 | 29.97 | 1:03.09 | 1:37.69 | 2:12.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.31 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 721 | 30.02 | 1:03.41 | 1:38.06 | 2:12.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.39 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 708 | 29.81 | 1:02.91 | 1:38.21 | 2:13.56 | |||
Swim Team Neptun | 2:13.48 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 689 | 30.86 | 1:04.96 | 1:39.80 | 2:14.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:17.34 | |||||||||
8 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 675 | 30.94 | 1:04.40 | 1:39.98 | 2:15.71 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:16.95 | |||||||||
9 | Frederik Venø Elling | 2003 | 673 | 31.37 | 1:05.38 | 1:40.59 | 2:15.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.97 | |||||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | 666 | 30.93 | 1:04.84 | 1:40.46 | 2:16.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.97 | |||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 661 | 31.23 | 1:05.13 | 1:40.48 | 2:16.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.03 | |||||||||
12 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 639 | 32.47 | 1:07.64 | 1:43.13 | 2:18.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.20 | |||||||||
13 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 622 | 32.73 | 1:08.51 | 1:44.32 | 2:19.46 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
14 | Kasper Johnsen | 2003 | 616 | 32.04 | 1:07.30 | 1:43.78 | 2:19.88 | |||
Odder Svømmeklub | 2:20.54 | |||||||||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 611 | 31.66 | 1:07.31 | 1:43.56 | 2:20.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.86 | |||||||||
16 | Oscar Cleemann | 2003 | 591 | 32.79 | 1:08.69 | 1:45.89 | 2:21.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.66 | |||||||||
17 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 588 | 33.27 | 1:09.05 | 1:45.87 | 2:22.05 | |||
H2Odense | 2:23.94 | |||||||||
18 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 588 | 32.60 | 1:08.17 | 1:45.33 | 2:22.06 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
19 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 585 | 32.58 | 1:08.09 | 1:44.95 | 2:22.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.81 | |||||||||
20 | Zilas Aarestrup | 2003 | 580 | 33.79 | 1:09.90 | 1:46.60 | 2:22.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.16 | |||||||||
21 | Emil Lykke Grann | 2003 | 580 | 34.28 | 1:10.54 | 1:46.89 | 2:22.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
22 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 571 | 32.27 | 1:08.04 | 1:45.72 | 2:23.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
23 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 560 | 34.29 | 1:10.73 | 1:48.23 | 2:24.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.86 | |||||||||
24 | Anders Elsborg | 2003 | 559 | 33.56 | 1:09.95 | 1:47.34 | 2:24.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.45 | |||||||||
25 | Mikkel Hjelm | 2003 | 558 | 32.13 | 1:08.15 | 1:45.88 | 2:24.60 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.70 | |||||||||
26 | Daniel Østerballe | 2003 | 548 | 32.70 | 1:08.96 | 1:47.45 | 2:25.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:26.50 | |||||||||
27 | Christian Boutrup | 2003 | 543 | 34.87 | 1:11.53 | 1:48.83 | 2:25.94 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.02 | |||||||||
28 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 511 | 34.40 | 1:11.66 | 1:50.25 | 2:28.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
29 | Christian Lorey | 2003 | 457 | 33.48 | 1:12.65 | 1:54.02 | 2:34.48 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:38.77 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | akur syg | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 726 | 31.33 | 1:07.89 | 1:45.66 | 2:23.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.62 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 725 | 30.99 | 1:08.09 | 1:46.16 | 2:23.46 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.31 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 672 | 32.18 | 1:10.21 | 1:49.16 | 2:27.15 | |||
Kolding SK | 2:31.08 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 668 | 32.75 | 1:10.30 | 1:48.97 | 2:27.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.71 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 664 | 31.76 | 1:09.44 | 1:48.85 | 2:27.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.29 | |||||||||
6 | Wilma Anker | 2004 | 621 | 31.35 | 1:08.53 | 1:48.62 | 2:31.10 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:41.06 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 612 | 32.19 | 1:10.09 | 1:50.14 | 2:31.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.95 | |||||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 601 | 32.07 | 1:10.56 | 1:52.66 | 2:32.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.90 | |||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 577 | 33.07 | 1:11.39 | 1:52.21 | 2:34.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:44.79 | |||||||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 562 | 32.53 | 1:11.47 | 1:53.00 | 2:36.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.10 | |||||||||
11 | Josephine Larsen | 2004 | 544 | 33.96 | 1:13.70 | 1:54.85 | 2:37.89 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.37 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 538 | 34.95 | 1:14.59 | 1:56.85 | 2:38.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.42 | |||||||||
13 | Fiona Andrea Have | 2004 | 537 | 33.58 | 1:13.53 | 1:55.80 | 2:38.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.07 | |||||||||
14 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 535 | 34.20 | 1:14.57 | 1:56.99 | 2:38.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
15 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 534 | 33.09 | 1:12.29 | 1:55.69 | 2:38.85 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:52.12 | |||||||||
16 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 533 | 32.94 | 1:12.49 | 1:55.63 | 2:38.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.26 | |||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 533 | 34.28 | 1:14.14 | 1:56.31 | 2:38.99 | |||
Greve Svømmeklub | 2:47.81 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 532 | 33.99 | 1:13.77 | 1:55.73 | 2:39.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.48 | |||||||||
19 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 513 | 33.99 | 1:14.21 | 1:56.66 | 2:41.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.79 | |||||||||
20 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 509 | 34.37 | 1:15.73 | 1:59.61 | 2:41.38 | |||
Frem Odense | 2:44.96 | |||||||||
21 | Anna Toft Petersen | 2004 | 480 | 34.84 | 1:15.35 | 1:59.58 | 2:44.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.94 | |||||||||
22 | Nicoline Dyrman | 2004 | 466 | 34.25 | 1:14.94 | 1:59.62 | 2:46.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:43.74 | |||||||||
23 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 463 | 35.01 | 1:17.38 | 2:01.69 | 2:46.58 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.02 | |||||||||
24 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 461 | 34.90 | 1:17.69 | 2:02.68 | 2:46.78 | |||
Kolding SK | 2:46.43 | |||||||||
25 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 459 | 35.31 | 1:17.47 | 2:01.35 | 2:47.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.17 | |||||||||
26 | Sofie Le Fevre | 2004 | 454 | 33.64 | 1:15.32 | 2:00.82 | 2:47.64 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:56.93 | |||||||||
27 | Liva Søby | 2004 | 448 | 33.72 | 1:15.95 | 2:02.24 | 2:48.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.79 | |||||||||
28 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 435 | 36.00 | 1:18.98 | 2:04.69 | 2:50.04 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
29 | Anne Terp | 2004 | 434 | 35.30 | 1:18.22 | 2:04.44 | 2:50.21 | |||
Struer Svømmeklub | 2:51.53 | |||||||||
30 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 411 | 35.28 | 1:20.02 | 2:07.64 | 2:53.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.47 | |||||||||
31 | Victoria Underbjerg | 2004 | 401 | 35.49 | 1:17.23 | 2:09.13 | 2:54.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.55 | |||||||||
32 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 381 | 37.07 | 1:21.07 | 2:08.03 | 2:57.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.80 | |||||||||
33 | Karoline Kristensen | 2004 | 352 | 37.90 | 1:24.09 | 2:14.13 | 3:02.47 | |||
DeltaSwim | 3:03.84 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
H2Odense | 2:56.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 634 | 29.40 | 1:02.83 | 1:38.78 | 2:16.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.92 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 592 | 31.02 | 1:06.95 | 1:43.31 | 2:19.81 | |||
Lyseng IF | 2:40.07 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 575 | 31.29 | 1:06.87 | 1:42.68 | 2:21.17 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.09 | |||||||||
4 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 495 | 31.67 | 1:06.42 | 1:46.36 | 2:28.39 | |||
Greve Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 486 | 32.99 | 1:10.45 | 1:49.63 | 2:29.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.21 | |||||||||
6 | Tobias Gammelvind | 2004 | 475 | 32.21 | 1:09.61 | 1:48.44 | 2:30.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.97 | |||||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 469 | 30.70 | 1:08.64 | 1:50.46 | 2:31.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.94 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 436 | 32.41 | 1:11.84 | 1:53.15 | 2:34.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.85 | |||||||||
9 | Victor Dyrhauge | 2004 | 413 | 33.73 | 1:13.92 | 1:56.21 | 2:37.59 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
10 | Eren Kaya | 2004 | 410 | 32.89 | 1:11.43 | 1:53.21 | 2:37.98 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.30 | |||||||||
11 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 403 | 31.21 | 1:09.17 | 1:51.57 | 2:38.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.82 | |||||||||
12 | Pelle Colmorten | 2004 | 401 | 32.84 | 1:13.83 | 1:56.83 | 2:39.24 | |||
Roskilde Svømning | 2:44.39 | |||||||||
13 | Nicklas Plank | 2004 | 396 | 31.90 | 1:12.35 | 1:54.89 | 2:39.90 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:41.67 | |||||||||
14 | Emil Neumann | 2004 | 393 | 34.61 | 1:14.43 | 1:57.86 | 2:40.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:49.52 | |||||||||
15 | Anders Mose | 2004 | 390 | 34.42 | 1:14.63 | 1:58.01 | 2:40.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 383 | 34.66 | 1:15.83 | 1:58.90 | 2:41.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.34 | |||||||||
17 | Oliver Schultz | 2004 | 381 | 32.76 | 1:12.22 | 1:55.76 | 2:41.94 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.03 | |||||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 333 | 35.12 | 1:18.61 | 2:05.09 | 2:49.39 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:42.90 | |||||||||
19 | Kasper Thorn | 2004 | 279 | 34.94 | 1:19.80 | 2:07.87 | 2:59.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:04.48 | |||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 844 | 26.33 | 57.05 | 1:29.77 | 2:04.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.39 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 682 | 28.44 | 1:01.56 | 1:37.56 | 2:13.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.31 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 657 | 29.76 | 1:04.31 | 1:39.98 | 2:15.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.28 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 652 | 29.20 | 1:03.38 | 1:39.64 | 2:15.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.90 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 567 | 29.98 | 1:06.01 | 1:44.30 | 2:21.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.97 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 564 | 30.50 | 1:06.29 | 1:43.66 | 2:22.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.25 | |||||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 548 | 29.96 | 1:04.80 | 1:43.07 | 2:23.49 | |||
Køge Svømmeklub | 2:33.94 | |||||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 547 | 31.13 | 1:07.27 | 1:45.19 | 2:23.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.62 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 531 | 29.20 | 1:05.00 | 1:43.56 | 2:25.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:39.72 | |||||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | 530 | 30.31 | 1:06.44 | 1:44.80 | 2:25.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.69 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 527 | 30.71 | 1:07.64 | 1:45.63 | 2:25.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.98 | |||||||||
12 | Jonas Kjær | 2003 | 513 | 30.96 | 1:07.69 | 1:46.52 | 2:26.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.57 | |||||||||
13 | Ole Hovmand | 2003 | 502 | 31.14 | 1:08.25 | 1:47.57 | 2:27.76 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:31.32 | |||||||||
14 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 500 | 30.61 | 1:08.01 | 1:48.25 | 2:27.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.00 | |||||||||
15 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 499 | 31.41 | 1:08.48 | 1:47.71 | 2:27.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.91 | |||||||||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | 493 | 31.59 | 1:10.22 | 1:49.74 | 2:28.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.97 | |||||||||
17 | Silas Lykke | 2003 | 482 | 31.01 | 1:08.24 | 1:46.89 | 2:29.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.30 | |||||||||
18 | Noah Bred | 2003 | 473 | 31.59 | 1:10.31 | 1:51.73 | 2:30.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
19 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 469 | 33.46 | 1:12.39 | 1:51.04 | 2:31.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.76 | |||||||||
20 | Christian Kornum | 2003 | 468 | 31.74 | 1:10.49 | 1:50.82 | 2:31.17 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:31.90 | |||||||||
21 | William Kristensen | 2003 | 463 | 31.45 | 1:09.12 | 1:50.02 | 2:31.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.04 | |||||||||
22 | Mathias Knudsen | 2003 | 461 | 29.88 | 1:05.24 | 1:44.44 | 2:32.02 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.18 | |||||||||
23 | Bror Textor-Broch | 2003 | 455 | 32.45 | 1:10.06 | 1:50.26 | 2:32.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.44 | |||||||||
24 | Mads Stamholt | 2003 | 455 | 31.51 | 1:09.94 | 1:50.56 | 2:32.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:35.85 | |||||||||
25 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 453 | 31.75 | 1:08.99 | 1:49.82 | 2:32.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:00.02 | |||||||||
26 | Simon Degn | 2003 | 449 | 33.81 | 1:12.70 | 1:52.40 | 2:33.33 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:35.28 | |||||||||
27 | Sune Schaarup | 2003 | 419 | 34.32 | 1:13.93 | 1:55.06 | 2:36.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.32 | |||||||||
28 | Mathias Parkhøi | 2003 | 398 | 33.59 | 1:13.16 | 1:55.78 | 2:39.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.09 | |||||||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 371 | 34.48 | 1:14.83 | 1:57.98 | 2:43.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.96 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | akut syg | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:32.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 02 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Lions 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.05 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 31.95 | 1:04.18 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 24.30 | 1:28.48 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 27.57 | 1:56.05 | |||||||
2 | Sigma Mix 1 | 0 | Sigma Swim | 1:56.45 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 28.60 | 28.60 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 33.59 | 1:02.19 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 29.97 | 1:32.16 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 24.29 | 1:56.45 | |||||||
3 | Hovedstads Mix 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.64 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 34.90 | 1:04.04 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 26.18 | 1:30.22 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 27.42 | 1:57.64 | |||||||
4 | Agf Mix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:57.93 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 31.69 | 1:03.11 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 26.50 | 1:29.61 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.32 | 1:57.93 | |||||||
5 | Gentofte Mix 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:58.75 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 35.45 | 1:05.89 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.84 | 1:32.73 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 26.02 | 1:58.75 | |||||||
6 | Sigma Mix 2 | 0 | Sigma Swim | 1:58.78 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 31.03 | 1:03.17 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 28.21 | 1:31.38 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 27.40 | 1:58.78 | |||||||
7 | Helsingør Mix | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:58.83 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 31.07 | 1:02.39 | |||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.43 | 1:29.82 | |||||||
Cornelia Vámosi | 2004 | 29.01 | 1:58.83 | |||||||
8 | Kvik Mix | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.33 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 32.26 | 1:03.57 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 26.18 | 1:29.75 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 29.58 | 1:59.33 | |||||||
9 | Esbjerg 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:00.68 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 31.55 | 1:04.03 | |||||||
Jonas Kjær | 2003 | 27.54 | 1:31.57 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 29.11 | 2:00.68 | |||||||
10 | A6 Mix 1 | 0 | A6 | 2:01.48 | ||||||
Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 31.98 | 1:04.93 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.37 | 1:33.30 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 28.18 | 2:01.48 | |||||||
11 | Gsc Mix 1 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.31 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.31 | 1:03.31 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 32.04 | 1:35.35 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 26.96 | 2:02.31 | |||||||
12 | Hovedstads Mix 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.59 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 36.24 | 1:05.67 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 31.78 | 1:37.45 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 26.14 | 2:03.59 | |||||||
13 | Vat Copenhagen | 0 | VAT Copenhagen | 2:03.78 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 32.97 | 1:06.07 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.89 | 1:34.96 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 28.82 | 2:03.78 | |||||||
14 | 1 Vejle | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:04.12 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 33.40 | 1:07.39 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.93 | 1:35.32 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 28.80 | 2:04.12 | |||||||
15 | Aarhus Swim 2 | 2003 | Aarhus Swim | 2:04.61 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 36.29 | 1:10.47 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.20 | 1:38.67 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 25.94 | 2:04.61 | |||||||
16 | Gentofte Mix 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.95 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 34.32 | 1:06.08 | |||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 30.77 | 1:36.85 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.10 | 2:04.95 | |||||||
17 | Gti Medley Mix | 0 | GTI | 2:05.50 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 37.21 | 1:10.85 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 29.35 | 1:40.20 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 25.30 | 2:05.50 | |||||||
18 | Lyngby Lions 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.64 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 2:05.64 | 2:05.64 | |||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | |||||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | |||||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 2:05.64 | 2:05.64 | |||||||
19 | Hvidovre Mix | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:05.80 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 36.98 | 1:06.96 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 31.76 | 1:38.72 | |||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 27.08 | 2:05.80 | |||||||
20 | Vg17 Vest Mix | 0 | Vest-Brøndby | 2:05.98 | ||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.36 | 1:08.63 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 30.43 | 1:39.06 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 26.92 | 2:05.98 | |||||||
21 | Vs Mix | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:06.07 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 34.26 | 1:05.53 | |||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 32.15 | 1:37.68 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 28.39 | 2:06.07 | |||||||
22 | Aarhus Swim 1 | 2003 | Aarhus Swim | 2:06.69 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 37.29 | 1:08.72 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 29.76 | 1:38.48 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.21 | 2:06.69 | |||||||
23 | Eritsø Mix | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:06.78 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 35.25 | 1:10.06 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 29.01 | 1:39.07 | |||||||
Christian Lorey | 2003 | 27.71 | 2:06.78 | |||||||
24 | Esbjerg 2 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 2:06.88 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 33.50 | 1:04.98 | |||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 32.09 | 1:37.07 | |||||||
Kathrine Weide | 2004 | 29.81 | 2:06.88 | |||||||
25 | Nord Mix | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:07.10 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 32.83 | 1:08.50 | |||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 32.45 | 1:40.95 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 26.15 | 2:07.10 | |||||||
26 | Aarhus Swim 3 | 2003 | Aarhus Swim | 2:07.15 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.85 | 1:10.43 | |||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 29.49 | 1:39.92 | |||||||
William Sloth | 2003 | 27.23 | 2:07.15 | |||||||
27 | Nyborg Mix | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:07.65 | ||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 34.35 | 1:08.89 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 28.64 | 1:37.53 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 30.12 | 2:07.65 | |||||||
28 | H2Odense Mix | 0 | H2Odense | 2:07.87 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 37.26 | 1:09.05 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 31.08 | 1:40.13 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 27.74 | 2:07.87 | |||||||
29 | Aalborg Mix 1 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.06 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 35.24 | 1:07.77 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 32.80 | 1:40.57 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 27.49 | 2:08.06 | |||||||
30 | A6 Mix 2 | 0 | A6 | 2:09.02 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 36.30 | 1:08.01 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 29.51 | 1:37.52 | |||||||
Freja Møller | 2004 | 31.50 | 2:09.02 | |||||||
31 | Gentofte Mix 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:09.12 | ||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 35.66 | 1:09.20 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.06 | 1:40.26 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 28.86 | 2:09.12 | |||||||
32 | Søllerød Mix | 0 | Søllerød Svømmeklub | 2:09.55 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 36.37 | 1:11.71 | |||||||
William Kristensen | 2003 | 29.72 | 1:41.43 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 28.12 | 2:09.55 | |||||||
33 | S68 | 0 | Svømmeklubben S 68 | 2:09.90 | ||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 35.40 | 1:11.24 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 29.06 | 1:40.30 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 29.60 | 2:09.90 | |||||||
34 | Pingvinen Mix | 0 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:11.87 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 35.24 | 1:09.07 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 33.33 | 1:42.40 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 29.47 | 2:11.87 | |||||||
35 | Gsc Mix 2 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.95 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 35.44 | 1:11.83 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 34.05 | 1:45.88 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 28.07 | 2:13.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 777 | 28.17 | 58.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.72 | |||||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 777 | 28.10 | 58.48 | |||||
Kalundborg SK | 59.66 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 741 | 28.60 | 59.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.12 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 721 | 29.13 | 59.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.76 | |||||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | 713 | 28.99 | 1:00.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.07 | |||||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 692 | 29.17 | 1:00.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.08 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 684 | 29.26 | 1:01.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 658 | 29.74 | 1:01.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.14 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 655 | 29.85 | 1:01.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.36 | |||||||||
10 | Anna Larsen | 2004 | 653 | 29.93 | 1:01.97 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.95 | |||||||||
11 | Martha Bjerg | 2004 | 652 | 30.42 | 1:01.98 | |||||
Lyseng IF | 1:02.01 | |||||||||
12 | Cille Christensen | 2004 | 645 | 29.79 | 1:02.21 | |||||
Kolding SK | 1:00.56 | |||||||||
13 | Christina M. Glargaard | 2004 | 641 | 29.64 | 1:02.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
14 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 640 | 29.89 | 1:02.37 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
15 | Frederikke Falk-List | 2004 | 640 | 29.66 | 1:02.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.77 | |||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 640 | 30.43 | 1:02.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.53 | |||||||||
17 | Sarah Carugati | 2004 | 637 | 30.12 | 1:02.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.66 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 630 | 30.29 | 1:02.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.59 | |||||||||
19 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 623 | 29.86 | 1:02.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
20 | Katrine Bonefeld | 2004 | 621 | 30.43 | 1:03.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.41 | |||||||||
21 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 619 | 30.24 | 1:03.07 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:03.46 | |||||||||
22 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 618 | 30.81 | 1:03.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.84 | |||||||||
23 | Signe Krag Andersen | 2004 | 618 | 29.91 | 1:03.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.24 | |||||||||
24 | Anne Sofie Evald | 2004 | 612 | 30.83 | 1:03.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.91 | |||||||||
25 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 610 | 30.40 | 1:03.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
26 | Katrine Rasmussen | 2004 | 607 | 30.67 | 1:03.49 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.70 | |||||||||
27 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 606 | 30.34 | 1:03.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
28 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 604 | 30.41 | 1:03.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.31 | |||||||||
29 | Wilma Anker | 2004 | 602 | 30.76 | 1:03.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.41 | |||||||||
30 | Anne Terp | 2004 | 600 | 30.21 | 1:03.73 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
31 | Freja Friborg | 2004 | 600 | 30.35 | 1:03.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.28 | |||||||||
32 | Olivia Callesen | 2004 | 599 | 30.41 | 1:03.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.96 | |||||||||
33 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 598 | 29.90 | 1:03.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
34 | Liva Søby | 2004 | 596 | 30.26 | 1:03.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.42 | |||||||||
35 | Aurelia Pedersen | 2004 | 593 | 30.80 | 1:03.97 | |||||
H2Odense | 1:03.91 | |||||||||
36 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 593 | 30.62 | 1:03.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.48 | |||||||||
37 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 592 | 30.80 | 1:04.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
38 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 589 | 30.43 | 1:04.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.33 | |||||||||
39 | Karoline Kristensen | 2004 | 585 | 30.34 | 1:04.27 | |||||
DeltaSwim | 1:05.98 | |||||||||
40 | Nønne Christensen | 2004 | 585 | 30.88 | 1:04.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.76 | |||||||||
41 | Laura L. Hørning | 2004 | 584 | 30.76 | 1:04.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
42 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 582 | 30.87 | 1:04.39 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.71 | |||||||||
43 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 581 | 30.61 | 1:04.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.09 | |||||||||
44 | Olivia Lindballe Møller | 2004 | 581 | 30.45 | 1:04.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
45 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 578 | 30.77 | 1:04.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.63 | |||||||||
46 | Anna Nørskov | 2004 | 572 | 31.20 | 1:04.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
47 | Fiona Andrea Have | 2004 | 571 | 31.34 | 1:04.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
48 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 569 | 30.87 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.40 | |||||||||
49 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 564 | 30.69 | 1:05.05 | |||||
Kolding SK | 1:04.82 | |||||||||
50 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 561 | 31.33 | 1:05.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
51 | Mille Bergmann | 2004 | 548 | 31.38 | 1:05.70 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:06.45 | |||||||||
52 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 528 | 31.35 | 1:06.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.54 | |||||||||
53 | Ida Juul Grønning | 2004 | 526 | 31.03 | 1:06.60 | |||||
H2Odense | 1:08.99 | |||||||||
54 | Ida Bruhn | 2004 | 505 | 32.44 | 1:07.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
55 | Cornelia Vámosi | 2004 | 504 | 31.37 | 1:07.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
56 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 476 | 33.22 | 1:08.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.10 | |||||||||
57 | Mille Dige From | 2004 | 266 | 39.60 | 1:23.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 770 | 25.33 | 53.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.79 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 611 | 27.12 | 57.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.65 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 610 | 27.57 | 57.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59.21 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 597 | 28.17 | 57.71 | |||||
Lyseng IF | 59.66 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 589 | 27.77 | 57.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.84 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 575 | 27.64 | 58.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.32 | |||||||||
7 | Nicklas Plank | 2004 | 571 | 28.07 | 58.57 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
8 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 570 | 27.89 | 58.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.44 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 565 | 28.69 | 58.78 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.50 | |||||||||
10 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 561 | 28.39 | 58.90 | |||||
H2Odense | 1:00.12 | |||||||||
11 | Elias Noe | 2004 | 544 | 28.76 | 59.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
12 | Casper Madsen | 2004 | 541 | 28.89 | 59.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 538 | 28.72 | 59.74 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
14 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 536 | 28.68 | 59.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | 528 | 28.96 | 1:00.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
16 | Matias Munkholm | 2004 | 521 | 29.14 | 1:00.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.91 | |||||||||
17 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 520 | 28.67 | 1:00.40 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
18 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 515 | 28.80 | 1:00.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
19 | Julian Birch | 2004 | 505 | 29.60 | 1:01.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
20 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 502 | 28.77 | 1:01.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.45 | |||||||||
21 | Lukas Hedegaard | 2004 | 501 | 28.90 | 1:01.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.85 | |||||||||
22 | Lucas Nielsen | 2004 | 496 | 29.29 | 1:01.36 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
23 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 493 | 29.35 | 1:01.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.17 | |||||||||
24 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 482 | 29.74 | 1:01.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
25 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 480 | 29.67 | 1:02.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.97 | |||||||||
26 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 468 | 29.57 | 1:02.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
27 | Lukas Frederiksen | 2004 | 466 | 29.93 | 1:02.65 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
28 | Michael Halck | 2004 | 462 | 29.91 | 1:02.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
29 | Tobias Nielsen | 2004 | 461 | 29.88 | 1:02.88 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
30 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 438 | 30.64 | 1:03.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.50 | |||||||||
31 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 435 | 30.39 | 1:04.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.78 | |||||||||
32 | Lucas Kaavé | 2004 | 434 | 31.24 | 1:04.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.16 | |||||||||
33 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 430 | 30.33 | 1:04.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
34 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 425 | 30.75 | 1:04.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
35 | Lauritz Johansen | 2004 | 407 | 30.83 | 1:05.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
36 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 404 | 31.36 | 1:05.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
37 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 399 | 30.82 | 1:06.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 879 | 24.22 | 50.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 51.59 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 757 | 25.69 | 53.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.49 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 733 | 26.26 | 53.89 | |||||
Kalundborg SK | 54.94 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 726 | 25.66 | 54.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.13 | |||||||||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | 709 | 26.21 | 54.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.18 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 707 | 25.51 | 54.54 | |||||
Swim Team Neptun | 55.18 | |||||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | 703 | 26.36 | 54.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
8 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 675 | 26.71 | 55.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.20 | |||||||||
9 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 671 | 26.39 | 55.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 668 | 26.67 | 55.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 55.74 | |||||||||
11 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 655 | 27.14 | 55.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.69 | |||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 650 | 27.01 | 56.10 | |||||
Svømmeklubben Nord | 55.98 | |||||||||
13 | Malthe Elkjær | 2003 | 638 | 26.87 | 56.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.15 | |||||||||
14 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 636 | 26.94 | 56.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | 623 | 27.26 | 56.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.62 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 619 | 27.15 | 57.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.11 | |||||||||
17 | Christoffer Rekling | 2003 | 616 | 27.47 | 57.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.94 | |||||||||
18 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 599 | 27.45 | 57.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.39 | |||||||||
19 | Marco Knudsen | 2003 | 599 | 27.61 | 57.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.57 | |||||||||
20 | Christopher G. Trandum | 2003 | 598 | 27.67 | 57.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.03 | |||||||||
21 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 597 | 27.55 | 57.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.34 | |||||||||
22 | Niklas Højbjerg | 2003 | 596 | 27.66 | 57.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.31 | |||||||||
23 | Daniel Østerballe | 2003 | 591 | 27.47 | 57.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.12 | |||||||||
24 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 576 | 27.73 | 58.39 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.65 | |||||||||
25 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 575 | 28.15 | 58.42 | |||||
JGI Svømning | 59.63 | |||||||||
26 | Valdemar Wichmann | 2003 | 574 | 28.51 | 58.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.03 | |||||||||
27 | Anders Elsborg | 2003 | 572 | 28.41 | 58.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.16 | |||||||||
28 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 571 | 27.98 | 58.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
29 | Lukas Pedersen | 2003 | 570 | 27.76 | 58.61 | |||||
Roskilde Svømning | 58.52 | |||||||||
30 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 566 | 28.39 | 58.73 | |||||
Næstved IF | 58.83 | |||||||||
31 | Emil Lykke Grann | 2003 | 564 | 28.36 | 58.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
32 | Harald Franck | 2003 | 561 | 27.70 | 58.90 | |||||
Næstved IF | 59.76 | |||||||||
33 | Mikkel Hjelm | 2003 | 557 | 27.58 | 59.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.26 | |||||||||
34 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 553 | 28.05 | 59.18 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:01.90 | |||||||||
35 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 532 | 28.21 | 59.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.90 | |||||||||
36 | August B Bjerregaard | 2003 | 524 | 29.76 | 1:00.27 | |||||
H2Odense | 1:03.53 | |||||||||
37 | Mikkel Stilling | 2003 | 522 | 28.71 | 1:00.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
38 | Valdemar Kristensen | 2003 | 509 | 29.18 | 1:00.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.84 | |||||||||
39 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 506 | 28.77 | 1:00.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.85 | |||||||||
40 | Asger Hatting | 2003 | 502 | 29.39 | 1:01.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
41 | Magnus Søgaard | 2003 | 497 | 29.78 | 1:01.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.85 | |||||||||
42 | Christian Lorey | 2003 | 494 | 29.02 | 1:01.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.95 | |||||||||
43 | Jeppe Egholm | 2003 | 426 | 31.07 | 1:04.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 738 | 31.10 | 1:09.96 | 1:52.70 | 2:25.44 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.63 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 737 | 32.44 | 1:10.20 | 1:52.52 | 2:25.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.62 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 699 | 32.69 | 1:12.02 | 1:53.44 | 2:28.08 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.12 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 689 | 33.52 | 1:12.44 | 1:55.11 | 2:28.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.67 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 683 | 31.06 | 1:10.47 | 1:52.78 | 2:29.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.43 | |||||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 674 | 31.72 | 1:10.33 | 1:56.07 | 2:29.91 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.05 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 667 | 33.68 | 1:12.06 | 1:56.26 | 2:30.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.18 | |||||||||
8 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 664 | 31.44 | 1:09.18 | 1:55.03 | 2:30.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.55 | |||||||||
9 | Elma Gabela | 2004 | 654 | 33.98 | 1:14.14 | 1:57.15 | 2:31.39 | |||
Kolding SK | 2:32.51 | |||||||||
10 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 650 | 33.98 | 1:11.18 | 1:54.83 | 2:31.75 | |||
H2Odense | 2:33.39 | |||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 649 | 33.34 | 1:11.42 | 1:55.10 | 2:31.84 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.55 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 642 | 32.24 | 1:13.33 | 1:56.99 | 2:32.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.84 | |||||||||
13 | Clara Toft | 2004 | 636 | 34.55 | 1:13.34 | 1:56.99 | 2:32.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.57 | |||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 636 | 32.90 | 1:13.10 | 1:58.37 | 2:32.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.80 | |||||||||
15 | Cille Christensen | 2004 | 628 | 32.02 | 1:12.63 | 1:57.16 | 2:33.50 | |||
Kolding SK | 2:30.03 | |||||||||
16 | Martha Bjerg | 2004 | 626 | 36.33 | 1:15.19 | 2:01.11 | 2:33.65 | |||
Lyseng IF | 2:36.81 | |||||||||
17 | Laura Marie Dige | 2004 | 624 | 34.47 | 1:13.57 | 1:57.14 | 2:33.79 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:37.56 | |||||||||
18 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 620 | 32.87 | 1:12.76 | 1:58.60 | 2:34.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 618 | 33.09 | 1:12.50 | 1:58.38 | 2:34.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.19 | |||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 617 | 33.11 | 1:14.35 | 1:58.31 | 2:34.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.24 | |||||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 616 | 33.78 | 1:12.34 | 1:59.33 | 2:34.48 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.44 | |||||||||
22 | Katrine Bonefeld | 2004 | 614 | 34.55 | 1:13.35 | 1:58.78 | 2:34.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.02 | |||||||||
23 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 607 | 35.61 | 1:14.47 | 1:59.56 | 2:35.25 | |||
Swim Team Neptun | 2:40.44 | |||||||||
24 | Sarah Kildahl | 2004 | 604 | 34.35 | 1:14.63 | 1:58.58 | 2:35.52 | |||
Lyseng IF | 2:37.37 | |||||||||
25 | Anna Toft Petersen | 2004 | 593 | 36.15 | 1:15.83 | 2:01.69 | 2:36.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.80 | |||||||||
26 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 592 | 32.89 | 1:14.01 | 2:00.21 | 2:36.53 | |||
Køge Svømmeklub | 2:35.64 | |||||||||
27 | Malou Soelberg | 2004 | 579 | 33.15 | 1:14.32 | 2:00.33 | 2:37.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.18 | |||||||||
28 | Kathrine Weide | 2004 | 573 | 35.29 | 1:14.51 | 2:00.26 | 2:38.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.44 | |||||||||
29 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 572 | 35.32 | 1:16.80 | 2:00.83 | 2:38.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.20 | |||||||||
30 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 567 | 32.53 | 1:12.86 | 2:01.31 | 2:38.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.77 | |||||||||
31 | Freja Møller | 2004 | 542 | 35.64 | 1:18.02 | 2:03.13 | 2:41.22 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:44.82 | |||||||||
32 | Anna Nørskov | 2004 | 536 | 33.00 | 1:14.56 | 2:05.33 | 2:41.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.56 | |||||||||
33 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 536 | 36.23 | 1:22.29 | 2:03.38 | 2:41.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.53 | |||||||||
34 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 507 | 35.35 | 1:17.59 | 2:04.53 | 2:44.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.47 | |||||||||
35 | Julie Dumstrei | 2004 | 498 | 35.75 | 1:17.22 | 2:07.90 | 2:45.82 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:50.49 | |||||||||
36 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 460 | 34.70 | 1:17.93 | 2:10.08 | 2:50.20 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:40.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 734 | 28.20 | 1:04.13 | 1:43.15 | 2:13.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.20 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 677 | 29.83 | 1:05.37 | 1:45.63 | 2:17.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 654 | 30.69 | 1:06.41 | 1:45.75 | 2:18.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.76 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 634 | 30.49 | 1:07.20 | 1:47.66 | 2:20.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.36 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 621 | 30.25 | 1:08.18 | 1:48.90 | 2:21.39 | |||
H2Odense | 2:24.29 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 604 | 30.85 | 1:09.18 | 1:50.67 | 2:22.68 | |||
Lyseng IF | 2:27.83 | |||||||||
7 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 587 | 31.60 | 1:08.41 | 1:50.49 | 2:24.07 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:26.10 | |||||||||
8 | Alexander Vergereau | 2004 | 586 | 31.30 | 1:07.79 | 1:52.05 | 2:24.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.61 | |||||||||
9 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 583 | 32.32 | 1:09.52 | 1:50.98 | 2:24.34 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:31.58 | |||||||||
10 | Sebastian Greisen | 2004 | 573 | 31.64 | 1:08.22 | 1:51.17 | 2:25.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.80 | |||||||||
11 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 569 | 30.84 | 1:07.94 | 1:53.90 | 2:25.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.86 | |||||||||
12 | Troels Fode | 2004 | 565 | 32.45 | 1:11.41 | 1:52.03 | 2:25.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.39 | |||||||||
13 | Mads Iversen | 2004 | 543 | 30.54 | 1:10.13 | 1:53.28 | 2:27.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.04 | |||||||||
14 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 529 | 32.84 | 1:12.33 | 1:56.24 | 2:29.10 | |||
Odder Svømmeklub | 2:30.58 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 522 | 31.70 | 1:09.90 | 1:55.19 | 2:29.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.37 | |||||||||
16 | Oscar Kroos | 2004 | 519 | 33.72 | 1:13.75 | 1:55.41 | 2:30.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.37 | |||||||||
17 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 498 | 32.26 | 1:11.10 | 1:57.25 | 2:32.15 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.74 | |||||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 497 | 34.78 | 1:14.03 | 1:58.58 | 2:32.19 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:31.30 | |||||||||
19 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 497 | 33.08 | 1:12.28 | 1:58.75 | 2:32.21 | |||
Herlev Svømning | 2:33.11 | |||||||||
20 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 496 | 31.48 | 1:10.63 | 1:57.90 | 2:32.33 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:31.18 | |||||||||
21 | Casper Madsen | 2004 | 491 | 32.60 | 1:12.28 | 1:59.01 | 2:32.85 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.80 | |||||||||
22 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 479 | 30.79 | 1:11.15 | 1:57.59 | 2:34.15 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.10 | |||||||||
23 | Emil Søby | 2004 | 465 | 33.27 | 1:12.20 | 1:59.37 | 2:35.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.89 | |||||||||
24 | Mathias Lindgaard | 2004 | 440 | 33.41 | 1:15.16 | 2:03.20 | 2:38.54 | |||
Herlev Svømning | 2:36.23 | |||||||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | 421 | 35.59 | 1:16.74 | 2:04.42 | 2:40.84 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:46.51 | |||||||||
26 | Kasper Thorn | 2004 | 407 | 34.15 | 1:15.60 | 2:04.60 | 2:42.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.75 | |||||||||
27 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 389 | 38.23 | 1:19.11 | 2:08.69 | 2:45.12 | |||
Durup IF | 2:43.22 | |||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 774 | 28.60 | 1:01.64 | 1:40.01 | 2:11.38 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.28 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 743 | 29.83 | 1:03.74 | 1:42.30 | 2:13.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.86 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 714 | 29.23 | 1:04.00 | 1:44.47 | 2:14.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | 701 | 28.85 | 1:03.89 | 1:45.02 | 2:15.79 | |||
Kalundborg SK | 2:17.56 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 694 | 29.92 | 1:04.66 | 1:46.13 | 2:16.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.91 | |||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 667 | 30.08 | 1:04.66 | 1:45.08 | 2:18.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.49 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 657 | 29.70 | 1:06.19 | 1:48.03 | 2:18.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:23.67 | |||||||||
8 | Alexander Tullberg | 2003 | 654 | 30.19 | 1:06.58 | 1:48.15 | 2:18.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.22 | |||||||||
9 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 630 | 29.59 | 1:05.82 | 1:47.71 | 2:20.69 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:27.96 | |||||||||
10 | Christian Boutrup | 2003 | 628 | 31.22 | 1:08.45 | 1:49.49 | 2:20.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.95 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 621 | 29.51 | 1:05.80 | 1:48.08 | 2:21.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.06 | |||||||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | 619 | 31.12 | 1:08.28 | 1:47.95 | 2:21.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.93 | |||||||||
13 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 615 | 29.44 | 1:05.89 | 1:50.27 | 2:21.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.06 | |||||||||
14 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 607 | 30.80 | 1:06.75 | 1:50.44 | 2:22.43 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:25.46 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 603 | 30.60 | 1:05.90 | 1:49.26 | 2:22.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.28 | |||||||||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | 595 | 30.41 | 1:07.80 | 1:50.92 | 2:23.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.02 | |||||||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 593 | 31.52 | 1:07.38 | 1:49.75 | 2:23.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.61 | |||||||||
18 | Emil Lykke Grann | 2003 | 589 | 31.47 | 1:09.32 | 1:50.91 | 2:23.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:25.57 | |||||||||
19 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 585 | 31.51 | 1:10.52 | 1:50.12 | 2:24.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.89 | |||||||||
20 | Villads Kruse | 2003 | 578 | 31.92 | 1:08.96 | 1:50.48 | 2:24.80 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.12 | |||||||||
21 | Simon Degn | 2003 | 557 | 31.10 | 1:10.15 | 1:52.05 | 2:26.57 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:27.31 | |||||||||
22 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 556 | 30.39 | 1:07.14 | 1:53.41 | 2:26.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.21 | |||||||||
23 | Christian Kornum | 2003 | 554 | 30.80 | 1:09.63 | 1:51.58 | 2:26.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:23.79 | |||||||||
24 | Noah Bred | 2003 | 536 | 29.48 | 1:08.51 | 1:53.71 | 2:28.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.44 | |||||||||
25 | Casper Bang Clausen | 2003 | 530 | 33.57 | 1:12.37 | 1:54.53 | 2:29.05 | |||
H2Odense | 2:35.78 | |||||||||
26 | Silas Lykke | 2003 | 529 | 29.43 | 1:07.49 | 1:51.71 | 2:29.09 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.42 | |||||||||
27 | Mads Stamholt | 2003 | 526 | 32.24 | 1:11.06 | 1:54.53 | 2:29.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:24.95 | |||||||||
28 | Sune Schaarup | 2003 | 507 | 34.29 | 1:13.67 | 1:55.74 | 2:31.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.64 | |||||||||
29 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 495 | 31.07 | 1:09.68 | 1:55.77 | 2:32.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.76 | |||||||||
30 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 492 | 32.36 | 1:13.34 | 1:56.82 | 2:32.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.08 | |||||||||
31 | Laurits Sigaard | 2003 | 473 | 30.85 | 1:09.82 | 1:58.24 | 2:34.75 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:27.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 761 | 33.60 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.08 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 758 | 33.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | 747 | 33.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.53 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 702 | 34.52 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 35.70 | |||||||||
5 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 688 | 34.75 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 674 | 34.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | 663 | 35.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.05 | |||||||||
8 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 655 | 35.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.41 | |||||||||
8 | Signe Krag Andersen | 2004 | 655 | 35.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.31 | |||||||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 641 | 35.57 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.50 | |||||||||
11 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 640 | 35.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
12 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 637 | 35.64 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.13 | |||||||||
13 | Laura Vangkilde | 2004 | 634 | 35.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
14 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 617 | 36.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
15 | Elma Gabela | 2004 | 615 | 36.07 | ||||||
Kolding SK | 35.83 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 612 | 36.13 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.05 | |||||||||
17 | Sarah Kildahl | 2004 | 609 | 36.19 | ||||||
Lyseng IF | 35.66 | |||||||||
18 | Clara Toft | 2004 | 607 | 36.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.95 | |||||||||
19 | Anne Sofie Evald | 2004 | 606 | 36.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.79 | |||||||||
20 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 599 | 36.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
21 | Nicoline Dyrman | 2004 | 597 | 36.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.22 | |||||||||
22 | Søs Freund | 2004 | 592 | 36.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
23 | Caroline Holm | 2004 | 581 | 36.76 | ||||||
Kalundborg SK | 36.91 | |||||||||
24 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 578 | 36.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.14 | |||||||||
25 | Anja Xin Andersen | 2004 | 575 | 36.88 | ||||||
Herlev Svømning | 37.66 | |||||||||
26 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 573 | 36.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
27 | Emma Ekman | 2004 | 572 | 36.94 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 36.50 | |||||||||
28 | Josefine Zebitz | 2004 | 571 | 36.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
29 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 567 | 37.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.01 | |||||||||
29 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 567 | 37.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
31 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 566 | 37.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.58 | |||||||||
32 | Freja Søndergaard | 2004 | 555 | 37.33 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.00 | |||||||||
33 | Laura Marie Dige | 2004 | 552 | 37.38 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.97 | |||||||||
34 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 547 | 37.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
35 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 546 | 37.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
36 | Sia Aagaard | 2004 | 542 | 37.61 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.52 | |||||||||
37 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 532 | 37.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.42 | |||||||||
38 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 531 | 37.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
39 | Anna Toft Petersen | 2004 | 526 | 38.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
40 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 523 | 38.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
41 | Nønne Christensen | 2004 | 514 | 38.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 37.07 | |||||||||
42 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 508 | 38.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
43 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 505 | 38.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
44 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 500 | 38.64 | ||||||
Lyseng IF | 39.65 | |||||||||
45 | Laura L. Hørning | 2004 | 499 | 38.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
46 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 493 | 38.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
47 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 483 | 39.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.81 | |||||||||
48 | Sophia Bøttger | 2004 | 478 | 39.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
49 | Anna Lind Petersen | 2004 | 455 | 39.88 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 641 | 31.93 | ||||||
JGI Svømning | 32.96 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 605 | 32.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 604 | 32.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 561 | 33.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
5 | Julian Birch | 2004 | 514 | 34.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
6 | Troels Fode | 2004 | 508 | 34.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
7 | Linus Folke Jensen | 2004 | 505 | 34.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.96 | |||||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | 500 | 34.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.39 | |||||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | 498 | 34.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.67 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 490 | 34.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 490 | 34.93 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.85 | |||||||||
12 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 486 | 35.01 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 36.98 | |||||||||
13 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 484 | 35.07 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.15 | |||||||||
14 | Silas Fessel | 2004 | 482 | 35.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.53 | |||||||||
15 | Jannik Jørgensen | 2004 | 478 | 35.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 470 | 35.40 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.90 | |||||||||
17 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 470 | 35.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
18 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 461 | 35.63 | ||||||
H2Odense | 36.79 | |||||||||
19 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 458 | 35.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.26 | |||||||||
20 | Esben Rasmussen | 2004 | 457 | 35.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.03 | |||||||||
20 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 457 | 35.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
22 | Oliver Schultz | 2004 | 453 | 35.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
23 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 451 | 35.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.96 | |||||||||
24 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 449 | 35.94 | ||||||
Næstved IF | 36.84 | |||||||||
25 | Kasper Henriksen | 2004 | 446 | 36.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.49 | |||||||||
26 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 436 | 36.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
27 | Mads Iversen | 2004 | 435 | 36.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
28 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 435 | 36.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.79 | |||||||||
29 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 426 | 36.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
30 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 425 | 36.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
31 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 423 | 36.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.71 | |||||||||
32 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 422 | 36.70 | ||||||
JGI Svømning | 37.09 | |||||||||
33 | Joost Rijkhoff | 2004 | 419 | 36.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
34 | Lucas Rosenborg | 2004 | 418 | 36.83 | ||||||
Lyseng IF | 36.96 | |||||||||
35 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 414 | 36.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.59 | |||||||||
36 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 405 | 37.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.99 | |||||||||
37 | Mads Naver | 2004 | 404 | 37.24 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.94 | |||||||||
38 | Andreas Torp | 2004 | 404 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.63 | |||||||||
39 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 393 | 37.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
40 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 390 | 37.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
41 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 386 | 37.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
42 | Jeppe Kjær | 2004 | 378 | 38.06 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.74 | |||||||||
43 | Tobias Nielsen | 2004 | 377 | 38.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
44 | Alexander Griffin | 2004 | 372 | 38.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.24 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.20 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 681 | 31.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.92 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 661 | 31.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.23 | |||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 653 | 31.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
4 | Mikkel Quaade | 2003 | 649 | 31.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 638 | 31.99 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.41 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 627 | 32.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.10 | |||||||||
7 | Asger Johansen | 2003 | 625 | 32.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 612 | 32.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.95 | |||||||||
9 | Oliver Christensen | 2003 | 608 | 32.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
10 | Victor Nygaard | 2003 | 599 | 32.67 | ||||||
H2Odense | 32.39 | |||||||||
11 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 580 | 33.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | 569 | 33.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
13 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 565 | 33.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
14 | Oliver Lystlund | 2003 | 558 | 33.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
15 | Oscar Cleemann | 2003 | 555 | 33.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.88 | |||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 555 | 33.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.51 | |||||||||
17 | Marcus Hiort | 2003 | 552 | 33.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
18 | Christian Kornum | 2003 | 546 | 33.68 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.24 | |||||||||
19 | Marius Gystad | 2003 | 541 | 33.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 541 | 33.79 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 34.28 | |||||||||
21 | Tobias Svenningsen | 2003 | 540 | 33.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
22 | Christian Johannesen | 2003 | 539 | 33.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
23 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 534 | 33.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
24 | Fillip Bruhn | 2003 | 533 | 33.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.56 | |||||||||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 529 | 34.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.03 | |||||||||
26 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 528 | 34.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.55 | |||||||||
27 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 525 | 34.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
28 | Harald Franck | 2003 | 522 | 34.20 | ||||||
Næstved IF | 34.64 | |||||||||
29 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 520 | 34.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
30 | Villads Kruse | 2003 | 513 | 34.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.28 | |||||||||
31 | Jonas Kjær | 2003 | 512 | 34.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
32 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 512 | 34.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
33 | Victor Toftehøj | 2003 | 509 | 34.49 | ||||||
JGI Svømning | 35.75 | |||||||||
34 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 508 | 34.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.73 | |||||||||
35 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 506 | 34.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
36 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 495 | 34.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.69 | |||||||||
37 | Bror Textor-Broch | 2003 | 493 | 34.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.72 | |||||||||
38 | William Sloth | 2003 | 489 | 34.95 | ||||||
Lyseng IF | 35.74 | |||||||||
39 | Harald Riisager | 2003 | 481 | 35.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.65 | |||||||||
40 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 477 | 35.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
41 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 474 | 35.30 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.49 | |||||||||
42 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 466 | 35.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
43 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 462 | 35.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
44 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | 456 | 35.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | 36.06 | |||||||||
45 | David Kristensen | 2003 | 449 | 35.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.44 | |||||||||
46 | Nikolai Sander | 2003 | 411 | 37.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.01 | |||||||||
47 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 406 | 37.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
- | Tobias Lindberg | 2003 | DSQ | SW7.6 ej samt ber25m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 759 | 31.69 | 1:06.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.86 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 754 | 32.00 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.43 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 744 | 32.07 | 1:06.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 718 | 32.25 | 1:07.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 712 | 32.83 | 1:07.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.24 | |||||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | 704 | 33.06 | 1:07.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.75 | |||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 700 | 32.98 | 1:07.95 | |||||
H2Odense | 1:09.26 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 698 | 32.87 | 1:08.03 | |||||
Kalundborg SK | 1:10.78 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 693 | 33.29 | 1:08.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.10 | |||||||||
10 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 666 | 33.80 | 1:09.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 661 | 33.42 | 1:09.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.88 | |||||||||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | 659 | 33.47 | 1:09.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 645 | 34.00 | 1:09.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 643 | 34.00 | 1:09.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
15 | Kathrine Weide | 2004 | 640 | 34.64 | 1:10.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
16 | Christina M. Glargaard | 2004 | 639 | 33.67 | 1:10.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
17 | Josefine Zebitz | 2004 | 633 | 34.18 | 1:10.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.91 | |||||||||
18 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 631 | 34.70 | 1:10.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
19 | Sia Aagaard | 2004 | 622 | 34.31 | 1:10.70 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.86 | |||||||||
20 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 612 | 34.94 | 1:11.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.78 | |||||||||
21 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 611 | 34.34 | 1:11.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
22 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 610 | 34.38 | 1:11.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
23 | Anne Sofie Evald | 2004 | 606 | 34.25 | 1:11.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 604 | 34.93 | 1:11.39 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.20 | |||||||||
25 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 597 | 34.93 | 1:11.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.76 | |||||||||
26 | Anastasia Smirnov | 2004 | 593 | 34.93 | 1:11.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
27 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 592 | 35.08 | 1:11.85 | |||||
JGI Svømning | 1:14.62 | |||||||||
28 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 584 | 35.23 | 1:12.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.21 | |||||||||
29 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 578 | 35.01 | 1:12.45 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.31 | |||||||||
30 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 573 | 34.85 | 1:12.67 | |||||
Kolding SK | 1:14.43 | |||||||||
31 | Emily Maack | 2004 | 562 | 36.05 | 1:13.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.28 | |||||||||
32 | Laura Marie Dige | 2004 | 556 | 36.00 | 1:13.38 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.69 | |||||||||
33 | Josefine Krumbak | 2004 | 553 | 35.42 | 1:13.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
34 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 549 | 36.14 | 1:13.70 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.37 | |||||||||
35 | Ida Bruhn | 2004 | 549 | 35.83 | 1:13.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
36 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 545 | 36.13 | 1:13.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.75 | |||||||||
37 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 544 | 35.99 | 1:13.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
38 | Mia Hvarre | 2004 | 541 | 35.33 | 1:14.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
39 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 539 | 35.72 | 1:14.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
40 | Nicoline Dyrman | 2004 | 534 | 36.34 | 1:14.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.59 | |||||||||
41 | Laura L. Hørning | 2004 | 533 | 35.71 | 1:14.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 531 | 36.46 | 1:14.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
43 | Caroline Madsen | 2004 | 525 | 35.87 | 1:14.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
44 | Clara Skrydstrup | 2004 | 512 | 35.86 | 1:15.41 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.63 | |||||||||
45 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 512 | 36.79 | 1:15.45 | |||||
Albertslund IF | 1:13.75 | |||||||||
46 | Cornelia Vámosi | 2004 | 499 | 35.85 | 1:16.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
47 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 493 | 36.45 | 1:16.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.68 | |||||||||
48 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 488 | 36.68 | 1:16.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
49 | Amalie Holst | 2004 | 485 | 37.18 | 1:16.80 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
50 | Anna Lind Petersen | 2004 | 468 | 36.91 | 1:17.74 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
51 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 464 | 37.39 | 1:17.96 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
52 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 456 | 37.43 | 1:18.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 682 | 29.84 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.01 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 678 | 29.85 | 1:01.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.04 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 572 | 31.46 | 1:05.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.91 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 557 | 32.55 | 1:06.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 530 | 33.14 | 1:07.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.46 | |||||||||
6 | Lucas Rosenborg | 2004 | 529 | 32.23 | 1:07.15 | |||||
Lyseng IF | 1:07.81 | |||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 526 | 32.70 | 1:07.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.93 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 522 | 32.36 | 1:07.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.55 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 517 | 33.09 | 1:07.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.45 | |||||||||
10 | Emil Søby | 2004 | 511 | 32.81 | 1:07.92 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.07 | |||||||||
11 | Asger Mathiasen | 2004 | 506 | 33.12 | 1:08.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
12 | Jeppe Kjær | 2004 | 506 | 33.37 | 1:08.16 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.34 | |||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 501 | 32.96 | 1:08.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
14 | Sebastian Greisen | 2004 | 491 | 17.70 | 1:08.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 485 | 33.27 | 1:09.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2004 | 483 | 33.96 | 1:09.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
17 | Nicklas Plank | 2004 | 481 | 33.30 | 1:09.31 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.12 | |||||||||
18 | Viggo Prehn | 2004 | 478 | 33.96 | 1:09.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.53 | |||||||||
19 | Gustav Hansen | 2004 | 476 | 33.64 | 1:09.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.57 | |||||||||
20 | Julian Birch | 2004 | 475 | 34.27 | 1:09.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
21 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 474 | 33.75 | 1:09.66 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:11.34 | |||||||||
21 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 474 | 33.93 | 1:09.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.59 | |||||||||
23 | Eigil Sigfusson | 2004 | 473 | 33.91 | 1:09.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
24 | Oscar Pedersen | 2004 | 467 | 32.97 | 1:09.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.06 | |||||||||
25 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 461 | 33.79 | 1:10.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
26 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 457 | 34.19 | 1:10.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
27 | Mikkel Roed | 2004 | 430 | 35.23 | 1:11.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
28 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 421 | 34.74 | 1:12.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
29 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 415 | 35.87 | 1:12.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.31 | |||||||||
30 | Lucas Kaavé | 2004 | 361 | 37.66 | 1:16.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.26 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 756 | 28.96 | 59.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.37 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 746 | 28.85 | 59.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.55 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 723 | 29.64 | 1:00.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.44 | |||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 719 | 29.37 | 1:00.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:01.84 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 704 | 29.69 | 1:01.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.54 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 684 | 30.02 | 1:01.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.13 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 674 | 29.90 | 1:01.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.58 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 670 | 29.97 | 1:02.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.86 | |||||||||
9 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 660 | 30.19 | 1:02.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 644 | 31.09 | 1:02.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
11 | Kasper Johnsen | 2003 | 634 | 30.78 | 1:03.23 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 619 | 30.72 | 1:03.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
13 | Oscar Cleemann | 2003 | 604 | 30.93 | 1:04.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.03 | |||||||||
14 | Jonas Kjær | 2003 | 598 | 31.31 | 1:04.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 588 | 32.53 | 1:04.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.06 | |||||||||
16 | Daniel Østerballe | 2003 | 583 | 31.49 | 1:05.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.06 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 578 | 31.87 | 1:05.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.07 | |||||||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 567 | 31.34 | 1:05.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
19 | Valdemar Wichmann | 2003 | 563 | 31.72 | 1:05.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.76 | |||||||||
20 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 559 | 31.96 | 1:05.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
20 | Tobias Davidsen | 2003 | 559 | 31.95 | 1:05.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.62 | |||||||||
22 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 553 | 32.34 | 1:06.15 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
23 | Anders Elsborg | 2003 | 551 | 32.34 | 1:06.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.74 | |||||||||
24 | Mikkel Hjelm | 2003 | 544 | 31.60 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.23 | |||||||||
25 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 538 | 32.48 | 1:06.77 | |||||
H2Odense | 1:07.29 | |||||||||
26 | Oliver Fenger | 2003 | 529 | 32.98 | 1:07.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
27 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 524 | 32.98 | 1:07.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.84 | |||||||||
28 | Zilas Aarestrup | 2003 | 522 | 33.24 | 1:07.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.98 | |||||||||
29 | Villads Kruse | 2003 | 508 | 32.79 | 1:08.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.23 | |||||||||
30 | Mathias Knudsen | 2003 | 500 | 33.62 | 1:08.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.39 | |||||||||
31 | August B Bjerregaard | 2003 | 498 | 33.40 | 1:08.53 | |||||
H2Odense | 1:10.20 | |||||||||
32 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 473 | 33.48 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.76 | |||||||||
33 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 466 | 33.48 | 1:10.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
34 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 466 | 34.15 | 1:10.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
35 | Jakob Legaard | 2003 | 459 | 34.30 | 1:10.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 759 | 1:04.82 | 2:14.62 | 3:23.78 | 4:30.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:37.96 | |||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 716 | 1:06.22 | 2:16.99 | 3:26.76 | 4:36.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.34 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 705 | 1:06.66 | 2:17.53 | 3:28.51 | 4:37.68 | |||
Kolding SK | 4:44.25 | |||||||||
4 | Fiona Andrea Have | 2004 | 703 | 1:07.95 | 2:19.59 | 3:29.79 | 4:37.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:41.94 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 700 | 1:05.81 | 2:16.15 | 3:27.62 | 4:38.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:45.94 | |||||||||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 699 | 1:06.33 | 2:17.20 | 3:28.41 | 4:38.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:45.27 | |||||||||
7 | Martha Bjerg | 2004 | 678 | 1:07.18 | 2:19.95 | 3:32.21 | 4:41.33 | |||
Lyseng IF | 4:46.36 | |||||||||
8 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 667 | 1:06.97 | 2:19.41 | 3:31.53 | 4:42.82 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.56 | |||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 658 | 1:08.01 | 2:21.98 | 3:33.11 | 4:44.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:49.72 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 653 | 1:06.98 | 2:19.97 | 3:32.86 | 4:44.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.40 | |||||||||
11 | Jasmin Philip | 2004 | 652 | 1:07.27 | 2:21.24 | 3:34.36 | 4:45.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.05 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 645 | 1:09.09 | 2:21.63 | 3:34.64 | 4:46.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:56.54 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 636 | 1:07.00 | 2:20.00 | 3:34.57 | 4:47.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.65 | |||||||||
14 | Elisabeth Roskær | 2004 | 623 | 1:08.47 | 2:21.61 | 3:35.82 | 4:49.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.36 | |||||||||
15 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 623 | 1:07.98 | 2:21.70 | 3:35.60 | 4:49.42 | |||
Slangerup Svømmeklub | 4:50.71 | |||||||||
16 | Liva Søby | 2004 | 622 | 1:09.89 | 2:24.67 | 3:38.05 | 4:49.45 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:53.77 | |||||||||
17 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 622 | 1:08.62 | 2:22.40 | 3:36.12 | 4:49.56 | |||
H2Odense | 4:52.27 | |||||||||
18 | Nønne Christensen | 2004 | 616 | 1:08.69 | 2:22.81 | 3:37.10 | 4:50.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:50.87 | |||||||||
19 | Aurelia Pedersen | 2004 | 615 | 1:08.62 | 2:22.67 | 3:37.74 | 4:50.60 | |||
H2Odense | 4:59.21 | |||||||||
20 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 604 | 1:09.03 | 2:22.50 | 3:37.51 | 4:52.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:52.36 | |||||||||
21 | Emma Stoltz | 2004 | 597 | 1:09.39 | 2:23.81 | 3:38.79 | 4:53.45 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:52.06 | |||||||||
22 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 590 | 1:10.39 | 2:24.71 | 3:39.85 | 4:54.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:57.47 | |||||||||
23 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 586 | 1:12.30 | 2:28.09 | 3:42.70 | 4:55.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:59.73 | |||||||||
24 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 583 | 1:11.38 | 2:27.42 | 3:42.92 | 4:55.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:58.59 | |||||||||
25 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 582 | 1:10.54 | 2:26.10 | 3:41.32 | 4:56.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:57.07 | |||||||||
26 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 579 | 1:10.28 | 2:25.93 | 3:41.78 | 4:56.51 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:58.27 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 574 | 1:13.28 | 2:29.78 | 3:44.81 | 4:57.37 | |||
Swim Team Neptun | 4:57.89 | |||||||||
28 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 567 | 1:10.66 | 2:27.33 | 3:43.35 | 4:58.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:05.47 | |||||||||
29 | Anna Nørskov | 2004 | 559 | 1:11.44 | 2:28.63 | 3:45.57 | 4:59.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:59.93 | |||||||||
30 | Mille Bergmann | 2004 | 558 | 1:11.01 | 2:27.76 | 3:43.87 | 5:00.23 | |||
Rønne Svømme Klub | 5:02.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 707 | 1:00.00 | 2:04.85 | 3:12.11 | 4:17.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.83 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 650 | 1:02.17 | 2:09.84 | 3:18.52 | 4:24.64 | |||
Lyseng IF | 4:35.58 | |||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 630 | 1:02.69 | 2:10.80 | 3:19.70 | 4:27.34 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:36.25 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 630 | 1:03.18 | 2:11.81 | 3:20.15 | 4:27.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.52 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 608 | 1:03.79 | 2:12.44 | 3:22.29 | 4:30.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:38.95 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 588 | 1:04.57 | 2:13.51 | 3:23.45 | 4:33.59 | |||
Odder Svømmeklub | 4:36.68 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 584 | 1:04.91 | 2:15.43 | 3:25.46 | 4:34.25 | |||
Herlev Svømning | 4:46.10 | |||||||||
8 | Emil Neumann | 2004 | 574 | 1:04.66 | 2:15.02 | 3:25.83 | 4:35.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:44.09 | |||||||||
9 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 572 | 1:06.08 | 2:15.98 | 3:26.66 | 4:36.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:46.97 | |||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 564 | 1:05.82 | 2:17.74 | 3:28.91 | 4:37.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:37.24 | |||||||||
11 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 557 | 1:05.89 | 2:16.88 | 3:28.89 | 4:38.53 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:39.07 | |||||||||
12 | Rasmus Warberg | 2004 | 556 | 1:05.65 | 2:16.23 | 3:27.59 | 4:38.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.79 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 552 | 1:06.63 | 2:18.12 | 3:29.39 | 4:39.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:44.06 | |||||||||
14 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 551 | 1:06.93 | 2:19.77 | 3:30.80 | 4:39.56 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:43.20 | |||||||||
15 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 547 | 1:07.10 | 2:17.34 | 3:29.29 | 4:40.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:50.97 | |||||||||
16 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 546 | 1:06.65 | 2:18.20 | 3:30.54 | 4:40.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:45.68 | |||||||||
17 | Silas Waterval | 2004 | 541 | 1:07.07 | 2:18.40 | 3:29.60 | 4:41.35 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:41.97 | |||||||||
18 | Troels Fode | 2004 | 531 | 1:07.39 | 2:19.77 | 3:32.51 | 4:43.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.75 | |||||||||
19 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 530 | 1:06.18 | 2:17.43 | 3:30.03 | 4:43.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:44.71 | |||||||||
20 | Lukas Frederiksen | 2004 | 530 | 1:07.72 | 2:19.98 | 3:32.03 | 4:43.33 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:48.28 | |||||||||
21 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 525 | 1:07.33 | 2:20.03 | 3:32.59 | 4:44.19 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:49.07 | |||||||||
22 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 515 | 1:07.98 | 2:20.11 | 3:33.15 | 4:45.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.96 | |||||||||
23 | Stefan Rasmussen | 2004 | 515 | 1:09.68 | 2:22.39 | 3:34.35 | 4:46.03 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:43.25 | |||||||||
24 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 514 | 1:07.77 | 2:21.50 | 3:34.62 | 4:46.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:52.37 | |||||||||
25 | Kasper Hansen | 2004 | 511 | 1:08.04 | 2:20.26 | 3:33.67 | 4:46.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:51.28 | |||||||||
26 | Lukas Hedegaard | 2004 | 508 | 1:07.66 | 2:21.06 | 3:34.26 | 4:47.27 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:00.16 | |||||||||
27 | Oscar Kroos | 2004 | 484 | 1:09.58 | 2:24.49 | 3:38.95 | 4:51.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.72 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 789 | 57.72 | 2:02.03 | 3:06.23 | 4:08.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:16.91 | |||||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | 768 | 59.86 | 2:03.18 | 3:07.17 | 4:10.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:21.09 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 747 | 1:00.92 | 2:04.73 | 3:09.39 | 4:12.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.71 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 731 | 1:01.20 | 2:05.89 | 3:11.30 | 4:14.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:17.32 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 731 | 1:01.48 | 2:06.19 | 3:11.75 | 4:14.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.00 | |||||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | 699 | 1:00.84 | 2:06.10 | 3:12.14 | 4:18.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:19.41 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 672 | 1:01.83 | 2:07.94 | 3:14.86 | 4:21.76 | |||
Kalundborg SK | 4:23.08 | |||||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 660 | 1:01.59 | 2:08.01 | 3:16.06 | 4:23.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:24.62 | |||||||||
9 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 640 | 1:02.94 | 2:11.71 | 3:20.07 | 4:25.94 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:27.77 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 638 | 1:03.26 | 2:11.84 | 3:20.06 | 4:26.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:31.34 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 631 | 1:03.60 | 2:12.47 | 3:20.30 | 4:27.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:31.65 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 621 | 1:04.26 | 2:13.14 | 3:21.97 | 4:28.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:33.04 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 620 | 1:06.29 | 2:15.15 | 3:21.87 | 4:28.79 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:39.11 | |||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 613 | 1:05.11 | 2:13.47 | 3:22.46 | 4:29.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:34.96 | |||||||||
15 | Simon Degn | 2003 | 592 | 1:04.73 | 2:14.10 | 3:24.12 | 4:32.97 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 4:37.23 | |||||||||
16 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 590 | 1:04.92 | 2:14.67 | 3:24.25 | 4:33.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:34.91 | |||||||||
17 | Ole Hovmand | 2003 | 588 | 1:03.66 | 2:13.69 | 3:23.93 | 4:33.65 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:37.83 | |||||||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 581 | 1:03.86 | 2:16.58 | 3:27.71 | 4:34.63 | |||
Næstved IF | 4:35.31 | |||||||||
19 | Valdemar Kristensen | 2003 | 564 | 1:03.30 | 2:14.82 | 3:27.22 | 4:37.46 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.62 | |||||||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 561 | 1:05.65 | 2:15.94 | 3:27.52 | 4:37.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:39.02 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 559 | 1:04.93 | 2:15.72 | 3:27.81 | 4:38.26 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:37.56 | |||||||||
22 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 556 | 1:05.84 | 2:16.20 | 3:27.72 | 4:38.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:34.26 | |||||||||
23 | Marius Gystad | 2003 | 510 | 1:06.94 | 2:19.83 | 3:33.00 | 4:46.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:39.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 792 | 29.66 | 1:03.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.01 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 743 | 29.96 | 1:04.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.84 | |||||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 698 | 30.97 | 1:05.91 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.05 | |||||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | 649 | 31.68 | 1:07.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.88 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 648 | 30.81 | 1:07.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 642 | 31.45 | 1:07.80 | |||||
Kolding SK | 1:07.72 | |||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 631 | 32.06 | 1:08.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
8 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 631 | 31.92 | 1:08.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 627 | 31.79 | 1:08.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 619 | 32.17 | 1:08.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.75 | |||||||||
11 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 613 | 31.63 | 1:08.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.71 | |||||||||
12 | Sarah Carugati | 2004 | 611 | 31.92 | 1:08.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.04 | |||||||||
13 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 589 | 32.45 | 1:09.76 | |||||
Frem Odense | 1:10.99 | |||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 582 | 33.27 | 1:10.03 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.68 | |||||||||
15 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 578 | 32.08 | 1:10.21 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
16 | Anna Nørskov | 2004 | 577 | 32.34 | 1:10.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
17 | Olivia Callesen | 2004 | 574 | 32.70 | 1:10.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
18 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 549 | 32.47 | 1:11.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.41 | |||||||||
19 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 549 | 32.36 | 1:11.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
20 | Josephine Larsen | 2004 | 541 | 33.38 | 1:11.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.75 | |||||||||
21 | Anna Toft Petersen | 2004 | 539 | 33.47 | 1:11.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 537 | 32.86 | 1:11.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
22 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 537 | 33.33 | 1:11.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.23 | |||||||||
24 | Sofie Le Fevre | 2004 | 537 | 32.54 | 1:11.94 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
25 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 534 | 33.37 | 1:12.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
26 | Josefine Krumbak | 2004 | 528 | 32.91 | 1:12.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
27 | Signe Krag Andersen | 2004 | 521 | 32.73 | 1:12.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.54 | |||||||||
28 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 518 | 34.27 | 1:12.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
29 | Nicoline Dyrman | 2004 | 510 | 33.51 | 1:13.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.30 | |||||||||
30 | Freja Friborg | 2004 | 504 | 32.94 | 1:13.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.43 | |||||||||
31 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 498 | 33.68 | 1:13.78 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.92 | |||||||||
32 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 497 | 33.64 | 1:13.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.12 | |||||||||
33 | Olivia Lindballe Møller | 2004 | 497 | 32.92 | 1:13.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
34 | Elma Gabela | 2004 | 491 | 35.31 | 1:14.12 | |||||
Kolding SK | 1:16.72 | |||||||||
35 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 491 | 33.81 | 1:14.13 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.77 | |||||||||
36 | Ida Juul Grønning | 2004 | 488 | 35.23 | 1:14.28 | |||||
H2Odense | 1:16.13 | |||||||||
37 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 486 | 33.81 | 1:14.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
38 | Victoria Underbjerg | 2004 | 479 | 34.07 | 1:14.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
39 | Katrine Rasmussen | 2004 | 473 | 34.61 | 1:15.04 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.60 | |||||||||
40 | Laura Marie Dige | 2004 | 472 | 34.82 | 1:15.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.96 | |||||||||
41 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 470 | 34.70 | 1:15.20 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:15.23 | |||||||||
42 | Sarah Kildahl | 2004 | 465 | 34.37 | 1:15.47 | |||||
Lyseng IF | 1:14.87 | |||||||||
43 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 464 | 34.02 | 1:15.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.59 | |||||||||
44 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 464 | 34.44 | 1:15.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.40 | |||||||||
45 | Anna Larsen | 2004 | 457 | 34.42 | 1:15.90 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.40 | |||||||||
46 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 455 | 33.90 | 1:16.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.78 | |||||||||
47 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 448 | 35.07 | 1:16.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.80 | |||||||||
48 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 447 | 35.16 | 1:16.46 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
49 | Aurelia Pedersen | 2004 | 445 | 34.10 | 1:16.56 | |||||
H2Odense | 1:14.53 | |||||||||
50 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 445 | 34.80 | 1:16.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
51 | Clara Skrydstrup | 2004 | 442 | 35.09 | 1:16.76 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.56 | |||||||||
52 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 428 | 35.11 | 1:17.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.65 | |||||||||
53 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 422 | 35.42 | 1:17.95 | |||||
JGI Svømning | 1:16.64 | |||||||||
54 | Karoline Kristensen | 2004 | 412 | 35.91 | 1:18.59 | |||||
DeltaSwim | 1:16.80 | |||||||||
55 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 360 | 36.42 | 1:22.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.42 | |||||||||
- | Liva Søby | 2004 | DSQ | SW8.4 ej samt ber25m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 702 | 27.60 | 59.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 599 | 28.89 | 1:02.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.58 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 581 | 29.42 | 1:02.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.33 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 563 | 29.78 | 1:03.58 | |||||
H2Odense | 1:05.51 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 554 | 29.44 | 1:03.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.93 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 553 | 30.28 | 1:03.94 | |||||
Lyseng IF | 1:05.00 | |||||||||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 538 | 29.91 | 1:04.52 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
8 | Mathias Christensen | 2004 | 531 | 30.62 | 1:04.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.55 | |||||||||
9 | Mads Iversen | 2004 | 504 | 30.82 | 1:05.96 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
10 | Elias Noe | 2004 | 490 | 30.57 | 1:06.57 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 489 | 29.73 | 1:06.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.00 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 483 | 31.96 | 1:06.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.34 | |||||||||
13 | Oliver Schultz | 2004 | 475 | 30.86 | 1:07.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
14 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 474 | 30.89 | 1:07.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.60 | |||||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | 465 | 31.70 | 1:07.76 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.11 | |||||||||
16 | Eren Kaya | 2004 | 461 | 31.66 | 1:07.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
17 | Tobias Gammelvind | 2004 | 460 | 32.19 | 1:07.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
18 | Pelle Colmorten | 2004 | 459 | 31.34 | 1:08.02 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.56 | |||||||||
19 | Silas Waterval | 2004 | 456 | 31.60 | 1:08.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.94 | |||||||||
20 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 445 | 30.91 | 1:08.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
21 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 440 | 32.48 | 1:09.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.45 | |||||||||
22 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 438 | 31.37 | 1:09.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.10 | |||||||||
23 | Eigil Sigfusson | 2004 | 427 | 31.73 | 1:09.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
24 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 425 | 32.47 | 1:09.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.98 | |||||||||
25 | Lucas Nielsen | 2004 | 424 | 31.39 | 1:09.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
26 | Matias Munkholm | 2004 | 414 | 32.37 | 1:10.40 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.04 | |||||||||
27 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 404 | 32.81 | 1:10.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
28 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 404 | 32.50 | 1:11.01 | |||||
JGI Svømning | 1:13.03 | |||||||||
29 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 400 | 32.62 | 1:11.25 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.80 | |||||||||
30 | Mathias Lindgaard | 2004 | 398 | 33.47 | 1:11.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.86 | |||||||||
31 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 394 | 33.22 | 1:11.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.41 | |||||||||
32 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 393 | 32.95 | 1:11.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
33 | Linus Folke Jensen | 2004 | 390 | 32.84 | 1:11.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.86 | |||||||||
34 | Victor Dyrhauge | 2004 | 388 | 33.03 | 1:11.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
35 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 385 | 33.34 | 1:12.16 | |||||
JGI Svømning | 1:10.93 | |||||||||
36 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 381 | 33.42 | 1:12.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.21 | |||||||||
37 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 377 | 33.48 | 1:12.62 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
38 | Lauritz Johansen | 2004 | 372 | 32.49 | 1:12.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.52 | |||||||||
39 | Anton Skov Grell | 2004 | 366 | 34.80 | 1:13.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
40 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 356 | 32.94 | 1:14.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.86 | |||||||||
41 | Michael Halck | 2004 | 330 | 33.62 | 1:15.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
- | Anders Mose | 2004 | DSQ | SW8.4 ej samt ber75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.64 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 844 | 25.62 | 55.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 54.20 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 712 | 27.08 | 58.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.99 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 667 | 27.90 | 1:00.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.72 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 633 | 28.50 | 1:01.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.35 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 628 | 28.90 | 1:01.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.48 | |||||||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 608 | 29.00 | 1:01.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.26 | |||||||||
7 | Mathias Knudsen | 2003 | 596 | 28.43 | 1:02.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.80 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 591 | 28.98 | 1:02.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.74 | |||||||||
9 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 581 | 28.99 | 1:02.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
10 | Malthe Elkjær | 2003 | 578 | 29.24 | 1:03.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
11 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 574 | 29.04 | 1:03.16 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
12 | Silas Lykke | 2003 | 572 | 28.48 | 1:03.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.95 | |||||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 569 | 29.50 | 1:03.33 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.40 | |||||||||
14 | Christoffer Rekling | 2003 | 562 | 29.69 | 1:03.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.82 | |||||||||
15 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 556 | 28.78 | 1:03.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | |||||||||
16 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 556 | 30.00 | 1:03.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.03 | |||||||||
17 | Jonas Kjær | 2003 | 555 | 29.46 | 1:03.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 553 | 29.83 | 1:03.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.17 | |||||||||
19 | Frederik Venø Elling | 2003 | 538 | 30.18 | 1:04.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
20 | Daniel Damsbo | 2003 | 531 | 29.95 | 1:04.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
21 | Christian Kornum | 2003 | 528 | 30.68 | 1:04.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.12 | |||||||||
22 | Noah Bred | 2003 | 527 | 30.16 | 1:04.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
23 | William Kristensen | 2003 | 521 | 29.77 | 1:05.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
24 | Asger Johansen | 2003 | 520 | 30.13 | 1:05.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
25 | Andreas Hoffmann | 2003 | 519 | 30.87 | 1:05.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.65 | |||||||||
26 | Kasper Johnsen | 2003 | 510 | 30.12 | 1:05.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
27 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 502 | 30.65 | 1:06.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.75 | |||||||||
28 | Asger Hatting | 2003 | 497 | 31.02 | 1:06.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
29 | Mads Stamholt | 2003 | 494 | 30.87 | 1:06.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
30 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 494 | 30.47 | 1:06.40 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
31 | Oscar Cleemann | 2003 | 487 | 29.90 | 1:06.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.84 | |||||||||
32 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 481 | 30.63 | 1:07.00 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.05 | |||||||||
33 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 477 | 30.76 | 1:07.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.69 | |||||||||
34 | Laurits Sigaard | 2003 | 475 | 30.57 | 1:07.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.50 | |||||||||
35 | Jeppe Egholm | 2003 | 473 | 30.92 | 1:07.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.24 | |||||||||
36 | Simon Degn | 2003 | 471 | 30.78 | 1:07.43 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.88 | |||||||||
37 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 468 | 31.41 | 1:07.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
38 | Elias Rought | 2003 | 464 | 31.17 | 1:07.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
39 | William Sloth | 2003 | 460 | 31.64 | 1:07.97 | |||||
Lyseng IF | 1:10.65 | |||||||||
40 | Benjamin Bodal | 2003 | 460 | 30.39 | 1:07.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.43 | |||||||||
41 | Mikkel Hjelm | 2003 | 460 | 30.55 | 1:08.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.71 | |||||||||
42 | Niklas Højbjerg | 2003 | 459 | 30.89 | 1:08.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.14 | |||||||||
43 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 438 | 31.92 | 1:09.09 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
44 | Tobias Davidsen | 2003 | 437 | 31.05 | 1:09.15 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.87 | |||||||||
45 | Mathias Parkhøi | 2003 | 432 | 32.24 | 1:09.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.20 | |||||||||
46 | Magnus Søgaard | 2003 | 425 | 32.03 | 1:09.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
47 | Mikkel Stilling | 2003 | 420 | 31.55 | 1:10.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
48 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 412 | 31.53 | 1:10.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.65 | |||||||||
49 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 395 | 31.10 | 1:11.50 | |||||
JGI Svømning | 1:11.83 | |||||||||
50 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 381 | 32.63 | 1:12.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.72 | |||||||||
51 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 379 | 32.00 | 1:12.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.41 | |||||||||
52 | Casper Bang Clausen | 2003 | 369 | 33.18 | 1:13.15 | |||||
H2Odense | 1:23.85 | |||||||||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | teknisk fejl | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | DSQ | SW8.4 ej samt ber75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 03 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 20, 4x200m IM Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstads Mix 1 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:28.15 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:04.19 | 2:14.11 | 2:14.11 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:03.26 | 2:15.53 | 4:29.64 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:10.99 | 2:28.25 | 6:57.89 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:11.35 | 2:30.26 | 9:28.15 | ||||||
2 | Sigma Mix 1 | 0 | Sigma Swim | 9:33.87 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:06.61 | 2:18.90 | 2:18.90 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:05.01 | 2:16.51 | 4:35.41 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:09.91 | 2:28.41 | 7:03.82 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:10.65 | 2:30.05 | 9:33.87 | ||||||
3 | Agf Mix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 9:41.53 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:06.95 | 2:21.04 | 2:21.04 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:03.81 | 2:18.26 | 4:39.30 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.74 | 2:30.29 | 7:09.59 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:09.35 | 2:31.94 | 9:41.53 | ||||||
4 | Esbjerg 1 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 9:44.32 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:07.73 | 2:21.26 | 2:21.26 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:05.28 | 2:21.97 | 4:43.23 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:11.69 | 2:29.55 | 7:12.78 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:10.13 | 2:31.54 | 9:44.32 | ||||||
5 | Hovedstads Mix 2 | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:47.61 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:04.78 | 2:15.93 | 2:15.93 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:11.76 | 2:33.84 | 4:49.77 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 1:14.33 | 2:38.68 | 7:28.45 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:03.59 | 2:19.16 | 9:47.61 | ||||||
6 | Gentofte Mix 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 9:48.35 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:08.48 | 2:26.44 | 2:26.44 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:08.67 | 2:26.99 | 4:53.43 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:08.90 | 2:32.81 | 7:26.24 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:03.89 | 2:22.11 | 9:48.35 | ||||||
7 | Gsc Mix 1 | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:51.60 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:06.57 | 2:19.30 | 2:19.30 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:08.96 | 2:28.12 | 4:47.42 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:10.21 | 2:26.96 | 7:14.38 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:11.64 | 2:37.22 | 9:51.60 | ||||||
8 | Sigma Mix 2 | 0 | Sigma Swim | 9:58.08 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 1:06.86 | 2:24.33 | 2:24.33 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 1:10.25 | 2:24.26 | 4:48.59 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:14.56 | 2:34.02 | 7:22.61 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 1:15.07 | 2:35.47 | 9:58.08 | ||||||
9 | H2Odense Mix | 0 | H2Odense | 9:59.62 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:17.30 | 2:44.83 | 2:44.83 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:08.27 | 2:21.19 | 5:06.02 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:13.67 | 2:33.30 | 7:39.32 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 1:06.86 | 2:20.30 | 9:59.62 | ||||||
10 | Aarhus Swim 2 | 2003 | Aarhus Swim | 9:59.63 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:09.92 | 2:27.66 | 2:27.66 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:12.99 | 2:32.62 | 5:00.28 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:13.24 | 2:35.32 | 7:35.60 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:10.98 | 2:24.03 | 9:59.63 | ||||||
11 | 1 Vejle | 0 | Vejle Svømmeklub | 10:01.21 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:08.08 | 2:22.15 | 2:22.15 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:07.82 | 2:25.00 | 4:47.15 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 1:14.75 | 2:40.51 | 7:27.66 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:10.77 | 2:33.55 | 10:01.21 | ||||||
12 | Aarhus Swim 1 | 2003 | Aarhus Swim | 10:01.26 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:13.35 | 2:29.59 | 2:29.59 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:12.82 | 2:32.13 | 5:01.72 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:11.63 | 2:38.79 | 7:40.51 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:08.28 | 2:20.75 | 10:01.26 | ||||||
13 | Esbjerg 2 | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 10:09.43 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:11.09 | 2:30.39 | 2:30.39 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:12.18 | 2:27.41 | 4:57.80 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:14.57 | 2:36.72 | 7:34.52 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:14.17 | 2:34.91 | 10:09.43 | ||||||
14 | A6 Mix 1 | 0 | A6 | 10:09.79 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:12.92 | 2:33.59 | 2:33.59 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:07.12 | 2:22.41 | 4:56.00 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:06.81 | 2:30.10 | 7:26.10 | ||||||
Freja Møller | 2004 | 1:17.85 | 2:43.69 | 10:09.79 | ||||||
15 | Lyngby Lions 1 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 10:15.57 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:11.66 | 2:36.53 | 2:36.53 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:16.11 | 2:40.74 | 5:17.27 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 1:13.66 | 2:31.26 | 7:48.53 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 1:09.50 | 2:27.04 | 10:15.57 | ||||||
16 | Aarhus Swim 3 | 2003 | Aarhus Swim | 10:17.55 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:14.55 | 2:35.32 | 2:35.32 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 1:13.39 | 2:36.65 | 5:11.97 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:13.20 | 2:35.42 | 7:47.39 | ||||||
William Sloth | 2003 | 1:12.64 | 2:30.16 | 10:17.55 | ||||||
17 | Aalborg Mix 1 | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 10:20.09 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:13.42 | 2:37.06 | 2:37.06 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:14.67 | 2:35.00 | 5:12.06 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:13.85 | 2:34.30 | 7:46.36 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:13.86 | 2:33.73 | 10:20.09 | ||||||
18 | Vs Mix | 0 | Viborg Svømme Klub | 10:20.72 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:09.94 | 2:28.73 | 2:28.73 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:17.16 | 2:45.94 | 5:14.67 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:14.50 | 3:13.15 | 8:27.82 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:20.63 | 1:52.90 | 10:20.72 | ||||||
19 | Kvik Mix | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:27.46 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 1:20.71 | 2:46.79 | 2:46.79 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:07.35 | 2:20.66 | 5:07.45 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:13.75 | 2:30.77 | 7:38.22 | ||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 1:22.14 | 2:49.24 | 10:27.46 | ||||||
20 | Gentofte Mix 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 10:28.41 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:15.44 | 2:36.62 | 2:36.62 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 1:17.03 | 2:38.12 | 5:14.74 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 1:18.28 | 2:38.68 | 7:53.42 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:12.30 | 2:34.99 | 10:28.41 | ||||||
21 | Nord Mix | 2003 | Svømmeklubben Nord | 10:29.96 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 1:11.04 | 2:28.62 | 2:28.62 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 1:17.12 | 2:46.31 | 5:14.93 | ||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:17.39 | 2:49.52 | 8:04.45 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 1:09.66 | 2:25.51 | 10:29.96 | ||||||
22 | Horsens 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 10:31.69 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 1:17.43 | 2:47.35 | 2:47.35 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 1:13.15 | 2:29.46 | 5:16.81 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:09.72 | 2:30.26 | 7:47.07 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:18.01 | 2:44.62 | 10:31.69 | ||||||
23 | Pingvinen Mix | 0 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:31.74 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 1:13.75 | 2:32.22 | 2:32.22 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 1:15.51 | 2:41.21 | 5:13.43 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 1:17.46 | 2:46.85 | 8:00.28 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 1:11.31 | 2:31.46 | 10:31.74 | ||||||
24 | Søllerød Mix | 0 | Søllerød Svømmeklub | 10:32.39 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 1:11.29 | 2:32.80 | 2:32.80 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 1:12.11 | 2:31.92 | 5:04.72 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 1:14.96 | 2:42.48 | 7:47.20 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 1:17.73 | 2:45.19 | 10:32.39 | ||||||
25 | Vat Copenhagen | 0 | VAT Copenhagen | 10:34.46 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 1:18.94 | 2:41.17 | 2:41.17 | ||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 1:14.17 | 2:38.07 | 5:19.24 | ||||||
Nønne Christensen | 2004 | 1:18.88 | 2:41.24 | 8:00.48 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:14.66 | 2:33.98 | 10:34.46 | ||||||
26 | Køge Mix 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 10:37.81 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 1:15.32 | 2:37.51 | 2:37.51 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 1:12.50 | 2:33.82 | 5:11.33 | ||||||
Olivia Lindballe Møller | 2004 | 1:17.54 | 2:48.54 | 7:59.87 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 1:12.71 | 2:37.94 | 10:37.81 | ||||||
27 | Lyngby Lions 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 10:46.69 | ||||||
Emily Maack | 2004 | 1:21.59 | 2:44.08 | 2:44.08 | ||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 1:25.29 | 2:52.51 | 5:36.59 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 1:18.59 | 2:37.50 | 8:14.09 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:12.79 | 2:32.60 | 10:46.69 | ||||||
28 | Eritsø Mix | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 10:55.17 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 1:20.03 | 2:48.90 | 2:48.90 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 1:21.10 | 2:49.67 | 5:38.57 | ||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 1:12.48 | 2:35.00 | 8:13.57 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 1:15.44 | 2:41.60 | 10:55.17 | ||||||
- | Hvidovre Mix | 0 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Mix 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW7.6 1hå vend325m | |||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:12.55 | 2:31.98 | 2:31.98 | ||||||
- | Gti Medley Mix | 0 | GTI | DSQ | SW10.11 tyvstart | |||||
Oscar Isberg | 2004 | 1:13.00 | 2:34.71 | 2:34.71 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 1:12.55 | 2:30.37 | 5:05.08 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 1:16.09 | 2:41.81 | 7:46.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 800 | 35.02 | 1:12.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 785 | 35.06 | 1:13.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.44 | |||||||||
3 | Emma Stoltz | 2004 | 769 | 34.42 | 1:13.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.65 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 755 | 35.27 | 1:14.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
5 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 752 | 35.16 | 1:14.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 709 | 35.91 | 1:15.72 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 680 | 35.85 | 1:16.75 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.84 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 674 | 35.98 | 1:16.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 668 | 36.12 | 1:17.21 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.81 | |||||||||
10 | Sarah Kildahl | 2004 | 666 | 36.36 | 1:17.31 | |||||
Lyseng IF | 1:16.45 | |||||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | 660 | 36.27 | 1:17.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.36 | |||||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | 656 | 36.56 | 1:17.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.49 | |||||||||
13 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 654 | 36.55 | 1:17.77 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:18.63 | |||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 644 | 37.09 | 1:18.18 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.99 | |||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 634 | 37.19 | 1:18.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.40 | |||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 633 | 37.03 | 1:18.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
17 | Søs Freund | 2004 | 613 | 37.85 | 1:19.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | 613 | 37.69 | 1:19.46 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.46 | |||||||||
19 | Clara Toft | 2004 | 611 | 37.08 | 1:19.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.74 | |||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 609 | 37.97 | 1:19.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
21 | Anne Sofie Evald | 2004 | 604 | 37.02 | 1:19.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | |||||||||
22 | Elma Gabela | 2004 | 600 | 37.56 | 1:20.01 | |||||
Kolding SK | 1:18.04 | |||||||||
23 | Freja Søndergaard | 2004 | 598 | 37.42 | 1:20.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.56 | |||||||||
24 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 596 | 37.76 | 1:20.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.18 | |||||||||
25 | Kathrine Weide | 2004 | 594 | 38.23 | 1:20.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
26 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 590 | 37.51 | 1:20.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.35 | |||||||||
27 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 589 | 38.79 | 1:20.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
28 | Laura Marie Dige | 2004 | 581 | 38.81 | 1:20.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.65 | |||||||||
29 | Nicoline Dyrman | 2004 | 579 | 38.05 | 1:21.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.59 | |||||||||
30 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 575 | 38.22 | 1:21.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.14 | |||||||||
31 | Emma Ekman | 2004 | 569 | 37.87 | 1:21.45 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:19.48 | |||||||||
32 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 565 | 38.29 | 1:21.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.85 | |||||||||
33 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 555 | 38.15 | 1:22.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
34 | Anja Xin Andersen | 2004 | 547 | 38.65 | 1:22.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.45 | |||||||||
35 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 541 | 39.51 | 1:22.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.21 | |||||||||
36 | Olivia Callesen | 2004 | 541 | 39.00 | 1:22.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
37 | Sia Aagaard | 2004 | 540 | 38.97 | 1:22.88 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.25 | |||||||||
38 | Freja Møller | 2004 | 538 | 39.32 | 1:22.98 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
39 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 537 | 40.41 | 1:23.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
40 | Karoline Nielsen | 2004 | 527 | 39.59 | 1:23.54 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.68 | |||||||||
41 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 527 | 39.74 | 1:23.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.93 | |||||||||
42 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 526 | 39.43 | 1:23.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
43 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 510 | 38.79 | 1:24.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.47 | |||||||||
44 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 508 | 39.81 | 1:24.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
45 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 502 | 40.25 | 1:24.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.72 | |||||||||
46 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 494 | 40.02 | 1:25.40 | |||||
Lyseng IF | 1:25.65 | |||||||||
47 | Pauline Drucker | 2004 | 488 | 40.46 | 1:25.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 666 | 33.71 | 1:09.46 | |||||
JGI Svømning | 1:12.68 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 651 | 33.72 | 1:09.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 567 | 34.73 | 1:13.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 566 | 34.59 | 1:13.30 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.04 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 547 | 35.55 | 1:14.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.05 | |||||||||
6 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 531 | 35.46 | 1:14.89 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 530 | 35.39 | 1:14.95 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 528 | 35.22 | 1:15.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.84 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 525 | 35.57 | 1:15.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.49 | |||||||||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 517 | 35.45 | 1:15.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.65 | |||||||||
11 | Julian Birch | 2004 | 516 | 36.67 | 1:15.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 500 | 36.21 | 1:16.39 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.79 | |||||||||
13 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 490 | 36.16 | 1:16.92 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:19.14 | |||||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | 484 | 37.09 | 1:17.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.04 | |||||||||
15 | Mads Liechti | 2004 | 483 | 36.99 | 1:17.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.88 | |||||||||
16 | Linus Folke Jensen | 2004 | 481 | 36.39 | 1:17.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.66 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 476 | 36.82 | 1:17.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.87 | |||||||||
18 | Jannik Jørgensen | 2004 | 476 | 36.28 | 1:17.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
19 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 471 | 36.18 | 1:17.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.06 | |||||||||
20 | Villads Arfelt | 2004 | 471 | 37.32 | 1:17.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.44 | |||||||||
21 | Kasper Henriksen | 2004 | 467 | 36.46 | 1:18.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.88 | |||||||||
21 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 467 | 36.92 | 1:18.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
23 | Alexander Vergereau | 2004 | 465 | 36.48 | 1:18.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.96 | |||||||||
23 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 465 | 36.79 | 1:18.26 | |||||
H2Odense | 1:20.77 | |||||||||
23 | Silas Fessel | 2004 | 465 | 36.52 | 1:18.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
26 | Mads Iversen | 2004 | 455 | 37.00 | 1:18.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
27 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 447 | 37.43 | 1:19.32 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.18 | |||||||||
28 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 446 | 36.84 | 1:19.36 | |||||
Næstved IF | 1:21.01 | |||||||||
29 | Asger Mathiasen | 2004 | 443 | 37.70 | 1:19.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.27 | |||||||||
30 | Lucas Rosenborg | 2004 | 441 | 37.04 | 1:19.68 | |||||
Lyseng IF | 1:18.22 | |||||||||
31 | Oliver Schultz | 2004 | 439 | 37.71 | 1:19.80 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.40 | |||||||||
32 | Andreas Torp | 2004 | 436 | 37.76 | 1:19.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.02 | |||||||||
33 | Tobias Gammelvind | 2004 | 436 | 38.23 | 1:19.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
34 | Alexander Slente | 2004 | 428 | 38.69 | 1:20.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.22 | |||||||||
35 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 428 | 37.76 | 1:20.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.21 | |||||||||
36 | Mads Naver | 2004 | 428 | 37.38 | 1:20.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.88 | |||||||||
37 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 426 | 37.92 | 1:20.58 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.02 | |||||||||
38 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 426 | 37.67 | 1:20.60 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.37 | |||||||||
39 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 417 | 38.29 | 1:21.18 | |||||
JGI Svømning | 1:21.71 | |||||||||
40 | Joost Rijkhoff | 2004 | 416 | 37.73 | 1:21.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.22 | |||||||||
41 | Gustav Hansen | 2004 | 409 | 38.78 | 1:21.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
42 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 402 | 38.57 | 1:22.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
43 | Esben Rasmussen | 2004 | 395 | 38.71 | 1:22.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
44 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 379 | 39.34 | 1:23.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
45 | Alexander Griffin | 2004 | 370 | 39.34 | 1:24.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.23 | |||||||||
46 | Tobias Nielsen | 2004 | 364 | 40.39 | 1:24.95 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.15 | |||||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:28.89 | |||||||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 722 | 31.24 | 1:07.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.03 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 679 | 32.53 | 1:08.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.61 | |||||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 653 | 32.66 | 1:09.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.07 | |||||||||
4 | Asger Johansen | 2003 | 647 | 32.66 | 1:10.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
5 | Elias Rought | 2003 | 646 | 32.46 | 1:10.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 632 | 33.12 | 1:10.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.18 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 617 | 33.63 | 1:11.23 | |||||
H2Odense | 1:09.47 | |||||||||
8 | Marcus Hiort | 2003 | 614 | 33.76 | 1:11.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
9 | Mikkel Quaade | 2003 | 608 | 32.74 | 1:11.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.62 | |||||||||
10 | Villads Kruse | 2003 | 600 | 33.68 | 1:11.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.64 | |||||||||
11 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 599 | 33.92 | 1:11.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
11 | Oliver Christensen | 2003 | 599 | 33.93 | 1:11.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
13 | Oliver Lystlund | 2003 | 594 | 33.98 | 1:12.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.56 | |||||||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 590 | 33.87 | 1:12.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.73 | |||||||||
15 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 590 | 33.93 | 1:12.32 | |||||
H2Odense | 1:15.91 | |||||||||
16 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 567 | 34.34 | 1:13.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 563 | 34.53 | 1:13.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
18 | Valdemar Wichmann | 2003 | 560 | 34.89 | 1:13.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.32 | |||||||||
19 | Oliver Fenger | 2003 | 556 | 34.92 | 1:13.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
20 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 556 | 35.22 | 1:13.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
21 | Christian Kornum | 2003 | 554 | 34.83 | 1:13.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.97 | |||||||||
22 | Christian Johannesen | 2003 | 541 | 34.23 | 1:14.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
23 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 536 | 35.16 | 1:14.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
24 | Tobias Svenningsen | 2003 | 531 | 35.17 | 1:14.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
25 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 530 | 35.16 | 1:14.92 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:14.92 | |||||||||
26 | Simon Degn | 2003 | 527 | 35.24 | 1:15.07 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:15.45 | |||||||||
27 | Noah Bred | 2003 | 526 | 35.23 | 1:15.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.10 | |||||||||
28 | Marius Gystad | 2003 | 525 | 34.67 | 1:15.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
29 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 525 | 35.25 | 1:15.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.82 | |||||||||
30 | Tobias Lindberg | 2003 | 522 | 34.98 | 1:15.32 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.29 | |||||||||
31 | Oscar Cleemann | 2003 | 521 | 34.93 | 1:15.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.69 | |||||||||
32 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 519 | 35.65 | 1:15.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
33 | Victor Toftehøj | 2003 | 518 | 35.97 | 1:15.50 | |||||
JGI Svømning | 1:17.49 | |||||||||
34 | Fillip Bruhn | 2003 | 514 | 34.36 | 1:15.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.17 | |||||||||
35 | Bror Textor-Broch | 2003 | 514 | 35.28 | 1:15.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
36 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 512 | 35.30 | 1:15.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
37 | Casper Bang Clausen | 2003 | 512 | 35.96 | 1:15.80 | |||||
H2Odense | 1:19.12 | |||||||||
38 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 505 | 35.62 | 1:16.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.44 | |||||||||
39 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 504 | 35.52 | 1:16.21 | |||||
H2Odense | 1:19.50 | |||||||||
40 | Sune Schaarup | 2003 | 500 | 35.94 | 1:16.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
41 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 498 | 35.58 | 1:16.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.79 | |||||||||
42 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 497 | 36.21 | 1:16.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.52 | |||||||||
43 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 491 | 36.31 | 1:16.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
44 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 490 | 35.86 | 1:16.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.35 | |||||||||
45 | Harald Riisager | 2003 | 489 | 36.23 | 1:16.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.48 | |||||||||
46 | Daniel Østerballe | 2003 | 472 | 36.29 | 1:17.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.39 | |||||||||
47 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 468 | 37.08 | 1:18.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.99 | |||||||||
48 | David Kristensen | 2003 | 464 | 37.25 | 1:18.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.84 | |||||||||
49 | Jakob Legaard | 2003 | 453 | 37.55 | 1:18.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.92 | |||||||||
50 | Mads Stamholt | 2003 | 446 | 37.04 | 1:19.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
51 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | 435 | 37.13 | 1:20.00 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.66 | |||||||||
52 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 389 | 38.51 | 1:23.07 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.06 | |||||||||
- | William Sloth | 2003 | DSQ | SW7.6 ej samt ber50m | ||||||
Lyseng IF | 1:18.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 741 | 29.77 | 1:02.36 | 1:35.40 | 2:08.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.40 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 719 | 30.04 | 1:02.62 | 1:36.05 | 2:09.77 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.42 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 709 | 30.51 | 1:04.00 | 1:38.09 | 2:10.40 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.60 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 684 | 30.49 | 1:04.29 | 1:38.65 | 2:11.95 | |||
Kolding SK | 2:13.41 | |||||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | 675 | 30.40 | 1:04.22 | 1:38.68 | 2:12.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.52 | |||||||||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 658 | 30.55 | 1:03.67 | 1:38.58 | 2:13.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.41 | |||||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 656 | 30.26 | 1:04.49 | 1:39.60 | 2:13.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.22 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 647 | 30.76 | 1:04.56 | 1:39.53 | 2:14.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.39 | |||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 641 | 31.68 | 1:05.84 | 1:40.61 | 2:14.82 | |||
Lyseng IF | 2:16.12 | |||||||||
10 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 636 | 31.30 | 1:05.87 | 1:41.24 | 2:15.19 | |||
H2Odense | 2:18.43 | |||||||||
11 | Nele Schulze | 2004 | 632 | 31.32 | 1:06.90 | 1:42.23 | 2:15.46 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:16.79 | |||||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 621 | 31.81 | 1:06.44 | 1:41.53 | 2:16.27 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
13 | Anna Toft Petersen | 2004 | 618 | 31.63 | 1:06.63 | 1:42.11 | 2:16.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.27 | |||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 616 | 31.14 | 1:05.31 | 1:41.30 | 2:16.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.33 | |||||||||
15 | Wilma Anker | 2004 | 615 | 31.18 | 1:05.67 | 1:41.33 | 2:16.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.57 | |||||||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 612 | 31.26 | 1:06.10 | 1:41.49 | 2:16.93 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.64 | |||||||||
17 | Nønne Christensen | 2004 | 603 | 30.95 | 1:05.58 | 1:42.01 | 2:17.59 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.89 | |||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 601 | 32.73 | 1:08.34 | 1:43.56 | 2:17.73 | |||
Swim Team Neptun | 2:21.43 | |||||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | 600 | 32.55 | 1:07.61 | 1:43.29 | 2:17.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.04 | |||||||||
20 | Liva Søby | 2004 | 598 | 31.43 | 1:06.81 | 1:43.03 | 2:18.00 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.56 | |||||||||
21 | Katrine Rasmussen | 2004 | 596 | 32.37 | 1:07.32 | 1:42.97 | 2:18.13 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.62 | |||||||||
22 | Anne Terp | 2004 | 595 | 31.65 | 1:06.70 | 1:42.87 | 2:18.24 | |||
Struer Svømmeklub | 2:22.66 | |||||||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 590 | 31.77 | 1:06.98 | 1:43.14 | 2:18.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.41 | |||||||||
23 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 590 | 32.47 | 1:07.57 | 1:42.40 | 2:18.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:22.45 | |||||||||
25 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 590 | 31.51 | 1:06.51 | 1:42.68 | 2:18.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.39 | |||||||||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | 585 | 31.85 | 1:07.42 | 1:43.36 | 2:18.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.84 | |||||||||
26 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 585 | 32.24 | 1:08.24 | 1:44.92 | 2:18.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.65 | |||||||||
28 | Emma Stoltz | 2004 | 582 | 32.03 | 1:07.21 | 1:43.42 | 2:19.21 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.45 | |||||||||
29 | Olivia Callesen | 2004 | 582 | 31.67 | 1:07.03 | 1:43.14 | 2:19.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.46 | |||||||||
30 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 577 | 32.67 | 1:08.11 | 1:44.07 | 2:19.63 | |||
Swim Team Neptun | 2:21.63 | |||||||||
31 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 575 | 31.99 | 1:07.53 | 1:43.96 | 2:19.77 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:17.06 | |||||||||
32 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 572 | 31.73 | 1:07.30 | 1:44.35 | 2:20.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.83 | |||||||||
33 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 569 | 31.79 | 1:07.47 | 1:43.91 | 2:20.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:17.20 | |||||||||
34 | Aurelia Pedersen | 2004 | 568 | 31.77 | 1:07.16 | 1:44.33 | 2:20.34 | |||
H2Odense | 2:22.01 | |||||||||
35 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 566 | 31.92 | 1:07.22 | 1:44.16 | 2:20.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.74 | |||||||||
36 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 560 | 32.01 | 1:07.42 | 1:44.71 | 2:21.03 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.24 | |||||||||
37 | Mille Bergmann | 2004 | 556 | 33.06 | 1:08.60 | 1:45.39 | 2:21.33 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:22.51 | |||||||||
38 | Laura L. Hørning | 2004 | 554 | 31.50 | 1:07.01 | 1:44.22 | 2:21.50 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
39 | Sarah Kildahl | 2004 | 549 | 32.57 | 1:08.34 | 1:45.77 | 2:22.00 | |||
Lyseng IF | 2:21.47 | |||||||||
40 | Anna Nørskov | 2004 | 547 | 33.46 | 1:10.68 | 1:47.38 | 2:22.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.80 | |||||||||
41 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 546 | 32.79 | 1:09.21 | 1:46.19 | 2:22.20 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
42 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 540 | 33.09 | 1:09.57 | 1:46.99 | 2:22.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.93 | |||||||||
43 | Malou Soelberg | 2004 | 539 | 33.08 | 1:08.55 | 1:45.90 | 2:22.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.60 | |||||||||
44 | Mia Hvarre | 2004 | 498 | 31.88 | 1:07.65 | 1:46.56 | 2:26.62 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
45 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 481 | 33.29 | 1:11.58 | 1:49.55 | 2:28.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:25.52 | |||||||||
46 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 460 | 34.06 | 1:12.78 | 1:51.99 | 2:30.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
47 | Melanie Petersen | 2004 | 439 | 33.58 | 1:10.97 | 1:51.81 | 2:32.94 | |||
Kolding SK | 2:23.01 | |||||||||
48 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 426 | 33.87 | 1:13.35 | 1:54.21 | 2:34.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:38.94 | |||||||||
49 | Mille Dige From | 2004 | 243 | 39.61 | 1:24.92 | 2:12.79 | 3:06.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:15.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 742 | 28.23 | 59.12 | 1:28.93 | 1:58.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.82 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 686 | 28.35 | 59.87 | 1:31.03 | 2:01.62 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:06.22 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 638 | 28.36 | 59.79 | 1:32.51 | 2:04.63 | |||
Lyseng IF | 2:13.28 | |||||||||
4 | Sebastian Greisen | 2004 | 599 | 29.21 | 1:00.94 | 1:34.12 | 2:07.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.35 | |||||||||
5 | Elias Noe | 2004 | 596 | 29.11 | 1:01.48 | 1:34.80 | 2:07.46 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:11.52 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 587 | 28.90 | 1:01.17 | 1:34.63 | 2:08.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.54 | |||||||||
7 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 584 | 29.32 | 1:02.04 | 1:35.54 | 2:08.38 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.29 | |||||||||
8 | Casper Madsen | 2004 | 582 | 29.56 | 1:02.47 | 1:35.93 | 2:08.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.66 | |||||||||
9 | Nicklas Plank | 2004 | 581 | 28.50 | 1:01.25 | 1:35.44 | 2:08.54 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.93 | |||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 574 | 30.03 | 1:02.56 | 1:35.88 | 2:09.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:11.68 | |||||||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 572 | 29.94 | 1:02.52 | 1:36.02 | 2:09.25 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.65 | |||||||||
12 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 557 | 30.03 | 1:03.52 | 1:37.75 | 2:10.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.86 | |||||||||
13 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 548 | 30.27 | 1:03.87 | 1:38.27 | 2:11.11 | |||
H2Odense | 2:13.36 | |||||||||
14 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 545 | 29.08 | 1:02.34 | 1:36.89 | 2:11.33 | |||
Herlev Svømning | 2:15.16 | |||||||||
15 | Mads Mikkelsen | 2004 | 545 | 30.91 | 1:05.53 | 1:38.98 | 2:11.35 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:12.85 | |||||||||
16 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 543 | 29.90 | 1:02.61 | 1:37.48 | 2:11.51 | |||
Greve Svømmeklub | 2:13.55 | |||||||||
17 | Emil Neumann | 2004 | 527 | 30.93 | 1:04.39 | 1:38.76 | 2:12.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.68 | |||||||||
18 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 524 | 30.84 | 1:04.59 | 1:39.57 | 2:13.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.94 | |||||||||
19 | Silas Waterval | 2004 | 518 | 30.52 | 1:04.62 | 1:39.33 | 2:13.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.14 | |||||||||
20 | Asger Mathiasen | 2004 | 518 | 30.93 | 1:05.08 | 1:39.75 | 2:13.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:17.12 | |||||||||
21 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 516 | 29.93 | 1:03.80 | 1:39.04 | 2:13.74 | |||
Greve Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
22 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 513 | 30.58 | 1:04.41 | 1:39.18 | 2:14.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.04 | |||||||||
23 | Lukas Frederiksen | 2004 | 512 | 31.48 | 1:05.54 | 1:39.73 | 2:14.09 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.54 | |||||||||
24 | Matias Munkholm | 2004 | 509 | 31.04 | 1:05.76 | 1:41.03 | 2:14.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:11.81 | |||||||||
25 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 507 | 31.24 | 1:05.87 | 1:40.45 | 2:14.50 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.62 | |||||||||
26 | Gustav Hansen | 2004 | 503 | 31.21 | 1:05.51 | 1:40.98 | 2:14.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:17.44 | |||||||||
27 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 481 | 30.76 | 1:05.40 | 1:41.36 | 2:16.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.08 | |||||||||
28 | Stefan Rasmussen | 2004 | 478 | 31.45 | 1:06.29 | 1:41.40 | 2:17.17 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:20.11 | |||||||||
29 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 468 | 30.75 | 1:05.42 | 1:41.71 | 2:18.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.71 | |||||||||
30 | Kasper Hansen | 2004 | 442 | 33.26 | 1:09.42 | 1:45.70 | 2:20.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.06 | |||||||||
31 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 427 | 31.20 | 1:06.64 | 1:44.91 | 2:22.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.70 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 870 | 25.44 | 54.01 | 1:23.28 | 1:52.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.97 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 754 | 26.41 | 55.53 | 1:26.69 | 1:57.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:00.06 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 751 | 27.43 | 57.26 | 1:28.01 | 1:58.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.91 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 740 | 26.94 | 56.35 | 1:27.03 | 1:58.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.58 | |||||||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | 706 | 28.20 | 59.14 | 1:29.41 | 2:00.46 | |||
Kalundborg SK | 2:01.23 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 705 | 27.62 | 57.93 | 1:29.52 | 2:00.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.33 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 693 | 28.47 | 59.12 | 1:30.48 | 2:01.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:06.21 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 677 | 27.61 | 58.12 | 1:30.41 | 2:02.17 | |||
Swim Team Neptun | 2:01.78 | |||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 663 | 28.26 | 59.78 | 1:32.13 | 2:03.05 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:03.10 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 659 | 29.57 | 1:01.47 | 1:33.04 | 2:03.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.69 | |||||||||
11 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 656 | 28.84 | 1:00.51 | 1:32.14 | 2:03.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:10.86 | |||||||||
12 | Carl Heyn Stage | 2003 | 655 | 29.41 | 1:01.68 | 1:32.77 | 2:03.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.84 | |||||||||
13 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 649 | 28.44 | 59.66 | 1:31.71 | 2:03.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.07 | |||||||||
14 | Malthe Elkjær | 2003 | 649 | 28.29 | 59.66 | 1:31.83 | 2:03.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:06.90 | |||||||||
15 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 642 | 28.73 | 1:00.06 | 1:32.04 | 2:04.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:04.34 | |||||||||
16 | Christopher G. Trandum | 2003 | 640 | 29.28 | 1:01.32 | 1:33.23 | 2:04.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:04.84 | |||||||||
17 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 639 | 28.80 | 1:00.79 | 1:32.90 | 2:04.56 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:07.53 | |||||||||
18 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 629 | 29.01 | 1:00.70 | 1:33.04 | 2:05.24 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:05.04 | |||||||||
19 | Daniel Damsbo | 2003 | 625 | 28.86 | 1:00.93 | 1:33.37 | 2:05.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.06 | |||||||||
20 | Christoffer Rekling | 2003 | 623 | 28.92 | 1:01.04 | 1:33.83 | 2:05.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.38 | |||||||||
21 | Ole Hovmand | 2003 | 613 | 28.77 | 1:00.77 | 1:33.50 | 2:06.29 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:09.23 | |||||||||
22 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 612 | 29.13 | 1:01.46 | 1:34.11 | 2:06.37 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:08.93 | |||||||||
23 | Benjamin Bodal | 2003 | 607 | 29.17 | 1:00.71 | 1:33.72 | 2:06.67 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:06.93 | |||||||||
24 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 598 | 28.98 | 1:01.38 | 1:34.31 | 2:07.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:10.29 | |||||||||
25 | Jonas Kjær | 2003 | 591 | 29.49 | 1:01.93 | 1:35.35 | 2:07.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.24 | |||||||||
26 | Emil Lykke Grann | 2003 | 588 | 29.52 | 1:02.17 | 1:35.14 | 2:08.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:09.37 | |||||||||
27 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 567 | 29.27 | 1:02.14 | 1:36.12 | 2:09.60 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.58 | |||||||||
28 | Kasper Johnsen | 2003 | 566 | 28.89 | 1:02.28 | 1:36.37 | 2:09.71 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.79 | |||||||||
29 | Valdemar Kristensen | 2003 | 552 | 29.50 | 1:02.62 | 1:37.17 | 2:10.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:17.58 | |||||||||
30 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 533 | 30.36 | 1:03.80 | 1:38.45 | 2:12.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.16 | |||||||||
31 | Oliver Fenger | 2003 | 530 | 30.53 | 1:04.24 | 1:38.28 | 2:12.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:10.21 | |||||||||
32 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 522 | 29.31 | 1:02.66 | 1:37.62 | 2:13.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:06.85 | |||||||||
33 | Zilas Aarestrup | 2003 | 515 | 30.04 | 1:03.55 | 1:39.20 | 2:13.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.66 | |||||||||
34 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 512 | 29.95 | 1:03.87 | 1:38.96 | 2:14.08 | |||
H2Odense | 2:11.32 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 753 | 28.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.16 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 723 | 29.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 694 | 29.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.68 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 689 | 29.63 | ||||||
Kalundborg SK | 29.86 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 677 | 29.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 661 | 30.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | 658 | 30.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.23 | |||||||||
8 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 626 | 30.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.88 | |||||||||
8 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 626 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
10 | Cille Christensen | 2004 | 623 | 30.65 | ||||||
Kolding SK | 30.15 | |||||||||
11 | Nele Schulze | 2004 | 612 | 30.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.85 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 609 | 30.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 605 | 30.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.73 | |||||||||
14 | Jasmin Philip | 2004 | 604 | 30.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
15 | Signe Krag Andersen | 2004 | 598 | 31.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.17 | |||||||||
16 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 594 | 31.13 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 31.62 | |||||||||
17 | Eva Hjort | 2004 | 594 | 31.14 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.65 | |||||||||
17 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 594 | 31.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
19 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 592 | 31.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.05 | |||||||||
20 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 590 | 31.20 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.11 | |||||||||
21 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 590 | 31.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
22 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 587 | 31.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
23 | Wilma Anker | 2004 | 586 | 31.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.81 | |||||||||
24 | Anna Toft Petersen | 2004 | 584 | 31.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
25 | Anna Nørskov | 2004 | 582 | 31.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
26 | Freja Friborg | 2004 | 582 | 31.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.83 | |||||||||
27 | Sia Aagaard | 2004 | 574 | 31.49 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.12 | |||||||||
28 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 570 | 31.56 | ||||||
Frem Odense | 32.67 | |||||||||
29 | Josefine Krumbak | 2004 | 564 | 31.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
30 | Liva Søby | 2004 | 563 | 31.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.62 | |||||||||
31 | Ida Juul Grønning | 2004 | 557 | 31.80 | ||||||
H2Odense | 32.86 | |||||||||
32 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 557 | 31.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.73 | |||||||||
33 | Sofie Le Fevre | 2004 | 553 | 31.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
34 | Olivia Lindballe Møller | 2004 | 552 | 31.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
35 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 549 | 31.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
36 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 544 | 32.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.38 | |||||||||
37 | Anja Xin Andersen | 2004 | 539 | 32.15 | ||||||
Herlev Svømning | 32.74 | |||||||||
38 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 529 | 32.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.31 | |||||||||
39 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 528 | 32.38 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
40 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 528 | 32.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.14 | |||||||||
41 | Katrine Rasmussen | 2004 | 527 | 32.41 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.50 | |||||||||
42 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 523 | 32.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.20 | |||||||||
43 | Anastasia Smirnov | 2004 | 522 | 32.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
44 | Olivia Callesen | 2004 | 519 | 32.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
45 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 517 | 32.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.86 | |||||||||
46 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 513 | 32.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
47 | Malou Soelberg | 2004 | 510 | 32.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
48 | Elma Gabela | 2004 | 509 | 32.77 | ||||||
Kolding SK | 32.61 | |||||||||
49 | Anna Larsen | 2004 | 493 | 33.13 | ||||||
Kalundborg SK | 33.50 | |||||||||
50 | Fiona Andrea Have | 2004 | 493 | 33.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
51 | Nicoline Dyrman | 2004 | 492 | 33.16 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.63 | |||||||||
52 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 487 | 33.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
53 | Clara Skrydstrup | 2004 | 486 | 33.28 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.28 | |||||||||
54 | Aurelia Pedersen | 2004 | 483 | 33.36 | ||||||
H2Odense | 32.75 | |||||||||
55 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 473 | 33.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | |||||||||
56 | Victoria Underbjerg | 2004 | 464 | 33.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
57 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 445 | 34.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
58 | Melanie Petersen | 2004 | 311 | 38.63 | ||||||
Kolding SK | 36.32 | |||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 691 | 26.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 592 | 27.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.71 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 570 | 28.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.65 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 560 | 28.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
5 | Nicklas Plank | 2004 | 559 | 28.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.41 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 550 | 28.64 | ||||||
Lyseng IF | 28.76 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2004 | 521 | 29.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
8 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 510 | 29.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 509 | 29.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
10 | Eigil Sigfusson | 2004 | 507 | 29.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
11 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 506 | 29.45 | ||||||
JGI Svømning | 30.82 | |||||||||
12 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 502 | 29.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.78 | |||||||||
13 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 494 | 29.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
14 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 493 | 29.70 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
15 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 480 | 29.97 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.56 | |||||||||
16 | Elias Noe | 2004 | 475 | 30.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
17 | Oliver Schultz | 2004 | 474 | 30.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
18 | Emil Søby | 2004 | 473 | 30.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.13 | |||||||||
19 | Lucas Nielsen | 2004 | 467 | 30.24 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
20 | Tobias Gammelvind | 2004 | 463 | 30.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
21 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 463 | 30.33 | ||||||
JGI Svømning | 30.45 | |||||||||
22 | Linus Folke Jensen | 2004 | 461 | 30.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | |||||||||
23 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 458 | 30.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.71 | |||||||||
24 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 455 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | |||||||||
25 | Pelle Colmorten | 2004 | 452 | 30.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.09 | |||||||||
26 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 451 | 30.59 | ||||||
H2Odense | 31.32 | |||||||||
27 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 450 | 30.61 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
28 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 437 | 30.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
29 | Gustav Hansen | 2004 | 435 | 30.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
30 | Oscar Isberg | 2004 | 433 | 31.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
31 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 433 | 31.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
32 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 433 | 31.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.94 | |||||||||
33 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 432 | 31.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
34 | Lucas Kaavé | 2004 | 428 | 31.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.51 | |||||||||
35 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 424 | 31.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.87 | |||||||||
36 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 423 | 31.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
37 | Oscar Pedersen | 2004 | 419 | 31.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.39 | |||||||||
38 | Sebastian Greisen | 2004 | 418 | 31.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | |||||||||
39 | Alexander Slente | 2004 | 417 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.16 | |||||||||
40 | Troels Fode | 2004 | 415 | 31.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
41 | Lucas Rosenborg | 2004 | 414 | 31.47 | ||||||
Lyseng IF | 31.90 | |||||||||
42 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 414 | 31.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.57 | |||||||||
43 | Lauritz Johansen | 2004 | 413 | 31.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
43 | Silas Waterval | 2004 | 413 | 31.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.92 | |||||||||
45 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 412 | 31.52 | ||||||
Herlev Svømning | 31.86 | |||||||||
46 | Tobias Mølbak | 2004 | 411 | 31.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.45 | |||||||||
47 | Mathias Lindgaard | 2004 | 408 | 31.62 | ||||||
Herlev Svømning | 31.96 | |||||||||
48 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 408 | 31.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
49 | Michael Halck | 2004 | 401 | 31.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
50 | Lukas Hedegaard | 2004 | 400 | 31.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.77 | |||||||||
51 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 399 | 31.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.70 | |||||||||
52 | Eren Kaya | 2004 | 396 | 31.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
53 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 396 | 31.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
54 | Julian Birch | 2004 | 394 | 32.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
55 | Joost Rijkhoff | 2004 | 392 | 32.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
56 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 391 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.35 | |||||||||
57 | Kasper Thorn | 2004 | 389 | 32.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
58 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 387 | 32.20 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.60 | |||||||||
59 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 379 | 32.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
60 | Esben Rasmussen | 2004 | 373 | 32.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.80 | |||||||||
61 | Anders Mose | 2004 | 372 | 32.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
62 | Anton Skov Grell | 2004 | 366 | 32.79 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 31.59 | |||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 863 | 24.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.30 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 726 | 26.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.47 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 686 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.06 | |||||||||
4 | Silas Lykke | 2003 | 627 | 27.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 622 | 27.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.45 | |||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 614 | 27.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.56 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 608 | 27.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.96 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 604 | 27.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
9 | Mathias Knudsen | 2003 | 598 | 27.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.88 | |||||||||
10 | Malthe Elkjær | 2003 | 591 | 27.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
11 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 578 | 28.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
12 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 578 | 28.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
13 | Jonas Kjær | 2003 | 574 | 28.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
14 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 566 | 28.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.20 | |||||||||
15 | Nikolai Sander | 2003 | 566 | 28.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.03 | |||||||||
16 | Noah Bred | 2003 | 564 | 28.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
17 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 562 | 28.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.41 | |||||||||
18 | Valdemar Wichmann | 2003 | 562 | 28.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | |||||||||
19 | Oscar Cleemann | 2003 | 558 | 28.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.19 | |||||||||
20 | Marcus Hiort | 2003 | 553 | 28.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
21 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 552 | 28.60 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 29.52 | |||||||||
22 | Niklas Højbjerg | 2003 | 544 | 28.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.67 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 542 | 28.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.62 | |||||||||
24 | Christoffer Rekling | 2003 | 539 | 28.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.66 | |||||||||
25 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 538 | 28.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.76 | |||||||||
26 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 537 | 28.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.53 | |||||||||
27 | Victor Nygaard | 2003 | 534 | 28.92 | ||||||
H2Odense | 28.14 | |||||||||
28 | Lukas Pedersen | 2003 | 533 | 28.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.24 | |||||||||
29 | Jeppe Egholm | 2003 | 532 | 28.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.61 | |||||||||
30 | Andreas Hoffmann | 2003 | 529 | 29.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.59 | |||||||||
31 | William Kristensen | 2003 | 527 | 29.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
32 | Tobias Davidsen | 2003 | 526 | 29.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.28 | |||||||||
33 | Simon Degn | 2003 | 516 | 29.25 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.37 | |||||||||
34 | Laurits Sigaard | 2003 | 515 | 29.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.01 | |||||||||
35 | Mikkel Hjelm | 2003 | 510 | 29.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.33 | |||||||||
36 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 507 | 29.43 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
37 | Christian Kornum | 2003 | 502 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.33 | |||||||||
38 | Asger Hatting | 2003 | 500 | 29.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
39 | Kasper Johnsen | 2003 | 499 | 29.58 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
40 | Mikkel Quaade | 2003 | 493 | 29.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
41 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 492 | 29.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
42 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 486 | 29.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.85 | |||||||||
43 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 485 | 29.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
44 | Harald Franck | 2003 | 482 | 29.93 | ||||||
Næstved IF | 30.46 | |||||||||
45 | Magnus Søgaard | 2003 | 480 | 29.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
45 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 480 | 29.96 | ||||||
JGI Svømning | 30.41 | |||||||||
47 | Fillip Bruhn | 2003 | 473 | 30.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.62 | |||||||||
48 | Mikkel Stilling | 2003 | 471 | 30.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
49 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 469 | 30.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
50 | Marco Knudsen | 2003 | 466 | 30.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
51 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 462 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | |||||||||
52 | Elias Rought | 2003 | 457 | 30.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
53 | Benjamin Bodal | 2003 | 454 | 30.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
54 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 446 | 30.71 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.39 | |||||||||
55 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 395 | 31.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
- | Magnus Juul Hansen | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 777 | 30.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.24 | |||||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 758 | 30.51 | ||||||
Kalundborg SK | 31.27 | |||||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | 715 | 31.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 707 | 31.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 704 | 31.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.54 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 704 | 31.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | |||||||||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | 678 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.33 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 665 | 31.87 | ||||||
H2Odense | 32.55 | |||||||||
9 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 664 | 31.88 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.11 | |||||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | 657 | 32.00 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.91 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 652 | 32.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 651 | 32.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 640 | 32.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
14 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 627 | 32.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.01 | |||||||||
15 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 624 | 32.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 610 | 32.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
17 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 609 | 32.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.86 | |||||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | 595 | 33.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
19 | Kathrine Weide | 2004 | 590 | 33.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
20 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 588 | 33.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
21 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 586 | 33.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
22 | Sia Aagaard | 2004 | 578 | 33.38 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.53 | |||||||||
23 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 569 | 33.56 | ||||||
JGI Svømning | 34.37 | |||||||||
24 | Clara Toft | 2004 | 561 | 33.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.18 | |||||||||
25 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 558 | 33.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.20 | |||||||||
25 | Julie Dumstrei | 2004 | 558 | 33.78 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | |||||||||
27 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 556 | 33.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
28 | Caroline Madsen | 2004 | 555 | 33.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
29 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 546 | 34.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.89 | |||||||||
30 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 544 | 34.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.27 | |||||||||
30 | Laura L. Hørning | 2004 | 544 | 34.06 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
32 | Clara Skrydstrup | 2004 | 543 | 34.10 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.79 | |||||||||
33 | Eva Hjort | 2004 | 542 | 34.11 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.71 | |||||||||
34 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 541 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
35 | Ida Bruhn | 2004 | 539 | 34.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
36 | Malou Soelberg | 2004 | 536 | 34.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
36 | Martha Bjerg | 2004 | 536 | 34.24 | ||||||
Lyseng IF | 34.30 | |||||||||
38 | Josefine Krumbak | 2004 | 533 | 34.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
39 | Cornelia Vámosi | 2004 | 528 | 34.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
39 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 528 | 34.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.98 | |||||||||
41 | Mia Hvarre | 2004 | 527 | 34.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
42 | Anna Nørskov | 2004 | 525 | 34.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
42 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 525 | 34.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
44 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 524 | 34.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.65 | |||||||||
45 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 521 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.61 | |||||||||
46 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 518 | 34.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.30 | |||||||||
47 | Liva Søby | 2004 | 516 | 34.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.14 | |||||||||
48 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 509 | 34.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
49 | Anna Lind Petersen | 2004 | 504 | 34.95 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 34.78 | |||||||||
49 | Karoline Nielsen | 2004 | 504 | 34.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
51 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 500 | 35.04 | ||||||
Albertslund IF | 34.58 | |||||||||
52 | Anja Xin Andersen | 2004 | 492 | 35.22 | ||||||
Herlev Svømning | 35.19 | |||||||||
53 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 484 | 35.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
54 | Amalie Holst | 2004 | 484 | 35.43 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
55 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 481 | 35.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
56 | Melanie Petersen | 2004 | 477 | 35.60 | ||||||
Kolding SK | 35.38 | |||||||||
57 | Emma Ekman | 2004 | 466 | 35.88 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 35.30 | |||||||||
58 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 448 | 36.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.30 | |||||||||
59 | Sophia Bøttger | 2004 | 445 | 36.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
60 | Mille Dige From | 2004 | 263 | 43.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 704 | 28.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.05 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 670 | 28.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.47 | |||||||||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 654 | 29.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 596 | 30.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.91 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 578 | 30.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.94 | |||||||||
6 | Emil Søby | 2004 | 556 | 30.78 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.86 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 530 | 31.27 | ||||||
Lyseng IF | 31.66 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 524 | 31.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | 516 | 31.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 513 | 31.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 510 | 31.69 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.45 | |||||||||
12 | Oscar Pedersen | 2004 | 505 | 31.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.26 | |||||||||
13 | Gustav Hansen | 2004 | 500 | 31.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2004 | 492 | 32.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 489 | 32.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
15 | Viggo Prehn | 2004 | 489 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.54 | |||||||||
17 | Jonathan Beck | 2004 | 487 | 32.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.71 | |||||||||
18 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 487 | 32.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
19 | Casper Madsen | 2004 | 483 | 32.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
20 | Oscar Isberg | 2004 | 480 | 32.33 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.92 | |||||||||
21 | Tobias Gammelvind | 2004 | 470 | 32.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
22 | Sebastian Greisen | 2004 | 467 | 32.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
23 | Mikkel Roed | 2004 | 465 | 32.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
24 | Asger Mathiasen | 2004 | 462 | 32.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
25 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 462 | 32.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.00 | |||||||||
26 | Jeppe Kjær | 2004 | 461 | 32.77 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.65 | |||||||||
27 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 454 | 32.93 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 33.86 | |||||||||
28 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 450 | 33.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.16 | |||||||||
29 | Julian Birch | 2004 | 448 | 33.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
30 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 445 | 33.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.89 | |||||||||
31 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 433 | 33.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.51 | |||||||||
32 | Tobias Mølbak | 2004 | 433 | 33.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.23 | |||||||||
32 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 433 | 33.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
34 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 420 | 33.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.49 | |||||||||
35 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 398 | 34.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
36 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 391 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.52 | |||||||||
37 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 381 | 34.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
38 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | 323 | 36.89 | ||||||
Durup IF | 36.48 | |||||||||
- | Nicklas Plank | 2004 | akut syg | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.72 | |||||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | 753 | 27.82 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.54 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 734 | 28.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.54 | |||||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 727 | 28.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 693 | 28.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.78 | |||||||||
5 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 683 | 28.75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.44 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 680 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.61 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 679 | 28.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.20 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 672 | 28.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
9 | Kasper Johnsen | 2003 | 624 | 29.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
10 | Marcus Hiort | 2003 | 618 | 29.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
11 | Oscar Cleemann | 2003 | 617 | 29.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.33 | |||||||||
12 | Frederik Venø Elling | 2003 | 610 | 29.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
13 | Alexander Tullberg | 2003 | 608 | 29.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.11 | |||||||||
14 | Malthe Elkjær | 2003 | 587 | 30.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | 585 | 30.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | |||||||||
16 | Jonas Kjær | 2003 | 583 | 30.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
17 | Christopher G. Trandum | 2003 | 578 | 30.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
18 | Valdemar Wichmann | 2003 | 565 | 30.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
19 | Tobias Davidsen | 2003 | 558 | 30.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.93 | |||||||||
20 | Christian Kornum | 2003 | 557 | 30.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.43 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 557 | 30.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.45 | |||||||||
21 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 557 | 30.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
23 | Christian Lorey | 2003 | 551 | 30.88 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.30 | |||||||||
24 | Christoffer Rekling | 2003 | 532 | 31.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.38 | |||||||||
25 | Marco Knudsen | 2003 | 516 | 31.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
26 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 515 | 31.57 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
27 | Fillip Bruhn | 2003 | 512 | 31.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.31 | |||||||||
28 | Villads Kruse | 2003 | 512 | 31.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.21 | |||||||||
29 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 506 | 31.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
30 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 499 | 31.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.99 | |||||||||
31 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 498 | 31.94 | ||||||
H2Odense | 31.85 | |||||||||
32 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 482 | 32.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
33 | Lukas Pedersen | 2003 | 465 | 32.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.80 | |||||||||
34 | Nikolai Sander | 2003 | 436 | 33.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.56 | |||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | akut syg | |||||||
H2Odense | 32.15 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | SW6.3 over15m v star | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 789 | 1:11.12 | 2:28.03 | 3:55.37 | 5:04.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:11.44 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 758 | 1:08.69 | 2:28.81 | 3:56.85 | 5:08.13 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:12.58 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 754 | 1:09.76 | 2:28.79 | 3:58.11 | 5:08.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:24.99 | |||||||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | 749 | 1:13.40 | 2:32.08 | 4:00.51 | 5:09.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:16.40 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 721 | 1:12.35 | 2:34.62 | 4:03.62 | 5:13.23 | |||
Kolding SK | 5:12.61 | |||||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 712 | 1:12.45 | 2:33.00 | 4:05.75 | 5:14.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:24.50 | |||||||||
7 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 701 | 1:14.53 | 2:36.43 | 4:04.58 | 5:16.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:21.74 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 690 | 1:16.52 | 2:33.93 | 4:03.53 | 5:17.90 | |||
H2Odense | 5:41.34 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 688 | 1:11.78 | 2:33.00 | 4:07.04 | 5:18.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:11.92 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 676 | 1:12.18 | 2:32.84 | 4:06.59 | 5:20.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.83 | |||||||||
11 | Elma Gabela | 2004 | 673 | 1:15.40 | 2:39.68 | 4:08.15 | 5:20.62 | |||
Kolding SK | 5:16.65 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 666 | 1:19.37 | 2:40.80 | 4:09.49 | 5:21.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.71 | |||||||||
13 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 660 | 1:14.41 | 2:37.24 | 4:11.05 | 5:22.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:23.22 | |||||||||
14 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 659 | 1:18.06 | 2:42.99 | 4:10.91 | 5:22.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:39.82 | |||||||||
15 | Laura Marie Dige | 2004 | 657 | 1:15.01 | 2:36.83 | 4:08.01 | 5:23.08 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:29.98 | |||||||||
16 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 655 | 1:16.00 | 2:40.43 | 4:12.18 | 5:23.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.36 | |||||||||
17 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 650 | 1:17.58 | 2:40.30 | 4:12.56 | 5:24.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:34.99 | |||||||||
18 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 637 | 1:20.85 | 2:49.45 | 4:13.42 | 5:26.45 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:32.22 | |||||||||
19 | Katrine Bonefeld | 2004 | 637 | 1:19.69 | 2:39.66 | 4:13.05 | 5:26.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:28.72 | |||||||||
20 | Søs Freund | 2004 | 632 | 1:21.01 | 2:46.24 | 4:15.90 | 5:27.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:33.09 | |||||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 631 | 1:15.64 | 2:41.40 | 4:12.60 | 5:27.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:34.34 | |||||||||
22 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 629 | 1:12.68 | 2:37.21 | 4:15.77 | 5:27.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:30.99 | |||||||||
23 | Anne Sofie Evald | 2004 | 625 | 1:17.67 | 2:41.45 | 4:12.54 | 5:28.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:33.41 | |||||||||
24 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 621 | 1:14.75 | 2:36.98 | 4:14.02 | 5:29.18 | |||
Greve Svømmeklub | 5:28.01 | |||||||||
25 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 618 | 1:15.89 | 2:42.77 | 4:16.46 | 5:29.88 | |||
Køge Svømmeklub | 5:27.80 | |||||||||
26 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 614 | 1:17.44 | 2:44.35 | 4:14.66 | 5:30.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:38.33 | |||||||||
27 | Josefine Krumbak | 2004 | 606 | 1:14.87 | 2:40.65 | 4:16.34 | 5:31.91 | |||
Køge Svømmeklub | 5:47.05 | |||||||||
28 | Fiona Andrea Have | 2004 | 603 | 1:15.30 | 2:44.09 | 4:21.40 | 5:32.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:31.22 | |||||||||
29 | Malou Soelberg | 2004 | 600 | 1:17.21 | 2:42.03 | 4:17.15 | 5:32.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.70 | |||||||||
30 | Anna Toft Petersen | 2004 | 585 | 1:19.69 | 2:44.08 | 4:21.76 | 5:35.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.03 | |||||||||
31 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 582 | 1:17.95 | 2:45.98 | 4:22.49 | 5:36.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:45.68 | |||||||||
32 | Laura Vangkilde | 2004 | 574 | 1:22.28 | 2:51.41 | 4:21.75 | 5:37.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:51.43 | |||||||||
33 | Nicoline Dyrman | 2004 | 567 | 1:16.33 | 2:45.17 | 4:18.14 | 5:39.36 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:40.98 | |||||||||
34 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 567 | 1:19.56 | 2:46.63 | 4:23.09 | 5:39.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:30.39 | |||||||||
35 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 565 | 1:20.88 | 2:43.02 | 4:22.95 | 5:39.73 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:45.34 | |||||||||
36 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 562 | 1:20.03 | 2:48.28 | 4:25.88 | 5:40.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:42.02 | |||||||||
37 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 561 | 1:22.11 | 2:49.78 | 4:23.29 | 5:40.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:44.78 | |||||||||
38 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 561 | 1:22.03 | 2:47.27 | 4:30.24 | 5:40.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:39.13 | |||||||||
39 | Camille Nørby | 2004 | 557 | 1:23.09 | 2:52.17 | 4:22.33 | 5:41.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:43.61 | |||||||||
40 | Nønne Christensen | 2004 | 555 | 1:18.22 | 2:51.28 | 4:24.98 | 5:41.73 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:49.72 | |||||||||
41 | Anna Nørskov | 2004 | 549 | 1:14.35 | 2:44.91 | 4:29.97 | 5:43.01 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:41.73 | |||||||||
42 | Josephine Larsen | 2004 | 546 | 1:14.10 | 2:44.15 | 4:24.97 | 5:43.79 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:49.01 | |||||||||
43 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 543 | 1:19.64 | 2:47.22 | 4:28.73 | 5:44.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:41.94 | |||||||||
44 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 532 | 1:20.97 | 2:46.24 | 4:28.62 | 5:46.73 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:54.66 | |||||||||
45 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 530 | 1:23.14 | 2:49.83 | 4:29.77 | 5:47.20 | |||
Albertslund IF | 5:48.13 | |||||||||
46 | Elisabeth Roskær | 2004 | 522 | 1:27.94 | 2:56.42 | 4:36.75 | 5:48.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:49.36 | |||||||||
47 | Pauline Drucker | 2004 | 494 | 1:22.32 | 2:55.05 | 4:34.07 | 5:55.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:51.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Universitetet | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2018 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 720 | 1:05.57 | 2:21.63 | 3:43.14 | 4:49.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.89 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 675 | 1:07.81 | 2:24.08 | 3:49.06 | 4:55.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:59.10 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 664 | 1:08.74 | 2:25.72 | 3:49.92 | 4:57.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.13 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 662 | 1:06.72 | 2:24.67 | 3:49.34 | 4:57.33 | |||
H2Odense | 5:08.96 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 615 | 1:13.98 | 2:29.82 | 3:56.32 | 5:04.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.41 | |||||||||
6 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 602 | 1:12.41 | 2:28.74 | 3:57.32 | 5:07.01 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:19.22 | |||||||||
7 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 597 | 1:12.41 | 2:30.27 | 3:56.99 | 5:07.74 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:12.46 | |||||||||
8 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 580 | 1:13.80 | 2:36.82 | 4:01.46 | 5:10.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:34.83 | |||||||||
9 | Troels Fode | 2004 | 574 | 1:14.93 | 2:36.89 | 4:01.99 | 5:11.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.37 | |||||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | 562 | 1:17.39 | 2:39.46 | 4:03.14 | 5:13.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.59 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 553 | 1:12.15 | 2:31.92 | 4:03.40 | 5:15.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:37.76 | |||||||||
12 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 553 | 1:10.66 | 2:35.10 | 4:04.45 | 5:15.81 | |||
Greve Svømmeklub | 5:36.32 | |||||||||
13 | Silas Waterval | 2004 | 550 | 1:15.12 | 2:32.04 | 4:04.87 | 5:16.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.90 | |||||||||
14 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 550 | 1:16.84 | 2:38.53 | 4:08.25 | 5:16.38 | |||
Odder Svømmeklub | 5:23.00 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 545 | 1:11.82 | 2:32.41 | 4:06.39 | 5:17.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.17 | |||||||||
16 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 534 | 1:12.01 | 2:34.31 | 4:11.81 | 5:19.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:27.02 | |||||||||
17 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 524 | 1:15.68 | 2:38.98 | 4:07.94 | 5:21.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:26.27 | |||||||||
18 | Victor Dyrhauge | 2004 | 493 | 1:16.81 | 2:40.13 | 4:12.56 | 5:28.00 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:34.19 | |||||||||
19 | Emil Neumann | 2004 | 482 | 1:11.66 | 2:39.30 | 4:19.22 | 5:30.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:38.93 | |||||||||
20 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 474 | 1:23.14 | 2:48.65 | 4:20.98 | 5:32.43 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:25.54 | |||||||||
21 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 466 | 1:16.09 | 2:50.92 | 4:15.89 | 5:34.17 | |||
Greve Svømmeklub | 5:34.29 | |||||||||
22 | Joost Rijkhoff | 2004 | 464 | 1:17.12 | 2:44.89 | 4:17.53 | 5:34.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:37.81 | |||||||||
23 | Oliver Schultz | 2004 | 462 | 1:13.50 | 2:44.96 | 4:20.21 | 5:35.16 | |||
Køge Svømmeklub | 5:37.09 | |||||||||
24 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 441 | 1:19.32 | 2:46.59 | 4:24.10 | 5:40.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.00 | |||||||||
25 | Mikkel Roed | 2004 | 437 | 1:22.45 | 2:45.54 | 4:30.18 | 5:41.55 | |||
Køge Svømmeklub | 5:38.22 | |||||||||
26 | Silas Fessel | 2004 | 436 | 1:22.24 | 2:47.75 | 4:23.47 | 5:41.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:36.22 | |||||||||
27 | Kasper Hansen | 2004 | 429 | 1:25.58 | 2:52.03 | 4:31.40 | 5:43.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:02.28 | |||||||||
- | Frederik Lindholm | 2004 | DSQ | 8.2 asynkron arm15m | ||||||
Lyseng IF | 5:12.52 | |||||||||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 799 | 1:05.69 | 2:18.88 | 3:36.73 | 4:39.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.07 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 760 | 1:04.77 | 2:19.14 | 3:38.44 | 4:43.98 | |||
Holstebro Svømme Club | 4:50.78 | |||||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | 751 | 1:05.04 | 2:17.68 | 3:40.98 | 4:45.19 | |||
Kalundborg SK | 4:54.78 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 734 | 1:05.97 | 2:17.01 | 3:43.46 | 4:47.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.38 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 701 | 1:07.91 | 2:18.95 | 3:43.90 | 4:51.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:06.77 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 682 | 1:07.30 | 2:24.44 | 3:49.16 | 4:54.48 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:04.74 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 679 | 1:09.63 | 2:26.18 | 3:50.83 | 4:54.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.41 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 653 | 1:09.23 | 2:24.28 | 3:53.07 | 4:58.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:16.35 | |||||||||
9 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 652 | 1:07.24 | 2:22.86 | 3:49.83 | 4:58.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.62 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 651 | 1:05.70 | 2:23.01 | 3:50.71 | 4:59.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:19.98 | |||||||||
11 | Joakim Køhn | 2003 | 644 | 1:07.35 | 2:25.43 | 3:52.04 | 5:00.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:04.39 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 644 | 1:08.18 | 2:26.27 | 3:55.10 | 5:00.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.47 | |||||||||
13 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 643 | 1:06.27 | 2:24.90 | 3:51.30 | 5:00.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:16.31 | |||||||||
14 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 641 | 1:07.46 | 2:23.74 | 3:53.97 | 5:00.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:02.34 | |||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 640 | 1:12.71 | 2:27.55 | 3:53.29 | 5:00.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.38 | |||||||||
16 | Emil Lykke Grann | 2003 | 622 | 1:10.22 | 2:27.38 | 3:55.96 | 5:03.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:13.67 | |||||||||
17 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 612 | 1:13.25 | 2:33.71 | 3:56.20 | 5:05.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:09.11 | |||||||||
18 | Oliver Christensen | 2003 | 605 | 1:13.53 | 2:32.62 | 3:55.48 | 5:06.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:18.73 | |||||||||
19 | Ole Hovmand | 2003 | 599 | 1:07.22 | 2:25.98 | 3:58.96 | 5:07.44 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:10.73 | |||||||||
20 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 594 | 1:06.63 | 2:25.31 | 3:56.79 | 5:08.28 | |||
Køge Svømmeklub | 5:15.88 | |||||||||
21 | Benjamin Bodal | 2003 | 556 | 1:11.94 | 2:32.14 | 4:07.14 | 5:15.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:20.31 | |||||||||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 554 | 1:11.73 | 2:33.02 | 4:02.87 | 5:15.52 | |||
Odder Svømmeklub | 5:21.46 | |||||||||
23 | Noah Bred | 2003 | 542 | 1:12.22 | 2:34.74 | 4:07.49 | 5:17.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:19.75 | |||||||||
24 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 540 | 1:15.03 | 2:36.06 | 4:04.78 | 5:18.19 | |||
H2Odense | 5:14.58 | |||||||||
25 | Mathias Parkhøi | 2003 | 534 | 1:13.10 | 2:36.34 | 4:07.81 | 5:19.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:23.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |