Tulokset Christmas Race
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race | Udskriftsdato | 02 december 2017 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2017 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 222 | 39.04 | 1:24.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.87 | |||||||||
2 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 162 | 43.57 | 1:33.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.80 | |||||||||
3 | Anna Sofie Skov | 2008 | 156 | 43.73 | 1:34.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:51.08 | |||||||||
4 | Amalie Olsen | 2008 | 116 | 49.04 | 1:44.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Sandgreen | 2008 | 92 | 51.82 | 1:52.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:07.60 | |||||||||
6 | Nicoline Agergaard | 2010 | 81 | 55.81 | 1:57.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:54.51 | |||||||||
7 | Eleonora Marsner | 2009 | 78 | 55.70 | 1:58.77 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Freja Holstvig | 2009 | 66 | 59.85 | 2:05.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:06.63 | |||||||||
9 | Siri Lauth | 2010 | 60 | 58.61 | 2:09.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Mathilde Søgaard | 2008 | 58 | 1:02.77 | 2:11.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 54 | 1:02.45 | 2:14.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.13 | |||||||||
- | Kaya Rømer Jacobsen | 2011 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maica Jensen | 2006 | 313 | 35.56 | 1:14.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.43 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 264 | 37.74 | 1:19.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.09 | |||||||||
3 | Rikke Parkhøi | 2006 | 259 | 38.01 | 1:19.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.17 | |||||||||
4 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 250 | 38.23 | 1:20.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.89 | |||||||||
5 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 215 | 39.50 | 1:24.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.46 | |||||||||
6 | Olga Cermak | 2006 | 188 | 41.62 | 1:28.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.31 | |||||||||
7 | Sofija Rønne | 2006 | 182 | 43.97 | 1:29.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.78 | |||||||||
8 | Marie Rose | 2006 | 181 | 41.86 | 1:29.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:29.96 | |||||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | 178 | 42.32 | 1:30.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.34 | |||||||||
10 | Lucia Borgmann | 2007 | 176 | 43.57 | 1:30.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:38.13 | |||||||||
11 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 176 | 42.90 | 1:30.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.05 | |||||||||
12 | Katarina A. Jørgensen | 2006 | 170 | 43.80 | 1:31.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.30 | |||||||||
13 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 166 | 43.30 | 1:32.60 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.70 | |||||||||
14 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 158 | 47.00 | 1:34.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.86 | |||||||||
15 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 139 | 45.58 | 1:38.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.51 | |||||||||
16 | Emma Lind | 2007 | 134 | 45.97 | 1:39.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:54.51 | |||||||||
17 | Aminah Khan | 2006 | 105 | 49.16 | 1:47.79 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:48.21 | |||||||||
18 | Lisa Børsting | 2007 | 70 | 58.20 | 2:02.97 | |||||
Farum Svømmeklub | 2:24.73 | |||||||||
- | Helene Friis Fanø | 2007 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 452 | 32.49 | 1:06.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
2 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 399 | 33.17 | 1:09.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.67 | |||||||||
3 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 391 | 32.97 | 1:09.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.55 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 367 | 34.74 | 1:11.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.66 | |||||||||
5 | Malou Nielsen | 2005 | 363 | 34.48 | 1:11.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
6 | Amalie Jensen | 2005 | 354 | 34.79 | 1:11.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.67 | |||||||||
7 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 348 | 34.10 | 1:12.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
8 | Laura Sonne Steen | 2004 | 295 | 36.66 | 1:16.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.08 | |||||||||
9 | Amalie Frost Fischer | 2005 | 279 | 38.34 | 1:17.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
10 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 257 | 36.22 | 1:20.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.86 | |||||||||
11 | Frida Amalie Spellerberg | 2004 | 197 | 40.23 | 1:27.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
12 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 183 | 42.43 | 1:29.63 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.21 | |||||||||
13 | Isabella Borgmann | 2005 | 170 | 1:31.86 | 1:31.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:35.71 | |||||||||
14 | Thilde Sulsbrück | 2005 | 154 | 45.75 | 1:34.78 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
15 | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | 123 | 46.23 | 1:42.24 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anna Marie Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 602 | 29.31 | 1:00.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.38 | |||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 566 | 29.77 | 1:01.53 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
3 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 559 | 29.71 | 1:01.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 541 | 30.15 | 1:02.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.67 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 457 | 31.34 | 1:06.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
6 | Laura Lange | 2001 | 388 | 33.46 | 1:09.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.77 | |||||||||
7 | Marike Nevermann | 2003 | 365 | 34.53 | 1:11.23 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
- | Cecilie Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.32 | |||||||||
- | Mia Krüger | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Naya Dige | 2003 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 579 | 29.46 | 1:01.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.95 | |||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 427 | 31.59 | 1:07.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 december 2017 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |