2019-12-10   04:46:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  09:16   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    32.36  1:09.21  1:46.00    2:21.44   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap    33.84  1:12.08  1:52.42    2:30.64   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.37  1:20.31  2:04.69    2:47.14   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    35.76  1:18.91  2:04.36    2:47.30   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    39.20  1:22.87  2:07.20    2:49.40   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    39.02  1:25.67  2:15.02    3:02.82   
Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap    41.59  1:28.21  2:17.78    3:05.24   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg    30.51  1:03.76  1:37.48    2:10.03   
Gustav Askengren  2004  Simklubben Elfsborg    29.43  1:02.70  1:37.94    2:12.99   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    31.27  1:05.92  1:42.82    2:17.48   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    32.16  1:08.91  1:46.89    2:23.58   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap    32.34  1:09.34  1:47.98    2:24.69   
Albin Rilby  2004  Simklubben S 02    33.43  1:09.69  1:48.01    2:24.98   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    32.81  1:10.63  1:49.34    2:25.57   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    33.51  1:11.18  1:49.76    2:26.97   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    33.91  1:11.81  1:50.26    2:27.25   
10  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    33.95  1:11.63  1:50.58    2:29.02   
11  Fredrik Ekholm  2004  Kungsbacka Simsällskap    33.14  1:11.35  1:51.10    2:30.26   
12  Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    33.89  1:12.72  1:53.81    2:32.70   
13  Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim    34.65  1:13.00  1:53.79    2:35.48   
14  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    36.87  1:17.62  2:00.22    2:42.51   
15  Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    34.87  1:16.09  2:00.39    2:43.64   
16  Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg    34.33  1:13.97  1:59.57    2:44.79   
17  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap    35.55  1:19.74  2:04.32    2:46.14   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970    30.81  1:04.03  1:38.22    2:11.93   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02    31.15  1:04.81  1:39.15    2:13.56   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    30.42  1:05.10  1:41.89    2:19.20   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    31.92  1:07.62  1:44.89    2:21.59   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    31.99  1:08.14  1:47.06    2:26.01   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    33.07  1:11.17  1:50.48    2:27.38   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    35.87  1:15.55  1:56.90    2:34.80   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    37.26  1:21.41  2:06.71    2:50.61   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Momir Reljanovic  2002  Simklubben Laxen    29.08  1:01.44  1:35.45    2:09.09   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    29.51  1:02.61  1:37.40    2:10.84   
Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    30.32  1:05.70  1:43.93    2:22.45   
William Nordkvist  2002  Mariestads Simsällskap    30.72  1:06.48  1:45.34    2:23.18   
Kristoffer Grönhaug  2002  Åsundens Simsällskap    33.70  1:10.97  1:49.52    2:25.69   
Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.29  1:11.08  1:49.08    2:26.54   
Marcus Leijon  2002  Mariestads Simsällskap    33.86  1:12.53  1:52.69    2:29.67   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    28.65  1:00.85  1:33.89    2:06.06   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    28.88  1:01.19  1:34.13    2:06.60   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    29.57  1:02.14  1:35.40    2:09.61   
Albert Madurel  2001  Jönköpings Simsällskap    30.19  1:03.98  1:39.18    2:14.11   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.25  1:05.40  1:40.53    2:14.26   
Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen    30.43  1:03.76  1:39.33    2:15.79   
Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    30.72  1:05.75  1:42.49    2:19.76   
Simon Akervall  2001  S77 Stenungsund    32.87  1:11.60  1:53.18    2:35.02   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Bergwall  1999  Jönköpings Simsällskap    28.38  59.43  1:31.42    2:03.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner