2019-11-19   02:17:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2017-2018 plus Sandaredsracet Vinter, Borås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    39.67        1:24.46   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    43.46        1:30.73   
Elsa Sjöström  2006  Simklubben Elfsborg    42.55        1:32.54   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    45.11        1:34.16   
Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap    45.76        1:35.73   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    46.34        1:37.19   
Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02    46.33        1:38.20   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    47.57        1:40.41   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    48.62        1:42.06   
10  Agnes Alfredsson  2006  Simklubben Götene    48.43        1:43.96   
11  Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    49.14        1:44.48   
12  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    50.80        1:46.43   
13  Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    50.00        1:46.53   
14  Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970    49.39        1:46.79   
15  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    49.78        1:47.56   
16  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    53.09        1:50.81   
17  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    52.86        1:51.90   
18  Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    53.13        1:53.72   
19  Tova Figas  2006  Simklubben Elfsborg    55.36        1:54.04   
20  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    53.52        1:55.44   
21  Märta Skogh  2006  Trollhättans Simsällskap    54.62        1:57.53   
22  Maja Ericsson  2007  Trollhättans Simsällskap    56.05        1:59.54   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.14        1:19.48   
Linnea Hyvönen  2005  Simklubben Elfsborg    39.19        1:24.06   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    43.11        1:29.62   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    42.90        1:30.67   
Miray Beybutov  2005  Simklubben S 02    42.67        1:30.77   
Elin Salegård  2005  Lidköpings Gymnastik o SS    44.74        1:32.78   
Viola Wesslund Möll  2005  Simklubben Elfsborg    44.99        1:35.59   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    45.55        1:36.73   
Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    46.63        1:37.43   
10  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.95        1:40.74   
11  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.74        1:41.29   
12  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.15        1:42.34   
13  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.55        1:43.33   
14  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    47.90        1:43.47   
15  Elsa Jernevad  2005  Mariestads Simsällskap    50.74        1:43.48   
16  Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene    51.33        1:43.63   
17  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    50.89        1:44.20   
18  Elly Sjöberg  2005  Simklubben Elfsborg    48.43        1:45.07   
19  Clara Nordensson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.50        1:45.70   
20  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap    50.81        1:48.30   
21  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    50.96        1:49.69   
22  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb    53.74        1:51.88   
23  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    53.17        1:51.97   
24  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    56.52        1:58.28   
25  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    59.42        2:07.79   
Ida Hansson  2005  Simklubben 1970            DNS   
Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    40.83        1:24.59   
Elsa Berge Kleber  2004  Simklubben Elfsborg    40.61        1:25.13   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap    39.22        1:25.45   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    41.37        1:26.00   
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS    41.07        1:26.22   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap    42.27        1:28.85   
Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    40.49        1:29.73   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    42.12        1:29.87   
Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap    42.61        1:30.35   
10  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    43.71        1:33.40   
11  Ida Sahlberg  2004  Kungsbacka Simsällskap    44.04        1:34.68   
12  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    45.35        1:35.06   
13  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    44.80        1:35.40   
14  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen    45.12        1:36.43   
15  Felicia Anderström  2004  Kungälvs Simsällskap    45.83        1:37.55   
16  Izabelle Andersson  2004  Varberg Sim    46.55        1:38.24   
17  Ebba Skoog  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    45.08        1:39.32   
18  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    48.56        1:40.40   
19  Saga Nikumaa  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap    48.18        1:41.83   
20  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    48.14        1:43.10   
21  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    48.58        1:43.63   
22  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap    55.78        1:55.36   
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniella Alström  2003  Trollhättans Simsällskap    35.52        1:15.37   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    38.99        1:21.31   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    39.41        1:21.93   
Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970    38.90        1:22.99   
Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS    39.43        1:23.85   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    41.89        1:28.02   
Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim    41.23        1:29.09   
Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap    43.36        1:32.29   
Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    44.58        1:33.23   
10  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    43.94        1:34.60   
11  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb    45.63        1:36.10   
12  Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap    44.90        1:36.19   
13  Hanna Månendahl  2003  Kungsbacka Simsällskap    47.68        1:38.95   
14  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    46.38        1:39.30   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    38.07        1:18.74   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    37.78        1:19.66   
Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    38.56        1:21.67   
Wilma Åhling  2002  Mariestads Simsällskap    38.60        1:21.96   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    39.19        1:22.77   
Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    40.16        1:23.18   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    40.37        1:26.16   
Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    42.75        1:27.96   
Lupin Flink  2002  Trollhättans Simsällskap    49.16        1:42.06   
Elsa Ek  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    35.72        1:17.71   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap    38.53        1:20.37   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    38.60        1:21.45   
Francesca Clark  2001  Falköpings Simsällskap    39.16        1:22.35   
Daniela Broner Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap    40.74        1:25.59   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    40.80        1:26.25   
Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    42.22        1:27.79   
Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap    42.88        1:30.33   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    44.10        1:30.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner