2018-07-17   17:15:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sandaredssimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    33.26  1:11.62  1:51.73    2:31.92   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    34.12  1:12.16  1:51.95    2:32.18   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    35.27  1:15.40  1:59.01    2:42.77   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    34.72  1:15.94  2:00.18    2:45.13   
Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    36.26  1:19.32  2:04.09    2:48.34   
Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    36.80  1:20.85  2:07.25    2:53.69   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    37.10  1:20.72  2:07.21    2:54.95   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    36.54  1:20.35  2:07.14    2:55.97   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    37.26  1:21.82  2:09.90    3:00.66   
10  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    38.57  1:24.28  2:12.46    3:01.33   
11  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    38.95  1:27.36  2:23.81    3:23.04   
Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            DNS   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Fjärilsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    35.98  1:17.78  2:00.14    2:40.55   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02    35.33  1:16.91  2:01.74    2:48.10   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    35.43  1:17.25  2:02.11    2:48.92   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    39.85  1:29.31  2:21.54    3:11.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    33.06  1:11.70  1:52.55    2:33.03   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.19  1:09.57  1:49.06    2:31.70   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    33.49  1:14.26  1:55.70    2:39.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    47.72        1:42.17   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    49.59        1:44.32   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap    49.86        1:44.66   
Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970    49.25        1:44.97   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    51.21        1:45.62   
Ida Osterman  2007  Kungälvs Simsällskap    49.17        1:46.13   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås    50.26        1:47.32   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    49.80        1:47.54   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    51.55        1:49.83   
10  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap    53.71        1:51.28   
11  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap    52.91        1:53.35   
12  Cornelia Köpman  2008  Kungälvs Simsällskap    53.12        1:54.96   
13  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    55.97        1:58.43   
14  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim    55.66        2:00.84   
15  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    56.58        2:01.65   
16  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap    57.20        2:01.81   
17  Kajsa von Zweibergk  2007  Göteborg Sim    58.57        2:03.13   
18  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna    58.09        2:03.52   
19  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    56.23        2:03.86   
20  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim    58.95        2:07.13   
21  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    1:00.30        2:07.60   
22  Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna    1:05.22        2:22.19   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            DNS   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            DSQ   
Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Kajsa Witthof  2007  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            DSQ   
Moa Helge  2007  Simklubben 1970            DSQ   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    39.20        1:22.36   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    38.78        1:22.75   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.40        1:25.81   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    40.46        1:27.65   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    41.18        1:27.69   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    41.41        1:28.77   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    41.64        1:28.96   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    41.85        1:29.34   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    42.27        1:30.67   
10  Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    42.96        1:30.80   
11  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    42.98        1:31.27   
12  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    43.19        1:32.01   
13  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    42.96        1:34.16   
14  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    43.35        1:34.26   
15  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    45.23        1:34.80   
16  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    45.32        1:36.24   
17  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    45.65        1:36.62   
18  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.15        1:37.09   
19  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    45.53        1:37.46   
20  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02    46.46        1:37.59   
21  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    46.40        1:39.46   
22  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    46.96        1:39.49   
23  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    46.94        1:39.74   
24  Elin Ha  2006  Göteborg Sim    47.20        1:40.02   
25  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    46.90        1:40.03   
26  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    46.84        1:40.04   
26  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    46.42        1:40.04   
28  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    45.88        1:40.25   
29  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    47.33        1:40.32   
30  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    48.04        1:40.44   
31  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    47.84        1:41.17   
32  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.75        1:42.14   
33  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    48.62        1:42.18   
34  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.32        1:42.32   
35  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.48        1:43.66   
36  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    48.42        1:44.10   
37  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    48.85        1:44.27   
38  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.21        1:44.41   
39  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.33        1:44.47   
40  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap    49.72        1:44.77   
41  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    49.07        1:44.91   
42  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg    50.11        1:45.88   
43  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.39        1:45.98   
44  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    49.99        1:46.04   
45  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    50.77        1:46.49   
46  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    49.58        1:47.17   
47  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    50.91        1:49.68   
48  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg    51.72        1:52.03   
49  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    52.73        1:52.81   
50  Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna    54.47        1:53.02   
51  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    54.18        1:54.14   
52  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    53.69        1:55.01   
53  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    53.47        1:55.74   
54  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim    54.45        1:55.94   
55  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna    54.31        1:57.62   
56  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen    56.49        1:58.28   
57  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna    55.01        1:59.37   
58  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    55.17        2:01.32   
59  Rieke Johannsmeyer  2006  Simklubben Elfsborg    57.25        2:01.63   
60  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna    56.04        2:02.31   
61  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    56.51        2:03.64   
62  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim    57.06        2:04.52   
63  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    59.64        2:07.13   
64  Elsa Oscarsson  2006  Simklubben 1970    1:02.84        2:12.11   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Filippa Mellgren  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    50.93        1:48.85   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    50.82        1:48.99   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.77        1:49.27   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    52.16        1:51.12   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim    53.22        1:52.14   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås    53.85        1:53.41   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    53.30        1:54.08   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    54.87        1:55.00   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.77        1:55.17   
10  Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    56.80        1:56.18   
11  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    57.61        2:00.69   
12  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    57.43        2:05.13   
Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Filip Pantzare  2007  Simklubben 1970            DSQ   
Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    39.96        1:24.23   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    41.31        1:28.11   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    41.88        1:29.81   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    42.02        1:29.97   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    43.50        1:31.71   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    44.01        1:31.98   
Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    43.85        1:32.48   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    42.35        1:33.47   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    44.50        1:35.53   
10  Max Ha  2006  Göteborg Sim    44.68        1:36.48   
11  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    45.26        1:37.22   
12  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    45.98        1:37.80   
13  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    46.19        1:37.96   
14  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    45.45        1:38.17   
15  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    45.76        1:38.65   
16  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    46.43        1:39.33   
17  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    47.02        1:39.59   
18  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    47.20        1:40.06   
19  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    46.73        1:40.31   
20  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.19        1:40.35   
21  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.99        1:40.93   
22  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    46.65        1:40.99   
23  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    47.63        1:41.30   
24  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    47.03        1:42.22   
25  David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    47.60        1:43.97   
26  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    50.15        1:45.19   
27  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970    50.38        1:45.88   
28  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    49.55        1:46.00   
29  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    50.30        1:48.01   
30  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    50.45        1:50.52   
31  Azad Inci  2005  Göteborg Sim    52.50        1:51.46   
32  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    51.20        1:51.52   
33  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.70        1:54.97   
34  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    53.09        1:56.04   
35  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg    55.01        1:57.78   
36  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.03        2:03.48   
37  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    58.05        2:05.32   
38  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:02.41        2:10.71   
39  Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna    1:00.18        2:10.79   
Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970            DSQ   
Jonathan Vlanikolin  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            32.39   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            33.65   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            34.03   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim            34.47   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            34.92   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            35.02   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            35.07   
Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            35.30   
Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            35.44   
10  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            35.52   
11  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            35.56   
12  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            35.58   
13  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            36.68   
14  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            36.84   
15  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            36.98   
16  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            37.37   
17  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            37.39   
18  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            37.68   
19  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            37.73   
20  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            38.27   
21  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            38.43   
22  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            38.66   
23  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            39.01   
24  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            39.15   
25  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            39.28   
26  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            39.74   
27  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            40.03   
28  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            40.25   
29  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            40.40   
29  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            40.40   
31  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            40.59   
32  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            40.78   
33  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            41.00   
34  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            41.64   
35  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            41.66   
36  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970            41.70   
37  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            42.09   
38  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            42.51   
39  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            43.10   
40  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            45.10   
Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim            30.79   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            34.48   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            34.80   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            35.35   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            35.57   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            35.83   
Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            36.74   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            40.10   
Kajsa Sjöström  2002  Göteborg Sim            40.56   
10  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            40.97   
11  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            41.17   
12  Linnea Stallgård  2002  Simklubben 1970            45.32   
13  Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            52.52   
Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            32.31   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            34.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim            32.62   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            33.16   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            33.17   
Oscar Löfdahl  2004  Simklubben S 02            35.21   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            35.39   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            37.34   
Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            37.45   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            37.79   
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            37.88   
10  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            38.11   
11  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            41.23   
12  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            42.08   
13  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            43.75   
Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            DNS   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            30.41   
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            31.34   
Max Feng  2001  Göteborg Sim            33.06   
Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            35.72   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            33.08   
William Larsson  1999  Simklubben 1970            34.42   
Mahmoud Alkadimi  2000  Falköpings Simsällskap            45.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            33.92   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            34.12   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            35.91   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap            36.36   
Wilma Hansson  2007  Simklubben 1970            36.48   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            36.59   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            37.72   
Ida Osterman  2007  Kungälvs Simsällskap            37.96   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            38.40   
10  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            38.51   
11  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            38.61   
11  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.61   
13  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            39.24   
14  Mirabelle Hedendahl  2007  Simklubben 1970            39.25   
15  Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            39.37   
16  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.92   
17  Livia Ek  2007  Göteborg Sim            40.97   
18  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            41.03   
19  Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970            41.19   
20  Zelma Olsvik  2007  Simklubben Elfsborg            41.38   
21  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            41.70   
22  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            41.78   
23  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap            41.83   
24  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            41.99   
25  Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            42.32   
26  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            42.76   
27  Cornelia Köpman  2008  Kungälvs Simsällskap            42.77   
28  Moa Hein  2008  Göteborg Sim            43.21   
29  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            43.36   
30  Moa Helge  2007  Simklubben 1970            43.49   
31  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            44.27   
32  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            44.94   
33  Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            45.17   
34  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            45.51   
35  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            45.97   
36  Kajsa von Zweibergk  2007  Göteborg Sim            48.63   
37  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            48.89   
38  Kajsa Witthof  2007  Kungälvs Simsällskap            49.28   
39  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.48   
40  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.65   
41  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            51.56   
42  Moa Flink  2007  Simklubben Elfsborg            52.75   
43  Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            53.72   
Leia Griphem  2008  Simklubben Elfsborg            DNS   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            DNS   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            29.79   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            30.58   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            30.84   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            31.16   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            31.20   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            31.34   
Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            31.35   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            31.35   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            31.48   
10  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            31.80   
11  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            32.66   
12  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            32.90   
13  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            32.99   
14  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            33.09   
15  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            33.51   
16  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            33.62   
17  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            33.77   
18  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            33.79   
19  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            33.83   
20  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            33.87   
21  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            33.88   
22  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            33.89   
23  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            34.13   
24  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            34.43   
25  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            34.48   
26  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            34.68   
27  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            34.78   
28  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            34.80   
29  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            34.83   
30  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            34.94   
31  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            35.22   
32  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            35.42   
33  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            35.56   
34  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            35.91   
35  Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap            36.01   
36  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            36.14   
37  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap            36.27   
38  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970            36.33   
39  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            36.35   
40  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            36.37   
41  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            36.41   
42  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.59   
43  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.62   
44  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            36.69   
45  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.72   
46  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.75   
47  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap            37.13   
48  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            37.20   
49  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            37.40   
50  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            37.66   
51  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.71   
52  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.78   
53  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim            38.33   
54  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            38.83   
55  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg            39.46   
56  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            39.69   
57  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            39.85   
58  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            40.04   
59  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            40.66   
60  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            40.94   
61  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            41.18   
61  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            41.18   
63  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            41.48   
64  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            41.67   
65  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            42.01   
66  Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            42.09   
67  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            42.12   
68  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            42.17   
69  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            42.34   
70  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            42.44   
71  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.92   
72  Alva Johansson  2005  Simklubben 1970            43.46   
73  Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            44.31   
74  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            44.52   
75  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            45.28   
76  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            45.31   
77  Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            45.53   
78  Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            45.87   
79  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            45.98   
80  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            51.21   
81  Elsa Oscarsson  2006  Simklubben 1970            52.03   
82  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            53.60   
Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            DNS   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Filippa Mellgren  2006  Göteborg Sim            DNS   
Freja Johansson  2005  Göteborg Sim            DNS   
Yumiko Karlsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Rieke Johannsmeyer  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            32.87   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            34.48   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            34.65   
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            35.18   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            36.49   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.42   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.54   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.78   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            37.80   
10  Filip Pantzare  2007  Simklubben 1970            38.41   
11  Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            38.56   
12  Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            38.89   
13  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.34   
14  Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            39.36   
15  Christoffer Kaidova  2009  Göteborg Sim            39.44   
16  Lucas Conradsson  2008  Simklubben 1970            39.61   
17  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            40.17   
18  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            40.77   
19  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            40.82   
20  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            41.82   
21  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            42.28   
22  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.50   
23  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.02   
24  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            43.59   
25  Tim Truedsson  2007  Simklubben Laxen            43.62   
26  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            44.02   
27  Axel Ekdala  2007  Kungälvs Simsällskap            44.11   
28  Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            44.96   
29  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            45.52   
30  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.75   
31  William Hedman  2008  Simklubben Laxen            46.63   
32  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            46.70   
33  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            47.40   
34  Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            48.14   
35  Joel Johansson  2009  Simklubben Elfsborg            48.19   
36  Arvid Storvik  2007  Simklubben 1970            49.61   
37  Eddie Eriksson  2009  Simklubben 1970            50.33   
38  Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:03.57   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Fabian Källström  2008  Falköpings Simsällskap            DSQ   
Oliver Johansson  2007  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            29.57   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            30.03   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            30.13   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            31.21   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            31.47   
Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970            31.54   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            31.57   
Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            31.81   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            32.17   
10  Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            32.67   
11  Max Jilek  2006  Varberg Sim            32.75   
12  Max Ha  2006  Göteborg Sim            32.83   
13  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            32.94   
14  William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            33.00   
15  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            33.30   
16  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            33.53   
17  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970            33.75   
18  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            33.97   
19  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            34.22   
20  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            34.24   
21  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            34.67   
22  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            34.75   
23  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            34.89   
24  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            35.03   
25  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            35.21   
26  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            35.35   
27  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            35.57   
28  Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970            35.65   
29  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            35.73   
30  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap            35.81   
31  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            35.86   
32  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.10   
33  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            36.65   
34  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.66   
35  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            36.86   
36  Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            37.15   
37  David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            37.16   
38  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            37.53   
39  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.68   
40  Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            37.85   
41  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            38.05   
42  Jonathan Vlanikolin  2006  Simklubben Laxen            38.32   
43  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            38.42   
44  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            40.05   
45  Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            40.33   
46  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            41.85   
47  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.30   
48  Leo Khattab  2005  Simklubben 1970            46.37   
49  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            51.57   
50  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.14   
Erik Isaksson  2005  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.35  1:23.78  2:08.89    2:53.15   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    39.06  1:22.75  2:08.10    2:53.38   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    40.04  1:24.96  2:11.48    2:56.50   
Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    40.20  1:24.56  2:10.37    2:56.54   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    41.12  1:26.90  2:14.99    3:01.25   
Lova Skanse  2003  Simklubben S 02    41.39  1:27.82  2:15.96    3:03.73   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    42.21  1:29.24  2:17.08    3:05.35   
Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    42.00  1:31.40  2:21.54    3:08.93   
Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    41.77  1:30.13  2:20.17    3:10.32   
10  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    43.50  1:32.02  2:21.83    3:10.53   
11  Sofia Hein  2004  Göteborg Sim    43.90  1:32.97  2:23.00    3:12.56   
12  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    44.81  1:36.20  2:28.57    3:17.60   
13  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    44.72  1:35.30  2:27.40    3:18.12   
14  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    44.12  1:34.86  2:26.79    3:19.91   
15  Maria Balslev  2004  Varberg Sim    46.10  1:38.06  2:31.14    3:22.23   
16  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    46.00  1:39.21  2:32.39    3:23.09   
17  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim    43.75  1:34.64  2:28.78    3:23.48   
18  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    45.67  1:38.90  2:33.92    3:23.78   
19  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    45.99  1:38.52  2:33.63    3:26.11   
20  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg    47.08  1:40.48  2:34.86    3:27.34   
21  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås    47.70  1:40.77  2:35.90    3:28.47   
22  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970    46.26  1:40.09  2:35.64    3:30.76   
23  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    47.35  1:41.71  2:37.41    3:33.56   
24  Camilla Edvinsson  2004  Simklubben 1970    47.67  1:42.93  2:39.78    3:36.68   
25  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    47.66  1:43.49  2:41.74    3:41.62   
Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    38.16  1:21.48  2:06.39    2:50.28   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02    39.28  1:23.55  2:08.62    2:54.01   
Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap    39.69  1:24.39  2:10.24    2:56.51   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970    41.82  1:29.88  2:19.09    3:06.70   
Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    42.14  1:31.05  2:22.35    3:13.92   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    43.24  1:32.55  2:23.84    3:14.45   
Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02    43.32  1:33.03  2:25.17    3:17.66   
Kajsa Sjöström  2002  Göteborg Sim    44.56  1:34.32  2:26.12    3:18.76   
Liv Johansson  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:14 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    40.29  1:26.10  2:12.74    2:59.88   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    40.77  1:27.47  2:14.57    3:01.85   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    41.10  1:27.98  2:15.52    3:02.30   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    42.17  1:31.19  2:20.72    3:07.11   
Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap    42.30  1:30.55  2:22.81    3:15.78   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    46.44  1:37.62  2:29.90    3:19.66   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    44.29  1:34.93  2:27.94    3:19.78   
Oscar Löfdahl  2004  Simklubben S 02    48.38  1:42.78  2:37.86    3:32.90   
Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    50.35  1:47.29  2:45.57    3:41.64   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    31.62  1:07.95  1:46.12    2:25.30   
Mahmoud Alkadimi  2000  Falköpings Simsällskap    50.40  1:48.93  2:48.46    3:46.71   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 15, 100m Medley Damer -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    40.88        1:27.50   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap    43.88        1:32.13   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    44.92        1:34.41   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    44.71        1:35.92   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    44.18        1:36.10   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    46.09        1:36.50   
Hilda Boman  2008  Simklubben 1970    44.83        1:37.10   
Mirabelle Hedendahl  2007  Simklubben 1970    46.45        1:37.73   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim    45.30        1:38.68   
10  Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970    46.83        1:39.68   
11  Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg    45.41        1:42.11   
12  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås    49.41        1:42.86   
13  Tuva Honsberg  2008  Kungälvs Simsällskap    49.46        1:43.16   
14  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim    49.60        1:45.06   
15  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap    52.06        1:47.71   
16  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    50.76        1:47.84   
17  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås    52.16        1:47.86   
18  Moa Hein  2008  Göteborg Sim    50.47        1:47.91   
19  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    49.75        1:50.09   
20  Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg    51.19        1:50.12   
21  Cornelia Köpman  2008  Kungälvs Simsällskap    53.00        1:50.21   
22  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.95        1:50.75   
23  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap    54.99        1:53.14   
24  Moa Helge  2007  Simklubben 1970    54.77        1:54.37   
25  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    57.51        1:56.41   
26  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen    52.79        2:00.81   
27  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap    1:00.76        2:01.71   
28  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna    1:04.33        2:10.92   
Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    35.53        1:15.51   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    36.64        1:17.36   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    35.80        1:18.18   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    37.25        1:18.94   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    37.25        1:19.21   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    36.90        1:19.47   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    37.26        1:19.95   
Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02    36.04        1:21.10   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap    37.68        1:22.47   
10  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    37.61        1:22.97   
11  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    37.99        1:23.45   
12  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    39.53        1:23.67   
13  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.03        1:24.60   
14  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    40.18        1:25.17   
15  Elin Ha  2006  Göteborg Sim    40.43        1:25.42   
16  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02    39.68        1:25.46   
17  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg    40.13        1:25.98   
18  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    41.24        1:26.41   
19  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    41.18        1:27.17   
20  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap    40.54        1:27.20   
21  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    44.76        1:28.03   
22  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    42.06        1:28.17   
23  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    40.76        1:28.39   
24  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.62        1:28.75   
25  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap    41.56        1:28.83   
26  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    42.22        1:28.95   
27  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    40.02        1:29.06   
28  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    39.43        1:29.74   
29  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.32        1:30.06   
30  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    41.70        1:30.23   
30  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.10        1:30.23   
32  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    44.41        1:31.43   
33  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    43.07        1:32.14   
34  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    42.41        1:32.35   
35  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    42.75        1:32.42   
36  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    44.23        1:32.60   
37  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    45.15        1:33.40   
38  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    43.45        1:33.60   
39  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    43.02        1:33.73   
40  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    42.71        1:34.09   
41  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.29        1:34.91   
42  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.23        1:34.94   
43  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim    42.38        1:35.59   
44  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    46.45        1:36.19   
45  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg    45.11        1:36.52   
46  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    44.69        1:37.41   
47  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap    47.20        1:37.57   
48  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap    46.02        1:37.83   
49  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    47.34        1:38.74   
50  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    44.97        1:38.98   
51  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    46.41        1:39.65   
52  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.50        1:40.14   
53  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    49.88        1:41.46   
54  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    50.26        1:41.62   
55  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg    48.94        1:41.74   
56  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    48.29        1:42.40   
57  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen    46.90        1:42.47   
58  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    49.31        1:43.67   
59  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    49.45        1:44.32   
60  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    54.58        1:51.60   
61  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    53.68        1:51.68   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 16, 100m Medley Herrar -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    41.97        1:30.44   
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap    42.76        1:33.38   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    44.76        1:35.67   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    42.35        1:35.96   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.98        1:36.43   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap    47.89        1:38.19   
Filip Pantzare  2007  Simklubben 1970    45.16        1:38.81   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    48.61        1:41.77   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    49.73        1:46.74   
10  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    52.28        1:46.96   
11  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    53.59        1:48.64   
12  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim    55.23        1:50.13   
13  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås    56.72        1:52.56   
14  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    50.03        1:54.31   
15  Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    55.91        1:55.56   
16  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    59.70        2:02.82   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg    33.68        1:14.12   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    32.70        1:16.13   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    36.59        1:18.13   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    36.84        1:18.56   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    36.73        1:18.81   
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg    36.76        1:18.97   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    39.31        1:22.72   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg    40.35        1:23.14   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    39.44        1:23.72   
10  Melker Boman  2005  Simklubben 1970    38.55        1:24.21   
11  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    39.19        1:24.47   
12  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    40.54        1:24.89   
13  Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970    39.00        1:25.44   
14  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    39.21        1:25.66   
15  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    37.28        1:25.74   
16  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    39.91        1:27.10   
17  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    41.35        1:27.29   
18  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    40.95        1:27.67   
19  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.66        1:27.86   
20  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    41.01        1:27.87   
21  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    41.20        1:29.09   
22  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    41.99        1:29.37   
23  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970    43.15        1:30.46   
24  Max Ha  2006  Göteborg Sim    43.75        1:30.90   
25  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    43.06        1:30.98   
26  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    40.49        1:31.41   
27  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg    44.58        1:31.59   
28  Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap    42.16        1:31.77   
29  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    45.49        1:33.07   
30  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    43.05        1:33.36   
31  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.13        1:33.52   
32  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    45.32        1:33.74   
33  David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    42.89        1:33.84   
34  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.72        1:37.90   
35  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    47.71        1:39.64   
36  Jonathan Vlanikolin  2006  Simklubben Laxen    46.72        1:41.15   
37  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.75        1:41.43   
38  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg    50.45        1:46.40   
39  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    52.06        1:48.16   
Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            28.46   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02            29.10   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            29.38   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim            29.63   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim            29.70   
Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap            29.81   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            29.82   
Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            29.87   
Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            30.23   
10  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            30.41   
11  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            31.20   
12  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås            31.22   
13  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            31.32   
13  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            31.32   
15  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg            31.39   
16  Ella Westerlund  2004  Simklubben 1970            31.48   
17  Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            31.53   
18  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            31.81   
19  Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg            31.93   
20  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim            32.16   
21  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap            32.17   
22  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            32.18   
23  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            32.24   
24  Lara Johannsmeyer  2003  Simklubben Elfsborg            32.26   
25  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap            32.29   
26  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            32.81   
27  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg            32.86   
27  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970            32.86   
29  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            33.16   
30  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            33.30   
31  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            33.33   
32  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim            33.35   
33  Sabina Karlsson  2004  Simklubben 1970            33.52   
34  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            33.63   
35  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg            33.77   
36  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim            33.90   
37  Agnes Wahlberg  2004  Simklubben Elfsborg            33.93   
38  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            33.96   
39  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            34.02   
40  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap            34.38   
41  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            34.97   
42  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            35.03   
43  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            35.36   
44  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            35.80   
45  Clara Thiger  2003  Föreningen Ale Simmarna            35.91   
46  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            36.34   
47  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            36.66   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim            27.77   
Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02            29.02   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            29.71   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            30.20   
Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim            30.78   
Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            30.85   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            31.28   
Alva Emardson  2001  Simklubben 1970            31.51   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            31.56   
10  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            32.59   
11  Ida Johansson  2002  Falköpings Simsällskap            32.74   
12  Kajsa Sjöström  2002  Göteborg Sim            34.41   
13  Linnea Stallgård  2002  Simklubben 1970            36.15   
14  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            36.65   
15  Emmy Löfgren  2002  Simklubben Alingsås            45.55   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            30.40   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            30.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Mravac  2004  Varberg Sim            27.22   
Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            27.51   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim            29.26   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            29.38   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg            30.51   
Oscar Löfdahl  2004  Simklubben S 02            30.71   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02            30.72   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            31.63   
Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim            32.55   
10  Olle Sköld  2004  Simklubben S 02            32.78   
11  Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            33.16   
12  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            34.68   
13  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            34.71   
14  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            35.82   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap            26.28   
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            26.83   
Max Feng  2001  Göteborg Sim            27.97   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            28.07   
Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            28.27   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap            24.34   
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            24.92   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap            27.16   
William Larsson  1999  Simklubben 1970            27.46   
Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            27.51   
Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            28.16   
Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970            29.28   
Mahmoud Alkadimi  2000  Falköpings Simsällskap            37.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  16:43   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            44.67   
Mirabelle Hedendahl  2007  Simklubben 1970            47.90   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap            47.94   
Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970            48.16   
Wilma Hansson  2007  Simklubben 1970            49.96   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            50.19   
Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            50.35   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg            50.50   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            50.84   
10  Cornelia Köpman  2008  Kungälvs Simsällskap            51.57   
11  Hilda Boman  2008  Simklubben 1970            52.09   
12  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            52.73   
13  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            53.17   
14  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.64   
15  Livia Ek  2007  Göteborg Sim            54.17   
16  Moa Hein  2008  Göteborg Sim            55.18   
17  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            55.36   
18  Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            55.54   
19  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            55.86   
20  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            56.07   
21  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            56.29   
22  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            56.37   
23  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            56.58   
24  Kajsa von Zweibergk  2007  Göteborg Sim            56.68   
25  Zelma Olsvik  2007  Simklubben Elfsborg            56.76   
26  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.00   
27  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            57.43   
28  Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            58.74   
29  Moa Helge  2007  Simklubben 1970            58.87   
30  Elsa Florén  2007  Falköpings Simsällskap            59.57   
31  Kajsa Witthof  2007  Kungälvs Simsällskap            1:00.47   
32  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            1:00.90   
33  Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:05.55   
34  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:07.37   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            DSQ   
Ida Osterman  2007  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            37.22   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            39.10   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02            39.12   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            39.31   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            39.54   
Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg            40.63   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            41.01   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            41.96   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02            42.03   
10  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            42.46   
11  Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg            42.56   
12  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            42.76   
13  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            43.24   
14  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            43.46   
15  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap            43.76   
16  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            44.44   
17  Nellie Siversjö  2006  Simklubben Elfsborg            45.09   
18  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap            45.30   
19  Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            45.42   
20  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.49   
20  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02            45.49   
22  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim            45.54   
23  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            46.12   
24  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            46.31   
25  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            46.36   
26  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.37   
27  Elsa Dittmer  2005  Simklubben S 02            46.55   
28  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            46.57   
29  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            46.84   
30  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            47.05   
30  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            47.05   
32  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            47.14   
32  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.14   
34  Tilda Dohrner  2006  Kungälvs Simsällskap            47.66   
35  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.67   
36  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap            47.91   
37  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap            48.08   
38  Lisa Karlén  2005  Falköpings Simsällskap            48.25   
39  Ida Holmesund  2006  Simklubben Elfsborg            48.46   
40  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            48.55   
41  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            48.68   
42  Linnéa Brüdigam  2005  Kungälvs Simsällskap            48.73   
43  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.21   
44  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            49.61   
45  Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.95   
46  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            50.06   
47  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            50.20   
48  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            50.26   
49  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            50.64   
50  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.65   
51  Hilda Källström  2006  Falköpings Simsällskap            50.75   
52  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg            51.17   
53  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            51.20   
53  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            51.20   
55  Juliette Erixon  2005  Simklubben Elfsborg            51.90   
56  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            51.99   
57  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            52.46   
58  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            52.65   
59  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            53.34   
60  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            53.42   
61  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            54.01   
62  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            54.19   
63  Alva Johansson  2005  Simklubben 1970            54.65   
64  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen            54.77   
65  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            54.98   
66  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            55.46   
67  Jocelyn Matonbila  2005  Föreningen Ale Simmarna            55.52   
68  Rieke Johannsmeyer  2006  Simklubben Elfsborg            55.79   
69  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            55.84   
70  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            57.05   
71  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            57.30   
72  Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna            57.91   
73  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            58.36   
74  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            58.59   
75  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            59.21   
Alma Carlsson  2005  Varberg Sim            DNS   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
Filippa Mellgren  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  16:43 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Hombessa  2007  Åsundens Simsällskap            48.47   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.97   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            49.47   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            50.80   
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            50.80   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            51.21   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.53   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            51.54   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            51.74   
10  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim            52.00   
11  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            52.06   
12  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            52.32   
13  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.95   
14  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.29   
15  Filip Pantzare  2007  Simklubben 1970            54.16   
16  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.22   
17  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            54.75   
18  Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            55.48   
19  Eddie Eriksson  2009  Simklubben 1970            56.16   
20  Axel Ekdala  2007  Kungälvs Simsällskap            56.23   
21  Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap            56.35   
22  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.98   
23  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.69   
24  Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            58.87   
25  Arvid Storvik  2007  Simklubben 1970            1:00.06   
26  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim            1:00.61   
27  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            1:01.15   
28  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.19   
29  Fabian Källström  2008  Falköpings Simsällskap            1:02.65   
30  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            1:03.19   
31  Tim Truedsson  2007  Simklubben Laxen            1:09.03   
32  Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:13.39   
Christoffer Kaidova  2009  Göteborg Sim            DNS   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Isak Thilander  2007  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Oliver Johansson  2007  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            38.98   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim            40.05   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            40.14   
Tim Nageus  2005  Simklubben Elfsborg            40.56   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim            41.89   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            42.09   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            43.62   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            43.72   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            43.83   
10  Max Jilek  2006  Varberg Sim            44.05   
11  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim            44.16   
12  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            44.24   
13  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            44.63   
14  Melker Boman  2005  Simklubben 1970            44.93   
15  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            45.05   
16  Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            45.69   
17  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            45.86   
18  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            45.97   
19  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            46.10   
20  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.11   
21  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            46.28   
22  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            46.57   
23  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            46.62   
24  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            46.70   
25  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            46.72   
26  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            46.93   
27  David Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            47.65   
28  Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970            47.83   
29  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            48.03   
30  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            48.19   
31  Milton Krantz  2006  Simklubben 1970            48.49   
32  Milton Hedendahl  2005  Simklubben 1970            48.81   
33  Victor Josarp  2006  Varberg Sim            49.76   
34  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            50.80   
35  Azad Inci  2005  Göteborg Sim            50.90   
36  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.60   
37  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            53.61   
38  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.71   
39  Jonathan Vlanikolin  2006  Simklubben Laxen            53.79   
40  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            54.87   
41  Leo Khattab  2005  Simklubben 1970            58.41   
42  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            59.34   
43  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            59.61   
44  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:01.07   
45  Wilmer Erixon  2005  Föreningen Ale Simmarna            1:02.31   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DNS   
Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            DNS   
Linus Krohn  2005  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    35.09  1:12.79  1:51.14    2:28.51   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim    35.75  1:13.95  1:52.76    2:31.56   
Madison Lind  2004  Simklubben S 02    36.57  1:16.74  1:57.20    2:36.09   
Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    36.90  1:16.21  1:57.08    2:36.55   
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    36.65  1:16.73  1:57.11    2:36.56   
Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    37.35  1:17.82  1:58.87    2:40.03   
Nelly Askengren Stråhle  2003  Simklubben Elfsborg    39.01  1:21.23  2:03.63    2:41.83   
Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    39.21  1:20.63  2:02.10    2:43.71   
Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02    39.66  1:21.18  2:03.31    2:45.84   
10  Filippa Lind  2004  Falköpings Simsällskap    38.45  1:19.79  2:02.30    2:45.94   
11  Anna Maria Jökulsdottir  2003  Göteborg Sim    39.47  1:21.41  2:04.77    2:47.41   
12  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970    38.68  1:23.17  2:06.60    2:48.26   
13  Cornelia Sundqvist  2003  Simklubben Elfsborg    40.71  1:24.55  2:09.20    2:52.11   
14  Hanna Andrén  2004  Simklubben Alingsås    40.90  1:25.13  2:10.36    2:52.26   
15  Nirvana Cavka  2004  Simklubben Elfsborg    41.73  1:26.21  2:11.66    2:54.44   
16  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim    42.10  1:26.56  2:12.00    2:56.43   
17  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970    41.05  1:27.13  2:13.11    2:56.73   
18  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    41.77  1:27.31  2:13.29    2:56.90   
19  Hannah Lilja  2004  Simklubben Elfsborg    40.15  1:25.65  2:13.06    2:57.35   
20  Sofia Viberg  2004  Kungälvs Simsällskap    40.76  1:26.24  2:12.69    2:57.87   
21  Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    42.10  1:27.05  2:13.58    2:58.58   
22  Elin Göransson  2003  Göteborg Sim    42.87  1:29.57  2:16.31    3:01.45   
23  Matilda Hörder  2004  Simklubben 1970    41.64  1:28.19  2:15.84    3:01.67   
24  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap    43.66  1:29.70  2:16.90    3:02.39   
25  Johanna Kuylenstjerna  2003  Varberg Sim    43.83  1:30.95  2:19.17    3:04.47   
26  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    44.49  1:31.92  2:21.15    3:08.29   
27  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    44.36  1:33.45  2:22.39    3:10.33   
28  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    43.89  1:32.38  2:21.77    3:11.78   
29  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    45.70  1:35.40  2:27.25    3:15.02   
30  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen    44.51  1:34.03  3:16.16    3:16.18   
31  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    46.08  1:38.01  2:30.38    3:21.11   
32  Josefine Stensson  2003  Falköpings Simsällskap    45.18  1:35.96  2:29.72    3:21.32   
33  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim    46.41  1:37.62  2:30.45    3:21.51   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DNS   
Viktoria Sandwall  2003  Simklubben Alingsås            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    33.33  1:08.70  1:45.36    2:20.58   
Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    37.06  1:16.84  1:56.74    2:36.38   
Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    37.34  1:16.89  1:56.79    2:36.66   
Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    38.45  1:19.27  2:00.70    2:40.51   
Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    37.37  1:18.80  2:00.92    2:41.27   
Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02    38.79  1:20.96  2:03.86    2:44.95   
Hanna Palmér  2002  Göteborg Sim    38.54  1:20.15  2:03.96    2:47.43   
Kajsa Sjöström  2002  Göteborg Sim    42.95  1:28.96  2:16.00    3:02.21   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Damer 14-, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    35.45  1:14.76  1:54.07    2:33.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 22, 200m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    36.53  1:16.72  1:57.31    2:34.54   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    37.10  1:17.16  1:57.11    2:35.97   
Oscar Löfdahl  2004  Simklubben S 02    38.86  1:21.50  2:03.72    2:44.34   
Olle Sköld  2004  Simklubben S 02    39.01  1:20.99  2:04.21    2:47.17   
Max Lidbom  2004  Simklubben Elfsborg    39.48  1:22.75  2:06.22    2:47.79   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    37.86  1:20.52  2:06.45    2:48.22   
Gustav Arnell  2003  Göteborg Sim    39.47  1:22.86  2:07.18    2:49.89   
Roque Andersson Benedet  2004  Simklubben S 02    40.66  1:25.25  2:11.04    2:54.60   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    43.51  1:32.86  2:23.87    3:12.27   
10  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    47.86  1:41.12  2:33.56    3:23.42   
11  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    48.34  1:45.77  2:41.66    3:35.28   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DNS   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Ryggsim Herrar 14-, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    33.74  1:10.60  1:48.88    2:27.17   
Oscar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim    39.05  1:22.23  2:09.43    2:53.54   
Filip Håll  2002  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    44.14        1:31.38   
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg    44.94        1:32.36   
Edith Fredriksson  2007  Simklubben Elfsborg    45.22        1:33.08   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    47.19        1:38.39   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna    47.74        1:38.82   
Agnes Hörder  2007  Simklubben 1970    47.42        1:39.06   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    47.62        1:39.31   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim    48.69        1:41.28   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim    48.82        1:42.21   
10  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    50.52        1:44.01   
11  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    51.55        1:47.20   
12  Felicia Jansson  2007  Falköpings Simsällskap    54.24        1:51.76   
13  Emma Böhrén  2008  Simklubben Elfsborg    57.67        1:53.48   
14  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap    1:56.48        1:56.48   
15  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen    56.50        2:03.39   
16  Felicia Haugland  2007  Kungälvs Simsällskap    59.04        2:04.65   
17  Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen    1:01.39        2:06.89   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Damer -13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    34.70        1:11.65   
Molly Lund  2005  Skövde Simsällskap    34.80        1:12.00   
Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02    37.59        1:16.20   
Ella Holmqvist  2005  Simklubben S 02    37.77        1:17.03   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    38.17        1:17.07   
Signe Wahlberg  2005  Simklubben Elfsborg    38.03        1:17.88   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    38.20        1:18.28   
Amanda Cederqvist  2005  Simklubben S 02    39.04        1:19.72   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    37.84        1:20.29   
10  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    38.29        1:20.44   
11  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  Simklubben Elfsborg    39.47        1:21.16   
12  Amanda Böhrén  2005  Simklubben Elfsborg    39.20        1:21.42   
13  Ebba Jukic  2005  Skövde Simsällskap    38.87        1:22.22   
14  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    39.98        1:22.50   
15  Saga Sillerström  2006  Simklubben S 02    41.93        1:24.43   
16  Elin Ha  2006  Göteborg Sim    41.46        1:24.84   
17  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    41.69        1:25.17   
18  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.67        1:25.86   
19  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    42.05        1:26.43   
20  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    42.37        1:26.75   
21  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    41.82        1:26.85   
22  Clara Axelsson  2005  Kungälvs Simsällskap    44.02        1:28.03   
23  Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    43.28        1:28.21   
24  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    42.29        1:28.61   
25  Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    43.92        1:28.73   
26  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    44.10        1:29.26   
27  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.89        1:29.56   
28  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    44.69        1:30.54   
29  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    43.90        1:30.65   
30  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    43.57        1:30.83   
31  Amalia Ödman  2005  Simklubben Elfsborg    45.35        1:31.64   
32  Louise Ottosson  2005  Kungälvs Simsällskap    44.79        1:32.59   
33  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    45.48        1:32.72   
34  Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim    45.16        1:33.16   
35  Jennifer Törnqvist  2005  Kungälvs Simsällskap    45.24        1:33.24   
36  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.10        1:33.71   
37  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.65        1:34.78   
38  Märta Arnqvist  2005  Varberg Sim    46.73        1:34.96   
39  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    45.78        1:35.44   
40  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    46.82        1:35.45   
41  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.79        1:35.56   
42  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    46.08        1:36.34   
43  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim    47.02        1:36.72   
44  Matilda Magnusson  2005  Kungälvs Simsällskap    47.49        1:37.17   
45  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    47.20        1:38.21   
46  Evelina Hallman  2006  Simklubben 1970    48.38        1:39.18   
47  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    48.28        1:40.17   
48  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    48.15        1:40.54   
49  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.92        1:41.08   
50  Anna Hakobyan  2006  Simklubben Laxen    49.21        1:41.99   
51  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    51.36        1:43.63   
52  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.41        1:43.93   
53  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.71        1:45.68   
54  Hannah Jensen  2005  Föreningen Ale Simmarna    50.22        1:48.60   
55  Lina Larsson  2005  Simklubben 1970    53.23        1:49.06   
56  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    50.84        1:49.13   
57  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    53.71        1:49.27   
58  Ebba Franke  2006  Simklubben Laxen    1:02.68        2:00.36   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DNS   
Klara Rask  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Linnea Melin  2005  Skövde Simsällskap            DSQ   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sandaredssimmet 2018    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Sandared    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar -13, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.47        1:30.27   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    46.54        1:35.42   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.56        1:35.86   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen    47.72        1:39.15   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    47.89        1:39.20   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    50.00        1:39.88   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    48.57        1:40.16   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.94        1:45.08   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    50.98        1:46.86   
10  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    53.60        1:46.95   
11  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.08        1:47.24   
12  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.55        1:48.11   
13  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen    52.67        1:48.77   
14  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.33        1:48.89   
15  Isak Kvorning  2008  Varberg Sim    55.32        1:52.70   
16  William Hedman  2008  Simklubben Laxen    58.81        1:55.17   
17  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    59.64        1:59.46   
18  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    56.50        1:59.48   
19  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    58.51        1:59.87   
20  Tim Truedsson  2007  Simklubben Laxen    1:04.27        2:02.27   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Christoffer Kaidova  2009  Göteborg Sim            DSQ   
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap            DSQ