2018-11-14   13:10:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 1, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:09.74  2:21.91  3:33.69  4:45.64  18:04.12   
          5:58.52  7:10.76  8:23.44  9:36.77     
          10:49.98  12:03.78  13:17.14  14:30.47     
          15:43.31  16:56.22         
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:11.42  2:25.77  3:39.92  4:54.28  18:31.29   
          6:08.40  7:22.73  8:37.05  9:51.45     
          11:05.83  12:20.20  13:34.79  14:49.43     
          16:04.72  17:18.95         
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:08.80  2:20.89  3:34.30  4:48.56  18:44.41   
          6:03.79  7:18.29  8:33.89  9:49.13     
          11:04.90  12:20.25  13:36.23  14:53.72     
          16:11.53  17:28.78         
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:10.49  2:24.97  3:39.68  4:54.74  18:52.13   
          6:10.29  7:26.17  8:42.19  9:58.00     
          11:15.05  12:31.62  13:47.75  15:04.69     
          16:21.76  17:38.19         
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.96  2:24.00  3:39.21  4:55.02  18:53.04   
          6:11.08  7:27.20  8:43.66  9:59.43     
          11:16.40  12:33.81  13:51.90  15:09.84     
          16:26.45  17:42.07         
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    1:15.07  2:34.33  3:53.94  5:13.89  19:29.98   
          6:34.02  7:53.20  9:12.13  10:31.17     
          11:50.42  13:08.41  14:25.24  15:42.28     
          16:59.06  18:15.76         
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:13.88  2:33.74  3:54.59  5:16.30  20:21.18   
          6:37.58  8:00.61  9:23.04  10:46.78     
          12:09.94  13:32.57  14:55.60  16:18.39     
          17:41.27  19:02.81         
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:17.61  2:40.93  4:06.07  5:30.52  20:38.93   
          6:55.07  8:18.23  9:42.67  11:05.59     
          12:28.48  13:51.37  15:14.92  16:37.69     
          18:00.92  19:22.53         
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    1:13.92  2:34.07  3:56.08  5:18.43  20:41.59   
          6:41.60  8:04.36  9:27.50  10:50.93     
          12:14.47  13:38.87  15:03.50  16:29.09     
          17:54.52  19:18.76         
10  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:16.17  2:42.02  4:09.40  5:36.39  21:32.78   
          7:03.80  8:30.36  9:57.09  11:25.62     
          12:52.41  14:19.36  15:46.44  17:13.28     
          18:40.34  20:07.01         
11  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:21.04  2:46.71  4:13.24  5:39.94  21:36.01   
          7:06.11  8:33.87  10:01.27  11:29.03     
          12:56.85  14:25.41  15:53.01  17:18.99     
          18:45.15  20:12.41         
12  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:19.12  2:44.59  4:12.32  5:39.74  21:57.51   
          7:08.23  8:36.39  10:04.61  11:33.47     
          13:03.30  14:33.75  16:03.64  17:33.61     
          19:02.05  20:30.46         
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:18.37  2:44.83  4:13.12  5:42.50  22:13.94   
          7:12.06  8:42.84  10:13.68  11:44.85     
          13:16.01  14:46.40  16:16.32  17:47.36     
          19:17.74  20:47.94         
14  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:21.19  2:50.51  4:22.90  5:55.62  22:58.35   
          7:29.60  9:03.55  10:37.64  12:11.79     
          13:45.88  15:19.89  16:53.70  18:27.20     
          20:00.23  21:30.59         
15  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    1:25.50  2:56.42  4:29.25  6:03.22  23:41.82   
          7:38.59  9:14.21  10:50.03  12:26.93     
          14:03.30  15:39.75  17:16.65  18:54.69     
          20:33.73  22:11.72         
16  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    1:30.85  3:14.18  5:00.30  6:48.20  26:30.38   
          8:34.65  10:21.98  12:09.20  13:56.53     
          15:45.35  17:35.50  19:24.78  21:13.87     
          23:03.37  24:49.18         
17  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    1:34.30  3:23.87  5:15.73  7:08.32  27:48.50   
          9:00.07  10:51.49  12:43.34  14:34.87     
          16:28.74  18:22.62  20:16.17  22:08.40     
          24:03.69  25:57.29         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 2, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Axel Ek  1996  Linköpings Allmänna SS    1:08.56  2:21.36  3:35.81  4:50.45  18:11.37   
          6:04.64  7:19.08  8:33.55  9:47.13     
          10:58.61  12:10.74  13:22.19  14:34.13     
          15:46.24  16:57.83         
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:08.54  2:21.75  3:35.94  4:50.52  18:16.01   
          6:04.48  7:19.10  8:33.47  9:47.40     
          10:59.53  12:11.90  13:23.75  14:36.25     
          15:49.45  17:02.48         
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:13.56  2:32.50  3:52.39  5:11.87  19:30.50   
          6:30.67  7:50.64  9:09.80  10:28.55     
          11:46.14  13:04.25  14:22.44  15:40.66     
          16:59.22  18:16.81         
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:12.50  2:31.85  3:51.03  5:10.39  19:32.00   
          6:29.84  7:49.05  9:08.50  10:27.87     
          11:46.28  13:05.30  14:24.45  15:43.88     
          17:01.91  18:18.53         
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:14.49  2:34.69  3:56.33  5:17.52  19:54.37   
          6:38.06  7:58.39  9:19.22  10:39.50     
          12:00.96  13:21.73  14:42.50  16:01.37     
          17:20.48  18:38.89         
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:11.57  2:32.07  3:54.73  5:18.33  19:55.46   
          6:39.88  8:00.25  9:20.75  10:41.32     
          12:01.23  13:21.30  14:41.49  16:01.43     
          17:20.39  18:40.20         
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:10.31  2:29.29  3:49.44  5:08.65  20:14.79   
          6:28.54  7:51.42  9:14.23  10:38.31     
          12:00.44  13:21.17  14:41.81  16:06.78     
          17:30.23  18:53.18         
Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    1:19.42  2:49.26  4:21.87  5:53.65  22:29.66   
          7:26.00  8:59.59  10:31.59  12:02.44     
          13:32.42  15:00.94  16:32.12  18:03.09     
          19:33.67  21:03.10         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            32.55   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            33.95   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            34.19   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            34.66   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            35.63   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            36.70   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            37.80   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            37.91   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            38.42   
10  Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS            39.27   
11  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            39.29   
12  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            39.75   
13  Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            40.84   
14  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.28   
15  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            41.73   
16  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            41.94   
17  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.31   
18  Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            42.63   
19  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            42.70   
20  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            43.09   
21  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.12   
22  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.90   
23  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            43.96   
24  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            44.00   
25  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            44.09   
26  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.47   
27  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            45.19   
28  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            45.25   
29  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.50   
30  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            45.73   
31  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS            45.90   
32  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            47.26   
33  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.35   
34  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            48.94   
35  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.59   
36  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.59   
37  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS            51.60   
38  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            51.63   
39  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.18   
40  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            53.20   
41  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            53.46   
42  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.64   
43  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            58.73   
44  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:02.16   
45  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            1:08.54   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Leah Nor?n  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Livia W?hlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            30.11   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            30.53   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            31.81   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            32.03   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.11   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.34   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            32.96   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap            33.11   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            33.40   
10  Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            33.61   
11  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            33.68   
12  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.37   
13  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.90   
14  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            34.91   
15  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            35.06   
16  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            35.15   
17  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            35.22   
18  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap            35.32   
19  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            35.49   
20  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS            36.43   
20  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.43   
22  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.69   
23  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            36.83   
24  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            36.88   
25  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            36.96   
26  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            36.99   
27  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.21   
28  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            37.45   
29  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            37.65   
30  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            37.82   
31  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.00   
32  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            38.09   
33  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap            38.15   
34  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            38.16   
35  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            38.25   
36  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            38.49   
37  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.57   
38  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.59   
39  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.74   
40  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.88   
41  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap            38.94   
42  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.96   
43  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            39.25   
44  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            39.36   
45  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            39.57   
46  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            39.66   
47  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            39.78   
48  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            39.90   
49  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap            40.07   
50  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            40.14   
51  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            40.17   
52  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            40.21   
53  Mira Halldin  2005  Solna Sundbyberg SS 04            40.35   
54  Elwira Steinholtz  2004  Linköpings Allmänna SS            40.41   
55  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            40.60   
56  Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            40.70   
57  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            40.71   
58  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            40.75   
59  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            40.83   
60  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            41.34   
61  Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            41.41   
62  Greta Rosén  2004  Motala Simsällskap            41.68   
63  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            41.77   
64  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            41.87   
65  Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            41.88   
66  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            43.15   
67  Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            43.88   
68  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            44.60   
69  Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            45.26   
70  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.82   
71  Sofia B?ckstr?m  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.16   
72  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            47.46   
73  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            49.01   
74  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.71   
75  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            52.91   
76  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            53.96   
Amelie J?ntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Jonna Pettersson  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            29.86   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.31   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            30.61   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            31.12   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS            31.51   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.68   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            32.67   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            32.92   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            33.35   
10  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.41   
11  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            33.45   
12  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            34.01   
13  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            34.11   
14  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            34.20   
15  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            34.39   
16  Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.52   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.70   
18  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.90   
19  Isabelle Simonsson  2002  Linköpings Allmänna SS            35.26   
20  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.31   
21  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            35.41   
22  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            35.69   
23  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            36.65   
24  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            36.78   
25  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.23   
26  Alexandra Sandell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.57   
27  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            39.18   
28  Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.74   
29  Fia Wimmerstr?m  2003  Västerviks Simsällskap            40.96   
30  Josefin Karlsson  2003  Härnösands Simsällskap            41.72   
31  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.68   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            28.27   
Rebecka Palm  1990  Linköpings Allmänna SS            28.30   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            28.38   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            29.32   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            29.54   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            30.58   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            31.06   
Christin Heina  1996  Linköpings Allmänna SS            31.31   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            31.45   
10  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            31.71   
11  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            31.88   
12  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            31.94   
13  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.30   
14  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            32.66   
15  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            33.81   
16  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            33.92   
17  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.19   
18  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            34.55   
19  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            34.75   
20  Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            34.95   
21  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            36.19   
22  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            36.67   
23  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            37.12   
24  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            37.19   
25  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            44.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  18:30   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.50   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            35.69   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            37.69   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            37.81   
Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            37.84   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.06   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.10   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            39.25   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            39.50   
10  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.54   
11  Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            39.77   
12  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            40.04   
13  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            40.29   
14  Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            40.74   
15  Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap            41.27   
16  Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            42.09   
17  Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS            42.39   
18  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            43.34   
19  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            44.09   
20  Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.99   
21  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            47.13   
22  Leo N?reskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.67   
23  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.21   
24  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.38   
25  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            55.34   
26  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.90   
Frej H?llvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            30.29   
Michael André  2004  Ösmo Simsällskap            30.64   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            30.76   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            31.67   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.58   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            32.99   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap            33.43   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            33.49   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            33.91   
10  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            34.76   
11  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            34.80   
12  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            35.47   
13  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap            35.90   
14  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            36.53   
15  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            37.66   
16  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            38.17   
17  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.86   
18  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            39.23   
19  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            40.26   
20  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            41.00   
21  Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            41.03   
22  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            41.13   
23  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap            41.17   
24  Malkolm N?mm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.07   
25  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.40   
26  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            49.88   
Alexandros Katsikanis  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Linus Ericksson  2004  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.05   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            28.38   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            28.78   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            28.99   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS            29.02   
Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.20   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap            29.49   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.66   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            30.39   
10  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            30.45   
11  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap            30.48   
12  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS            30.69   
13  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            30.87   
14  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.29   
15  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid            31.76   
16  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS            31.87   
17  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            32.35   
18  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.48   
19  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            32.53   
20  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            32.55   
21  Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap            32.91   
22  Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.01   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.03   
24  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.66   
25  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            33.72   
26  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.93   
27  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            34.40   
28  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            34.55   
29  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.88   
30  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            35.34   
31  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap            37.03   
32  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            37.14   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            25.53   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            25.91   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            26.29   
Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS            26.63   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            26.82   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            26.97   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            26.99   
Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS            27.07   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.11   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.58   
11  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS            27.68   
12  Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap            27.84   
13  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            27.91   
14  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            28.18   
15  Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            28.20   
16  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            28.29   
17  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.87   
18  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            29.58   
19  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            30.34   
20  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            30.65   
21  Jesper Andersson  1996  Karlstads Simsällskap            31.01   
22  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            31.38   
23  Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.61   
24  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            32.82   
25  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            32.87   
Dan Lester  1990  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:14   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            34.70   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            37.16   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            37.68   
Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS            38.64   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            39.24   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            40.33   
Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb            40.71   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            41.23   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            41.47   
10  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            41.58   
11  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.73   
12  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.49   
13  Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            42.68   
14  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            43.20   
15  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.57   
16  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            44.00   
17  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS            44.03   
18  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            44.10   
19  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.29   
20  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            45.35   
21  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            45.68   
22  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS            45.89   
23  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.01   
24  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            46.43   
25  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.02   
26  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.05   
27  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            47.12   
28  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.73   
29  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            47.95   
30  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            48.31   
31  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            48.40   
32  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS            48.45   
33  Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            48.79   
34  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            48.80   
35  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            49.12   
36  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            49.37   
37  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            49.53   
38  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            49.94   
39  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.00   
40  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            50.13   
41  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            50.38   
42  Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            50.72   
43  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            50.80   
44  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            51.32   
45  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            51.79   
46  Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            51.90   
47  Nellie Johansson J?ngren  2009  Linköpings Allmänna SS            51.96   
48  Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            52.11   
49  Ellen Alm?n  2007  Linköpings Allmänna SS            52.37   
50  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            52.77   
51  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            53.45   
52  Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            54.99   
53  Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            55.05   
54  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            55.38   
55  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.50   
56  Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            55.63   
57  Livia W?hlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.60   
58  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS            58.17   
59  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.43   
60  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:01.32   
61  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:02.94   
62  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:04.93   
63  Leah Nor?n  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:10.29   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS            33.49   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            33.99   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.63   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            34.72   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.20   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            35.41   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            36.95   
Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            37.59   
Sofija Bojovic  2004  Finspångs Simklubb            37.80   
10  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            38.08   
11  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            38.25   
12  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.39   
13  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap            38.41   
14  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            38.49   
15  Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.80   
16  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.98   
17  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            39.06   
18  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.27   
19  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            39.33   
20  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            39.42   
21  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.60   
22  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            39.65   
23  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            39.69   
24  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            39.71   
25  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.76   
26  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            40.13   
27  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            40.55   
28  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.58   
29  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.60   
30  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS            40.77   
31  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap            40.84   
32  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            40.88   
33  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            40.95   
34  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.18   
35  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            41.23   
36  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.26   
37  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.55   
38  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            41.58   
39  Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.94   
40  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.08   
41  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            42.14   
42  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            42.85   
43  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap            42.90   
44  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.98   
44  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            42.98   
46  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            43.05   
47  Greta Rosén  2004  Motala Simsällskap            43.13   
47  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap            43.13   
49  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            43.22   
50  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.26   
51  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            43.34   
52  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            43.60   
53  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            43.74   
54  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.87   
55  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            44.43   
56  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            44.76   
57  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            44.86   
58  Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            44.95   
59  Elwira Steinholtz  2004  Linköpings Allmänna SS            45.19   
60  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.82   
61  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            47.05   
62  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            47.06   
63  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            47.16   
64  Amanda Wärn  2004  Finspångs Simklubb            48.18   
65  Mira Halldin  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.29   
66  Jonna Pettersson  2004  Karlskoga Simförening            50.30   
67  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            50.49   
68  Selma Sjögren  2004  Motala Simsällskap            51.39   
69  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.10   
70  Vilja Bejersten  2005  Solna Sundbyberg SS 04            52.93   
71  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            53.05   
Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DNS   
Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Sofia B?ckstr?m  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            31.52   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            32.95   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.66   
Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.79   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            35.17   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            35.52   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            35.53   
Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.42   
Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            36.66   
10  Isabelle Simonsson  2002  Linköpings Allmänna SS            37.36   
11  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.56   
12  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            38.51   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            38.67   
14  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            39.93   
15  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            39.94   
16  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            40.85   
17  Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.19   
18  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.64   
19  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            41.81   
20  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.17   
21  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            42.43   
22  Alexandra Sandell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.65   
23  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.91   
24  Fia Wimmerstr?m  2003  Västerviks Simsällskap            44.15   
25  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            45.31   
26  Josefin Karlsson  2003  Härnösands Simsällskap            45.39   
27  Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            47.67   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.13   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            32.41   
Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            33.87   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            35.89   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.90   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            37.53   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            38.15   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            38.49   
Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.66   
10  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            40.48   
11  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            41.01   
12  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            44.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:14 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:31   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.80   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            38.28   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS            39.71   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            40.12   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.62   
Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap            40.79   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            40.79   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            41.26   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            41.79   
10  Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            42.44   
11  Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            42.59   
12  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.71   
13  Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.55   
14  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            43.58   
15  Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.76   
16  Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            44.09   
17  Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            44.22   
18  Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            44.93   
19  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            45.38   
20  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            45.96   
21  Axel Sk?ld  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.63   
22  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.72   
23  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS            46.84   
24  Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            47.13   
25  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            47.83   
26  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            48.31   
27  Leo N?reskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.61   
28  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.06   
29  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            51.31   
30  Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS            52.15   
31  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.20   
32  Rafael Aldana Ros?n  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.91   
33  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            53.75   
34  Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            53.84   
Frej H?llvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Karl Person  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            33.11   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.39   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS            33.65   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap            34.02   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            35.06   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            35.44   
David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.49   
Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            35.92   
Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            36.63   
10  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.78   
11  Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.25   
12  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.49   
13  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap            37.66   
14  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            37.92   
15  Michael André  2004  Ösmo Simsällskap            38.17   
16  Malkolm N?mm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            39.64   
17  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            39.89   
18  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.42   
19  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            40.90   
20  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap            41.12   
21  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            41.54   
22  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            41.77   
23  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            42.01   
24  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            43.10   
25  Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            43.41   
26  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            44.74   
27  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap            45.37   
28  Amer Mouafak  2004  Finspångs Simklubb            47.51   
29  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            47.52   
Alexandros Katsikanis  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.58   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            29.94   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            31.12   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            31.96   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.29   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            33.52   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS            33.63   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.82   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            35.04   
10  Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.40   
11  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            35.51   
12  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS            35.67   
13  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            36.41   
14  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            37.08   
15  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap            37.45   
16  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap            38.84   
17  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.52   
18  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            41.99   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS            27.87   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            28.32   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS            28.52   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS            28.62   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.41   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            29.88   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            30.23   
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap            30.77   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            30.95   
10  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS            31.49   
11  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            31.61   
12  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            35.46   
13  Jesper Andersson  1996  Karlstads Simsällskap            35.66   
14  Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:31 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:58   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap            41.11   
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS            41.39   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            42.74   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS            43.41   
Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            43.45   
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            44.07   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            44.42   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            44.45   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap            44.49   
10  Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            44.73   
11  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            45.69   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            46.10   
13  Angelica Hietanen  2007  Linköpings Allmänna SS            47.08   
13  Elsa Björnholm  2006  Linköpings Allmänna SS            47.08   
15  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            48.04   
16  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.95   
17  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS            49.23   
18  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            49.67   
19  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.42   
20  Sofia Holmqvist  2008  Linköpings Allmänna SS            50.45   
21  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            50.92   
22  Fanny Ivarsson  2007  Linköpings Allmänna SS            51.28   
23  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS            51.30   
24  Viola Högberg  2007  Linköpings Allmänna SS            51.40   
25  Alicia Rehnberg  2006  Linköpings Allmänna SS            51.43   
26  Emma Liis Eerik  2006  Linköpings Allmänna SS            51.76   
27  Emma Persson  2007  Linköpings Allmänna SS            51.85   
28  Alice Björnholm  2008  Linköpings Allmänna SS            52.07   
29  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.27   
30  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.60   
31  Filippa Andersson-Lundin  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.74   
32  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            53.13   
33  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.38   
34  Linnéa Lundbohm  2006  Linköpings Allmänna SS            54.27   
35  Nellie Johansson J?ngren  2009  Linköpings Allmänna SS            54.64   
36  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.85   
37  Isa Gabrielsson  2008  Linköpings Allmänna SS            55.13   
38  Tilda Larsson  2008  Linköpings Allmänna SS            55.24   
39  Elin Axelsson  2008  Linköpings Allmänna SS            55.32   
40  Bella Gabrielsson  2006  Linköpings Allmänna SS            55.43   
41  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            55.50   
42  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.83   
43  Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            56.02   
44  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.09   
45  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            57.29   
46  Nova Lundkvist  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            57.41   
47  Sigrid Alvehus  2008  Linköpings Allmänna SS            58.36   
48  Lovisa Comstedt  2009  Linköpings Allmänna SS            58.50   
48  Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            58.50   
50  Leah Nor?n  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            58.86   
51  Ellen Alm?n  2007  Linköpings Allmänna SS            58.93   
52  Livia W?hlin  2009  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.08   
53  Hanna Oehm  2007  Linköpings Allmänna SS            59.14   
54  Elisabeth Xu  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            59.40   
55  Ellen Borg  2009  Linköpings Allmänna SS            59.76   
56  Isabelle Andersson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.74   
57  Emmie Jakobsson  2010  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:00.75   
58  Sofia Hellander  2007  Linköpings Allmänna SS            1:01.06   
59  Amanda Hietanen  2009  Linköpings Allmänna SS            1:01.98   
60  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            1:03.89   
61  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:07.44   
62  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            1:07.72   
63  Agnes Fahlström  2009  Motala Simsällskap            1:08.11   
64  Isolde Svan  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:08.69   
Amina Mandzo  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            35.36   
Hanna Persson  2004  Linköpings Allmänna SS            36.49   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            37.82   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.88   
Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS            38.24   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            38.34   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS            39.31   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS            39.84   
Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.69   
10  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.75   
11  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            41.33   
12  Elin Heimdahl  2004  Linköpings Allmänna SS            41.46   
13  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            41.48   
14  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening            41.90   
15  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            42.09   
16  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS            42.15   
17  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS            42.39   
18  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            42.46   
19  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            42.89   
20  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS            42.95   
21  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            43.02   
22  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS            43.06   
23  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.20   
24  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            43.30   
25  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            43.36   
26  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap            43.99   
27  Ellen Lovinge  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.04   
28  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.41   
29  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            44.72   
30  Alice Johansson  2005  Linköpings Allmänna SS            44.75   
31  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.91   
32  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.36   
33  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            45.49   
34  Klara Haraldsson  2005  Motala Simsällskap            45.54   
35  Kajsa Ejdvinsson  2004  Katrineholms Simsällskap            45.75   
36  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            45.79   
37  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.94   
38  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.98   
39  Elwira Steinholtz  2004  Linköpings Allmänna SS            46.06   
40  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.21   
41  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.25   
42  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            46.40   
43  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            46.41   
44  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.43   
45  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            46.49   
46  Majken Alvehus  2005  Linköpings Allmänna SS            46.56   
47  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS            46.65   
48  Darya Abbaspour  2005  Linköpings Allmänna SS            47.21   
49  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            47.34   
50  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS            47.88   
51  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            48.00   
52  Katarina Pettersson  2005  Katrineholms Simsällskap            48.12   
53  Anna Oscarsson  2005  Linköpings Allmänna SS            48.86   
54  Elin Andersson  2005  Katrineholms Simsällskap            48.94   
55  Amelie J?ntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.00   
56  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            49.43   
57  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            49.53   
58  Selma Sjögren  2004  Motala Simsällskap            49.55   
59  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            49.75   
60  Sofia B?ckstr?m  2004  Solna Sundbyberg SS 04            49.99   
61  Vilja Bejersten  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.65   
62  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            50.70   
63  Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04            51.63   
64  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap            53.07   
65  Veronica Tylus  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            53.40   
66  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            54.18   
67  Mira Halldin  2005  Solna Sundbyberg SS 04            56.43   
68  Kristel Aziz  2005  Linköpings Allmänna SS            1:00.42   
Ellen Lowejko  2005  Västerviks Simsällskap            DNS   
Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            35.25   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            36.72   
Alva Högberg  2002  Linköpings Allmänna SS            37.79   
Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            38.14   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.32   
Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS            38.45   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            40.32   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.81   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            41.35   
10  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.38   
11  Maria Dehgani  2003  Linköpings Allmänna SS            41.39   
12  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.70   
13  Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS            42.19   
14  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.78   
15  Felicia Svan  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.05   
16  Emmy Ericsson  2003  Linköpings Allmänna SS            44.28   
17  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.42   
18  Annie Westerlund  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            44.56   
19  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            45.16   
20  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            45.24   
21  Fia Wimmerstr?m  2003  Västerviks Simsällskap            45.92   
22  Alexandra Sandell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.10   
23  Cornelia Eidefors  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            46.75   
24  Fanny Thelin  2002  Västerviks Simsällskap            46.93   
25  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            47.34   
26  Elsa Marsten  2002  Ösmo Simsällskap            49.09   
27  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            52.23   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            32.55   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS            34.17   
Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.03   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            36.07   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS            36.17   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            37.01   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            38.07   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            38.20   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            38.29   
10  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.63   
11  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            38.96   
12  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            38.99   
13  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            43.21   
14  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            43.22   
15  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap            46.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:58 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  01 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  20:14   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            41.83   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            42.10   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.23   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS            42.61   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS            43.03   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.08   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS            44.24   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS            44.55   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS            45.16   
10  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            45.78   
11  Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap            46.33   
12  Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap            47.75   
13  Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS            47.83   
14  Kacper Greczynski  2006  Linköpings Allmänna SS            47.89   
15  Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            48.03   
16  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS            48.39   
17  Simón Perez  2007  Linköpings Allmänna SS            50.08   
18  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            50.27   
19  Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS            50.94   
20  Elias Gustafsson  2007  Linköpings Allmänna SS            51.97   
21  Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            52.86   
22  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            53.41   
23  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS            53.49   
24  Robert Hanouch  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb            53.99   
25  Rafael Aldana Ros?n  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.84   
26  Leo N?reskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.13   
27  Elliot Eldh  2008  Linköpings Allmänna SS            55.47   
28  Adam Lagell  2007  Linköpings Allmänna SS            57.70   
29  Ludvig Comstedt  2006  Linköpings Allmänna SS            58.50   
30  Olof Karlsson  2008  Linköpings Allmänna SS            59.39   
31  Valter Ericsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:06.76   
32  Malte Klintåker  2009  Linköpings Allmänna SS            1:12.35   
33  Karl Person  2006  Motala Simsällskap            1:21.89   
Frej H?llvall  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb            DNS   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS            35.42   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.65   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            35.78   
Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap            37.12   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS            37.28   
Sebastian Florez  2004  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            37.30   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.43   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            37.49   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            38.22   
10  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.80   
11  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            38.97   
12  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.97   
13  Emil Kilander  2004  Linköpings Allmänna SS            41.44   
14  Michael André  2004  Ösmo Simsällskap            41.50   
15  Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS            41.63   
16  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS            42.31   
17  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.70   
18  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS            45.01   
19  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS            45.12   
20  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap            45.52   
21  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            45.59   
22  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap            46.42   
23  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.78   
24  Malkolm N?mm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.30   
25  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap            50.15   
26  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS            51.28   
Alexandros Katsikanis  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            DNS   
Amer Mouafak  2004  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            31.64   
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS            32.01   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.15   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            32.76   
Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.03   
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.04   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS            34.45   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS            36.13   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            36.22   
10  Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap            37.25   
11  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            37.31   
12  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.53   
13  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid            37.85   
14  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            37.95   
15  Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.35   
16  Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap            38.54   
17  Oliver Edoff  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb            40.61   
18  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap            41.13   
19  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            41.23   
20  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            41.26   
21  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            42.80   
22  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap            45.72   
23  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            46.62   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            29.31   
Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS            29.82   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            31.19   
Simon Linnér  1999  Linköpings Allmänna SS            31.60   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.82   
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.85   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            31.88   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.88   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            32.62   
10  Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            34.77   
11  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            34.90   
12  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            36.13   
13  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            36.51   
14  Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.30   
15  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS            39.68   
16  Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap            41.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:14 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    1:12.13  2:33.89  3:57.44    5:19.81   
Fredrik Höglund  2006  Linköpings Allmänna SS    1:18.46  2:43.37  4:09.64    5:28.09   
Simon Axelsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:18.43  2:44.87  4:11.04    5:33.14   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.17  2:43.62  4:11.34    5:35.35   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    1:18.36  2:46.15  4:17.71    5:43.77   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    1:19.61  2:47.87  4:18.03    5:44.14   
Noah Lagerman  2007  Linköpings Allmänna SS    1:21.41  2:53.49  4:25.66    5:51.11   
Carl Bönnemark  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:24.47  2:59.83  4:35.98    6:07.13   
Hugo Larsson  2006  Linköpings Allmänna SS    1:23.21  2:59.45  4:39.72    6:17.02   
10  Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    1:26.46  3:05.32  4:44.86    6:17.47   
11  Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    1:31.56  3:12.79  4:51.72    6:23.01   
12  Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    1:30.33  3:11.47  4:51.67    6:25.99   
13  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    1:29.92  3:11.56  4:55.46    6:35.32   
14  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:38.77  3:26.57  5:16.44    6:55.68   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    1:04.94  2:16.52  3:30.48    4:43.68   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    1:07.06  2:21.45  3:36.03    4:48.43   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:07.02  2:20.65  3:35.64    4:49.65   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:07.82  2:22.60  3:39.05    4:53.12   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:10.08  2:26.09  3:41.58    4:53.66   
Markus Stahre  2004  Linköpings Allmänna SS    1:09.11  2:25.97  3:41.75    4:56.17   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:09.95  2:26.73  3:43.05    4:57.13   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    1:09.26  2:28.93  3:48.49    5:05.12   
Elvis Ericsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:13.06  2:35.61  3:59.94    5:21.19   
10  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    1:14.54  2:41.11  4:07.39    5:30.93   
11  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    1:16.31  2:40.85  4:06.20    5:31.23   
12  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    1:17.36  2:42.91  4:11.09    5:31.56   
13  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    1:18.20  2:46.20  4:15.03    5:41.94   
14  Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    1:20.58  2:51.82  4:21.92    5:46.72   
15  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    1:22.15  2:52.12  4:23.00    5:50.51   
16  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    1:23.39  2:55.39  4:30.24    6:00.04   
17  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    1:22.25  2:54.99  4:32.86    6:09.10   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:03.69  2:11.87  3:20.40    4:27.37   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:03.61  2:12.60  3:23.72    4:35.10   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    1:05.74  2:15.83  3:27.01    4:35.42   
William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    1:06.17  2:18.23  3:31.98    4:44.33   
Sergej Basov  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.91  2:22.39  3:40.30    4:54.70   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    1:06.14  2:20.84  3:39.06    4:57.75   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    1:12.17  2:29.47  3:47.29    5:00.74   
Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap    1:10.33  2:30.17  3:50.43    5:07.35   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    1:07.81  2:27.41  3:48.62    5:07.91   
10  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:14.10  2:32.32  3:51.32    5:08.02   
11  Isak Lust  2002  Linköpings Allmänna SS    1:11.02  2:30.21  3:49.76    5:08.05   
12  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:10.00  2:29.13  3:49.42    5:08.95   
13  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    1:15.88  2:41.73  4:10.26    5:34.16   
14  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    1:12.71  2:41.10  4:12.91    5:43.44   
15  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:17.63  2:48.99  4:24.28    5:55.47   
16  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    1:23.61  3:00.87  4:38.08    6:14.36   
17  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    1:26.58  3:05.68  4:48.72    6:25.52   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:02.35  2:07.70  3:14.01    4:20.61   
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:01.31  2:08.79  3:18.27    4:27.03   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:03.73  2:12.21  3:21.31    4:30.16   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:04.07  2:13.46  3:24.34    4:34.47   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap    1:03.77  2:12.50  3:23.46    4:34.67   
Vasco de Paiva Vilaca  1999  Västerås Simsällskap    1:04.49  2:14.69  3:25.29    4:35.46   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:06.54  2:17.73  3:29.05    4:40.57   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    1:05.82  2:20.97  3:35.93    4:49.52   
Jesper Andersson  1996  Karlstads Simsällskap    1:08.70  2:24.32  3:40.63    4:55.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    1:13.30  2:32.62  3:50.79    5:07.34   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsällskap    1:14.19  2:37.09  4:00.65    5:20.83   
Greta Sjögren  2007  Motala Simsällskap    1:17.74  2:42.90  4:09.08    5:32.52   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    1:19.70  2:48.69  4:17.59    5:40.05   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    1:20.08  2:50.39  4:19.75    5:44.55   
Hanna Manninen  2006  Motala Simsällskap    1:23.02  2:54.37  4:24.26    5:50.49   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    1:23.53  2:56.81  4:30.92    5:57.84   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    1:23.97  2:58.84  4:33.19    6:01.12   
Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:25.58  3:00.37  4:35.12    6:05.85   
10  Josefin Klintåker  2006  Linköpings Allmänna SS    1:26.03  3:00.53  4:36.30    6:07.13   
11  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    1:31.75  3:11.14  4:48.12    6:17.34   
12  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    1:30.74  3:11.27  4:49.90    6:17.53   
13  Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:27.41  3:05.62  4:44.05    6:17.95   
14  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:29.75  3:08.36  4:48.08    6:24.66   
15  Alwa Merenius  2006  Linköpings Allmänna SS    1:28.67  3:10.93  4:52.05    6:30.11   
16  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:34.23  3:20.84  5:08.84    6:51.15   
17  Jonna Klasén  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:41.68  3:34.32  5:30.00    7:10.31   
18  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap    1:33.82  3:25.94  5:20.88    7:11.16   
19  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:43.80  3:34.45  5:25.66    7:11.34   
20  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb    1:56.04  4:10.70  6:19.98    8:15.13   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Bladh Hazard  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.99  2:25.20  3:39.17    4:50.46   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    1:10.80  2:25.85  3:39.76    4:51.17   
Olivia Gustafsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:11.67  2:26.55  3:42.41    4:55.00   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    1:09.45  2:26.90  3:44.67    5:01.44   
Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:14.31  2:33.50  3:50.76    5:04.71   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:11.09  2:30.13  3:50.36    5:09.74   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:14.56  2:35.47  3:55.51    5:15.11   
Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    1:16.36  2:38.46  4:01.45    5:19.51   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:15.16  2:36.88  3:59.78    5:22.64   
10  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:14.69  2:37.10  4:00.24    5:22.86   
11  Elvira Nilsson  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.43  2:38.65  4:02.86    5:23.78   
12  Kasandra Svan  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:17.33  2:44.41  4:08.95    5:26.67   
13  Maja Arnell  2004  Linköpings Allmänna SS    1:15.79  2:40.18  4:05.50    5:28.40   
14  Andrea Höglund  2005  Linköpings Allmänna SS    1:16.71  2:41.26  4:07.50    5:28.95   
15  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:17.73  2:42.98  4:07.44    5:28.99   
16  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:15.84  2:40.64  4:06.21    5:29.23   
17  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    1:15.33  2:41.14  4:06.28    5:33.05   
18  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    1:16.58  2:43.89  4:11.42    5:35.20   
19  Ylva Andersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.84  2:47.85  4:15.58    5:36.44   
20  Sofia Wallin  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.56  2:46.83  4:16.41    5:43.72   
21  Emma Werner  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:20.94  2:50.56  4:19.72    5:45.10   
22  Frida Holmqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:18.14  2:48.37  4:20.73    5:48.01   
23  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:18.33  2:47.86  4:20.59    5:49.16   
23  Isabelle Frisk  2004  Linköpings Allmänna SS    1:18.31  2:48.02  4:19.28    5:49.16   
25  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    1:19.86  2:49.12  4:21.11    5:49.18   
26  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    1:18.11  2:50.05  4:22.59    5:50.37   
27  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    1:24.84  2:56.64  4:27.03    5:52.09   
28  Julia Arildsson  2005  Linköpings Allmänna SS    1:24.63  2:54.53  4:25.43    5:54.06   
29  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:25.56  2:59.68  4:31.33    6:00.98   
30  Astrid Rosén  2005  Motala Simsällskap    1:25.09  2:59.25  4:34.93    6:01.87   
31  Stella Åqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    1:26.28  2:59.57  4:33.35    6:02.13   
32  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    1:26.01  3:00.86  4:34.67    6:04.03   
33  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    1:22.76  2:57.50  4:33.23    6:05.30   
34  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:23.59  2:59.85  4:35.65    6:05.65   
35  Anna Vikström  2004  Linköpings Allmänna SS    1:26.71  3:04.44  4:40.61    6:12.03   
36  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    1:27.06  3:03.88  4:41.16    6:15.91   
37  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    1:29.54  3:06.14  4:43.19    6:16.47   
38  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    1:23.70  3:00.44  4:45.63    6:27.88   
39  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    1:24.91  3:04.71  4:49.29    6:30.91   
40  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    1:30.94  3:14.11  4:56.48    6:34.02   
41  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    1:35.85  3:19.94  5:03.64    6:45.47   
42  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    1:30.88  3:14.65  5:01.97    6:46.38   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    1:08.40  2:20.85  3:33.73    4:45.34   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:07.67  2:21.98  3:38.46    4:55.94   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    1:09.21  2:24.46  3:40.70    4:57.08   
Amanda Weiding  2003  Linköpings Allmänna SS    1:11.34  2:29.15  3:47.71    5:05.05   
Victoria Danielsson  2002  Jönköpings Simsällskap    1:12.68  2:32.55  3:52.32    5:09.96   
Darja Koutchinskaia  2003  Linköpings Allmänna SS    1:12.03  2:31.02  3:51.48    5:10.24   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:16.28  2:37.09  3:58.26    5:16.64   
Elsa Linné  2003  Linköpings Allmänna SS    1:15.61  2:37.07  3:58.84    5:17.52   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    1:17.17  2:42.80  4:05.66    5:26.18   
10  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:14.05  2:35.79  3:59.98    5:26.37   
11  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:17.78  2:42.64  4:07.83    5:29.24   
12  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:16.13  2:41.59  4:08.28    5:32.47   
13  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsällskap    1:17.01  2:41.77  4:08.13    5:33.13   
14  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:19.47  2:49.07  4:19.34    5:39.34   
15  Elin Nylander  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.75  2:47.57  4:15.13    5:40.88   
16  Hilma Broden  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:19.24  2:47.31  4:17.05    5:44.27   
17  Stefanie Petrovic  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:25.58  3:00.70  4:33.95    6:02.01   
18  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    1:24.48  3:03.88  4:39.76    6:09.66   
19  Josefin Karlsson  2003  Härnösands Simsällskap    1:25.58  3:00.95  4:38.22    6:11.30   
20  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    1:31.45  3:13.70  4:53.71    6:31.37   
21  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    1:30.56  3:16.18  5:02.75    6:47.27   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    1:05.05  2:15.55  3:24.95    4:32.96   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    1:05.90  2:15.24  3:25.87    4:35.64   
Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:04.98  2:15.35  3:25.99    4:36.72   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    1:07.74  2:19.69  3:32.18    4:41.94   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:07.37  2:19.67  3:32.31    4:43.82   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.02  2:18.45  3:32.11    4:46.73   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    1:08.74  2:21.87  3:35.68    4:47.21   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    1:08.44  2:20.86  3:34.57    4:47.24   
Klara Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:08.46  2:22.40  3:36.12    4:49.04   
10  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    1:13.93  2:32.79  3:52.06    5:10.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    43.26        1:32.66   
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04    43.70        1:33.24   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    44.66        1:34.20   
Kevin Sixtensson  2006  Linköpings Allmänna SS    44.97        1:34.33   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    45.71        1:36.02   
Justin Rineholm  2006  Linköpings Allmänna SS    45.37        1:36.46   
William Norén  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.03        1:36.52   
Arvid Blom  2006  Linköpings Allmänna SS    46.92        1:39.48   
Arthur Forsfält  2008  Motala Simsällskap    49.81        1:41.20   
10  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.52        1:42.70   
11  Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    47.07        1:43.42   
12  Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    49.73        1:44.59   
13  Gustav Fager  2007  Katrineholms Simsällskap    49.42        1:44.80   
14  Cesar Svan  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.53        1:44.93   
15  Milo Forsberg  2007  Linköpings Allmänna SS    50.74        1:45.55   
16  Wilmer Jakobsson  2008  Norrköpings Kappsimningsklubb    51.88        1:48.33   
17  Axel Coutts  2008  Linköpings Allmänna SS    51.74        1:52.69   
18  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap    54.16        1:54.39   
19  Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.00        1:56.65   
20  Gustav Kardfall  2006  Linköpings Allmänna SS    53.33        1:56.77   
21  Leo N?reskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.69        1:57.64   
22  Rafael Aldana Ros?n  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.98        2:01.10   
23  Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    1:01.84        2:08.55   
24  Benjamin Nilsson  2007  Tranås Simsällskap    1:06.08        2:17.48   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lukas Svensson  2006  Motala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    36.74        1:18.71   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    37.11        1:19.57   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.52        1:20.11   
Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    37.33        1:21.08   
David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    37.44        1:21.11   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.60        1:21.99   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.62        1:22.20   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    40.30        1:23.39   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap    39.40        1:23.93   
10  David Ullstrand  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.20        1:25.78   
11  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    41.59        1:29.48   
12  Robin Daremo  2005  Linköpings Allmänna SS    43.00        1:30.21   
13  Rasmus Landin  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.64        1:32.16   
14  Marcus Manninen  2004  Motala Simsällskap    43.20        1:34.58   
15  Oskar Glawing  2005  Finspångs Simklubb    45.19        1:35.55   
16  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.05        1:35.64   
17  Robin Lundqvist  2005  Linköpings Allmänna SS    47.56        1:37.31   
18  Nassim Arim  2004  Linköpings Allmänna SS    45.94        1:38.94   
19  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    47.87        1:41.06   
20  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    47.23        1:41.51   
21  Edwin Brimalm  2005  Motala Simsällskap    49.52        1:41.67   
22  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    48.81        1:41.83   
23  Linus Isaksson  2005  Linköpings Allmänna SS    47.56        1:46.74   
24  Otto Svensson  2005  Motala Simsällskap    46.58        1:46.75   
25  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    50.45        1:49.29   
26  Aria Mokri  2005  Linköpings Allmänna SS    54.68        1:57.94   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    32.58        1:10.41   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    33.40        1:10.63   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    34.00        1:12.27   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.41        1:13.61   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    34.44        1:14.32   
Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    35.34        1:15.73   
Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.87        1:18.24   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    37.13        1:18.72   
Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    36.56        1:19.19   
10  David Kjellberg  2003  Åkersberga Simsällskap    37.22        1:20.46   
11  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.82        1:21.99   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    38.04        1:22.11   
13  Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap    38.63        1:22.26   
14  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.73        1:24.18   
15  Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    40.09        1:25.13   
16  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    39.59        1:27.09   
17  Samir Haidari  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.83        1:28.76   
18  Olle Almén  2003  Linköpings Allmänna SS    42.44        1:30.25   
19  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    40.62        1:31.42   
20  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    42.41        1:33.37   
21  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    43.77        1:34.21   
22  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    43.10        1:34.47   
23  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    43.43        1:34.79   
24  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    48.04        1:40.51   
25  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    52.09        1:48.35   
26  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    48.48        1:50.17   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    30.33        1:05.17   
Petter Cyrén  1996  Linköpings Allmänna SS    31.79        1:07.67   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.31        1:08.09   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    32.25        1:08.32   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    33.30        1:13.77   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    35.32        1:14.53   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    35.13        1:16.36   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    36.71        1:21.21   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.21        1:23.76   
10  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    39.56        1:25.09   
11  Javad Torabi  1999  Åkersberga Simsällskap    39.20        1:25.27   
12  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    37.27        1:25.78   
13  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    38.12        1:27.25   
14  Fredrik Karlsson  1967  Ösmo Simsällskap    44.84        1:35.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 juni 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Filbyter Cup    Utskriftsdatum  02 juni 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juni 2018         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Erlandsson  2006  Linköpings Allmänna SS    42.40        1:31.06   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    43.52        1:31.60   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    44.18        1:33.11   
Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    44.42        1:33.57   
Althaea Süsskind  2007  Linköpings Allmänna SS    44.99        1:36.07   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    45.88        1:37.45   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    43.69        1:37.82   
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    45.94        1:38.38   
Ellen Cleveson  2006  Motala Simsällskap    47.41        1:39.36   
10  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    45.94        1:40.10   
11  Felicia Gustavsson  2006  Finspångs Simklubb    48.17        1:40.63   
12  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    48.18        1:40.80   
13  Tuva Lovinge  2006  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.29        1:43.75   
14  Alicia Wallberg  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    49.82        1:45.15   
15  Ella Hagström  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb    50.02        1:45.26   
16  Anna S?derqvist  2006  Motala Simsällskap    48.69        1:45.95   
17  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening    50.11        1:46.23   
18  Henny Paläng  2006  Linköpings Allmänna SS    51.22        1:46.46   
19  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    48.32        1:47.71   
20  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap    51.01        1:47.76   
21  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    51.91        1:49.55   
22  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    56.77        1:54.88   
23  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04    55.20        1:55.18   
24  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04    54.94        1:57.42   
25  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening    55.98        1:58.36   
26  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    54.98        1:58.71   
27  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap    56.63        2:00.35   
28  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04    56.21        2:00.86   
29  Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap    59.17        2:02.86   
30  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb    1:04.92        2:13.80   
31  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb    1:06.11        2:22.35   
Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            DSQ   
Edith Nyman  2007  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år