2019-10-15   02:04:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Luciasimmet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Luciasimmet 2018    Utskriftsdatum  16 december 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 december 2017         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.27  1:16.68  2:01.11    2:35.77   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    33.12  1:16.42  2:02.16    2:37.31   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.13  1:18.83  2:03.98    2:39.55   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    35.96  1:18.69  2:08.16    2:43.87   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    36.34  1:21.54  2:09.98    2:48.20   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    36.51  1:22.91  2:10.63    2:49.08   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    35.06  1:22.90  2:12.15    2:49.69   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    37.13  1:23.92  2:13.53    2:49.94   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    36.34  1:22.15  2:11.23    2:51.12   
10  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    38.72  1:26.26  2:16.62    2:56.65   
11  Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    40.67  1:29.97  2:24.49    3:05.46   
12  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    42.24  1:32.04  2:23.86    3:06.15   
13  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    41.26  1:28.60  2:24.75    3:08.25   
14  Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    41.98  1:32.18  2:32.40    3:10.65   
15  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    39.28  1:30.74  2:29.07    3:10.92   
16  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    43.11  1:33.43  2:29.49    3:11.80   
17  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    43.99  1:36.51  2:31.50    3:12.56   
18  Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    42.08  1:34.22  2:35.04    3:17.90   
19  Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun    43.41  1:33.79  2:35.77    3:18.75   
20  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    45.45  1:37.18  2:35.60    3:19.20   
21  Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun    48.92  1:40.11  2:38.07    3:20.85   
22  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun    45.93  1:37.18  2:39.86    3:20.89   
23  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun    46.41  1:35.67  2:35.44    3:21.63   
24  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    42.49  1:35.32  2:36.22    3:22.34   
25  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun    49.78  1:44.18  2:48.05    3:34.83   
Danér Alex Tapia  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    30.40  1:10.24  1:55.21    2:30.14   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    30.44  1:11.97  1:57.48    2:31.84   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.38  1:16.89  1:57.05    2:33.65   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    32.88  1:14.37  2:00.85    2:35.06   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.44  1:14.99  2:00.99    2:36.02   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    33.16  1:16.07  2:01.97    2:37.85   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    32.41  1:15.50  2:04.73    2:39.94   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    33.23  1:20.82  2:10.10    2:46.41   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    29.80  1:06.72  1:46.37    2:19.05   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    30.32  1:09.20  1:50.81    2:21.20   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.90  1:08.95  1:52.59    2:26.40   
David Eby  2001  Simklubben Neptun    33.28  1:09.98  1:56.45    2:31.87   
Noah Stenström  2000  Lidingö Simklubb    28.76  1:14.67  2:02.57    2:39.69   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    28.74  1:04.84  1:45.71    2:15.42   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    30.19  1:06.98  1:46.06    2:16.65   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.25  1:10.33  1:52.94    2:25.18   
Johan Dahlgren  1986  Simklubben Neptun    31.07  1:11.98  1:52.37    2:26.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  16 december 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner