Resultater for Ã…bergs Museum Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 2
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 13:37 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 22.15 | 43.79 | |||||
2 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.62 | 49.09 | |||||
3 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.35 | 49.22 | |||||
4 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.76 | 1:00.22 | |||||
5 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.85 | 1:02.46 | |||||
- | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 18.31 | 37.15 | |||||
2 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.30 | 38.26 | |||||
3 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 19.51 | 39.51 | |||||
4 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.61 | 41.61 | |||||
5 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 21.85 | 42.81 | |||||
6 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 21.90 | 42.95 | |||||
7 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.43 | 43.71 | |||||
8 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.05 | 44.62 | |||||
9 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 22.03 | 44.79 | |||||
10 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 22.89 | 44.80 | |||||
11 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.87 | 45.53 | |||||
12 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.75 | 45.75 | |||||
13 | Emma Klingh | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.31 | 46.28 | |||||
14 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 22.93 | 46.32 | |||||
15 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.10 | 46.39 | |||||
16 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.74 | 46.69 | |||||
17 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 24.10 | 47.93 | |||||
18 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.68 | 48.14 | |||||
19 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.06 | 49.26 | |||||
20 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.03 | 49.27 | |||||
21 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.68 | 50.43 | |||||
22 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.78 | 50.62 | |||||
23 | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.19 | 52.33 | |||||
24 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.89 | 53.28 | |||||
25 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.49 | 53.72 | |||||
26 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 25.55 | 54.56 | |||||
27 | Svea Rådman | 2007 | Västerås Simsällskap | 28.47 | 57.53 | |||||
28 | Sarah Mahoro | 2007 | Västerås Simsällskap | 30.25 | 1:02.80 | |||||
29 | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:03.38 | |||||
- | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 17.20 | 34.54 | |||||
2 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.64 | 35.30 | |||||
3 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.86 | 35.55 | |||||
4 | Astrid Schankin_lembke | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.75 | 37.33 | |||||
5 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 18.72 | 37.35 | |||||
6 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.27 | 39.66 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 20.02 | 40.84 | |||||
8 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 21.36 | 43.38 | |||||
9 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.19 | 43.66 | |||||
10 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 21.57 | 43.70 | |||||
11 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 21.37 | 44.31 | |||||
- | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 17.74 | 35.30 | |||||
2 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.99 | 37.55 | |||||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.97 | 37.87 | |||||
4 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 18.67 | 38.06 | |||||
5 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.53 | 40.45 | |||||
6 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.20 | 40.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 13:37 |