Resultater for Vestkyst Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janne Baden | 1990 | Sgs Hamburg | 36.34 | 1:14.63 | |||||
2 | Charlotte Jensen | 1992 | Vejen Svømmeklub | 37.61 | 1:17.89 | |||||
3 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.92 | 1:18.85 | |||||
4 | Stine Rasmussen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 41.01 | 1:24.40 | |||||
5 | Mette Hansen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.42 | 1:29.26 | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.03 | 1:17.57 | |||||
2 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 37.83 | 1:17.62 | |||||
3 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 37.91 | 1:17.84 | |||||
4 | Nasila Moussavi | 1993 | Sgs Hamburg | 37.97 | 1:18.71 | |||||
5 | Henriette Høg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 41.05 | 1:23.31 | |||||
6 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 40.25 | 1:23.40 | |||||
7 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 41.13 | 1:24.86 | |||||
8 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.26 | 1:25.04 | |||||
9 | Emina Granulo | 1994 | Sgs Hamburg | 42.29 | 1:28.36 | |||||
10 | Louise Andersen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.83 | 1:32.08 | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | 1:13.28 | |||||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.32 | 1:13.76 | |||||
3 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.32 | 1:15.18 | |||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | 1:17.00 | |||||
5 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.06 | 1:17.61 | |||||
6 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.19 | 1:18.55 | |||||
7 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.67 | 1:18.74 | |||||
8 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.46 | 1:19.53 | |||||
9 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 39.21 | 1:20.29 | |||||
10 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.84 | 1:20.36 | |||||
11 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 40.02 | 1:21.22 | |||||
12 | Laura Funch | 1995 | Holstebro Svømme Club | 40.32 | 1:22.01 | |||||
13 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 41.02 | 1:22.74 | |||||
14 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.43 | 1:23.04 | |||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.02 | 1:23.66 | |||||
16 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 41.34 | 1:25.08 | |||||
17 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 42.19 | 1:25.37 | |||||
18 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 42.31 | 1:25.75 | |||||
19 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.37 | 1:25.79 | |||||
20 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.96 | 1:25.89 | |||||
21 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 42.45 | 1:26.05 | |||||
22 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.96 | 1:26.47 | |||||
23 | Emilie Kahr | 1996 | Kolding SK | 41.51 | 1:27.06 | |||||
24 | Christina Mogensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.23 | 1:28.07 | |||||
25 | Josephine Sørensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 43.56 | 1:28.50 | |||||
26 | Eline Krarup | 1996 | Swim Team Esbjerg | 43.66 | 1:28.81 | |||||
27 | Anne Henriksen | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.02 | 1:29.43 | |||||
28 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 44.71 | 1:30.11 | |||||
29 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 42.60 | 1:30.35 | |||||
30 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 44.72 | 1:31.16 | |||||
31 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 45.66 | 1:32.15 | |||||
32 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 1:32.77 | ||||||
33 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 46.93 | 1:36.49 | |||||
34 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 51.86 | 1:45.66 | |||||
- | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jessica Voss | 1997 | Sgs Hamburg | 37.03 | 1:15.82 | |||||
2 | Zora Pataki | 1997 | Thisted Svømmeklub | 38.81 | 1:19.27 | |||||
3 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.92 | 1:21.78 | |||||
4 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 41.17 | 1:25.22 | |||||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.78 | 1:25.25 | |||||
6 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 41.13 | 1:25.59 | |||||
7 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.39 | 1:28.97 | |||||
8 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.97 | 1:29.63 | |||||
9 | Anne V Mikkelsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.79 | 1:30.30 | |||||
10 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 43.93 | 1:30.36 | |||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 43.80 | 1:32.53 | |||||
12 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 46.05 | 1:33.16 | |||||
13 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 47.37 | 1:34.84 | |||||
14 | Gry Nicolaisen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 47.61 | 1:38.65 | |||||
15 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 50.67 | 1:44.79 | |||||
- | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | DSQ | Ej berør ved 50 m | |||||
- | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | sv på maven v 50 m | |||||
- | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 25m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 48.57 | 1:36.93 | |||||
2 | Tabea Wohlrab | 1999 | Sgs Hamburg | 1:44.90 | ||||||
3 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 56.43 | 1:53.87 | |||||
4 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 56.92 | 1:58.60 | |||||
5 | Malin Wohlrab | 2001 | Sgs Hamburg | 57.11 | 2:00.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:06 |