Results for Vestkyst Cup 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 29.19 | 1:02.40 | |||||
2 | Simon Gosvig | 1990 | Kolding SK | 27.93 | 1:03.45 | |||||
3 | Patric Nieke | 1990 | Sgs Hamburg | 29.97 | 1:05.18 | |||||
4 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.04 | 1:09.12 | |||||
5 | Mads Jensen | 1990 | Kolding SK | 32.06 | 1:10.36 | |||||
6 | Anders I. Lauridsen | 1992 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | 1:12.59 | |||||
7 | Steffen Hansen | 1992 | Vejen Svømmeklub | 35.58 | 1:20.21 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 28.18 | 59.68 | |||||
2 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 28.82 | 1:01.52 | |||||
3 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 28.33 | 1:01.78 | |||||
4 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.20 | 1:03.55 | |||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 29.35 | 1:04.36 | |||||
6 | Tobias Kling | 1993 | Sgs Hamburg | 30.23 | 1:05.26 | |||||
7 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 30.63 | 1:05.51 | |||||
8 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 30.39 | 1:05.62 | |||||
9 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | 1:08.36 | |||||
10 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.05 | 1:11.09 | |||||
11 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.01 | 1:11.52 | |||||
12 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 33.31 | 1:12.66 | |||||
13 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.03 | 1:12.92 | |||||
14 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 34.32 | 1:13.26 | |||||
15 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.05 | 1:14.57 | |||||
16 | Sigurd Kehlet | 1993 | Varde Idrætsforening | 33.74 | 1:14.60 | |||||
17 | Peter Kragelund | 1993 | AIA-Tranbjerg | 34.96 | 1:16.18 | |||||
18 | Anders Lyhne | 1994 | AIA-Tranbjerg | 33.58 | 1:16.56 | |||||
19 | Joachim Lindquist | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.23 | 1:17.77 | |||||
20 | Teis Mogensen | 1993 | Vejen Svømmeklub | 37.22 | 1:21.38 | |||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.89 | 1:06.63 | |||||
2 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 30.72 | 1:08.74 | |||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 31.90 | 1:08.97 | |||||
4 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 32.02 | 1:11.34 | |||||
5 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.49 | 1:12.62 | |||||
6 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.70 | 1:13.21 | |||||
7 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 33.89 | 1:15.25 | |||||
8 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | 1:16.16 | |||||
9 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | Vejen Svømmeklub | 34.91 | 1:16.65 | |||||
10 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 33.83 | 1:17.15 | |||||
11 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.24 | 1:18.70 | |||||
12 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | 1:19.57 | |||||
13 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.63 | 1:20.13 | |||||
14 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 37.48 | 1:21.60 | |||||
15 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.80 | 1:22.43 | |||||
16 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 40.14 | 1:26.61 | |||||
17 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 43.55 | 1:31.66 | |||||
18 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.51 | 1:32.98 | |||||
- | Jens Christian Olsen | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anders Bjørn Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kenneth Aaberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.83 | 1:31.46 | |||||
2 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 42.93 | 1:34.11 | |||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 43.43 | 1:34.86 | |||||
4 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 45.91 | 1:36.67 | |||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.36 | 1:38.08 | |||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 43.92 | 1:38.15 | |||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 46.15 | 1:39.08 | |||||
8 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.65 | 1:42.49 | |||||
9 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 49.26 | 1:48.96 | |||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 49.11 | 1:52.80 | |||||
- | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.88 | 1:33.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 25 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 |