Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
739 |
32.86 |
1:07.47 |
1:43.15 |
|
2:17.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
718 |
32.78 |
1:07.78 |
1:43.98 |
|
2:18.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
|
658 |
33.32 |
1:09.40 |
1:47.00 |
|
2:22.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liva Palmund |
2002 |
|
648 |
33.99 |
1:10.08 |
1:47.38 |
|
2:23.34 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Lund |
2003 |
|
616 |
34.86 |
1:11.89 |
1:49.13 |
|
2:25.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
615 |
34.99 |
1:11.27 |
1:48.84 |
|
2:25.81 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Stampe |
2002 |
|
614 |
33.84 |
1:11.52 |
1:48.46 |
|
2:25.96 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
574 |
35.37 |
1:13.79 |
1:51.48 |
|
2:29.23 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
587 |
34.90 |
1:11.98 |
1:51.21 |
|
2:28.12 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
571 |
34.73 |
1:13.51 |
1:51.20 |
|
2:29.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
570 |
36.30 |
1:13.46 |
1:52.11 |
|
2:29.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
550 |
35.35 |
1:12.56 |
1:51.87 |
|
2:31.40 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
506 |
36.25 |
1:15.74 |
1:56.83 |
|
2:35.66 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
501 |
37.26 |
1:16.49 |
1:57.36 |
|
2:36.15 |
|
|
Albertslund IF |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
498 |
36.13 |
1:15.71 |
1:56.18 |
|
2:36.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
496 |
35.89 |
1:16.13 |
1:55.53 |
|
2:36.65 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|