2019-08-18   16:11:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  20 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004      33.60  1:11.83  1:48.92    2:25.95   
  Kolding SK  2:27.15                 
                     
Christina M. Glargaard  2004      32.32  1:10.05  1:48.33    2:26.66   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.73                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      34.10  1:12.85  1:51.85    2:32.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.07                 
                     
Josephine Larsen  2004      33.82  1:12.54  1:52.84    2:32.65   
  Viborg Svømme Klub  2:37.89                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004      33.67  1:13.17  1:55.14    2:36.10   
  Vejle Svømmeklub  2:38.94                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004      34.43  1:15.40  1:58.41    2:39.14   
  Frem Odense  2:41.38                 
                     
Eva Hjort  2004      35.33  1:16.32  1:59.95    2:40.86   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Elma Gabela  2004      34.81  1:14.41  1:59.14    2:43.63   
  Kolding SK  2:56.63                 
                     
Laura Marie Dige  2004      37.02  1:17.30  2:00.18    2:44.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Laura Rønn Danielsen  2004      35.58  1:17.34  2:01.22    2:44.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Anna Toft Petersen  2004      37.61  1:19.63  2:03.68    2:44.93   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.58                 
                     
12  Anne Sofie Nørtoft  2004      35.36  1:18.09  2:03.32    2:45.71   
  Kolding SK  2:46.43                 
                     
13  Cecilie Hingebjerg  2004      35.89  1:18.59  2:03.39    2:46.92   
  Vejle Svømmeklub  2:57.28                 
                     
14  Martha Bjerg  2004      36.95  1:18.26  2:02.80    2:47.43   
  Lyseng IF  2:57.25                 
                     
15  Frida Saks Justesen  2004      37.03  1:18.64  2:02.76    2:47.74   
  Lyseng IF                   
                     
16  Kathrine Weide  2004      38.01  1:20.85  2:05.75    2:48.04   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
17  Aurelia Pedersen  2004      35.72  1:18.72  2:03.59    2:48.13   
  H2Odense  2:49.79                 
                     
18  Mille Kjær Jensen  2004      35.70  1:19.42  2:03.42    2:48.96   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Nicoline Dyrman  2004      34.94  1:15.95  2:01.70    2:50.09   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:43.74                 
                     
20  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      38.54  1:22.19  2:06.29    2:50.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
21  Anne Terp  2004      38.48  1:21.24  2:07.52    2:50.49   
  Struer Svømmeklub  2:50.21                 
                     
22  Maria Bebe Hansen  2004      38.36  1:22.11  2:06.83    2:50.82   
  Nyborg Svømmeklub  2:53.93                 
                     
23  Alberte Kempel Christense  2004      37.22  1:23.13  2:09.19    2:51.23   
  Swim Team Neptun                   
                     
24  Pernille Nedergaard  2004      36.60  1:19.43  2:04.79    2:52.15   
  Silkeborg Svømmeklub  3:00.15                 
                     
25  Cathrine Birkebæk  2004      37.01  1:18.69  2:04.72    2:52.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Dicte Skov Forsberg  2004      38.32  1:23.38  2:10.00    2:53.10   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:54.62                 
                     
27  Katrine Bech Poulsen  2004      38.10  1:22.04  2:09.21    2:55.66   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
28  Sarah Kildahl  2004      37.37  1:21.78  2:09.25    2:57.26   
  Lyseng IF  2:59.19                 
                     
29  Josefine Risum Jørgensen  2004      39.35  1:24.52  2:13.86    2:57.98   
  H2Odense                   
                     
30  Katrine Rasmussen  2004      38.05  1:22.73  2:10.68    2:59.35   
  Swim Team Neptun  3:02.14                 
                     
31  Feline Flytkjær Broersma  2004      38.80  1:24.18  2:12.12    3:00.53   
  Horsens Svømmeklub  3:16.03                 
                     
32  Anne Lundorff Larsen  2004      38.06  1:24.76  2:13.44    3:01.16   
  Silkeborg Svømmeklub  3:04.34                 
                     
33  Karoline Kristensen  2004      40.38  1:27.56  2:14.93    3:02.12   
  DeltaSwim  3:02.47                 
                     
34  Lea Kjær Kristensen  2004      40.26  1:27.42  2:14.68    3:02.35   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
35  Astrid Marie Hassing  2004      36.90  1:23.18  2:14.53    3:04.73   
  Svømmeklubben Nord  2:57.41                 
                     
36  Caroline Madsen  2004      41.60  1:31.27  2:21.60    3:05.92   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
37  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      37.27  1:22.77  2:14.40    3:06.48   
  Ringe Svømme Klub  3:36.78                 
                     
38  Anne-Sophie Andersen  2004      41.37  1:30.17  2:23.46    3:13.93   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Clara Skrydstrup  2004              DNS   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Victoria Underbjerg  2004                akut syg 
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.83                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004              DSQ  1 hånd i vend 175 
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.35                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004              DSQ  Ryglig. v. afsæt 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004              DSQ  afsæt bund 175m 
  Odder Svømmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  ass. ben eft. 50m 
  Agfs Svømmeafdeling  2:40.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark