2021-02-28   23:16:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf #beliebers  2004              2:04.73   
  Agfs Svømmeafdeling  2:10.44                 
  Malou Sejr  2005      32.57        32.57   
  Cathrine Birkebæk  2004      35.47        1:08.04   
  Sarah Carugati  2004      28.49        1:36.53   
  Ane Kirstine Granild  2004      28.20        2:04.73   
                     
Esbjerg Darlings  2004              2:06.27   
  Esbjerg Svømmeklub  2:05.52                 
  Kathrine Weide  2004      33.02        33.02   
  Amanda Busk Olesen  2005      35.92        1:08.94   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      30.03        1:38.97   
  Christina M. Glargaard  2004      27.30        2:06.27   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2004              2:06.86   
  Aarhus Swim  2:08.72                 
  Mille Kjær Jensen  2004      31.63        31.63   
  Eva Hjort  2004      35.38        1:07.01   
  Clara Skrydstrup  2004      31.05        1:38.06   
  Frida Saks Justesen  2004      28.80        2:06.86   
                     
Aalborg Piger  2004              2:07.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.01                 
  Laura Rønn Danielsen  2004      32.26        32.26   
  Karoline Kjelstrup  2006      36.31        1:08.57   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      30.17        1:38.74   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      28.44        2:07.18   
                     
Ssk Damer 1 Silkeborg  2005              2:08.23   
  Silkeborg Svømmeklub  2:10.72                 
  Ester Lauritsen  2005      33.44        33.44   
  Mette Holstein  2005      35.12        1:08.56   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      30.65        1:39.21   
  Amalie Tolderlund  2005      29.02        2:08.23   
                     
Neptun Damer  2004              2:11.35   
  Swim Team Neptun  2:13.51                 
  Alberte Kempel Christense  2004      34.53        34.53   
  Freja Røjkjær Rasmussen  2004      35.49        1:10.02   
  Katrine Rasmussen  2004      31.72        1:41.74   
  Sofie Rasmussen  2005      29.61        2:11.35   
                     
Vs Piger  2004              2:13.69   
  Viborg Svømme Klub  2:14.75                 
  Anna Varming  2005      34.63        34.63   
  Lea Kjær Kristensen  2004      38.94        1:13.57   
  Josephine Larsen  2004      30.87        1:44.44   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      29.25        2:13.69   
                     
Vejle Piger  2004              2:16.03   
  Vejle Svømmeklub  2:15.69                 
  Emilie Moberg  2005      34.68        34.68   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      41.58        1:16.26   
  Svava Kj. Gregersen  2004      30.37        1:46.63   
  Cecilie Hingebjerg  2004      29.40        2:16.03   
                     
H2Odense Piger  2004              2:17.01   
  H2Odense  2:12.26                 
  Josefine Risum Jørgensen  2004      35.58        35.58   
  Agnete Habermann  2005      39.00        1:14.58   
  Naja Færgemann  2006      33.28        1:47.86   
  Aurelia Pedersen  2004      29.15        2:17.01   
                     
10  Horsens Piger  2004              2:22.93   
  Horsens Svømmeklub  2:19.01                 
  Signe Kristensen  2006      38.55        38.55   
  Caroline Madsen  2004      39.92        1:18.47   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      32.49        1:50.96   
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      31.97        2:22.93   
                     
11  Pingvin Piger  2004              2:23.40   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:25.00                 
  Fenja Romanski  2005      32.46        32.46   
  Cassandra Spring  2005      42.61        1:15.07   
  Nicoline Dyrman  2004      34.47        1:49.54   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      33.86        2:23.40   
                     
12  Rsk Piger  2004              2:25.04   
  Ringe Svømme Klub  2:24.18                 
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      35.02        35.02   
  Olivia Hemmeløff  2006      41.87        1:16.89   
  Anna Rønn  2005      34.29        1:51.18   
  Christine Mols  2006      33.86        2:25.04   
                     
13  Agf #ikkemeremælk  2005              2:25.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.40                 
  Johanne V. Futtrup  2005      34.79        34.79   
  Karoline Hansfort  2006      1:15.97        1:50.76   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      34.95        2:25.71   
  Marie Kromann Møller  2006              2:25.71   
                     
14  Ssk Damer 2 Silkeborg  2005              2:28.37   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.91                 
  Trine Lundø Michaelsen  2006      38.24        38.24   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      42.81        1:21.05   
  Emilie Bie Bock  2005      36.32        1:57.37   
  Maja Friis  2005      31.00        2:28.37   
                     
Esbjerg Babes  2004              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.01                 
  Ida Jacobsen  2005      33.50        33.50   
  Søs Freund  2004      35.75        1:09.25   
  Karoline R. Frederiksen  2006      34.24        1:43.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner