2021-03-01   00:00:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 10.00

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2018    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Dragon Slayers  2003              1:53.71   
  Agfs Svømmeafdeling  1:56.91                 
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      28.92        28.92   
  Markus Toft  2003      31.72        1:00.64   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      26.72        1:27.36   
  Valdemar Wichmann  2003      26.35        1:53.71   
                     
H2Odense Drenge  2003              1:56.69   
  H2Odense  2:00.07                 
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      30.36        30.36   
  Victor Nygaard  2003      32.11        1:02.47   
  Mads Juul Henriksen  2004      28.20        1:30.67   
  Pol Cardeñas Bonjorn  2003      26.02        1:56.69   
                     
Vs Drenge 1  2003              1:58.22   
  Viborg Svømme Klub  2:02.40                 
  Mads Peter Hansen  2004      28.87        28.87   
  Daniel Østerballe  2003      34.62        1:03.49   
  Andreas Weis Kallesøe  2004      29.22        1:32.71   
  Anders Elsborg  2003      25.51        1:58.22   
                     
Aarhus Swim Drenge  2003              1:58.35   
  Aarhus Swim  2:02.69                 
  Lucas Rosenborg  2004      31.35        31.35   
  Frederik Lindholm  2004      32.48        1:03.83   
  Viktor Lei Lamberg  2004      29.00        1:32.83   
  Mads Mikkelsen  2004      25.52        1:58.35   
                     
Esbjerg Gutter  2003              1:58.74   
  Esbjerg Svømmeklub  2:00.50                 
  Jonas Kjær  2003      29.83        29.83   
  Tobias Svenningsen  2003      33.71        1:03.54   
  Aske Sommerlund Pedersen  2003      29.23        1:32.77   
  Elias Marius Elsgaard  2004      25.97        1:58.74   
                     
Ssk Drenge 1 Silkeborg  2003              1:58.92   
  Silkeborg Svømmeklub  2:01.45                 
  Frederik Venø Elling  2003      29.37        29.37   
  Mikkel Mølgaard  2003      33.96        1:03.33   
  Asger Hatting  2003      29.56        1:32.89   
  Emil Lykke Grann  2003      26.03        1:58.92   
                     
Nord Drenge  2003              2:03.09   
  Svømmeklubben Nord  2:03.40                 
  Christian Kornum  2003      29.29        29.29   
  Gustav Hjerrild-Jensen  2003      33.63        1:02.92   
  Andreas Torp  2004      31.60        1:34.52   
  Emil Jaworski  2004      28.57        2:03.09   
                     
Thisted Drenge 1  2003              2:04.54   
  Thisted Svømmeklub  2:08.28                 
  Gustav Hansen  2004      31.54        31.54   
  Alex Søndergaard  2003      35.68        1:07.22   
  Sebastian Jørgensen  2005      30.29        1:37.51   
  Mikkel Stilling  2003      27.03        2:04.54   
                     
Odder Drenge  2003              2:05.04   
  Odder Svømmeklub  2:03.10                 
  Mads Emil R. Hermansen  2005      31.52        31.52   
  Alexander Johnsen  2003      37.16        1:08.68   
  Kasper Johnsen  2003      28.31        1:36.99   
  Sander Møller Jürgensen  2004      28.05        2:05.04   
                     
10  Pingvin Drenge  2003              2:06.73   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:06.00                 
  Oscar Pedersen  2004      32.17        32.17   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      36.47        1:08.64   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      29.47        1:38.11   
  Malik Lodberg Klein  2003      28.62        2:06.73   
                     
11  Aalborg Drenge  2004              2:07.38   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.01                 
  Sebastian Jacobsen  2004      31.38        31.38   
  Asgar Knakkergaard  2004      37.26        1:08.64   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      31.19        1:39.83   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      27.55        2:07.38   
                     
12  Agf Ninjas  2003              2:09.50   
  Agfs Svømmeafdeling  2:09.81                 
  Anders Sanggaard  2005      32.61        32.61   
  Viggo Lind Toustrup  2005      38.99        1:11.60   
  Linus Folke Jensen  2004      30.06        1:41.66   
  Søren Have  2004      27.84        2:09.50   
                     
13  Vejle Drenge 2  2003              2:13.28   
  Vejle Svømmeklub  2:10.37                 
  Sebastian K Eriksen  2005      34.49        34.49   
  Sune Schaarup  2003      34.71        1:09.20   
  Thor Majgård  2005      33.53        1:42.73   
  Sofus Funder  2005      30.55        2:13.28   
                     
14  Vs Drenge 2  2003              2:13.82   
  Viborg Svømme Klub  2:14.99                 
  Tobias Jakobsen  2005      35.97        35.97   
  Kasper Henriksen  2004      36.02        1:11.99   
  Kristian Svenstrup  2005      34.89        1:46.88   
  Lukas Hedegaard  2004      26.94        2:13.82   
                     
15  Thisted Drenge 2  2003              2:14.08   
  Thisted Svømmeklub  2:13.28                 
  Asger Mathiasen  2004      32.55        32.55   
  Philip Vesterby  2005      40.22        1:12.77   
  Kristian Kjær  2005      33.77        1:46.54   
  Viktor Enevold Sørensen  2004      27.54        2:14.08   
                     
16  Esbjerg Drenge  2003              2:15.21   
  Esbjerg Svømmeklub  2:07.01                 
  Nicolas Duvander  2005      36.47        36.47   
  Carl Clausen  2005      39.07        1:15.54   
  Anders Mose  2004      32.14        1:47.68   
  Mathias Marbæk Nielsen  2004      27.53        2:15.21   
                     
17  Delta Boys  2003              2:20.61   
  DeltaSwim  2:23.50                 
  Johan Erdmann Christensen  2005      35.59        35.59   
  Kresten Skau Hansen  2005      39.61        1:15.20   
  Mikkel Holme Madsen  2005      33.97        1:49.17   
  Christian Damborg Thomsen  2005      31.44        2:20.61   
                     
Ssk Drenge 2 Silkeborg  2003              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  2:16.48                 
  Magnus Søgaard  2003      35.09        35.09   
                     
Vejle Drenge 1  2003              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  1:59.20                 
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      32.65        32.65   
  Oliver Fenger  2003      34.17        1:06.82   
  Mads Iversen  2004      28.17        1:34.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner