Resultater for Brøndby Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 1:32.08 | 3:17.20 | 4:58.80 | 6:41.38 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 1:15.50 | 2:36.52 | 3:57.58 | 5:12.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:18.21 | |||||||||
2 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 1:19.66 | 2:46.01 | 4:12.51 | 5:35.71 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:47.05 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 1:25.49 | 2:57.78 | 4:28.52 | 5:53.54 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Mie Visler | 2006 | 1:25.66 | 3:00.54 | 5:21.72 | 6:00.92 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | 1:26.79 | 3:01.63 | 4:35.04 | 6:06.80 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:00.00 | |||||||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 1:24.63 | 3:07.16 | 4:54.30 | 6:36.83 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 1:30.10 | 3:12.45 | 4:55.33 | 6:38.58 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 1:32.42 | 3:20.31 | 5:05.29 | 6:46.96 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 1:34.25 | 3:21.10 | 5:10.36 | 6:51.31 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 1:30.11 | 3:13.48 | 5:00.94 | 7:01.80 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:09.07 | 2:24.50 | 3:39.27 | 4:52.72 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.65 | |||||||||
2 | Ida Bruhn | 2004 | 1:12.59 | 2:33.19 | 3:54.84 | 5:16.58 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 1:19.62 | 2:46.75 | 4:14.10 | 5:36.93 | ||||
Herlev Svømning | 5:40.65 | |||||||||
- | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:12.38 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 1:04.47 | 2:15.21 | 3:28.05 | 4:38.20 | ||||
Vest-Brøndby | 4:33.49 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 1:13.68 | 2:32.72 | 3:51.50 | 5:05.71 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:04.07 | |||||||||
3 | Mille Scheel | 2003 | 1:14.50 | 2:36.77 | 3:58.35 | 5:18.11 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 1:09.15 | 2:24.98 | 3:41.07 | 4:55.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.04 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 1:10.37 | 2:28.26 | 3:45.51 | 5:00.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.06 | |||||||||
3 | Vincent Matras | 2005 | 1:12.58 | 2:32.13 | 3:52.29 | 5:12.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:11.56 | |||||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | 1:16.12 | 2:37.81 | 3:57.44 | 5:16.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.81 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 1:16.46 | 2:38.24 | 3:59.25 | 5:19.46 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:50.00 | |||||||||
6 | Matthias Slot | 2005 | 1:15.37 | 2:38.01 | 4:02.34 | 5:24.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:38.37 | |||||||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | 1:19.51 | 2:45.28 | 4:09.76 | 5:29.91 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:51.68 | |||||||||
8 | Rasmus Egholm | 2006 | 1:25.02 | 2:56.26 | 4:28.15 | 6:00.19 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Framke | 2006 | 1:26.16 | 2:58.69 | 4:32.22 | 6:07.27 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:15.00 | |||||||||
10 | Albert Skov Andersen | 2006 | 1:29.67 | 3:05.15 | 4:41.42 | 6:14.03 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 6:41.69 | |||||||||
11 | Anton Serizawa | 2006 | 1:27.82 | 3:09.35 | 4:51.42 | 6:29.45 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 4:41.24 | 7:36.37 | 7:36.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:07.37 | 2:18.92 | 3:30.11 | 4:40.89 | ||||
Herlev Svømning | 4:46.10 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 1:07.28 | 2:25.43 | 3:45.45 | 5:05.85 | ||||
Vest-Brøndby | 5:23.89 | |||||||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | 1:19.53 | 2:45.57 | 4:12.06 | 5:36.39 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 1:29.53 | 3:07.76 | 4:45.00 | 6:17.97 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:05.85 | 2:15.94 | 3:27.28 | 4:36.32 | ||||
Vest-Brøndby | 4:41.44 | |||||||||
2 | Martin Jacobsen | 2002 | 1:05.32 | 2:19.14 | 3:34.45 | 4:48.85 | ||||
Vest-Brøndby | 4:51.84 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 1:08.87 | 2:26.10 | 3:43.49 | 5:01.16 | ||||
Vest-Brøndby | 4:40.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Rekling | 2008 | 44.78 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.48 | |||||||||
2 | Vigga Skou | 2008 | 48.92 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 49.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.43 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 49.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 59.82 | |||||||||
5 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 52.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.76 | |||||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 53.00 | |||||||
Herlev Svømning | 53.70 | |||||||||
7 | Eleonora Marsner | 2009 | 53.69 | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.27 | |||||||||
8 | Luka Revitz | 2008 | 55.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.54 | |||||||||
9 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 55.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.14 | |||||||||
10 | Frida Christoffersen | 2009 | 56.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.06 | |||||||||
11 | Mille Therp | 2009 | 57.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.51 | |||||||||
12 | Liva Yri | 2008 | 58.38 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.83 | |||||||||
13 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 58.72 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.13 | |||||||||
14 | Merle Otzen | 2008 | 58.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:05.78 | |||||||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 59.39 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:03.91 | |||||||||
16 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:00.86 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:09.56 | |||||||||
17 | Ida Matthesen | 2009 | 1:08.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:10.48 | |||||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | DSQ | Ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.35 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 33.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 34.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 36.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 37.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 37.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
6 | Asta Lund | 2006 | 38.53 | |||||||
Herlev Svømning | 40.21 | |||||||||
7 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 38.77 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 39.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.22 | |||||||||
9 | Emma Hansen | 2007 | 40.14 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | |||||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 40.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.36 | |||||||||
11 | Astrid Høyer | 2007 | 40.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
12 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 40.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | 41.21 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
14 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 41.82 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
15 | Laura Pedersen | 2007 | 41.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.08 | |||||||||
16 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.15 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
17 | Sofija Rønne | 2006 | 42.71 | |||||||
Herlev Svømning | 45.12 | |||||||||
18 | Mathilde Johansen | 2007 | 42.94 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
19 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 43.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.84 | |||||||||
20 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 45.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.93 | |||||||||
21 | Agnes Højsteen | 2007 | 45.55 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.47 | |||||||||
22 | Isabella Fam | 2006 | 45.94 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.24 | |||||||||
23 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 46.02 | |||||||
Herlev Svømning | 46.96 | |||||||||
24 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 46.73 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.20 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 48.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.57 | |||||||||
26 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 50.55 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.73 | |||||||||
27 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 51.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.13 | |||||||||
28 | Josephine Michelsen | 2007 | 52.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.68 | |||||||||
29 | Laika Usinger | 2006 | 52.84 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 53.26 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
31 | Sara Kaiser | 2007 | 53.56 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.02 | |||||||||
32 | Ella Kjærebye | 2007 | 53.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
33 | Astrid Østerby | 2007 | 54.35 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.25 | |||||||||
34 | Siri Lauth | 2007 | 54.42 | |||||||
Herlev Svømning | 59.52 | |||||||||
- | Hannah Bjørneboe | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 59.73 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 34.19 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 35.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
4 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.13 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 36.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.30 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 37.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.35 | |||||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 37.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
8 | Julie Dahl | 2004 | 38.01 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 38.06 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.53 | |||||||||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.21 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.07 | |||||||||
11 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 40.73 | |||||||
Herlev Svømning | 41.71 | |||||||||
12 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 45.73 | |||||||
Herlev Svømning | 47.44 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 32.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.44 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 34.03 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
3 | Emilie Larsen | 2001 | 34.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.33 | |||||||||
4 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 35.45 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 36.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 38.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
2 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 42.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.09 | |||||||||
3 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 42.86 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.80 | |||||||||
4 | Storm Bargmann | 2007 | 44.12 | |||||||
Herlev Svømning | 47.21 | |||||||||
5 | Otto Cairo | 2007 | 44.20 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.08 | |||||||||
6 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 45.65 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 49.76 | |||||||||
7 | Victor Rønne | 2007 | 46.61 | |||||||
Herlev Svømning | 48.14 | |||||||||
8 | Matil Kelm | 2007 | 47.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.73 | |||||||||
9 | Peter Damsø | 2007 | 47.97 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.37 | |||||||||
10 | August Thygesen | 2007 | 49.48 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.64 | |||||||||
11 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 50.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.30 | |||||||||
12 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 50.55 | |||||||
Herlev Svømning | 53.46 | |||||||||
13 | Jacob Hwaiz | 2007 | 50.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.10 | |||||||||
14 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 52.32 | |||||||
Herlev Svømning | 54.79 | |||||||||
15 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:05.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.20 | |||||||||
16 | Noah Nygaard | 2008 | 1:10.55 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:13.69 | |||||||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:05.28 | |||||||||
- | Sebastian Aunt | 2007 | DSQ | Ej berøring 25m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.55 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 31.74 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 32.77 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | 34.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 35.53 | |||||||
Herlev Svømning | 38.96 | |||||||||
5 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.95 | |||||||
Herlev Svømning | 36.51 | |||||||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 36.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.24 | |||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 36.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | 37.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.31 | |||||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 38.58 | |||||||
Herlev Svømning | 38.34 | |||||||||
10 | Matthias Slot | 2005 | 38.60 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
11 | Magnus Rasmussen | 2006 | 38.72 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.88 | |||||||||
12 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.15 | |||||||||
13 | Tristan Jensen | 2006 | 40.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 40.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.51 | |||||||||
15 | Martin Munch Svendson | 2005 | 41.06 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.59 | |||||||||
16 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 43.22 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.55 | |||||||||
17 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 43.39 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.59 | |||||||||
18 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 44.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.17 | |||||||||
19 | Oscar Serizawa | 2006 | 44.12 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.56 | |||||||||
20 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 44.53 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
21 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 44.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.82 | |||||||||
22 | Simon Dines Hansen | 2006 | 44.73 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.65 | |||||||||
23 | Tobias Christiansen | 2006 | 46.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
24 | Alexander Brink | 2005 | 46.60 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.78 | |||||||||
25 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 47.07 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.15 | |||||||||
26 | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 47.28 | |||||||
Herlev Svømning | 51.20 | |||||||||
27 | Linus Norby Larsson | 2006 | 51.60 | |||||||
Herlev Svømning | 49.32 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 32.80 | |||||||
Herlev Svømning | 32.90 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 33.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.51 | |||||||||
3 | William Leth | 2004 | 34.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
4 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
5 | Samuel Risager | 2003 | 36.64 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 37.44 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
7 | Marcus Appel | 2003 | 38.52 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.61 | |||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 28.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.15 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 29.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.29 | |||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 29.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.02 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 30.07 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 30.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.57 | |||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 30.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.50 | |||||||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 31.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.12 | |||||||||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 32.66 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.51 | |||||||||
10 | Altin Misimi | 2002 | 32.86 | |||||||
Herlev Svømning | 37.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 59.96 | 2:08.19 | 3:20.56 | 4:25.33 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Ida Marie Frederiksen | 2008 | DSQ | På mave eft vend 75m | ||||||
Herlev Svømning | 3:48.14 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 34.81 | 1:17.93 | 2:08.13 | 2:47.10 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.52 | |||||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 38.38 | 1:24.72 | 2:11.99 | 2:50.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.54 | |||||||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 38.65 | 1:24.19 | 2:14.64 | 2:53.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.64 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 40.07 | 1:24.23 | 2:15.13 | 2:57.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.13 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 39.79 | 1:25.79 | 2:19.22 | 2:57.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.87 | |||||||||
6 | Julie Philip | 2007 | 41.23 | 1:27.59 | 2:19.01 | 2:58.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.22 | |||||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | 39.20 | 1:27.39 | 2:19.09 | 2:59.95 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.23 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 38.58 | 1:24.53 | 2:16.32 | 3:00.38 | ||||
Vest-Brøndby | 3:21.04 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.03 | 1:24.88 | 2:16.83 | 3:00.53 | ||||
Vest-Brøndby | 2:58.43 | |||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 43.40 | 1:28.13 | 2:23.31 | 3:03.56 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.24 | |||||||||
11 | Asta Hindborg | 2007 | 43.34 | 1:29.40 | 2:24.96 | 3:06.53 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.60 | |||||||||
12 | Astrid Høyer | 2007 | 44.49 | 1:34.46 | 2:26.74 | 3:08.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.85 | |||||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | 44.80 | 1:33.22 | 2:26.13 | 3:09.18 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.38 | |||||||||
14 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 40.55 | 1:30.79 | 2:28.73 | 3:11.51 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.19 | |||||||||
15 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 41.11 | 1:32.52 | 2:32.58 | 3:14.73 | ||||
Herlev Svømning | 3:16.05 | |||||||||
16 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 39.39 | 1:32.76 | 2:32.30 | 3:15.77 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:20.76 | |||||||||
17 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 45.03 | 1:36.76 | 2:31.55 | 3:15.97 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.00 | |||||||||
18 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 43.89 | 1:33.90 | 2:32.01 | 3:16.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.15 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 42.42 | 1:35.76 | 2:29.46 | 3:18.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:29.97 | |||||||||
20 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 45.69 | 1:35.10 | 2:31.75 | 3:19.87 | ||||
Herlev Svømning | 3:34.14 | |||||||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | 46.37 | 1:34.51 | 2:38.22 | 3:22.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.04 | |||||||||
22 | Katja Poulsen | 2006 | 46.60 | 1:36.94 | 2:38.53 | 3:22.51 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:28.63 | |||||||||
23 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 38.52 | 1:29.07 | 2:35.56 | 3:22.82 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:32.44 | |||||||||
24 | Kristine Dupont | 2007 | 47.02 | 1:37.31 | 2:38.56 | 3:24.10 | ||||
Herlev Svømning | 3:33.66 | |||||||||
25 | Wilma Nørgaard | 2006 | 45.13 | 1:35.87 | 2:35.83 | 3:25.20 | ||||
Vest-Brøndby | 3:34.24 | |||||||||
26 | Sofija Rønne | 2006 | 46.39 | 1:39.62 | 2:41.50 | 3:29.34 | ||||
Herlev Svømning | 3:39.95 | |||||||||
27 | Luna Larsson | 2006 | 50.28 | 1:41.45 | 2:45.46 | 3:30.28 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Christine Dalsgaard | 2007 | 50.14 | 1:39.26 | 2:41.52 | 3:31.63 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:42.14 | |||||||||
29 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 40.90 | 1:37.66 | 2:49.76 | 3:41.09 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Emma Andersen | 2007 | 49.23 | 1:46.68 | 2:53.60 | 3:41.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 49.19 | 1:44.95 | 2:50.08 | 3:42.74 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.01 | |||||||||
32 | Philippa Mitchell | 2006 | 1:48.54 | 2:52.41 | 3:43.56 | 3:43.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:54.37 | |||||||||
33 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 54.32 | 1:51.15 | 2:52.63 | 3:45.16 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 50.93 | 1:48.41 | 2:55.56 | 3:51.54 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:11.74 | |||||||||
35 | Emma Kyndesen | 2006 | 54.49 | 1:55.04 | 2:58.87 | 3:52.57 | ||||
Herlev Svømning | 3:57.52 | |||||||||
- | Røskva Rosenbohm | 2007 | DSQ | Flere flyben v. 100m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.40 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.98 | 1:13.18 | 1:55.93 | 2:31.73 | ||||
Vest-Brøndby | 2:31.55 | |||||||||
2 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 35.88 | 1:19.97 | 2:08.82 | 2:47.52 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:54.35 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.28 | 1:16.31 | 2:06.95 | 2:47.66 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.43 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 35.89 | 1:21.28 | 2:12.48 | 2:51.80 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:48.83 | |||||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 38.50 | 1:26.70 | 2:15.95 | 2:57.92 | ||||
Vest-Brøndby | 3:10.86 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 38.01 | 1:26.58 | 2:24.95 | 3:09.50 | ||||
Vest-Brøndby | 3:05.19 | |||||||||
7 | Line Pedersen | 2005 | 41.57 | 1:32.63 | 2:33.37 | 3:21.83 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:36.81 | |||||||||
8 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 43.38 | 1:45.05 | 2:36.26 | 3:28.00 | ||||
Vest-Brøndby | 3:41.71 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 30.54 | 1:09.81 | 1:55.38 | 2:29.20 | ||||
Vest-Brøndby | 2:30.39 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 33.69 | 1:15.20 | 1:58.03 | 2:32.43 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.54 | |||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.70 | 1:12.70 | 1:58.05 | 2:35.94 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.00 | |||||||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | 35.96 | 1:18.07 | 2:03.64 | 2:41.76 | ||||
Vest-Brøndby | 2:38.09 | |||||||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 34.96 | 1:16.93 | 2:08.35 | 2:47.60 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 38.49 | 1:23.75 | 2:16.15 | 2:55.55 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.46 | |||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DSQ | Ej fortsat bevæg/75m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vincent Matras | 2005 | 36.11 | 1:17.05 | 2:09.08 | 2:46.59 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.01 | |||||||||
2 | Gustav Abildgaard | 2005 | 38.47 | 1:24.01 | 2:15.18 | 2:52.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.07 | |||||||||
3 | Theodor Møller | 2005 | 36.44 | 1:22.67 | 2:13.01 | 2:52.31 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.51 | |||||||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | 39.02 | 1:23.26 | 2:16.33 | 2:55.62 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:00.78 | |||||||||
5 | William Folkmann | 2006 | 41.05 | 1:26.91 | 2:20.58 | 2:58.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.57 | |||||||||
6 | Noah Anker-Møller | 2006 | 37.99 | 1:25.77 | 2:22.06 | 3:00.11 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:20.00 | |||||||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | 40.33 | 1:26.85 | 2:20.92 | 3:00.48 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.30 | |||||||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 39.51 | 1:24.57 | 2:20.21 | 3:02.53 | ||||
Vest-Brøndby | 3:26.09 | |||||||||
9 | Anders Thøgersen | 2005 | 35.73 | 1:25.82 | 2:21.76 | 3:03.82 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:39.82 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 41.90 | 1:31.49 | 2:24.04 | 3:09.32 | ||||
Vest-Brøndby | 3:43.21 | |||||||||
11 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 46.80 | 1:35.00 | 2:29.08 | 3:11.57 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:19.93 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 40.01 | 1:26.15 | 2:26.88 | 3:12.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.21 | |||||||||
13 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 41.76 | 1:33.96 | 2:35.26 | 3:18.58 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.55 | |||||||||
14 | Albert Skov Andersen | 2006 | 47.13 | 1:36.87 | 2:35.95 | 3:18.93 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:25.46 | |||||||||
15 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 45.89 | 1:39.33 | 2:38.67 | 3:23.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.57 | |||||||||
16 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 43.43 | 1:39.11 | 2:37.53 | 3:24.29 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:08.69 | |||||||||
17 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 50.15 | 1:40.63 | 2:36.08 | 3:25.83 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:29.73 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | Afslut på mave/100m | ||||||
Vest-Brøndby | 3:23.76 | |||||||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | DSQ | På ryg eft. vend/25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.22 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 30.85 | 1:12.71 | 1:53.97 | 2:29.17 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 32.13 | 1:10.75 | 1:56.38 | 2:30.35 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.02 | |||||||||
3 | Zilas Aarestrup | 2003 | 33.60 | 1:09.83 | 1:57.35 | 2:31.23 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.28 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 31.74 | 1:11.53 | 1:58.21 | 2:35.29 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.49 | |||||||||
5 | Victor Dyrhauge | 2004 | 34.17 | 1:13.91 | 2:01.95 | 2:37.19 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:43.93 | |||||||||
6 | William Leth | 2004 | 35.42 | 1:16.09 | 2:10.02 | 2:44.49 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.33 | |||||||||
7 | Peter Holm | 2003 | 35.48 | 1:17.88 | 2:06.53 | 2:44.51 | ||||
Herlev Svømning | 2:47.21 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 34.91 | 1:17.44 | 2:10.42 | 2:47.22 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.28 | |||||||||
9 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 39.84 | 1:22.62 | 2:09.63 | 2:48.15 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.19 | |||||||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | 33.65 | 1:17.84 | 2:11.03 | 2:49.43 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.04 | |||||||||
11 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 40.38 | 1:26.75 | 2:22.57 | 3:02.86 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.56 | |||||||||
12 | William Mitchell | 2004 | 41.01 | 1:28.97 | 2:24.24 | 3:10.33 | ||||
Vest-Brøndby | 3:06.62 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 27.91 | 1:03.57 | 1:44.26 | 2:18.09 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:18.70 | |||||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | 30.51 | 1:08.21 | 1:49.25 | 2:24.76 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 30.28 | 1:09.96 | 1:55.51 | 2:29.91 | ||||
Vest-Brøndby | 2:37.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 43.89 | |||||||
Herlev Svømning | 41.50 | |||||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | 48.07 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.09 | |||||||||
3 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 51.53 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 51.57 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.08 | |||||||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | 52.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.35 | |||||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 1:00.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.68 | |||||||||
7 | Eleonora Marsner | 2009 | 1:01.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Zenia Englund | 2008 | DSQ | Asynk. ben eft start | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.57 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 32.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2007 | 35.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | |||||||||
3 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 36.58 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 36.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 36.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 37.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
7 | Mathilde Møller | 2007 | 37.57 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 38.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
9 | Rikke Therp | 2006 | 38.16 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.52 | |||||||||
10 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 38.30 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.48 | |||||||||
11 | Laura Pedersen | 2007 | 39.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.52 | |||||||||
12 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 39.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.64 | |||||||||
13 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 39.95 | |||||||
Herlev Svømning | 40.06 | |||||||||
14 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 40.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
15 | Laura Jørgensen | 2007 | 42.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.74 | |||||||||
16 | Asta Hindborg | 2007 | 43.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
17 | Mathilde Johansen | 2007 | 45.25 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.97 | |||||||||
18 | Sofija Rønne | 2006 | 45.30 | |||||||
Herlev Svømning | 44.63 | |||||||||
19 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 45.75 | |||||||
Herlev Svømning | 49.51 | |||||||||
20 | Kristine Dupont | 2007 | 45.95 | |||||||
Herlev Svømning | 45.12 | |||||||||
21 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 46.65 | |||||||
Herlev Svømning | 47.30 | |||||||||
22 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 46.81 | |||||||
Herlev Svømning | 48.66 | |||||||||
23 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 48.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.62 | |||||||||
24 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 50.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.73 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 51.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.17 | |||||||||
26 | Ella Kjærebye | 2007 | 53.27 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.63 | |||||||||
27 | Helena Honore | 2007 | 53.45 | |||||||
Herlev Svømning | 54.78 | |||||||||
28 | Mie Bysand | 2007 | 54.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.90 | |||||||||
29 | Agnes Højsteen | 2007 | 56.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 56.72 | |||||||||
30 | Katharina Zobel | 2007 | 57.92 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Siri Lauth | 2007 | 58.57 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 1:08.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.34 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hansen | 2004 | 31.07 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.94 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.63 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
4 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.20 | |||||||||
5 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 34.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
6 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 35.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.06 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 35.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.38 | |||||||||
8 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 35.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | 35.96 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
10 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 37.07 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
11 | Line Pedersen | 2005 | 40.79 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
12 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 50.24 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathilde U. Thorborg | 2005 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 42.52 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 30.43 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.48 | |||||||||
2 | Emilie Larsen | 2001 | 30.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.78 | |||||||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 31.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.60 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 31.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.17 | |||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 43.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.31 | |||||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | 43.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.28 | |||||||||
3 | Storm Bargmann | 2007 | 47.46 | |||||||
Herlev Svømning | 58.83 | |||||||||
4 | Jacob Hwaiz | 2007 | 51.59 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.56 | |||||||||
5 | Sebastian Aunt | 2007 | 56.02 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Damsø | 2007 | 58.29 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | August Thygesen | 2007 | 1:12.89 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Matil Kelm | 2007 | 1:22.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:09.54 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 31.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 31.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 32.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 33.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
5 | Bertram Olesen | 2005 | 36.55 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.34 | |||||||||
6 | Gustav Abildgaard | 2005 | 37.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
7 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 38.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.58 | |||||||||
8 | Lucas Svej | 2005 | 38.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.45 | |||||||||
9 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 38.44 | |||||||
Herlev Svømning | 38.75 | |||||||||
10 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 38.89 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.05 | |||||||||
11 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 39.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.36 | |||||||||
12 | Emil Espinoza | 2006 | 39.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.47 | |||||||||
13 | William Folkmann | 2006 | 39.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
14 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 40.32 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.53 | |||||||||
15 | Kasper Jægerskou | 2006 | 40.56 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
16 | Carl S. Sørensen | 2006 | 40.96 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.30 | |||||||||
17 | Martin Munch Svendson | 2005 | 41.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.09 | |||||||||
18 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 43.15 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
19 | Anton Serizawa | 2006 | 43.46 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.77 | |||||||||
20 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 44.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.54 | |||||||||
21 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 46.33 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
22 | Tobias Christiansen | 2006 | 50.61 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.18 | |||||||||
23 | Linus Norby Larsson | 2006 | 53.13 | |||||||
Herlev Svømning | 53.29 | |||||||||
24 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 56.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Philip Schou Christiansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.09 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Bred | 2003 | 29.37 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 30.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.28 | |||||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | 31.43 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 31.91 | |||||||
Herlev Svømning | 31.86 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 32.37 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 32.71 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 32.74 | |||||||
Herlev Svømning | 33.22 | |||||||||
8 | Esben Rasmussen | 2004 | 32.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.80 | |||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 33.14 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
10 | Samuel Risager | 2003 | 33.98 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
11 | Silas Fessel | 2004 | 34.30 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
12 | Mathias Ankersen | 2004 | 40.12 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
13 | William Mitchell | 2004 | 40.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.25 | |||||||||
14 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 42.43 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.27 | |||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 27.35 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.38 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 27.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.07 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.59 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.84 | |||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 27.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.25 | |||||||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 28.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.18 | |||||||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | 28.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.39 | |||||||||
8 | Altin Misimi | 2002 | 28.43 | |||||||
Herlev Svømning | 29.08 | |||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 28.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.15 | |||||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | 29.27 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Rekling | 2008 | 40.70 | 1:24.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.68 | |||||||||
2 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 42.07 | 1:28.56 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.56 | |||||||||
3 | Vigga Skou | 2008 | 45.96 | 1:36.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.95 | |||||||||
4 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 45.59 | 1:36.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.24 | |||||||||
5 | Sofie Leidecker | 2008 | 45.47 | 1:36.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:41.72 | |||||||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | 47.39 | 1:42.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.45 | |||||||||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 51.05 | 1:48.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:01.81 | |||||||||
8 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 56.88 | 1:49.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.22 | |||||||||
9 | Liva Yri | 2008 | 50.22 | 1:51.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.56 | |||||||||
10 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 57.30 | 1:56.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.22 | |||||||||
11 | Frida Christoffersen | 2009 | 53.75 | 1:59.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:11.97 | |||||||||
12 | Merle Otzen | 2008 | 55.05 | 2:01.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.24 | |||||||||
13 | Mille Therp | 2009 | 55.26 | 2:01.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.51 | |||||||||
14 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 58.29 | 2:03.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:29.41 | |||||||||
15 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:07.64 | 2:24.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Ida Matthesen | 2009 | 1:14.22 | 2:39.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:32.71 | |||||||||
- | Luka Revitz | 2008 | DSQ | Ej berøring v. 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:26.16 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.61 | 1:02.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.24 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 32.02 | 1:05.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 33.80 | 1:10.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.08 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 34.41 | 1:11.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
5 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 33.65 | 1:11.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.34 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 34.50 | 1:12.51 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
7 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 35.81 | 1:12.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.32 | |||||||||
8 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 37.07 | 1:13.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
9 | Leonora M Postgaard | 2006 | 34.95 | 1:13.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
10 | Julie Philip | 2007 | 36.08 | 1:14.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
11 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 36.37 | 1:15.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
12 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.65 | 1:15.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.84 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.77 | 1:16.10 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
14 | Asta Hindborg | 2007 | 36.37 | 1:16.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.51 | |||||||||
15 | Asta Lund | 2006 | 35.65 | 1:17.25 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.07 | |||||||||
16 | Mie Visler | 2006 | 35.96 | 1:18.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | 37.14 | 1:18.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
18 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 36.82 | 1:18.65 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
19 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 37.93 | 1:19.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
20 | Anna Blom Bygum | 2006 | 37.09 | 1:19.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.70 | |||||||||
21 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 38.10 | 1:20.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.77 | |||||||||
22 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 38.08 | 1:20.91 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.76 | |||||||||
23 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 38.15 | 1:22.38 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.03 | |||||||||
24 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 38.71 | 1:23.16 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
25 | Julie Hovmand | 2007 | 39.39 | 1:24.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.89 | |||||||||
26 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 39.81 | 1:24.57 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.54 | |||||||||
27 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.39 | 1:24.85 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.86 | |||||||||
28 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 41.75 | 1:24.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.73 | |||||||||
29 | Vigga Jacoby | 2007 | 39.86 | 1:25.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.63 | |||||||||
30 | Luna Larsson | 2006 | 41.77 | 1:25.58 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.12 | |||||||||
31 | Sofija Rønne | 2006 | 42.36 | 1:27.66 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.40 | |||||||||
32 | Kristine Dupont | 2007 | 41.01 | 1:27.70 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.71 | |||||||||
33 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 41.66 | 1:28.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.50 | |||||||||
34 | Isabella Fam | 2006 | 41.44 | 1:29.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.63 | |||||||||
35 | Emma Andersen | 2007 | 43.70 | 1:31.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.69 | |||||||||
36 | Wilma Nørgaard | 2006 | 43.13 | 1:32.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.44 | |||||||||
37 | Philippa Mitchell | 2006 | 45.46 | 1:33.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.04 | |||||||||
38 | Emma Kyndesen | 2006 | 43.76 | 1:33.78 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.11 | |||||||||
39 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 45.36 | 1:35.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.76 | |||||||||
40 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 45.37 | 1:36.53 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.98 | |||||||||
41 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 44.97 | 1:36.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.24 | |||||||||
42 | Mie Bysand | 2007 | 46.57 | 1:39.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.90 | |||||||||
43 | Katharina Zobel | 2007 | 47.11 | 1:39.06 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.15 | |||||||||
44 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 47.47 | 1:40.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.04 | |||||||||
45 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 46.15 | 1:40.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.47 | |||||||||
46 | Helena Honore | 2007 | 47.84 | 1:41.51 | ||||||
Herlev Svømning | 1:44.87 | |||||||||
47 | Josephine Michelsen | 2007 | 48.37 | 1:44.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.38 | |||||||||
48 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 50.00 | 1:45.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:09.86 | |||||||||
49 | Astrid Østerby | 2007 | 49.65 | 1:47.84 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.49 | |||||||||
50 | Laika Usinger | 2006 | 55.54 | 2:02.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
51 | Siri Lauth | 2007 | 58.72 | 2:13.06 | ||||||
Herlev Svømning | 2:09.70 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.84 | 1:03.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.73 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.45 | 1:04.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | 31.64 | 1:06.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 33.24 | 1:08.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 34.95 | 1:13.03 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
6 | Julie Dahl | 2004 | 34.39 | 1:13.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 37.45 | 1:17.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.67 | |||||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 36.92 | 1:18.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.58 | |||||||||
9 | Line Pedersen | 2005 | 39.98 | 1:23.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:42.24 | |||||||||
- | Emma Margrethe Audelin | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.63 | |||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 30.55 | 1:02.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.45 | |||||||||
2 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 31.87 | 1:06.18 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
3 | Mia Witt | 2002 | 32.29 | 1:07.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 34.63 | 1:12.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.96 | |||||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | 36.21 | 1:16.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.62 | |||||||||
3 | Victor Rønne | 2007 | 40.31 | 1:25.79 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.74 | |||||||||
4 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 41.15 | 1:28.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.70 | |||||||||
5 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 41.27 | 1:28.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.29 | |||||||||
6 | Sebastian Aunt | 2007 | 44.31 | 1:33.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:48.13 | |||||||||
7 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 49.40 | 1:47.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.92 | |||||||||
8 | Phillip Knudsen | 2007 | 50.72 | 1:47.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 50.13 | 1:48.65 | ||||||
Herlev Svømning | 1:57.03 | |||||||||
10 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 52.05 | 1:50.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.62 | |||||||||
11 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 55.88 | 1:58.15 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.78 | |||||||||
12 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:03.40 | 2:13.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:15.88 | |||||||||
13 | Noah Nygaard | 2008 | 1:09.17 | 2:26.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:39.51 | |||||||||
- | Mads Ulslev Parbst | 2008 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:04.47 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 30.69 | 1:03.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 32.20 | 1:06.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 32.24 | 1:06.97 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.35 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 32.93 | 1:07.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
5 | Bertram Olesen | 2005 | 31.76 | 1:08.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.73 | |||||||||
6 | Hector Kaltoft | 2006 | 33.19 | 1:08.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.21 | |||||||||
7 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 34.65 | 1:12.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.59 | |||||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 34.53 | 1:12.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
9 | Anders Thøgersen | 2005 | 34.42 | 1:13.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
10 | Magnus Rasmussen | 2006 | 35.14 | 1:13.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.29 | |||||||||
11 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 36.32 | 1:14.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.06 | |||||||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 34.85 | 1:14.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
13 | Ditlev Queitsch | 2006 | 35.35 | 1:16.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.12 | |||||||||
14 | William Folkmann | 2006 | 36.31 | 1:16.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
15 | Rasmus Egholm | 2006 | 36.14 | 1:16.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
16 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 35.43 | 1:17.28 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
17 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 37.44 | 1:17.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.75 | |||||||||
18 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 37.01 | 1:18.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.79 | |||||||||
19 | Lucas Svej | 2005 | 37.38 | 1:18.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.09 | |||||||||
20 | Hugo Haakansson | 2006 | 36.91 | 1:18.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.48 | |||||||||
21 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 37.24 | 1:19.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.89 | |||||||||
22 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 38.11 | 1:19.69 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.52 | |||||||||
23 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 38.26 | 1:19.74 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
24 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 37.34 | 1:19.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.45 | |||||||||
25 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 38.19 | 1:20.39 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.88 | |||||||||
26 | Oscar Serizawa | 2006 | 38.92 | 1:21.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.96 | |||||||||
27 | Kasper Jægerskou | 2006 | 38.97 | 1:21.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
28 | Simon Dines Hansen | 2006 | 41.48 | 1:25.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.91 | |||||||||
29 | Carl S. Sørensen | 2006 | 40.10 | 1:26.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.26 | |||||||||
30 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 41.16 | 1:27.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.36 | |||||||||
31 | Tobias Christiansen | 2006 | 42.13 | 1:29.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.16 | |||||||||
32 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 43.24 | 1:30.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.39 | |||||||||
33 | Christian Bruus | 2006 | 45.79 | 1:36.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 44.82 | 1:37.47 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.11 | |||||||||
35 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 45.89 | 1:38.70 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.73 | |||||||||
- | Alexander Brink | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.94 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 28.92 | 59.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:00.66 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 29.69 | 1:01.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.71 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 30.21 | 1:02.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | 29.93 | 1:03.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 31.34 | 1:04.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
6 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 31.58 | 1:05.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
7 | Peter Holm | 2003 | 32.23 | 1:07.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.08 | |||||||||
8 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 32.95 | 1:08.67 | ||||||
Herlev Svømning | 1:08.73 | |||||||||
9 | Marcus Appel | 2003 | 35.50 | 1:13.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
10 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 36.13 | 1:14.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
- | Sofus Norby Larsson | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:24.37 | |||||||||
- | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 26.76 | 56.28 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 55.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 36.41 | 1:18.49 | 2:02.39 | 2:46.87 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.72 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 38.62 | 1:22.30 | 2:06.82 | 2:50.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.31 | |||||||||
3 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 40.80 | 1:28.86 | 2:17.31 | 3:01.53 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:26.83 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 41.00 | 1:29.19 | 2:16.20 | 3:02.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.25 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 44.29 | 1:35.97 | 2:27.55 | 3:15.56 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.00 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 40.92 | 1:35.01 | 2:28.92 | 3:19.22 | ||||
Vest-Brøndby | 3:29.00 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.60 | 1:21.12 | 2:06.59 | 2:51.64 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
2 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 39.97 | 1:27.69 | 2:16.97 | 3:04.13 | ||||
Vest-Brøndby | 3:06.27 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 35.00 | 1:14.44 | 1:54.35 | 2:32.26 | ||||
Vest-Brøndby | 2:20.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 35.91 | 1:18.28 | 2:00.45 | 2:43.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.72 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 38.92 | 1:26.06 | 2:15.64 | 3:02.11 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.60 | 1:28.22 | 2:22.17 | 3:13.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
4 | Tristan Jensen | 2006 | 41.90 | 1:33.06 | 2:30.49 | 3:27.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
- | Matthias Slot | 2005 | DSQ | 1 hånd i vending/25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 34.75 | 1:16.53 | 2:00.49 | 2:43.64 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 35.36 | 1:20.36 | 2:07.36 | 2:52.45 | ||||
Herlev Svømning | 2:55.87 | |||||||||
3 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 45.04 | 1:40.64 | 2:37.16 | 3:32.95 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.62 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.83 | 1:04.55 | 1:41.62 | 2:22.21 | ||||
Vest-Brøndby | 2:16.01 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 33.05 | 1:11.16 | 1:50.47 | 2:29.04 | ||||
Vest-Brøndby | 2:26.79 | |||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 33.69 | 1:13.77 | 1:54.99 | 2:35.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.80 | |||||||||
4 | Martin Jacobsen | 2002 | 32.96 | 1:12.30 | 1:55.61 | 2:38.87 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.58 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 34.73 | 1:16.92 | 2:00.78 | 2:44.84 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Leidecker | 2008 | 51.56 | 1:46.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.82 | |||||||||
2 | Caroline Liechti | 2008 | 52.08 | 1:50.15 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.36 | |||||||||
3 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 53.26 | 1:51.09 | ||||||
Herlev Svømning | 2:10.83 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 51.76 | 1:52.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.12 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 55.06 | 1:55.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Siena Serizawa | 2008 | 55.27 | 1:57.51 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:00.21 | |||||||||
7 | Vigga Skou | 2008 | 59.60 | 2:05.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 1:03.68 | 2:18.89 | ||||||
Herlev Svømning | 2:13.26 | |||||||||
9 | Eleonora Marsner | 2009 | 1:07.89 | 2:25.05 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 42.47 | 1:28.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.63 | |||||||||
2 | Rikke Therp | 2006 | 43.51 | 1:30.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.36 | |||||||||
3 | Bianca Roos | 2006 | 44.48 | 1:32.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.33 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 45.13 | 1:32.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.65 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 45.30 | 1:33.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.48 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 45.01 | 1:34.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.62 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 44.94 | 1:34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
8 | Julie Philip | 2007 | 44.80 | 1:35.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
9 | Martine Damborg | 2007 | 45.77 | 1:35.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.95 | |||||||||
10 | Mie Ankersen | 2006 | 45.27 | 1:36.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.44 | |||||||||
11 | Astrid Høyer | 2007 | 46.44 | 1:37.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.42 | |||||||||
12 | Isabella Pedersen | 2007 | 47.55 | 1:38.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.90 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 48.70 | 1:38.73 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 46.67 | 1:38.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.66 | |||||||||
15 | Asta Lund | 2006 | 47.59 | 1:40.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.39 | |||||||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 48.23 | 1:40.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.84 | |||||||||
17 | Asta Hindborg | 2007 | 48.28 | 1:42.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.07 | |||||||||
18 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 50.12 | 1:45.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.36 | |||||||||
19 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 51.08 | 1:45.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.82 | |||||||||
20 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 49.77 | 1:47.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:52.58 | |||||||||
21 | Katja Poulsen | 2006 | 49.89 | 1:47.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.64 | |||||||||
22 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 51.25 | 1:47.59 | ||||||
Herlev Svømning | 1:58.49 | |||||||||
23 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 51.37 | 1:47.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.69 | |||||||||
24 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 51.27 | 1:47.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:51.83 | |||||||||
25 | Sofija Rønne | 2006 | 53.38 | 1:50.90 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.51 | |||||||||
26 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 52.78 | 1:53.06 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.13 | |||||||||
27 | Helena Honore | 2007 | 53.28 | 1:53.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Emma Kyndesen | 2006 | 54.74 | 1:54.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.45 | |||||||||
29 | Vigga Jacoby | 2007 | 53.73 | 1:55.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
30 | Isabella Fam | 2006 | 55.86 | 1:57.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.68 | |||||||||
31 | Kristine Dupont | 2007 | 56.07 | 1:57.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.85 | |||||||||
32 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 58.19 | 1:58.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Ella Kjærebye | 2007 | 57.53 | 2:02.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.93 | |||||||||
34 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 57.19 | 2:02.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:01.07 | |||||||||
35 | Sara Kaiser | 2007 | 58.19 | 2:04.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.92 | |||||||||
36 | Astrid Østerby | 2007 | 58.81 | 2:06.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:04.12 | |||||||||
37 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 1:03.60 | 2:11.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.93 | |||||||||
- | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Frederikke Vesth | 2007 | DSQ | Armtag til hofte | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.18 | |||||||||
- | Hannah Bjørneboe | 2007 | DSQ | 1 hånd i vending/50m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:22.02 | |||||||||
- | Laika Usinger | 2006 | DSQ | Crawlben efter start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Leonora M Postgaard | 2006 | DSQ | Cr.ben eft. vend/50m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.63 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.95 | 1:18.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.81 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 37.86 | 1:21.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | 40.25 | 1:24.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 40.42 | 1:25.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | 42.12 | 1:28.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.51 | |||||||||
6 | Ida Bruhn | 2004 | 42.29 | 1:28.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
7 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 42.17 | 1:29.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.68 | |||||||||
8 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 42.85 | 1:30.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.32 | |||||||||
9 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 44.95 | 1:34.05 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.30 | |||||||||
10 | Julie Dahl | 2004 | 45.77 | 1:37.59 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.88 | |||||||||
11 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 46.10 | 1:38.74 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.72 | |||||||||
12 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 51.60 | 1:49.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.44 | |||||||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:58.58 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.26 | 1:16.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.13 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 37.76 | 1:18.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.12 | |||||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | 38.57 | 1:22.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.77 | |||||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 38.56 | 1:22.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.99 | |||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 39.75 | 1:23.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
6 | Mille Scheel | 2003 | 41.01 | 1:27.95 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Bargmann | 2007 | 47.91 | 1:39.88 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.00 | |||||||||
2 | August Thygesen | 2007 | 54.50 | 1:55.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.19 | |||||||||
3 | Victor Rønne | 2007 | 57.86 | 1:59.54 | ||||||
Herlev Svømning | 2:01.36 | |||||||||
4 | Jacob Hwaiz | 2007 | 57.91 | 2:03.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:01.64 | |||||||||
5 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 59.02 | 2:03.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:10.31 | |||||||||
6 | Matil Kelm | 2007 | 1:01.04 | 2:07.74 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:05.08 | |||||||||
7 | Peter Damsø | 2007 | 1:02.89 | 2:11.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.88 | |||||||||
8 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 1:04.20 | 2:15.13 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Phillip Knudsen | 2007 | 1:09.10 | 2:21.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 1:08.85 | 2:21.95 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 1:10.42 | 2:25.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 39.17 | 1:22.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
2 | William Bogø Andersen | 2005 | 40.91 | 1:26.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.01 | |||||||||
3 | Bertram Olesen | 2005 | 41.39 | 1:26.74 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.21 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 43.89 | 1:32.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.82 | |||||||||
5 | Anders Thøgersen | 2005 | 44.34 | 1:33.50 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.70 | |||||||||
6 | Magnus Jacobsen | 2006 | 45.20 | 1:33.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.19 | |||||||||
7 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.34 | 1:34.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.28 | |||||||||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 45.09 | 1:34.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.52 | |||||||||
9 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 44.58 | 1:35.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.78 | |||||||||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 45.58 | 1:35.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.53 | |||||||||
11 | Johannes Framke | 2006 | 45.98 | 1:36.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.06 | |||||||||
12 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 47.30 | 1:38.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.68 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 46.35 | 1:40.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.39 | |||||||||
14 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 47.51 | 1:40.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:50.34 | |||||||||
15 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 47.81 | 1:40.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.51 | |||||||||
16 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 47.69 | 1:41.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.44 | |||||||||
17 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 47.35 | 1:42.28 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.42 | |||||||||
18 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 49.03 | 1:44.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.59 | |||||||||
19 | Emil Espinoza | 2006 | 48.96 | 1:44.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.19 | |||||||||
20 | Lucas Svej | 2005 | 49.37 | 1:45.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.74 | |||||||||
21 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 49.17 | 1:47.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.31 | |||||||||
22 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 51.36 | 1:48.38 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:52.63 | |||||||||
23 | Alexander Brink | 2005 | 51.69 | 1:49.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.16 | |||||||||
24 | Kasper Jægerskou | 2006 | 52.43 | 1:50.00 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.36 | |||||||||
25 | Rasmus Egholm | 2006 | 53.51 | 1:52.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:54.99 | |||||||||
26 | Linus Norby Larsson | 2006 | 54.18 | 1:53.23 | ||||||
Herlev Svømning | 1:53.79 | |||||||||
27 | Simon Dines Hansen | 2006 | 54.71 | 1:54.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.69 | |||||||||
28 | Hugo Haakansson | 2006 | 54.14 | 1:57.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:59.79 | |||||||||
29 | Christian Bruus | 2006 | 56.68 | 1:58.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 58.10 | 2:02.72 | ||||||
Herlev Svømning | 2:08.50 | |||||||||
31 | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 1:01.17 | 2:12.87 | ||||||
Herlev Svømning | 2:17.01 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 34.47 | 1:13.43 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 36.38 | 1:16.62 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.82 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 36.30 | 1:16.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 37.05 | 1:19.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
5 | Peter Holm | 2003 | 38.76 | 1:21.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.07 | |||||||||
6 | Zilas Aarestrup | 2003 | 40.24 | 1:25.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 41.27 | 1:26.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.98 | |||||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | 42.64 | 1:28.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.88 | |||||||||
9 | Lauritz Johansen | 2004 | 43.20 | 1:32.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.54 | |||||||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 47.05 | 1:39.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.26 | |||||||||
11 | William Mitchell | 2004 | 47.55 | 1:39.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:45.14 | |||||||||
12 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 50.20 | 1:46.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:53.12 | |||||||||
- | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | DSQ | Flere flyben eft.50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.48 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.46 | 1:10.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.03 | |||||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | 35.53 | 1:14.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.38 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 35.92 | 1:15.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:14.57 | |||||||||
4 | Altin Misimi | 2002 | 36.92 | 1:20.67 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.59 | |||||||||
5 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 37.82 | 1:21.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 51.00 | 1:46.29 | 2:41.99 | 3:32.63 | ||||
Vest-Brøndby | 3:36.48 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 38.75 | 1:19.69 | 2:01.13 | 2:38.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.39 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 38.53 | 1:19.31 | 2:01.41 | 2:41.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 39.11 | 1:21.76 | 2:05.52 | 2:45.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.11 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 41.47 | 1:25.87 | 2:11.52 | 2:51.16 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.46 | |||||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 42.15 | 1:26.95 | 2:11.56 | 2:52.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 40.68 | 1:25.43 | 2:10.61 | 2:52.72 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.01 | 1:26.70 | 2:11.73 | 2:54.36 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.33 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 43.20 | 1:29.30 | 2:13.97 | 2:57.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.47 | |||||||||
9 | Isabella Pedersen | 2007 | 42.35 | 1:28.82 | 2:14.93 | 2:57.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.38 | |||||||||
10 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 43.26 | 1:29.41 | 2:15.73 | 3:00.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.20 | |||||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 43.91 | 1:31.05 | 2:18.75 | 3:01.82 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.16 | |||||||||
12 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 44.48 | 1:31.77 | 2:18.57 | 3:03.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.70 | |||||||||
13 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 42.76 | 1:30.05 | 2:18.48 | 3:03.48 | ||||
Herlev Svømning | 3:09.32 | |||||||||
14 | Julie Philip | 2007 | 45.62 | 1:32.95 | 2:20.53 | 3:05.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.19 | |||||||||
15 | Emma Hansen | 2007 | 45.68 | 1:35.74 | 2:23.54 | 3:07.90 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:21.93 | |||||||||
16 | Mie Visler | 2006 | 44.52 | 1:33.79 | 2:22.06 | 3:09.12 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 44.52 | 1:34.25 | 2:23.20 | 3:09.57 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:15.13 | |||||||||
18 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 45.24 | 1:35.42 | 2:24.53 | 3:09.89 | ||||
Vest-Brøndby | 3:24.34 | |||||||||
19 | Karen Markussen | 2007 | 45.00 | 1:33.98 | 2:23.54 | 3:10.16 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:19.25 | |||||||||
20 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 47.13 | 1:35.91 | 2:25.41 | 3:10.97 | ||||
Vest-Brøndby | 3:24.92 | |||||||||
21 | Asta Lund | 2006 | 43.32 | 1:32.60 | 2:24.18 | 3:12.87 | ||||
Herlev Svømning | 3:33.57 | |||||||||
22 | Julie Hovmand | 2007 | 45.63 | 1:36.27 | 2:27.33 | 3:14.74 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:35.00 | |||||||||
23 | Laura Jørgensen | 2007 | 46.19 | 1:36.48 | 2:28.42 | 3:16.97 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 47.42 | 1:38.99 | 2:30.20 | 3:18.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.02 | |||||||||
25 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 48.00 | 1:38.87 | 2:29.72 | 3:19.61 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.00 | |||||||||
26 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 47.85 | 1:38.43 | 2:30.28 | 3:19.64 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:34.02 | |||||||||
27 | Christine Dalsgaard | 2007 | 47.28 | 1:39.16 | 2:31.69 | 3:22.11 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:41.22 | |||||||||
28 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 47.35 | 1:39.78 | 2:31.21 | 3:22.88 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:35.00 | |||||||||
29 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 44.90 | 1:36.15 | 2:30.09 | 3:23.15 | ||||
Vest-Brøndby | 3:24.60 | |||||||||
30 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 46.49 | 1:38.83 | 2:33.71 | 3:24.58 | ||||
Vest-Brøndby | 3:47.39 | |||||||||
31 | Luna Larsson | 2006 | 48.02 | 1:43.30 | 2:36.79 | 3:25.14 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Wilma Nørgaard | 2006 | 1:41.73 | 2:34.81 | 3:26.40 | 3:26.40 | ||||
Vest-Brøndby | 3:30.23 | |||||||||
33 | Anna Blom Bygum | 2006 | 47.52 | 1:41.06 | 2:35.10 | 3:27.73 | ||||
Vest-Brøndby | 3:17.82 | |||||||||
34 | Philippa Mitchell | 2006 | 51.51 | 1:47.02 | 2:39.90 | 3:32.16 | ||||
Vest-Brøndby | 3:39.99 | |||||||||
35 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 50.18 | 1:44.46 | 2:39.83 | 3:33.85 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Agnes Højsteen | 2007 | 52.86 | 1:49.04 | 2:44.66 | 3:35.69 | ||||
Vest-Brøndby | 4:01.59 | |||||||||
37 | Katharina Zobel | 2007 | 52.48 | 1:50.97 | 2:49.87 | 3:43.29 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anna Fiona Nybøll | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev. 125m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.03 | |||||||||
- | Malouca Laura Bruun | 2007 | DSQ | Afslutn. på mave | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:14.81 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 35.72 | 1:14.37 | 1:53.89 | 2:32.55 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.92 | |||||||||
2 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 38.45 | 1:19.97 | 2:02.58 | 2:42.77 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.44 | |||||||||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 38.11 | 1:21.60 | 2:07.43 | 2:50.74 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | 41.72 | 1:26.27 | 2:11.93 | 2:55.36 | ||||
Vest-Brøndby | 2:51.54 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 41.57 | 1:27.20 | 2:13.19 | 2:57.27 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.72 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 44.37 | 1:31.75 | 2:19.50 | 3:04.24 | ||||
Vest-Brøndby | 3:39.40 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 44.44 | 1:31.57 | 2:19.17 | 3:04.94 | ||||
Vest-Brøndby | 3:25.07 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Andersen | 2003 | 36.48 | 1:15.70 | 1:55.27 | 2:33.24 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:32.69 | |||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 36.90 | 1:16.22 | 1:56.95 | 2:37.40 | ||||
Vest-Brøndby | 2:33.92 | |||||||||
3 | Mia Witt | 2002 | 39.15 | 1:22.21 | 2:06.96 | 2:50.80 | ||||
Vest-Brøndby | 2:49.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.59 | 1:28.44 | 2:14.44 | 2:56.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.97 | |||||||||
2 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 46.77 | 1:38.66 | 2:30.88 | 3:20.07 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:47.96 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 36.11 | 1:16.32 | 1:57.37 | 2:35.96 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.31 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 36.92 | 1:16.75 | 1:57.03 | 2:36.89 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.67 | |||||||||
3 | Vincent Matras | 2005 | 38.14 | 1:18.37 | 1:58.74 | 2:38.91 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.48 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.85 | 1:19.65 | 2:01.01 | 2:40.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.21 | |||||||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 38.83 | 1:20.15 | 2:01.18 | 2:41.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.80 | |||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 41.43 | 1:26.16 | 2:12.25 | 2:54.55 | ||||
Vest-Brøndby | 3:15.99 | |||||||||
7 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.30 | 1:27.87 | 2:12.87 | 2:56.26 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.70 | |||||||||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 43.33 | 1:28.21 | 2:56.82 | 2:56.82 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.82 | |||||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | 42.35 | 1:27.95 | 2:13.89 | 2:57.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.53 | |||||||||
10 | William Folkmann | 2006 | 43.18 | 1:28.29 | 2:13.95 | 2:58.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.45 | |||||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | 43.04 | 1:29.08 | 2:15.48 | 2:59.78 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.51 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 41.23 | 1:28.40 | 2:14.47 | 3:00.05 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.57 | |||||||||
13 | Noah Anker-Møller | 2006 | 43.38 | 1:29.95 | 2:16.76 | 3:00.09 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:10.00 | |||||||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 42.62 | 1:28.36 | 2:14.91 | 3:00.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:09.30 | |||||||||
15 | Magnus Rasmussen | 2006 | 42.57 | 1:28.26 | 2:16.42 | 3:01.41 | ||||
Vest-Brøndby | 3:10.72 | |||||||||
16 | Ditlev Queitsch | 2006 | 45.37 | 1:32.94 | 2:20.65 | 3:07.62 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.25 | |||||||||
17 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 45.29 | 1:33.78 | 2:21.47 | 3:08.51 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:20.00 | |||||||||
18 | Mauritz Otzen | 2005 | 45.61 | 1:33.71 | 2:23.25 | 3:10.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:26.40 | |||||||||
19 | Martin Munch Svendson | 2005 | 45.33 | 1:34.67 | 2:24.18 | 3:12.09 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:18.73 | |||||||||
20 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 47.87 | 1:38.12 | 2:28.45 | 3:16.96 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Oscar Serizawa | 2006 | 49.76 | 1:42.81 | 2:35.74 | 3:27.11 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:34.89 | |||||||||
22 | Anton Serizawa | 2006 | 48.68 | 1:41.71 | 2:36.48 | 3:28.00 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:55.38 | |||||||||
23 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 48.24 | 1:43.09 | 2:38.59 | 3:33.94 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.82 | |||||||||
- | Matthias Slot | 2005 | DSQ | På mave eft. 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.27 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zilas Aarestrup | 2003 | 34.12 | 1:10.49 | 1:48.17 | 2:25.81 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.16 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 35.84 | 1:13.08 | 1:51.30 | 2:28.57 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.68 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 36.54 | 1:15.20 | 1:54.84 | 2:33.64 | ||||
Herlev Svømning | 2:47.00 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 36.82 | 1:15.71 | 1:57.49 | 2:40.33 | ||||
Vest-Brøndby | 2:37.42 | |||||||||
5 | Samuel Risager | 2003 | 38.89 | 1:20.89 | 2:03.97 | 2:46.01 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:49.07 | |||||||||
6 | Marcus Appel | 2003 | 39.95 | 1:24.32 | 2:09.73 | 2:54.15 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:59.87 | |||||||||
7 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 46.98 | 1:38.95 | 2:30.78 | 3:17.64 | ||||
Herlev Svømning | 3:41.47 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 33.15 | 1:09.13 | 1:45.33 | 2:21.58 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.24 | |||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 34.82 | 1:12.56 | 1:51.82 | 2:30.50 | ||||
Vest-Brøndby | 2:29.97 | |||||||||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 36.54 | 1:15.57 | 1:55.00 | 2:33.20 | ||||
Vest-Brøndby | 2:33.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 2:30.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
Martine Damborg | 2007 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Laura Pedersen | 2007 | 47.01 | 1:23.89 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 36.87 | 2:00.76 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 30.17 | 2:30.93 | |||||||
2 | Gsk Heltinder 1 | 2006 | 2:34.33 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:32.44 | |||||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 43.13 | 1:23.88 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 37.00 | 2:00.88 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 33.45 | 2:34.33 | |||||||
3 | Hovedstadens Søstjerner | 2006 | 2:35.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 43.82 | 1:22.49 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 38.35 | 2:00.84 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 34.37 | 2:35.21 | |||||||
4 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | 2:35.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:35.76 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 43.94 | 1:23.89 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.32 | 2:01.21 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 34.25 | 2:35.46 | |||||||
5 | Hovedstadens Havfruer | 2006 | 2:43.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 42.98 | 1:24.34 | |||||||
Asta Hindborg | 2007 | 40.89 | 2:05.23 | |||||||
Vigga Jacoby | 2007 | 38.76 | 2:43.99 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2007 | 2:46.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.00 | |||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 42.90 | 42.90 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | 49.95 | 1:32.85 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 37.94 | 2:10.79 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 35.83 | 2:46.62 | |||||||
7 | Gsk Heltinder 2 | 2006 | 2:48.86 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:48.89 | |||||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 47.03 | 1:30.86 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 39.88 | 2:10.74 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 38.12 | 2:48.86 | |||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2007 | 3:00.05 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.00 | |||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 47.66 | 47.66 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 53.76 | 1:41.42 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 41.17 | 2:22.59 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 37.46 | 3:00.05 | |||||||
9 | Herlev Talent 3 | 2006 | 3:00.76 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Luna Larsson | 2006 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 49.88 | 1:34.38 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 46.55 | 2:20.93 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 39.83 | 3:00.76 | |||||||
10 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | 3:03.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:50.00 | |||||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 1:34.62 | 2:20.40 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 43.53 | 3:03.93 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 3:03.93 | ||||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2006 | 3:06.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 52.24 | 1:37.06 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 47.97 | 2:25.03 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 41.84 | 3:06.87 | |||||||
12 | Herlev Talent 4 | 2006 | 3:23.14 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Helena Honore | 2007 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 1:03.13 | 1:50.53 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 49.61 | 2:40.14 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 43.00 | 3:23.14 | |||||||
- | Vest Girlzzzz | 2007 | DSQ | Crawlben eft. 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:54.00 | |||||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Junior Piger | 2001 | 2:08.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 37.33 | 1:10.26 | |||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 29.35 | 1:39.61 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 29.38 | 2:08.99 | |||||||
2 | Vg17 Senior Piger | 1996 | 2:09.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.31 | 1:07.45 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.31 | 1:40.76 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.65 | 2:09.41 | |||||||
3 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | 2:13.63 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:12.32 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.17 | 1:09.96 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.18 | 1:42.14 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 31.49 | 2:13.63 | |||||||
4 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 2:22.39 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:18.79 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.81 | 1:14.98 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 35.28 | 1:50.26 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.13 | 2:22.39 | |||||||
5 | Gsc Piger Ældste | 2004 | 2:26.09 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.59 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 40.50 | 1:15.80 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 37.46 | 1:53.26 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 32.83 | 2:26.09 | |||||||
6 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 2:32.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:31.64 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 40.87 | 1:22.04 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 36.32 | 1:58.36 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.59 | 2:32.95 | |||||||
7 | Herlev Talent 1 | 2005 | 2:41.51 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Asta Lund | 2006 | 45.96 | 1:26.09 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 40.18 | 2:06.27 | |||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 35.24 | 2:41.51 | |||||||
8 | Herlev Talent 2 | 2005 | 2:56.70 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 44.44 | 44.44 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 49.71 | 1:34.15 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 46.07 | 2:20.22 | |||||||
Emma Margrethe Audelin | 2005 | 36.48 | 2:56.70 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Knægte 2 | 2005 | 2:24.68 | |||||||
Herlev Svømning | 2:22.42 | |||||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 37.73 | 1:15.94 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 38.62 | 1:54.56 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 30.12 | 2:24.68 | |||||||
2 | Sigma Drenge | 2006 | 2:27.41 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.00 | |||||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 41.34 | 1:21.92 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 35.21 | 1:57.13 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 30.28 | 2:27.41 | |||||||
3 | Vest Årgang Drenge 1 | 2005 | 2:29.06 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:28.33 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 43.13 | 1:20.54 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 35.67 | 1:56.21 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 32.85 | 2:29.06 | |||||||
4 | Gsk Helte 1 | 2005 | 2:36.11 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:32.57 | |||||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 46.02 | 1:26.60 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 34.16 | 2:00.76 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 35.35 | 2:36.11 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 2:40.63 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.00 | |||||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 40.82 | 40.82 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 46.56 | 1:27.38 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 38.65 | 2:06.03 | |||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 34.60 | 2:40.63 | |||||||
6 | Vest Årgang Drenge 2 | 2006 | 2:47.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:33.49 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 55.88 | 1:35.32 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 38.49 | 2:13.81 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 33.98 | 2:47.79 | |||||||
7 | Gsk Helte 2 | 2006 | 2:51.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.02 | |||||||||
Anton Serizawa | 2006 | 44.89 | 44.89 | |||||||
Kasper Jægerskou | 2006 | 47.44 | 1:32.33 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 43.56 | 2:15.89 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 36.01 | 2:51.90 | |||||||
8 | Kvik Drenge 2 | 2005 | 2:53.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.01 | |||||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 47.38 | 1:32.23 | |||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 46.85 | 2:19.08 | |||||||
Emil Espinoza | 2006 | 34.79 | 2:53.87 | |||||||
9 | Kvik Drenge 3 | 2005 | 2:55.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.56 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Simon Dines Hansen | 2006 | 51.57 | 1:36.14 | |||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 44.98 | 2:21.12 | |||||||
Otto Cairo | 2007 | 34.40 | 2:55.52 | |||||||
10 | Herlev Talent 1 | 2005 | 3:09.15 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 51.46 | 51.46 | |||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 52.26 | 1:43.72 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 49.14 | 2:32.86 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 36.29 | 3:09.15 | |||||||
11 | Vest Rip, Rap & Rup | 2007 | 3:11.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:01.30 | |||||||||
Matil Kelm | 2007 | 51.83 | 51.83 | |||||||
August Thygesen | 2007 | 55.27 | 1:47.10 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 44.52 | 2:31.62 | |||||||
Peter Damsø | 2007 | 40.03 | 3:11.65 | |||||||
12 | Herlev Talent 2 | 2005 | 3:39.97 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 52.77 | 52.77 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 1:06.93 | 1:59.70 | |||||||
Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 59.35 | 2:59.05 | |||||||
Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 40.92 | 3:39.97 | |||||||
- | Hovedstadens Kongerejer | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
- | Hovedstadens Spækhuggere | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.20 | |||||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 45.68 | 1:22.15 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 37.20 | 1:59.35 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Senior Herrer | 1998 | 1:50.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:50.00 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 31.47 | 59.51 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.50 | 1:26.01 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 24.63 | 1:50.64 | |||||||
2 | Vg17 Junior Herrer | 1999 | 1:57.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:55.00 | |||||||||
Lucas Jensen | 2001 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 34.82 | 1:05.73 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 26.81 | 1:32.54 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 24.96 | 1:57.50 | |||||||
3 | Herlev Knægte 1 | 2002 | 2:04.54 | |||||||
Herlev Svømning | 2:06.42 | |||||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Harald Wiehe Struberg | 2003 | 34.82 | 1:08.05 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 28.25 | 1:36.30 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 28.24 | 2:04.54 | |||||||
4 | Frederikssund Drenge 1 | 1999 | 2:05.54 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 30.43 | 30.43 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 33.67 | 1:04.10 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 32.34 | 1:36.44 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.10 | 2:05.54 | |||||||
5 | Vg17 Gsk Drenge | 2003 | 2:13.01 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:13.53 | |||||||||
Samuel Risager | 2003 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 32.94 | 1:10.40 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 33.53 | 1:43.93 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.08 | 2:13.01 | |||||||
6 | Vg17 Vest Drenge | 2003 | 2:13.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:12.90 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 36.96 | 1:09.38 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 28.59 | 1:37.97 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 35.68 | 2:13.65 | |||||||
7 | Gsc Drenge Yngste | 2003 | 2:30.91 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.58 | |||||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 45.48 | 1:23.28 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 34.22 | 1:57.50 | |||||||
Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 33.41 | 2:30.91 | |||||||
- | Gsc Drenge Ældste | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.78 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 37.49 | 1:11.04 | |||||||
William Leth | 2004 | 35.35 | 1:46.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:15.61 | 2:42.55 | 4:16.98 | 5:33.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:40.26 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 1:17.55 | 2:43.24 | 4:23.66 | 5:39.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:05.46 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 1:20.42 | 2:47.54 | 4:41.31 | 5:59.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:17.64 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 1:28.71 | 3:02.55 | 4:39.35 | 5:59.04 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:16.36 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 1:28.58 | 2:57.40 | 4:38.66 | 6:01.60 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:35.00 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 1:27.39 | 3:02.01 | 4:48.63 | 6:11.71 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:35.00 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 1:31.90 | 3:05.55 | 4:49.00 | 6:12.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:49.07 | |||||||||
8 | Isabella Pedersen | 2007 | 1:28.76 | 3:00.84 | 4:50.83 | 6:13.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:35.00 | |||||||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 1:32.33 | 3:06.05 | 4:52.35 | 6:13.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.94 | |||||||||
10 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 1:30.53 | 3:05.88 | 4:49.24 | 6:14.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:39.66 | |||||||||
11 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 1:26.98 | 3:02.24 | 4:50.75 | 6:17.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:50.00 | |||||||||
12 | Mathilde Møller | 2007 | 1:33.62 | 3:08.98 | 4:53.44 | 6:22.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:50.00 | |||||||||
13 | Asta Hindborg | 2007 | 1:37.85 | 3:15.52 | 5:10.14 | 6:38.47 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:00.00 | |||||||||
14 | Julie Philip | 2007 | 1:39.63 | 3:22.85 | 5:12.71 | 6:42.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.00 | |||||||||
15 | Asta Lund | 2006 | 1:44.09 | 3:25.89 | 5:23.42 | 6:57.76 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 1:42.56 | 3:25.66 | 5:33.43 | 7:04.82 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 6:50.00 | |||||||||
17 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 1:54.33 | 3:47.10 | 5:52.27 | 7:36.69 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 1:21.27 | 2:50.34 | 4:36.21 | 5:56.55 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:54.66 | |||||||||
2 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:24.20 | 2:56.47 | 4:37.58 | 5:59.23 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:58.65 | |||||||||
3 | Julie Dahl | 2004 | 1:25.62 | 2:59.05 | 4:45.25 | 6:15.27 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 6:15.50 | |||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 1:08.90 | 2:31.38 | 4:07.26 | 5:17.76 | ||||
Vest-Brøndby | 5:07.94 | |||||||||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 1:16.09 | 2:39.03 | 4:09.21 | 5:24.99 | ||||
Vest-Brøndby | 5:12.49 | |||||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | 1:20.44 | 2:44.58 | 4:15.89 | 5:34.42 | ||||
Vest-Brøndby | 5:29.05 | |||||||||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 1:16.46 | 2:42.11 | 4:18.39 | 5:35.72 | ||||
Vest-Brøndby | 5:29.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 1:30.11 | 3:04.31 | 4:46.55 | 6:06.73 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.00 | |||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 1:18.53 | 2:37.05 | 4:09.85 | 5:25.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:38.11 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 1:21.67 | 2:46.17 | 4:27.69 | 5:44.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.21 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 1:23.62 | 2:50.61 | 4:35.89 | 5:50.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:27.00 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 1:22.67 | 2:48.92 | 4:35.32 | 5:50.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:24.67 | |||||||||
5 | Matthias Slot | 2005 | 1:30.99 | 3:00.27 | 4:41.05 | 6:02.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:27.80 | |||||||||
6 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 1:30.33 | 3:03.46 | 4:53.11 | 6:19.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:52.00 | |||||||||
7 | William Folkmann | 2006 | 1:33.99 | 3:08.59 | 4:56.33 | 6:19.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.00 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 1:32.30 | 3:10.02 | 5:04.12 | 6:32.41 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:55.00 | |||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 1:38.17 | 3:17.17 | 5:14.49 | 6:43.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:50.00 | |||||||||
- | Gustav Abildgaard | 2005 | DSQ | Ej samtid berør /75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:32.92 | |||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:15.67 | 2:37.62 | 4:13.63 | 5:23.02 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 1:10.43 | 2:39.78 | 4:10.20 | 5:23.82 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 5:29.16 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 1:13.42 | 2:38.33 | 4:15.05 | 5:31.17 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:34.19 | |||||||||
4 | William Leth | 2004 | 1:23.39 | 2:51.07 | 4:34.63 | 5:48.24 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 6:27.73 | |||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 1:19.55 | 2:49.07 | 4:32.72 | 5:53.27 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Frederik Helms | 2001 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 5:24.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | 46.23 | 1:35.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.52 | |||||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | 47.08 | 1:38.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.37 | |||||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | 49.12 | 1:44.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 51.99 | 1:45.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.92 | |||||||||
5 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 50.83 | 1:46.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:54.20 | |||||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 58.73 | 1:54.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:02.32 | |||||||||
7 | Sarah Kjær Jensen | 2008 | 57.76 | 1:59.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:16.39 | |||||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 55.84 | 1:59.39 | ||||||
Herlev Svømning | 2:01.28 | |||||||||
9 | Liva Yri | 2008 | 57.88 | 2:00.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:20.05 | |||||||||
10 | Mille Therp | 2009 | 59.11 | 2:01.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:11.16 | |||||||||
11 | Merle Otzen | 2008 | 1:01.59 | 2:07.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:11.58 | |||||||||
12 | Frida Christoffersen | 2009 | 1:03.91 | 2:09.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 1:05.45 | 2:09.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:14.02 | |||||||||
14 | Luka Revitz | 2008 | 1:02.68 | 2:10.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.35 | |||||||||
15 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:00.06 | 2:11.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 1:05.87 | 2:13.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:22.97 | |||||||||
17 | Ida Matthesen | 2009 | 1:13.33 | 2:32.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:45.98 | |||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:08.01 | |||||||||
- | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | DSQ | Ej fortsat bevæg/50m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.38 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 36.34 | 1:13.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 36.71 | 1:14.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 37.58 | 1:17.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.71 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 40.01 | 1:20.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 39.94 | 1:21.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 39.94 | 1:22.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 41.68 | 1:24.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.74 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 41.48 | 1:24.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 42.70 | 1:25.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
10 | Mie Visler | 2006 | 41.52 | 1:25.78 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
11 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 41.75 | 1:26.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.95 | |||||||||
12 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 1:26.34 | 1:26.34 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
13 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 42.82 | 1:27.09 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.67 | |||||||||
14 | Laura Meyer | 2006 | 43.28 | 1:27.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.49 | |||||||||
15 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 43.21 | 1:28.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.51 | |||||||||
16 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 43.06 | 1:28.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.23 | |||||||||
17 | Leonora M Postgaard | 2006 | 42.19 | 1:28.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.23 | |||||||||
18 | Kamille Bentsen | 2006 | 44.05 | 1:29.83 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
19 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 42.98 | 1:29.98 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.70 | |||||||||
20 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 44.88 | 1:31.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.94 | |||||||||
21 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 44.70 | 1:32.76 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.67 | |||||||||
22 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 45.34 | 1:32.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.61 | |||||||||
23 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 43.84 | 1:33.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.64 | |||||||||
24 | Julie Hovmand | 2007 | 45.28 | 1:33.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.88 | |||||||||
25 | Anna Blom Bygum | 2006 | 45.85 | 1:34.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.67 | |||||||||
26 | Philippa Mitchell | 2006 | 45.49 | 1:35.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.76 | |||||||||
27 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 46.23 | 1:35.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.96 | |||||||||
28 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 47.27 | 1:36.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.54 | |||||||||
29 | Christine Dalsgaard | 2007 | 46.66 | 1:36.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.00 | |||||||||
30 | Sofija Rønne | 2006 | 47.86 | 1:36.56 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.61 | |||||||||
31 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 48.44 | 1:37.29 | ||||||
Herlev Svømning | 1:40.46 | |||||||||
32 | Agnes Højsteen | 2007 | 51.69 | 1:40.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.16 | |||||||||
33 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 48.23 | 1:41.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.18 | |||||||||
34 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 51.50 | 1:45.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.38 | |||||||||
35 | Katharina Zobel | 2007 | 51.11 | 1:45.65 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.25 | |||||||||
36 | Camilla Andersen | 2006 | 50.78 | 1:47.07 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
37 | Frederikke Vesth | 2007 | 51.43 | 1:47.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.16 | |||||||||
38 | Emma Kyndesen | 2006 | 52.42 | 1:48.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.40 | |||||||||
39 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 53.07 | 1:49.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.89 | |||||||||
40 | Emma Andersen | 2007 | 53.97 | 1:50.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.34 | |||||||||
41 | Josephine Michelsen | 2007 | 55.65 | 1:52.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
42 | Siri Lauth | 2007 | 56.90 | 1:54.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 59.01 | 2:03.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.29 | |||||||||
- | Henriette Roos | 2006 | DSQ | Ej fortsat bevæg/25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
- | Mie Bysand | 2007 | DSQ | Ej fortsat bevæg/25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.49 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 34.90 | 1:11.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.20 | |||||||||
2 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 36.03 | 1:13.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.76 | |||||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | 36.42 | 1:15.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | 37.57 | 1:18.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 37.47 | 1:18.23 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.14 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 38.55 | 1:18.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
7 | Thea Mikkelsen | 2005 | 38.75 | 1:19.72 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.72 | |||||||||
8 | Ella Gohr Metz | 2005 | 39.18 | 1:19.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.30 | |||||||||
9 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 37.87 | 1:20.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.67 | |||||||||
10 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 38.12 | 1:20.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
11 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 39.21 | 1:22.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.22 | |||||||||
12 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 40.83 | 1:23.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.58 | |||||||||
13 | Ida Jacobsen | 2005 | 42.26 | 1:29.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.95 | |||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 35.66 | 1:09.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.39 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 35.10 | 1:12.25 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
3 | Mille Scheel | 2003 | 36.37 | 1:14.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 41.87 | 1:27.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
2 | Storm Bargmann | 2007 | 46.53 | 1:33.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:41.95 | |||||||||
3 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 46.01 | 1:34.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.72 | |||||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | 46.26 | 1:36.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Peter Damsø | 2007 | 52.58 | 1:45.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.58 | |||||||||
6 | Matil Kelm | 2007 | 49.85 | 1:47.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.62 | |||||||||
7 | August Thygesen | 2007 | 54.02 | 1:50.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.16 | |||||||||
8 | Jacob Hwaiz | 2007 | 54.48 | 1:51.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.46 | |||||||||
9 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 51.67 | 1:51.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.05 | |||||||||
10 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 55.55 | 1:54.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 1:02.19 | 2:06.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:19.56 | |||||||||
12 | Vitus Jakobsen | 2007 | 1:04.09 | 2:13.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:09.47 | 2:30.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:28.10 | |||||||||
14 | Noah Nygaard | 2008 | 1:19.77 | 2:38.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:31.76 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 36.76 | 1:15.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 37.20 | 1:15.79 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.59 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.48 | 1:17.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 38.92 | 1:19.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.55 | |||||||||
5 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 40.20 | 1:22.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
6 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 39.77 | 1:23.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.67 | |||||||||
7 | Anders Thøgersen | 2005 | 40.23 | 1:23.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | 41.35 | 1:23.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.58 | |||||||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.46 | 1:25.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 41.65 | 1:25.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.16 | |||||||||
11 | William Folkmann | 2006 | 42.39 | 1:27.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | 42.53 | 1:28.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.08 | |||||||||
13 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 42.91 | 1:28.34 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
14 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 44.92 | 1:31.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.59 | |||||||||
15 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 45.45 | 1:32.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 44.69 | 1:34.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
17 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 46.88 | 1:36.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.80 | |||||||||
18 | Carl S. Sørensen | 2006 | 48.02 | 1:37.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.03 | |||||||||
19 | Oscar Serizawa | 2006 | 48.23 | 1:38.18 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.47 | |||||||||
20 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 47.01 | 1:39.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
21 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 49.48 | 1:42.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.50 | |||||||||
22 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 55.90 | 1:53.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | Ej fortsat bevæg/25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 34.26 | 1:11.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.23 | |||||||||
2 | Erik Li | 2003 | 34.70 | 1:12.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.65 | |||||||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | 36.07 | 1:13.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.90 | |||||||||
4 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 37.47 | 1:16.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
5 | Samuel Risager | 2003 | 38.14 | 1:17.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
6 | Peter Holm | 2003 | 37.23 | 1:17.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.11 | |||||||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | 38.87 | 1:20.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.25 | |||||||||
8 | Marcus Appel | 2003 | 40.27 | 1:23.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:24.73 | |||||||||
9 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 43.31 | 1:27.55 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.54 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.98 | 1:00.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.59 | |||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 30.03 | 1:02.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.00 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 30.70 | 1:03.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.27 | |||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 31.25 | 1:04.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.09 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 32.79 | 1:08.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.57 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 32.18 | 1:08.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.34 | |||||||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | 33.75 | 1:09.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.19 | |||||||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.48 | 1:11.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.18 | |||||||||
9 | Altin Misimi | 2002 | 34.67 | 1:13.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 53.70 | 2:01.93 | 3:08.21 | 4:07.46 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 31.55 | 1:07.63 | 1:44.66 | 2:19.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.66 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 35.83 | 1:15.63 | 1:56.71 | 2:36.65 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 37.32 | 1:19.11 | 2:00.24 | 2:39.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.88 | |||||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 39.80 | 1:24.09 | 2:09.48 | 2:47.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:04.18 | |||||||||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 37.59 | 1:21.45 | 2:05.97 | 2:47.58 | ||||
Vest-Brøndby | 3:13.07 | |||||||||
6 | Karen Markussen | 2007 | 39.03 | 1:22.74 | 2:07.25 | 2:48.01 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:53.35 | |||||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | 37.71 | 1:21.46 | 2:06.27 | 2:48.03 | ||||
Vest-Brøndby | 3:15.28 | |||||||||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.55 | 1:21.88 | 2:05.85 | 2:48.41 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.65 | |||||||||
9 | Emma Hansen | 2007 | 38.24 | 1:22.65 | 2:07.58 | 2:49.55 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.52 | |||||||||
10 | Katja Poulsen | 2006 | 38.15 | 1:23.13 | 2:09.48 | 2:56.52 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.63 | |||||||||
11 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 40.96 | 1:27.06 | 2:13.42 | 2:57.65 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.88 | |||||||||
12 | Astrid Høyer | 2007 | 38.56 | 1:21.54 | 2:03.32 | 3:00.98 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.77 | |||||||||
13 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 39.50 | 1:25.67 | 2:15.30 | 3:04.09 | ||||
Vest-Brøndby | 3:09.91 | |||||||||
14 | Vigga Jacoby | 2007 | 41.83 | 1:30.00 | 2:17.77 | 3:04.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.28 | |||||||||
15 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 42.15 | 1:28.81 | 2:18.57 | 3:04.87 | ||||
Herlev Svømning | 3:27.50 | |||||||||
16 | Luna Larsson | 2006 | 43.89 | 1:33.90 | 2:22.24 | 3:05.56 | ||||
Herlev Svømning | 3:26.07 | |||||||||
17 | Laura Jørgensen | 2007 | 40.36 | 1:27.88 | 2:20.52 | 3:07.63 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Smilla Hauge | 2007 | 41.49 | 1:30.85 | 2:20.88 | 3:10.66 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 42.75 | 1:36.39 | 2:29.27 | 3:18.08 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:18.48 | |||||||||
20 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 45.04 | 1:37.63 | 2:34.77 | 3:26.92 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | 32.02 | 1:07.66 | 1:44.86 | 2:22.78 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
2 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 34.84 | 1:13.33 | 1:51.58 | 2:28.41 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.27 | |||||||||
3 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 37.22 | 1:19.32 | 2:02.65 | 2:45.47 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.36 | |||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 31.50 | 1:05.52 | 1:41.33 | 2:13.17 | ||||
Vest-Brøndby | 2:06.36 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 32.09 | 1:06.68 | 1:41.17 | 2:16.42 | ||||
Vest-Brøndby | 2:17.21 | |||||||||
3 | Sille Andersen | 2003 | 33.90 | 1:11.44 | 1:49.30 | 2:25.10 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:27.27 | |||||||||
4 | Emilie Larsen | 2001 | 32.31 | 1:08.09 | 1:46.42 | 2:25.75 | ||||
Vest-Brøndby | 2:23.67 | |||||||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 33.88 | 1:12.60 | 1:51.51 | 2:28.16 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:29.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 37.05 | 1:19.83 | 2:03.21 | 2:43.71 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
2 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 42.23 | 1:31.23 | 2:21.82 | 3:07.18 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:21.63 | |||||||||
3 | Victor Rønne | 2007 | 43.64 | 1:33.13 | 2:21.60 | 3:09.44 | ||||
Herlev Svømning | 3:10.31 | |||||||||
4 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 40.77 | 1:29.43 | 2:21.28 | 3:11.50 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 50.43 | 1:47.82 | 2:47.57 | 3:43.97 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 54.52 | 1:53.66 | 2:55.32 | 3:52.68 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 31.14 | 1:05.84 | 1:41.27 | 2:15.79 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.68 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2005 | 32.36 | 1:08.68 | 1:44.75 | 2:20.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 32.81 | 1:09.78 | 1:47.38 | 2:24.90 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.28 | |||||||||
4 | Gustav Abildgaard | 2005 | 33.73 | 1:13.08 | 1:52.13 | 2:28.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.79 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 34.31 | 1:13.02 | 1:53.41 | 2:33.33 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:37.06 | |||||||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.95 | 1:16.00 | 1:56.89 | 2:35.12 | ||||
Vest-Brøndby | 2:42.30 | |||||||||
7 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 36.47 | 1:16.64 | 1:58.00 | 2:39.47 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.55 | |||||||||
8 | William Folkmann | 2006 | 37.10 | 1:18.82 | 2:00.77 | 2:40.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.53 | |||||||||
9 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 36.16 | 1:17.40 | 1:59.31 | 2:40.90 | ||||
Vest-Brøndby | 2:53.90 | |||||||||
10 | Lucas Svej | 2005 | 37.38 | 1:19.70 | 2:03.19 | 2:43.77 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.67 | |||||||||
11 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 36.93 | 1:19.06 | 2:03.28 | 2:46.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.63 | |||||||||
12 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 36.00 | 1:18.95 | 2:05.37 | 2:47.85 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.08 | |||||||||
13 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 39.97 | 1:24.47 | 2:09.82 | 2:51.53 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.78 | |||||||||
14 | Ditlev Queitsch | 2006 | 37.91 | 1:20.92 | 2:06.69 | 2:51.93 | ||||
Vest-Brøndby | 2:51.18 | |||||||||
15 | Martin Munch Svendson | 2005 | 40.17 | 1:26.87 | 2:13.04 | 3:01.92 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.88 | |||||||||
16 | Anton Serizawa | 2006 | 40.54 | 1:28.30 | 2:17.49 | 3:04.36 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:03.57 | |||||||||
17 | Carl S. Sørensen | 2006 | 41.69 | 1:28.82 | 2:18.38 | 3:04.83 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Alexander Brink | 2005 | 41.84 | 1:29.70 | 2:19.45 | 3:07.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.70 | |||||||||
19 | Simon Dines Hansen | 2006 | 40.59 | 1:29.08 | 2:17.67 | 3:09.15 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 42.46 | 1:32.09 | 2:22.08 | 3:10.16 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.84 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 32.28 | 1:08.46 | 1:46.10 | 2:21.65 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:20.95 | |||||||||
2 | William Mitchell | 2004 | 38.88 | 1:23.62 | 2:09.45 | 2:53.01 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.76 | |||||||||
3 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 42.10 | 1:28.96 | 2:16.65 | 3:02.37 | ||||
Herlev Svømning | 3:05.39 | |||||||||
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 27.97 | 59.98 | 1:33.67 | 2:05.33 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:01.31 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 29.95 | 1:02.73 | 1:35.97 | 2:08.12 | ||||
Vest-Brøndby | 2:11.63 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 28.72 | 1:02.02 | 1:36.84 | 2:09.40 | ||||
Vest-Brøndby | 2:18.50 | |||||||||
4 | Marcus Artmann | 2002 | 31.98 | 1:09.73 | 1:48.81 | 2:28.78 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.50 | |||||||||
- | Frederik Helms | 2001 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:13.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Leidecker | 2008 | 47.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.47 | |||||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | 49.13 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.90 | |||||||||
3 | Caroline Liechti | 2008 | 49.60 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.47 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 50.70 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.90 | |||||||||
5 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 50.71 | |||||||
Herlev Svømning | 52.12 | |||||||||
6 | Anna Skov Nielsen | 2008 | 55.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 58.68 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mille Therp | 2009 | 1:03.21 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Merle Otzen | 2008 | 1:04.14 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Eleonora Marsner | 2009 | 1:04.51 | |||||||
Herlev Svømning | 1:05.92 | |||||||||
11 | Victoria Moon Rosendal | 2008 | 1:06.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.81 | |||||||||
12 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 1:09.85 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Sofia Hoffmann | 2008 | 1:09.86 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.19 | |||||||||
14 | Anna Barbara Nielsen | 2008 | 1:10.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anja Poulsen | 2008 | 1:11.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.49 | |||||||||
16 | Ida Matthesen | 2009 | 1:12.12 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 1:13.20 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Liva Yri | 2008 | 1:14.67 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Luka Revitz | 2008 | 1:20.36 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 1:26.25 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Frida Christoffersen | 2009 | 1:39.73 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:49.53 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Natasha Smith-Vij | 2008 | DSQ | Ej samt. berør v50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.22 | |||||||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | DSQ | Arme til hofte v.40m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.59 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 42.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 42.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
3 | Julie Philip | 2007 | 43.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 44.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 44.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | 45.42 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.77 | |||||||||
7 | Astrid Høyer | 2007 | 46.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.99 | |||||||||
8 | Mathilde Johansen | 2007 | 46.20 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 46.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
10 | Isabella Pedersen | 2007 | 46.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
11 | Asta Lund | 2006 | 46.76 | |||||||
Herlev Svømning | 46.00 | |||||||||
12 | Laura Meyer | 2006 | 46.85 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
13 | Laura Pedersen | 2007 | 47.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.26 | |||||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 47.69 | |||||||
Herlev Svømning | 54.53 | |||||||||
15 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 49.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.24 | |||||||||
16 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 49.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
17 | Sofija Rønne | 2006 | 49.41 | |||||||
Herlev Svømning | 59.29 | |||||||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | 51.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.88 | |||||||||
19 | Camilla Andersen | 2006 | 51.98 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.64 | |||||||||
20 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 52.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.64 | |||||||||
21 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 52.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.88 | |||||||||
22 | Luna Larsson | 2006 | 53.57 | |||||||
Herlev Svømning | 55.36 | |||||||||
23 | Ella Kjærebye | 2007 | 54.99 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
24 | Kristine Dupont | 2007 | 55.09 | |||||||
Herlev Svømning | 53.18 | |||||||||
25 | Astrid Østerby | 2007 | 55.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.10 | |||||||||
26 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 58.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.40 | |||||||||
27 | Emma Andersen | 2007 | 1:01.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.95 | |||||||||
28 | Josephine Michelsen | 2007 | 1:02.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.07 | |||||||||
- | Andrea Witt Qvist | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.42 | |||||||||
- | Laika Usinger | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 38.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 39.51 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.57 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 41.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.01 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 42.11 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 43.27 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
8 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 45.09 | |||||||
Herlev Svømning | 45.22 | |||||||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | 46.16 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.23 | |||||||||
10 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 49.35 | |||||||
Herlev Svømning | 52.72 | |||||||||
11 | Simone Aurdl Holmberg | 2004 | 54.20 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 43.12 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 52.08 | |||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 34.16 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.77 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 37.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | 37.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.59 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 40.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.27 | |||||||||
5 | Mille Scheel | 2003 | 40.78 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.44 | |||||||||
2 | Storm Bargmann | 2007 | 47.70 | |||||||
Herlev Svømning | 48.33 | |||||||||
3 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 57.94 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 1:05.99 | |||||||
Herlev Svømning | 1:10.23 | |||||||||
5 | Thomas Rønne | 2009 | 1:12.89 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 1:31.34 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Noah Nygaard | 2008 | 1:34.38 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:41.24 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Milas Haastrup | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.58 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Olesen | 2005 | 37.88 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 38.37 | |||||||
Herlev Svømning | 39.89 | |||||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | 40.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.92 | |||||||||
4 | Matthias Slot | 2005 | 41.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
5 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 45.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.92 | |||||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 45.51 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
7 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 45.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.84 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 46.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.95 | |||||||||
9 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 47.38 | |||||||
Herlev Svømning | 47.92 | |||||||||
10 | Anders Junker | 2005 | 48.29 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.55 | |||||||||
11 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 48.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.52 | |||||||||
12 | Lucas Svej | 2005 | 48.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.60 | |||||||||
13 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 49.12 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.20 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 49.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.06 | |||||||||
15 | Kasper Jægerskou | 2006 | 49.45 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.98 | |||||||||
16 | Noah Anker-Møller | 2006 | 49.58 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 55.31 | |||||||||
17 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 50.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.49 | |||||||||
18 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 51.98 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.45 | |||||||||
19 | Linus Norby Larsson | 2006 | 52.15 | |||||||
Herlev Svømning | 52.87 | |||||||||
20 | Simon Dines Hansen | 2006 | 53.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.64 | |||||||||
21 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 54.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 56.02 | |||||||
Herlev Svømning | 1:01.02 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | Crawlben eft vend25m | ||||||
Vest-Brøndby | 58.37 | |||||||||
- | Magnus Jacobsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.62 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 35.65 | |||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 36.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.45 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 36.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.71 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 41.60 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
5 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 46.61 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.73 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 32.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.28 | |||||||||
2 | Albert Voldum Krog | 2001 | 32.35 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.21 | |||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 32.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.55 | |||||||||
4 | William S. Michaelsen | 2001 | 33.95 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 34.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.35 | |||||||||
6 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 35.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.48 | |||||||||
7 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 35.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.53 | |||||||||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | 35.63 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.89 | |||||||||
9 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 36.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.53 | |||||||||
10 | Lucas Jensen | 2001 | 36.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 42.64 | 1:34.85 | ||||||
Herlev Svømning | 1:34.18 | |||||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | 44.81 | 1:38.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.88 | |||||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | 48.35 | 1:39.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:47.46 | |||||||||
4 | Zenia Englund | 2008 | 45.79 | 1:40.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.62 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 47.53 | 1:41.22 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.86 | |||||||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | 48.20 | 1:42.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.91 | |||||||||
7 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 51.98 | 1:49.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 50.11 | 1:49.12 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 50.34 | 1:53.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.20 | |||||||||
10 | Ida Fam | 2008 | 55.51 | 1:57.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.78 | |||||||||
11 | Line Drikkjær Svare | 2008 | 56.53 | 1:59.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Maja Procter | 2008 | 57.35 | 2:03.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.08 | |||||||||
13 | Eleonora Marsner | 2009 | 1:03.83 | 2:04.75 | ||||||
Herlev Svømning | 2:14.67 | |||||||||
14 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 57.18 | 2:04.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.94 | |||||||||
15 | Adia Brekling | 2008 | 1:03.10 | 2:06.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 34.08 | 1:12.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 40.76 | 1:21.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.29 | |||||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | 39.05 | 1:22.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 37.86 | 1:22.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.30 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 38.72 | 1:23.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.99 | |||||||||
6 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 40.15 | 1:24.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.73 | |||||||||
7 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 39.77 | 1:24.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.17 | |||||||||
8 | Kamille Bentsen | 2006 | 39.68 | 1:25.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.47 | |||||||||
9 | Julie Philip | 2007 | 42.16 | 1:27.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.03 | |||||||||
10 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 40.87 | 1:27.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.51 | |||||||||
11 | Mathilde Møller | 2007 | 39.40 | 1:27.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.11 | |||||||||
12 | Henriette Roos | 2006 | 43.24 | 1:28.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.58 | |||||||||
13 | Julie Hovmand | 2007 | 41.21 | 1:28.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.71 | |||||||||
14 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 41.01 | 1:30.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
15 | Laura Meyer | 2006 | 42.62 | 1:31.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.23 | |||||||||
16 | Anna Blom Bygum | 2006 | 43.87 | 1:31.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.44 | |||||||||
17 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 42.41 | 1:31.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.53 | |||||||||
18 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 42.35 | 1:31.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.55 | |||||||||
19 | Katja Poulsen | 2006 | 42.09 | 1:31.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.07 | |||||||||
20 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 41.73 | 1:32.90 | ||||||
Herlev Svømning | 1:34.96 | |||||||||
21 | Laura Jørgensen | 2007 | 42.38 | 1:32.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.42 | |||||||||
21 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 40.02 | 1:32.99 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
23 | Mie Visler | 2006 | 42.23 | 1:33.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.80 | |||||||||
24 | Mathilde Johansen | 2007 | 43.38 | 1:33.67 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.33 | |||||||||
25 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 44.36 | 1:33.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.45 | |||||||||
26 | Sofija Rønne | 2006 | 43.84 | 1:34.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.12 | |||||||||
27 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 39.96 | 1:34.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.91 | |||||||||
28 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 43.06 | 1:35.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.02 | |||||||||
29 | Vigga Jacoby | 2007 | 43.33 | 1:35.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
30 | Smilla Hauge | 2007 | 44.78 | 1:37.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.81 | |||||||||
31 | Isabella Fam | 2006 | 44.81 | 1:37.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.93 | |||||||||
32 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 46.57 | 1:38.59 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.50 | |||||||||
33 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 47.23 | 1:38.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.33 | |||||||||
34 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 46.79 | 1:42.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.19 | |||||||||
35 | Christine Dalsgaard | 2007 | 47.76 | 1:42.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:46.96 | |||||||||
36 | Philippa Mitchell | 2006 | 48.32 | 1:43.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:42.15 | |||||||||
37 | Emma Kyndesen | 2006 | 51.85 | 1:47.58 | ||||||
Herlev Svømning | 1:52.03 | |||||||||
38 | Frederikke Vesth | 2007 | 50.47 | 1:49.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.58 | |||||||||
39 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 52.41 | 1:49.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.62 | |||||||||
40 | Ella Kjærebye | 2007 | 53.43 | 1:50.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:59.82 | |||||||||
41 | Katharina Zobel | 2007 | 53.75 | 1:51.00 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.00 | |||||||||
42 | Astrid Østerby | 2007 | 51.25 | 1:52.19 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:55.81 | |||||||||
43 | Agnes Højsteen | 2007 | 50.55 | 1:52.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.78 | |||||||||
44 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 53.68 | 1:53.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.57 | |||||||||
45 | Josephine Michelsen | 2007 | 55.67 | 1:57.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.46 | |||||||||
46 | Sara Kaiser | 2007 | 57.53 | 2:00.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.71 | |||||||||
47 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 1:00.53 | 2:03.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Siri Lauth | 2007 | 56.94 | 2:10.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Kristine Dupont | 2007 | DSQ | Ej samtid berør/75m | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.81 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.66 | 1:09.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.18 | 1:10.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.33 | |||||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | 35.17 | 1:16.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 36.59 | 1:17.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.21 | |||||||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 37.10 | 1:17.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
6 | Ida Bruhn | 2004 | 35.27 | 1:18.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 37.67 | 1:19.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 37.07 | 1:19.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
9 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 36.54 | 1:20.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
10 | Signe Eie | 2005 | 35.92 | 1:20.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.16 | |||||||||
11 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 37.58 | 1:21.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.09 | |||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.18 | 1:21.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.27 | |||||||||
13 | Julie Dahl | 2004 | 37.45 | 1:21.97 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.32 | |||||||||
14 | Ida Jacobsen | 2005 | 39.05 | 1:23.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.67 | |||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 40.16 | 1:23.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.73 | |||||||||
16 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 50.96 | 1:42.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:54.26 | |||||||||
- | Alma Gotfredsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
- | Line Pedersen | 2005 | DSQ | Ej samtid berør/75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.36 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 31.63 | 1:09.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.20 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 34.53 | 1:12.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.53 | |||||||||
3 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 35.93 | 1:12.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.95 | |||||||||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.25 | 1:13.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.16 | |||||||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 34.56 | 1:15.46 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 37.42 | 1:18.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 41.26 | 1:27.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:34.01 | |||||||||
2 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 43.13 | 1:31.56 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
3 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 43.58 | 1:35.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.32 | |||||||||
4 | Storm Bargmann | 2007 | 47.70 | 1:37.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.04 | |||||||||
5 | Otto Cairo | 2007 | 44.82 | 1:38.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.82 | |||||||||
6 | Thorkild Bjørn | 2007 | 51.55 | 1:42.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Victor Rønne | 2007 | 48.85 | 1:43.90 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.85 | |||||||||
8 | Peter Damsø | 2007 | 50.01 | 1:45.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.23 | |||||||||
9 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 50.98 | 1:47.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.16 | |||||||||
10 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 52.83 | 1:48.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Matil Kelm | 2007 | 51.81 | 1:49.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.65 | |||||||||
12 | Jonathan Petersen | 2007 | 50.99 | 1:50.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.04 | |||||||||
13 | Jacob Hwaiz | 2007 | 51.86 | 1:50.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.09 | |||||||||
14 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 56.55 | 1:55.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.94 | |||||||||
15 | August Thygesen | 2007 | 55.68 | 1:56.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.63 | |||||||||
16 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 55.16 | 1:58.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.03 | |||||||||
17 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 56.39 | 1:59.43 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathias Larsen | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Herman Plehn Prehn | 2007 | DSQ | Ej samtid berør/75m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DSQ | Ej berøring v. 50m | ||||||
Herlev Svømning | 2:03.02 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 36.02 | 1:15.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.77 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 35.60 | 1:16.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 35.18 | 1:16.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.67 | |||||||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.50 | 1:17.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.67 | |||||||||
5 | Bertram Olesen | 2005 | 37.20 | 1:17.57 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
6 | Hector Kaltoft | 2006 | 37.44 | 1:20.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.98 | |||||||||
7 | Anders Thøgersen | 2005 | 35.96 | 1:20.68 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
8 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 39.27 | 1:20.73 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
9 | Magnus Rasmussen | 2006 | 38.01 | 1:21.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.81 | |||||||||
10 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 37.05 | 1:21.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.69 | |||||||||
11 | Theodor Møller | 2005 | 36.85 | 1:21.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.67 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 38.09 | 1:23.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.39 | |||||||||
13 | Tristan Jensen | 2006 | 39.52 | 1:24.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.28 | |||||||||
14 | William Folkmann | 2006 | 40.93 | 1:26.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.83 | |||||||||
15 | Mauritz Otzen | 2005 | 40.66 | 1:26.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.65 | |||||||||
16 | Emil Espinoza | 2006 | 39.42 | 1:27.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.63 | |||||||||
17 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 42.29 | 1:27.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.20 | |||||||||
18 | Ditlev Queitsch | 2006 | 39.73 | 1:28.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.76 | |||||||||
19 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 40.36 | 1:28.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:33.88 | |||||||||
20 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 40.33 | 1:28.44 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.25 | |||||||||
21 | Johannes Framke | 2006 | 42.75 | 1:29.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.00 | |||||||||
22 | Rasmus Egholm | 2006 | 40.24 | 1:29.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.17 | |||||||||
23 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 41.50 | 1:30.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
24 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 42.73 | 1:30.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.09 | |||||||||
25 | Albert Skov Andersen | 2006 | 42.66 | 1:30.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.92 | |||||||||
26 | Martin Munch Svendson | 2005 | 41.97 | 1:31.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.85 | |||||||||
27 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 44.75 | 1:32.28 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.45 | |||||||||
28 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 44.69 | 1:33.58 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.06 | |||||||||
29 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 42.78 | 1:34.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
30 | Anton Serizawa | 2006 | 44.55 | 1:37.61 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:39.11 | |||||||||
31 | Oscar Serizawa | 2006 | 45.98 | 1:39.33 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.80 | |||||||||
32 | Carl S. Sørensen | 2006 | 44.82 | 1:39.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.57 | |||||||||
33 | Alexander Brink | 2005 | 50.12 | 1:41.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.83 | |||||||||
34 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 48.17 | 1:41.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 32.76 | 1:11.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.93 | |||||||||
2 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.49 | 1:15.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.07 | |||||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | 34.10 | 1:15.27 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 34.46 | 1:15.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:19.73 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 35.20 | 1:16.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
6 | William Leth | 2004 | 35.00 | 1:18.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | 38.88 | 1:23.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.22 | |||||||||
8 | Marcus Appel | 2003 | 39.90 | 1:25.00 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
9 | William Mitchell | 2004 | 39.83 | 1:25.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.53 | |||||||||
10 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 40.08 | 1:26.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.10 | |||||||||
11 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 42.63 | 1:31.98 | ||||||
Herlev Svømning | 1:37.91 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.83 | 1:01.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.22 | |||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 28.38 | 1:02.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.16 | 1:03.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.41 | |||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 30.27 | 1:05.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.03 | |||||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | 31.49 | 1:05.98 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.30 | |||||||||
6 | Albert Voldum Krog | 2001 | 30.94 | 1:06.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.91 | |||||||||
7 | Altin Misimi | 2002 | 31.29 | 1:09.55 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 35.48 | 1:15.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | 37.18 | 1:21.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 38.87 | 1:21.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.11 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 39.29 | 1:22.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.78 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 38.52 | 1:24.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 39.46 | 1:24.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 41.32 | 1:27.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.45 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 40.83 | 1:28.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.67 | |||||||||
9 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 42.07 | 1:30.57 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.24 | |||||||||
10 | Karen Markussen | 2007 | 42.83 | 1:30.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:37.58 | |||||||||
11 | Julie Philip | 2007 | 42.94 | 1:33.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
12 | Asta Hindborg | 2007 | 43.49 | 1:34.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.51 | |||||||||
13 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 42.65 | 1:35.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.65 | |||||||||
14 | Laura Pedersen | 2007 | 42.73 | 1:37.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.55 | |||||||||
15 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 47.19 | 1:44.38 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 47.63 | 1:51.93 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:50.77 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 35.65 | 1:16.27 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 36.20 | 1:17.74 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
3 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 37.66 | 1:21.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.76 | |||||||||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 37.40 | 1:23.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.30 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 38.30 | 1:25.96 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.19 | |||||||||
6 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 39.06 | 1:26.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.03 | |||||||||
7 | Line Pedersen | 2005 | 44.06 | 1:37.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.44 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 31.47 | 1:06.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 47.09 | 1:41.04 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.80 | |||||||||
2 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 45.62 | 1:54.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 35.39 | 1:15.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
2 | Noah Anker-Møller | 2006 | 37.17 | 1:19.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.35 | |||||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 38.29 | 1:21.71 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.33 | |||||||||
4 | Matthias Slot | 2005 | 37.50 | 1:23.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
5 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 42.28 | 1:32.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
6 | Lucas Svej | 2005 | 42.32 | 1:33.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.29 | |||||||||
7 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 40.60 | 1:34.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.64 | |||||||||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 45.13 | 1:37.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.22 | |||||||||
9 | Kasper Jægerskou | 2006 | 44.27 | 1:40.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.98 | |||||||||
10 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 50.83 | 1:51.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.24 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 31.19 | 1:07.32 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
2 | Erik Li | 2003 | 32.63 | 1:10.14 | ||||||
Herlev Svømning | 1:12.32 | |||||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | 33.01 | 1:13.70 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
4 | Victor Dyrhauge | 2004 | 34.50 | 1:13.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.25 | |||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 33.31 | 1:14.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:14.16 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 35.25 | 1:14.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 33.35 | 1:15.17 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.08 | |||||||||
8 | Lauritz Johansen | 2004 | 34.64 | 1:15.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.67 | |||||||||
9 | Samuel Risager | 2003 | 38.00 | 1:20.02 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.52 | 59.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.55 | |||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 28.45 | 1:00.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 28.86 | 1:00.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.97 | |||||||||
4 | Andreas Vestergaard | 1999 | 28.38 | 1:00.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | 30.57 | 1:05.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
6 | Martin Jacobsen | 2002 | 29.72 | 1:05.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 37.34 | |||||||
Herlev Svømning | 36.02 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 38.31 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.12 | |||||||||
3 | Karla Rekling | 2008 | 38.51 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.69 | |||||||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | 38.93 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
5 | Zenia Englund | 2008 | 39.24 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.94 | |||||||||
6 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 41.72 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.49 | |||||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 43.07 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.38 | |||||||||
8 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 44.27 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 49.76 | |||||||||
9 | Eleonora Marsner | 2009 | 45.82 | |||||||
Herlev Svømning | 47.02 | |||||||||
10 | Ida Fam | 2008 | 46.11 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.78 | |||||||||
11 | Line Drikkjær Svare | 2008 | 46.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.47 | |||||||||
12 | Alberte K. Jakobsen | 2008 | 46.47 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.50 | |||||||||
13 | Adia Brekling | 2008 | 47.11 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.86 | |||||||||
14 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 47.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.52 | |||||||||
15 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 47.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.20 | |||||||||
16 | Merle Otzen | 2008 | 48.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.07 | |||||||||
17 | Anna Skov Nielsen | 2008 | 49.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.95 | |||||||||
18 | Liva Yri | 2008 | 49.66 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.01 | |||||||||
18 | Mille Therp | 2009 | 49.66 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.48 | |||||||||
20 | Sofia Hoffmann | 2008 | 49.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.60 | |||||||||
21 | Maja Procter | 2008 | 50.05 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.93 | |||||||||
22 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 50.32 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.57 | |||||||||
23 | Anna Barbara Nielsen | 2008 | 51.84 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.33 | |||||||||
24 | Natasha Smith-Vij | 2008 | 52.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.76 | |||||||||
25 | Frida Christoffersen | 2009 | 52.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.53 | |||||||||
26 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 52.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.44 | |||||||||
27 | Victoria Moon Rosendal | 2008 | 53.62 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.51 | |||||||||
28 | Anja Poulsen | 2008 | 57.54 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.05 | |||||||||
29 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 59.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.64 | |||||||||
29 | Luka Revitz | 2008 | 59.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.62 | |||||||||
31 | Ida Matthesen | 2009 | 1:04.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:12.28 | |||||||||
32 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:04.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:12.00 | |||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.01 | |||||||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.64 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | Træk i banetorv /49m | ||||||
Vest-Brøndby | 53.35 | |||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 29.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
2 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 32.80 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 33.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 33.67 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 34.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
6 | Asta Lund | 2006 | 34.70 | |||||||
Herlev Svømning | 34.68 | |||||||||
7 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 34.96 | |||||||
Herlev Svømning | 35.38 | |||||||||
8 | Mie Visler | 2006 | 34.99 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
9 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 35.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.49 | |||||||||
10 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 35.29 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.85 | |||||||||
11 | Kamille Bentsen | 2006 | 35.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
12 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 35.66 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
13 | Katja Poulsen | 2006 | 35.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.04 | |||||||||
14 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 35.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.25 | |||||||||
15 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.96 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.13 | |||||||||
16 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 36.07 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.68 | |||||||||
17 | Luna Larsson | 2006 | 36.89 | |||||||
Herlev Svømning | 38.96 | |||||||||
18 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 37.57 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.67 | |||||||||
19 | Mathilde Johansen | 2007 | 38.19 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.19 | |||||||
Herlev Svømning | 36.83 | |||||||||
21 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.32 | |||||||
Herlev Svømning | 40.25 | |||||||||
22 | Kristine Dupont | 2007 | 38.54 | |||||||
Herlev Svømning | 37.62 | |||||||||
23 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 38.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.15 | |||||||||
24 | Smilla Hauge | 2007 | 38.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.82 | |||||||||
25 | Laura Jørgensen | 2007 | 39.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.45 | |||||||||
26 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 39.54 | |||||||
Herlev Svømning | 39.17 | |||||||||
27 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 39.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.10 | |||||||||
28 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 39.62 | |||||||
Herlev Svømning | 40.70 | |||||||||
29 | Philippa Mitchell | 2006 | 39.80 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.38 | |||||||||
30 | Emma Andersen | 2007 | 39.83 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.47 | |||||||||
31 | Camilla Andersen | 2006 | 40.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.76 | |||||||||
32 | Agnes Højsteen | 2007 | 41.13 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.14 | |||||||||
33 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 42.29 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
34 | Mie Bysand | 2007 | 42.57 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.91 | |||||||||
35 | Helena Honore | 2007 | 42.75 | |||||||
Herlev Svømning | 44.43 | |||||||||
36 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 44.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.29 | |||||||||
37 | Ella Kjærebye | 2007 | 44.80 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.23 | |||||||||
38 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 48.57 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.12 | |||||||||
39 | Astrid Østerby | 2007 | 48.82 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.22 | |||||||||
40 | Siri Lauth | 2007 | 59.68 | |||||||
Herlev Svømning | 59.73 | |||||||||
- | Andrea Witt Qvist | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.59 | |||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.41 | |||||||||
2 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 29.86 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.83 | |||||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | 30.46 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
4 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 32.19 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
6 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 32.63 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
7 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.18 | |||||||||
8 | Ella Gohr Metz | 2005 | 32.75 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.48 | |||||||||
9 | Julie Dahl | 2004 | 32.77 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
10 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 33.01 | |||||||
Herlev Svømning | 34.55 | |||||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | 33.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.33 | |||||||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.12 | |||||||||
13 | Line Pedersen | 2005 | 37.72 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
14 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 38.20 | |||||||
Herlev Svømning | 36.63 | |||||||||
15 | Simone Aurdl Holmberg | 2004 | 45.86 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 30.51 | |||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 28.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.03 | |||||||||
2 | Emilie Larsen | 2001 | 29.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.97 | |||||||||
3 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 29.74 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 29.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.68 | |||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 30.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.31 | |||||||||
6 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.14 | |||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 30.58 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
8 | Katharina N Møller | 2001 | 31.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.26 | |||||||||
9 | Mille Scheel | 2003 | 31.48 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 34.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
2 | Otto Cairo | 2007 | 36.10 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.84 | |||||||||
3 | Storm Bargmann | 2007 | 36.85 | |||||||
Herlev Svømning | 38.52 | |||||||||
4 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 37.03 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.01 | |||||||||
5 | Thorkild Bjørn | 2007 | 37.12 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.56 | |||||||||
6 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 37.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.36 | |||||||||
7 | Victor Rønne | 2007 | 38.66 | |||||||
Herlev Svømning | 38.09 | |||||||||
8 | Jacob Hwaiz | 2007 | 39.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.76 | |||||||||
9 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | 40.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.18 | |||||||||
10 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 40.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | |||||||||
11 | Mathias Larsen | 2007 | 40.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.91 | |||||||||
12 | Matil Kelm | 2007 | 41.13 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.75 | |||||||||
13 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 41.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.16 | |||||||||
14 | Peter Damsø | 2007 | 41.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.77 | |||||||||
15 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 42.58 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.83 | |||||||||
16 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 44.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.61 | |||||||||
17 | Jonathan Petersen | 2007 | 45.27 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.89 | |||||||||
18 | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | 45.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.23 | |||||||||
19 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 45.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.08 | |||||||||
20 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 46.16 | |||||||
Herlev Svømning | 46.82 | |||||||||
21 | Vitus Jakobsen | 2007 | 46.21 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.10 | |||||||||
22 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 46.73 | |||||||
Herlev Svømning | 49.50 | |||||||||
23 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 49.30 | |||||||
Herlev Svømning | 50.32 | |||||||||
24 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 52.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.47 | |||||||||
25 | Thomas Rønne | 2009 | 55.55 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:03.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.19 | |||||||||
26 | Noah Nygaard | 2008 | 1:03.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:08.19 | |||||||||
- | Milas Haastrup | 2007 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.95 | |||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 29.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 30.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
3 | Bertram Olesen | 2005 | 30.58 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 30.92 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
5 | Hector Kaltoft | 2006 | 30.96 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.88 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 31.55 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
7 | Anders Thøgersen | 2005 | 32.02 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
8 | Frederik Gersby | 2006 | 32.03 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.67 | |||||||||
9 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 32.62 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matthias Slot | 2005 | 32.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
11 | Anders Junker | 2005 | 32.97 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
12 | Theodor Møller | 2005 | 33.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.74 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 33.37 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
14 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 34.11 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
15 | Hugo Haakansson | 2006 | 34.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.43 | |||||||||
16 | Rasmus Egholm | 2006 | 34.59 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
17 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 34.65 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.08 | |||||||||
18 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 35.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
19 | Albert Skov Andersen | 2006 | 35.40 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.49 | |||||||||
20 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 35.54 | |||||||
Herlev Svømning | 35.56 | |||||||||
21 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 35.61 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.39 | |||||||||
22 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 35.69 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.69 | |||||||
Herlev Svømning | 36.17 | |||||||||
24 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 36.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.83 | |||||||||
25 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 36.09 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.03 | |||||||||
26 | Oscar Serizawa | 2006 | 36.26 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
27 | Anton Serizawa | 2006 | 36.53 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
28 | Martin Munch Svendson | 2005 | 36.98 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.30 | |||||||||
29 | Carl S. Sørensen | 2006 | 38.48 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.67 | |||||||||
30 | Simon Dines Hansen | 2006 | 38.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.53 | |||||||||
31 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 40.50 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.33 | |||||||||
32 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 41.65 | |||||||
Herlev Svømning | 49.26 | |||||||||
33 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 42.29 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.51 | |||||||||
34 | Linus Norby Larsson | 2006 | 44.12 | |||||||
Herlev Svømning | 44.97 | |||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 27.82 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 28.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.64 | |||||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | 29.31 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
4 | Lauritz Johansen | 2004 | 30.20 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
5 | Mathias Ankersen | 2004 | 32.98 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
6 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 33.71 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
7 | William Mitchell | 2004 | 35.55 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.09 | |||||||||
8 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 37.69 | |||||||
Herlev Svømning | 38.24 | |||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 24.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 24.73 | |||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 25.25 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 25.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 25.62 | |||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 25.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 25.29 | |||||||||
5 | Altin Misimi | 2002 | 26.06 | |||||||
Herlev Svømning | 26.20 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 27.00 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.12 | |||||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 27.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.47 | |||||||||
8 | Daniel Didriksen | 2002 | 27.47 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
9 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.71 | |||||||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 28.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.78 | |||||||||
11 | Marcus Artmann | 2002 | 29.76 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
- | Frederik Helms | 2001 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 29.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Leidecker | 2008 | 51.95 | 1:48.88 | 2:45.91 | 3:38.55 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:48.00 | |||||||||
2 | Caroline Liechti | 2008 | 52.04 | 1:48.94 | 2:45.95 | 3:43.86 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:53.88 | |||||||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | 55.34 | 1:55.88 | 2:56.85 | 3:54.61 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:08.75 | |||||||||
4 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 1:04.87 | 2:20.49 | 3:35.49 | 4:45.71 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 40.91 | 1:27.03 | 2:13.38 | 2:59.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.43 | |||||||||
2 | Henriette Roos | 2006 | 43.40 | 1:31.54 | 2:20.31 | 3:07.27 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.94 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 43.18 | 1:33.57 | 2:23.51 | 3:11.52 | ||||
Vest-Brøndby | 3:20.97 | |||||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 44.88 | 1:35.43 | 2:25.37 | 3:12.63 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.09 | |||||||||
5 | Bianca Roos | 2006 | 44.29 | 1:34.70 | 2:25.18 | 3:14.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.41 | |||||||||
6 | Matilde Maagøe | 2007 | 45.59 | 1:35.84 | 2:26.02 | 3:14.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.11 | |||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 46.30 | 1:36.93 | 2:27.15 | 3:15.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.29 | |||||||||
8 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 45.20 | 1:35.25 | 2:25.90 | 3:15.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.80 | |||||||||
9 | Falka Tind | 2006 | 46.22 | 1:36.94 | 2:27.69 | 3:16.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.23 | |||||||||
10 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 44.71 | 1:35.45 | 2:26.87 | 3:16.71 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.55 | |||||||||
11 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.48 | 1:35.75 | 2:26.72 | 3:18.25 | ||||
Vest-Brøndby | 3:19.06 | |||||||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | 47.45 | 1:39.61 | 2:31.61 | 3:23.77 | ||||
Vest-Brøndby | 3:40.44 | |||||||||
13 | Astrid Høyer | 2007 | 47.90 | 1:40.72 | 2:34.18 | 3:25.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.10 | |||||||||
14 | Leonora M Postgaard | 2006 | 45.64 | 1:37.93 | 2:32.17 | 3:26.98 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:27.89 | |||||||||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 48.90 | 1:42.49 | 2:35.46 | 3:28.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.84 | |||||||||
16 | Isabella Pedersen | 2007 | 49.12 | 1:42.68 | 2:37.35 | 3:28.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.41 | |||||||||
17 | Asta Hindborg | 2007 | 47.42 | 1:41.69 | 2:35.92 | 3:28.66 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:57.72 | |||||||||
18 | Malu Melody Christensen | 2006 | 48.59 | 1:43.44 | 2:37.49 | 3:30.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.60 | |||||||||
19 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 48.92 | 1:42.87 | 2:37.43 | 3:32.51 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.97 | |||||||||
20 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 48.66 | 1:43.31 | 2:39.82 | 3:34.67 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:43.59 | |||||||||
21 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 48.83 | 1:44.01 | 2:40.02 | 3:36.01 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 50.76 | 1:47.19 | 2:44.06 | 3:37.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.76 | |||||||||
23 | Laura Pedersen | 2007 | 50.78 | 1:48.11 | 2:46.03 | 3:42.58 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Sofija Rønne | 2006 | 52.95 | 1:51.61 | 2:50.02 | 3:46.14 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Helena Honore | 2007 | 52.84 | 1:51.57 | 2:50.66 | 3:48.16 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Katharina Zobel | 2007 | 54.98 | 1:55.52 | 2:55.67 | 3:55.00 | ||||
Herlev Svømning | 4:02.07 | |||||||||
27 | Emma Kyndesen | 2006 | 53.94 | 1:55.68 | 2:57.75 | 3:58.87 | ||||
Herlev Svømning | 4:01.48 | |||||||||
28 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 51.48 | 1:54.32 | 2:57.29 | 4:01.07 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Vigga Jacoby | 2007 | 54.76 | 1:58.31 | 3:02.05 | 4:03.73 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.99 | |||||||||
30 | Frederikke Vesth | 2007 | 55.95 | 1:57.38 | 3:00.61 | 4:04.50 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Isabella Fam | 2006 | 55.16 | 1:58.73 | 3:03.38 | 4:06.14 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Sara Kaiser | 2007 | 58.88 | 2:06.19 | 3:14.35 | 4:22.24 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:33.74 | |||||||||
33 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 58.65 | 2:06.63 | 3:15.22 | 4:22.53 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Laika Usinger | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | DSQ | Ej samt. berør v125m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 38.86 | 1:20.20 | 2:00.54 | 2:41.76 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 37.78 | 1:20.39 | 2:03.80 | 2:47.34 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.86 | |||||||||
3 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 42.86 | 1:31.20 | 2:18.24 | 3:04.07 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.05 | |||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.82 | 1:28.85 | 2:17.30 | 3:05.16 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.02 | |||||||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | 43.34 | 1:31.35 | 2:19.75 | 3:07.82 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.62 | |||||||||
6 | Ida Bruhn | 2004 | 43.56 | 1:31.94 | 2:21.42 | 3:10.50 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 42.75 | 1:33.97 | 2:27.92 | 3:19.71 | ||||
Vest-Brøndby | 3:10.36 | |||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 47.87 | 1:40.34 | 2:33.70 | 3:27.99 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:51.18 | |||||||||
9 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 56.69 | 2:00.62 | 3:06.28 | 4:07.65 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:02.11 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 38.92 | 1:22.88 | 2:08.24 | 2:52.64 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.18 | |||||||||
2 | Mia Witt | 2002 | 43.69 | 1:32.70 | 2:21.74 | 3:10.63 | ||||
Vest-Brøndby | 3:12.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 49.86 | 1:48.21 | 2:46.45 | 3:42.12 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:07.70 | |||||||||
2 | August Thygesen | 2007 | 58.19 | 2:01.94 | 3:06.11 | 4:08.17 | ||||
Vest-Brøndby | 4:11.57 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | DNF | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.43 | |||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Møller | 2005 | 40.06 | 1:25.16 | 2:10.69 | 2:55.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.61 | |||||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | 42.33 | 1:31.40 | 2:22.88 | 3:12.84 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.96 | |||||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | 43.88 | 1:33.58 | 2:24.03 | 3:13.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.84 | |||||||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | 43.43 | 1:33.08 | 2:24.25 | 3:15.60 | ||||
Vest-Brøndby | 3:17.24 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.37 | 1:35.79 | 2:27.29 | 3:17.68 | ||||
Vest-Brøndby | 3:23.33 | |||||||||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 45.73 | 1:36.54 | 2:27.34 | 3:17.94 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.74 | |||||||||
7 | Gustav Abildgaard | 2005 | 45.71 | 1:37.63 | 2:29.74 | 3:19.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.73 | |||||||||
8 | Johannes Framke | 2006 | 45.68 | 1:36.40 | 2:27.86 | 3:19.86 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.85 | |||||||||
9 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 47.75 | 1:42.05 | 2:34.83 | 3:25.07 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.54 | |||||||||
10 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 47.52 | 1:40.60 | 2:34.57 | 3:25.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.37 | |||||||||
11 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 47.38 | 1:40.51 | 2:33.51 | 3:25.21 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.14 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 47.63 | 1:41.90 | 2:36.25 | 3:30.68 | ||||
Vest-Brøndby | 3:44.25 | |||||||||
13 | Emil Espinoza | 2006 | 49.62 | 1:45.56 | 2:39.75 | 3:34.40 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.11 | |||||||||
14 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 48.65 | 1:44.20 | 2:40.53 | 3:35.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.29 | |||||||||
15 | Tristan Jensen | 2006 | 50.12 | 1:46.30 | 2:42.33 | 3:38.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.17 | |||||||||
16 | Ditlev Queitsch | 2006 | 49.20 | 1:45.87 | 2:43.96 | 3:42.66 | ||||
Vest-Brøndby | 3:51.22 | |||||||||
17 | Alexander Brink | 2005 | 52.28 | 1:49.00 | 2:48.35 | 3:45.14 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 50.55 | 1:49.37 | 2:48.57 | 3:45.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.03 | |||||||||
19 | Linus Norby Larsson | 2006 | 57.12 | 1:59.22 | 3:00.72 | 4:00.19 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Kasper Jægerskou | 2006 | 57.95 | 1:59.53 | 3:01.72 | 4:01.59 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:16.19 | |||||||||
- | Sebastian Højer Øster | 2006 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:45.33 | |||||||||
- | Magnus Jacobsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:20.00 | |||||||||
- | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | DSQ | Asynkron arme v. 10m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 37.10 | 1:19.68 | 2:03.42 | 2:47.05 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 39.65 | 1:26.91 | 2:14.47 | 3:02.69 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.19 | |||||||||
3 | Samuel Risager | 2003 | 44.27 | 1:33.20 | 2:22.75 | 3:11.39 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:29.76 | |||||||||
- | William Leth | 2004 | DSQ | 2armtag u.vand start | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:45.81 | |||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 33.42 | 1:10.92 | 1:49.98 | 2:29.73 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.85 | |||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 34.34 | 1:13.04 | 1:53.47 | 2:34.65 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2006 | 2:09.61 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.00 | |||||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Laura Pedersen | 2007 | 35.02 | 1:04.80 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 33.27 | 1:38.07 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 31.54 | 2:09.61 | |||||||
2 | Hovedstadens Søstjerner | 2006 | 2:15.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.70 | |||||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 32.90 | 1:05.35 | |||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 36.57 | 1:41.92 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 33.78 | 2:15.70 | |||||||
3 | Hovedstadens Havfruer | 2006 | 2:17.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.40 | |||||||||
Astrid Høyer | 2007 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 32.37 | 1:07.72 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 36.51 | 1:44.23 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 32.99 | 2:17.22 | |||||||
4 | Gsk Heltinder 1 | 2006 | 2:17.29 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:17.02 | |||||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 33.90 | 1:07.77 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 34.05 | 1:41.82 | |||||||
Katharina Beyer Hansen | 2006 | 35.47 | 2:17.29 | |||||||
5 | Sigma Piger 1 | 2007 | 2:25.18 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.00 | |||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.18 | 1:12.31 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 37.51 | 1:49.82 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 35.36 | 2:25.18 | |||||||
6 | Gsk Heltinder 2 | 2006 | 2:29.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.46 | |||||||||
Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 37.21 | 1:14.00 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 38.54 | 1:52.54 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 37.30 | 2:29.84 | |||||||
7 | Herlev Talent 2 | 2006 | 2:32.70 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 37.56 | 1:14.64 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 39.45 | 1:54.09 | |||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 38.61 | 2:32.70 | |||||||
8 | Herlev Talent 3 | 2006 | 2:32.92 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Kristine Dupont | 2007 | 38.57 | 38.57 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 38.47 | 1:17.04 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 39.36 | 1:56.40 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 36.52 | 2:32.92 | |||||||
9 | Vest Girlzzzz | 2007 | 2:34.15 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:32.00 | |||||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 39.38 | 1:18.44 | |||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 39.47 | 1:57.91 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 36.24 | 2:34.15 | |||||||
10 | Sigma Piger 2 | 2007 | 2:35.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.00 | |||||||||
Karla Rekling | 2008 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 36.67 | 1:15.69 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 39.27 | 1:54.96 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 40.67 | 2:35.63 | |||||||
11 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | 2:47.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:48.26 | |||||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 44.43 | 1:20.92 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 40.68 | 2:01.60 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 45.73 | 2:47.33 | |||||||
12 | Kvik Piger 2 | 2006 | 2:52.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.00 | |||||||||
Emma Andersen | 2007 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 47.41 | 1:28.33 | |||||||
Ingrid Ellehøj | 2007 | 44.51 | 2:12.84 | |||||||
Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 39.19 | 2:52.03 | |||||||
13 | Herlev Talent 4 | 2006 | 3:14.58 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Helena Honore | 2007 | 43.72 | 43.72 | |||||||
Siri Lauth | 2007 | 1:02.15 | 1:45.87 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 45.24 | 2:31.11 | |||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 43.47 | 3:14.58 | |||||||
14 | Vest Mini-Piger | 2008 | 3:48.20 | |||||||
Vest-Brøndby | 4:00.00 | |||||||||
Luka Revitz | 2008 | 59.20 | 59.20 | |||||||
Sarah Kjær Jensen | 2008 | 54.44 | 1:53.64 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 59.33 | 2:52.97 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 55.23 | 3:48.20 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Junior Piger | 2001 | 1:57.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 30.98 | 1:00.50 | |||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 29.47 | 1:29.97 | |||||||
Sarah Birch Missing | 2001 | 27.52 | 1:57.49 | |||||||
2 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | 1:59.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.47 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 31.95 | 1:02.14 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.18 | 1:31.32 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.51 | 1:59.83 | |||||||
3 | Vg17 Senior Piger | 1996 | 2:00.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.06 | 59.57 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 30.59 | 1:30.16 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 29.92 | 2:00.08 | |||||||
4 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 2:06.84 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:07.11 | |||||||||
Julie Dahl | 2004 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.27 | 1:04.31 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.84 | 1:36.15 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 30.69 | 2:06.84 | |||||||
5 | Gsc Piger Ældste | 2005 | 2:08.78 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.56 | |||||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 32.11 | 1:05.21 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.83 | 1:36.04 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 32.74 | 2:08.78 | |||||||
6 | Herlev Talent 1 | 2005 | 2:15.01 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 1:39.86 | 2:15.01 | |||||||
Signe Eie | 2005 | |||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 2:15.01 | 2:15.01 | |||||||
7 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 2:15.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:23.67 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.94 | 1:06.07 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 38.18 | 1:44.25 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 31.36 | 2:15.61 | |||||||
8 | Gsc Piger Yngste | 2004 | 2:16.06 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.31 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 34.69 | 1:03.70 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.96 | 1:40.66 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 35.40 | 2:16.06 | |||||||
- | Vest Årgang Piger 1 | 2002 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:22.51 | |||||||||
Rikke Therp | 2006 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 36.62 | 1:10.66 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 34.17 | 1:44.83 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge | 2006 | 2:07.42 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.00 | |||||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 31.88 | 1:05.33 | |||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 31.72 | 1:37.05 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 30.37 | 2:07.42 | |||||||
2 | Hovedstadens Kongerejer | 2005 | 2:11.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.70 | |||||||||
Matthias Slot | 2005 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 34.02 | 1:06.64 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 34.66 | 1:41.30 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 29.90 | 2:11.20 | |||||||
3 | Herlev Knægte 2 | 2005 | 2:11.39 | |||||||
Herlev Svømning | 2:00.42 | |||||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 34.73 | 1:04.76 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.55 | 1:40.31 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 31.08 | 2:11.39 | |||||||
4 | Hovedstadens Spækhuggere | 2005 | 2:11.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.70 | |||||||||
Tristan Jensen | 2006 | 34.69 | 34.69 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 29.94 | 1:04.63 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 33.40 | 1:38.03 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 33.66 | 2:11.69 | |||||||
5 | Vest Årgang Drenge 1 | 2005 | 2:11.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:13.79 | |||||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 33.27 | 1:08.42 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 32.07 | 1:40.49 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 31.47 | 2:11.96 | |||||||
6 | Gsk Helte 1 | 2005 | 2:13.43 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:16.56 | |||||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 34.61 | 1:09.26 | |||||||
Anders Thøgersen | 2005 | 30.85 | 1:40.11 | |||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 33.32 | 2:13.43 | |||||||
7 | Gsc Drenge Yngste | 2005 | 2:17.47 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.21 | |||||||||
Anders Junker | 2005 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 32.71 | 1:05.87 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 35.43 | 1:41.30 | |||||||
Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 36.17 | 2:17.47 | |||||||
8 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 2:21.36 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.04 | |||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 34.73 | 1:10.30 | |||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 35.77 | 1:46.07 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 35.29 | 2:21.36 | |||||||
9 | Vest Årgang Drenge 2 | 2006 | 2:23.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:11.90 | |||||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 34.20 | 34.20 | |||||||
August Thygesen | 2007 | 43.32 | 1:17.52 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 32.57 | 1:50.09 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 33.49 | 2:23.58 | |||||||
10 | Gsk Helte 2 | 2006 | 2:25.35 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
Kasper Jægerskou | 2006 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Anton Serizawa | 2006 | 36.13 | 1:13.54 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 35.27 | 1:48.81 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 36.54 | 2:25.35 | |||||||
11 | Kvik Drenge 2 | 2005 | 2:27.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.50 | |||||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Emil Espinoza | 2006 | 35.53 | 1:11.55 | |||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 37.07 | 1:48.62 | |||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 38.46 | 2:27.08 | |||||||
12 | Kvik Drenge 3 | 2005 | 2:35.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.65 | |||||||||
Otto Cairo | 2007 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 38.69 | 1:14.06 | |||||||
Alexander Brink | 2005 | 39.59 | 1:53.65 | |||||||
Philip Schou Christiansen | 2006 | 41.79 | 2:35.44 | |||||||
13 | Vest Rip, Rap & Rup | 2007 | 2:43.99 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:44.40 | |||||||||
Peter Damsø | 2007 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 41.79 | 1:23.48 | |||||||
Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 38.93 | 2:02.41 | |||||||
Matil Kelm | 2007 | 41.58 | 2:43.99 | |||||||
14 | Herlev Talent 1 | 2005 | 2:54.48 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Storm Bargmann | 2007 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 45.97 | 1:23.55 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 40.19 | 2:03.74 | |||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 50.74 | 2:54.48 | |||||||
15 | Herlev Talent 2 | 2005 | 3:15.17 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 43.94 | 1:30.33 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 49.30 | 2:19.63 | |||||||
Thomas Rønne | 2009 | 55.54 | 3:15.17 | |||||||
16 | Vest Mini-Drenge | 2007 | 3:39.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:50.00 | |||||||||
Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 57.55 | 1:41.51 | |||||||
Noah Nygaard | 2008 | 1:07.81 | 2:49.32 | |||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 49.91 | 3:39.23 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Senior Herrer | 1998 | 1:42.25 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:45.00 | |||||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 25.31 | 51.12 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.76 | 1:17.88 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 24.37 | 1:42.25 | |||||||
2 | Vg17 Junior Herrer | 1999 | 1:44.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:50.00 | |||||||||
Lucas Jensen | 2001 | 26.49 | 26.49 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 27.39 | 53.88 | |||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 25.79 | 1:19.67 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 24.97 | 1:44.64 | |||||||
3 | Herlev Knægte 1 | 2002 | 1:50.36 | |||||||
Herlev Svømning | 1:52.42 | |||||||||
Altin Misimi | 2002 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 28.21 | 54.57 | |||||||
Erik Li | 2003 | 28.16 | 1:22.73 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 27.63 | 1:50.36 | |||||||
4 | Frederikssund Drenge 1 | 1999 | 1:51.14 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 26.78 | 26.78 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 30.24 | 57.02 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.37 | 1:26.39 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 24.75 | 1:51.14 | |||||||
5 | Vg17 Gsk Drenge | 2003 | 1:58.14 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:01.40 | |||||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 31.51 | 1:01.17 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 30.32 | 1:31.49 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 26.65 | 1:58.14 | |||||||
6 | Vg17 Vest Drenge | 2003 | 1:58.42 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:01.48 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 29.61 | 29.61 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 34.59 | 1:04.20 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 26.95 | 1:31.15 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.27 | 1:58.42 | |||||||
7 | Gsc Drenge Ældste | 2003 | 2:07.04 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.40 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 30.24 | 30.24 | |||||||
William Leth | 2004 | 32.53 | 1:02.77 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 30.73 | 1:33.50 | |||||||
Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 33.54 | 2:07.04 | |||||||
8 | Frederikssund Drenge 2 | 2003 | 2:16.48 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Marcus Appel | 2003 | 33.24 | 1:09.16 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 36.79 | 1:45.95 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 30.53 | 2:16.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:23 |