2019-06-19   03:51:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup    Udskriftsdato  20 januar 2018   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 januar 2018         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Marie Frederiksen  2008              43.89   
  Herlev Svømning  41.50                 
Siena Serizawa  2008              48.07   
  Glostrup Svømmeklub  46.09                 
Cecilie Jakobsen  2008              51.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Flora Rebecca Profeta  2008              51.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
Freja Kobbernagel  2008              52.18   
  Vest-Brøndby  51.35                 
Emma de Palo-Jonas  2008              1:00.01   
  Vest-Brøndby  1:00.68                 
Eleonora Marsner  2009              1:01.76   
  Herlev Svømning                   
Zenia Englund  2008              DSQ  Asynk. ben eft start 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.57                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006              32.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.75                 
Emma Hansen  2007              35.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.81                 
Sofie Amalie Krag  2006              36.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.24                 
Kamma Rasmussen  2006              36.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.47                 
Zoe Overby Traberg  2006              36.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.18                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007              37.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.12                 
Mathilde Møller  2007              37.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.36                 
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006              38.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.60                 
Rikke Therp  2006              38.16   
  Vest-Brøndby  47.52                 
10  Katharina Beyer Hansen  2006              38.30   
  Glostrup Svømmeklub  37.48                 
11  Laura Pedersen  2007              39.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.52                 
12  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007              39.49   
  Sigma Swim Birkerød  38.64                 
13  Ellen Simoni Alfast  2006              39.95   
  Herlev Svømning  40.06                 
14  Maria Kjer Rasmussen  2007              40.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.03                 
15  Laura Jørgensen  2007              42.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.74                 
16  Asta Hindborg  2007              43.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.09                 
17  Mathilde Johansen  2007              45.25   
  Glostrup Svømmeklub  45.97                 
18  Sofija Rønne  2006              45.30   
  Herlev Svømning  44.63                 
19  Frederikke Fisker Jensen  2006              45.75   
  Herlev Svømning  49.51                 
20  Kristine Dupont  2007              45.95   
  Herlev Svømning  45.12                 
21  Liv Waag Kallesøe  2006              46.65   
  Herlev Svømning  47.30                 
22  Karoline Dahl Lewinsky  2006              46.81   
  Herlev Svømning  48.66                 
23  Hannah Bjerg Hagens  2007              48.34   
  Vest-Brøndby  48.62                 
24  Sophie Harborg Fuchs  2007              50.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.73                 
25  Frederikke Vesth  2007              51.68   
  Vest-Brøndby  54.17                 
26  Ella Kjærebye  2007              53.27   
  Glostrup Svømmeklub  54.63                 
27  Helena Honore  2007              53.45   
  Herlev Svømning  54.78                 
28  Mie Bysand  2007              54.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.90                 
29  Agnes Højsteen  2007              56.58   
  Vest-Brøndby  56.72                 
30  Katharina Zobel  2007              57.92   
  Herlev Svømning                   
31  Siri Lauth  2007              58.57   
  Herlev Svømning                   
32  Sigrún Birgisdottir  2007              1:08.71   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Ingeborg Fleron Qvant  2007              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.34                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004              31.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.90                 
Nikoline Marie Lange  2005              31.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.94                 
Viktoria Freja Sørensen  2004              31.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.63                 
Anne Sofie Devantier  2004              32.81   
  Vest-Brøndby  32.20                 
Selma V Studnitz Andersen  2005              34.39   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.97                 
Lykke Gøttrup Jensen  2004              35.26   
  Vest-Brøndby  35.06                 
Ella Gohr Metz  2005              35.83   
  Vest-Brøndby  35.38                 
Freya Ry Nielsen  2005              35.84   
  Glostrup Svømmeklub  36.09                 
Josefine Staudt  2005              35.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.09                 
10  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004              37.07   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.12                 
11  Line Pedersen  2005              40.79   
  Glostrup Svømmeklub  39.29                 
12  Emma Margrethe Audelin  2005              50.24   
  Herlev Svømning                   
Mathilde U. Thorborg  2005              DNS   
  Vest-Brøndby  42.52                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Birch Missing  2001              30.43   
  Vest-Brøndby  28.48                 
Emilie Larsen  2001              30.83   
  Vest-Brøndby  29.78                 
Natascha Bonnén Sjøgren  2000              31.65   
  Vest-Brøndby  30.60                 
Emma Mikkelsen  2001              31.90   
  Vest-Brøndby  32.17                 
Amalie V. Sørensen  2002              33.87   
  Vest-Brøndby  32.55                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  20 januar 2018 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark