2020-04-08   01:43:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyresö Knatte

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Tyresö Knatte    Utskriftsdatum  17 februari 2018   
  Tävlingsort  Tyresö    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Tyresö SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2018         
 
 
Gren 7, 100m Medley FL -12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap    36.57        1:21.99   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    39.92        1:22.20   
Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun    39.24        1:24.79   
Nadja Travar  2007  Södertörns Simsällskap    41.57        1:28.31   
Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun    41.33        1:28.92   
Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap    40.78        1:29.15   
Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun    42.03        1:29.57   
Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.26        1:30.33   
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap    41.67        1:30.42   
10  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    43.61        1:31.17   
11  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap    41.73        1:31.28   
12  Hanna Melander  2007  Väsby Simsällskap    43.33        1:32.44   
13  Mathilda Wilsson  2007  Södertörns Simsällskap    41.31        1:33.08   
14  Tina Jansen  2006  Södertörns Simsällskap    44.82        1:33.82   
15  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun    43.51        1:34.63   
16  Lea Rodin  2006  Simklubben Neptun    42.30        1:35.23   
17  Vera Duhlin  2007  Södertörns Simsällskap    42.98        1:35.46   
18  Alicia Aalo  2007  Södertörns Simsällskap    44.71        1:35.56   
19  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap    44.52        1:36.28   
20  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    44.91        1:36.74   
21  Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun    44.14        1:37.27   
22  Tuva Wiktor Jarefors  2006  Södertörns Simsällskap    45.36        1:37.58   
23  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb    45.55        1:38.49   
24  Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap    48.78        1:39.34   
25  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb    48.69        1:39.59   
26  Malva Lundberg  2007  Södertörns Simsällskap    46.94        1:39.94   
27  Hanna Areblad  2007  Väsby Simsällskap    47.01        1:39.96   
28  Linnea Farrar  2006  Simklubben Neptun    47.63        1:40.03   
29  Emma Johanson  2008  Södertörns Simsällskap    49.18        1:40.33   
30  Frida Forsmark  2008  Simklubben Neptun    46.71        1:40.56   
31  Thea Hollén  2007  Södertörns Simsällskap    46.71        1:40.82   
32  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap    48.65        1:41.17   
33  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun    48.50        1:41.94   
33  Wilma Söderlind  2007  Tyresö Simsällskap    49.45        1:41.94   
35  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap    48.43        1:42.09   
36  Teresa Giocoli  2007  Södertörns Simsällskap    47.46        1:42.62   
37  Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap    46.68        1:43.17   
38  Lina Thunvall  2008  Ösmo Simsällskap    49.65        1:43.31   
39  Yasmin Achahbar  2008  Södertörns Simsällskap    50.64        1:43.32   
40  Signe Mueller  2007  Simklubben Neptun    49.42        1:45.53   
41  Hilma Stenbeck  2008  Simklubben Neptun    51.51        1:45.66   
42  Emilia Lindberg  2010  Södertörns Simsällskap    48.87        1:45.81   
43  Julia Lundgren  2007  Simklubben Neptun    49.91        1:46.02   
44  Felicia Berg  2007  Simklubben Neptun    50.14        1:46.07   
45  Lovis Carltoft  2008  Simklubben Neptun    49.80        1:48.63   
46  Fanny Lidegran  2008  Simklubben Neptun    50.68        1:48.65   
47  Olivia Strömberg  2007  Simklubben Neptun    52.49        1:49.11   
48  Elise Karlsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb    50.78        1:49.58   
49  Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun    52.88        1:49.64   
50  Stella Burman Kindgren  2008  Simklubben Neptun    51.30        1:49.70   
51  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap    53.52        1:50.73   
52  Hedvig Duit  2008  Simklubben Neptun    48.50        1:50.85   
53  Amanda Rosborg  2008  Ösmo Simsällskap    57.72        1:52.14   
54  Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun    54.64        1:52.23   
55  Alicia Lundberg  2009  Södertörns Simsällskap    55.39        1:52.59   
56  Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun    49.74        1:53.00   
57  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb    55.18        1:53.27   
58  Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap    54.94        1:53.50   
59  Sejla Dacic  2009  Södertörns Simsällskap    55.97        1:53.59   
60  Stella Ahlström  2007  Simklubben Neptun    56.93        1:54.65   
61  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun    1:01.16        1:55.87   
62  Mänel Messaoud  2008  Södertörns Simsällskap    56.91        1:56.40   
63  Elsa Ericsson  2008  Simklubben Neptun    54.18        1:56.75   
64  Malva Sjödahl  2009  Simklubben Neptun    54.34        1:57.53   
65  Rebecka Rang  2006  Väsby Simsällskap    53.70        1:57.91   
66  Mildred Holmberg  2007  Stockholms Kappsimningsklubb    56.55        2:01.50   
Alicia Dahlberg  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
Alva Zander  2006  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Amy Sterby  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 februari 2018 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner