Results for Jöns Svanbergsimmet 50m 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 50m | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 maj 2018 |
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Mariebergs.com |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 39.44 | 1:24.55 | |||||
2 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.14 | 1:28.04 | |||||
3 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 43.28 | 1:32.33 | |||||
4 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.73 | 1:35.01 | |||||
5 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.49 | 1:36.98 | |||||
6 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 47.26 | 1:39.27 | |||||
7 | Tage Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.37 | 1:39.81 | |||||
8 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.14 | 1:40.70 | |||||
9 | Ludvig Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.73 | 1:41.84 | |||||
10 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 49.71 | 1:44.17 | |||||
11 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.71 | 1:46.65 | |||||
12 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.75 | 1:47.45 | |||||
13 | Adam Wahlberg | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.07 | 1:49.28 | |||||
14 | Edvin Pitic | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.97 | 1:50.18 | |||||
15 | Gabriel Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.65 | 1:50.58 | |||||
16 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 52.04 | 1:51.20 | |||||
17 | Martin Johnsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.47 | 1:51.80 | |||||
18 | Joa Metsola | 2005 | Ålands Simförening | 52.57 | 1:52.98 | |||||
19 | Stig Larsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.34 | 1:58.48 | |||||
20 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 58.88 | 2:00.59 | |||||
21 | Johannes Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:01.22 | 2:04.07 | |||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Mariebergs.com |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | 33.17 | 1:09.37 | |||||
2 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.30 | 1:14.86 | |||||
3 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.32 | 1:15.56 | |||||
4 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 36.63 | 1:16.41 | |||||
5 | Melker Rosengren | 2003 | Gävle Simsällskap | 35.76 | 1:18.18 | |||||
6 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.73 | 1:19.35 | |||||
7 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.27 | 1:20.34 | |||||
8 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.19 | 1:20.65 | |||||
9 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.76 | 1:20.66 | |||||
10 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.71 | 1:20.67 | |||||
11 | Hannes Olin | 2003 | Ålands Simförening | 39.96 | 1:25.24 | |||||
12 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.10 | 1:25.30 | |||||
13 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.80 | 1:26.94 | |||||
14 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 41.58 | 1:27.52 | |||||
15 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.73 | 1:27.78 | |||||
16 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.05 | 1:27.94 | |||||
17 | Samuel Delvenne | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.24 | 1:28.01 | |||||
18 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 41.54 | 1:28.67 | |||||
19 | Wilhelm Sundström | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.31 | 1:33.51 | |||||
20 | Martin Riljak | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.72 | 1:36.20 | |||||
21 | Einar Melin | 2004 | Ålands Simförening | 45.89 | 1:38.00 | |||||
22 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 48.79 | 1:45.63 | |||||
- | Nils Lysén | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 2014 år |
Sponsor: Mariebergs.com |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.01 | 1:08.53 | |||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.72 | 1:10.02 | |||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.89 | 1:11.07 | |||||
4 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 33.61 | 1:11.36 | |||||
5 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.03 | 1:12.15 | |||||
6 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.48 | 1:12.74 | |||||
7 | Nils Schönberg | 1989 | Borlänge Simsällskap | 32.54 | 1:12.75 | |||||
8 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.26 | 1:13.24 | |||||
9 | Andreas Persson | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.62 | 1:13.29 | |||||
10 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.43 | 1:13.58 | |||||
11 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 34.26 | 1:13.79 | |||||
12 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.99 | 1:14.11 | |||||
13 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 33.85 | 1:15.01 | |||||
14 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.08 | 1:20.24 | |||||
15 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 37.92 | 1:20.97 | |||||
16 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.35 | 1:23.12 | |||||
17 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 38.64 | 1:23.44 | |||||
18 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.01 | 1:24.78 | |||||
19 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.69 | 1:25.01 | |||||
20 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.52 | 1:25.55 | |||||
21 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.68 | 1:26.67 | |||||
22 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.54 | 1:28.01 | |||||
23 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.62 | 1:32.15 | |||||
24 | Leo Sun | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.01 | 1:45.61 | |||||
- | Oscar Sandahl | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 maj 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |