2018-11-18   03:41:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Yngre 25 m 2010

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30/1 Klockan 08.30 (Insim Kl. 07.15)

Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  NUSS-yngre (25m) 2010    Utskriftsdatum  30 januari 2010   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Örebro Simallians         
 
 
Gren 14, 200m Medley Flickor 12, Finaler 
NUSS-Rekord: Ellen Olsson, SK Triton, 2:35.50, 2007 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    38.22  1:19.71  2:05.61    2:43.27   
Emma Bergqvist  1998  Linköpings Allmänna SS    35.77  1:17.86  2:09.63    2:48.18   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.56  1:27.17  2:17.62    2:55.76   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    40.34  1:25.18  2:17.18    2:56.68   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.63  1:24.09  2:16.42    2:57.40   
Elin Elm  1998  Linköpings Allmänna SS    37.43  1:24.60  2:19.18    2:58.11   
Emma Magnusson  1998  Linköpings Allmänna SS    40.71  1:25.58  2:18.92    2:59.56   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.92  1:24.55  2:18.37    3:01.61   
Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.30  1:29.65  2:21.83    3:02.33   
10  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.66  1:29.45  2:23.55    3:02.99   
11  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    43.16  1:30.39  2:25.69    3:06.56   
12  Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    41.04  1:31.19  2:25.83    3:06.82   
13  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    45.05  1:30.44  2:26.17    3:07.05   
14  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    44.02  1:29.93  2:24.69    3:09.64   
15  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    42.83  1:31.89  2:28.96    3:09.74   
16  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    42.32  1:37.56  2:30.09    3:10.43   
17  Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    42.81  1:32.80  2:30.10    3:10.59   
18  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    41.54  1:34.72  2:31.16    3:14.31   
19  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    42.74  1:32.61  2:33.32    3:15.99   
20  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.63  1:33.73  2:32.84    3:18.14   
21  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    46.51  1:41.37  2:35.94    3:21.52   
22  Moa Wikström  1998  Jönköpings Simsällskap    48.57  1:46.48  2:40.78    3:28.73   
Erica Pedersen  1998  Simklubben Elfsborg            DNS   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  30 januari 2010 
Licensierad till: Örebro Simallians  Utskriftstid  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner