2019-11-20   03:43:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarena Race 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 24/3 Klockan 10.00 (Insim kl 08.30)

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Aquarena Race 2018    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Widen  1999    416          32.64   
  Österby Simsällskap  32.06                 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    538          29.96   
  Söderhamns Simsällskap  29.33                 
Clara Florén  2002    407          32.89   
  Gävle Simsällskap  32.55                 
Maja Nilsson  2003    381          33.61   
  Gävle Simsällskap  35.34                 
Victoria Flyman  2003    363          34.15   
  Söderhamns Simsällskap  33.08                 
Anna Jönsson  2003    330          35.25   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.39                 
Emelie Wijker  2003    277          37.38   
  Gävle Simsällskap  36.76                 
Johanna Engberg  2003    270          37.71   
  Rättviks simförening  37.96                 
Maja Wikström  2002    248          38.78   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.66                 
Tyra Olsson  2003    239          39.27   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.18                 
10  Alva Olsson  2003    238          39.31   
  Gävle Simsällskap  40.73                 
11  Elina Widén  2003    230          39.77   
  Gimo Simsällskap  39.29                 
12  Maja Edring  2002    215          40.67   
  Gävle Simsällskap  40.17                 
13  Emilia Nordin  2003    152          45.60   
  Hedemora Simsällskap  46.34                 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Florén  2004    477          31.19   
  Gävle Simsällskap  30.97                 
Clara Bergh  2004    448          31.85   
  Söderhamns Simsällskap  31.41                 
Helmi Swanson  2004    441          32.01   
  Gävle Simsällskap  31.61                 
Lisa Löf  2004    426          32.40   
  Gävle Simsällskap  33.63                 
Tuva Blomdahl  2004    388          33.40   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.03                 
Tyra Strömbom  2004    387          33.44   
  Hudiksvalls Simsällskap  33.87                 
Juni Rogström  2004    384          33.54   
  Gävle Simsällskap  34.61                 
Saga Boråker  2004    368          34.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.77                 
Filippa Eklund  2004    358          34.33   
  Söderhamns Simsällskap  33.50                 
10  Matilda Nilsson  2004    328          35.33   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.11                 
11  Moa Kvarnlöf  2004    313          35.87   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.73                 
12  Hanna Stolt  2004    311          35.95   
  Gävle Simsällskap  37.62                 
13  Vilma Hjertberg  2004    279          37.30   
  Gävle Simsällskap  39.16                 
14  Linnea Engström  2004    265          37.91   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  39.03                 
15  Vilma Herthelius  2005    256          38.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.09                 
16  Clara Kroon Anderberg  2004    234          39.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.54                 
17  Ebba-Lotta Staaf  2004    227          39.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.77                 
18  Elena Mortazavi  2004    215          40.66   
  Borlänge Simsällskap  39.99                 
19  Lisa Holfve  2005    191          42.29   
  Gävle Simsällskap  41.20                 
20  Iza Johansson  2005    185          42.76   
  Gävle Simsällskap  45.41                 
21  Karin Molin  2004    182          42.95   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
22  Maija Andersson  2005    178          43.32   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  44.61                 
23  Agnes Sundqvist  2005    159          45.00   
  Söderhamns Simsällskap  45.93                 
24  Tekle Batsikadze  2005    154          45.48   
  Gävle Simsällskap  46.55                 
25  Nellie Edbom Wounder  2005    147          46.10   
  Sundsvalls Simsällskap  50.54                 
26  Karolina Karlsson  2004    124          48.89   
  Hedemora Simsällskap  49.30                 
27  Fanny Karlsson  2004    107          51.26   
  Gävle Simsällskap  53.42                 
Allis Bülow  2005              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Ida Furuström  2005              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Stefanovic  2006    399          33.10   
  Bollnäs Simsällskap  32.59                 
Agnes Edvinsson  2006    356          34.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.09                 
Isabelle Nilsson  2007    267          37.83   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.01                 
Nike Norlander  2007    222          40.22   
  Sundsvalls Simsällskap  39.86                 
Kajsa Burman  2007    217          40.55   
  Sundsvalls Simsällskap  40.25                 
Saga Andersson  2006    208          41.10   
  Söderhamns Simsällskap  42.20                 
Alva Sjödin  2006    185          42.76   
  Sundsvalls Simsällskap  47.73                 
Hillevi Östlund  2007    171          43.92   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.19                 
Emma Mossnelid  2006    159          45.00   
  Söderhamns Simsällskap  44.31                 
10  Emelie Runarsson  2006    154          45.46   
  Söderhamns Simsällskap  45.34                 
11  Alma Persson  2006    142          46.70   
  Sollefteå Allmänna Simsällskap  45.69                 
12  Elsa Harnesk  2007    131          47.89   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.11                 
13  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006    117          49.71   
  Hedemora Simsällskap  51.62                 
14  Märta Karlsson  2007    117          49.83   
  Söderhamns Simsällskap  51.43                 
15  Tilde Sjöberg  2006    110          50.75   
  Sundsvalls Simsällskap  44.72                 
16  Stina Hedlund Loman  2006    99          52.56   
  Gävle Simsällskap  59.30                 
17  Evelina Lemon  2006    72          58.39   
  Borlänge Simsällskap  47.67                 
18  Anna-Klara Sundström  2007    72          58.43   
  Njurunda Simsällskap  57.79                 
19  Emilia Sundholm  2007    48          1:07.07   
  Njurunda Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner