2019-11-16   01:38:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Vanhala  2008    132          47.15   
  Oulun Uinti 1906  48.26                 
Paavo Kilpeläinen  2008    105          50.88   
  Oulun Uinti 1906  49.15                 
Leevi Hietikko-Kaukola  2008    92          53.07   
  Brahean Uimarit - Lieksa  54.04                 
Konsta Hiltunen  2009    85          54.55   
  Hyvinkään Uimaseura  59.02                 
Veikka Palo  2009    78          56.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
Niilo Kerkkänen  2009    60          1:01.40   
  Joensuun Uimaseura                   
Ate Tuhkanen  2009    54          1:03.55   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    167          43.65   
  Kajaanin Uimaseura  47.34                 
Lauri Juvonen  2007    155          44.73   
  Kuopion Uimaseura  46.27                 
Oskari Hakkarainen  2007    149          45.29   
  Swimming Club Vuokatti  45.14                 
Tuukka Orre  2007    145          45.66   
  Kajaanin Uimaseura  45.45                 
Jesse Koskinen  2006    145          45.74   
  Kemin Työväen Uimarit  44.85                 
Rasmus Kinnunen  2007    138          46.48   
  Kemin Työväen Uimarit  45.33                 
Tuomo Strömmer  2007    133          47.04   
  Kempeleen Pyrintö  49.20                 
Leevi Väyrynen  2007    131          47.27   
  Oulun Uinti 1906  47.72                 
Nuutti Kerkkänen  2007    127          47.74   
  Joensuun Uimaseura  45.14                 
10  Topias Partinen  2007    125          47.96   
  Joensuun Uimaseura  46.81                 
11  Niko Kumpulainen  2007    120          48.67   
  Oulun Uinti 1906  48.91                 
12  Nicky Rajala  2007    118          48.93   
  Kokkolan Uimaseura  48.76                 
13  Joonas Keränen  2007    109          50.30   
  Oulun Uinti 1906  49.21                 
14  Aapo Mononen  2007    103          51.12   
  Joensuun Uimaseura  51.48                 
15  Lauri Junttari  2007    101          51.60   
  Kemin Työväen Uimarit  49.03                 
16  Heikki Tuhkanen  2007    99          51.82   
  Brahean Uimarit - Lieksa  55.74                 
17  Veeti Palo  2007    97          52.29   
  Kempeleen Pyrintö  55.66                 
18  Julius Katajaharju  2007    92          53.14   
  Oulun Uinti 1906  54.37                 
19  Joona Anttila  2006    65          59.52   
  Nivalan Saukot  56.59                 
20  Riku Keskiaho  2006    57          1:02.21   
  Oulun Uinti 1906                   
Eduard Chirica  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  47.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    231          39.17   
  Joensuun Uimaseura  40.41                 
Mikko Karjalainen  2004    228          39.33   
  Kokkolan Uimaseura  40.12                 
Joel Paukkonen  2004    226          39.42   
  Kuopion Uimaseura  39.17                 
Roni Heikkinen  2005    223          39.61   
  Oulun Uinti 1906  39.49                 
Jere Heikkilä  2004    216          40.02   
  Kempeleen Pyrintö  41.08                 
Topi Fordell  2005    209          40.47   
  Swimming Club Vuokatti  40.28                 
Tuomas Orre  2005    208          40.52   
  Kajaanin Uimaseura  45.42                 
Aleksi Hämäläinen  2004    204          40.81   
  Joensuun Uimaseura  40.68                 
Aapo Karjalainen  2004    200          41.09   
  Kajaanin Uimaseura  41.61                 
10  Erblin Latifi  2005    196          41.38   
  Oulun Uinti 1906  40.37                 
11  Lassi Lahtinen  2004    191          41.68   
  Kokkolan Uimaseura  41.50                 
12  Lauri Siurua  2005    166          43.74   
  Oulun Uinti 1906  39.76                 
13  Antti Ylönen  2005    157          44.52   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
14  Nikolay Loginov  2004    155          44.66   
  Joensuun Uimaseura  41.79                 
15  Veeti Kela  2004    155          44.74   
  Kajaanin Uimaseura  42.69                 
16  Aatu Mäkinen  2005    127          47.81   
  Nivalan Saukot  48.44                 
17  Onni Salonen  2005    120          48.68   
  Swimming Club Vuokatti  52.74                 
18  Aleksi Peltosaari  2004    67          59.02   
  Nivalan Saukot                   
19  Sampo Jylhä  2005    61          1:00.95   
  Oulun Uinti 1906  1:05.00                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Ihalainen  1996    581          28.80   
  Kuopion Uimaseura  28.17                 
Akseli Kontiainen  2002    532          29.66   
  Joensuun Uimaseura  29.40                 
Hugo Mattola  2001    461          31.11   
  Kokkolan Uimaseura  30.93                 
Ville Hämäläinen  2002    392          32.84   
  Kuopion Uimaseura  32.87                 
Aksel Kansanniva  2000    344          34.29   
  Kuopion Uimaseura  33.95                 
Benjamin Evans  2003    337          34.53   
  Swimming Club Vuokatti  34.58                 
Elias Juntunen  2002    331          34.75   
  Kempeleen Pyrintö  34.29                 
Herman Salmela  2003    312          35.43   
  Nivalan Saukot                   
Elmo Arvo  2003    297          36.02   
  Kokkolan Uimaseura  39.92                 
10  Johannes Heikkinen  2001    292          36.20   
  Joensuun Uimaseura  37.47                 
11  Julius Paukkonen  2002    269          37.21   
  Kuopion Uimaseura  37.43                 
12  Otto Mikkonen  2003    249          38.19   
  Joensuun Uimaseura  38.33                 
13  Leevi Sipilä  2003    238          38.74   
  Kempeleen Pyrintö  40.02                 
14  Tero Tuhkanen  1977    236          38.89   
  Brahean Uimarit - Lieksa  38.13                 
15  Väinö Hiltunen  2001    211          40.37   
  Joensuun Uimaseura  38.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  17:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner