2019-12-05   21:58:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden Kevätuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Schroderus  2006    247  40.72        1:22.70   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.33                 
                     
Herkko Haussalo  2006    182  45.47        1:31.49   
  Oulun Lohet                   
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    174  46.23        1:32.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:37.67                 
                     
Aatos Karttunen  2006    149  47.17        1:37.97   
  Kuopion Uimaseura  1:36.42                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    147  47.93        1:38.20   
  Oulun Uinti 1906  1:38.27                 
                     
Jesse Koskinen  2006    145  49.06        1:38.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:38.56                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    138  48.76        1:40.37   
  Kemin Työväen Uimarit  1:37.15                 
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    136  48.99        1:40.84   
  Oulun Uinti 1906  1:38.62                 
                     
Eduard Chirica  2007    126  49.59        1:43.43   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Tuomo Strömmer  2007    126  52.29        1:43.53   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.88                 
                     
11  Nicky Rajala  2007    116  51.97        1:46.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.07                 
                     
12  Uuri Ranz  2006    111  52.38        1:47.81   
  Kuopion Uimaseura  1:47.41                 
                     
13  Veeti Palo  2007    98  54.31        1:52.29   
  Kempeleen Pyrintö  1:58.92                 
                     
14  Kaapo Mättö  2006    93  57.03        1:54.31   
  Kuopion Uimaseura  1:56.36                 
                     
15  Veikka Palo  2009    79  58.23        2:00.95   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Joona Anttila  2006              DSQ  50m 
  Nivalan Saukot                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Kalle Pesälä  2006              DSQ  50m 
  Kempeleen Pyrintö  1:24.79                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lauri Junttari  2007              DSQ  50m 
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Onni Lehtimäki  2006              DSQ  50m 
  Kuopion Uimaseura  1:32.18                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    357  36.89        1:13.17   
  Kempeleen Pyrintö  1:15.47                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    216  42.25        1:26.44   
  Joensuun Uimaseura  1:26.09                 
                     
Erblin Latifi  2005    211  43.57        1:27.18   
  Oulun Uinti 1906  1:24.62                 
                     
Artturi Väänänen  2005    209  42.93        1:27.42   
  Oulun Uinti 1906  1:28.23                 
                     
Roni Heikkinen  2005    206  42.56        1:27.88   
  Oulun Uinti 1906  1:24.98                 
                     
Lauri Siurua  2005    201  42.62        1:28.54   
  Oulun Uinti 1906  1:25.09                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    201  42.52        1:28.63   
  Joensuun Uimaseura  1:31.28                 
                     
Konsta Kauppinen  2005    194  44.07        1:29.70   
  Joensuun Uimaseura  1:26.38                 
                     
Jasper Nupponen  2004    190  43.48        1:30.22   
  Kuopion Uimaseura  1:23.76                 
                     
10  Lassi Lahtinen  2004    189  44.90        1:30.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.79                 
                     
11  Tuomas Orre  2005    184  46.61        1:31.31   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.04                 
                     
12  Antti Ylönen  2005    172  44.83        1:33.22   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.79                 
                     
13  Veeti Kela  2004    171  45.05        1:33.48   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.61                 
                     
14  Janne Kultala  2005    170  43.62        1:33.64   
  Kuopion Uimaseura  1:38.28                 
                     
15  Nikolay Loginov  2004    147  46.84        1:38.41   
  Joensuun Uimaseura  1:36.01                 
                     
16  Elias Laukka  2005    141  48.64        1:39.56   
  Kempeleen Pyrintö  1:37.33                 
                     
17  Jimi Oksanen  2005    119  51.07        1:45.50   
  Kuopion Uimaseura  1:48.78                 
                     
18  Onni Salonen  2005    107  52.03        1:49.38   
  Swimming Club Vuokatti  1:57.82                 
                     
19  Pyry Pitkänen  2004    102  54.24        1:51.07   
  Kuopion Uimaseura  1:53.75                 
                     
 
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hugo Mattola  2001    462  33.06        1:07.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.64                 
                     
Ville Hämäläinen  2002    391  33.96        1:10.99   
  Kuopion Uimaseura  1:10.69                 
                     
Benjamin Evans  2003    369  35.67        1:12.40   
  Swimming Club Vuokatti  1:10.60                 
                     
Aksel Kansanniva  2000    336  36.40        1:14.70   
  Kuopion Uimaseura  1:15.47                 
                     
Herman Salmela  2003    278  1:19.54        1:19.54   
  Nivalan Saukot  1:21.96                 
                     
Eemeli Korhonen  2003    212  42.80        1:27.04   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.18                 
                     
Emil Tolvanen  2003    183  44.03        1:31.33   
  Kuopion Uimaseura  1:37.33                 
                     
Väinö Hiltunen  2001              DSQ  0m 
  Joensuun Uimaseura  1:23.95                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner