Results for Dronning Dorothea Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 612 | 31.59 | 1:07.18 | 1:44.02 | 2:21.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.52 | |||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 501 | 33.46 | 1:11.50 | 1:50.70 | 2:31.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.65 | |||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 421 | 36.35 | 1:16.75 | 1:58.32 | 2:40.68 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:29.67 | |||||||||
4 | Silas Bøjsen | 2002 | 400 | 36.80 | 1:18.44 | 2:01.03 | 2:43.46 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:40.31 | |||||||||
5 | Mikkel Riis | 2002 | 392 | 36.91 | 1:19.48 | 2:02.48 | 2:44.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.95 | |||||||||
6 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 321 | 40.25 | 1:25.16 | 2:11.53 | 2:55.80 | |||
Kolding SK | 3:06.72 | |||||||||
7 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 287 | 40.46 | 1:26.97 | 2:14.91 | 3:02.59 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:59.96 | |||||||||
8 | Simon Finch | 2002 | 237 | 43.03 | 1:33.12 | 2:24.54 | 3:14.60 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:17.81 | |||||||||
9 | Jon Sørensen | 2002 | 156 | 51.77 | 1:49.11 | 2:47.17 | 3:43.65 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | 435 | 35.98 | 1:16.46 | 1:58.06 | 2:38.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:41.44 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 328 | 38.42 | 1:22.04 | 2:07.39 | 2:54.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.94 | |||||||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | 313 | 40.38 | 1:25.78 | 2:12.01 | 2:57.44 | |||
Kolding SK | 3:07.40 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 292 | 41.03 | 1:27.53 | 2:15.23 | 3:01.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.07 | |||||||||
5 | Mikkel Nielsen | 2004 | 261 | 43.65 | 1:32.51 | 2:21.49 | 3:08.49 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:01.25 | |||||||||
6 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 247 | 43.52 | 1:32.51 | 2:22.51 | 3:12.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:12.43 | |||||||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 244 | 40.30 | 1:29.75 | 2:21.55 | 3:12.76 | |||
Kolding SK | 3:12.70 | |||||||||
8 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 184 | 48.62 | 1:44.30 | 2:39.09 | 3:31.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:28.01 | |||||||||
9 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 157 | 50.33 | 1:47.70 | 2:45.99 | 3:43.02 | |||
DeltaSwim | 3:54.19 | |||||||||
10 | Johannes Schick | 2003 | 130 | 52.07 | 1:52.58 | 2:53.96 | 3:57.78 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:48.67 | |||||||||
11 | Andreas Jensen | 2003 | 128 | 50.06 | 1:48.34 | 2:52.90 | 3:58.66 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | Jens Nielsen | 2003 | 109 | 58.11 | 2:04.28 | 3:09.15 | 4:11.97 | |||
Svømmeklubben Opnør | 4:09.23 | |||||||||
- | Bertram Krak | 2004 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:20.00 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 356 | 37.81 | 1:22.95 | 2:07.69 | 2:49.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:07.16 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 281 | 41.82 | 1:29.51 | 2:17.01 | 3:03.74 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:06.09 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 258 | 43.70 | 1:32.47 | 2:21.07 | 3:09.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.47 | |||||||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | 237 | 44.56 | 1:36.14 | 2:25.66 | 3:14.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.34 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 230 | 45.25 | 1:35.81 | 2:26.46 | 3:16.44 | |||
DeltaSwim | 3:33.47 | |||||||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 230 | 46.39 | 1:36.57 | 2:27.94 | 3:16.44 | |||
DeltaSwim | 3:50.10 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 213 | 46.59 | 1:37.68 | 2:30.43 | 3:21.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.99 | |||||||||
8 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 211 | 46.36 | 1:39.20 | 2:30.94 | 3:22.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.21 | |||||||||
9 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 210 | 46.47 | 1:39.16 | 2:32.19 | 3:22.50 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:27.68 | |||||||||
10 | Eskild N. Johannsen | 2006 | 192 | 48.57 | 1:41.94 | 2:36.07 | 3:28.68 | |||
Svømmeklubben Opnør | 3:35.61 | |||||||||
11 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 190 | 47.07 | 1:41.38 | 2:36.13 | 3:29.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:25.98 | |||||||||
12 | Tore Krogh | 2006 | 189 | 48.35 | 1:42.30 | 2:38.43 | 3:29.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.73 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 182 | 48.47 | 1:43.06 | 2:38.77 | 3:32.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:31.75 | |||||||||
14 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 175 | 48.40 | 1:42.49 | 2:39.19 | 3:35.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:44.51 | |||||||||
15 | Oscar Norlander | 2006 | 169 | 48.17 | 1:43.92 | 2:41.09 | 3:37.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian N. Christensen | 2006 | 157 | 52.25 | 1:49.07 | 2:48.89 | 3:42.92 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Oliver Heuer | 2006 | 139 | 52.62 | 1:54.26 | 2:53.81 | 3:52.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:03.97 | |||||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | 117 | 58.35 | 2:01.65 | 3:04.13 | 4:06.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:19.95 | |||||||||
19 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 93 | 1:00.12 | 2:07.57 | 3:16.13 | 4:25.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:11.08 | |||||||||
- | Sander Bendix Laursen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DNF | |||||||
Kolding SK | 3:25.96 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 191 | 47.11 | 1:40.82 | 2:36.15 | 3:29.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:41.24 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 168 | 50.10 | 1:45.59 | 2:41.51 | 3:38.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.50 | |||||||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 166 | 50.29 | 1:48.00 | 2:45.38 | 3:38.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.49 | |||||||||
4 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 128 | 55.65 | 1:57.55 | 2:58.38 | 3:58.70 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frej Matias Krog | 2007 | 120 | 56.13 | 1:57.56 | 3:01.86 | 4:03.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Willum Kornum-Svensson | 2008 | 115 | 57.68 | 2:01.36 | 3:05.66 | 4:07.26 | |||
Kolding SK | 4:45.11 | |||||||||
7 | Oliver Oxholm Ballisager | 2007 | 105 | 58.56 | 2:03.95 | 3:10.71 | 4:14.59 | |||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 4:41.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:34 |