2019-11-20   09:06:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  20:06   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    654          29.08   
  Holbæk Svømme Klub  28.26                 
Emil Toft  1998    534          31.12   
  Holbæk Svømme Klub  30.60                 
Hans Christian L. Thomsen  2001    480          32.23   
  Svømmeklubben Opnør  31.19                 
Mikkel Riis  2002    463          32.62   
  Viborg Svømme Klub  32.23                 
William Ohrt  2002    443          33.10   
  Kolding SK  33.04                 
Silas Bøjsen  2002    425          33.57   
  Holbæk Svømme Klub  33.76                 
Mads Ottosen  1997    407          34.05   
  Holbæk Svømme Klub  35.68                 
Lasse Skyt Frederiksen  2002    344          36.02   
  Kolding SK  36.56                 
Joshua Dannevang  2002    341          36.11   
  Kolding SK  36.13                 
10  Mads Iversen  2002    339          36.20   
  Skanderborg Svømmeklub  39.63                 
11  Michael Elliks  2002    339          36.21   
  VAT Copenhagen-MK31  36.03                 
12  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002    318          36.99   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.24                 
13  Patrick Strandlyst  1997    316          37.04   
  Svømmeklubben Opnør  34.66                 
14  Johan Bendixen Nissen  2002    299          37.72   
  Skanderborg Svømmeklub  41.55                 
15  William Jensen  2002    274          38.86   
  Svømmeklubben Opnør  44.37                 
16  Simon Finch  2002    251          40.01   
  Skanderborg Svømmeklub  41.33                 
17  Jacob Eske Carstensen  2002    237          40.78   
  Kolding SK  38.57                 
18  Thomas Schmidt  2002    205          42.80   
  Svømmeklubben Opnør  45.07                 
19  Silas Hansen  2002    201          43.08   
  Kolding SK  43.57                 
20  Jon Sørensen  2002    132          49.52   
  Svømmeklubben Opnør  48.74                 
Lucas Fig  2002              DNS   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  41.61                 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Lystlund  2003    442          33.14   
  Holbæk Svømme Klub  33.44                 
Kasper Henriksen  2004    332          36.43   
  Viborg Svømme Klub  37.49                 
Silas Fessel  2004    329          36.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.53                 
Niels Krogh-Olsen  2004    303          37.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.80                 
Lasse Thulstrup  2004    285          38.35   
  Kolding SK  39.08                 
Søren Wandall Ohlsen  2004    277          38.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.50                 
Mikkel Nielsen  2004    253          39.92   
  Holbæk Svømme Klub  41.75                 
Zilas Aarestrup  2003    245          40.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.51                 
Christopher V. Nielsen  2004    240          40.58   
  Kolding SK  41.09                 
10  Simon Rytter Eliasen  2003    229          41.26   
  Holbæk Svømme Klub  44.40                 
11  Bertram Krak  2004    203          42.90   
  VAT Copenhagen-MK31  42.37                 
12  William Leth  2004    196          43.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  47.75                 
13  Johannes Jonasen  2004    174          45.20   
  Kolding SK                   
14  Frederik D. Liboriussen  2004    168          45.74   
  Viborg Svømme Klub  47.39                 
15  Andreas Jensen  2003    158          46.68   
  Svømmeklubben Opnør                   
16  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    157          46.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.61                 
17  Rasmus Kabel  2004    155          46.96   
  Kolding SK  47.19                 
18  Johannes Schick  2003    142          48.33   
  Svømmeklubben Opnør  47.85                 
19  Frederik Puck  2004    133          49.45   
  Svømmeklubben Opnør  52.57                 
20  Jens Nielsen  2003    80          58.44   
  Svømmeklubben Opnør  54.46                 
Christoffer E. Jacobsen  2004              DNS   
  Viborg Svømme Klub  46.65                 
Jonas Pihl  2003              DNS   
  Kolding SK  45.66                 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Rom Poulsen  2005    288          38.20   
  Erritsø Gymnastik Og IF  38.74                 
Nicholas H. Hansen  2005    277          38.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.90                 
William Bogø Andersen  2005    263          39.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.55                 
Magne Christian Hansen  2006    260          39.54   
  Viborg Svømme Klub  48.25                 
Kristian Svenstrup  2005    229          41.26   
  Viborg Svømme Klub  42.65                 
Frederik Stender-Petersen  2005    218          41.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.95                 
Tobias Jakobsen  2005    204          42.86   
  Viborg Svømme Klub  44.81                 
Kresten Skau Hansen  2005    193          43.69   
  DeltaSwim  46.06                 
Malthe Elias Wolgast  2006    190          43.92   
  Vejle Svømmeklub  44.43                 
10  Vincent Matras  2005    187          44.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.23                 
11  Jakob Kristensen  2006    172          45.34   
  DeltaSwim  44.46                 
12  Emil Ulrich Sørensen  2005    172          45.35   
  Viborg Svømme Klub  45.01                 
13  Eskild N. Johannsen  2006    170          45.57   
  Svømmeklubben Opnør  45.18                 
14  Mikkel Holme Madsen  2005    168          45.69   
  DeltaSwim  48.95                 
15  Christian N. Christensen  2006    168          45.73   
  Kolding SK  48.57                 
16  Gustav Krabbe Heldgaard  2006    167          45.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.78                 
17  Christian Damborg Thomsen  2005    161          46.34   
  DeltaSwim  51.08                 
18  Martin Christensen  2006    161          46.38   
  Vejle Svømmeklub  46.64                 
19  Benjamin Dahl Kristensen  2005    152          47.28   
  Vejle Svømmeklub  46.22                 
20  Anders Junker  2005    143          48.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  48.29                 
21  Andreas Kelstrup Schou  2005    129          49.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.00                 
22  Oliver Heuer  2006    125          50.50   
  Viborg Svømme Klub  53.83                 
23  Lasse Kjær Rasmussen  2006    123          50.65   
  Vejle Svømmeklub  49.74                 
24  Anders Bank Hansen  2006    107          53.06   
  Vejle Svømmeklub  53.45                 
25  Simon Hülsen  2005    103          53.86   
  Vejle Svømmeklub  53.31                 
26  Asbjørn Aggerholm  2006    97          54.77   
  Viborg Svømme Klub  57.80                 
Andreas Wilki Dahl  2006              DNS   
  Kolding SK  51.27                 
August Sand Jensen  2005              DNS   
  Viborg Svømme Klub  51.23                 
Daniel Busk  2005              DSQ  asynk arm v20 
  Kolding SK  42.20                 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjær  2007    180          44.70   
  Vejle Svømmeklub  43.71                 
Magnus Gimsing Åhman  2007    134          49.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.99                 
Mathias Nordlund Hansen  2007    105          53.48   
  Kolding SK                   
Carl-Emil Attermann  2008    99          54.43   
  Vejle Svømmeklub                   
Willum Kornum-Svensson  2008    96          55.01   
  Kolding SK  57.02                 
Oliver Oxholm Ballisager  2007    94          55.47   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  58.03                 
Joakim Kristensen  2008    90          56.24   
  DeltaSwim  59.95                 
Mads Emil Schwartz  2008    89          56.35   
  Vejle Svømmeklub  57.54                 
Tristan Bjerre  2007    86          57.03   
  Vejle Svømmeklub  58.11                 
10  Mikkel Bro Christensen  2007    80          58.36   
  Vejle Svømmeklub  1:06.14                 
11  Frederik Jørgensen  2008    79          58.63   
  Vejle Svømmeklub                   
12  Jacob Varming  2007    64          1:02.85   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Gustav Hansen  2008    59          1:04.72   
  Vejle Svømmeklub  1:07.77                 
14  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    54          1:06.77   
  Vejle Svømmeklub  1:08.53                 
15  Hektor Bjerre  2008    45          1:10.97   
  Vejle Svømmeklub  1:16.93                 
Odin Bakman  2008              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:04.73                 
Benjamin Kolding Sørensen  2008              DSQ  asynk ben 
  Vejle Svømmeklub  1:16.93                 
Bertram Johannsen  2008              DSQ  fl flyben eft st 
  Svømmeklubben Opnør  51.29                 
Frederik Klinkby  2007              DSQ  fl flyben eft st 
  Vejle Svømmeklub                   
Gustav Dalmose Henriksen  2008              DSQ  ej fuldt tag eft 7m 
  Vejle Svømmeklub                   
Gustav Vangsgaard  2007              DSQ  asynk arm eft st 
  Vejle Svømmeklub  1:13.87                 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Christensen  2009    78          58.93   
  Vejle Svømmeklub  1:02.87                 
Jacob Toustrup-Jensen  2009    73          1:00.31   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  1:05.61                 
Benjamin Stelman  2009    54          1:06.64   
  Vejle Svømmeklub  1:17.73                 
Ingvar Skau Hansen  2009              DSQ  cr tag eft st 
  DeltaSwim  1:16.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  20:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark