2019-11-14   18:39:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  03 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca E. Jakobsen  2003    621  30.44        1:06.39   
  Viborg Svømme Klub  1:07.02                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    613  30.16        1:06.68   
  Holbæk Svømme Klub  1:06.35                 
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    590  33.11        1:07.56   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.21                 
                     
Zara Wendel  2002    553  30.39        1:09.01   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.66                 
                     
Ida Maria Nielsen  2000    513  32.43        1:10.77   
  Holbæk Svømme Klub  1:08.89                 
                     
Sofie Sjøgren  2002    508  31.88        1:10.99   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:11.32                 
                     
Thippe de Neergaard  2003    499  33.38        1:11.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.40                 
                     
Cecilie Batz  2003    492  34.46        1:11.77   
  Kolding SK  1:11.08                 
                     
Mai Pallvi  2000    486  34.83        1:12.06   
  Holbæk Svømme Klub  1:11.27                 
                     
10  Mathilde Nielsen  2003    450  34.46        1:13.90   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.22                 
                     
11  Nynne Nørlem  2002    420  36.63        1:15.63   
  Holbæk Svømme Klub  1:15.05                 
                     
12  Josefine Heuer  2003    414  33.96        1:16.02   
  Viborg Svømme Klub  1:17.33                 
                     
13  Ida Larsen  2000    411  35.92        1:16.17   
  Holbæk Svømme Klub  1:16.53                 
                     
14  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    404  36.46        1:16.64   
  Skanderborg Svømmeklub  1:17.03                 
                     
15  Isabella Rosenberg  2003    381  35.83        1:18.15   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.77                 
                     
16  Ida Kjærdgaard  2003    371  38.26        1:18.82   
  Skanderborg Svømmeklub  1:18.01                 
                     
17  Pipaluk Selbo  2003    359  36.52        1:19.69   
  Vejle Svømmeklub  1:20.79                 
                     
18  Signe Schwartz  2002    358  37.38        1:19.76   
  Vejle Svømmeklub  1:19.86                 
                     
19  Sara Mette Kvitzau  2003    340  36.69        1:21.13   
  Skanderborg Svømmeklub  1:22.33                 
                     
20  Rikke Struntze Sørensen  2003    336  37.56        1:21.45   
  Viborg Svømme Klub  1:20.08                 
                     
21  Emily Nygaard Jensen  2003    305  38.25        1:24.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:22.52                 
                     
22  Iben Mønsted  2003    289  40.90        1:25.64   
  Svømmeklubben Opnør  1:29.12                 
                     
23  Thilde Dyrbjerg Strøager  2003    283  39.62        1:26.26   
  DeltaSwim                   
                     
24  Maja Nielsen  2001    275  39.84        1:27.11   
  Vejle Svømmeklub  1:26.49                 
                     
24  Mathilde Jensen  2003    275  41.42        1:27.11   
  DeltaSwim  1:29.24                 
                     
26  Mette Warncke  2003    256  43.31        1:29.22   
  Svømmeklubben Opnør  1:35.99                 
                     
27  Amalie Frikke-Salling  2002    245  42.70        1:30.47   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  1:26.35                 
                     
28  Stine Hansen  2003    228  42.61        1:32.68   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:35.34                 
                     
29  Thea Jürgensen  2003    157  50.56        1:45.04   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Anne Sunesen  2001              DNS   
  Viborg Svømme Klub  1:20.14                 
                     
Mie Mørkedal  2003              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  1:17.91                 
                     
Pernille Jensen  1998              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.35                 
                     
Selma Fogh Rubenius  2002              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Delfinen Strib  1:26.09                 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    551  32.29        1:09.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.71                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    548  31.93        1:09.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.98                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    453  34.47        1:13.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.50                 
                     
Liva Søby  2004    443  34.30        1:14.33   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.93                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    425  35.18        1:15.34   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.60                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    408  34.66        1:16.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.89                 
                     
Lea Kjær Kristensen  2004    405  34.37        1:16.59   
  Viborg Svømme Klub  1:18.08                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    399  35.54        1:16.96   
  Kolding SK  1:18.62                 
                     
Cille Kirketerp  2005    392  37.92        1:17.40   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.40                 
                     
10  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    385  35.62        1:17.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.22                 
                     
11  Stine Bendixen Nissen  2004    374  38.30        1:18.61   
  Skanderborg Svømmeklub  1:21.05                 
                     
12  Filippa Eiler  2005    366  36.28        1:19.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.54                 
                     
13  Alberthe Skovborg Hansen  2004    359  36.17        1:19.67   
  Viborg Svømme Klub  1:22.73                 
                     
14  Kajsa Salomonsen  2005    349  37.36        1:20.47   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.33                 
                     
15  Victoria Fræhr Piihl  2005    349  36.69        1:20.48   
  Kolding SK  1:23.11                 
                     
16  Elisabeth Vingborg  2005    348  37.59        1:20.56   
  Viborg Svømme Klub  1:23.41                 
                     
17  Maja Buck  2004    341  37.71        1:21.11   
  Holbæk Svømme Klub  1:21.53                 
                     
18  Anna Mundt Karup  2005    337  38.73        1:21.42   
  Holbæk Svømme Klub  1:21.39                 
                     
19  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    332  38.53        1:21.82   
  DeltaSwim  1:27.61                 
                     
20  Anna Varming  2005    326  36.53        1:22.30   
  Viborg Svømme Klub  1:22.42                 
                     
21  Mille Veiler  2005    322  38.91        1:22.61   
  Kolding SK  1:41.40                 
                     
22  Karla Kristensen  2005    318  36.71        1:22.97   
  Kolding SK  1:22.90                 
                     
23  Nora Kejser  2004    317  38.23        1:23.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.08                 
                     
24  Flora Fogh Rubenius  2005    314  38.49        1:23.35   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  1:37.50                 
                     
25  Amalie Holst  2004    314  37.93        1:23.36   
  Skanderborg Svømmeklub  1:22.34                 
                     
26  Frederikke Riber  2005    311  38.46        1:23.56   
  DeltaSwim  1:25.80                 
                     
27  Luna Luminari  2005    309  39.89        1:23.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:23.85                 
                     
28  Simone Hoppe  2004    307  39.14        1:23.92   
  Holbæk Svømme Klub  1:28.86                 
                     
29  Ella Ryberg  2004    306  39.12        1:24.01   
  Viborg Svømme Klub  1:26.64                 
                     
30  Alma Gotfredsen  2005    305  37.71        1:24.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.77                 
                     
31  Selma Skipper  2004    300  36.71        1:24.61   
  Viborg Svømme Klub  1:21.36                 
                     
32  Signe Jochumsen  2004    298  38.89        1:24.83   
  DeltaSwim  1:28.72                 
                     
33  Malena Pind Therkildsen  2004    294  41.65        1:25.16   
  Viborg Svømme Klub  1:25.57                 
                     
34  Julie Kann  2005    288  38.79        1:25.74   
  Kolding SK  1:25.85                 
                     
35  Sarah Hansen  2005    282  40.82        1:26.39   
  Kolding SK  1:27.95                 
                     
36  Victoria Richards  2005    277  39.92        1:26.85   
  DeltaSwim  1:29.29                 
                     
37  Louise Ovesen  2004    263  40.52        1:28.38   
  DeltaSwim  1:29.76                 
                     
38  Marie Mortensen  2004    241  44.55        1:30.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:35.02                 
                     
39  Mille Lindeblad  2005    238  41.10        1:31.43   
  DeltaSwim  1:34.36                 
                     
40  Luna Hein  2005    203  47.28        1:36.38   
  VAT Copenhagen-MK31  1:38.24                 
                     
41  Maja Jessen  2005    158  49.64        1:44.73   
  Svømmeklubben Opnør  1:47.52                 
                     
42  Sofie Reinholdt Andreasen  2005    140  53.92        1:48.98   
  Viborg Svømme Klub  1:47.03                 
                     
43  Ida Marie Jørgensen  2004    136  50.48        1:50.09   
  DeltaSwim  1:53.09                 
                     
Ida Marie Sørensen  2004              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:41.84                 
                     
Mia Lindtofte  2005              DNS   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Mie Kildegaard  2004              DNS   
  Svømmeklubben Opnør  1:42.17                 
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kamma Rasmussen  2006    351  37.33        1:20.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.88                 
                     
Alberte Pedersen  2006    329  37.87        1:22.02   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.83                 
                     
Ida Villemoes Poulsen  2007    327  38.81        1:22.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.46                 
                     
Henriette Roos  2006    322  40.06        1:22.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.32                 
                     
Laura Toftgaard  2007    310  40.91        1:23.68   
  Kolding SK  1:22.83                 
                     
Ane Christensen  2006    300  40.69        1:24.56   
  Kolding SK  1:27.86                 
                     
Sarah Højlund  2006    294  40.08        1:25.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.33                 
                     
Johanna Rasmussen  2006    269  42.39        1:27.75   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.08                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    261  42.53        1:28.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.90                 
                     
10  Maja Zastrojevic  2006    252  42.71        1:29.66   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.35                 
                     
11  Frida Høj Foldager  2006    248  43.09        1:30.13   
  Vejle Svømmeklub  1:33.20                 
                     
12  Nanna Højstrøm  2007    245  41.65        1:30.51   
  Kolding SK  1:35.53                 
                     
13  Nana Andersen  2006    230  44.30        1:32.47   
  Holbæk Svømme Klub  1:32.29                 
                     
14  Mille Holmberg  2006    218  45.47        1:34.04   
  Vejle Svømmeklub  1:33.73                 
                     
15  Andrea Højbjerg  2007    193  45.19        1:38.02   
  Vejle Svømmeklub  1:41.67                 
                     
16  Ida Thomsen  2006    192  45.37        1:38.23   
  Vejle Svømmeklub  1:39.62                 
                     
17  Emilia Spangsberg  2007    187  48.73        1:39.07   
  Kolding SK  1:43.07                 
                     
18  Anna Dicte Bøgeskov  2007    174  49.10        1:41.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.67                 
                     
19  Ea Gram Møller  2006    170  48.17        1:42.15   
  Vejle Svømmeklub  1:42.10                 
                     
20  Agnes Wissing  2007    170  49.87        1:42.16   
  Kolding SK  1:43.58                 
                     
21  Katrine Døssing  2007    163  50.93        1:43.54   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
22  Olivia Sehested Mogensen  2006    145  55.42        1:47.77   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
23  Anne U. Struntze Sørensen  2006    129  53.68        1:51.95   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
24  Signe Magelund Møller  2006    126  52.25        1:52.89   
  Kolding SK  1:58.77                 
                     
25  Stine Engelbrecht Jensen  2006    125  56.42        1:53.15   
  DeltaSwim  1:54.67                 
                     
26  Rosa Rank Solhart  2007    121  54.00        1:54.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.30                 
                     
27  Emma Stabel  2006    107  55.87        1:59.29   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
28  Augusta Dalsgaard  2007    105  58.49        2:00.07   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
29  Klara Brinch Dyrløv  2006    94  1:00.44        2:04.63   
  Viborg Svømme Klub  2:12.58                 
                     
Amalie Kjærgaard Callesen  2006              DNS   
  Kolding SK  1:33.74                 
                     
Anna Dora Bernsdorf  2006              DNS   
  Svømmeklubben Delfinen Strib  1:36.00                 
                     
Helene Siegenthaler  2006              DNS   
  Viborg Svømme Klub  1:30.10                 
                     
Laura Jensen  2006              DNS   
  DeltaSwim                   
                     
Sigrid Sand Jürgensen  2007              DNS   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
Tilde Lindeblad  2006              DNS   
  DeltaSwim  1:52.84                 
                     
Emilie Boulund  2006              DSQ  asynk arm i fly 
  Kolding SK  2:02.25                 
                     
Julie Guldmann Møller  2007              DSQ  asynk arm i fly 
  Vejle Svømmeklub  1:42.07                 
                     
Sofie Kann  2007              DSQ  afsl på mave v50 
  Kolding SK                   
                     
 
Løb 21, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilia Daa Andersen  2008    144  50.46        1:47.90   
  Vejle Svømmeklub  1:54.40                 
                     
Freja Rønsholt  2008    142  51.62        1:48.57   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Katrine Schou Jagd  2008    124  55.83        1:53.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.20                 
                     
Karla Nøhr Rixen  2008    116  53.02        1:55.97   
  Vejle Svømmeklub  1:55.64                 
                     
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    107  59.98        1:59.23   
  Vejle Svømmeklub  1:59.02                 
                     
Anne Stæhr  2008    99  58.64        2:02.31   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Ida Kjær Nordstrøm  2008    97  1:02.07        2:03.09   
  Vejle Svømmeklub  2:03.67                 
                     
Ines Novosel Madsen  2008    94  1:02.70        2:04.40   
  Vejle Svømmeklub  1:59.91                 
                     
Olivia Holmberg  2009    91  1:04.68        2:05.63   
  Vejle Svømmeklub  2:14.42                 
                     
10  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    36  1:21.88        2:50.16   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
Karen Glejbjerg Strunge  2008              DSQ  ej berør v25 
  Vejle Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  13:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark