2019-10-17   08:52:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

02/03-2018 afsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  02 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lærke Rask Sander  2002    618  1:06.89  2:17.82  3:29.17  4:40.69  17:59.23   
  VAT Copenhagen-MK31  19:02.19      5:52.63  7:05.25  8:17.54  9:29.79     
          10:42.20  11:55.43  13:08.97  14:22.18     
          15:35.12  16:47.51         
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    577  1:06.57  2:18.25  3:30.70  4:44.29  18:24.57   
  DeltaSwim  18:09.25      5:58.40  7:12.73  8:27.68  9:42.43     
          10:56.49  12:10.99  13:25.69  14:40.20     
          15:54.91  17:09.97         
                     
Mathilde Nielsen  2003    556  1:07.93  2:20.55  3:34.60  4:49.34  18:38.43   
  Holbæk Svømme Klub  18:47.87      6:04.43  7:18.85  8:34.17  9:49.34     
          11:05.13  12:20.77  13:36.33  14:52.37     
          16:08.69  17:24.67         
                     
Isabella Rosenberg  2003    526  1:11.52  2:28.44  3:44.73  5:01.62  18:58.72   
  VAT Copenhagen-MK31  19:12.06      6:18.49  7:34.42  8:51.20  10:07.58     
          11:23.77  12:39.77  13:54.57  15:10.98     
          16:27.30  17:43.90         
                     
 
Løb 7, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia C. R. Olsen  2004    541  1:08.64  2:21.60  3:37.34  4:53.07  18:48.32   
  VAT Copenhagen-MK31  18:59.97      6:09.27  7:26.28  8:44.12  10:02.89     
          11:20.08  12:36.59  13:50.31  15:06.23     
          16:21.53  17:35.51         
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    502  1:13.42  2:30.61  3:47.72  5:05.38  19:16.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  18:48.21      6:22.31  7:39.61  8:57.30  10:15.43     
          11:33.68  12:52.26  14:09.66  15:27.99     
          16:45.82  18:01.52         
                     
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  20:02.98                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  18:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark