Resultater for Dronning Dorothea Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
04/03-2018 afsnit 4
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2018 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2018 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 725 | 27.36 | 56.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.31 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 668 | 28.03 | 58.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.33 | |||||||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 587 | 29.00 | 1:00.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.11 | |||||||||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 577 | 29.59 | 1:01.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.89 | |||||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | 575 | 29.26 | 1:01.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.06 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 571 | 29.21 | 1:01.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.46 | |||||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | 567 | 29.41 | 1:01.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.89 | |||||||||
8 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 554 | 29.76 | 1:01.97 | |||||
DeltaSwim | 1:02.30 | |||||||||
9 | Louise Jensen | 2003 | 548 | 30.12 | 1:02.21 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:03.34 | |||||||||
10 | Mai Pallvi | 2000 | 534 | 30.59 | 1:02.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.66 | |||||||||
11 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 525 | 29.77 | 1:03.09 | |||||
Kolding SK | 1:02.82 | |||||||||
12 | Kathrine Fog | 2000 | 519 | 30.40 | 1:03.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.21 | |||||||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | 510 | 30.87 | 1:03.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.51 | |||||||||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 506 | 30.48 | 1:03.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
15 | Nynne Nørlem | 2002 | 484 | 31.16 | 1:04.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.22 | |||||||||
16 | Ida Larsen | 2000 | 468 | 31.80 | 1:05.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.87 | |||||||||
17 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 441 | 31.97 | 1:06.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.20 | |||||||||
18 | Laura Arentsen | 2003 | 439 | 32.23 | 1:06.96 | |||||
Kolding SK | 1:06.17 | |||||||||
19 | Signe Schwartz | 2002 | 431 | 31.77 | 1:07.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
20 | Josefine Heuer | 2003 | 426 | 32.49 | 1:07.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.67 | |||||||||
21 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 416 | 32.58 | 1:08.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.51 | |||||||||
22 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 408 | 32.67 | 1:08.59 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
23 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 360 | 33.55 | 1:11.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.47 | |||||||||
24 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 355 | 33.48 | 1:11.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
25 | Emma Karlsson | 2003 | 353 | 34.81 | 1:12.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.57 | |||||||||
26 | Mathilde Jensen | 2003 | 332 | 35.84 | 1:13.45 | |||||
DeltaSwim | 1:15.33 | |||||||||
27 | Selma Fogh Rubenius | 2002 | 329 | 34.16 | 1:13.71 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:11.21 | |||||||||
28 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 296 | 35.39 | 1:16.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:15.03 | |||||||||
29 | Thilde Dyrbjerg Strøager | 2003 | 294 | 36.62 | 1:16.53 | |||||
DeltaSwim | 1:53.88 | |||||||||
30 | Iben Mønsted | 2003 | 287 | 36.47 | 1:17.16 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:18.15 | |||||||||
30 | Maja Nielsen | 2001 | 287 | 36.57 | 1:17.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.93 | |||||||||
32 | Ditte Hansen | 2003 | 284 | 36.72 | 1:17.38 | |||||
DeltaSwim | 1:26.77 | |||||||||
33 | Mette Warncke | 2003 | 281 | 37.90 | 1:17.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:15.81 | |||||||||
34 | Nanna Søgaard | 2003 | 208 | 40.53 | 1:25.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.22 | |||||||||
35 | Stine Hansen | 2003 | 195 | 40.82 | 1:27.79 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:29.58 | |||||||||
36 | Thea Jürgensen | 2003 | 172 | 41.57 | 1:31.38 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:35.84 | |||||||||
- | Anne Sunesen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.80 | |||||||||
- | Christie Prøhl | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.85 | |||||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.60 | |||||||||
- | Isabella Rosenberg | 2003 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.68 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.43 | |||||||||
- | Mie Mørkedal | 2003 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.11 | |||||||||
- | Pernille Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.39 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 605 | 29.34 | 1:00.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.76 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 566 | 29.65 | 1:01.51 | |||||
Kolding SK | 1:00.56 | |||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 559 | 29.37 | 1:01.78 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.09 | |||||||||
4 | Elma Gabela | 2004 | 542 | 30.12 | 1:02.43 | |||||
Kolding SK | 1:03.18 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 533 | 29.71 | 1:02.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
6 | Liva Søby | 2004 | 502 | 30.42 | 1:04.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.42 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 464 | 31.67 | 1:05.75 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.69 | |||||||||
8 | Cille Kirketerp | 2005 | 450 | 31.93 | 1:06.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.71 | |||||||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | 449 | 31.60 | 1:06.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.15 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 448 | 32.16 | 1:06.49 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
11 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 446 | 32.11 | 1:06.62 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.61 | |||||||||
12 | Melanie Petersen | 2004 | 445 | 31.86 | 1:06.66 | |||||
Kolding SK | 1:06.94 | |||||||||
13 | Anna Varming | 2005 | 438 | 32.30 | 1:06.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.01 | |||||||||
14 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 421 | 32.50 | 1:07.89 | |||||
Kolding SK | 1:07.32 | |||||||||
15 | Josephine Larsen | 2004 | 407 | 32.38 | 1:08.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.74 | |||||||||
16 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 404 | 32.55 | 1:08.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.88 | |||||||||
17 | Julie Dumstrei | 2004 | 402 | 32.77 | 1:08.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.95 | |||||||||
18 | Louise Sunesen | 2005 | 393 | 34.02 | 1:09.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.39 | |||||||||
19 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 367 | 34.38 | 1:11.06 | |||||
DeltaSwim | 1:17.41 | |||||||||
20 | Amalie Holst | 2004 | 364 | 33.74 | 1:11.27 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
21 | Maria Crisan | 2005 | 364 | 33.70 | 1:11.30 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:15.41 | |||||||||
22 | Simone Hoppe | 2004 | 362 | 34.11 | 1:11.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.36 | |||||||||
23 | Josefine Staudt | 2005 | 361 | 34.84 | 1:11.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
24 | Luna Luminari | 2005 | 360 | 34.44 | 1:11.51 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.92 | |||||||||
25 | Nora Kejser | 2004 | 360 | 34.53 | 1:11.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.21 | |||||||||
26 | Frederikke Riber | 2005 | 354 | 34.36 | 1:11.94 | |||||
DeltaSwim | 1:14.76 | |||||||||
27 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 354 | 34.57 | 1:11.96 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:14.62 | |||||||||
28 | Julie Kann | 2005 | 344 | 34.93 | 1:12.61 | |||||
Kolding SK | 1:14.48 | |||||||||
29 | Mille Veiler | 2005 | 337 | 35.22 | 1:13.15 | |||||
Kolding SK | 1:31.56 | |||||||||
30 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 334 | 35.41 | 1:13.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
31 | Maja Buck | 2004 | 333 | 34.75 | 1:13.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.74 | |||||||||
32 | Karla Kristensen | 2005 | 325 | 35.27 | 1:13.98 | |||||
Kolding SK | 1:14.34 | |||||||||
33 | Mille Lindeblad | 2005 | 324 | 35.16 | 1:14.10 | |||||
DeltaSwim | 1:16.27 | |||||||||
34 | Majken Haarup | 2004 | 320 | 36.00 | 1:14.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
35 | Louise Ovesen | 2004 | 318 | 35.46 | 1:14.56 | |||||
DeltaSwim | 1:18.54 | |||||||||
36 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 313 | 35.26 | 1:14.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.15 | |||||||||
37 | Ella Ryberg | 2004 | 303 | 36.60 | 1:15.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.95 | |||||||||
38 | Victoria Richards | 2005 | 302 | 36.77 | 1:15.83 | |||||
DeltaSwim | 1:18.06 | |||||||||
39 | Emilia Davids | 2004 | 301 | 37.58 | 1:15.94 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:20.78 | |||||||||
40 | Selma Skipper | 2004 | 295 | 35.90 | 1:16.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.06 | |||||||||
41 | Rose Pernille Simon | 2004 | 282 | 37.20 | 1:17.60 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.36 | |||||||||
42 | Luna Hein | 2005 | 276 | 37.56 | 1:18.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.43 | |||||||||
43 | Josefine Bundgaard | 2005 | 266 | 38.03 | 1:19.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.67 | |||||||||
44 | Anne Kølby Christensen | 2005 | 247 | 41.03 | 1:21.09 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:26.67 | |||||||||
45 | Maja Jessen | 2005 | 179 | 42.62 | 1:30.26 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:36.03 | |||||||||
46 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 163 | 43.43 | 1:33.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.62 | |||||||||
- | Ida Marie Sørensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.09 | |||||||||
- | Luna Christensen | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
- | Luna Holm Møller | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.44 | |||||||||
- | Mie Kildegaard | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 1:28.53 | |||||||||
- | Signe Jochumsen | 2004 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:18.25 | |||||||||
- | Thilde Østergaard | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.23 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 388 | 33.76 | 1:09.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.23 | |||||||||
2 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 365 | 34.02 | 1:11.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
3 | Sarah Højlund | 2006 | 354 | 34.67 | 1:11.93 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.18 | |||||||||
4 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 300 | 36.57 | 1:16.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 284 | 36.71 | 1:17.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.43 | |||||||||
6 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 282 | 36.93 | 1:17.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
7 | Henriette Roos | 2006 | 279 | 36.95 | 1:17.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.15 | |||||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | 275 | 36.90 | 1:18.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.72 | |||||||||
9 | Bianca Roos | 2006 | 250 | 38.41 | 1:20.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
10 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 248 | 38.71 | 1:20.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.59 | |||||||||
11 | Nana Andersen | 2006 | 246 | 39.06 | 1:21.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:22.13 | |||||||||
12 | Nanna Højstrøm | 2007 | 246 | 39.15 | 1:21.24 | |||||
Kolding SK | 1:23.48 | |||||||||
13 | Frida Høj Foldager | 2006 | 238 | 38.37 | 1:22.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
14 | Emilia Spangsberg | 2007 | 228 | 39.29 | 1:23.30 | |||||
Kolding SK | 1:22.64 | |||||||||
15 | Mille Holmberg | 2006 | 219 | 40.51 | 1:24.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
16 | Agnes Wissing | 2007 | 187 | 42.41 | 1:28.92 | |||||
Kolding SK | 1:36.43 | |||||||||
17 | Katrine Døssing | 2007 | 174 | 42.94 | 1:31.19 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:39.82 | |||||||||
18 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 171 | 40.31 | 1:31.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
19 | Ea Gram Møller | 2006 | 167 | 44.00 | 1:32.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.10 | |||||||||
20 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 167 | 45.56 | 1:32.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | 162 | 44.90 | 1:33.22 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:42.06 | |||||||||
22 | Sofie Kann | 2007 | 162 | 44.95 | 1:33.38 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Emma Stabel | 2006 | 147 | 45.13 | 1:36.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rosa Rank Solhart | 2007 | 144 | 44.74 | 1:36.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.98 | |||||||||
25 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 142 | 46.51 | 1:37.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.59 | |||||||||
26 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 138 | 47.21 | 1:38.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.74 | |||||||||
27 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 110 | 49.53 | 1:46.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.84 | |||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:20.57 | |||||||||
- | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:17.20 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
- | Sarah Laursen | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
- | Olivia Mørch | 2006 | DSQ | ej berør v75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.72 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 184 | 40.95 | 1:29.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.53 | |||||||||
2 | Augusta Blom | 2008 | 177 | 42.12 | 1:30.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 171 | 41.97 | 1:31.56 | |||||
Kolding SK | 1:29.30 | |||||||||
4 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 141 | 46.31 | 1:37.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:39.86 | |||||||||
5 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 139 | 47.41 | 1:38.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.02 | |||||||||
6 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 129 | 47.83 | 1:40.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.83 | |||||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 127 | 48.61 | 1:41.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.14 | |||||||||
8 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 127 | 47.27 | 1:41.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.58 | |||||||||
9 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 122 | 46.71 | 1:42.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.44 | |||||||||
10 | Alberte Knudsen | 2009 | 107 | 50.36 | 1:47.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.78 | |||||||||
11 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 103 | 50.48 | 1:48.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 102 | 53.10 | 1:48.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
13 | Alberte Raunskov | 2009 | 84 | 52.55 | 1:55.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 marts 2018 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:02 |