2020-01-19   04:32:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Speedo Carnival    Tulostuspäivämäärä  03 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 helmikuu 2018         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    39.50        1:21.67   
Nicolas Nyström  2008  Helsingfors Simsällskap    40.09        1:23.85   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    43.11        1:27.02   
Nikolai Teiramaa  2006  Helsingfors Simsällskap    44.10        1:28.15   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    43.91        1:29.69   
Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki    45.26        1:32.72   
Christian Nummi  2006  Helsingfors Simsällskap    45.67        1:33.57   
Luis Valero De La Iglesia  2006  Cetus Espoo    46.05        1:33.77   
Okko Varpasuo  2006  Helsingfors Simsällskap    48.53        1:37.96   
10  Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    48.03        1:38.06   
11  Tuukka Visto  2007  Riihimäen Uimaseura    48.23        1:39.03   
12  Henrik Rokityanskiy  2006  Helsingfors Simsällskap    48.84        1:39.55   
13  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    48.53        1:39.61   
14  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    49.51        1:43.05   
15  Roope Liimatainen  2007  Cetus Espoo    51.60        1:44.94   
16  Ephraim Hillers  2006  Helsingfors Simsällskap    52.75        1:45.09   
17  Rudi Stolt  2007  Helsingfors Simsällskap    51.57        1:46.37   
18  Elias Tuukkanen  2006  Riihimäen Uimaseura    53.52        1:49.32   
19  Emil Tirkkonen  2006  Cetus Espoo    53.53        1:53.00   
20  Joonatan Paalanen  2006  Riihimäen Uimaseura    55.23        1:56.91   
21  Olli Järvenpää  2006  Cetus Espoo    59.93        1:57.97   
Jermu Jääskö  2006  Cetus Espoo            DNS   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Leevi Johansson  2006  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Veeti Inkilä  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Danil Seksenov  2004  Vanders    33.18        1:08.34   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    34.25        1:12.31   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    38.49        1:17.91   
Aron Forslund  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    38.82        1:19.61   
Ukko-pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    39.04        1:20.25   
Viktor Asklöf  2004  Cetus Espoo    38.25        1:20.25   
Teo Mattelmäki  2005  Cetus Espoo    39.90        1:21.19   
Miikka Visto  2004  Riihimäen Uimaseura    40.12        1:22.43   
Samuli Masalin  2004  Cetus Espoo    40.40        1:23.37   
10  Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    40.84        1:23.89   
11  Matti Nätti  2004  Simmis Wanda    40.90        1:24.25   
12  Alexander Nyman  2004  Hyvinkään Uimaseura    41.04        1:24.89   
13  Arttu Valonen  2004  ORCA Helsinki    41.17        1:25.44   
14  Jeremy Valkeavuori  2004  Riihimäen Uimaseura    41.56        1:26.07   
15  Masih Tantula  2004  Simmis Grani    43.35        1:26.47   
16  Rasmus Roiko  2004  ORCA Helsinki    43.94        1:28.22   
17  Valtteri Niemimuukko  2005  Riihimäen Uimaseura    42.94        1:28.23   
18  Niko Nokikuru  2005  Riihimäen Uimaseura    44.24        1:29.26   
19  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    44.63        1:30.40   
20  Linus Rutanen  2004  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    45.64        1:31.32   
21  Riku Koskenvaara  2005  Helsingfors Simsällskap    44.27        1:31.60   
22  Rony Kulju  2004  Simmis Wanda    45.33        1:32.96   
23  Veikka Leväsalo  2005  Tuusulan Uimaseura    46.00        1:35.06   
24  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    46.16        1:35.28   
25  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    48.47        1:36.12   
26  Nikolas Pietilä  2005  Cetus Espoo    46.43        1:37.01   
27  Vinski Saarikallio  2004  Riihimäen Uimaseura    48.19        1:37.77   
28  Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    48.53        1:39.00   
29  Ivan Gavrilov  2005  Cetus Espoo    50.58        1:41.61   
30  Jonne Mustalahti  2005  Riihimäen Uimaseura    51.62        1:44.23   
31  Henri Hietto  2005  Simmis Wanda    50.41        1:44.55   
32  Riku Forsberg  2005  Cetus Espoo    51.22        1:46.46   
33  Yash Nagal  2004  Cetus Espoo    51.15        1:46.64   
34  Artem Haikara  2005  Cetus Espoo    53.15        1:50.64   
35  Evan Mustonen  2005  Cetus Espoo    57.32        1:53.82   
36  Totte Teittinen  2005  Cetus Espoo    54.03        1:54.17   
Akseli Leppänen  2004  Cetus Espoo            DNS   
Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo            DNS   
Pauli Rantatupa  2005  Cetus Espoo            DNS   
Rado Lindberg  2005  Cetus Espoo            DNS   
Aapo Ahlroos  2004  Vanders            DSQ  Käännös 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Aleksandr Petukhov  2004  ORCA Helsinki            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Leo Hautaniemi  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Leo Zurban  2004  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Samuli Seger  2005  Octopus Lohja            DSQ  Käännös 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elias Kukkonen  2002  ORCA Helsinki    31.18        1:05.01   
Rasmus Söderholm  2002  Helsingfors Simsällskap    32.77        1:06.95   
Leo Mikkonen  2002  Cetus Espoo    32.03        1:07.25   
Onni-kalle Luomala  2002  Järvenpään Uintiklubi    34.23        1:10.65   
Elias Saarinen  2002  Riihimäen Uimaseura    34.15        1:11.44   
Alexander Huhtala  2003  Cetus Espoo    34.84        1:11.55   
Daniel Rinne  2002  Cetus Espoo    34.43        1:12.15   
Otto Sormunen  2002  Cetus Espoo    34.67        1:12.22   
Luukas Vainio  2003  Cetus Espoo    35.49        1:12.39   
10  Elis Fokin  2003  Helsingfors Simsällskap    35.60        1:14.16   
11  Kasper Holopainen  2003  Nummelan Kisaajat    36.19        1:14.72   
12  Leevi Ylikulppi  2003  Cetus Espoo    37.51        1:16.18   
13  Matias Rasinmäki  2003  Cetus Espoo    37.91        1:17.47   
14  Ville Savulahti  2003  Riihimäen Uimaseura    39.29        1:17.76   
15  Birger Niskanen  2002  Tuusulan Uimaseura    38.94        1:20.46   
16  Muhammed Tantula  2002  Simmis Grani    39.88        1:20.94   
17  Atte Poikela  2003  Cetus Espoo    40.94        1:23.07   
18  Karri Suuronen  2003  Cetus Espoo    41.55        1:24.02   
19  Verneri Hauska  2003  Järvenpään Uintiklubi    41.81        1:24.25   
20  Kasimir Riihelä  2002  Riihimäen Uimaseura    42.06        1:26.35   
21  Sami Pönkä  2003  Vanders    42.01        1:27.68   
22  Mattias Janhunen  2003  Cetus Espoo    43.10        1:29.53   
23  Samuli Penttilä  2002  ORCA Helsinki    41.67        1:29.70   
24  Joonatan Kuivalainen  2003  Riihimäen Uimaseura    43.39        1:30.68   
25  Aleksi Alanko  2003  Riihimäen Uimaseura    45.65        1:33.56   
26  Tuomas Tolppala  2002  ORCA Helsinki    49.28        1:41.77   
27  Ilmari Laitala  2003  Cetus Espoo    54.75        1:51.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner