Resultater for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hillerød Langbane Cup / DOM-L |
|
Udskriftsdato |
17 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2018 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
|
356 |
36.39 |
1:17.58 |
1:58.01 |
|
2:37.87 |
|
|
Herlev Svømning |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silas Lykke |
2003 |
|
347 |
36.66 |
1:17.06 |
1:59.36 |
|
2:39.18 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Larsen |
2003 |
|
300 |
38.68 |
1:21.90 |
2:05.28 |
|
2:47.13 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louie Uldall |
2005 |
|
277 |
40.36 |
1:23.12 |
2:08.30 |
|
2:51.49 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Ankersen |
2004 |
|
244 |
41.28 |
1:26.36 |
2:13.35 |
|
2:58.99 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofus Norby Larsson |
2004 |
|
232 |
44.68 |
1:32.09 |
2:17.80 |
|
3:01.90 |
|
|
Herlev Svømning |
3:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frej Zachariasen |
2005 |
|
224 |
43.64 |
1:31.41 |
2:19.77 |
|
3:04.21 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silas Folke Drigsdahl |
2004 |
|
210 |
43.82 |
1:32.83 |
2:20.52 |
|
3:08.16 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
656 |
30.22 |
1:02.99 |
1:36.41 |
|
2:08.77 |
|
|
Herlev Svømning |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
567 |
31.75 |
1:06.56 |
1:41.26 |
|
2:15.20 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
456 |
33.53 |
1:10.47 |
1:48.38 |
|
2:25.36 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1930-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
665 |
29.88 |
1:01.95 |
1:35.24 |
|
2:08.20 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
|
451 |
32.63 |
1:08.68 |
1:47.52 |
|
2:25.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 juni 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|