2020-01-19   04:26:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Cetus GP pitkät vanhat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liinu Nevalainen  2009    181          41.04   
  Cetus Espoo                   
Elle Liikkanen  2009    130          45.81   
  Cetus Espoo                   
Iiris Myllymäki  2008    121          46.96   
  Cetus Espoo                   
Lotta Martikainen  2008    112          48.18   
  Cetus Espoo                   
Minni Kovalainen  2008    112          48.21   
  Cetus Espoo  1:10.90                 
Anna Ryhänen  2008    99          50.10   
  Cetus Espoo                   
Luisa Zurban  2008    97          50.50   
  Cetus Espoo                   
Maisa Wikman  2008    94          51.09   
  Cetus Espoo                   
Isabel Meriläinen  2009    87          52.42   
  Cetus Espoo                   
10  Vilma Päivärinta  2009    84          52.93   
  Cetus Espoo                   
11  Nelly Åström  2008    84          53.00   
  Cetus Espoo                   
12  Ronja Taskinen  2008    83          53.08   
  Cetus Espoo                   
13  Raakel Rihte  2008    83          53.23   
  Cetus Espoo                   
14  Fanni Laakkio  2008    82          53.40   
  Cetus Espoo                   
15  Kaisli Ruha  2010    78          54.21   
  Cetus Espoo                   
16  Elina Parviainen  2008    74          55.18   
  Cetus Espoo                   
17  Aada Tuononen  2009    74          55.22   
  Cetus Espoo                   
18  Neela Juvonen  2009    69          56.54   
  Cetus Espoo                   
19  Ines Valero De La Iglesia  2010    62          58.61   
  Cetus Espoo                   
20  Keneli Marybel Maranik  2010    59          59.41   
  Cetus Espoo                   
21  Noora Lausala  2008    56          1:00.54   
  Cetus Espoo                   
22  Elsa Mänttäri  2009    55          1:00.99   
  Cetus Espoo                   
23  Sonja Shrader  2008    44          1:05.62   
  Cetus Espoo                   
24  Adela Sundberg  2008    43          1:06.33   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti MIX Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Aho  2007    209          39.14   
  Cetus Espoo                   
Saana Harjuoja  2007    110          48.49   
  Cetus Espoo                   
Kerttu Tallus  2007    61          58.78   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:46 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Mannonen  2007    87          45.65   
  Cetus Espoo                   
Eino Välimäki  2009    66          49.93   
  Cetus Espoo                   
Calle Kavaleff  2008    58          52.33   
  Cetus Espoo                   
Elias Forsell  2009    56          52.92   
  Cetus Espoo                   
Nooa Koskela  2009    53          53.63   
  Cetus Espoo                   
Eino Lantto  2008    52          54.01   
  Cetus Espoo                   
Atte Malinen  2008    52          54.02   
  Cetus Espoo                   
Kalle Kemppainen  2010    45          56.75   
  Cetus Espoo                   
Adolf Kaisla  2007    43          57.56   
  Cetus Espoo                   
10  Joonas Walldén  2009    42          57.97   
  Cetus Espoo                   
11  Aaro Ala-Hemmilä  2007    41          58.42   
  Cetus Espoo                   
12  Thomas Brutel  2008    41          58.72   
  Cetus Espoo                   
13  Samu Uljas  2007    40          59.07   
  Cetus Espoo                   
14  Joona Silander  2009    37          1:00.28   
  Cetus Espoo                   
15  Aaro Sinisalo  2008    18          1:16.17   
  Cetus Espoo                   
Artemiy Andreev  2009              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Marcus Lash  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Mario Valero De La Iglesia  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  58.12                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Mikael Kulay  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Oskari Heiskanen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Tommy Palm  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
Laji 2, 50m Vapaauinti MIX Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aki Eveli  2006    84          46.21   
  Cetus Espoo                   
Oskari Peltonen  2006    63          50.75   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilma Mannersalo  2008    162          42.60   
  Cetus Espoo                   
Emmi Pernaa  2008    123          46.70   
  Cetus Espoo  46.12                 
Emilia Elizaveta Karulina  2008    122          46.81   
  Cetus Espoo  47.50                 
Pinja Kotakoski  2008    105          49.24   
  Cetus Espoo  49.59                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Savolainen  2007    259          36.45   
  Cetus Espoo                   
Petra Nieminen  2007    228          37.99   
  Cetus Espoo                   
Anna Lindholm  2007    186          40.71   
  Cetus Espoo                   
Vilma Hyllinen  2007    163          42.51   
  Cetus Espoo                   
Katja Seiger  2007    142          44.52   
  Cetus Espoo  53.13                 
Vilma Lindholm  2007    114          47.82   
  Cetus Espoo                   
Eine Idman  2007    109          48.57   
  Cetus Espoo                   
Iida Pakarinen  2007    85          52.73   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti KUK Tytöt, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tanisha Rajani  2006    167          42.12   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Nieminen  2007    186          35.44   
  Cetus Espoo                   
Severi Tammihovi  2009    154          37.77   
  Cetus Espoo  41.03                 
Otso Johansson  2008    124          40.57   
  Cetus Espoo  42.96                 
Topias Toivanen  2007    123          40.69   
  Cetus Espoo                   
Leo Tuomainen  2008    117          41.36   
  Cetus Espoo  41.59                 
Tomas Leinonen  2008    102          43.28   
  Cetus Espoo                   
Elmeri Lajolinna  2007    102          43.31   
  Cetus Espoo  42.50                 
Mark Pokidko  2007    66          50.09   
  Cetus Espoo  57.74                 
Aryan Nagal  2007    65          50.18   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti KUK Pojat, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Boris Minkovski  2006    200          34.62   
  Cetus Espoo                   
Aarne Nuutinen  2006    142          38.83   
  Cetus Espoo  39.70                 
Niilo Harja  2006    104          43.03   
  Cetus Espoo                   
Niilo Helkearo  2006    81          46.71   
  Cetus Espoo                   
Onni Sidoroff  2006    75          48.03   
  Cetus Espoo  45.62                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:12   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jutta Jauhiainen  2004    559  1:08.63  2:21.70  3:33.95    4:44.57   
  Cetus Espoo  4:46.23                 
                     
Aada Rissanen  2004    483  1:09.94  2:26.08  3:43.06    4:58.72   
  Vanders  5:09.59                 
                     
Iisa Karpela  2004    456  1:12.52  2:30.36  3:48.12    5:04.53   
  Cetus Espoo  5:19.89                 
                     
Pinja Nieminen  2004    417  1:13.57  2:33.03  3:54.41    5:13.81   
  Cetus Espoo  5:22.06                 
                     
Heidi Työppönen  2004    247  1:29.01  3:05.23  4:41.33    6:13.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Helmi Haverinen  2004              DNS   
  Cetus Espoo  5:16.73                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kellberg  2003    563  1:06.56  2:19.84  3:32.45    4:43.92   
  Cetus Espoo  4:49.43                 
                     
Essi Salokorpi  2003    552  1:07.45  2:20.66  3:33.70    4:45.86   
  Cetus Espoo  4:52.94                 
                     
Emma Johansson  2003    545  1:08.37  2:21.35  3:35.22    4:47.06   
  Cetus Espoo  4:45.69                 
                     
Sofia Långström  2003    491  1:09.78  2:25.34  3:41.70    4:57.11   
  Cetus Espoo  4:55.87                 
                     
Cindy Palm  2003    461  1:11.67  2:28.08  3:44.82    5:03.40   
  Cetus Espoo  4:58.72                 
                     
Helle Peill  2003    315  1:18.93  2:47.49  4:17.33    5:44.57   
  Cetus Espoo  5:54.81                 
                     
Diana Seiger  2003              DNS   
  Cetus Espoo  5:06.10                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002    624  1:07.22  2:16.30  3:24.85    4:34.37   
  Cetus Espoo  4:48.12                 
                     
Jonna Vasara  2002    540  1:07.42  2:20.08  3:34.58    4:47.86   
  Cetus Espoo  4:43.79                 
                     
Mirka Mettinen  2002    517  1:09.73  2:23.74  3:38.48    4:52.18   
  Cetus Espoo  5:01.89                 
                     
Jenni Alanen  2002    474  1:11.27  2:28.07  3:44.56    5:00.61   
  Cetus Espoo  4:49.14                 
                     
Nella Korpela  2002    459  1:11.71  2:29.89  3:47.77    5:03.91   
  Cetus Espoo  5:05.92                 
                     
Helmi Tossavainen  2002    444  1:10.54  2:28.90  3:48.26    5:07.19   
  Cetus Espoo  4:53.38                 
                     
Marleen Mikk  2002    395  1:13.61  2:35.63  3:58.17    5:19.43   
  Cetus Espoo  5:15.13                 
                     
Cami Wacklin  2002    353  1:16.18  2:40.55  4:06.61    5:31.56   
  Cetus Espoo  5:21.08                 
                     
Aida Ahlgren  2002    259  1:22.91  2:57.19  4:32.77    6:07.61   
  Cetus Espoo                   
                     
Pinja Paulomo  2002              DNS   
  Cetus Espoo  5:09.33                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lyydia Kalenius  2000    656  1:05.94  2:15.32  3:23.40    4:29.81   
  Cetus Espoo  4:39.58                 
                     
Ida Slöör  2001    656  1:06.69  2:15.49  3:23.25    4:29.86   
  Cetus Espoo  4:30.57                 
                     
Sofia Lehtinen  2000    595  1:06.29  2:16.66  3:28.43    4:38.71   
  Cetus Espoo  4:44.05                 
                     
Nelli Ohvo  2001    588  1:06.94  2:18.54  3:29.95    4:39.92   
  Cetus Espoo  4:46.93                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    569  1:06.34  2:18.08  3:30.64    4:42.99   
  Cetus Espoo  4:41.97                 
                     
Emilia Flyckt  2001    535  1:08.12  2:21.01  3:34.03    4:48.71   
  Cetus Espoo  4:56.23                 
                     
Cia Wacklin  2001    484  1:09.09  2:23.60  3:40.85    4:58.57   
  Cetus Espoo  4:45.52                 
                     
Aino Lehtinen  2001    411  1:15.39  2:37.73  3:58.28    5:15.39   
  Cetus Espoo  5:31.26                 
                     
Roosa-maria Tempakka  2000    380  1:13.40  2:35.93  4:00.42    5:23.52   
  Simmis Grani  5:00.97                 
                     
10  Miia Puranen  2001    360  1:16.29  2:39.40  4:04.29    5:29.52   
  Voikkaan Viesti  5:38.29                 
                     
11  Tuike Hakala  2001    256  1:21.01  2:54.00  4:31.25    6:09.21   
  Cetus Espoo  6:10.94                 
                     
 
Laji 5, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Otava  1999    786  1:01.74  2:05.97  3:09.99    4:14.11   
  Cetus Espoo  4:14.51                 
                     
Nea Rinne  1995    727  1:02.40  2:08.51  3:15.03    4:20.74   
  Cetus Espoo  4:19.42                 
                     
Alissa Eloranta  1999    663  1:06.20  2:16.03  3:24.34    4:28.84   
  Cetus Espoo  4:22.90                 
                     
Sini Koivu  1999    646  1:04.41  2:13.90  3:22.95    4:31.19   
  Cetus Espoo  4:32.29                 
                     
Piia Kaivola  1999    338  1:19.38  2:45.49  4:11.49    5:36.43   
  Cetus Espoo  6:01.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:12 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luukas Vainio  2003    503  1:04.79  2:13.00  3:19.76    4:26.79   
  Cetus Espoo  4:30.02                 
                     
Roni Severinkangas  2003    395  1:07.63  2:22.10  3:36.41    4:49.06   
  Cetus Espoo  4:51.15                 
                     
Leevi Ylikulppi  2003    395  1:08.70  2:22.56  3:36.53    4:49.11   
  Cetus Espoo  4:54.62                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002    579  59.80  2:04.67  3:09.74    4:14.57   
  Cetus Espoo  4:07.91                 
                     
Leo Mikkonen  2002    530  1:01.83  2:08.56  3:15.78    4:22.14   
  Cetus Espoo  4:24.22                 
                     
Joel Syrjä  2002    353  1:10.93  2:26.79  3:43.37    5:00.21   
  Cetus Espoo  5:04.84                 
                     
Elias Jääskeläinen  2002    347  1:10.81  2:28.95  3:46.69    5:01.80   
  Cetus Espoo  5:11.73                 
                     
Sasha Cormier Simola  2002    253  1:14.69  2:40.84  4:08.81    5:35.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Verneri Viisanen  2002              DNS   
  Cetus Espoo  4:35.54                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Jokinen  2001    525  1:03.52  2:11.21  3:17.97    4:23.05   
  Cetus Espoo  4:28.25                 
                     
Eerikki Laitala  2001    507  1:03.74  2:11.74  3:19.37    4:26.16   
  Cetus Espoo  4:26.10                 
                     
Isak Gramén  2001    505  1:01.91  2:09.51  3:18.54    4:26.45   
  Cetus Espoo  4:28.11                 
                     
Eemil Kylmä  2001    463  1:04.87  2:15.84  3:27.22    4:34.18   
  Cetus Espoo  4:45.00                 
                     
Teemu Annala  2001    416  1:07.50  2:21.00  3:32.69    4:44.17   
  Cetus Espoo  4:56.96                 
                     
Samuli Hartikainen  2001              DNS   
  Cetus Espoo  5:27.50                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    670  57.77  2:01.46  3:01.58    4:02.51   
  Cetus Espoo  4:02.02                 
                     
Eetu Alitalo  1999    597  58.65  2:02.65  3:07.16    4:12.06   
  Cetus Espoo  4:20.19                 
                     
Eetu Isosuo  2000    558  1:03.17  2:07.83  3:13.06    4:17.68   
  Cetus Espoo  4:31.79                 
                     
Veeti Laine  2000    513  1:00.91  2:08.52  3:17.65    4:24.98   
  Cetus Espoo  4:25.56                 
                     
Alex Lassila  2000    464  1:06.73  2:17.87  3:28.07    4:34.09   
  Cetus Espoo  4:42.49                 
                     
Joona Ruuskanen  2000    375  1:06.06  2:20.80  3:35.81    4:54.16   
  Cetus Espoo  4:42.67                 
                     
Anton Nuottajärvi  2000              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Salminen  2000              DNS   
  Cetus Espoo  4:29.50                 
                     
 
Laji 6, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Jeskanen  1996    596  59.88  2:04.09  3:08.69    4:12.08   
  Cetus Espoo                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988    578  1:00.43  2:05.15  3:09.60    4:14.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Miika Pentti  1997    546  1:00.55  2:06.09  3:13.05    4:19.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Christoffer Fredriksson  1997    540  1:00.80  2:07.78  3:15.92    4:20.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Topi Suomalainen  1998    407  1:04.66  2:15.07  3:29.39    4:46.20   
  Cetus Espoo  4:29.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:45 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:19   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 7, 400m Vapaauinti maters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Purra  1979    378  1:15.25  2:38.53  4:02.74    5:24.15   
  Cetus Espoo  5:18.01                 
                     
Jenni Harjuoja  1977    373  1:17.98  2:40.71  4:03.99    5:25.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Johanna Kara  1965    284  1:21.77  2:53.66  4:26.88    5:56.69   
  Cetus Espoo  5:52.13                 
                     
Kaarina Markkula  1952    200  1:31.49  3:11.78  4:56.03    6:40.55   
  Cetus Espoo  6:47.38                 
                     
Meri Santaholma  1964    200  1:29.96  3:13.03  4:57.56    6:40.84   
  Cetus Espoo  6:41.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:19 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 8, 400m Vapaauinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aki Kattelus  1972    310  1:15.19  2:34.45  3:53.23    5:13.28   
  Cetus Espoo  5:26.29                 
                     
Jan Johansson  1966    290  1:17.53  2:39.83  4:02.29    5:20.65   
  Cetus Espoo  5:08.61                 
                     
Ville Alopaeus  1971    287  1:17.68  2:41.61  4:03.55    5:21.69   
  Cetus Espoo  5:02.01                 
                     
Simo-pekka Torsti  1960    279  1:17.89  2:41.88  4:04.00    5:24.60   
  Cetus Espoo  5:25.51                 
                     
Pavel Kobychev  1971    168  1:23.15  3:02.52  4:45.15    6:24.48   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:37   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Saga Kovanen  2004    533  1:08.16  2:22.03  3:36.48  4:51.92  9:51.16   
  Cetus Espoo  9:51.47      6:07.24  7:22.70  8:37.96       
                     
Greta Beszteri  2004    502  1:09.75  2:25.81  3:41.96  4:59.22  10:03.07   
  Cetus Espoo  10:18.76      6:17.51  7:34.24  8:50.83       
                     
Ciara Wacklin  2004    463  1:12.97  2:31.12  3:49.08  5:07.52  10:19.45   
  Cetus Espoo  10:10.40      6:26.22  7:44.92  9:03.39       
                     
Diana Valero De La Iglesia  2004    377  1:16.66  2:39.62  4:03.22  5:28.08  11:03.08   
  Cetus Espoo  11:14.06      6:52.16  8:15.90  9:40.04       
                     
Linda Ilonen  2004    329  1:24.61  2:52.08  4:20.33  5:48.00  11:33.69   
  Cetus Espoo  11:54.06      7:14.86  8:41.71  10:09.01       
                     
Janita Severinkangas  2004    327  1:18.53  2:45.73  4:14.40  5:44.15  11:35.20   
  Cetus Espoo  11:17.23      7:14.11  8:43.05  10:11.37       
                     
Maisa Brusila  2004    269  1:23.98  2:56.28  4:32.36  6:09.34  12:21.94   
  Cetus Espoo        7:43.26  9:18.25  10:51.56       
                     
Katarina Kobycheva  2004    238  1:26.97  3:02.77  4:41.75  6:21.92  12:52.59   
  Cetus Espoo        8:00.89  9:38.95  11:16.02       
                     
Beata Koroknay-Pál  2004              DNS   
  Cetus Espoo  12:28.55                 
                     
Linnea Alakörkkö  2004              DNS   
  Cetus Espoo  12:13.60                 
                     
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Kaarin Rapinoja  2003    522  1:09.94  2:25.53  3:40.91  4:56.63  9:54.95   
  Cetus Espoo  9:59.43      6:11.61  7:26.92  8:42.51       
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003    520  1:11.11  2:25.65  3:40.47  4:56.40  9:55.91   
  Cetus Espoo  9:43.06      6:11.21  7:26.63  8:41.94       
                     
Róza Nagy  2003    512  1:09.47  2:23.20  3:38.11  4:53.07  9:59.03   
  Cetus Espoo  10:07.78      6:08.98  7:25.50  8:42.60       
                     
Sanna Valkonen  2003    441  1:12.56  2:31.98  3:51.01  5:11.17  10:29.42   
  Cetus Espoo  10:27.91      6:30.52  7:51.07  9:11.30       
                     
Siiri Hargreaves  2003    412  1:12.90  2:33.68  3:55.10  5:17.56  10:44.06   
  Cetus Espoo  10:44.83      6:39.64  8:01.77  9:24.24       
                     
Delia Helena Aho  2003    372  1:19.84  2:46.55  4:10.78  5:34.87  11:06.25   
  Cetus Espoo  11:02.65      6:59.55  8:24.57  9:48.86       
                     
Edit Kull  2003              DNS   
  Cetus Espoo  11:37.90                 
                     
Julia Peltola  2003              DNS   
  Cetus Espoo  10:15.75                 
                     
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anni Savolainen  2002    609  1:07.39  2:17.83  3:28.87  4:40.25  9:25.34   
  Cetus Espoo  9:22.76      5:51.51  7:02.73  8:14.27       
                     
Siri Auvinen  2002    555  1:06.92  2:19.71  3:33.21  4:47.43  9:43.19   
  Cetus Espoo  9:55.32      6:02.01  7:16.33  8:31.04       
                     
Verna Rostedt  2002    550  1:08.86  2:22.29  3:35.35  4:49.56  9:44.88   
  Cetus Espoo  9:51.49      6:03.85  7:18.36  8:33.05       
                     
Pilvi Pietikäinen  2002    511  1:11.16  2:27.13  3:42.65  4:58.17  9:59.18   
  Cetus Espoo  10:20.56      6:13.74  7:30.06  8:46.42       
                     
Milli Kosunen  2002    388  1:16.68  2:38.82  4:01.51  5:23.80  10:57.12   
  Cetus Espoo  11:22.13      6:46.60  8:10.56  9:34.54       
                     
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ronja Riihinen  2000    579  1:05.12  2:15.49  3:26.58  4:38.28  9:34.91   
  Cetus Espoo  9:33.63      5:51.01  7:04.96  8:19.97       
                     
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sohvi Nenonen  1999    662  1:05.60  2:15.69  3:25.27  4:34.90  9:09.93   
  Cetus Espoo        5:43.91  6:53.61  8:03.08       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:37 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  21:38   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Niklas Hatakka  2003    568  1:04.15  2:11.56  3:19.56  4:27.20  8:55.15   
  Cetus Espoo  8:54.13      5:34.87  6:42.89  7:49.81       
                     
Matias Rasinmäki  2003    495  1:05.05  2:15.38  3:26.04  4:37.43  9:20.46   
  Cetus Espoo  9:17.27      5:48.78  7:00.11  8:11.37       
                     
Alexander Huhtala  2003    435  1:07.29  2:20.97  3:34.61  4:49.65  9:44.80   
  Cetus Espoo  10:06.55      6:04.29  7:18.62  8:32.71       
                     
Oskari Repo  2003    386  1:11.79  2:27.93  3:44.13  5:01.13  10:08.50   
  Cetus Espoo  10:19.26      6:18.49  7:36.22  8:52.80       
                     
Rasmus Mykkänen  2003    334  1:12.51  2:32.31  3:53.27  5:14.87  10:39.06   
  Cetus Espoo  10:56.30      6:36.22  7:58.24  9:20.04       
                     
Sam Zamanimehr  2003    246  1:17.98  2:44.92  4:15.52  5:48.28  11:47.05   
  Cetus Espoo  11:48.15      7:18.95  8:50.17  10:20.72       
                     
Mattias Janhunen  2003    236  1:23.69  2:56.01  4:27.76  6:00.38  11:56.96   
  Cetus Espoo  11:43.45      7:30.27  9:02.16  10:32.56       
                     
Ilmari Laitala  2003    169  1:33.86  3:14.73  4:59.17  6:43.47  13:21.33   
  Cetus Espoo  13:35.02      8:25.84  10:06.02  11:47.17       
                     
Karri Suuronen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  11:24.67                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Skjäl  2002    594  1:02.01  2:07.71  3:14.22  4:21.00  8:47.35   
  Cetus Espoo  8:38.83      5:27.26  6:34.81  7:42.46       
                     
Mihail Khanoukaev  2002    548  1:04.11  2:12.11  3:20.51  4:29.33  9:01.81   
  Cetus Espoo        5:37.94  6:46.45  7:55.26       
                     
Daniel Rinne  2002    460  1:04.92  2:15.53  3:27.06  4:39.30  9:34.03   
  Cetus Espoo        5:52.65  7:06.75  8:21.20       
                     
Otto Sormunen  2002    396  1:10.12  2:27.47  3:45.55  5:04.67  10:03.76   
  Cetus Espoo  10:56.24      6:21.18  7:37.68  8:54.57       
                     
 
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Herman Widbom  2001    565  1:04.27  2:11.73  3:19.67  4:27.59  8:56.25   
  Cetus Espoo  9:05.90      5:34.89  6:43.15  7:50.64       
                     
Jere Ruuhonen  2001    533  1:05.72  2:17.83  3:30.44  4:45.00  9:06.80   
  Cetus Espoo        5:59.64  7:14.74  8:30.31       
                     
Eero Jääskeläinen  2001    284  1:18.42  2:44.45  4:11.13  5:37.97  11:14.47   
  Cetus Espoo  11:24.54      7:02.97  8:27.34  9:52.16       
                     
Pyry Kurunsaari  2001    274  1:15.94  2:39.93  4:06.18  5:34.00  11:22.68   
  Cetus Espoo        7:01.66  8:30.68  10:00.24       
                     
Ville Lauslahti  2001              DNS   
  Cetus Espoo  10:08.87                 
                     
 
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 19 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Jonni Aho  1999    556  1:04.40  2:11.85  3:19.76  4:27.53  8:58.96   
  Cetus Espoo  9:01.78      5:35.57  6:43.92  7:53.01       
                     
 
Laji 10, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 20 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Rasmus Virta  1998    548  1:03.57  2:10.59  3:18.58  4:26.84  9:01.70   
  Cetus Espoo  8:53.77      5:35.17  6:44.26  7:53.86       
                     
Valtteri Eloranta  1992    423  1:04.47  2:16.00  3:29.07  4:43.82  9:50.70   
  Cetus Espoo        6:00.04  7:16.91  8:34.54       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  21:38 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  22:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 11, 800m Vapaauinti masters N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Satu Rahkonen  1977    521  1:08.36  2:23.71  3:39.84  4:55.85  9:55.57   
  Cetus Espoo  10:10.55      6:11.46  7:27.69  8:43.60       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  22:01 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Cetus GP 4 pitkät vanhat    Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  21:59   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 helmikuu 2018         
 
 
Laji 12, 800m Vapaauinti masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lauri Malk  1937    177  1:25.69  3:02.98  4:42.20  6:21.78  13:08.45   
  Cetus Espoo  13:06.03      8:02.52  9:42.76  11:26.28       
                     
Pentti Keränen  1935    95  2:03.02  4:24.50  6:46.13  9:08.65  16:09.11   
  Cetus Espoo  17:46.12      11:29.32  13:48.89  14:59.63       
                     
Juhani Soininen  1941    41  2:19.64  5:00.22  7:41.43  10:27.40  21:23.00   
  Cetus Espoo  20:49.51      13:10.46  15:58.47  20:05.27       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  04 helmikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  21:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner