Resultater for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2018 | Udskriftsdato | 04 maj 2018 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 853 | 28.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | 27.12 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 773 | 29.48 | Farum Cup | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 640 | 31.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | 599 | 32.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | 30.75 | |||||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | 586 | 32.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.15 | |||||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 575 | 32.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
7 | Rebekah Benny | 2000 | 527 | 33.49 | ||||||
Brighton Swimming Club | 33.00 | |||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 520 | 33.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
9 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 451 | 35.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | |||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 448 | 35.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.36 | |||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 445 | 35.44 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.53 | |||||||||
12 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 425 | 35.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
13 | Simone Jørgensen | 1999 | 418 | 36.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.36 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 651 | 31.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 563 | 32.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
3 | Maria Lund | 2003 | 559 | 32.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.67 | |||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 551 | 33.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | 33.18 | |||||||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | 543 | 33.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.44 | |||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 516 | 33.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.10 | |||||||||
7 | Anne Føyn | 2002 | 508 | 33.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.56 | |||||||||
8 | Maj Jensen | 2003 | 491 | 34.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 452 | 35.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | 32.65 | |||||||||
10 | Laura Lange | 2001 | 450 | 35.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.56 | |||||||||
11 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 448 | 35.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.05 | |||||||||
12 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 447 | 35.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
13 | Pil Sylvander | 2003 | 445 | 35.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | 440 | 35.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.53 | |||||||||
15 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 434 | 35.72 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | 413 | 36.31 | ||||||
Herlev Svømning | 35.31 | |||||||||
17 | Roxy Jones | 2002 | 413 | 36.33 | ||||||
Brighton Swimming Club | 35.90 | |||||||||
18 | Emma Enevoldsen | 2003 | 374 | 37.55 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.60 | |||||||||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 352 | 38.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.75 | |||||||||
20 | Josefine Fast | 2003 | 320 | 39.55 | ||||||
Brighton Swimming Club | 38.80 | |||||||||
21 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 304 | 40.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
22 | Ida Lund Järund | 2003 | 276 | 41.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
- | Julie Stampe | 2002 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:50 |