2019-08-18   16:13:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hansen Flødeis A6 Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2018    Udskriftsdato  06 juni 2018   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  A6            24.68   
Cecilie Wiuff  2000  A6            27.82   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            27.85   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            27.87   
Annika Møller-Kristensen  2000  Kalundborg SK            29.79   
Michelle Borgstrøm  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.86   
Cecilie N. Petersen  1998  Kalundborg SK            35.10   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            26.96   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.40   
Katja Korbo Petersson  2001  A6            27.92   
Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.79   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.01   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.15   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            29.78   
Camille Hvid Ravnholt  2003  Frederikssund Svømmeklub            30.04   
Mette Toftte Jørgensen  2003  Rønne Svømme Klub            30.43   
10  Matilda Colley  2003  A6            31.26   
11  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.67   
12  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub            32.46   
13  Maja Raalund  2003  Vordingborg Svømme Klub            33.53   
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.66   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            27.78   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            29.13   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            29.68   
Isabel Malou Lillebæk  2004  A6            29.92   
Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning            31.69   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            32.29   
Freja Møller  2004  A6            32.33   
Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svømning            33.43   
Amalie Kurps  2004  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Hauerberg Terp  2005  A6            28.63   
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning            29.51   
Silja Brage  2005  A6            29.97   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            30.30   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            30.97   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svømning            31.37   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.38   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            31.49   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            31.98   
10  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.08   
11  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            32.49   
12  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            32.86   
13  Julie Merl Larsen  2005  A6            34.11   
14  Frida Karoline Ikkala  2005  Frederiksværk Svømmeklub            36.88   
15  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            36.99   
16  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.01   
17  Katrine Prip  2005  Frederiksværk Svømmeklub            37.97   
18  Nanna Holmegaard Larsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            41.53   
19  Lianne Jing Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub            41.63   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jasmin Kjærsgaard  2006  A6            32.25   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            32.89   
Anna Dietrichsen  2006  A6            34.41   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.01   
Frederikke Olsen  2006  Roskilde Svømning            35.59   
Lærke Stenholt Røpke  2006  A6            36.40   
Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.39   
Caroline Bluhm  2006  Roskilde Svømning            43.38   
Lotta Valcke  2006  Roskilde Svømning            45.17   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.04 - 05-21-2016 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.44   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.46   
Naya Høi Greve  2007  A6            33.51   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            33.98   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            34.21   
K-Lee Hansen  2007  A6            35.35   
Karla Bergmann  2007  Rønne Svømme Klub            36.75   
Mira Capito  2007  A6            36.76   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            36.95   
10  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            37.10   
11  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            37.15   
12  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.43   
13  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.29   
14  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.35   
15  Louise Olsen  2008  A6            41.07   
16  Nicoline B. Cederlund  2007  A6            41.39   
17  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            41.41   
18  Kirsten Vedsted  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.29   
19  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            43.27   
20  Maja Procter  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.50   
21  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.54   
22  Alberte K. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.63   
23  Liv Frost Juhler  2008  A6            45.13   
24  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub            45.64   
25  Dagmar Rønnow  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.09   
26  Clara Scheibye  2008  A6            47.57   
27  Caja Basler Abildgaard  2009  A6            49.33   
28  Victoria Moon Rosendal  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.32   
29  Signe Grynnerup  2009  A6            50.62   
30  Nicoline Sejer Ravn  2008  A6            50.99   
31  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            51.06   
32  Sofie Lykke  2008  A6            52.57   
33  Karoline Koch Juhl  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            53.16   
34  Melissa Walther Capito  2009  A6            53.27   
35  Ronja Friborg Johnsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.50   
36  Anja Poulsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.53   
37  Dyveke Larsen  2009  A6            1:00.88   
Anna Barbara Nielsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Julie Vilhelmsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 juni 2018 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  18:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark