2019-10-21   00:49:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hansen Flødeis A6 Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2018    Udskriftsdato  06 juni 2018   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 06-05-2017 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning    30.73  1:02.36  1:34.31    2:06.32   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 06-05-2017 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    31.09  1:03.79  1:35.98    2:07.89   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.13  1:04.19  1:37.31    2:10.10   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.64  1:04.95  1:38.94    2:12.99   
Pernille Elm Jensen  2003  A6    33.33  1:08.79  1:44.44    2:18.77   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    32.64  1:07.83  1:43.52    2:19.09   
Matilda Colley  2003  A6    33.32  1:10.77  1:48.57    2:26.10   
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Petrine Nielson  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 06-05-2017 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    32.68  1:07.86  1:43.28    2:18.40   
Mille Bergmann  2004  Rønne Svømme Klub    32.71  1:08.06  1:44.56    2:20.28   
Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    33.98  1:11.29  1:49.19    2:25.74   
Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    34.47  1:12.78  1:51.54    2:28.40   
Amalie Kurps  2004  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 06-05-2017 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    32.52  1:08.30  1:45.03    2:20.53   
Ronja K. S. Josephsen  2005  A6    35.33  1:14.66  1:55.19    2:33.52   
Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svømning    34.26  1:14.10  1:59.61    2:46.88   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub    37.16  1:21.35  2:06.35    2:49.09   
Silja Sol Jørgensen  2005  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Sponsor: Watery 
A6 Cup Senior: Nathalie Lindborg (2001) 2:02,20 - 06-05-2017 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mille Frydendahl  2006  A6    32.28  1:08.00  1:44.96    2:21.59   
SIF Bramm  2006  A6    32.36  1:08.32  1:45.74    2:22.28   
Ida Skov Kragh  2006  A6    33.71  1:10.80  1:49.36    2:26.40   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.95  1:13.76  1:53.05    2:30.81   
Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.85  1:20.25  2:06.07    2:51.25   
Anna Merl Larsen  2006  A6    40.06  1:25.12  2:12.44    2:57.27   
Ronja Skriver Fabricius  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.37  1:27.20  2:14.57    3:00.49   
Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub    40.91  1:30.70  2:20.72    3:06.67   
Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.20  1:30.78  2:20.55    3:06.83   
Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 juni 2018 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  18:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark