Tulokset VAT Copenhagen Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.02 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.38 | ||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.53 | ||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:13.19 | ||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:14.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:14.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.67 | ||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:16.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.81 | ||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.21 | ||||||
11 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
13 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.06 | ||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.94 | ||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:19.32 | ||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.49 | ||||||
17 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.66 | ||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:19.66 | ||||||
19 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.14 | ||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.19 | ||||||
21 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.31 | ||||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:20.71 | ||||||
23 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
24 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.32 | ||||||
25 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:21.43 | ||||||
26 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:27.98 | ||||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.86 | ||||||
28 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:49.66 | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 EFB v 50 m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.43 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.63 | ||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.64 | ||||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.66 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.60 | ||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:19.46 | ||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.49 | ||||||
8 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.67 | ||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:20.67 | ||||||
10 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:21.66 | ||||||
11 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.58 | ||||||
12 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.99 | ||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.64 | ||||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:25.63 | ||||||
15 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:28.37 | ||||||
16 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.68 | ||||||
17 | Laura Thomadsen | 2004 | Albertslund IF | 1:30.35 | ||||||
18 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.76 | ||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:38.19 | ||||||
20 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.83 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.78 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.72 | ||||||
3 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 1:21.99 | ||||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.54 | ||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.05 | ||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.98 | ||||||
7 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.38 | ||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.52 | ||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
10 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | GTI | 1:26.63 | ||||||
11 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.22 | ||||||
12 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.99 | ||||||
13 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.15 | ||||||
14 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.77 | ||||||
15 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.21 | ||||||
16 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:36.11 | ||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.40 | ||||||
18 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:39.63 | ||||||
19 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.69 | ||||||
20 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 1:42.76 | ||||||
21 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.37 | ||||||
22 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.36 | ||||||
23 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:45.36 | ||||||
24 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.67 | ||||||
25 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:58.43 | ||||||
- | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW6.4 EFB ved 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:09 |