Resultat för Stora Coop simmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Stora Coop Simmet 2018 | Utskriftsdatum | 07 april 2018 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 april 2018 |
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Reuterwall | 2009 | Sala Simsällskap | 28.40 | ||||||
2 | Erik Zetterberg | 2009 | Simklubben Ena | 31.13 | ||||||
3 | Mohammed Oulaywan | 2009 | Simklubben Ena | 31.40 | ||||||
4 | Jino Atiwit Osman | 2010 | Simklubben Ena | 33.68 | ||||||
5 | Shadi Chitt | 2009 | Simklubben Ena | 35.15 | ||||||
- | Max Reuterwall | 2009 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.59 | ||||||
2 | Eric Hörnstedt | 2008 | Sala Simsällskap | 20.28 | ||||||
3 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 20.98 | ||||||
4 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 21.89 | ||||||
5 | Pontus Asp Almström | 2008 | Simklubben Ena | 22.39 | ||||||
6 | Hector Pettersson | 2008 | Strängnäs Simklubb | 22.65 | ||||||
7 | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | 23.62 | ||||||
8 | Alvar Gullberg | 2008 | Sala Simsällskap | 24.74 | ||||||
9 | Enar Alriksson | 2008 | Sala Simsällskap | 25.76 | ||||||
10 | William Vide | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.65 | ||||||
11 | Jin Zhao | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.85 | ||||||
12 | Yu Zhao | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.10 | ||||||
13 | Åke Öman | 2008 | Simklubben Ena | 29.53 | ||||||
14 | Poyraz Dincer | 2008 | Avesta Simsällskap | 34.04 | ||||||
- | Emil Överstam | 2008 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johannes Brynglesson | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 18.75 | ||||||
2 | Melvin Norlén | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.01 | ||||||
3 | Viam Assadi | 2005 | Västerås Simsällskap | 19.22 | ||||||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 20.09 | ||||||
5 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 20.27 | ||||||
6 | Viggo Redlund | 2005 | Simklubben Ena | 20.35 | ||||||
7 | Adam Lundblad | 2006 | Simklubben Ena | 21.21 | ||||||
8 | Mathias Steffansson | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 22.80 | ||||||
9 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.17 | ||||||
10 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.23 | ||||||
11 | Wilhelm Gullberg | 2006 | Sala Simsällskap | 24.96 | ||||||
12 | Axel Eriksson | 2006 | Sala Simsällskap | 25.13 | ||||||
13 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.54 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Rydkvist | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 15.96 | ||||||
2 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.02 | ||||||
3 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.51 | ||||||
4 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.35 | ||||||
5 | Rikard Turén | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.46 | ||||||
6 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.62 | ||||||
7 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.64 | ||||||
8 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 17.88 | ||||||
9 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 17.91 | ||||||
10 | Artur Romin | 2003 | Strängnäs Simklubb | 18.17 | ||||||
11 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 18.34 | ||||||
12 | Anton Haider | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.56 | ||||||
13 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.68 | ||||||
14 | Anton Nordström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 18.75 | ||||||
15 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 18.83 | ||||||
16 | William Österberg | 2003 | Fagersta Simklubb | 19.95 | ||||||
17 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 19.96 | ||||||
18 | Julius Mornils Flender | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.23 | ||||||
19 | Max Lindkvist | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 20.98 | ||||||
20 | Anton Sjödin | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 21.53 | ||||||
- | Lucas Kokki | 2003 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Hallgren | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |