Tulokset Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 517 | 33.46 | 1:13.58 | 2:00.91 | 2:37.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.93 | |||||||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 510 | 34.69 | 1:14.39 | 2:01.26 | 2:37.76 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.50 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 487 | 33.78 | 1:15.04 | 2:05.28 | 2:40.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.98 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 486 | 31.55 | 1:13.29 | 2:04.33 | 2:40.37 | |||
Herlev Svømning | 2:33.66 | |||||||||
5 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 473 | 34.18 | 1:18.74 | 2:03.63 | 2:41.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:41.14 | |||||||||
6 | Maya Nykjær | 2001 | 443 | 34.26 | 1:17.64 | 2:07.94 | 2:45.42 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:40.24 | |||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 406 | 37.40 | 1:20.57 | 2:12.46 | 2:50.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:45.10 | |||||||||
8 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 382 | 35.51 | 1:22.07 | 2:13.75 | 2:53.69 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:50.50 | |||||||||
9 | Caroline Bendtsen | 2002 | 366 | 37.71 | 1:24.21 | 2:13.60 | 2:56.17 | |||
Næstved IF | 2:48.19 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 498 | 33.45 | 1:14.48 | 2:03.46 | 2:39.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.68 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 496 | 33.06 | 1:13.94 | 2:03.55 | 2:39.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.58 | |||||||||
3 | Signe Krag Andersen | 2004 | 494 | 32.48 | 1:18.61 | 2:02.35 | 2:39.53 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.32 | |||||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | 483 | 34.68 | 1:18.71 | 2:03.47 | 2:40.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.17 | |||||||||
5 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 395 | 36.30 | 1:18.43 | 2:12.30 | 2:51.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:48.77 | |||||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 366 | 37.77 | 1:25.15 | 2:17.36 | 2:56.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.51 | |||||||||
7 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 321 | 40.23 | 3:04.08 | 3:04.08 | ||||
Næstved IF | 3:02.45 | |||||||||
- | Amalie Kurps | 2004 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 546 | 33.16 | 1:12.51 | 1:59.76 | 2:34.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.12 | |||||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 524 | 32.35 | 1:13.14 | 2:01.21 | 2:36.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.62 | |||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 456 | 34.21 | 1:16.92 | 2:06.36 | 2:43.81 | |||
Herlev Svømning | 2:42.88 | |||||||||
4 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 420 | 38.31 | 1:18.96 | 2:07.92 | 2:48.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.79 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 417 | 37.73 | 1:21.94 | 2:09.45 | 2:48.80 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.97 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 414 | 36.48 | 2:49.14 | 2:49.14 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:54.57 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 409 | 39.37 | 1:24.57 | 2:11.94 | 2:49.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:47.46 | |||||||||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 399 | 35.32 | 2:51.23 | 2:51.23 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:57.12 | |||||||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | 394 | 39.61 | 2:51.99 | 2:51.99 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:03.00 | |||||||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 350 | 38.76 | 2:58.90 | 2:58.90 | ||||
Næstved IF | 2:57.45 | |||||||||
11 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 310 | 40.44 | 3:06.22 | 3:06.22 | ||||
Herlev Svømning | 3:03.72 | |||||||||
12 | Alma Gotfredsen | 2005 | 306 | 37.10 | 3:07.10 | 3:07.10 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.21 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 394 | 37.33 | 1:18.85 | 2:12.23 | 2:52.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.15 | |||||||||
2 | Freja Juul | 2006 | 365 | 38.32 | 1:24.97 | 2:14.48 | 2:56.40 | |||
Næstved IF | 2:52.35 | |||||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | 360 | 36.85 | 1:24.10 | 2:16.48 | 2:57.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.93 | |||||||||
4 | Kamma Rasmussen | 2006 | 324 | 41.10 | 3:03.48 | 3:03.48 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.75 | |||||||||
5 | Sofie Larsen | 2006 | 311 | 40.28 | 3:06.01 | 3:06.01 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.57 | |||||||||
6 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 291 | 40.81 | 3:10.23 | 3:10.23 | ||||
Herlev Svømning | 3:17.63 | |||||||||
7 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 290 | 44.52 | 3:10.45 | 3:10.45 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.65 | |||||||||
8 | Frida Gram Peters | 2007 | 287 | 39.36 | 3:10.99 | 3:10.99 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:09.21 | |||||||||
9 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 275 | 45.01 | 3:13.81 | 3:13.81 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.73 | |||||||||
10 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 253 | 41.65 | 3:19.39 | 3:19.39 | ||||
A6 | 3:07.12 | |||||||||
11 | Kristine Dupont | 2007 | 246 | 48.22 | 3:21.27 | 3:21.27 | ||||
Herlev Svømning | 3:27.00 | |||||||||
12 | Sofija Rønne | 2006 | 244 | 43.91 | 3:21.61 | 3:21.61 | ||||
Herlev Svømning | 3:32.24 | |||||||||
13 | Luna Larsson | 2006 | 227 | 3:26.53 | 3:26.53 | |||||
Herlev Svømning | 3:33.18 | |||||||||
14 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 224 | 3:27.61 | ||||||
Herlev Svømning | 3:46.10 | |||||||||
- | Anna Merl Larsen | 2006 | DSQ | SW83 c ben ml flyben | ||||||
A6 | 3:33.80 | |||||||||
- | Josephine Hvidberg | 2006 | DSQ | sw65 afls mave v 100 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 510 | 29.09 | 1:04.90 | 1:49.20 | 2:22.65 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.81 | |||||||||
2 | Marcus Dessau | 2002 | 495 | 29.51 | 1:06.80 | 1:51.68 | 2:24.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.67 | |||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 474 | 28.45 | 1:07.30 | 1:53.42 | 2:26.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.63 | |||||||||
4 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 444 | 32.42 | 1:09.01 | 1:53.48 | 2:29.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.43 | |||||||||
5 | Kristian Mouridsen | 2002 | 367 | 32.29 | 1:14.93 | 2:02.31 | 2:39.14 | |||
Næstved IF | 2:45.14 | |||||||||
6 | Mikkel Ringer | 2001 | 298 | 31.33 | 1:14.31 | 2:06.73 | 2:50.51 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:04.13 | |||||||||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | DSQ | sw94 afsl mave 100 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.43 | |||||||||
- | Rasmus Lorentzen | 2001 | DSQ | sw44 tyvstart | ||||||
Næstved IF | 2:42.64 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 449 | 30.78 | 1:09.95 | 1:54.04 | 2:28.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.92 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 406 | 32.31 | 1:14.32 | 1:59.21 | 2:33.87 | |||
Næstved IF | 2:31.76 | |||||||||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | 358 | 33.35 | 1:16.21 | 2:03.42 | 2:40.43 | |||
A6 | 2:42.54 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 328 | 35.38 | 1:20.13 | 2:08.54 | 2:45.21 | |||
Herlev Svømning | 2:45.88 | |||||||||
5 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 318 | 34.23 | 1:16.82 | 2:06.28 | 2:46.97 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:48.08 | |||||||||
6 | Nicklas Stæcker | 2003 | 307 | 33.43 | 1:15.67 | 2:07.03 | 2:48.91 | |||
Næstved IF | 2:42.68 | |||||||||
- | Noah Bred | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.48 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 402 | 31.84 | 1:12.43 | 1:59.24 | 2:34.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.70 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 390 | 32.45 | 1:12.96 | 2:01.33 | 2:36.03 | |||
Herlev Svømning | 2:35.51 | |||||||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 361 | 33.40 | 1:16.28 | 2:04.25 | 2:39.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 348 | 35.12 | 1:17.60 | 2:06.51 | 2:41.93 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:46.61 | |||||||||
5 | Victor Dyrhauge | 2004 | 345 | 34.81 | 1:17.66 | 2:06.13 | 2:42.50 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:40.49 | |||||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 339 | 39.41 | 1:23.98 | 2:10.67 | 2:43.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.08 | |||||||||
7 | Silas Fessel | 2004 | 301 | 37.20 | 1:21.97 | 2:11.12 | 2:49.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.46 | |||||||||
8 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 282 | 36.67 | 1:21.74 | 2:13.48 | 2:53.76 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:52.17 | |||||||||
9 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 262 | 38.07 | 1:22.98 | 2:17.96 | 2:57.95 | |||
Næstved IF | 2:53.54 | |||||||||
10 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 228 | 40.53 | 1:28.40 | 2:25.65 | 3:06.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.59 | |||||||||
11 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 195 | 45.86 | 1:34.38 | 2:32.94 | 3:16.40 | |||
Herlev Svømning | 3:31.24 | |||||||||
- | Oskar Luckow Larsen | 2004 | DSQ | sw94 afsl mave 100 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.81 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | 336 | 35.67 | 1:17.80 | 2:09.28 | 2:43.93 | |||
A6 | 2:49.19 | |||||||||
2 | August Arup Neergaard | 2005 | 332 | 34.53 | 1:18.69 | 2:06.00 | 2:44.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.70 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 330 | 38.23 | 1:21.19 | 2:08.53 | 2:44.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.90 | |||||||||
4 | Emil Gram Peters | 2005 | 328 | 35.25 | 1:20.22 | 2:06.74 | 2:45.30 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:51.83 | |||||||||
5 | Petar Trkulja | 2006 | 327 | 36.15 | 1:19.17 | 2:09.48 | 2:45.35 | |||
Næstved IF | 2:47.40 | |||||||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 321 | 37.50 | 1:22.92 | 2:10.03 | 2:46.47 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.07 | |||||||||
7 | Malthe Foged | 2005 | 318 | 37.10 | 1:20.83 | 2:09.80 | 2:46.99 | |||
Næstved IF | 2:42.90 | |||||||||
8 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 262 | 38.98 | 1:26.68 | 2:18.55 | 2:58.06 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:54.97 | |||||||||
9 | Anders Junker | 2005 | 257 | 38.12 | 1:22.18 | 2:19.76 | 2:59.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.17 | |||||||||
10 | Loui Krag | 2007 | 246 | 42.12 | 1:27.85 | 2:21.99 | 3:01.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:09.85 | |||||||||
11 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 244 | 40.51 | 1:28.12 | 2:26.34 | 3:02.41 | |||
Næstved IF | 3:11.45 | |||||||||
12 | August Taul | 2006 | 238 | 45.00 | 1:31.92 | 2:24.83 | 3:03.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.71 | |||||||||
13 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 234 | 46.11 | 1:31.24 | 2:24.23 | 3:04.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.78 | |||||||||
14 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 215 | 45.35 | 1:32.79 | 2:27.85 | 3:10.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.87 | |||||||||
15 | Scott Foged | 2005 | 213 | 42.83 | 1:36.08 | 2:31.53 | 3:10.67 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 186 | 41.04 | 1:34.69 | 2:36.96 | 3:19.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.88 | |||||||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 182 | 46.73 | 1:35.96 | 2:40.75 | 3:21.12 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:18.46 | |||||||||
18 | Linus Norby Larsson | 2006 | 116 | 53.36 | 1:54.57 | 3:53.13 | ||||
Herlev Svømning | 3:50.84 | |||||||||
19 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 109 | 57.78 | 1:59.42 | 3:58.49 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathias Toft Cortsen | 2005 | DSQ | sw94 afsl mave 100m | ||||||
Herlev Svømning | 3:13.65 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DSQ | sw71 dob flyb e 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Bennetsen | 2000 | 393 | 36.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
2 | Cassandra Thimmer | 1999 | 359 | 38.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 278 | 41.44 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.11 | |||||||||
4 | Naomi Baldacchino | 2000 | 235 | 43.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.00 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 612 | 31.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.37 | |||||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | 548 | 33.05 | ||||||
Herlev Svømning | 32.27 | |||||||||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 547 | 33.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 524 | 33.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.10 | |||||||||
5 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 469 | 34.81 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.05 | |||||||||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 432 | 35.77 | ||||||
Næstved IF | 35.04 | |||||||||
7 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 417 | 36.21 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
8 | Sille Andersen | 2003 | 413 | 36.33 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
9 | Sofia Levisen | 2002 | 406 | 36.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
10 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 404 | 36.59 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
11 | Lærke Blond | 2003 | 365 | 37.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.79 | |||||||||
12 | Emma Jensen | 2002 | 323 | 39.41 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
13 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 321 | 39.51 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
14 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 318 | 39.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 558 | 32.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 528 | 33.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 464 | 34.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.98 | |||||||||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 437 | 35.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
5 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 388 | 37.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
6 | Freja Søndergaard | 2004 | 383 | 37.26 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.55 | |||||||||
7 | Sophia Bøttger | 2004 | 371 | 37.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
8 | Laura Jørgensen | 2004 | 354 | 38.24 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
9 | Amalie Lund | 2004 | 336 | 38.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
10 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 333 | 39.02 | ||||||
Næstved IF | 39.85 | |||||||||
11 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 296 | 40.60 | ||||||
Næstved IF | 39.17 | |||||||||
12 | Olivia My Nielsen | 2004 | 292 | 40.78 | ||||||
Næstved IF | 42.26 | |||||||||
13 | Gry Therkelsen | 2004 | 211 | 45.42 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.89 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 532 | 33.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 475 | 34.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 404 | 36.59 | ||||||
Næstved IF | 35.59 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 394 | 36.90 | ||||||
Herlev Svømning | 38.51 | |||||||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | 387 | 37.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
6 | Signe Eie | 2005 | 382 | 37.28 | ||||||
Herlev Svømning | 36.75 | |||||||||
7 | Natacha Munch | 2005 | 355 | 38.19 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
8 | Emily Hansen | 2005 | 321 | 39.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 297 | 40.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.57 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 392 | 36.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 358 | 38.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 340 | 38.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.12 | |||||||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 338 | 38.84 | ||||||
Næstved IF | 41.52 | |||||||||
5 | Freja Juul | 2006 | 331 | 39.11 | ||||||
Næstved IF | 38.24 | |||||||||
6 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 324 | 39.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.01 | |||||||||
7 | Asta Lund | 2006 | 310 | 39.94 | ||||||
Herlev Svømning | 39.23 | |||||||||
8 | Leonora Franck | 2006 | 302 | 40.29 | ||||||
Næstved IF | 40.75 | |||||||||
9 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 297 | 40.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.45 | |||||||||
10 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 295 | 40.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
11 | Anna Dietrichsen | 2006 | 287 | 41.00 | ||||||
A6 | 41.18 | |||||||||
12 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 287 | 41.01 | ||||||
Næstved IF | 42.58 | |||||||||
13 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 282 | 41.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.95 | |||||||||
14 | Jaqueline Haack | 2006 | 278 | 41.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
15 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 271 | 41.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
16 | Johanne Hummelmose | 2006 | 263 | 42.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.61 | |||||||||
17 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 263 | 42.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 42.47 | |||||||||
18 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 248 | 43.07 | ||||||
Herlev Svømning | 43.85 | |||||||||
19 | Anna E.e. Balle | 2006 | 247 | 43.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.13 | |||||||||
20 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 240 | 43.52 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
21 | Emma Spang | 2006 | 207 | 45.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.95 | |||||||||
22 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 189 | 47.15 | ||||||
Næstved IF | 48.15 | |||||||||
23 | Katharina Zobel | 2007 | 175 | 48.35 | ||||||
Herlev Svømning | 52.57 | |||||||||
24 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 161 | 49.68 | ||||||
Herlev Svømning | 53.70 | |||||||||
25 | Siri Lauth | 2007 | 142 | 51.84 | ||||||
Herlev Svømning | 55.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 419 | 32.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.06 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | 558 | 29.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 546 | 29.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.21 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 450 | 31.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 441 | 31.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 422 | 32.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.21 | |||||||||
6 | August Hertz Bugge | 2000 | 399 | 32.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.67 | |||||||||
7 | Marcus Christiansen | 2001 | 368 | 33.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 367 | 33.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.79 | |||||||||
9 | Morten Kilhof | 2000 | 350 | 34.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
10 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 347 | 34.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
11 | Matti Andersen | 2001 | 325 | 34.93 | ||||||
Næstved IF | 34.26 | |||||||||
12 | Simon Bergendorff | 2002 | 325 | 34.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.47 | |||||||||
13 | Mathias Jelshøj | 2001 | 311 | 35.47 | ||||||
Herlev Svømning | 37.95 | |||||||||
- | Altin Misimi | 2002 | DSQ | sw63 fuld neddyk slu | ||||||
Herlev Svømning | 33.66 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Kruse | 2003 | 397 | 32.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.44 | |||||||||
2 | Erik Li | 2003 | 357 | 33.86 | ||||||
Herlev Svømning | 34.71 | |||||||||
3 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 329 | 34.81 | ||||||
Herlev Svømning | 33.60 | |||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 304 | 35.74 | ||||||
Næstved IF | 35.10 | |||||||||
5 | Peter Holm | 2003 | 263 | 37.49 | ||||||
Herlev Svømning | 36.66 | |||||||||
6 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 222 | 39.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 408 | 32.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.18 | |||||||||
2 | Marco Stub Olsen | 2004 | 331 | 34.73 | ||||||
A6 | 35.32 | |||||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 327 | 34.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.60 | |||||||||
4 | Mads Holger From | 2004 | 316 | 35.26 | ||||||
A6 | 38.25 | |||||||||
5 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 310 | 35.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 296 | 36.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | 291 | 36.26 | ||||||
Herlev Svømning | 38.57 | |||||||||
8 | André Vester | 2004 | 285 | 36.52 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 284 | 36.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.13 | |||||||||
10 | William Leth | 2004 | 281 | 36.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
11 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 270 | 37.17 | ||||||
Næstved IF | 36.73 | |||||||||
12 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 242 | 38.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
13 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 199 | 41.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 383 | 33.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
2 | Louie Hansen | 2005 | 306 | 35.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.35 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 305 | 35.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 305 | 35.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
5 | Anders Junker | 2005 | 297 | 36.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 295 | 36.10 | ||||||
Herlev Svømning | 36.21 | |||||||||
7 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 288 | 36.38 | ||||||
Herlev Svømning | 36.33 | |||||||||
8 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 248 | 38.25 | ||||||
Herlev Svømning | 37.83 | |||||||||
9 | August Sølvsteen | 2005 | 236 | 38.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.26 | |||||||||
9 | Erik Schmidt | 2005 | 236 | 38.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
11 | Laurits Boserup | 2005 | 234 | 39.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.95 | |||||||||
12 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 233 | 39.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.21 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 231 | 39.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
14 | Tobias Frederiksen | 2006 | 206 | 40.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
15 | Loui Krag | 2007 | 198 | 41.19 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.44 | |||||||||
16 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 169 | 43.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
17 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 136 | 46.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 46.79 | |||||||||
18 | William Foged | 2008 | 129 | 47.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
19 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 127 | 47.74 | ||||||
Herlev Svømning | 51.35 | |||||||||
- | Asger Bols Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Bennetsen | 2000 | 479 | 37.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 430 | 38.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.90 | |||||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 354 | 41.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.29 | |||||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | 287 | 44.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
5 | Naomi Baldacchino | 2000 | 242 | 47.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.00 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 507 | 36.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.49 | |||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 471 | 37.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.57 | |||||||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | 457 | 38.15 | ||||||
A6 | 37.37 | |||||||||
3 | Ida Oest | 2003 | 457 | 38.15 | ||||||
Herlev Svømning | 39.17 | |||||||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | 334 | 42.37 | ||||||
Næstved IF | 39.67 | |||||||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | 331 | 42.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.03 | |||||||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | 294 | 44.19 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.49 | |||||||||
8 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 290 | 44.41 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.57 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 517 | 36.61 | ||||||
A6 | 35.75 | |||||||||
2 | Signe Krag Andersen | 2004 | 515 | 36.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.31 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 37.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.79 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 477 | 37.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.33 | |||||||||
5 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 353 | 41.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
6 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 313 | 43.27 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 45.76 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 438 | 38.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 430 | 38.94 | ||||||
Herlev Svømning | 37.89 | |||||||||
3 | Silja Brage | 2005 | 413 | 39.47 | ||||||
A6 | 40.28 | |||||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | 408 | 39.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.93 | |||||||||
5 | Josephine Thomsen | 2005 | 407 | 39.64 | ||||||
Herlev Svømning | 39.51 | |||||||||
6 | Emma S. Kristensen | 2005 | 406 | 39.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.30 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 395 | 40.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.74 | |||||||||
8 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 389 | 40.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.45 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 53.08 | |||||||||
- | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | DSQ | sw71 fler armt start | ||||||
Herlev Svømning | 46.09 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 375 | 40.76 | ||||||
Næstved IF | 40.54 | |||||||||
2 | Molly Szczepanski | 2006 | 324 | 42.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.35 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 319 | 43.01 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
4 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 311 | 43.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
5 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 302 | 43.79 | ||||||
Herlev Svømning | 48.40 | |||||||||
6 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 296 | 44.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
7 | Daniella Anderson | 2006 | 259 | 46.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | 253 | 46.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.47 | |||||||||
9 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 239 | 47.31 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
10 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 215 | 49.01 | ||||||
Herlev Svømning | 48.40 | |||||||||
11 | Sofija Rønne | 2006 | 198 | 50.40 | ||||||
Herlev Svømning | 50.41 | |||||||||
12 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | 189 | 51.16 | ||||||
Næstved IF | 49.85 | |||||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 172 | 52.82 | ||||||
Næstved IF | 1:03.30 | |||||||||
14 | Katharina Zobel | 2007 | 149 | 55.41 | ||||||
Herlev Svømning | 55.20 | |||||||||
15 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 103 | 1:02.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.36 | |||||||||
16 | Eleonora Marsner | 2009 | 74 | 1:10.02 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.51 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Antoine Montier | 1993 | 536 | 31.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.45 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 487 | 32.97 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 33.72 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 395 | 35.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
3 | Altin Misimi | 2002 | 328 | 37.62 | ||||||
Herlev Svømning | 36.01 | |||||||||
4 | Mikkel Ringer | 2001 | 322 | 37.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.10 | |||||||||
5 | Kristian Mouridsen | 2002 | 287 | 39.31 | ||||||
Næstved IF | 38.68 | |||||||||
6 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 285 | 39.42 | ||||||
Næstved IF | 39.30 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 405 | 35.07 | ||||||
Næstved IF | 35.77 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 388 | 35.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.38 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 368 | 36.20 | ||||||
Herlev Svømning | 35.68 | |||||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | 356 | 36.59 | ||||||
A6 | 35.59 | |||||||||
5 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 339 | 37.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.61 | |||||||||
6 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 243 | 41.57 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.81 | |||||||||
- | Noah Bred | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.48 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 340 | 37.15 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.30 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 330 | 37.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
3 | Silas Fessel | 2004 | 319 | 37.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
4 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 291 | 39.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | 248 | 41.25 | ||||||
Herlev Svømning | 41.11 | |||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 236 | 41.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.62 | |||||||||
7 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 236 | 41.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
8 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 159 | 47.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 48.53 | |||||||||
- | Victor Dyrhauge | 2004 | DSQ | sw71 mange flyb star | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.27 | |||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 348 | 36.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.87 | |||||||||
2 | William Bogø Andersen | 2005 | 296 | 38.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 290 | 39.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.76 | |||||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | 258 | 40.73 | ||||||
Næstved IF | 40.70 | |||||||||
5 | Tobias Lindhardt | 2005 | 242 | 41.62 | ||||||
A6 | 45.56 | |||||||||
6 | Elias Elmedyb | 2006 | 242 | 41.64 | ||||||
Herlev Svømning | 43.55 | |||||||||
7 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 180 | 45.90 | ||||||
Herlev Svømning | 48.48 | |||||||||
8 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 176 | 46.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.50 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 171 | 46.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
10 | Storm Bargmann | 2007 | 161 | 47.68 | ||||||
Herlev Svømning | 47.31 | |||||||||
11 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 141 | 49.76 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 49.52 | |||||||||
12 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 134 | 50.70 | ||||||
Herlev Svømning | 51.43 | |||||||||
13 | Linus Norby Larsson | 2006 | 116 | 53.08 | ||||||
Herlev Svømning | 53.25 | |||||||||
14 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 84 | 59.09 | ||||||
Herlev Svømning | 57.12 | |||||||||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 516 | 30.42 | 1:04.45 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
2 | Naomi Baldacchino | 2000 | 221 | 41.38 | 1:25.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.00 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 631 | 29.21 | 1:00.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.73 | |||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 550 | 30.35 | 1:03.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.62 | |||||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 529 | 30.55 | 1:03.91 | |||||
A6 | 1:02.42 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 529 | 30.42 | 1:03.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.11 | |||||||||
5 | Emma Jensen | 2002 | 494 | 31.29 | 1:05.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | 490 | 32.05 | 1:05.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.88 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 488 | 31.35 | 1:05.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.84 | |||||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 483 | 32.13 | 1:05.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
9 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 482 | 31.59 | 1:05.93 | |||||
Næstved IF | 1:04.51 | |||||||||
10 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 475 | 31.41 | 1:06.26 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | 467 | 31.92 | 1:06.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.31 | |||||||||
12 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 440 | 32.69 | 1:07.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
13 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 438 | 32.57 | 1:08.07 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
14 | Sille Andersen | 2003 | 425 | 33.69 | 1:08.74 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 415 | 33.57 | 1:09.31 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
16 | Clara Kongsfelt | 2003 | 402 | 33.37 | 1:10.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.96 | |||||||||
17 | Sofia Levisen | 2002 | 401 | 33.87 | 1:10.11 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
18 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 391 | 33.81 | 1:10.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
19 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 389 | 33.57 | 1:10.80 | |||||
Næstved IF | 1:09.81 | |||||||||
20 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 364 | 35.63 | 1:12.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.62 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 543 | 30.72 | 1:03.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.52 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 527 | 30.59 | 1:03.98 | |||||
A6 | 1:04.17 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 527 | 31.01 | 1:04.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.88 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 512 | 30.76 | 1:04.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 494 | 31.63 | 1:05.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.65 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | 432 | 33.08 | 1:08.38 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.79 | |||||||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 413 | 33.53 | 1:09.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
8 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 407 | 33.76 | 1:09.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
9 | Amalie Lund | 2004 | 404 | 33.65 | 1:09.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | 382 | 34.03 | 1:11.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.92 | |||||||||
11 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 339 | 36.45 | 1:14.11 | |||||
Næstved IF | 1:20.48 | |||||||||
12 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 339 | 35.02 | 1:14.16 | |||||
Næstved IF | 1:15.10 | |||||||||
13 | Gry Therkelsen | 2004 | 327 | 37.01 | 1:15.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
14 | Amalie Kurps | 2004 | 291 | 35.86 | 1:17.96 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | 289 | 36.84 | 1:18.16 | |||||
Næstved IF | 1:18.20 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 547 | 30.80 | 1:03.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.62 | |||||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 481 | 32.14 | 1:05.98 | |||||
A6 | 1:09.10 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 464 | 31.24 | 1:06.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
4 | Emily Hansen | 2005 | 441 | 32.38 | 1:07.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.67 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 431 | 33.03 | 1:08.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
6 | Natacha Munch | 2005 | 398 | 33.20 | 1:10.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | 396 | 34.03 | 1:10.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.99 | |||||||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 396 | 34.67 | 1:10.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.56 | |||||||||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 380 | 33.64 | 1:11.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | 378 | 35.15 | 1:11.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.86 | |||||||||
11 | Signe Eie | 2005 | 372 | 34.92 | 1:11.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.02 | |||||||||
12 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 368 | 34.16 | 1:12.12 | |||||
Næstved IF | 1:14.22 | |||||||||
13 | Josefine Staudt | 2005 | 322 | 36.52 | 1:15.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
14 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 283 | 36.90 | 1:18.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
15 | Alma Gotfredsen | 2005 | 272 | 37.16 | 1:19.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 413 | 33.06 | 1:09.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 385 | 33.43 | 1:11.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.30 | |||||||||
3 | Liva la Cour | 2006 | 382 | 36.05 | 1:11.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.56 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 363 | 34.70 | 1:12.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
5 | Frida Gram Peters | 2007 | 361 | 34.55 | 1:12.56 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.41 | |||||||||
6 | Molly Szczepanski | 2006 | 352 | 35.63 | 1:13.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.71 | |||||||||
7 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 341 | 35.33 | 1:13.98 | |||||
A6 | 1:14.37 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 340 | 35.27 | 1:14.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.44 | |||||||||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 340 | 35.39 | 1:14.07 | |||||
Næstved IF | 1:16.61 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 337 | 36.29 | 1:14.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.76 | |||||||||
11 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 332 | 35.96 | 1:14.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
12 | Johanne Hummelmose | 2006 | 331 | 35.15 | 1:14.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.71 | |||||||||
13 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 327 | 36.19 | 1:15.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.11 | |||||||||
14 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 323 | 35.67 | 1:15.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 322 | 36.41 | 1:15.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.96 | |||||||||
16 | Kamma Rasmussen | 2006 | 320 | 35.59 | 1:15.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
17 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 290 | 36.85 | 1:18.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.23 | |||||||||
18 | Anna E.e. Balle | 2006 | 283 | 37.64 | 1:18.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.41 | |||||||||
19 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 278 | 37.01 | 1:19.20 | |||||
Næstved IF | 1:23.19 | |||||||||
20 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 273 | 36.34 | 1:19.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.35 | |||||||||
21 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 273 | 37.29 | 1:19.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
22 | Leonora Franck | 2006 | 268 | 37.64 | 1:20.14 | |||||
Næstved IF | 1:22.51 | |||||||||
23 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 265 | 38.89 | 1:20.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.40 | |||||||||
24 | Daniella Anderson | 2006 | 264 | 37.43 | 1:20.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
25 | Anna Dietrichsen | 2006 | 261 | 37.76 | 1:20.88 | |||||
A6 | 1:23.40 | |||||||||
26 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 255 | 38.35 | 1:21.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.93 | |||||||||
27 | Luna Larsson | 2006 | 251 | 38.37 | 1:21.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.08 | |||||||||
28 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 236 | 40.65 | 1:23.66 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.97 | |||||||||
29 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 235 | 38.87 | 1:23.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.30 | |||||||||
30 | Asta Lund | 2006 | 235 | 38.13 | 1:23.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.75 | |||||||||
31 | Kristine Dupont | 2007 | 234 | 38.00 | 1:23.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.43 | |||||||||
32 | Anna Merl Larsen | 2006 | 225 | 40.08 | 1:24.92 | |||||
A6 | 1:23.49 | |||||||||
33 | Emma Spang | 2006 | 219 | 40.89 | 1:25.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.24 | |||||||||
34 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 217 | 40.99 | 1:25.97 | |||||
Næstved IF | 1:28.50 | |||||||||
35 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 215 | 40.25 | 1:26.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.42 | |||||||||
36 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 213 | 40.98 | 1:26.58 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
37 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | 202 | 41.09 | 1:28.13 | |||||
Næstved IF | 1:26.95 | |||||||||
38 | Siri Lauth | 2007 | 78 | 53.16 | 2:00.61 | |||||
Herlev Svømning | 2:11.20 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:26.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 461 | 29.01 | 1:00.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.79 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 590 | 26.97 | 55.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.40 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 586 | 27.34 | 56.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 56.68 | |||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 586 | 26.75 | 56.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.58 | |||||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | 569 | 27.17 | 56.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.06 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 546 | 27.56 | 57.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 57.92 | |||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 526 | 28.17 | 58.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.87 | |||||||||
7 | Andreas Gram Peters | 2001 | 517 | 29.14 | 58.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.70 | |||||||||
8 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 516 | 27.11 | 58.45 | |||||
Herlev Svømning | 58.00 | |||||||||
9 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 510 | 28.53 | 58.70 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.92 | |||||||||
10 | Marcus Dessau | 2002 | 504 | 28.08 | 58.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.59 | |||||||||
11 | August Hertz Bugge | 2000 | 502 | 28.45 | 59.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.16 | |||||||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 496 | 28.36 | 59.26 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:00.07 | |||||||||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 490 | 28.50 | 59.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.05 | |||||||||
14 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 488 | 28.41 | 59.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:00.11 | |||||||||
15 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 463 | 29.20 | 1:00.62 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.00 | |||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 436 | 29.47 | 1:01.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
17 | Mathias Jelshøj | 2001 | 433 | 29.52 | 1:01.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.37 | |||||||||
18 | Matti Andersen | 2001 | 431 | 30.15 | 1:02.09 | |||||
Næstved IF | 1:02.25 | |||||||||
19 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 415 | 29.43 | 1:02.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.76 | |||||||||
20 | Kristian Mouridsen | 2002 | 403 | 29.98 | 1:03.50 | |||||
Næstved IF | 1:02.75 | |||||||||
21 | Simon Bergendorff | 2002 | 383 | 30.56 | 1:04.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.51 | |||||||||
22 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 324 | 32.95 | 1:08.29 | |||||
Næstved IF | 1:08.37 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 486 | 28.75 | 59.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 474 | 28.56 | 1:00.15 | |||||
Næstved IF | 1:00.38 | |||||||||
3 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 469 | 29.20 | 1:00.34 | |||||
A6 | 1:00.12 | |||||||||
4 | Harald Franck | 2003 | 458 | 28.95 | 1:00.84 | |||||
Næstved IF | 1:00.60 | |||||||||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 448 | 28.62 | 1:01.27 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:00.88 | |||||||||
6 | Nicklas Stæcker | 2003 | 419 | 1:02.66 | 1:02.66 | |||||
Næstved IF | 1:04.17 | |||||||||
7 | Erik Li | 2003 | 353 | 31.45 | 1:06.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.76 | |||||||||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 340 | 31.55 | 1:07.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.08 | |||||||||
9 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 298 | 1:10.23 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.37 | |||||||||
10 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 262 | 33.86 | 1:13.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 478 | 29.08 | 59.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.97 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 448 | 29.77 | 1:01.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.84 | |||||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 444 | 29.49 | 1:01.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.67 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 422 | 30.63 | 1:02.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 391 | 30.82 | 1:04.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 361 | 31.59 | 1:05.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 348 | 31.16 | 1:06.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.55 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 335 | 32.10 | 1:07.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
9 | Mads Holger From | 2004 | 334 | 33.70 | 1:07.60 | |||||
A6 | 1:09.73 | |||||||||
10 | André Vester | 2004 | 330 | 31.89 | 1:07.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marco Stub Olsen | 2004 | 325 | 1:08.21 | ||||||
A6 | 1:10.65 | |||||||||
12 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 324 | 1:08.26 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:11.59 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 322 | 32.43 | 1:08.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
14 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 306 | 32.79 | 1:09.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.48 | |||||||||
15 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 304 | 1:09.72 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.88 | |||||||||
16 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 277 | 35.36 | 1:11.90 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
17 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 229 | 36.91 | 1:16.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 228 | 1:16.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.61 | |||||||||
19 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 203 | 38.55 | 1:19.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.07 | |||||||||
20 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 158 | 38.91 | 1:26.76 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | DSQ | sw44 tyvstart | ||||||
Næstved IF | 1:08.21 | |||||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 408 | 30.97 | 1:03.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.56 | |||||||||
2 | Emil Schmidt | 2006 | 369 | 32.48 | 1:05.36 | |||||
A6 | 1:07.34 | |||||||||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 362 | 31.97 | 1:05.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 360 | 32.17 | 1:05.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.36 | |||||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | 344 | 32.32 | 1:06.92 | |||||
Næstved IF | 1:07.68 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 341 | 31.60 | 1:07.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
7 | Emil Gram Peters | 2005 | 338 | 31.78 | 1:07.31 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 338 | 32.45 | 1:07.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.89 | |||||||||
9 | Elias Elmedyb | 2006 | 330 | 32.65 | 1:07.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.77 | |||||||||
10 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 324 | 1:08.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.30 | |||||||||
10 | William Bendix Schmidt | 2005 | 324 | 32.06 | 1:08.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | 317 | 32.83 | 1:08.79 | |||||
Næstved IF | 1:09.98 | |||||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | 302 | 1:09.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Louie Hansen | 2005 | 289 | 34.03 | 1:10.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.37 | |||||||||
15 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 285 | 35.71 | 1:11.24 | |||||
Næstved IF | 1:15.42 | |||||||||
16 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 284 | 33.66 | 1:11.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
17 | August Sølvsteen | 2005 | 275 | 35.00 | 1:12.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.11 | |||||||||
18 | Scott Foged | 2005 | 266 | 1:12.87 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:16.73 | |||||||||
19 | Tobias Frederiksen | 2006 | 264 | 34.52 | 1:13.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
20 | August Taul | 2006 | 262 | 36.21 | 1:13.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.52 | |||||||||
21 | Erik Schmidt | 2005 | 248 | 1:14.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.39 | |||||||||
22 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 245 | 36.17 | 1:14.89 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.08 | |||||||||
23 | Tobias Lindhardt | 2005 | 236 | 37.90 | 1:15.85 | |||||
A6 | 1:22.76 | |||||||||
24 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 228 | 36.43 | 1:16.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
25 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 224 | 1:17.15 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
26 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 222 | 1:17.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.39 | |||||||||
27 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 221 | 1:17.53 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:18.52 | |||||||||
28 | Loui Krag | 2007 | 208 | 37.88 | 1:19.09 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.87 | |||||||||
29 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 193 | 37.21 | 1:21.07 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.58 | |||||||||
30 | William Foged | 2008 | 181 | 38.92 | 1:22.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:34.22 | |||||||||
31 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 131 | 40.94 | 1:32.29 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
32 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 92 | 46.47 | 1:43.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.59 | |||||||||
33 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 73 | 52.13 | 1:52.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.32 | |||||||||
- | Asger Bols Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 514 | 30.49 | ||||||
Herlev Svømning | 31.26 | |||||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 505 | 30.66 | ||||||
A6 | 30.66 | |||||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 483 | 31.13 | ||||||
A6 | 30.31 | |||||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | 429 | 32.39 | ||||||
Herlev Svømning | 31.72 | |||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 427 | 32.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 419 | 32.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | |||||||||
7 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 417 | 32.68 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 416 | 32.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.61 | |||||||||
9 | Lærke Blond | 2003 | 391 | 33.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.83 | |||||||||
10 | Julie Silberg | 2002 | 373 | 33.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 373 | 33.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.87 | |||||||||
12 | Sille Andersen | 2003 | 369 | 34.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
13 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 368 | 34.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | 365 | 34.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.34 | |||||||||
15 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 346 | 34.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.27 | |||||||||
16 | Emma Jensen | 2002 | 332 | 35.27 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
17 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 314 | 35.93 | ||||||
Næstved IF | 36.59 | |||||||||
18 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 312 | 36.00 | ||||||
Næstved IF | 32.40 | |||||||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 302 | 36.38 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.94 | |||||||||
20 | Ida Hebeltoft | 2003 | 302 | 36.39 | ||||||
Herlev Svømning | 35.40 | |||||||||
21 | Caroline Bendtsen | 2002 | 289 | 36.94 | ||||||
Næstved IF | 37.13 | |||||||||
22 | Clara Kongsfelt | 2003 | 287 | 37.00 | ||||||
Herlev Svømning | 36.55 | |||||||||
23 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 250 | 38.74 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 486 | 31.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
2 | Signe Krag Andersen | 2004 | 475 | 31.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.76 | |||||||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | 399 | 33.18 | ||||||
Herlev Svømning | 32.85 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 382 | 33.66 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.17 | |||||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | 379 | 33.75 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.75 | |||||||||
6 | Camille Nørby | 2004 | 366 | 34.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.76 | |||||||||
7 | Karoline Nielsen | 2004 | 349 | 34.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
8 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 344 | 34.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.68 | |||||||||
9 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 321 | 35.65 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
10 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 319 | 35.74 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
11 | Freja Møller | 2004 | 309 | 36.10 | ||||||
A6 | 36.40 | |||||||||
12 | Olivia My Nielsen | 2004 | 260 | 38.27 | ||||||
Næstved IF | 42.83 | |||||||||
13 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 207 | 41.27 | ||||||
Næstved IF | 49.07 | |||||||||
14 | Gry Therkelsen | 2004 | 189 | 42.52 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.13 | |||||||||
15 | Amalie Kurps | 2004 | 133 | 47.76 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 48.06 | |||||||||
16 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 132 | 47.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
- | Isabel Lillebæk | 2004 | DSQ | tyvstart 4.4 | ||||||
A6 | 34.66 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 525 | 30.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.08 | |||||||||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 492 | 30.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 440 | 32.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.50 | |||||||||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | 430 | 32.35 | ||||||
Herlev Svømning | 32.38 | |||||||||
5 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 384 | 33.59 | ||||||
A6 | 32.91 | |||||||||
6 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 379 | 33.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 366 | 34.15 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.12 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 362 | 34.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 360 | 34.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
10 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 349 | 34.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.09 | |||||||||
11 | Emma S. Kristensen | 2005 | 344 | 34.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
12 | Catrine Porsdal | 2005 | 338 | 35.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.08 | |||||||||
13 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 337 | 35.08 | ||||||
Næstved IF | 37.61 | |||||||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | 330 | 35.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
15 | Natacha Munch | 2005 | 319 | 35.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 295 | 36.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.94 | |||||||||
17 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 266 | 37.98 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.82 | |||||||||
18 | Signe Eie | 2005 | 265 | 38.01 | ||||||
Herlev Svømning | 36.44 | |||||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | 259 | 38.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.11 | |||||||||
20 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 253 | 38.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
21 | Olivia Cruse | 2005 | 238 | 39.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
22 | Ronja Jørgensen | 2005 | 229 | 39.90 | ||||||
A6 | 42.26 | |||||||||
23 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 203 | 41.52 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 45.74 | |||||||||
24 | Frida Lauridsen | 2005 | 175 | 43.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 50.58 | |||||||||
25 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | 157 | 45.25 | ||||||
A6 | 51.00 | |||||||||
26 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 140 | 47.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 38.79 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 58.91 | |||||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 47.00 | |||||||||
- | Nikoline R. Amstrup | 2005 | DSQ | tyvstart 4.4 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.59 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 415 | 32.75 | ||||||
A6 | 33.30 | |||||||||
2 | Liva la Cour | 2006 | 408 | 32.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.08 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 404 | 33.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.39 | |||||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | 376 | 33.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
5 | Anna Andersen | 2007 | 357 | 34.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.84 | |||||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 339 | 35.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.96 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 338 | 35.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.30 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 335 | 35.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.39 | |||||||||
9 | Sarah Gudme | 2007 | 313 | 35.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.28 | |||||||||
10 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 310 | 36.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 296 | 36.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
12 | Freja Juul | 2006 | 286 | 37.07 | ||||||
Næstved IF | 36.66 | |||||||||
13 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 263 | 38.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
14 | Frida Gram Peters | 2007 | 261 | 38.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
15 | Kamma Rasmussen | 2006 | 261 | 38.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
16 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 258 | 38.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
17 | Johanne Hummelmose | 2006 | 257 | 38.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.70 | |||||||||
18 | Anna E.e. Balle | 2006 | 257 | 38.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.63 | |||||||||
19 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 247 | 38.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
20 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 243 | 39.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.46 | |||||||||
21 | Cecilie Rud | 2006 | 242 | 39.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 44.89 | |||||||||
22 | Naya Høi Greve | 2007 | 240 | 39.27 | ||||||
A6 | 43.04 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2006 | 237 | 39.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | |||||||||
24 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 237 | 39.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
25 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 227 | 40.00 | ||||||
Næstved IF | 42.69 | |||||||||
26 | Karen Markussen | 2007 | 226 | 40.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 39.51 | |||||||||
27 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 222 | 40.34 | ||||||
Herlev Svømning | 40.91 | |||||||||
28 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 219 | 40.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.45 | |||||||||
29 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 215 | 40.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.57 | |||||||||
30 | Leonora Franck | 2006 | 212 | 40.92 | ||||||
Næstved IF | 42.25 | |||||||||
31 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 210 | 41.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.72 | |||||||||
32 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 209 | 41.12 | ||||||
Herlev Svømning | 39.33 | |||||||||
33 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 207 | 41.29 | ||||||
Næstved IF | 41.42 | |||||||||
34 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 194 | 42.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.21 | |||||||||
35 | Sofija Rønne | 2006 | 192 | 42.31 | ||||||
Herlev Svømning | 45.33 | |||||||||
36 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 189 | 42.51 | ||||||
Herlev Svømning | 48.68 | |||||||||
37 | Liva Wissing | 2006 | 189 | 42.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.97 | |||||||||
38 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 187 | 42.68 | ||||||
A6 | 39.64 | |||||||||
39 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 179 | 43.31 | ||||||
Næstved IF | 44.67 | |||||||||
40 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 171 | 43.93 | ||||||
Herlev Svømning | 46.45 | |||||||||
41 | Asta Lund | 2006 | 171 | 43.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.85 | |||||||||
42 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 170 | 44.08 | ||||||
Herlev Svømning | 47.35 | |||||||||
43 | Maja Lollike | 2007 | 170 | 44.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 50.08 | |||||||||
44 | Lara Ghizzaui | 2007 | 163 | 44.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.33 | |||||||||
45 | Kristine Dupont | 2007 | 159 | 45.06 | ||||||
Herlev Svømning | 44.05 | |||||||||
46 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 157 | 45.21 | ||||||
Herlev Svømning | 47.51 | |||||||||
47 | Maja Andersen | 2007 | 156 | 45.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.44 | |||||||||
48 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 152 | 45.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.81 | |||||||||
49 | Dicte Maar | 2006 | 148 | 46.13 | ||||||
Næstved IF | 43.37 | |||||||||
50 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 146 | 46.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 48.86 | |||||||||
51 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 145 | 46.48 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 44.94 | |||||||||
52 | Marie Storch | 2006 | 136 | 47.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.49 | |||||||||
53 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 131 | 48.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.63 | |||||||||
54 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 129 | 48.26 | ||||||
A6 | 50.84 | |||||||||
55 | Laura Raahauge | 2008 | 128 | 48.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.14 | |||||||||
56 | Tess van der Laan | 2008 | 127 | 48.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.82 | |||||||||
57 | Emma Kyndesen | 2006 | 123 | 49.10 | ||||||
Herlev Svømning | 52.82 | |||||||||
58 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 118 | 49.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.25 | |||||||||
59 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 109 | 51.00 | ||||||
Næstved IF | 53.97 | |||||||||
60 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 99 | 52.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
61 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 94 | 53.63 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 48.62 | |||||||||
62 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 83 | 55.91 | ||||||
A6 | 1:05.85 | |||||||||
63 | Siri Lauth | 2007 | 83 | 55.98 | ||||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
64 | Eleonora Marsner | 2009 | 79 | 56.85 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.46 | |||||||||
- | Emilie Böhmer | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 52.79 | |||||||||
- | Jaqueline Haack | 2006 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 42.65 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 516 | 27.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 553 | 27.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.54 | |||||||||
2 | August Hertz Bugge | 2000 | 510 | 28.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.07 | |||||||||
3 | Altin Misimi | 2002 | 496 | 28.32 | ||||||
Herlev Svømning | 27.65 | |||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 496 | 28.33 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | 491 | 28.42 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 489 | 28.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 456 | 29.12 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 29.12 | |||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 446 | 29.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 445 | 29.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.07 | |||||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 421 | 29.92 | ||||||
Næstved IF | 30.61 | |||||||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | 414 | 30.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.50 | |||||||||
12 | Marcus Christiansen | 2001 | 382 | 30.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
13 | Anders Hvidt | 2002 | 380 | 30.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.38 | |||||||||
14 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 362 | 31.47 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
15 | Mathias Jelshøj | 2001 | 349 | 31.85 | ||||||
Herlev Svømning | 31.55 | |||||||||
16 | Simon Bergendorff | 2002 | 347 | 31.91 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | |||||||||
17 | Kristian Mouridsen | 2002 | 335 | 32.28 | ||||||
Næstved IF | 31.91 | |||||||||
18 | Asmund Visholm Christians | 2000 | 274 | 34.53 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 528 | 27.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.06 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 521 | 27.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.76 | |||||||||
3 | Silas Lykke | 2003 | 463 | 28.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.22 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 459 | 29.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.08 | |||||||||
5 | Noah Bred | 2003 | 442 | 29.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.19 | |||||||||
6 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 436 | 29.56 | ||||||
A6 | 29.40 | |||||||||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 432 | 29.65 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.74 | |||||||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | 416 | 30.03 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.22 | |||||||||
9 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 396 | 30.54 | ||||||
A6 | 30.76 | |||||||||
10 | Marcus Hiort | 2003 | 390 | 30.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
11 | Harald Franck | 2003 | 386 | 30.80 | ||||||
Næstved IF | 30.47 | |||||||||
11 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 386 | 30.80 | ||||||
A6 | 30.23 | |||||||||
13 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 384 | 30.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.65 | |||||||||
14 | Villads Kruse | 2003 | 357 | 31.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.45 | |||||||||
15 | Nicklas Stæcker | 2003 | 356 | 31.62 | ||||||
Næstved IF | 32.81 | |||||||||
16 | Elias Rought | 2003 | 335 | 32.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 332 | 32.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
18 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 329 | 32.47 | ||||||
Herlev Svømning | 33.54 | |||||||||
19 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 297 | 33.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.16 | |||||||||
20 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 290 | 33.87 | ||||||
Herlev Svømning | 38.39 | |||||||||
21 | Peter Holm | 2003 | 252 | 35.50 | ||||||
Herlev Svømning | 35.81 | |||||||||
22 | Marcus Appel | 2003 | 245 | 35.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
23 | Sammi Asker Andersen | 2003 | 231 | 36.54 | ||||||
Næstved IF | 36.60 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Ølshøj | 2004 | 398 | 30.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.34 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 388 | 30.74 | ||||||
A6 | 30.25 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 383 | 30.88 | ||||||
Herlev Svømning | 32.28 | |||||||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 382 | 30.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
5 | Mathias Lindgaard | 2004 | 358 | 31.57 | ||||||
Herlev Svømning | 31.49 | |||||||||
6 | Lucas Nielsen | 2004 | 337 | 32.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.21 | |||||||||
7 | Jonathan Beck | 2004 | 334 | 32.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.53 | |||||||||
8 | Oskar Clausen | 2004 | 326 | 32.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | 320 | 32.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 318 | 32.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
11 | Noah Tranum | 2004 | 313 | 33.02 | ||||||
A6 | 33.94 | |||||||||
12 | Marco Stub Olsen | 2004 | 298 | 33.57 | ||||||
A6 | 34.02 | |||||||||
13 | Lukas Frederiksen | 2004 | 282 | 34.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
14 | William Leth | 2004 | 278 | 34.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
15 | Villads Arfelt | 2004 | 259 | 35.15 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.02 | |||||||||
16 | Silas Fessel | 2004 | 253 | 35.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
17 | Oscar Boyer | 2004 | 244 | 35.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.31 | |||||||||
18 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 237 | 36.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
19 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 237 | 36.23 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
20 | Victor Bornemann | 2004 | 145 | 42.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 43.64 | |||||||||
21 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 88 | 50.39 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | DNS | |||||||
Næstved IF | 36.55 | |||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DSQ | tyvstart 4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 425 | 29.82 | ||||||
A6 | 29.94 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 383 | 30.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 369 | 31.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.63 | |||||||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | 338 | 32.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | 318 | 32.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | 314 | 33.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.85 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 308 | 33.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
8 | Tobias Rosengaard | 2005 | 307 | 33.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.80 | |||||||||
9 | Emil Gram Peters | 2005 | 294 | 33.72 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
10 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 291 | 33.84 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Elias Elmedyb | 2006 | 285 | 34.06 | ||||||
Herlev Svømning | 33.70 | |||||||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | 273 | 34.54 | ||||||
Næstved IF | 35.62 | |||||||||
13 | Bertram Olesen | 2005 | 270 | 34.68 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 269 | 34.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
15 | Vincent Matras | 2005 | 269 | 34.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
16 | August Sølvsteen | 2005 | 263 | 34.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
17 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 260 | 35.12 | ||||||
A6 | 36.80 | |||||||||
18 | Louie Hansen | 2005 | 249 | 35.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.57 | |||||||||
19 | Hector Kaltoft | 2006 | 248 | 35.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.17 | |||||||||
20 | Noah Anker-Møller | 2006 | 246 | 35.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.74 | |||||||||
21 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 245 | 35.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
22 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 245 | 35.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
23 | Rasmus Capion | 2005 | 236 | 36.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 37.55 | |||||||||
24 | Frederik Gersby | 2006 | 234 | 36.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.38 | |||||||||
25 | Laurits Boserup | 2005 | 233 | 36.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.04 | |||||||||
26 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 226 | 36.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.15 | |||||||||
27 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 216 | 37.34 | ||||||
Herlev Svømning | 37.99 | |||||||||
28 | Julius Vadmand | 2005 | 206 | 37.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.81 | |||||||||
29 | Maximillian Udar | 2006 | 203 | 38.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.44 | |||||||||
30 | Erik Schmidt | 2005 | 201 | 38.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.24 | |||||||||
31 | Oliver Lassen | 2005 | 197 | 38.53 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.73 | |||||||||
32 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 196 | 38.59 | ||||||
Næstved IF | 40.17 | |||||||||
33 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 187 | 39.18 | ||||||
Herlev Svømning | 42.64 | |||||||||
34 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 186 | 39.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.93 | |||||||||
35 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 184 | 39.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.53 | |||||||||
36 | Albert Palmus | 2007 | 184 | 39.40 | ||||||
A6 | 40.42 | |||||||||
37 | Magnus Jacobsen | 2006 | 174 | 40.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.04 | |||||||||
38 | David Johannes Dahl | 2006 | 168 | 40.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
39 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 166 | 40.77 | ||||||
Næstved IF | 41.62 | |||||||||
40 | Marinus Leisvig | 2007 | 163 | 40.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.45 | |||||||||
41 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 159 | 41.32 | ||||||
Næstved IF | 44.29 | |||||||||
42 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 158 | 41.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
43 | Albert Skov Andersen | 2006 | 148 | 42.37 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.39 | |||||||||
44 | August Due | 2007 | 146 | 42.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.26 | |||||||||
45 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 141 | 43.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.83 | |||||||||
46 | Mathias Johansen | 2007 | 133 | 43.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 50.47 | |||||||||
47 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 126 | 44.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
48 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 124 | 44.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.85 | |||||||||
49 | Younus Khan | 2005 | 119 | 45.58 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 46.92 | |||||||||
50 | Storm Bargmann | 2007 | 107 | 47.20 | ||||||
Herlev Svømning | 48.26 | |||||||||
51 | August Emil K. Clausen | 2006 | 100 | 48.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.12 | |||||||||
52 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 77 | 52.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
53 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 59 | 57.31 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.07 | |||||||||
54 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 57 | 58.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
55 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 56 | 58.29 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.03 | |||||||||
56 | Frederik Rosenbom | 2006 | 52 | 59.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.15 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
- | Christian Nimb | 2006 | DSQ | tyvstart 4.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.56 | |||||||||
- | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | DSQ | brystbentag sw7.5 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 520 | 1:18.91 | 2:39.59 | 4:17.02 | 5:31.12 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:47.32 | |||||||||
2 | Christine Henriksen | 2003 | 465 | 1:15.06 | 2:43.44 | 4:23.52 | 5:43.72 | |||
A6 | 5:49.03 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 455 | 1:20.37 | 2:47.73 | 4:26.73 | 5:46.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.25 | |||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 512 | 1:12.93 | 2:40.28 | 4:18.69 | 5:32.83 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:31.07 | |||||||||
2 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 467 | 1:19.73 | 2:50.02 | 4:29.25 | 5:43.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:42.44 | |||||||||
3 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 377 | 1:21.37 | 2:58.44 | 4:47.41 | 6:08.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:57.48 | |||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 486 | 1:21.57 | 2:50.62 | 4:23.90 | 5:38.62 | |||
A6 | 5:42.13 | |||||||||
2 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 335 | 6:23.14 | ||||||
Næstved IF | 7:10.33 | |||||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | DSQ | afsl mave v 200 9.4 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 426 | 5:53.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 397 | 1:29.86 | 2:59.93 | 4:38.04 | 6:02.39 | |||
A6 | 5:52.13 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 356 | 1:28.03 | 2:57.21 | 4:49.04 | 6:15.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:57.72 | |||||||||
4 | Freja Juul | 2006 | 327 | 1:32.99 | 3:09.47 | 4:56.97 | 6:26.31 | |||
Næstved IF | 6:46.62 | |||||||||
5 | Selma Nørby | 2006 | 299 | 1:37.44 | 3:17.18 | 5:06.55 | 6:38.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 6:42.03 | |||||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 254 | 7:00.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 6:46.96 | |||||||||
7 | Luna Larsson | 2006 | 224 | 7:18.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | SIF Bramm | 2006 | DNS | |||||||
A6 | 6:01.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 556 | 4:56.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:55.06 | |||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hoffmann | 2003 | 463 | 5:15.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:05.55 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 399 | 5:31.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:27.56 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 396 | 5:31.91 | ||||||
Næstved IF | 5:27.61 | |||||||||
4 | Victor Toftehøj | 2003 | 386 | 1:15.40 | 2:43.28 | 4:16.74 | 5:34.71 | |||
A6 | 5:33.78 | |||||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | 380 | 1:21.76 | 2:43.74 | 4:16.49 | 5:36.37 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:40.95 | |||||||||
- | Christian Boutrup | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:01.64 | |||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 453 | 1:11.03 | 2:30.27 | 4:04.20 | 5:17.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:55.04 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 433 | 1:10.85 | 2:35.29 | 4:11.83 | 5:22.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 372 | 1:15.81 | 2:43.48 | 4:20.95 | 5:38.89 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:37.97 | |||||||||
4 | Mads Naver | 2004 | 358 | 1:19.29 | 2:51.60 | 4:22.87 | 5:43.12 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:10.05 | |||||||||
- | Mads Liechti | 2004 | DSQ | afsl p mave v 200 94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:32.62 | |||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 383 | 1:12.21 | 2:41.81 | 4:17.32 | 5:35.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 375 | 1:14.92 | 2:44.25 | 4:21.04 | 5:37.95 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:38.75 | |||||||||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 334 | 1:21.45 | 2:51.25 | 4:31.17 | 5:51.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:52.71 | |||||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 230 | 1:38.11 | 3:24.44 | 5:10.52 | 6:37.61 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:25.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Andersen | 2001 | 561 | 34.33 | 1:10.43 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 560 | 34.56 | 1:10.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 535 | 34.82 | 1:11.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | 504 | 34.90 | 1:12.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.20 | |||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 491 | 35.82 | 1:13.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.29 | |||||||||
6 | Katrine Duus | 2003 | 448 | 36.80 | 1:15.93 | |||||
Næstved IF | 1:14.34 | |||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 447 | 37.36 | 1:15.98 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
8 | Ida Hebeltoft | 2003 | 416 | 37.73 | 1:17.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.71 | |||||||||
9 | Sofia Levisen | 2002 | 413 | 37.68 | 1:17.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 408 | 38.03 | 1:18.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.87 | |||||||||
11 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 406 | 37.90 | 1:18.45 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
12 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 384 | 39.54 | 1:19.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
13 | Matilda Colley | 2003 | 349 | 39.72 | 1:22.47 | |||||
A6 | 1:23.02 | |||||||||
14 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 326 | 39.89 | 1:24.38 | |||||
Næstved IF | 1:24.72 | |||||||||
15 | Ida Oest | 2003 | 318 | 41.00 | 1:25.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.50 | |||||||||
16 | Clara Kongsfelt | 2003 | 307 | 41.38 | 1:26.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 517 | 34.80 | 1:12.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.65 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 471 | 36.13 | 1:14.65 | |||||
A6 | 1:13.69 | |||||||||
3 | Emma Ekman | 2004 | 436 | 37.44 | 1:16.59 | |||||
A6 | 1:17.50 | |||||||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | 432 | 37.71 | 1:16.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.07 | |||||||||
5 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 415 | 37.95 | 1:17.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.23 | |||||||||
6 | Isabel Lillebæk | 2004 | 412 | 37.69 | 1:18.07 | |||||
A6 | 1:13.15 | |||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2004 | 378 | 39.19 | 1:20.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
8 | Karoline Nielsen | 2004 | 358 | 39.89 | 1:21.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
9 | Freja Møller | 2004 | 355 | 40.53 | 1:22.00 | |||||
A6 | 1:19.93 | |||||||||
10 | Olivia My Nielsen | 2004 | 312 | 41.56 | 1:25.63 | |||||
Næstved IF | 1:24.25 | |||||||||
11 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 310 | 41.49 | 1:25.83 | |||||
Næstved IF | 1:23.85 | |||||||||
12 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 229 | 47.04 | 1:34.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:33.74 | |||||||||
13 | Gry Therkelsen | 2004 | 225 | 47.55 | 1:35.40 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.78 | |||||||||
- | Amalie Lund | 2004 | DSQ | ej fors bev v50m 6.4 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:29.50 | |||||||||
- | Signe Krag Andersen | 2004 | DSQ | ej fors bev 6.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.56 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 561 | 34.28 | 1:10.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.24 | |||||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 536 | 34.95 | 1:11.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.95 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 476 | 35.78 | 1:14.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
4 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 431 | 38.25 | 1:16.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
5 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 428 | 38.13 | 1:17.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 412 | 36.70 | 1:18.02 | |||||
Næstved IF | 1:18.22 | |||||||||
7 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 399 | 38.68 | 1:18.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
8 | Signe Eie | 2005 | 392 | 38.22 | 1:19.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.44 | |||||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | 378 | 40.06 | 1:20.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.65 | |||||||||
10 | Josefine Staudt | 2005 | 367 | 39.17 | 1:21.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
11 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 360 | 39.60 | 1:21.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.76 | |||||||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | 348 | 40.69 | 1:22.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.97 | |||||||||
13 | Emily Hansen | 2005 | 320 | 41.41 | 1:24.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
14 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 305 | 41.36 | 1:26.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.10 | |||||||||
15 | Alma Gotfredsen | 2005 | 299 | 42.20 | 1:26.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.40 | |||||||||
16 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 266 | 44.52 | 1:30.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
17 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 202 | 47.09 | 1:39.00 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 394 | 38.19 | 1:19.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.60 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 387 | 38.46 | 1:19.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.33 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 364 | 40.18 | 1:21.34 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.50 | |||||||||
4 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 329 | 41.09 | 1:24.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 328 | 41.09 | 1:24.22 | |||||
Næstved IF | 1:23.31 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 325 | 41.40 | 1:24.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
7 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 311 | 41.37 | 1:25.71 | |||||
Næstved IF | 1:28.91 | |||||||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 307 | 42.32 | 1:26.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.49 | |||||||||
9 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 305 | 41.03 | 1:26.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
10 | Anna Dietrichsen | 2006 | 298 | 41.51 | 1:26.89 | |||||
A6 | 1:31.64 | |||||||||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 289 | 42.02 | 1:27.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.39 | |||||||||
12 | Leonora Franck | 2006 | 287 | 42.56 | 1:27.99 | |||||
Næstved IF | 1:31.96 | |||||||||
12 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 287 | 42.58 | 1:27.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
14 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 285 | 43.02 | 1:28.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.39 | |||||||||
15 | Asta Lund | 2006 | 279 | 42.21 | 1:28.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.85 | |||||||||
16 | Anna E.e. Balle | 2006 | 278 | 44.71 | 1:28.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.66 | |||||||||
17 | K-Lee Hansen | 2007 | 274 | 42.76 | 1:29.37 | |||||
A6 | 1:29.95 | |||||||||
18 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 271 | 43.22 | 1:29.70 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Dicte Maar | 2006 | 267 | 44.38 | 1:30.12 | |||||
Næstved IF | 1:31.29 | |||||||||
20 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 255 | 44.70 | 1:31.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.94 | |||||||||
21 | Liva Wissing | 2006 | 253 | 44.52 | 1:31.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.01 | |||||||||
22 | Johanne Hummelmose | 2006 | 238 | 44.42 | 1:33.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.30 | |||||||||
23 | Line L. Antvorskov | 2007 | 237 | 45.05 | 1:33.84 | |||||
A6 | 1:45.53 | |||||||||
24 | Anna Merl Larsen | 2006 | 225 | 46.61 | 1:35.47 | |||||
A6 | 1:30.74 | |||||||||
25 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 217 | 47.11 | 1:36.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.10 | |||||||||
26 | Mira Capito | 2007 | 215 | 48.18 | 1:36.93 | |||||
A6 | 1:46.53 | |||||||||
27 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 215 | 48.99 | 1:36.96 | |||||
A6 | 1:44.40 | |||||||||
28 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 213 | 47.45 | 1:37.18 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:41.52 | |||||||||
29 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 209 | 47.22 | 1:37.86 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.96 | |||||||||
30 | Alisa Marchenko | 2006 | 204 | 47.38 | 1:38.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.06 | |||||||||
31 | Marie Storch | 2006 | 194 | 48.85 | 1:40.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.24 | |||||||||
32 | Maja Vejborg | 2007 | 193 | 49.60 | 1:40.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.42 | |||||||||
33 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 190 | 48.96 | 1:41.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.93 | |||||||||
34 | Edith Louise Vedel | 2007 | 187 | 49.08 | 1:41.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.32 | |||||||||
35 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | 183 | 48.64 | 1:42.21 | |||||
A6 | 1:48.01 | |||||||||
36 | Katharina Zobel | 2007 | 180 | 50.12 | 1:42.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.78 | |||||||||
37 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 176 | 51.61 | 1:43.58 | |||||
Næstved IF | 1:49.26 | |||||||||
38 | Johanna Illum Boesen | 2007 | 175 | 49.78 | 1:43.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.29 | |||||||||
39 | Helena Honore | 2007 | 174 | 1:44.03 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.74 | |||||||||
40 | Siri Lauth | 2007 | 135 | 55.81 | 1:53.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:56.11 | |||||||||
41 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 127 | 56.78 | 1:55.42 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
- | Jaqueline Haack | 2006 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.24 | |||||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | DSQ | ej fors bev v50m 6.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.43 | |||||||||
- | Nina Griffin | 2007 | DSQ | ej fors bev v50m 6.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.00 | |||||||||
- | Roos Klep | 2007 | DSQ | ej fors bev v50m 6.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.69 | |||||||||
- | Sophie Flamand | 2007 | DSQ | ej fort bev 6.4 v50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 523 | 31.72 | 1:04.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.77 | |||||||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 505 | 31.39 | 1:05.09 | |||||
Næstved IF | 1:05.58 | |||||||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | 497 | 31.87 | 1:05.43 | |||||
A6 | 1:03.49 | |||||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 445 | 33.37 | 1:07.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.40 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 436 | 32.92 | 1:08.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.77 | |||||||||
6 | Marcus Dessau | 2002 | 430 | 33.34 | 1:08.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.13 | |||||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | 371 | 35.32 | 1:12.15 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.06 | |||||||||
8 | Simon Bergendorff | 2002 | 324 | 36.14 | 1:15.45 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.03 | |||||||||
9 | Asmund Visholm Christians | 2000 | 271 | 39.97 | 1:20.04 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 418 | 33.84 | 1:09.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
2 | Zilas Aarestrup | 2003 | 408 | 33.94 | 1:09.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 393 | 35.00 | 1:10.76 | |||||
A6 | 1:07.55 | |||||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | 374 | 35.12 | 1:11.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.85 | |||||||||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 365 | 35.78 | 1:12.52 | |||||
A6 | 1:09.01 | |||||||||
6 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 342 | 36.10 | 1:14.11 | |||||
A6 | 1:13.92 | |||||||||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 330 | 36.34 | 1:15.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.63 | |||||||||
8 | Harald Riisager | 2003 | 309 | 37.95 | 1:16.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.45 | |||||||||
9 | Joachim L Andersen | 2003 | 288 | 38.91 | 1:18.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.48 | |||||||||
10 | Sammi Asker Andersen | 2003 | 254 | 39.29 | 1:21.78 | |||||
Næstved IF | 1:26.43 | |||||||||
11 | Marcus Appel | 2003 | 236 | 41.45 | 1:23.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 424 | 34.49 | 1:09.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.06 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 357 | 36.63 | 1:13.04 | |||||
A6 | 1:12.81 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 357 | 35.96 | 1:13.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.52 | |||||||||
4 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 341 | 36.55 | 1:14.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.22 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 332 | 36.67 | 1:14.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 307 | 37.01 | 1:16.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
7 | William Leth | 2004 | 299 | 37.65 | 1:17.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
8 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 292 | 37.67 | 1:18.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
9 | Mads Holger From | 2004 | 288 | 39.05 | 1:18.50 | |||||
A6 | 1:20.75 | |||||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | 280 | 38.21 | 1:19.20 | |||||
A6 | 1:19.63 | |||||||||
11 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 276 | 38.38 | 1:19.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.37 | |||||||||
12 | Lucas Nielsen | 2004 | 274 | 39.07 | 1:19.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:55.08 | |||||||||
13 | William Leander Agerskov | 2004 | 267 | 39.82 | 1:20.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.56 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 266 | 39.82 | 1:20.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.82 | |||||||||
15 | André Vester | 2004 | 263 | 1:20.83 | 1:20.83 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 246 | 39.82 | 1:22.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
17 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 221 | 41.46 | 1:25.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
18 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 218 | 42.09 | 1:26.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.95 | |||||||||
19 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 211 | 41.74 | 1:27.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:19.77 | |||||||||
- | Emil Witzner Hansen | 2004 | DSQ | ej fors bev v50m 6.4 | ||||||
A6 | 1:11.06 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 467 | 32.77 | 1:06.80 | |||||
A6 | 1:07.91 | |||||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 343 | 36.25 | 1:14.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.22 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 319 | 37.90 | 1:15.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.94 | |||||||||
4 | Anders Junker | 2005 | 315 | 38.09 | 1:16.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 314 | 37.78 | 1:16.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.19 | |||||||||
6 | Louie Hansen | 2005 | 310 | 37.50 | 1:16.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.30 | |||||||||
7 | Emil Schmidt | 2006 | 302 | 38.27 | 1:17.25 | |||||
A6 | 1:20.26 | |||||||||
8 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 280 | 38.64 | 1:19.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.49 | |||||||||
9 | Louie Uldall | 2005 | 279 | 39.30 | 1:19.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
10 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | 257 | 38.77 | 1:21.55 | |||||
A6 | 1:22.38 | |||||||||
11 | August Sølvsteen | 2005 | 247 | 40.12 | 1:22.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.86 | |||||||||
12 | Rasmus Capion | 2005 | 235 | 39.87 | 1:23.93 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.19 | |||||||||
13 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 228 | 40.75 | 1:24.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
14 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 216 | 42.95 | 1:26.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.42 | |||||||||
15 | Tobias Frederiksen | 2006 | 212 | 42.85 | 1:26.86 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.92 | |||||||||
16 | August Taul | 2006 | 205 | 42.94 | 1:27.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
17 | Julius Vadmand | 2005 | 197 | 43.92 | 1:29.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexandros Stoev | 2007 | 196 | 43.86 | 1:29.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.78 | |||||||||
19 | Christian Nimb | 2006 | 188 | 44.79 | 1:30.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | |||||||||
20 | Albert Palmus | 2007 | 186 | 43.62 | 1:30.70 | |||||
A6 | 1:34.56 | |||||||||
21 | Mathias Johansen | 2007 | 186 | 45.41 | 1:30.73 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.54 | |||||||||
22 | Scott Foged | 2005 | 186 | 45.22 | 1:30.75 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:39.35 | |||||||||
23 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 181 | 43.93 | 1:31.57 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.58 | |||||||||
24 | Oswald Lindquist | 2006 | 173 | 44.92 | 1:32.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.96 | |||||||||
25 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 173 | 46.15 | 1:32.99 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:41.98 | |||||||||
26 | Marinus Leisvig | 2007 | 167 | 46.64 | 1:34.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.58 | |||||||||
27 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 163 | 48.23 | 1:34.75 | |||||
Næstved IF | 1:34.85 | |||||||||
28 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 158 | 46.99 | 1:35.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.73 | |||||||||
29 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 149 | 48.83 | 1:37.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.93 | |||||||||
30 | Hannibal Wamberg | 2006 | 135 | 48.57 | 1:40.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.81 | |||||||||
31 | Julius Dolsø Lilliedal | 2006 | 115 | 1:46.52 | 1:46.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.93 | |||||||||
32 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 106 | 52.65 | 1:49.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.58 | |||||||||
33 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 78 | 59.42 | 2:01.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:58.60 | |||||||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:49.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Blond | 2003 | 508 | 37.91 | 1:20.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.32 | |||||||||
2 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 493 | 37.78 | 1:21.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.82 | |||||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 484 | 37.83 | 1:21.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.54 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 447 | 39.56 | 1:23.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.10 | |||||||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 427 | 38.54 | 1:25.13 | |||||
A6 | 1:21.35 | |||||||||
6 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 387 | 41.59 | 1:28.00 | |||||
Næstved IF | 1:22.41 | |||||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | 383 | 40.81 | 1:28.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.29 | |||||||||
8 | Caroline Bendtsen | 2002 | 375 | 42.14 | 1:28.89 | |||||
Næstved IF | 1:24.93 | |||||||||
9 | Matilda Colley | 2003 | 338 | 43.09 | 1:32.03 | |||||
A6 | 1:33.22 | |||||||||
10 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 330 | 43.02 | 1:32.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
11 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 293 | 45.84 | 1:36.46 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.44 | |||||||||
12 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 292 | 45.56 | 1:36.58 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.12 | |||||||||
13 | Sille Andersen | 2003 | 289 | 46.27 | 1:36.98 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.41 | |||||||||
14 | Julie Silberg | 2002 | 284 | 45.91 | 1:37.52 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:36.30 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 527 | 37.45 | 1:19.35 | |||||
A6 | 1:17.42 | |||||||||
2 | Emma Ekman | 2004 | 463 | 39.07 | 1:22.87 | |||||
A6 | 1:21.28 | |||||||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | 463 | 38.58 | 1:22.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | 437 | 40.45 | 1:24.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.34 | |||||||||
5 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 411 | 41.25 | 1:26.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
6 | Freja Møller | 2004 | 400 | 41.17 | 1:27.00 | |||||
A6 | 1:24.78 | |||||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | 391 | 41.09 | 1:27.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
8 | Isabel Lillebæk | 2004 | 352 | 42.58 | 1:30.80 | |||||
A6 | 1:26.39 | |||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 350 | 43.21 | 1:30.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:33.22 | |||||||||
10 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 326 | 44.53 | 1:33.15 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia My Nielsen | 2004 | 283 | 46.23 | 1:37.66 | |||||
Næstved IF | 1:35.85 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 487 | 38.91 | 1:21.49 | |||||
A6 | 1:21.55 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 431 | 40.70 | 1:24.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.67 | |||||||||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 416 | 40.76 | 1:25.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.85 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 389 | 40.91 | 1:27.83 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
5 | Ronja Jørgensen | 2005 | 375 | 43.49 | 1:28.88 | |||||
A6 | 1:28.73 | |||||||||
6 | Emma S. Kristensen | 2005 | 373 | 41.60 | 1:29.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.78 | |||||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 322 | 43.66 | 1:33.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.22 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 322 | 43.84 | 1:33.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.90 | |||||||||
9 | Julie Merl Larsen | 2005 | 321 | 44.89 | 1:33.64 | |||||
A6 | 1:35.51 | |||||||||
10 | Olivia Cruse | 2005 | 315 | 44.42 | 1:34.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.56 | |||||||||
11 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 311 | 44.45 | 1:34.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:34.52 | |||||||||
12 | Frida Lauridsen | 2005 | 218 | 49.72 | 1:46.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
13 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | 161 | 54.85 | 1:57.81 | |||||
A6 | 1:55.78 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:00.38 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 456 | 39.89 | 1:23.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.65 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 423 | 39.58 | 1:25.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.09 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 407 | 40.31 | 1:26.51 | |||||
A6 | 1:23.01 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 389 | 40.16 | 1:27.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.73 | |||||||||
5 | Anna Andersen | 2007 | 370 | 41.96 | 1:29.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.77 | |||||||||
6 | Freja Juul | 2006 | 366 | 42.21 | 1:29.63 | |||||
Næstved IF | 1:28.83 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 365 | 42.28 | 1:29.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.63 | |||||||||
8 | Sarah Gudme | 2007 | 363 | 41.92 | 1:29.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.82 | |||||||||
9 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 320 | 44.58 | 1:33.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 318 | 45.05 | 1:33.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.78 | |||||||||
11 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 307 | 44.40 | 1:35.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 302 | 45.53 | 1:35.52 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.58 | |||||||||
13 | Lara Ghizzaui | 2007 | 298 | 45.68 | 1:35.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.19 | |||||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 286 | 44.70 | 1:37.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:43.53 | |||||||||
15 | Lucca Frydendahl | 2008 | 277 | 45.76 | 1:38.31 | |||||
A6 | 1:52.44 | |||||||||
16 | Karen Markussen | 2007 | 250 | 49.15 | 1:41.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:40.23 | |||||||||
17 | Selma Nørby | 2006 | 246 | 48.48 | 1:42.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:45.55 | |||||||||
18 | Cecilie Rud | 2006 | 238 | 48.52 | 1:43.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 232 | 49.15 | 1:44.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Sofie Larsen | 2006 | 228 | 48.91 | 1:44.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.78 | |||||||||
21 | Laura Friis Justesen | 2006 | 218 | 49.82 | 1:46.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:50.87 | |||||||||
22 | Alisa Marchenko | 2006 | 217 | 50.29 | 1:46.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.96 | |||||||||
23 | Liva Wissing | 2006 | 215 | 49.34 | 1:46.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.40 | |||||||||
24 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 214 | 50.92 | 1:47.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:45.14 | |||||||||
25 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 207 | 52.60 | 1:48.36 | |||||
Næstved IF | 1:47.26 | |||||||||
26 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 203 | 52.03 | 1:49.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:59.36 | |||||||||
27 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 199 | 50.45 | 1:49.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:48.99 | |||||||||
28 | Emma Kyndesen | 2006 | 191 | 52.89 | 1:51.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:56.76 | |||||||||
29 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 186 | 50.72 | 1:52.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:49.74 | |||||||||
30 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 186 | 53.03 | 1:52.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:00.52 | |||||||||
31 | Line L. Antvorskov | 2007 | 184 | 54.48 | 1:52.57 | |||||
A6 | 2:00.03 | |||||||||
32 | Maja Andersen | 2007 | 184 | 53.87 | 1:52.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:59.48 | |||||||||
33 | Katharina Zobel | 2007 | 181 | 53.55 | 1:53.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:55.09 | |||||||||
34 | Maja Lollike | 2007 | 178 | 52.40 | 1:53.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:07.79 | |||||||||
35 | Josephine Hvidberg | 2006 | 177 | 53.11 | 1:54.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.45 | |||||||||
36 | Mira Capito | 2007 | 173 | 53.89 | 1:54.91 | |||||
A6 | 1:54.52 | |||||||||
37 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 168 | 52.29 | 1:56.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:53.29 | |||||||||
38 | Marie Storch | 2006 | 164 | 56.89 | 1:57.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:58.68 | |||||||||
39 | Luna Larsson | 2006 | 156 | 56.79 | 1:58.97 | |||||
Herlev Svømning | 2:06.07 | |||||||||
40 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 131 | 1:00.15 | 2:06.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.69 | |||||||||
41 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 125 | 1:00.18 | 2:08.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
42 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 121 | 59.41 | 2:09.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.08 | |||||||||
43 | Laura Raahauge | 2008 | 119 | 1:02.46 | 2:10.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.89 | |||||||||
44 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 104 | 1:03.58 | 2:16.00 | |||||
Herlev Svømning | 2:08.92 | |||||||||
- | Emilie Böhmer | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:57.18 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 1:47.43 | |||||||||
- | Bianca Basso | 2007 | DSQ | en hånd i mål 7.6 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.36 | |||||||||
- | Siri Lauth | 2007 | DSQ | flyben 7.5 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Antoine Montier | 1993 | 460 | 34.20 | 1:13.99 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.23 | |||||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | 428 | 35.95 | 1:15.79 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | 546 | 33.21 | 1:09.86 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
2 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 433 | 34.15 | 1:15.47 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.73 | |||||||||
3 | William S. Michaelsen | 2001 | 431 | 35.12 | 1:15.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
4 | Marcus Christiansen | 2001 | 400 | 35.92 | 1:17.51 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 370 | 37.93 | 1:19.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.61 | |||||||||
6 | Kristian Mouridsen | 2002 | 311 | 40.74 | 1:24.26 | |||||
Næstved IF | 1:20.38 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 294 | 40.72 | 1:25.86 | |||||
Næstved IF | 1:23.85 | |||||||||
8 | Mikkel Ringer | 2001 | 293 | 39.92 | 1:26.01 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.39 | |||||||||
- | Altin Misimi | 2002 | DSQ | tyvstart 4.4 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.77 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 459 | 34.50 | 1:14.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 411 | 35.89 | 1:16.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.99 | |||||||||
3 | Noah Bred | 2003 | 380 | 37.15 | 1:18.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 376 | 36.39 | 1:19.14 | |||||
Næstved IF | 1:16.74 | |||||||||
5 | Victor Toftehøj | 2003 | 367 | 37.05 | 1:19.75 | |||||
A6 | 1:17.60 | |||||||||
6 | Harald Riisager | 2003 | 363 | 38.11 | 1:20.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
7 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 347 | 38.18 | 1:21.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.72 | |||||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | 333 | 39.42 | 1:22.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.68 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 310 | 39.44 | 1:24.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.62 | |||||||||
10 | Silas Lykke | 2003 | 307 | 38.21 | 1:24.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.18 | |||||||||
11 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 302 | 39.94 | 1:25.14 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:23.49 | |||||||||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | 297 | 40.06 | 1:25.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:21.98 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 297 | 40.57 | 1:25.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.26 | |||||||||
14 | Harald Franck | 2003 | 293 | 39.45 | 1:25.93 | |||||
Næstved IF | 1:21.25 | |||||||||
15 | Peter Holm | 2003 | 289 | 40.54 | 1:26.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.63 | |||||||||
16 | Nicklas Stæcker | 2003 | 273 | 40.99 | 1:27.97 | |||||
Næstved IF | 1:23.45 | |||||||||
17 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 269 | 41.25 | 1:28.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.55 | |||||||||
18 | Marcus Appel | 2003 | 181 | 48.13 | 1:40.91 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.78 | |||||||||
- | Christian Boutrup | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.37 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 451 | 34.87 | 1:14.49 | |||||
A6 | 1:11.56 | |||||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | 409 | 35.18 | 1:16.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.41 | |||||||||
3 | Villads Arfelt | 2004 | 364 | 38.32 | 1:19.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.99 | |||||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | 343 | 38.69 | 1:21.60 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
5 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 327 | 38.04 | 1:22.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:22.42 | |||||||||
6 | Silas Fessel | 2004 | 313 | 38.14 | 1:24.07 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 306 | 40.26 | 1:24.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
8 | William Ølshøj | 2004 | 304 | 39.28 | 1:24.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.42 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 298 | 40.65 | 1:25.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
10 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 294 | 39.41 | 1:25.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
11 | Mathias Lindgaard | 2004 | 279 | 41.53 | 1:27.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.87 | |||||||||
12 | Victor Dyrhauge | 2004 | 248 | 42.89 | 1:30.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:45.58 | |||||||||
13 | Victor Bornemann | 2004 | 191 | 47.53 | 1:39.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:44.39 | |||||||||
14 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 145 | 51.03 | 1:48.55 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:52.97 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 370 | 37.66 | 1:19.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 354 | 37.43 | 1:20.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.90 | |||||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | 334 | 39.08 | 1:22.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
4 | Laurits Boserup | 2005 | 319 | 39.43 | 1:23.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.39 | |||||||||
5 | Sean Petersen | 2006 | 307 | 39.85 | 1:24.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.04 | |||||||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 304 | 40.69 | 1:24.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.08 | |||||||||
7 | William Bogø Andersen | 2005 | 296 | 40.63 | 1:25.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.55 | |||||||||
8 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 296 | 40.95 | 1:25.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.44 | |||||||||
9 | Hector Kaltoft | 2006 | 275 | 41.88 | 1:27.78 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.63 | |||||||||
10 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 262 | 43.05 | 1:29.25 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.51 | |||||||||
11 | Magnus Jacobsen | 2006 | 261 | 42.66 | 1:29.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.66 | |||||||||
12 | Petar Trkulja | 2006 | 261 | 43.53 | 1:29.35 | |||||
Næstved IF | 1:30.56 | |||||||||
13 | Magnus Tullberg | 2005 | 254 | 42.62 | 1:30.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.51 | |||||||||
14 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 252 | 42.67 | 1:30.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.11 | |||||||||
15 | Bertram Olesen | 2005 | 246 | 42.86 | 1:31.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.84 | |||||||||
16 | Oliver Lassen | 2005 | 245 | 42.14 | 1:31.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.64 | |||||||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 245 | 43.68 | 1:31.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.02 | |||||||||
18 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 229 | 43.95 | 1:33.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.47 | |||||||||
19 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 215 | 45.21 | 1:35.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.77 | |||||||||
20 | Frederik Gersby | 2006 | 201 | 45.93 | 1:37.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:34.93 | |||||||||
21 | Younus Khan | 2005 | 198 | 46.63 | 1:37.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 190 | 47.24 | 1:39.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:37.04 | |||||||||
23 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 180 | 48.31 | 1:41.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.55 | |||||||||
24 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 175 | 48.56 | 1:41.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.82 | |||||||||
25 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 151 | 50.13 | 1:47.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.97 | |||||||||
26 | Storm Bargmann | 2007 | 149 | 50.52 | 1:47.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.98 | |||||||||
27 | Albert Skov Andersen | 2006 | 140 | 51.67 | 1:49.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:58.13 | |||||||||
28 | Maximillian Udar | 2006 | 140 | 50.05 | 1:50.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:49.56 | |||||||||
29 | Noah Anker-Møller | 2006 | 138 | 52.38 | 1:50.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:00.09 | |||||||||
30 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 132 | 53.02 | 1:52.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.91 | |||||||||
31 | Frederik Rosenbom | 2006 | 128 | 53.46 | 1:53.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.64 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Andersen | 2001 | 612 | 31.17 | 1:04.02 | 1:38.18 | 2:13.03 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.97 | |||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 546 | 31.82 | 1:07.44 | 1:43.04 | 2:18.15 | |||
A6 | 2:14.97 | |||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 544 | 31.32 | 1:06.94 | 1:42.91 | 2:18.38 | |||
Herlev Svømning | 2:19.57 | |||||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | 531 | 32.18 | 1:07.65 | 1:43.97 | 2:19.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.79 | |||||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | 516 | 32.17 | 1:07.72 | 1:44.51 | 2:20.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.04 | |||||||||
6 | Katrine Duus | 2003 | 512 | 31.61 | 1:07.53 | 1:44.77 | 2:21.17 | |||
Næstved IF | 2:21.30 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 505 | 33.30 | 1:08.55 | 1:45.76 | 2:21.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.89 | |||||||||
8 | Amalie Schou | 2003 | 499 | 33.12 | 1:08.41 | 1:45.08 | 2:22.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.52 | |||||||||
9 | Ida Hebeltoft | 2003 | 485 | 33.36 | 1:10.30 | 1:47.88 | 2:23.76 | |||
Herlev Svømning | 2:25.44 | |||||||||
10 | Emma Jensen | 2002 | 464 | 32.42 | 1:08.29 | 1:46.52 | 2:25.86 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:21.63 | |||||||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 463 | 33.59 | 1:10.44 | 1:48.04 | 2:26.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.37 | |||||||||
12 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 453 | 32.89 | 1:09.66 | 1:48.02 | 2:27.08 | |||
A6 | 2:19.50 | |||||||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | 448 | 33.48 | 1:11.14 | 1:50.44 | 2:27.59 | |||
Herlev Svømning | 2:26.31 | |||||||||
14 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 441 | 33.09 | 1:10.76 | 1:49.62 | 2:28.36 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:25.15 | |||||||||
15 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 418 | 34.01 | 1:12.52 | 1:52.47 | 2:31.03 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:32.05 | |||||||||
16 | Sofia Levisen | 2002 | 413 | 35.11 | 1:13.93 | 1:53.61 | 2:31.71 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
17 | Matilda Colley | 2003 | 400 | 34.41 | 1:13.69 | 1:53.84 | 2:33.25 | |||
A6 | 2:40.20 | |||||||||
18 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 396 | 33.89 | 1:13.83 | 1:55.10 | 2:33.76 | |||
Næstved IF | 2:32.75 | |||||||||
19 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 393 | 34.21 | 1:13.44 | 1:54.60 | 2:34.18 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.74 | |||||||||
20 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 358 | 34.60 | 1:14.65 | 1:57.49 | 2:39.00 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:39.67 | |||||||||
21 | Clara Kongsfelt | 2003 | 356 | 36.34 | 1:17.07 | 1:59.47 | 2:39.41 | |||
Herlev Svømning | 2:37.47 | |||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 492 | 32.21 | 1:08.03 | 1:45.43 | 2:23.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
2 | Emma Stoltz | 2004 | 438 | 33.91 | 1:11.95 | 1:50.85 | 2:28.70 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:22.11 | |||||||||
3 | Karoline Nielsen | 2004 | 428 | 34.20 | 1:11.57 | 1:50.78 | 2:29.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:33.98 | |||||||||
4 | Amalie Lund | 2004 | 413 | 35.18 | 1:13.07 | 1:53.41 | 2:31.65 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
5 | Laura Jørgensen | 2004 | 383 | 35.36 | 1:15.80 | 1:57.45 | 2:35.56 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:43.62 | |||||||||
6 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 313 | 38.44 | 1:21.46 | 2:04.35 | 2:46.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
7 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 281 | 36.97 | 1:21.07 | 2:07.24 | 2:52.39 | |||
Næstved IF | 2:52.69 | |||||||||
8 | Amalie Kurps | 2004 | 247 | 37.99 | 1:23.06 | 2:12.10 | 3:00.04 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:05.84 | |||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 541 | 32.45 | 1:08.35 | 1:44.65 | 2:18.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.81 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 541 | 32.31 | 1:07.92 | 1:44.46 | 2:18.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.49 | |||||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 534 | 32.91 | 1:08.90 | 1:44.83 | 2:19.21 | |||
A6 | 2:24.73 | |||||||||
4 | Silja Brage | 2005 | 494 | 33.54 | 1:09.94 | 1:47.23 | 2:22.88 | |||
A6 | 2:34.80 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 480 | 33.38 | 1:10.37 | 1:47.91 | 2:24.26 | |||
Herlev Svømning | 2:25.23 | |||||||||
6 | Emily Hansen | 2005 | 455 | 33.34 | 1:11.68 | 1:51.12 | 2:26.84 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:29.56 | |||||||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 441 | 34.09 | 1:12.11 | 1:51.11 | 2:28.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.88 | |||||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | 440 | 33.95 | 1:10.91 | 1:49.90 | 2:28.51 | |||
Herlev Svømning | 2:25.07 | |||||||||
9 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 428 | 35.95 | 1:15.34 | 1:54.03 | 2:29.83 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.27 | |||||||||
10 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 416 | 35.37 | 1:14.55 | 1:53.35 | 2:31.27 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:32.72 | |||||||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 415 | 34.61 | 1:13.40 | 1:53.41 | 2:31.42 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:28.78 | |||||||||
12 | Natacha Munch | 2005 | 411 | 34.11 | 1:12.56 | 1:53.15 | 2:31.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:32.45 | |||||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | 385 | 35.19 | 1:15.30 | 1:56.20 | 2:35.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:44.95 | |||||||||
14 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 335 | 38.41 | 1:21.09 | 2:03.58 | 2:42.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:52.98 | |||||||||
15 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 329 | 37.37 | 1:19.26 | 2:02.02 | 2:43.52 | |||
Herlev Svømning | 2:42.10 | |||||||||
16 | Julie Merl Larsen | 2005 | 301 | 38.28 | 1:21.11 | 2:05.29 | 2:48.49 | |||
A6 | 2:43.03 | |||||||||
17 | Josefine Staudt | 2005 | 296 | 37.42 | 1:19.25 | 2:03.79 | 2:49.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.81 | |||||||||
18 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 287 | 38.07 | 1:22.29 | 2:08.01 | 2:51.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 253 | 38.34 | 1:24.74 | 2:13.53 | 2:58.40 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
20 | Frida Lauridsen | 2005 | 248 | 40.19 | 1:26.10 | 2:12.93 | 2:59.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:20.69 | |||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 459 | 33.52 | 1:12.06 | 1:51.15 | 2:26.44 | |||
A6 | 2:30.70 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 458 | 33.71 | 1:11.83 | 1:50.30 | 2:26.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.23 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 433 | 34.55 | 1:13.07 | 1:52.18 | 2:29.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.65 | |||||||||
4 | Liva la Cour | 2006 | 384 | 36.64 | 1:17.58 | 1:57.75 | 2:35.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.94 | |||||||||
5 | Alba Mantoni | 2006 | 380 | 35.68 | 1:16.26 | 1:57.24 | 2:35.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.86 | |||||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | 378 | 35.18 | 1:15.00 | 1:56.54 | 2:36.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:40.29 | |||||||||
7 | Cecilie Rud | 2006 | 372 | 35.37 | 1:15.05 | 1:56.80 | 2:36.98 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:40.04 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 357 | 37.05 | 1:18.05 | 1:59.39 | 2:39.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.34 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 355 | 36.49 | 1:17.10 | 1:59.11 | 2:39.47 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.82 | |||||||||
10 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 352 | 37.08 | 1:18.82 | 2:01.67 | 2:40.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.59 | |||||||||
11 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 349 | 36.29 | 1:17.55 | 1:58.67 | 2:40.34 | |||
Næstved IF | 2:50.84 | |||||||||
12 | Monika Dragieva | 2006 | 343 | 36.69 | 1:18.37 | 2:01.85 | 2:41.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 335 | 36.58 | 1:18.14 | 2:01.71 | 2:42.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Frida Gram Peters | 2007 | 334 | 37.47 | 1:21.07 | 2:03.59 | 2:42.81 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:48.24 | |||||||||
15 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 330 | 37.62 | 1:19.12 | 2:02.09 | 2:43.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
16 | Freja Juul | 2006 | 325 | 35.75 | 1:18.03 | 2:02.72 | 2:44.29 | |||
Næstved IF | 2:46.38 | |||||||||
17 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 322 | 37.62 | 1:20.84 | 2:04.36 | 2:44.80 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:45.03 | |||||||||
18 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 317 | 36.74 | 1:19.80 | 2:03.56 | 2:45.60 | |||
A6 | 2:40.88 | |||||||||
19 | Lucca Frydendahl | 2008 | 315 | 37.99 | 1:21.70 | 2:03.07 | 2:45.89 | |||
A6 | 3:05.96 | |||||||||
20 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 311 | 37.42 | 1:21.09 | 2:05.09 | 2:46.70 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.95 | |||||||||
21 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 304 | 37.78 | 1:20.46 | 2:04.48 | 2:47.92 | |||
Herlev Svømning | 2:51.31 | |||||||||
22 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 301 | 37.39 | 1:21.00 | 2:05.66 | 2:48.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:52.51 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2006 | 296 | 38.51 | 1:23.09 | 2:07.22 | 2:49.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Dicte Maar | 2006 | 276 | 39.73 | 1:24.76 | 2:11.48 | 2:53.44 | |||
Næstved IF | 3:01.66 | |||||||||
25 | Anna Dietrichsen | 2006 | 274 | 38.34 | 1:23.03 | 2:09.74 | 2:53.86 | |||
A6 | 3:07.75 | |||||||||
26 | Selma Nørby | 2006 | 270 | 40.80 | 1:26.20 | 2:11.38 | 2:54.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:56.47 | |||||||||
27 | Naya Høi Greve | 2007 | 267 | 40.96 | 1:26.33 | 2:14.11 | 2:55.40 | |||
A6 | 3:17.66 | |||||||||
28 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 266 | 39.02 | 1:25.57 | 2:11.20 | 2:55.50 | |||
Næstved IF | 2:58.71 | |||||||||
29 | Lara Ghizzaui | 2007 | 266 | 40.82 | 1:25.79 | 2:11.68 | 2:55.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Maja Andersen | 2007 | 265 | 41.79 | 1:27.37 | 2:13.25 | 2:55.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Anna Merl Larsen | 2006 | 261 | 39.90 | 1:25.45 | 2:12.34 | 2:56.72 | |||
A6 | 3:27.44 | |||||||||
32 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 257 | 40.43 | 1:26.23 | 2:11.51 | 2:57.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.48 | |||||||||
33 | Josephine Hvidberg | 2006 | 247 | 40.23 | 1:27.35 | 2:15.80 | 2:59.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.98 | |||||||||
34 | Kristine Dupont | 2007 | 242 | 38.04 | 1:25.32 | 2:14.64 | 3:01.14 | |||
Herlev Svømning | 3:16.13 | |||||||||
35 | Sofija Rønne | 2006 | 241 | 40.74 | 1:28.13 | 2:16.72 | 3:01.45 | |||
Herlev Svømning | 3:21.95 | |||||||||
36 | Tess van der Laan | 2008 | 237 | 39.91 | 1:27.94 | 2:16.95 | 3:02.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.48 | |||||||||
37 | Leonora Franck | 2006 | 235 | 39.96 | 1:26.23 | 2:15.25 | 3:02.92 | |||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 232 | 41.05 | 1:30.65 | 2:19.94 | 3:03.63 | |||
Herlev Svømning | 3:21.40 | |||||||||
39 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 231 | 42.23 | 1:29.22 | 2:17.41 | 3:03.89 | |||
Næstved IF | 3:13.89 | |||||||||
40 | K-Lee Hansen | 2007 | 230 | 41.44 | 1:30.23 | 2:19.06 | 3:04.30 | |||
A6 | 3:11.37 | |||||||||
41 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 222 | 42.07 | 1:29.02 | 2:17.99 | 3:06.48 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:15.57 | |||||||||
42 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 222 | 41.45 | 1:29.40 | 2:19.04 | 3:06.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
43 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 221 | 40.63 | 1:28.93 | 2:19.18 | 3:06.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:35.71 | |||||||||
44 | Maja Vejborg | 2007 | 221 | 41.78 | 1:29.79 | 2:20.59 | 3:06.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:14.65 | |||||||||
45 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 218 | 42.25 | 1:30.61 | 2:20.62 | 3:07.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:09.94 | |||||||||
46 | Maja Lollike | 2007 | 214 | 42.28 | 1:30.62 | 2:21.34 | 3:08.65 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 206 | 42.48 | 1:32.86 | 2:24.15 | 3:11.20 | |||
Næstved IF | 3:12.50 | |||||||||
48 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 199 | 40.60 | 1:30.21 | 2:21.49 | 3:13.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:29.07 | |||||||||
49 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 199 | 41.98 | 1:32.79 | 2:25.19 | 3:13.51 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:19.02 | |||||||||
50 | Roos Klep | 2007 | 193 | 42.14 | 1:32.96 | 2:24.61 | 3:15.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.56 | |||||||||
51 | Laura Friis Justesen | 2006 | 192 | 42.85 | 1:34.10 | 2:25.79 | 3:15.54 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
52 | Edith Louise Vedel | 2007 | 182 | 42.91 | 1:34.95 | 2:28.84 | 3:19.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.89 | |||||||||
53 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 166 | 45.53 | 1:40.58 | 2:35.30 | 3:25.32 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:55.00 | |||||||||
54 | Sophie Flamand | 2007 | 159 | 46.76 | 1:40.42 | 2:35.83 | 3:28.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:50.61 | |||||||||
55 | Nina Griffin | 2007 | 155 | 45.17 | 1:40.50 | 2:35.74 | 3:30.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.47 | |||||||||
56 | Johanna Illum Boesen | 2007 | 146 | 46.07 | 1:40.93 | 2:39.44 | 3:34.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
57 | Helena Honore | 2007 | 133 | 49.24 | 1:46.16 | 2:45.86 | 3:40.83 | |||
Herlev Svømning | 3:27.18 | |||||||||
58 | Bianca Basso | 2007 | 119 | 49.61 | 2:50.64 | 3:49.56 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:24.14 | |||||||||
59 | Eleonora Marsner | 2009 | 99 | 52.57 | 1:58.05 | 3:03.57 | 4:03.96 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | SIF Bramm | 2006 | DNS | |||||||
A6 | 2:30.15 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bjørn Sanbeck | 1999 | 409 | 30.62 | 1:05.15 | 1:40.62 | 2:17.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 637 | 26.27 | 56.20 | 1:27.45 | 1:58.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:59.73 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 599 | 27.70 | 58.13 | 1:29.35 | 2:00.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:01.84 | |||||||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 567 | 27.81 | 58.59 | 1:30.49 | 2:03.23 | |||
Næstved IF | 2:02.12 | |||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 537 | 28.22 | 59.25 | 1:32.37 | 2:05.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.00 | |||||||||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 502 | 29.23 | 1:01.38 | 1:34.62 | 2:08.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.17 | |||||||||
6 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 498 | 30.11 | 1:03.10 | 1:36.67 | 2:08.68 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
7 | Andreas Gram Peters | 2001 | 485 | 30.92 | 1:04.14 | 1:38.19 | 2:09.77 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 475 | 29.14 | 1:02.31 | 1:37.01 | 2:10.67 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:10.92 | |||||||||
9 | Anders Hvidt | 2002 | 424 | 32.10 | 1:06.14 | 1:40.79 | 2:15.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.95 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 416 | 30.01 | 1:04.61 | 1:41.09 | 2:16.58 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:16.69 | |||||||||
11 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 400 | 31.65 | 1:06.65 | 1:42.70 | 2:18.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.00 | |||||||||
12 | Mathias Jelshøj | 2001 | 399 | 31.18 | 1:06.63 | 1:42.70 | 2:18.50 | |||
Herlev Svømning | 2:19.10 | |||||||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | 394 | 31.94 | 1:08.43 | 1:44.14 | 2:19.02 | |||
Næstved IF | 2:18.61 | |||||||||
14 | Frederik Holm Wester | 2000 | 380 | 33.50 | 1:09.35 | 1:45.64 | 2:20.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
15 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 321 | 33.67 | 1:11.35 | 1:50.12 | 2:28.87 | |||
Næstved IF | 2:24.29 | |||||||||
16 | Asmund Visholm Christians | 2000 | 288 | 35.26 | 1:14.65 | 1:55.26 | 2:34.35 | |||
Odsherred Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 539 | 26.97 | 58.19 | 1:31.81 | 2:05.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:01.05 | |||||||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 494 | 29.56 | 1:02.47 | 1:35.97 | 2:08.97 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.24 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 467 | 29.45 | 1:02.92 | 1:37.13 | 2:11.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.68 | |||||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 463 | 30.25 | 1:03.58 | 1:38.12 | 2:11.77 | |||
A6 | 2:14.73 | |||||||||
5 | Marcus Hiort | 2003 | 433 | 29.87 | 1:03.78 | 1:38.92 | 2:14.79 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.68 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 424 | 30.35 | 1:05.55 | 1:40.85 | 2:15.75 | |||
Næstved IF | 2:11.36 | |||||||||
7 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 420 | 31.61 | 1:07.48 | 1:43.69 | 2:16.18 | |||
A6 | 2:19.61 | |||||||||
8 | Elias Rought | 2003 | 416 | 31.88 | 1:06.65 | 1:42.02 | 2:16.55 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:13.10 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 409 | 31.51 | 1:06.46 | 1:42.62 | 2:17.34 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.86 | |||||||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 378 | 31.71 | 1:07.73 | 1:44.58 | 2:21.07 | |||
A6 | 2:17.64 | |||||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 352 | 33.64 | 1:10.93 | 1:48.42 | 2:24.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.80 | |||||||||
12 | Jakob Legaard | 2003 | 338 | 34.27 | 1:12.47 | 1:50.93 | 2:26.31 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.03 | |||||||||
13 | Joachim L Andersen | 2003 | 328 | 34.28 | 1:11.62 | 1:50.48 | 2:27.90 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.65 | |||||||||
14 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 295 | 33.86 | 1:13.03 | 1:53.28 | 2:33.21 | |||
Herlev Svømning | 2:29.20 | |||||||||
15 | Sammi Asker Andersen | 2003 | 277 | 35.55 | 1:15.83 | 1:57.95 | 2:36.38 | |||
Næstved IF | 2:33.73 | |||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 486 | 31.03 | 1:04.95 | 1:38.07 | 2:09.72 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:11.67 | |||||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | 477 | 29.73 | 1:02.95 | 1:37.89 | 2:10.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.47 | |||||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | 460 | 30.83 | 1:04.26 | 1:38.35 | 2:12.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:14.88 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 412 | 32.32 | 1:07.13 | 1:42.29 | 2:16.97 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:17.29 | |||||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 389 | 31.94 | 1:07.57 | 1:44.33 | 2:19.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
6 | Lucas Nielsen | 2004 | 383 | 30.84 | 1:07.72 | 1:45.96 | 2:20.40 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:21.55 | |||||||||
7 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 368 | 32.87 | 1:10.32 | 1:47.49 | 2:22.30 | |||
A6 | 2:27.28 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 358 | 32.84 | 1:09.72 | 1:47.22 | 2:23.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.24 | |||||||||
9 | Oskar Clausen | 2004 | 357 | 32.67 | 1:09.66 | 1:46.97 | 2:23.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.16 | |||||||||
10 | Mads Naver | 2004 | 340 | 34.29 | 1:11.26 | 1:49.05 | 2:26.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.02 | |||||||||
11 | Marco Stub Olsen | 2004 | 333 | 34.24 | 1:13.06 | 1:51.41 | 2:27.08 | |||
A6 | 2:36.76 | |||||||||
11 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 333 | 34.26 | 1:12.18 | 1:50.99 | 2:27.08 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:36.92 | |||||||||
13 | Mads Holger From | 2004 | 327 | 34.72 | 1:13.43 | 1:52.32 | 2:27.96 | |||
A6 | 2:35.88 | |||||||||
14 | André Vester | 2004 | 325 | 33.04 | 1:10.93 | 1:49.88 | 2:28.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Leth | 2004 | 325 | 34.18 | 1:12.76 | 1:51.51 | 2:28.27 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
16 | William Leander Agerskov | 2004 | 310 | 34.75 | 1:13.28 | 1:52.87 | 2:30.66 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.89 | |||||||||
17 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 309 | 33.84 | 1:13.03 | 1:51.82 | 2:30.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.46 | |||||||||
18 | Oscar Boyer | 2004 | 306 | 34.58 | 1:13.58 | 1:53.22 | 2:31.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.00 | |||||||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 304 | 35.23 | 1:13.93 | 1:53.61 | 2:31.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.31 | |||||||||
20 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 302 | 34.76 | 1:14.06 | 1:53.85 | 2:31.97 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:29.88 | |||||||||
21 | Jannik Jørgensen | 2004 | 298 | 34.78 | 1:13.40 | 1:53.37 | 2:32.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.00 | |||||||||
22 | Noah Tranum | 2004 | 285 | 34.51 | 1:15.76 | 1:57.43 | 2:34.89 | |||
A6 | 2:47.14 | |||||||||
23 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 282 | 35.61 | 1:15.23 | 1:57.15 | 2:35.52 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:00.94 | |||||||||
24 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 234 | 37.69 | 1:21.63 | 2:04.40 | 2:45.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.12 | |||||||||
25 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 167 | 42.30 | 1:30.70 | 2:19.76 | 3:04.92 | |||
Herlev Svømning | 3:05.57 | |||||||||
26 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 151 | 43.04 | 1:33.07 | 2:23.80 | 3:11.19 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:09.22 | |||||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | DNS | |||||||
Næstved IF | 2:30.94 | |||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 488 | 30.18 | 1:03.53 | 1:37.69 | 2:09.49 | |||
A6 | 2:11.48 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 399 | 32.29 | 1:07.87 | 1:43.68 | 2:18.51 | |||
Herlev Svømning | 2:17.89 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 388 | 31.90 | 1:07.24 | 1:43.20 | 2:19.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.86 | |||||||||
4 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 373 | 32.86 | 1:09.33 | 1:46.50 | 2:21.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.99 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 361 | 33.49 | 1:09.99 | 1:46.85 | 2:23.13 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.76 | |||||||||
6 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 348 | 34.16 | 1:12.12 | 1:49.02 | 2:24.94 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:25.37 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 347 | 32.81 | 1:09.67 | 1:47.75 | 2:25.11 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.17 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 341 | 33.02 | 1:11.03 | 1:50.01 | 2:25.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.90 | |||||||||
9 | William Bendix Schmidt | 2005 | 338 | 33.16 | 1:11.24 | 1:49.86 | 2:26.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.40 | |||||||||
10 | Elias Elmedyb | 2006 | 313 | 34.54 | 1:13.67 | 1:53.24 | 2:30.13 | |||
Herlev Svømning | 2:33.46 | |||||||||
11 | Petar Trkulja | 2006 | 310 | 34.66 | 1:13.89 | 1:53.52 | 2:30.58 | |||
Næstved IF | 2:40.77 | |||||||||
12 | Anders Gaard | 2006 | 304 | 34.43 | 1:13.44 | 1:52.96 | 2:31.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:25.94 | |||||||||
13 | Magnus Tullberg | 2005 | 292 | 35.91 | 1:16.98 | 1:56.74 | 2:33.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.30 | |||||||||
14 | Bertram Olesen | 2005 | 289 | 34.80 | 1:14.55 | 1:56.02 | 2:34.24 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:43.25 | |||||||||
15 | Tobias Frederiksen | 2006 | 288 | 35.29 | 1:15.60 | 1:56.19 | 2:34.36 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
16 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 260 | 37.46 | 1:19.66 | 1:59.27 | 2:39.66 | |||
Næstved IF | 2:49.57 | |||||||||
17 | August Taul | 2006 | 258 | 37.13 | 1:19.22 | 2:01.34 | 2:40.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.82 | |||||||||
18 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 250 | 36.89 | 1:18.16 | 2:00.52 | 2:41.89 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:07.47 | |||||||||
19 | Scott Foged | 2005 | 247 | 36.99 | 1:19.43 | 2:01.87 | 2:42.55 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:48.10 | |||||||||
20 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 234 | 38.52 | 1:21.33 | 2:04.65 | 2:45.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.33 | |||||||||
21 | Marinus Leisvig | 2007 | 223 | 37.83 | 1:23.16 | 2:08.54 | 2:48.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.93 | |||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 221 | 39.72 | 1:24.33 | 2:08.64 | 2:48.52 | |||
Herlev Svømning | 3:00.43 | |||||||||
23 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 220 | 38.81 | 1:22.93 | 2:06.64 | 2:48.79 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.23 | |||||||||
24 | Erik Schmidt | 2005 | 216 | 37.39 | 1:20.52 | 2:05.63 | 2:49.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.85 | |||||||||
25 | Christian Nimb | 2006 | 215 | 38.17 | 1:21.80 | 2:06.62 | 2:50.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.24 | |||||||||
26 | Mathias Johansen | 2007 | 215 | 38.52 | 1:22.56 | 2:07.19 | 2:50.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 214 | 40.01 | 1:25.25 | 2:08.83 | 2:50.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:37.44 | |||||||||
28 | David Johannes Dahl | 2006 | 210 | 39.11 | 1:24.55 | 2:10.21 | 2:51.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.94 | |||||||||
29 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 210 | 39.00 | 1:23.16 | 2:07.39 | 2:51.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:54.45 | |||||||||
30 | Julius Vadmand | 2005 | 208 | 37.53 | 1:21.12 | 2:07.40 | 2:52.02 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:07.29 | |||||||||
31 | Alexandros Stoev | 2007 | 205 | 36.27 | 1:20.61 | 2:07.49 | 2:52.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.47 | |||||||||
32 | William Foged | 2008 | 196 | 39.61 | 1:25.23 | 2:13.06 | 2:55.38 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:13.06 | |||||||||
33 | August Due | 2007 | 196 | 40.61 | 1:26.45 | 2:12.53 | 2:55.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:31.23 | |||||||||
34 | Younus Khan | 2005 | 191 | 39.42 | 1:24.39 | 2:11.73 | 2:56.98 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
35 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 182 | 37.79 | 1:23.77 | 2:13.17 | 2:59.66 | |||
Næstved IF | 3:09.22 | |||||||||
36 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 181 | 40.12 | 1:27.69 | 2:14.59 | 3:00.16 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:26.22 | |||||||||
37 | August Emil K. Clausen | 2006 | 180 | 40.74 | 1:27.10 | 2:15.33 | 3:00.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.38 | |||||||||
38 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 158 | 42.81 | 1:31.53 | 2:21.98 | 3:08.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.59 | |||||||||
39 | Hannibal Wamberg | 2006 | 155 | 45.32 | 1:35.41 | 2:24.92 | 3:09.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.26 | |||||||||
40 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 140 | 41.63 | 1:35.39 | 2:26.80 | 3:16.28 | |||
Næstved IF | 3:01.80 | |||||||||
41 | Oswald Lindquist | 2006 | 137 | 42.79 | 1:32.83 | 2:26.42 | 3:17.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:22.11 | |||||||||
42 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 119 | 45.42 | 1:40.34 | 2:34.71 | 3:26.83 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
43 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 117 | 47.15 | 1:40.74 | 2:37.80 | 3:28.54 | |||
Herlev Svømning | 3:56.03 | |||||||||
44 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 89 | 52.30 | 1:53.05 | 2:51.74 | 3:47.87 | |||
Herlev Svømning | 3:55.88 | |||||||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 4:11.63 | |||||||||
- | Morten Lindblom Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:19.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 472 | 33.57 | 1:12.63 | 1:53.90 | 2:36.43 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 297 | 39.17 | 1:26.18 | 2:14.32 | 3:02.47 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:53.45 | |||||||||
3 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 244 | 41.70 | 1:30.66 | 2:21.93 | 3:14.93 | |||
Odsherred Svømmeklub | 3:20.79 | |||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 405 | 33.88 | 1:14.00 | 1:57.95 | 2:44.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.26 | |||||||||
2 | Alma Gotfredsen | 2005 | 228 | 38.31 | 1:30.36 | 2:25.00 | 3:19.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.15 | |||||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | 137 | 47.89 | 1:45.79 | 2:51.11 | 3:55.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:40.66 | |||||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 313 | 36.75 | 1:22.97 | 2:10.90 | 2:59.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.48 | |||||||||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 201 | 45.68 | 1:41.54 | 2:37.96 | 3:27.71 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:24.79 | |||||||||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 180 | 44.06 | 1:39.97 | 2:37.36 | 3:35.35 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 162 | 48.38 | 1:48.14 | 2:45.53 | 3:43.18 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 152 | 44.65 | 1:42.84 | 2:47.21 | 3:48.14 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 14 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 544 | 29.35 | 1:02.73 | 1:38.97 | 2:16.58 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:16.14 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | 469 | 31.65 | 1:08.15 | 1:45.67 | 2:23.45 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:26.72 | |||||||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | 465 | 30.82 | 1:06.75 | 1:44.00 | 2:23.90 | |||
A6 | 2:22.48 | |||||||||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 394 | 32.80 | 1:10.80 | 1:50.58 | 2:31.99 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:32.09 | |||||||||
4 | Anders Hvidt | 2002 | 242 | 37.04 | 1:23.21 | 2:11.10 | 2:58.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.43 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hoffmann | 2003 | 395 | 33.76 | 1:12.28 | 1:51.80 | 2:31.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.13 | |||||||||
2 | Noah Bred | 2003 | 370 | 2:35.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
3 | Silas Lykke | 2003 | 318 | 32.51 | 1:12.24 | 1:57.12 | 2:43.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.00 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 315 | 2:43.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
5 | Harald Franck | 2003 | 198 | 36.89 | 1:23.37 | 2:16.18 | 3:11.13 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Ølshøj | 2004 | 348 | 2:38.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.98 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 290 | 34.53 | 1:16.27 | 2:01.66 | 2:48.36 | |||
Herlev Svømning | 2:49.50 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 269 | 2:52.64 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:46.34 | |||||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | 331 | 2:41.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.93 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 299 | 2:46.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.34 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 275 | 37.20 | 1:21.47 | 2:06.50 | 2:51.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.42 | |||||||||
4 | Vincent Matras | 2005 | 238 | 38.06 | 1:23.94 | 2:13.22 | 2:59.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.34 | |||||||||
5 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 201 | 40.20 | 1:29.38 | 2:19.95 | 3:10.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:41.44 | |||||||||
6 | Emil Schmidt | 2006 | 195 | 41.27 | 1:32.19 | 2:23.24 | 3:12.11 | |||
A6 | 3:14.69 | |||||||||
7 | Anders Junker | 2005 | 159 | 42.28 | 1:36.20 | 2:32.98 | 3:25.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:42.78 | |||||||||
8 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 112 | 46.88 | 1:47.46 | 2:49.81 | 3:50.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.78 | |||||||||
- | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | DSQ | bryst ved asfl 8.2 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 07:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Piger 1 | 2003 | 534 | 4:45.33 | ||||||
A6 | 4:49.01 | |||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 38.49 | 1:19.14 | 1:19.14 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 36.55 | 1:17.96 | 2:37.10 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.05 | 1:05.57 | 3:42.67 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.63 | 1:02.66 | 4:45.33 | ||||||
2 | Gentofte Stars | 2003 | 466 | 4:58.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.10 | |||||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 34.99 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 41.89 | 1:28.21 | 2:39.25 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 32.72 | 1:12.77 | 3:52.02 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 32.18 | 1:06.49 | 4:58.51 | ||||||
3 | Stv Damer 1 | 2001 | 446 | 5:02.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:55.00 | |||||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 37.76 | 1:18.73 | 1:18.73 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 39.13 | 1:24.11 | 2:42.84 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 32.34 | 1:14.35 | 3:57.19 | ||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 31.58 | 1:05.77 | 5:02.96 | ||||||
4 | Næstved Girls 1 | 2003 | 383 | 5:18.62 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Katrine Duus | 2003 | 36.62 | 1:16.31 | 1:16.31 | ||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 41.64 | 1:28.38 | 2:44.69 | ||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 36.92 | 1:25.59 | 4:10.28 | ||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 32.07 | 1:08.34 | 5:18.62 | ||||||
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Mega Stars | 2004 | 529 | 4:46.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:36.20 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 33.84 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Emma S. Kristensen | 2005 | 40.29 | 1:27.01 | 2:38.23 | ||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 29.70 | 1:05.02 | 3:43.25 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 29.65 | 1:02.88 | 4:46.13 | ||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2004 | 512 | 4:49.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:24.34 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 35.65 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 36.25 | 1:17.89 | 2:33.43 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.80 | 1:09.93 | 3:43.36 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 31.04 | 1:06.00 | 4:49.36 | ||||||
3 | A6 Piger 2 | 2004 | 433 | 5:06.01 | ||||||
A6 | 5:20.11 | |||||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 36.86 | 1:17.20 | 1:17.20 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 39.80 | 1:24.30 | 2:41.50 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 34.54 | 1:17.79 | 3:59.29 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 31.25 | 1:06.72 | 5:06.01 | ||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2004 | 354 | 5:27.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.98 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 38.39 | 1:21.15 | 1:21.15 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 41.16 | 1:28.27 | 2:49.42 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 35.90 | 1:21.15 | 4:10.57 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 35.84 | 1:16.57 | 5:27.14 | ||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 327 | 5:35.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.00 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 38.28 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Rebecca Chur Fischer | 2005 | 43.38 | 1:34.66 | 2:54.35 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 37.82 | 1:25.05 | 4:19.40 | ||||||
Johanne Hummelmose | 2006 | 33.71 | 1:16.46 | 5:35.86 | ||||||
6 | Gsc Piger 3 | 2004 | 321 | 5:38.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.67 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 42.13 | 1:26.91 | 1:26.91 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 43.68 | 1:34.02 | 3:00.93 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 36.08 | 1:22.44 | 4:23.37 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 35.61 | 1:14.69 | 5:38.06 | ||||||
7 | Næstved Girls 2 | 2004 | 303 | 5:44.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 38.76 | 1:19.96 | 1:19.96 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 46.17 | 1:38.97 | 2:58.93 | ||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 41.27 | 1:30.07 | 4:29.00 | ||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.80 | 1:15.50 | 5:44.50 | ||||||
8 | Herlev Piger 2 | 2005 | 279 | 5:54.26 | ||||||
Herlev Svømning | 5:59.42 | |||||||||
Asta Lund | 2006 | 43.08 | 1:31.72 | 1:31.72 | ||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 45.89 | 1:39.88 | 3:11.60 | ||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 38.69 | 1:26.42 | 4:38.02 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 35.54 | 1:16.24 | 5:54.26 | ||||||
9 | Gentofte Piger 3 | 2004 | 277 | 5:54.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:54.00 | |||||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 43.35 | 1:30.18 | 1:30.18 | ||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 45.83 | 1:40.42 | 3:10.60 | ||||||
Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 37.80 | 1:27.13 | 4:37.73 | ||||||
Anna E.e. Balle | 2006 | 36.63 | 1:17.15 | 5:54.88 | ||||||
10 | Stv Damer 2 | 2004 | 276 | 5:55.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 46.83 | 1:37.02 | 1:37.02 | ||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 48.12 | 1:45.34 | 3:22.36 | ||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 33.48 | 1:17.26 | 4:39.62 | ||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 36.05 | 1:15.67 | 5:55.29 | ||||||
11 | Hillerød Tøserne | 2005 | 257 | 6:03.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 5:20.45 | |||||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 46.31 | 1:35.49 | 1:35.49 | ||||||
Olivia Cruse | 2005 | 45.74 | 1:38.10 | 3:13.59 | ||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 43.63 | 1:35.66 | 4:49.25 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.71 | 1:14.59 | 6:03.84 | ||||||
12 | Vsk Gudinder 2 | 2004 | 245 | 6:09.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 6:45.00 | |||||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 49.43 | 1:42.20 | 1:42.20 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 49.86 | ||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 4:02.51 | 4:44.01 | 4:44.01 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 38.85 | 1:25.72 | 6:09.73 | ||||||
13 | Herlev Talent 1 | 2004 | 186 | 6:45.53 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 47.90 | 1:39.05 | 1:39.05 | ||||||
Sofija Rønne | 2006 | 52.21 | 1:50.65 | 3:29.70 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 48.29 | 1:48.81 | 5:18.51 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 39.19 | 1:27.02 | 6:45.53 | ||||||
14 | Herlev Talent 2 | 2004 | 181 | 6:48.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 47.92 | ||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 1:55.28 | 2:33.46 | 2:33.46 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 1:00.50 | 1:51.26 | 4:24.72 | ||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 1:00.38 | 2:24.05 | 6:48.77 | ||||||
- | Herlev Piger 1 | 2004 | DSQ | tyvstart ved 4 svm. | ||||||
Herlev Svømning | 4:59.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.32 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 38.85 | 1:23.16 | 2:38.64 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.68 | 1:11.19 | 3:49.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:50 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 07:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stv Herrer 1 | 0 | 494 | 4:22.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 32.15 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.39 | 1:10.30 | 2:15.16 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.07 | 1:05.23 | 3:20.39 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 29.97 | 1:01.80 | 4:22.19 | ||||||
2 | A6 Boys 1 | 0 | 464 | 4:27.69 | ||||||
A6 | 4:33.01 | |||||||||
Morten Østergaard | 2002 | 32.78 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 34.99 | 1:14.54 | 2:21.32 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 30.78 | 1:06.62 | 3:27.94 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.99 | 59.75 | 4:27.69 | ||||||
3 | Frederikssund Furious | 1999 | 409 | 4:39.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Johan Wentorf | 1999 | 32.79 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 35.16 | 1:16.75 | 2:22.91 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 33.94 | 1:14.41 | 3:37.32 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.32 | 1:01.88 | 4:39.20 | ||||||
4 | Næstved Boys 1 | 0 | 377 | 4:46.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 31.74 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 36.05 | 1:19.35 | 2:24.67 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 35.29 | 1:19.37 | 3:44.04 | ||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 28.65 | 1:02.84 | 4:46.88 | ||||||
5 | Vsk Gutter | 2000 | 359 | 4:51.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 5:00.00 | |||||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 35.93 | 1:15.84 | 1:15.84 | ||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 38.69 | 1:24.00 | 2:39.84 | ||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 31.09 | 1:10.37 | 3:50.21 | ||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 28.84 | 1:01.38 | 4:51.59 | ||||||
6 | Gentofte Drenge 2 | 2002 | 327 | 5:00.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:51.00 | |||||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 37.87 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 40.35 | 1:26.38 | 2:43.34 | ||||||
Anders Hvidt | 2002 | 32.41 | 1:12.50 | 3:55.84 | ||||||
Oskar Clausen | 2004 | 30.76 | 1:05.01 | 5:00.85 | ||||||
7 | Næstved Boys 2 | 0 | 271 | 5:19.98 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Petar Trkulja | 2006 | 36.68 | 1:17.50 | 1:17.50 | ||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 40.68 | 1:29.22 | 2:46.72 | ||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 33.04 | 1:19.14 | 4:05.86 | ||||||
Sammi Asker Andersen | 2003 | 34.74 | 1:14.12 | 5:19.98 | ||||||
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dampens Orden | 2003 | 407 | 4:39.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:28.00 | |||||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 37.62 | 1:15.83 | 1:15.83 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 36.17 | 1:17.26 | 2:33.09 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.48 | 1:02.38 | 3:35.47 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 31.17 | 1:04.05 | 4:39.52 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 392 | 4:43.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.91 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 33.68 | 1:10.14 | 1:10.14 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 38.68 | 1:23.22 | 2:33.36 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 32.07 | 1:09.06 | 3:42.42 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 29.20 | 1:00.59 | 4:43.01 | ||||||
3 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 334 | 4:58.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.22 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 35.79 | 1:13.53 | 1:13.53 | ||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 38.72 | 1:22.78 | 2:36.31 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 34.32 | 1:18.21 | 3:54.52 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.08 | 1:03.98 | 4:58.50 | ||||||
4 | Gsc Drenge 3 | 2003 | 312 | 5:05.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.14 | |||||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 37.53 | 1:18.42 | 1:18.42 | ||||||
Silas Fessel | 2004 | 38.95 | 1:25.02 | 2:43.44 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 34.38 | 1:14.68 | 3:58.12 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 31.91 | 1:07.38 | 5:05.50 | ||||||
5 | Stv Herrer 2 | 2003 | 288 | 5:13.52 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 40.06 | 1:20.67 | 1:20.67 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 39.20 | 1:23.29 | 2:43.96 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 32.56 | 1:11.99 | 3:55.95 | ||||||
Julius Vadmand | 2005 | 35.74 | 1:17.57 | 5:13.52 | ||||||
6 | Herlev Knægte 2 | 2003 | 267 | 5:21.73 | ||||||
Herlev Svømning | 5:10.42 | |||||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 40.73 | 1:23.83 | 1:23.83 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 42.52 | 1:32.62 | 2:56.45 | ||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 34.96 | 1:17.78 | 4:14.23 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 32.18 | 1:07.50 | 5:21.73 | ||||||
7 | Gentofte Drenge 3 | 2003 | 255 | 5:26.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:59.00 | |||||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 42.71 | 1:28.50 | 1:28.50 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 39.67 | 1:25.72 | 2:54.22 | ||||||
August Sølvsteen | 2005 | 36.57 | 1:19.91 | 4:14.13 | ||||||
August Taul | 2006 | 34.84 | 1:12.64 | 5:26.77 | ||||||
8 | Frederikssund Energy | 2003 | 211 | 5:47.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
Marcus Appel | 2003 | 40.96 | 1:23.87 | 1:23.87 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 41.83 | 1:31.96 | 2:55.83 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 37.65 | 1:27.40 | 4:23.23 | ||||||
Victor Enemark Cruse | 2004 | 39.14 | 1:24.69 | 5:47.92 | ||||||
9 | Herlev Talent 1 | 2004 | 94 | 7:35.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jonas Pelle Christensen | 2009 | 53.49 | 1:51.17 | 1:51.17 | ||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 58.47 | 2:06.30 | 3:57.47 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 49.55 | 1:55.35 | 5:52.82 | ||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 48.06 | 1:42.49 | 7:35.31 | ||||||
- | Herlev Knægte 1 | 2003 | DSQ | tystart 10.11 | ||||||
Herlev Svømning | 4:45.42 | |||||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 36.46 | 1:16.12 | 1:16.12 | ||||||
Harald Wiehe Struberg | 2003 | 36.91 | 1:20.43 | 2:36.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:50 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 552 | 1:07.99 | 2:21.61 | 3:34.81 | 4:48.19 | |||
A6 | 4:47.54 | |||||||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 520 | 1:10.38 | 2:26.37 | 3:40.57 | 4:53.97 | |||
Herlev Svømning | 5:03.64 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 520 | 1:08.56 | 2:24.31 | 3:40.52 | 4:54.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:50.04 | |||||||||
4 | Amalie Schou | 2003 | 488 | 1:09.60 | 2:25.02 | 3:42.39 | 5:00.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:58.18 | |||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 461 | 1:12.26 | 2:30.53 | 3:48.71 | 5:06.01 | |||
A6 | 4:59.72 | |||||||||
6 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 460 | 1:12.41 | 2:30.46 | 3:48.76 | 5:06.20 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:01.06 | |||||||||
7 | Ida Hebeltoft | 2003 | 440 | 1:12.31 | 2:31.27 | 3:52.16 | 5:10.66 | |||
Herlev Svømning | 5:07.05 | |||||||||
8 | Sille Andersen | 2003 | 397 | 1:17.23 | 2:41.43 | 4:04.53 | 5:21.66 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:09.57 | |||||||||
9 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 362 | 1:18.35 | 2:44.60 | 4:09.36 | 5:31.58 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:27.42 | |||||||||
- | Caroline Bach Offendal | 2002 | DSQ | SW44 Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 5:16.72 | |||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 551 | 1:08.34 | 2:22.12 | 3:36.46 | 4:48.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:43.81 | |||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 530 | 1:09.89 | 2:24.71 | 3:39.69 | 4:52.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:48.15 | |||||||||
3 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 528 | 1:09.79 | 2:24.54 | 3:39.41 | 4:52.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.18 | |||||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | 499 | 1:12.08 | 2:27.56 | 3:42.77 | 4:58.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:00.50 | |||||||||
5 | Signe Krag Andersen | 2004 | 470 | 1:10.20 | 2:28.27 | 3:46.11 | 5:04.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:12.65 | |||||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 420 | 1:14.32 | 2:34.84 | 3:55.35 | 5:15.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.06 | |||||||||
7 | Amalie Lund | 2004 | 407 | 1:14.61 | 2:34.77 | 3:56.37 | 5:18.99 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 313 | 1:22.11 | 2:52.39 | 4:22.95 | 5:48.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:47.50 | |||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 463 | 1:12.78 | 2:31.41 | 3:49.12 | 5:05.47 | |||
Herlev Svømning | 5:22.55 | |||||||||
2 | Emily Hansen | 2005 | 427 | 1:09.93 | 2:31.41 | 3:54.96 | 5:13.97 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:11.63 | |||||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | 373 | 1:14.57 | 2:39.15 | 4:05.06 | 5:28.40 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:21.44 | |||||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 342 | 1:16.98 | 2:43.19 | 4:11.34 | 5:38.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.37 | |||||||||
5 | Olivia Cruse | 2005 | 272 | 1:27.00 | 2:59.59 | 4:32.37 | 6:04.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:53.85 | |||||||||
6 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 222 | 1:24.97 | 3:05.68 | 4:49.28 | 6:30.21 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 7:05.00 | |||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 436 | 1:11.89 | 2:33.10 | 3:54.04 | 5:11.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:09.39 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 403 | 1:15.30 | 2:38.87 | 4:00.33 | 5:20.01 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:23.06 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 342 | 1:16.05 | 2:43.11 | 4:10.78 | 5:38.04 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:38.93 | |||||||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 332 | 1:22.35 | 2:50.45 | 4:17.13 | 5:41.26 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:50.45 | |||||||||
5 | Liva Wissing | 2006 | 304 | 1:22.57 | 2:52.27 | 4:22.94 | 5:51.37 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:03.59 | |||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 297 | 1:22.72 | 2:53.95 | 4:26.10 | 5:54.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:03.55 | |||||||||
7 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 257 | 1:26.05 | 3:02.41 | 4:39.74 | 6:11.62 | |||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 194 | 1:36.66 | 3:22.10 | 5:09.67 | 6:47.91 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 6:52.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 654 | 58.20 | 2:02.79 | 3:08.70 | 4:13.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:11.53 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 646 | 1:01.40 | 2:05.14 | 3:09.84 | 4:14.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:18.26 | |||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 595 | 1:01.81 | 2:07.29 | 3:14.14 | 4:21.62 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:19.20 | |||||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 543 | 59.84 | 2:07.59 | 3:19.06 | 4:29.63 | |||
Næstved IF | 4:18.72 | |||||||||
5 | Anders Hvidt | 2002 | 431 | 1:08.79 | 2:21.53 | 3:36.58 | 4:51.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:57.27 | |||||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | 415 | 1:10.46 | 2:27.97 | 3:43.63 | 4:54.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:50.22 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 343 | 1:11.16 | 2:30.91 | 3:52.78 | 5:14.24 | |||
Næstved IF | 5:05.65 | |||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hoffmann | 2003 | 506 | 1:04.81 | 2:14.57 | 3:26.17 | 4:36.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:33.37 | |||||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | 487 | 1:03.86 | 2:16.23 | 3:28.82 | 4:39.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:35.43 | |||||||||
3 | Zilas Aarestrup | 2003 | 442 | 1:08.37 | 2:22.66 | 3:36.50 | 4:48.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:47.74 | |||||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | 369 | 1:13.07 | 2:31.00 | 3:50.29 | 5:06.81 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:09.58 | |||||||||
5 | Joachim L Andersen | 2003 | 355 | 1:11.70 | 2:31.07 | 3:51.36 | 5:10.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:13.79 | |||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Ølshøj | 2004 | 480 | 1:07.36 | 2:18.80 | 3:30.77 | 4:40.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:41.48 | |||||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 474 | 1:08.19 | 2:18.89 | 3:30.56 | 4:42.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.80 | |||||||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | 437 | 1:09.71 | 2:22.91 | 3:37.24 | 4:49.91 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:49.43 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 419 | 1:09.95 | 2:26.03 | 3:39.89 | 4:54.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.39 | |||||||||
5 | Oskar Clausen | 2004 | 394 | 1:11.09 | 2:28.36 | 3:45.04 | 5:00.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:58.40 | |||||||||
6 | Mads Naver | 2004 | 385 | 1:12.08 | 2:28.95 | 3:46.49 | 5:02.48 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:16.44 | |||||||||
7 | Victor Dyrhauge | 2004 | 381 | 1:10.44 | 2:29.06 | 3:47.80 | 5:03.52 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:01.87 | |||||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | 377 | 1:11.74 | 2:30.37 | 3:47.63 | 5:04.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:30.18 | |||||||||
9 | William Leander Agerskov | 2004 | 320 | 1:15.78 | 2:38.20 | 4:00.74 | 5:21.44 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:25.28 | |||||||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 310 | 1:16.75 | 2:39.84 | 4:03.31 | 5:24.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:21.75 | |||||||||
11 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 250 | 1:21.01 | 2:50.69 | 4:22.20 | 5:48.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:45.00 | |||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Foged | 2005 | 412 | 1:08.76 | 2:25.44 | 3:42.82 | 4:55.67 | |||
Næstved IF | 4:58.62 | |||||||||
2 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 411 | 1:10.05 | 2:25.63 | 3:41.99 | 4:55.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:04.60 | |||||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 410 | 1:10.81 | 2:27.11 | 3:43.00 | 4:56.10 | |||
Herlev Svømning | 5:14.40 | |||||||||
4 | Sean Petersen | 2006 | 403 | 1:08.24 | 2:26.03 | 3:43.44 | 4:57.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:04.73 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 403 | 1:11.07 | 2:28.02 | 3:43.80 | 4:57.75 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:55.27 | |||||||||
6 | Louie Uldall | 2005 | 382 | 1:13.46 | 2:31.42 | 3:49.94 | 5:03.10 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:07.31 | |||||||||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 381 | 1:13.87 | 2:30.58 | 3:47.52 | 5:03.45 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:12.31 | |||||||||
8 | Anders Gaard | 2006 | 379 | 1:12.29 | 2:30.34 | 3:49.38 | 5:04.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:15.99 | |||||||||
9 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 350 | 1:13.40 | 2:33.24 | 3:52.29 | 5:12.07 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:17.42 | |||||||||
10 | Christian Nimb | 2006 | 247 | 1:21.39 | 2:51.95 | 4:23.09 | 5:50.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:50.00 | |||||||||
11 | Mathias Johansen | 2007 | 230 | 1:23.65 | 2:57.81 | 4:30.65 | 5:59.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 225 | 1:27.93 | 3:02.85 | 4:35.77 | 6:01.67 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:57.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 546 | 29.02 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 29.07 | |||||||||
2 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 427 | 31.51 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.60 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 589 | 28.30 | ||||||
A6 | 27.75 | |||||||||
2 | Sofie Andersen | 2001 | 574 | 28.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 549 | 28.97 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 542 | 29.09 | ||||||
A6 | 28.49 | |||||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 500 | 29.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 493 | 30.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.61 | |||||||||
7 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 492 | 30.05 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
8 | Emma Jensen | 2002 | 479 | 30.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
9 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 477 | 30.36 | ||||||
Næstved IF | 29.73 | |||||||||
10 | Katrine Duus | 2003 | 471 | 30.48 | ||||||
Næstved IF | 30.70 | |||||||||
11 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 470 | 30.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
12 | Ida Hebeltoft | 2003 | 468 | 30.55 | ||||||
Herlev Svømning | 30.73 | |||||||||
13 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 451 | 30.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.09 | |||||||||
14 | Maya Nykjær | 2001 | 450 | 30.96 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 30.67 | |||||||||
15 | Lærke Blond | 2003 | 441 | 31.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.41 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 426 | 31.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.69 | |||||||||
17 | Sille Andersen | 2003 | 423 | 31.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
18 | Sofia Levisen | 2002 | 421 | 31.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
19 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 418 | 31.72 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
20 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | 411 | 31.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
21 | Clara Kongsfelt | 2003 | 407 | 32.00 | ||||||
Herlev Svømning | 32.20 | |||||||||
22 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 392 | 32.42 | ||||||
Næstved IF | 32.78 | |||||||||
23 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 383 | 32.65 | ||||||
Næstved IF | 32.18 | |||||||||
24 | Ida Oest | 2003 | 353 | 33.56 | ||||||
Herlev Svømning | 33.58 | |||||||||
25 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 347 | 33.76 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Krag Andersen | 2004 | 533 | 29.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.57 | |||||||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 494 | 30.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | 482 | 30.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.64 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 468 | 30.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.43 | |||||||||
5 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 445 | 31.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.72 | |||||||||
6 | Laura Jørgensen | 2004 | 436 | 31.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
7 | Anja Xin Andersen | 2004 | 401 | 32.17 | ||||||
Herlev Svømning | 31.69 | |||||||||
8 | Amalie Lund | 2004 | 391 | 32.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
9 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 376 | 32.87 | ||||||
Næstved IF | 33.25 | |||||||||
10 | Gry Therkelsen | 2004 | 327 | 34.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
11 | Olivia My Nielsen | 2004 | 300 | 35.41 | ||||||
Næstved IF | 35.98 | |||||||||
12 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 299 | 35.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 523 | 29.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 495 | 29.98 | ||||||
Herlev Svømning | 30.54 | |||||||||
3 | Emily Hansen | 2005 | 452 | 30.92 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 432 | 31.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.33 | |||||||||
5 | Anna R. Strøbek | 2005 | 413 | 31.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.08 | |||||||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | 398 | 32.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.04 | |||||||||
7 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 384 | 32.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
8 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 384 | 32.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
9 | Signe Eie | 2005 | 381 | 32.71 | ||||||
Herlev Svømning | 31.99 | |||||||||
10 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 370 | 33.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.23 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 365 | 33.20 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.74 | |||||||||
12 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 342 | 33.92 | ||||||
Herlev Svømning | 33.81 | |||||||||
13 | Camilla Porsdal | 2005 | 326 | 34.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.73 | |||||||||
14 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 323 | 34.58 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.88 | |||||||||
15 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 315 | 34.85 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
16 | Frida Lauridsen | 2005 | 299 | 35.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.75 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 44.45 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 439 | 31.20 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.13 | |||||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 434 | 31.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.90 | |||||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | 407 | 32.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.28 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 392 | 32.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.44 | |||||||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 390 | 32.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | 375 | 32.88 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.24 | |||||||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | 374 | 32.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.41 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 360 | 33.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
9 | Frida Gram Peters | 2007 | 358 | 33.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
10 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 350 | 33.65 | ||||||
Næstved IF | 34.84 | |||||||||
11 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 346 | 33.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
12 | Cecilie Rud | 2006 | 343 | 33.88 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.76 | |||||||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 342 | 33.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.38 | |||||||||
14 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 342 | 33.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
15 | Sofie Larsen | 2006 | 334 | 34.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.30 | |||||||||
16 | Liva Wissing | 2006 | 330 | 34.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.25 | |||||||||
17 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 326 | 34.45 | ||||||
Næstved IF | 36.88 | |||||||||
18 | Asta Lund | 2006 | 321 | 34.65 | ||||||
Herlev Svømning | 35.48 | |||||||||
19 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 309 | 35.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
20 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 306 | 35.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
21 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 302 | 35.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
21 | Daniella Anderson | 2006 | 302 | 35.34 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.07 | |||||||||
23 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 299 | 35.48 | ||||||
Herlev Svømning | 35.76 | |||||||||
24 | Maja Vejborg | 2007 | 296 | 35.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.87 | |||||||||
25 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 296 | 35.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.09 | |||||||||
26 | Tess van der Laan | 2008 | 296 | 35.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.43 | |||||||||
27 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 295 | 35.62 | ||||||
Herlev Svømning | 36.95 | |||||||||
28 | Kristine Dupont | 2007 | 295 | 35.63 | ||||||
Herlev Svømning | 38.42 | |||||||||
29 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 294 | 35.68 | ||||||
Herlev Svømning | 39.12 | |||||||||
30 | Leonora Franck | 2006 | 288 | 35.93 | ||||||
Næstved IF | 36.08 | |||||||||
31 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 280 | 36.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.30 | |||||||||
32 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 280 | 36.26 | ||||||
Herlev Svømning | 37.03 | |||||||||
33 | Sofija Rønne | 2006 | 272 | 36.59 | ||||||
Herlev Svømning | 38.91 | |||||||||
34 | Sophie Flamand | 2007 | 271 | 36.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.19 | |||||||||
34 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 271 | 36.64 | ||||||
Herlev Svømning | 37.63 | |||||||||
36 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 270 | 36.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.88 | |||||||||
37 | Karen Markussen | 2007 | 270 | 36.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.53 | |||||||||
38 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 269 | 36.73 | ||||||
Herlev Svømning | 39.73 | |||||||||
39 | Alisa Marchenko | 2006 | 269 | 36.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.86 | |||||||||
39 | Marie Storch | 2006 | 269 | 36.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.13 | |||||||||
41 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 266 | 36.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.47 | |||||||||
42 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 265 | 36.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.25 | |||||||||
43 | Emma Spang | 2006 | 257 | 37.31 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.94 | |||||||||
44 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 253 | 37.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.50 | |||||||||
45 | Lara Ghizzaui | 2007 | 248 | 37.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.95 | |||||||||
46 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 248 | 37.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.61 | |||||||||
47 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 247 | 37.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.98 | |||||||||
47 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 247 | 37.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
49 | Maja Andersen | 2007 | 239 | 38.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.89 | |||||||||
50 | Maja Lollike | 2007 | 237 | 38.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.34 | |||||||||
51 | Roos Klep | 2007 | 236 | 38.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.33 | |||||||||
52 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 232 | 38.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.79 | |||||||||
53 | Johanna Illum Boesen | 2007 | 227 | 38.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.46 | |||||||||
54 | Nina Griffin | 2007 | 221 | 39.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.31 | |||||||||
55 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 220 | 39.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.07 | |||||||||
56 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 220 | 39.29 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 43.78 | |||||||||
57 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 217 | 39.48 | ||||||
Næstved IF | 40.65 | |||||||||
58 | Laura Friis Justesen | 2006 | 208 | 40.00 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 41.68 | |||||||||
59 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 203 | 40.34 | ||||||
Herlev Svømning | 40.42 | |||||||||
60 | Edith Louise Vedel | 2007 | 201 | 40.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.77 | |||||||||
61 | Emma Kyndesen | 2006 | 200 | 40.52 | ||||||
Herlev Svømning | 42.56 | |||||||||
62 | Katharina Zobel | 2007 | 190 | 41.26 | ||||||
Herlev Svømning | 46.78 | |||||||||
63 | Eleonora Marsner | 2009 | 181 | 41.94 | ||||||
Herlev Svømning | 46.62 | |||||||||
64 | Laura Raahauge | 2008 | 168 | 42.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.77 | |||||||||
65 | Helena Honore | 2007 | 166 | 43.13 | ||||||
Herlev Svømning | 43.55 | |||||||||
66 | Bianca Basso | 2007 | 146 | 45.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.43 | |||||||||
67 | Siri Lauth | 2007 | 85 | 53.87 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.48 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 548 | 25.55 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 24.98 | |||||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | 491 | 26.50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.38 | |||||||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | 387 | 28.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
- | Bjørn Sanbeck | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.87 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 582 | 25.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.40 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 534 | 25.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.88 | |||||||||
3 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 520 | 26.00 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.34 | |||||||||
4 | Altin Misimi | 2002 | 489 | 26.54 | ||||||
Herlev Svømning | 26.24 | |||||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 481 | 26.68 | ||||||
Herlev Svømning | 26.29 | |||||||||
6 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 473 | 26.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.17 | |||||||||
7 | Marcus Dessau | 2002 | 461 | 27.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.05 | |||||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 456 | 27.16 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.43 | |||||||||
9 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 453 | 27.22 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | 446 | 27.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 442 | 27.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 27.34 | |||||||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 423 | 27.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.05 | |||||||||
13 | Mikkel Ringer | 2001 | 419 | 27.94 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.77 | |||||||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 416 | 28.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 28.41 | |||||||||
15 | Mathias Jelshøj | 2001 | 410 | 28.14 | ||||||
Herlev Svømning | 28.69 | |||||||||
16 | Marcus Christiansen | 2001 | 390 | 28.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 377 | 28.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.83 | |||||||||
18 | Morten Kilhof | 2000 | 376 | 28.95 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
19 | Frederik Holm Wester | 2000 | 347 | 29.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.00 | |||||||||
20 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 307 | 30.98 | ||||||
Næstved IF | 31.63 | |||||||||
- | Asmund Visholm Christians | 2000 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
- | Mads Frederik Eilersen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.19 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 523 | 25.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.94 | |||||||||
2 | Harald Franck | 2003 | 441 | 27.46 | ||||||
Næstved IF | 27.57 | |||||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | 436 | 27.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 430 | 27.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.60 | |||||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | 425 | 27.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.16 | |||||||||
6 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 420 | 27.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.28 | |||||||||
7 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 417 | 27.97 | ||||||
Næstved IF | 27.81 | |||||||||
8 | Peter Holm | 2003 | 402 | 28.32 | ||||||
Herlev Svømning | 30.99 | |||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 397 | 28.43 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.41 | |||||||||
10 | Villads Kruse | 2003 | 392 | 28.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.25 | |||||||||
11 | Daniel Mir | 2003 | 388 | 28.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
12 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 376 | 28.95 | ||||||
Herlev Svømning | 28.37 | |||||||||
13 | Erik Li | 2003 | 363 | 29.30 | ||||||
Herlev Svømning | 29.95 | |||||||||
14 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 334 | 30.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.85 | |||||||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 324 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.56 | |||||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | 323 | 30.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.04 | |||||||||
17 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 315 | 30.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
18 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 306 | 31.02 | ||||||
Herlev Svømning | 32.35 | |||||||||
19 | Marcus Appel | 2003 | 258 | 32.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 463 | 27.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.57 | |||||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 439 | 27.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.56 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 384 | 28.76 | ||||||
Herlev Svømning | 29.63 | |||||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | 382 | 28.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.21 | |||||||||
5 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 355 | 29.53 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | 344 | 29.82 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | 338 | 30.00 | ||||||
Herlev Svømning | 30.57 | |||||||||
8 | Villads Arfelt | 2004 | 331 | 30.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.22 | |||||||||
9 | André Vester | 2004 | 320 | 30.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | William Leth | 2004 | 303 | 31.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
11 | Oscar Boyer | 2004 | 291 | 31.55 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.97 | |||||||||
12 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 289 | 31.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
13 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 271 | 32.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
14 | Victor Bornemann | 2004 | 206 | 35.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.60 | |||||||||
15 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 204 | 35.49 | ||||||
Herlev Svømning | 38.59 | |||||||||
- | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 368 | 29.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 362 | 29.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.37 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 345 | 29.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.65 | |||||||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | 343 | 29.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 339 | 29.97 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | |||||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 332 | 30.19 | ||||||
Herlev Svømning | 30.93 | |||||||||
6 | Louie Uldall | 2005 | 332 | 30.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
8 | Bertram Olesen | 2005 | 331 | 30.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 319 | 30.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.94 | |||||||||
10 | Hector Kaltoft | 2006 | 318 | 30.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.57 | |||||||||
11 | Emil Gram Peters | 2005 | 317 | 30.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
12 | William Bendix Schmidt | 2005 | 311 | 30.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
13 | Malthe Foged | 2005 | 310 | 30.88 | ||||||
Næstved IF | 31.40 | |||||||||
14 | Anders Gaard | 2006 | 308 | 30.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.59 | |||||||||
15 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 304 | 31.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
16 | Rasmus Capion | 2005 | 303 | 31.13 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 31.96 | |||||||||
17 | Elias Elmedyb | 2006 | 291 | 31.54 | ||||||
Herlev Svømning | 32.02 | |||||||||
18 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 288 | 31.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.79 | |||||||||
19 | Frederik Gersby | 2006 | 287 | 31.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.93 | |||||||||
20 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 283 | 31.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.43 | |||||||||
21 | Magnus Jacobsen | 2006 | 281 | 31.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.53 | |||||||||
22 | Oliver Lassen | 2005 | 277 | 32.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.29 | |||||||||
23 | Magnus Tullberg | 2005 | 277 | 32.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.46 | |||||||||
24 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 271 | 32.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
25 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 261 | 32.71 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
26 | Anders Junker | 2005 | 260 | 32.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
27 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 258 | 32.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
28 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 253 | 33.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.35 | |||||||||
29 | Younus Khan | 2005 | 252 | 33.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Tobias Frederiksen | 2006 | 241 | 33.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
31 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 237 | 33.77 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
31 | Scott Foged | 2005 | 237 | 33.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
33 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 232 | 34.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
34 | Maximillian Udar | 2006 | 226 | 34.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.08 | |||||||||
35 | Alexandros Stoev | 2007 | 225 | 34.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
36 | Noah Anker-Møller | 2006 | 222 | 34.49 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.83 | |||||||||
37 | David Johannes Dahl | 2006 | 215 | 34.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
38 | Albert Skov Andersen | 2006 | 211 | 35.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.30 | |||||||||
39 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 211 | 35.11 | ||||||
Herlev Svømning | 36.59 | |||||||||
40 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 209 | 35.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
41 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 209 | 35.22 | ||||||
Næstved IF | 36.94 | |||||||||
42 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 207 | 35.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.59 | |||||||||
43 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 205 | 35.46 | ||||||
Herlev Svømning | 36.44 | |||||||||
44 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 202 | 35.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
45 | Loui Krag | 2007 | 197 | 35.91 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
46 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 193 | 36.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.02 | |||||||||
47 | William Foged | 2008 | 188 | 36.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
48 | Oswald Lindquist | 2006 | 181 | 36.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.91 | |||||||||
49 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 180 | 36.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.62 | |||||||||
50 | August Emil K. Clausen | 2006 | 173 | 37.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.40 | |||||||||
51 | Mathias Johansen | 2007 | 171 | 37.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.63 | |||||||||
52 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 160 | 38.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.63 | |||||||||
53 | Hannibal Wamberg | 2006 | 154 | 38.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.58 | |||||||||
54 | Storm Bargmann | 2007 | 151 | 39.19 | ||||||
Herlev Svømning | 37.75 | |||||||||
55 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 144 | 39.83 | ||||||
Herlev Svømning | 42.55 | |||||||||
56 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 136 | 40.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
57 | Frederik Rosenbom | 2006 | 131 | 41.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.36 | |||||||||
58 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 96 | 45.57 | ||||||
Herlev Svømning | 47.06 | |||||||||
59 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 89 | 46.76 | ||||||
Herlev Svømning | 50.20 | |||||||||
- | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 553 | 36.07 | 1:14.55 | 1:53.42 | 2:31.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:30.79 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 523 | 35.97 | 1:14.60 | 1:54.03 | 2:33.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.87 | |||||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | 520 | 35.98 | 1:15.14 | 1:54.62 | 2:34.27 | |||
Herlev Svømning | 2:30.34 | |||||||||
4 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 481 | 36.58 | 1:15.98 | 1:57.00 | 2:38.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.36 | |||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 458 | 36.75 | 1:17.45 | 1:59.90 | 2:40.89 | |||
Næstved IF | 2:36.52 | |||||||||
6 | Katrine Duus | 2003 | 456 | 37.28 | 1:18.46 | 2:00.48 | 2:41.10 | |||
Næstved IF | 2:38.67 | |||||||||
7 | Sille Andersen | 2003 | 448 | 38.54 | 1:20.75 | 2:02.44 | 2:42.12 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:35.19 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 522 | 36.53 | 1:14.79 | 1:55.22 | 2:34.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.96 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 513 | 36.30 | 1:14.89 | 1:54.99 | 2:34.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.64 | |||||||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | 375 | 39.28 | 1:22.48 | 2:06.98 | 2:51.98 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:42.99 | |||||||||
4 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 293 | 43.75 | 1:31.87 | 2:20.30 | 3:06.58 | |||
Næstved IF | 3:02.86 | |||||||||
5 | Olivia My Nielsen | 2004 | 282 | 46.38 | 1:35.63 | 2:23.05 | 3:08.98 | |||
Næstved IF | 3:25.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Porsdal | 2005 | 412 | 40.28 | 1:22.30 | 2:05.02 | 2:46.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.62 | |||||||||
2 | Josefine Staudt | 2005 | 390 | 40.19 | 1:23.26 | 2:07.22 | 2:49.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.36 | |||||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 378 | 40.38 | 1:23.53 | 2:08.23 | 2:51.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.53 | |||||||||
4 | Olivia Cruse | 2005 | 274 | 44.85 | 1:34.47 | 2:23.34 | 3:10.91 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:20.89 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 380 | 39.98 | 1:23.80 | 2:08.05 | 2:51.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 366 | 40.11 | 1:23.94 | 2:09.94 | 2:53.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 338 | 41.88 | 1:27.07 | 2:13.13 | 2:57.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
4 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 327 | 43.16 | 1:29.34 | 2:14.66 | 3:00.07 | |||
Næstved IF | 3:09.03 | |||||||||
5 | Cecilie Rud | 2006 | 323 | 41.98 | 1:27.94 | 2:15.05 | 3:00.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:15.21 | |||||||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 306 | 42.89 | 1:30.76 | 2:18.36 | 3:03.98 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:14.22 | |||||||||
7 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 297 | 44.58 | 1:31.65 | 2:20.05 | 3:05.89 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:04.96 | |||||||||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 296 | 44.21 | 1:32.21 | 2:21.25 | 3:06.10 | |||
Herlev Svømning | 3:05.98 | |||||||||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 284 | 40.83 | 1:28.64 | 2:19.04 | 3:08.67 | |||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 282 | 43.19 | 1:31.11 | 2:20.38 | 3:09.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.12 | |||||||||
11 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 281 | 45.32 | 1:33.60 | 2:21.78 | 3:09.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.41 | |||||||||
12 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 271 | 45.78 | 1:34.59 | 2:23.58 | 3:11.56 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:18.91 | |||||||||
13 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | 269 | 45.20 | 1:36.74 | 2:26.38 | 3:11.96 | |||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Karen Markussen | 2007 | 269 | 45.41 | 1:34.92 | 2:24.04 | 3:12.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:12.38 | |||||||||
15 | Luna Larsson | 2006 | 264 | 45.76 | 1:37.79 | 2:29.06 | 3:13.27 | |||
Herlev Svømning | 3:27.64 | |||||||||
16 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 254 | 45.91 | 1:35.75 | 2:27.20 | 3:15.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:25.38 | |||||||||
17 | Maja Andersen | 2007 | 247 | 48.67 | 1:39.00 | 2:30.33 | 3:17.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 236 | 48.12 | 1:38.49 | 2:31.41 | 3:20.61 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maja Lollike | 2007 | 235 | 47.45 | 1:39.89 | 2:32.03 | 3:20.97 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 218 | 49.45 | 1:42.10 | 2:35.18 | 3:25.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:28.77 | |||||||||
21 | Marie Storch | 2006 | 217 | 49.16 | 1:43.22 | 2:35.68 | 3:26.38 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.57 | |||||||||
22 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 196 | 51.00 | 1:45.57 | 2:39.88 | 3:33.42 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
23 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 192 | 50.35 | 1:45.10 | 2:39.87 | 3:34.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.89 | |||||||||
24 | Laura Raahauge | 2008 | 175 | 53.03 | 1:50.48 | 2:48.00 | 3:41.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:34.78 | |||||||||
25 | Siri Lauth | 2007 | 124 | 59.76 | 2:03.19 | 3:07.96 | 4:08.73 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Josephine Hvidberg | 2006 | DSQ | ej forts bev. sw6.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:36.70 | |||||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | DSQ | EFB 150m 6.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.74 | |||||||||
- | Roos Klep | 2007 | DSQ | ej forts bev. 50 6.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:44.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 491 | 33.74 | 1:09.56 | 1:45.40 | 2:21.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.50 | |||||||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | 490 | 32.68 | 1:08.93 | 1:45.82 | 2:21.89 | |||
A6 | 2:27.42 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 468 | 34.07 | 1:10.35 | 1:47.57 | 2:24.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.86 | |||||||||
4 | Marcus Dessau | 2002 | 452 | 34.23 | 1:11.02 | 1:48.17 | 2:25.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.60 | |||||||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | 448 | 34.09 | 1:10.53 | 1:47.94 | 2:26.17 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.39 | |||||||||
- | Asmund Visholm Christians | 2000 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 2:53.54 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zilas Aarestrup | 2003 | 399 | 34.15 | 1:11.88 | 1:52.27 | 2:31.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
2 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 382 | 37.27 | 1:16.34 | 1:55.90 | 2:34.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.94 | |||||||||
3 | Harald Riisager | 2003 | 329 | 39.02 | 1:20.21 | 2:01.34 | 2:41.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.96 | |||||||||
4 | Joachim L Andersen | 2003 | 296 | 40.10 | 1:22.74 | 2:05.98 | 2:47.78 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:42.48 | |||||||||
5 | Marcus Appel | 2003 | 225 | 43.47 | 1:30.74 | 2:18.82 | 3:03.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:56.85 | |||||||||
- | Daniel Mir | 2003 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:51.14 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 477 | 33.21 | 1:09.27 | 1:46.54 | 2:23.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.32 | |||||||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 387 | 36.22 | 1:15.12 | 1:55.29 | 2:33.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
3 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 327 | 38.66 | 1:19.99 | 2:01.91 | 2:42.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.60 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 315 | 38.48 | 1:19.87 | 2:02.17 | 2:44.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.24 | |||||||||
5 | Villads Arfelt | 2004 | 311 | 39.82 | 1:21.84 | 2:04.28 | 2:45.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.44 | |||||||||
6 | William Leander Agerskov | 2004 | 305 | 40.39 | 1:22.98 | 2:05.92 | 2:46.11 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.02 | |||||||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 284 | 40.09 | 1:23.76 | 2:07.66 | 2:50.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.35 | |||||||||
8 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 279 | 40.80 | 1:23.81 | 2:08.18 | 2:51.16 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:53.34 | |||||||||
9 | Oscar Boyer | 2004 | 273 | 40.62 | 1:24.57 | 2:08.88 | 2:52.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.85 | |||||||||
10 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 238 | 43.80 | 1:30.69 | 2:17.50 | 3:00.50 | |||
Herlev Svømning | 3:20.34 | |||||||||
- | Silas Fessel | 2004 | DSQ | uds p m 150 6.2 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.31 | |||||||||
- | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | DSQ | efb 100 m 6.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:58.66 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 378 | 36.06 | 1:15.75 | 1:55.65 | 2:34.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.93 | |||||||||
2 | Vincent Matras | 2005 | 331 | 38.96 | 1:20.17 | 2:01.48 | 2:41.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 316 | 39.19 | 1:21.61 | 2:04.15 | 2:44.21 | |||
Herlev Svømning | 2:44.53 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 306 | 39.98 | 1:22.61 | 2:05.65 | 2:45.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.86 | |||||||||
5 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 272 | 41.42 | 1:25.48 | 2:09.65 | 2:52.60 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.67 | |||||||||
6 | Magnus Tullberg | 2005 | 270 | 41.59 | 1:26.77 | 2:10.78 | 2:53.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:58.41 | |||||||||
7 | Frederik Gersby | 2006 | 250 | 42.95 | 1:28.34 | 2:13.82 | 2:57.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:11.71 | |||||||||
8 | Loui Krag | 2007 | 241 | 43.50 | 1:29.68 | 2:15.76 | 2:59.78 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:01.92 | |||||||||
9 | Hector Kaltoft | 2006 | 237 | 45.40 | 1:32.28 | 2:18.91 | 3:00.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:22.36 | |||||||||
10 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 233 | 43.32 | 1:29.89 | 2:16.56 | 3:01.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.08 | |||||||||
11 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 227 | 44.12 | 1:31.72 | 2:19.38 | 3:03.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.99 | |||||||||
12 | Magnus Jacobsen | 2006 | 223 | 45.20 | 1:32.47 | 2:19.86 | 3:04.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.15 | |||||||||
13 | Maximillian Udar | 2006 | 220 | 43.21 | 1:30.85 | 2:19.62 | 3:05.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.90 | |||||||||
14 | Noah Anker-Møller | 2006 | 218 | 44.69 | 1:32.33 | 2:20.76 | 3:05.93 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:02.71 | |||||||||
15 | August Due | 2007 | 205 | 45.72 | 1:33.82 | 2:22.53 | 3:09.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.26 | |||||||||
16 | Mathias Johansen | 2007 | 195 | 46.95 | 1:35.54 | 2:25.12 | 3:12.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 194 | 45.47 | 1:34.91 | 2:24.58 | 3:13.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.29 | |||||||||
18 | August Emil K. Clausen | 2006 | 188 | 1:36.89 | 2:27.79 | 3:15.32 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.23 | |||||||||
19 | Albert Skov Andersen | 2006 | 174 | 48.06 | 1:40.10 | 2:30.71 | 3:20.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 164 | 48.74 | 1:40.54 | 2:32.17 | 3:24.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Frederik Rosenbom | 2006 | 153 | 50.83 | 1:45.79 | 2:38.78 | 3:28.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.03 | |||||||||
22 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 151 | 52.09 | 1:47.61 | 2:40.68 | 3:29.95 | |||
Næstved IF | 3:37.75 | |||||||||
23 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 110 | 55.59 | 1:55.32 | 2:56.56 | 3:53.31 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | DSQ | efb 100 m 6.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:50.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | 540 | 31.60 | 1:08.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 497 | 32.32 | 1:10.21 | |||||
A6 | 1:09.59 | |||||||||
3 | Sofie Andersen | 2001 | 448 | 32.96 | 1:12.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
4 | Caroline Veggerby | 2003 | 431 | 34.23 | 1:13.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.78 | |||||||||
5 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 424 | 33.85 | 1:14.03 | |||||
A6 | 1:12.95 | |||||||||
6 | Maya Nykjær | 2001 | 410 | 35.00 | 1:14.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.35 | |||||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 384 | 35.01 | 1:16.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.88 | |||||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | 382 | 34.44 | 1:16.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.14 | |||||||||
9 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 374 | 34.93 | 1:17.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.84 | |||||||||
10 | Emma Jensen | 2002 | 368 | 36.03 | 1:17.62 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
11 | Lærke Blond | 2003 | 354 | 34.40 | 1:18.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.88 | |||||||||
12 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 320 | 37.65 | 1:21.27 | |||||
Næstved IF | 1:22.24 | |||||||||
13 | Clara Kongsfelt | 2003 | 236 | 39.58 | 1:30.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.09 | |||||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.18 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 486 | 1:10.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.03 | |||||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 459 | 33.00 | 1:12.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 438 | 33.38 | 1:13.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.20 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 392 | 1:16.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.60 | |||||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | 375 | 35.19 | 1:17.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.73 | |||||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 317 | 36.63 | 1:21.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
7 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 272 | 37.41 | 1:25.83 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 520 | 1:09.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.34 | |||||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 504 | 32.34 | 1:09.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.19 | |||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 404 | 34.11 | 1:15.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.23 | |||||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 373 | 35.21 | 1:17.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.06 | |||||||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 364 | 36.38 | 1:17.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.38 | |||||||||
6 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 311 | 37.24 | 1:22.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.44 | |||||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | 302 | 37.27 | 1:22.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.47 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 289 | 37.19 | 1:24.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
9 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 289 | 37.83 | 1:24.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.01 | |||||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | 278 | 38.30 | 1:25.18 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.67 | |||||||||
11 | Signe Eie | 2005 | 261 | 38.80 | 1:27.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.26 | |||||||||
12 | Anna R. Strøbek | 2005 | 253 | 40.04 | 1:27.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.52 | |||||||||
13 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 249 | 39.57 | 1:28.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.18 | |||||||||
14 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 181 | 44.48 | 1:38.25 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:40.56 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 385 | 35.89 | 1:16.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.73 | |||||||||
2 | Kamma Rasmussen | 2006 | 282 | 39.20 | 1:24.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.91 | |||||||||
3 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 262 | 39.34 | 1:26.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.04 | |||||||||
4 | Sofie Larsen | 2006 | 238 | 40.84 | 1:29.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.94 | |||||||||
5 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 214 | 40.98 | 1:32.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 209 | 41.81 | 1:33.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:35.94 | |||||||||
7 | Kristine Dupont | 2007 | 189 | 45.66 | 1:36.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 174 | 45.06 | 1:39.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:48.89 | |||||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | 163 | 47.04 | 1:41.66 | |||||
Næstved IF | 2:00.18 | |||||||||
10 | Maja Andersen | 2007 | 147 | 48.26 | 1:45.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:47.53 | |||||||||
11 | Lara Ghizzaui | 2007 | 147 | 44.23 | 1:45.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.00 | |||||||||
12 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 145 | 46.22 | 1:45.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.86 | |||||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 132 | 47.84 | 1:49.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 130 | 47.75 | 1:49.70 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 119 | 47.04 | 1:53.06 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:55.00 | |||||||||
16 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | 77 | 57.81 | 2:10.76 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | 551 | 28.48 | 1:00.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
2 | Mathias Petersen | 1999 | 324 | 33.43 | 1:12.47 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 580 | 28.22 | 59.73 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.93 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 569 | 27.99 | 1:00.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | 542 | 28.06 | 1:01.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.63 | |||||||||
4 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 508 | 29.21 | 1:02.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.78 | |||||||||
5 | William S. Michaelsen | 2001 | 476 | 29.88 | 1:03.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 470 | 28.77 | 1:04.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 455 | 30.04 | 1:04.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:05.98 | |||||||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 434 | 30.52 | 1:05.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.82 | |||||||||
9 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 410 | 30.20 | 1:07.05 | |||||
Næstved IF | 1:07.80 | |||||||||
10 | Altin Misimi | 2002 | 407 | 29.44 | 1:07.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.88 | |||||||||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 400 | 31.41 | 1:07.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.35 | |||||||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 379 | 31.48 | 1:08.81 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.73 | |||||||||
13 | Anders Hvidt | 2002 | 331 | 33.47 | 1:11.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.39 | |||||||||
14 | Mathias Jelshøj | 2001 | 262 | 33.43 | 1:17.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.32 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 533 | 28.67 | 1:01.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.46 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 490 | 29.31 | 1:03.19 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.41 | |||||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | 379 | 31.97 | 1:08.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.17 | |||||||||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 375 | 31.11 | 1:09.03 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.40 | |||||||||
5 | Erik Li | 2003 | 357 | 32.26 | 1:10.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.50 | |||||||||
6 | Daniel Mir | 2003 | 340 | 32.89 | 1:11.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
7 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 321 | 33.95 | 1:12.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
8 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 279 | 34.17 | 1:16.20 | |||||
Næstved IF | 1:12.79 | |||||||||
9 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 249 | 34.74 | 1:19.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.48 | |||||||||
10 | Harald Franck | 2003 | 245 | 34.37 | 1:19.59 | |||||
Næstved IF | 1:14.08 | |||||||||
11 | Peter Holm | 2003 | 243 | 34.71 | 1:19.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.06 | |||||||||
- | Christoffer Rekling | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.68 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 452 | 30.36 | 1:04.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | 392 | 31.10 | 1:08.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.53 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 383 | 32.34 | 1:08.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | 364 | 33.22 | 1:09.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.62 | |||||||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 357 | 32.51 | 1:10.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.61 | |||||||||
6 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 352 | 32.44 | 1:10.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.14 | |||||||||
7 | Victor Dyrhauge | 2004 | 310 | 33.86 | 1:13.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.36 | |||||||||
8 | Oskar Clausen | 2004 | 286 | 33.59 | 1:15.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
9 | William Leth | 2004 | 284 | 36.14 | 1:15.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
10 | Mads Liechti | 2004 | 278 | 33.95 | 1:16.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.04 | |||||||||
11 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 226 | 36.64 | 1:21.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.87 | |||||||||
12 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 190 | 40.12 | 1:26.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.06 | |||||||||
13 | Victor Bornemann | 2004 | 122 | 42.39 | 1:40.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:58.69 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 352 | 33.31 | 1:10.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 329 | 33.29 | 1:12.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 322 | 33.45 | 1:12.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 320 | 33.69 | 1:12.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.33 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 314 | 33.65 | 1:13.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.09 | |||||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 290 | 35.23 | 1:15.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 287 | 34.82 | 1:15.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
8 | Elias Elmedyb | 2006 | 282 | 35.04 | 1:15.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 243 | 37.14 | 1:19.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
10 | Bertram Olesen | 2005 | 233 | 36.68 | 1:20.86 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:45.08 | |||||||||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 226 | 37.57 | 1:21.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.61 | |||||||||
12 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 215 | 37.98 | 1:23.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.70 | |||||||||
13 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 184 | 39.98 | 1:27.46 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.56 | |||||||||
14 | Rasmus Capion | 2005 | 181 | 38.08 | 1:28.03 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:28.45 | |||||||||
15 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 178 | 38.09 | 1:28.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.85 | |||||||||
16 | David Johannes Dahl | 2006 | 164 | 40.14 | 1:30.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
17 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 163 | 41.84 | 1:31.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.19 | |||||||||
18 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 145 | 42.59 | 1:34.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.17 | |||||||||
19 | Magnus Tullberg | 2005 | 144 | 41.75 | 1:34.89 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | James Sibbern-Larsen | 2005 | 141 | 43.17 | 1:35.53 | |||||
Næstved IF | 1:39.02 | |||||||||
21 | Loui Krag | 2007 | 132 | 45.31 | 1:37.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:42.37 | |||||||||
22 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 130 | 45.68 | 1:38.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.15 | |||||||||
23 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 125 | 46.39 | 1:39.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.80 | |||||||||
24 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 107 | 46.56 | 1:44.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.68 | |||||||||
25 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 59 | 58.64 | 2:07.30 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anders Junker | 2005 | DSQ | asynk ben 8.3 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 377 | 42.62 | 1:31.78 | 2:21.89 | 3:12.52 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:08.12 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 358 | 41.42 | 1:30.40 | 2:21.85 | 3:15.79 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:27.23 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 514 | 39.55 | 1:24.04 | 2:08.80 | 2:53.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.89 | |||||||||
2 | Ida Oest | 2003 | 433 | 41.08 | 1:27.65 | 2:15.77 | 3:03.76 | |||
Herlev Svømning | 3:11.96 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 419 | 41.85 | 1:29.47 | 2:18.01 | 3:05.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.90 | |||||||||
4 | Katrine Duus | 2003 | 415 | 41.06 | 1:28.57 | 2:17.94 | 3:06.43 | |||
Næstved IF | 3:03.90 | |||||||||
5 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 413 | 41.99 | 1:29.21 | 2:17.80 | 3:06.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.99 | |||||||||
6 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 327 | 46.01 | 1:37.92 | 2:30.25 | 3:21.77 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:16.38 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Søndergaard | 2004 | 498 | 39.22 | 1:23.99 | 2:09.40 | 2:55.47 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:54.22 | |||||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | 446 | 41.59 | 1:28.72 | 2:15.71 | 3:02.01 | |||
Herlev Svømning | 3:02.20 | |||||||||
3 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 365 | 44.55 | 1:33.18 | 2:23.54 | 3:14.57 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
4 | Olivia My Nielsen | 2004 | 313 | 45.97 | 1:38.01 | 2:31.42 | 3:24.75 | |||
Næstved IF | 3:32.63 | |||||||||
5 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 309 | 46.24 | 1:39.06 | 2:32.92 | 3:25.61 | |||
Næstved IF | 3:22.89 | |||||||||
6 | Gry Therkelsen | 2004 | 248 | 50.48 | 1:46.50 | 2:43.13 | 3:41.28 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:40.25 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna R. Strøbek | 2005 | 433 | 42.95 | 1:30.43 | 2:17.60 | 3:03.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.57 | |||||||||
2 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 429 | 41.75 | 1:28.75 | 2:16.94 | 3:04.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.99 | |||||||||
3 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 417 | 43.08 | 1:29.89 | 2:17.96 | 3:06.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.00 | |||||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 350 | 44.22 | 1:34.06 | 2:25.74 | 3:17.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.73 | |||||||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | 327 | 46.22 | 1:37.73 | 2:30.76 | 3:21.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.42 | |||||||||
6 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 307 | 45.13 | 1:37.82 | 2:32.59 | 3:26.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.43 | |||||||||
7 | Olivia Cruse | 2005 | 277 | 48.54 | 1:43.99 | 2:39.04 | 3:33.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:24.86 | |||||||||
8 | Frida Lauridsen | 2005 | 235 | 50.77 | 1:46.35 | 2:44.43 | 3:45.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:38.24 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 461 | 41.27 | 1:27.19 | 2:14.14 | 3:00.01 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:15.90 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 436 | 41.51 | 1:28.63 | 2:16.81 | 3:03.39 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:02.45 | |||||||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | 371 | 43.85 | 1:32.89 | 2:22.98 | 3:13.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:10.62 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 361 | 41.31 | 1:31.21 | 2:23.75 | 3:15.26 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:11.23 | |||||||||
5 | Sarah Gudme | 2007 | 354 | 43.61 | 1:33.26 | 2:25.13 | 3:16.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 348 | 43.87 | 1:35.12 | 2:27.18 | 3:17.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 344 | 44.26 | 1:35.19 | 2:28.00 | 3:18.45 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 328 | 45.95 | 1:38.14 | 2:30.57 | 3:21.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.31 | |||||||||
9 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 311 | 45.13 | 1:38.04 | 2:32.31 | 3:25.24 | |||
Næstved IF | 3:29.30 | |||||||||
10 | Lara Ghizzaui | 2007 | 308 | 46.77 | 1:39.17 | 2:33.61 | 3:25.83 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:28.65 | |||||||||
11 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 262 | 50.14 | 1:47.48 | 2:43.36 | 3:37.23 | |||
Herlev Svømning | 3:41.28 | |||||||||
12 | Asta Lund | 2006 | 262 | 47.49 | 1:43.34 | 2:40.50 | 3:37.39 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Cecilie Rud | 2006 | 256 | 49.93 | 1:44.44 | 2:41.68 | 3:38.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Alisa Marchenko | 2006 | 254 | 50.71 | 1:47.14 | 2:43.74 | 3:39.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:51.83 | |||||||||
15 | Sofie Larsen | 2006 | 251 | 49.69 | 1:46.79 | 2:43.52 | 3:40.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 249 | 50.93 | 1:48.19 | 2:45.62 | 3:40.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.46 | |||||||||
17 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 234 | 52.29 | 1:49.66 | 2:47.42 | 3:45.60 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Liva Wissing | 2006 | 234 | 50.12 | 1:48.55 | 2:47.26 | 3:45.67 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 232 | 51.19 | 1:50.65 | 2:47.71 | 3:46.08 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:46.54 | |||||||||
20 | Laura Friis Justesen | 2006 | 226 | 51.66 | 1:51.89 | 2:50.93 | 3:48.14 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 4:10.00 | |||||||||
21 | Sofija Rønne | 2006 | 226 | 51.29 | 1:50.37 | 2:50.29 | 3:48.19 | |||
Herlev Svømning | 3:48.23 | |||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 225 | 52.27 | 1:50.90 | 2:50.39 | 3:48.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Helena Honore | 2007 | 224 | 52.05 | 1:50.94 | 2:50.77 | 3:48.80 | |||
Herlev Svømning | 3:51.76 | |||||||||
24 | Sophie Flamand | 2007 | 218 | 52.39 | 1:52.44 | 2:53.11 | 3:50.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:58.78 | |||||||||
25 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 214 | 53.31 | 1:52.90 | 2:53.18 | 3:52.41 | |||
Næstved IF | 3:58.42 | |||||||||
26 | Emma Kyndesen | 2006 | 198 | 52.72 | 1:54.19 | 2:56.67 | 3:58.49 | |||
Herlev Svømning | 4:02.47 | |||||||||
27 | Johanna Illum Boesen | 2007 | 198 | 53.37 | 1:55.37 | 2:59.10 | 3:58.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:06.36 | |||||||||
28 | Marie Storch | 2006 | 195 | 55.70 | 1:58.66 | 2:59.70 | 3:59.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:12.42 | |||||||||
29 | Maja Lollike | 2007 | 193 | 53.37 | 1:56.33 | 3:00.41 | 4:00.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Bianca Basso | 2007 | 188 | 54.40 | 1:55.91 | 2:59.89 | 4:02.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:59.45 | |||||||||
31 | Edith Louise Vedel | 2007 | 176 | 54.84 | 2:00.63 | 3:04.70 | 4:07.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:27.47 | |||||||||
32 | Maja Vejborg | 2007 | 176 | 55.68 | 1:59.54 | 3:04.53 | 4:08.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:35.50 | |||||||||
33 | Tess van der Laan | 2008 | 174 | 59.44 | 2:04.17 | 3:06.66 | 4:08.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:58.12 | |||||||||
34 | Luna Larsson | 2006 | 173 | 55.55 | 1:59.88 | 3:04.71 | 4:09.23 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 168 | 53.96 | 1:57.17 | 3:04.94 | 4:11.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:16.08 | |||||||||
36 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 165 | 57.96 | 2:02.57 | 3:07.92 | 4:13.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:50.00 | |||||||||
37 | Nina Griffin | 2007 | 142 | 58.83 | 2:06.10 | 3:14.91 | 4:26.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:55.99 | |||||||||
38 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 133 | 1:01.49 | 2:12.74 | 3:23.08 | 4:32.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
39 | Eleonora Marsner | 2009 | 84 | 1:10.36 | 2:33.82 | 3:55.99 | 5:17.36 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 3:44.05 | |||||||||
- | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | DSQ | assyn arm sw 7.2 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Katharina Zobel | 2007 | DSQ | 2 armtag u v 100 7.1 | ||||||
Herlev Svømning | 3:58.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Østergaard | 2002 | 515 | 35.77 | 1:16.32 | 1:57.54 | 2:38.40 | |||
A6 | 2:35.79 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 454 | 38.07 | 1:20.27 | 2:02.61 | 2:45.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.34 | |||||||||
3 | William S. Michaelsen | 2001 | 409 | 38.25 | 1:22.35 | 2:06.90 | 2:51.05 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:44.29 | |||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 376 | 38.57 | 1:23.65 | 2:09.65 | 2:55.84 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:55.71 | |||||||||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 322 | 42.57 | 1:30.02 | 2:18.04 | 3:05.22 | |||
Næstved IF | 3:01.26 | |||||||||
6 | Mikkel Ringer | 2001 | 277 | 40.58 | 1:29.44 | 2:20.91 | 3:14.82 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:27.29 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | 432 | 36.56 | 1:19.47 | 2:03.70 | 2:47.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.26 | |||||||||
2 | Harald Riisager | 2003 | 407 | 37.98 | 1:22.50 | 2:06.96 | 2:51.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.27 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 365 | 39.73 | 1:25.34 | 2:12.75 | 2:57.56 | |||
Herlev Svømning | 2:51.05 | |||||||||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 351 | 38.24 | 1:24.77 | 2:13.66 | 2:59.93 | |||
Næstved IF | 2:52.04 | |||||||||
5 | Joachim L Andersen | 2003 | 336 | 41.11 | 1:28.54 | 2:15.82 | 3:02.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:55.07 | |||||||||
6 | Lucas Linnebjerg | 2003 | 294 | 41.22 | 1:30.52 | 2:21.21 | 3:10.86 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:41.29 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Naver | 2004 | 404 | 39.37 | 1:22.62 | 2:07.20 | 2:51.71 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:52.08 | |||||||||
2 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 388 | 40.16 | 1:25.17 | 2:09.73 | 2:54.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.82 | |||||||||
3 | Silas Fessel | 2004 | 318 | 41.48 | 1:29.54 | 2:17.18 | 3:05.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.31 | |||||||||
4 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 314 | 41.73 | 1:29.07 | 2:18.83 | 3:06.84 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 3:26.15 | |||||||||
5 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 282 | 42.23 | 1:32.32 | 2:22.92 | 3:13.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:05.99 | |||||||||
6 | Silas Folke Drigsdahl | 2004 | 235 | 46.30 | 1:39.35 | 2:32.71 | 3:25.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:20.05 | |||||||||
7 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 226 | 47.13 | 1:40.65 | 2:34.90 | 3:28.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:33.71 | |||||||||
- | Victor Dyrhauge | 2004 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:22.07 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 405 | 38.39 | 1:23.07 | 2:07.97 | 2:51.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.57 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 361 | 39.92 | 1:25.75 | 2:12.03 | 2:58.25 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:04.42 | |||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 343 | 40.02 | 1:26.56 | 2:14.42 | 3:01.35 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:15.57 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 330 | 41.90 | 1:29.84 | 2:17.38 | 3:03.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.15 | |||||||||
5 | Magnus Tullberg | 2005 | 312 | 43.54 | 1:32.94 | 2:21.45 | 3:07.21 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:08.45 | |||||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 310 | 43.38 | 1:32.26 | 2:21.67 | 3:07.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:09.82 | |||||||||
7 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 300 | 42.82 | 1:31.60 | 2:21.31 | 3:09.52 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Malthe Foged | 2005 | 285 | 42.29 | 1:32.04 | 2:22.88 | 3:12.90 | |||
Næstved IF | 3:04.41 | |||||||||
9 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 278 | 45.06 | 1:36.31 | 2:26.27 | 3:14.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:18.40 | |||||||||
10 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 276 | 43.06 | 1:34.47 | 2:25.71 | 3:14.92 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:40.66 | |||||||||
11 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 261 | 43.95 | 1:34.97 | 2:27.12 | 3:18.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:46.66 | |||||||||
12 | Bertram Olesen | 2005 | 243 | 45.33 | 1:37.55 | 2:30.82 | 3:23.47 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:20.18 | |||||||||
13 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 230 | 46.77 | 1:40.72 | 2:33.59 | 3:27.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Andreas Ellegaard Svedal | 2006 | 225 | 46.58 | 1:40.23 | 2:34.87 | 3:28.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:40.76 | |||||||||
15 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 214 | 48.76 | 1:43.18 | 2:38.03 | 3:32.06 | |||
Herlev Svømning | 4:18.36 | |||||||||
16 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 178 | 50.96 | 1:48.83 | 2:47.53 | 3:45.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 175 | 52.18 | 1:49.85 | 2:49.86 | 3:47.05 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:44.72 | |||||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | 165 | 52.84 | 1:51.35 | 2:51.32 | 3:51.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Alexandros Stoev | 2007 | 157 | 52.80 | 1:54.05 | 2:56.89 | 3:55.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.63 | |||||||||
20 | Oswald Lindquist | 2006 | 152 | 52.21 | 1:54.49 | 2:57.02 | 3:57.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:59.89 | |||||||||
21 | August Due | 2007 | 146 | 55.34 | 1:57.96 | 3:00.74 | 4:00.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:48.89 | |||||||||
22 | Hannibal Wamberg | 2006 | 118 | 58.54 | 2:04.74 | 3:13.97 | 4:18.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:52.56 | |||||||||
23 | Nikolaj Kragh Simonsen | 2006 | 109 | 1:00.04 | 2:09.58 | 3:18.71 | 4:25.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | DSQ | ESB v. mål SW 7.6 | ||||||
Herlev Svømning | 4:04.19 | |||||||||
- | Younus Khan | 2005 | DSQ | ESB v. mål sw 7.6 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 33, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stv Damer 1 | 2001 | 517 | 4:22.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 30.09 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 29.06 | 1:00.93 | 2:03.39 | ||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 36.08 | 1:18.33 | 3:21.72 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 29.43 | 1:00.69 | 4:22.41 | ||||||
2 | Gentofte Piger 2 | 2003 | 487 | 4:27.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.00 | |||||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 31.01 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.60 | 1:07.12 | 2:13.08 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 31.58 | 1:06.21 | 3:19.29 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 32.22 | 1:08.29 | 4:27.58 | ||||||
3 | Vsk Gudinder 1 | 2003 | 477 | 4:29.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 4:40.00 | |||||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 32.48 | 1:08.43 | 1:08.43 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 31.26 | 1:05.78 | 2:14.21 | ||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 32.40 | 1:09.91 | 3:24.12 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 30.66 | 1:05.30 | 4:29.42 | ||||||
4 | Næstved Piger 1 | 2003 | 442 | 4:36.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Katrine Duus | 2003 | 31.52 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 33.04 | 1:10.74 | 2:17.39 | ||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 33.61 | 1:10.91 | 3:28.30 | ||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 32.12 | 1:08.05 | 4:36.35 | ||||||
5 | Solrød 1 | 2003 | 431 | 4:38.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:32.01 | |||||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 32.91 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Silje Juhl Nielsen | 2003 | 32.27 | 1:10.49 | 2:19.59 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 33.69 | 1:11.18 | 3:30.77 | ||||||
Sofia Levisen | 2002 | 32.37 | 1:07.94 | 4:38.71 | ||||||
Løb 33, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 1 | 2004 | 521 | 4:21.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:17.34 | |||||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 30.95 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.99 | 1:04.89 | 2:08.91 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.01 | 1:07.49 | 3:16.40 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 30.85 | 1:05.35 | 4:21.75 | ||||||
2 | Gentofte Stars | 2004 | 509 | 4:23.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:15.65 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 31.44 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 30.16 | 1:03.74 | 2:09.05 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.48 | 1:05.72 | 3:14.77 | ||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 32.34 | 1:08.99 | 4:23.76 | ||||||
3 | Herlev Piger 1 | 2004 | 444 | 4:35.98 | ||||||
Herlev Svømning | 4:25.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.60 | 1:07.34 | 1:07.34 | ||||||
Signe Eie | 2005 | 33.07 | 1:10.43 | 2:17.77 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 31.61 | 1:06.78 | 3:24.55 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.87 | 1:11.43 | 4:35.98 | ||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2004 | 353 | 4:57.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:42.12 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 35.55 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 35.26 | 1:14.76 | 2:30.66 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 33.15 | 1:12.24 | 3:42.90 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.67 | 1:14.97 | 4:57.87 | ||||||
5 | Hillerød Tøserne | 2005 | 325 | 5:06.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 4:58.56 | |||||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 36.07 | 1:14.54 | 1:14.54 | ||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 36.36 | 1:15.33 | 2:29.87 | ||||||
Olivia Cruse | 2005 | 35.79 | 1:16.45 | 3:46.32 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 36.60 | 1:19.88 | 5:06.20 | ||||||
6 | Herlev Piger 2 | 2005 | 309 | 5:11.58 | ||||||
Herlev Svømning | 5:05.42 | |||||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 35.07 | 1:15.07 | 1:15.07 | ||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 37.13 | 1:20.74 | 2:35.81 | ||||||
Asta Lund | 2006 | 35.96 | 1:18.95 | 3:54.76 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.11 | 1:16.82 | 5:11.58 | ||||||
7 | Næstved Piger 2 | 2004 | 291 | 5:17.66 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.24 | 1:15.18 | 1:15.18 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 35.38 | 1:16.86 | 2:32.04 | ||||||
Leonora Franck | 2006 | 42.22 | 1:26.84 | 3:58.88 | ||||||
Olivia My Nielsen | 2004 | 36.88 | 1:18.78 | 5:17.66 | ||||||
8 | Vsk Gudinder 2 | 2004 | 217 | 5:50.08 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 6:00.00 | |||||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 36.55 | 1:18.87 | 1:18.87 | ||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 42.53 | 1:32.41 | 2:51.28 | ||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 42.76 | 1:31.02 | 4:22.30 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 38.81 | 1:27.78 | 5:50.08 | ||||||
9 | Herlev Talent 1 | 2004 | 159 | 6:28.06 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.89 | 1:25.23 | 1:25.23 | ||||||
Sofija Rønne | 2006 | 40.45 | 1:26.49 | 2:51.72 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 48.16 | 1:43.53 | 4:35.25 | ||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 54.04 | 1:52.81 | 6:28.06 | ||||||
10 | Herlev Talent 2 | 2004 | 148 | 6:37.78 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Kristine Dupont | 2007 | 38.54 | 1:25.69 | 1:25.69 | ||||||
Siri Lauth | 2007 | 59.35 | 2:09.37 | 3:35.06 | ||||||
Emma Kyndesen | 2006 | 43.35 | 1:35.28 | 5:10.34 | ||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 40.49 | 1:27.44 | 6:37.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 34, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Lads | 2000 | 605 | 3:42.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:41.00 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.87 | 53.86 | 53.86 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 27.23 | 56.61 | 1:50.47 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 25.85 | 54.47 | 2:44.94 | ||||||
Marcus Dessau | 2002 | 27.16 | 57.57 | 3:42.51 | ||||||
2 | 4 Behårede Ben | 2001 | 454 | 4:04.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:05.00 | |||||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 29.27 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 29.10 | 1:02.00 | 2:02.79 | ||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | 30.64 | 1:03.76 | 3:06.55 | ||||||
Bjørn Sanbeck | 1999 | 27.70 | 58.26 | 4:04.81 | ||||||
3 | Herlev Knægte 1 | 2002 | 446 | 4:06.31 | ||||||
Herlev Svømning | 4:20.42 | |||||||||
Altin Misimi | 2002 | 28.99 | 1:00.55 | 1:00.55 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.15 | 1:01.57 | 2:02.12 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 30.66 | 1:03.17 | 3:05.29 | ||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 28.58 | 1:01.02 | 4:06.31 | ||||||
4 | Næstved Drenge 1 | 2001 | 445 | 4:06.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 26.86 | 57.48 | 57.48 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 29.94 | 1:01.49 | 1:58.97 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 28.25 | 1:00.75 | 2:59.72 | ||||||
Malthe Foged | 2005 | 31.73 | 1:06.79 | 4:06.51 | ||||||
5 | Solrød 1 | 1999 | 416 | 4:12.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:04.01 | |||||||||
Morten Kilhof | 2000 | 29.25 | 1:02.46 | 1:02.46 | ||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 27.78 | 57.45 | 1:59.91 | ||||||
Mathias Petersen | 1999 | 31.13 | 1:04.56 | 3:04.47 | ||||||
Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 30.57 | 1:07.61 | 4:12.08 | ||||||
6 | Vsk Gutter | 2000 | 407 | 4:13.81 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 4:15.00 | |||||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 28.87 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 28.80 | 1:01.30 | 2:03.06 | ||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 33.28 | 1:10.37 | 3:13.43 | ||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 29.42 | 1:00.38 | 4:13.81 | ||||||
7 | Frederikssund Furious | 1999 | 405 | 4:14.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 28.62 | 59.86 | 59.86 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 33.77 | 1:10.97 | 2:10.83 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 31.33 | 1:07.36 | 3:18.19 | ||||||
Johan Wentorf | 1999 | 26.18 | 56.03 | 4:14.22 | ||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 2002 | DSQ | SW104 Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.00 | |||||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 31.34 | 1:05.95 | 1:05.95 | ||||||
Christian Nimb | 2006 | 37.22 | 1:18.89 | 2:24.84 | ||||||
Løb 34, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dampens Orden | 2003 | 441 | 4:07.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:04.00 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 29.06 | 1:01.72 | 1:01.72 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.60 | 1:00.48 | 2:02.20 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 27.59 | 58.78 | 3:00.98 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 30.79 | 1:06.27 | 4:07.25 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 392 | 4:17.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:09.89 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.66 | 1:05.35 | 1:05.35 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 29.84 | 1:03.45 | 2:08.80 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.42 | 1:04.80 | 3:13.60 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.94 | 1:03.59 | 4:17.19 | ||||||
3 | Herlev Knægte 2 | 2003 | 359 | 4:24.76 | ||||||
Herlev Svømning | 4:35.42 | |||||||||
Peter Holm | 2003 | 30.80 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 32.35 | 1:08.51 | 2:13.82 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 31.03 | 1:05.39 | 3:19.21 | ||||||
Erik Li | 2003 | 30.50 | 1:05.55 | 4:24.76 | ||||||
4 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 349 | 4:27.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.37 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 31.44 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.26 | 1:08.20 | 2:14.02 | ||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 32.03 | 1:07.31 | 3:21.33 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 30.61 | 1:05.91 | 4:27.24 | ||||||
5 | Gsc Drenge 3 | 2003 | 322 | 4:34.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:39.01 | |||||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 32.98 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 32.04 | 1:07.89 | 2:16.60 | ||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 33.45 | 1:09.79 | 3:26.39 | ||||||
William Leth | 2004 | 31.99 | 1:07.99 | 4:34.38 | ||||||
6 | Frederikssund Energy | 2003 | 193 | 5:25.63 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 36.66 | 1:15.49 | 1:15.49 | ||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 43.92 | 1:33.78 | 2:49.27 | ||||||
Loui Krag | 2007 | 38.01 | 1:20.56 | 4:09.83 | ||||||
Marcus Appel | 2003 | 36.28 | 1:15.80 | 5:25.63 | ||||||
- | Herlev Talent 1 | 2004 | DSQ | SW1013 Forkert svømm | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Storm Bargmann | 2007 | 41.57 | 1:29.79 | 1:29.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:09 |