2020-04-01   07:59:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2018    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangør  Odder svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Christensen  2002      30.85  1:03.64  1:37.40    2:10.85   
  Odder Svømmeklub  2:12.10                 
                     
Emma Rasmussen  2002      32.75  1:07.66  1:43.69    2:19.42   
  Odder Svømmeklub  2:16.91                 
                     
Liv Hingeberg  2001      33.35  1:08.79  1:44.63    2:20.49   
  Odder Svømmeklub  2:18.08                 
                     
Therese Mardal  2002      32.53  1:08.62  1:45.82    2:22.55   
  Thisted Svømmeklub  2:18.57                 
                     
Nete Lund Madsen  2001      32.66  1:08.46  1:45.84    2:23.19   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.25                 
                     
Jasmin Jespersen  2002      33.26  1:09.59  1:46.65    2:23.56   
  Silkeborg Svømmeklub  2:25.03                 
                     
Camilla Angaard Nielsen  2003      34.44  1:11.75  1:48.78    2:24.30   
  Odder Svømmeklub  2:32.37                 
                     
Signe Frits Nielsen  2002      33.21  1:09.44  1:47.59    2:26.43   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.39                 
                     
Selma Lindberg  2003      33.82  1:11.64  1:50.33    2:28.29   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.43                 
                     
10  Mira Emilie Schmidt  2003      34.26  1:12.91  1:52.17    2:30.20   
  Haderslev Svømme Klub  2:40.74                 
                     
11  Sofia Ingeberg  2002      33.96  1:12.33  1:52.78    2:32.72   
  Odder Svømmeklub  2:30.41                 
                     
12  Fiona Hansen Hobolth  2003      35.65  1:14.87  1:42.39    2:34.18   
  Haderslev Svømme Klub  2:37.94                 
                     
13  Amalie Antonsen  2003      34.97  1:14.33  1:54.89    2:34.31   
  Horsens Svømmeklub  2:34.59                 
                     
14  Mathilde Baltsersen  2003      34.85  1:15.28  1:57.73    2:38.78   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  2:43.08                 
                     
15  Iben Kjær Bengtson  2002      35.31  1:15.27  1:57.69    2:40.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.20                 
                     
16  Louise Gemmer Klindt  2003      37.40  1:19.30  2:03.18    2:45.69   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
17  Julie Jensen  2003      37.47  1:20.12  2:04.59    2:46.24   
  Odder Svømmeklub  2:52.79                 
                     
18  Cecilie Daugaard  2003      39.10  1:22.93  2:07.09    2:49.30   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  2:50.19                 
                     
19  Katrine Skyt Nielsen  2003      39.39  1:24.16  2:09.64    2:53.59   
  Odder Svømmeklub  2:48.99                 
                     
20  Sisse Ø. Press  2003      38.41  1:23.96  2:11.47    2:55.46   
  Odder Svømmeklub  2:46.82                 
                     
21  Ida Friis Falkenberg  2003      41.28  1:27.02  2:14.42    2:59.57   
  Haderslev Svømme Klub  3:02.05                 
                     
22  Gertrud Skov  2003      42.15  1:29.53  3:00.96    3:00.96   
  Skanderborg Svømmeklub  3:06.25                 
                     
23  Ida Sabroe  2002      41.44  1:30.90  2:22.43    3:12.73   
  Odder Svømmeklub  3:13.85                 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Kjærsgaard  2004      32.43  1:08.57  1:45.45    2:21.64   
  Svømmeklubben S 68  2:25.52                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004      33.12  1:09.86  1:46.80    2:21.73   
  Horsens Svømmeklub  2:20.24                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005      31.66  1:07.98  1:45.03    2:21.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.65                 
                     
Tilde Søe Bach  2005      32.91  1:09.62  1:46.82    2:23.24   
  Thisted Svømmeklub  2:24.66                 
                     
Mette Holstein  2005      33.35  1:09.69  1:47.53    2:24.42   
  Silkeborg Svømmeklub  2:26.51                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004      32.58  1:09.42  1:47.72    2:26.98   
  Odder Svømmeklub  2:31.80                 
                     
Anne Lundorff Larsen  2004      34.25  1:11.86  1:50.51    2:29.05   
  Silkeborg Svømmeklub  2:27.11                 
                     
Maja Stamholt  2005      35.01  1:13.65  1:54.38    2:30.77   
  Haderslev Svømme Klub  2:38.97                 
                     
Thea Sofie Holm Petersen  2005      35.01  1:13.48  1:53.55    2:34.30   
  Horsens Svømmeklub  2:31.64                 
                     
10  Laura G. Nedergaard  2005      34.94  1:14.47  1:54.66    2:34.81   
  Odder Svømmeklub  2:39.84                 
                     
11  Karoline Iversen  2005      35.88  1:15.65  1:56.45    2:35.04   
  Svømmeklubben Nord  2:39.16                 
                     
12  Amalie Nyvang Jensen  2005      34.06  1:13.28  1:54.62    2:35.52   
  Thisted Svømmeklub  2:41.91                 
                     
13  Amalie Holst  2004      35.57  1:14.88  1:55.50    2:35.76   
  Skanderborg Svømmeklub  2:39.19                 
                     
14  Line Knudsen  2005      36.06  1:16.62  1:58.63    2:36.70   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.50                 
                     
15  Mille Fischer Hovalt  2004      36.26  1:16.78  1:58.55    2:38.00   
  Svømmeklubben Søhesten  2:38.35                 
                     
16  Ida Jul Christensen  2004      37.02  1:17.97  1:59.21    2:38.60   
  Thisted Svømmeklub  2:52.11                 
                     
17  Line Grøndved Holt  2004      37.37  1:18.29  2:00.10    2:40.28   
  Svømmeklubben S 68  2:47.71                 
                     
18  Ida Kristensen  2004      35.84  1:16.56  1:58.18    2:40.34   
  Thisted Svømmeklub  2:35.61                 
                     
19  Sarah Brix  2004      36.16  1:17.57  2:00.78    2:42.37   
  Svømmeklubben Søhesten  2:47.82                 
                     
20  Mathilde Thirup  2005      38.23  1:20.60  2:02.91    2:42.98   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
21  Cecilie Michaelsen  2005              2:43.06   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
22  Freja Bjørn  2005      37.46  1:20.89  2:05.97    2:48.43   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.05                 
                     
23  Katrine Kristensen  2004      39.82  1:24.62  2:09.12    2:49.61   
  Haderslev Svømme Klub  3:08.28                 
                     
24  Xenia Juhl Leiszner  2005      39.58  1:24.86  2:10.48    2:54.04   
  Horsens Svømmeklub  2:53.10                 
                     
25  Emma Bergene Hansen  2005      39.51  1:23.63  2:09.55    2:54.59   
  Horsens Svømmeklub  2:47.96                 
                     
26  Amalie Marie Wienberg  2005      37.96  1:21.72  2:07.16    2:55.09   
  Horsens Svømmeklub  3:15.26                 
                     
27  Kristine Krogholm Haven  2005      40.89  1:28.43  2:19.82    3:09.57   
  Svømmeklubben Nord  3:24.10                 
                     
28  Julie Møller  2005      1:37.90  3:22.80      3:22.80   
  Skanderborg Svømmeklub  3:50.99                 
                     
29  Kathrine Nonbye  2004      47.50  1:39.78  2:33.63    3:23.44   
  Odder Svømmeklub  3:18.43                 
                     
30  Lisa Gildsig  2004      47.67  1:43.17  2:40.55    3:35.78   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
31  Julia Vestergaard  2004      1:41.97  2:41.87  3:39.55    3:39.55   
  Odder Svømmeklub  3:51.89                 
                     
Katrine Kallestrup  2005              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Stamholt  2006      37.37  1:18.44  1:59.51    2:40.28   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Trine Lundø Michaelsen  2006      37.99  1:19.62  2:00.81    2:42.40   
  Silkeborg Svømmeklub  3:02.65                 
                     
Aia Caroline Abel  2006      37.60  1:20.25  2:03.52    2:44.35   
  Svømmeklubben Søhesten  2:44.39                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006              2:44.53   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Elea Amalie Poulsen  2006      36.84  1:19.71  2:03.40    2:45.30   
  Silkeborg Svømmeklub  2:50.42                 
                     
Marie Kromann Møller  2006      39.86  1:22.09  2:04.64    2:46.46   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.87                 
                     
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007      40.14  1:26.95  2:11.37    2:56.96   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  3:19.55                 
                     
Sofia Jørgensen  2006      42.32  1:29.13  2:16.84    3:01.11   
  Svømmeklubben S 68  3:14.43                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006              3:04.35   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
10  Therese T. Kallestrup  2006      44.01  1:32.20  2:21.17    3:06.02   
  Agfs Svømmeafdeling  3:22.87                 
                     
11  Tilde N. H. Sørensen  2007      43.01  1:34.34  2:24.79    3:12.63   
  Agfs Svømmeafdeling  3:35.25                 
                     
12  Emma Brogaard Krogh  2007      44.74  1:35.92  2:26.89    3:15.84   
  Agfs Svømmeafdeling  3:22.60                 
                     
13  Silke Sejr Elgaard Jørgen  2007      1:41.90  2:33.52  3:22.04    3:22.04   
  Silkeborg Svømmeklub  3:39.13                 
                     
14  Loa Dam Heinsvig  2006      1:40.24  2:34.62  3:27.34    3:22.22   
  Odder Svømmeklub  3:35.65                 
                     
15  Filippa Juul Jensen  2007      46.69  3:28.50      3:28.50   
  Horsens Svømmeklub  3:28.98                 
                     
16  Cathrine Grønhøj  2007      44.83  1:38.47  2:35.31    3:29.50   
  Horsens Svømmeklub  3:24.99                 
                     
17  Mathilde Christiansen  2007      1:48.25  2:49.00  3:45.42    3:45.42   
  Svømmeklubben S 68  3:53.20                 
                     
18  Marie V. Petersen  2006      1:51.30  2:50.66  3:45.78    3:45.78   
  Odder Svømmeklub  3:54.44                 
                     
19  Sarah Lyse Søe  2007      47.56  1:48.11  2:51.97    3:48.43   
  Odder Svømmeklub                   
                     
20  Josephine O. S. Nielsen  2006              4:24.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frida Dalsgaard Hansen  2006              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Laura Sofie K. Jørgensen  2007              DNS   
  Horsens Svømmeklub  3:24.32                 
                     
Katinka Folke Jensen  2007              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Nygreen Sakic  2008              3:59.18   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark