2020-03-29   07:55:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2018    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:47   
  Arrangør  Odder svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Frits Nielsen  2002      1:21.57  2:54.80  4:27.36    5:49.26   
  Haderslev Svømme Klub  5:56.35                 
                     
Karoline Nielsen  1997      1:21.19  2:56.99  4:35.82    5:57.57   
  Svømmeklubben Nord  5:58.48                 
                     
Sofie Bruun Boye  2001      1:23.43  3:42.61  5:18.41    5:58.87   
  Viborg Svømme Klub  6:21.50                 
                     
Cecilie Meier  2003      1:35.30  4:13.88  5:55.47    6:39.57   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  6:40.02                 
                     
Sisse Ø. Press  2003      1:37.40  3:27.73  5:22.57    6:57.67   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Iben Kjær Bengtson  2002              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  6:42.94                 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004      1:17.20  2:43.03  4:10.30    5:19.75   
  Haderslev Svømme Klub  5:34.63                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004      1:16.24  2:38.73  4:09.28    5:19.78   
  Agfs Svømmeafdeling  5:16.18                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005      1:13.82  2:37.79  4:11.55    5:27.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Carugati  2004      1:12.96  2:36.71  4:12.79    5:29.94   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Malou Sejr  2005      1:18.97  2:39.68  4:15.10    5:32.11   
  Agfs Svømmeafdeling  5:33.79                 
                     
Laura Rønn Danielsen  2004      1:16.17  2:44.60  4:22.61    5:45.05   
  Aalborg Svømmeklub  5:50.40                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005      1:25.47  2:53.03  4:30.32    5:46.94   
  Agfs Svømmeafdeling  5:59.72                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004      1:20.68  2:53.80  4:38.47    5:55.30   
  Horsens Svømmeklub  6:00.01                 
                     
Caroline Madsen  2004      1:26.85  2:56.91  4:44.56    6:06.78   
  Horsens Svømmeklub  6:29.70                 
                     
10  Karoline Iversen  2005      1:32.52  2:59.25  4:48.38    6:08.01   
  Svømmeklubben Nord  6:18.06                 
                     
11  Clara Matilde Carstensen  2004      1:24.31  3:00.10  4:47.79    6:08.12   
  Horsens Svømmeklub  6:08.12                 
                     
12  Mille Fischer Hovalt  2004      1:26.67  3:02.58  4:53.91    6:20.05   
  Svømmeklubben Søhesten  6:49.77                 
                     
13  Johanne V. Futtrup  2005      1:21.78  3:53.88  5:37.20    6:20.35   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Josefine Høgh  2005      1:40.13  3:19.14  5:14.45    6:43.16   
  Svømmeklubben S 68  7:24.13                 
                     
Line Knudsen  2005              DSQ  Ej fortsat bev 175m 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006      1:18.07  2:40.80  4:09.54    5:23.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lucia Ruiz Gadegaard  2006      1:20.55  2:52.33  4:39.11    6:05.31   
  Agfs Svømmeafdeling  6:19.36                 
                     
Aia Caroline Abel  2006      1:30.92  2:59.84  4:57.19    6:19.57   
  Svømmeklubben Søhesten  6:42.23                 
                     
Karoline Hansfort  2006      1:33.88  3:11.71  4:54.30    6:21.14   
  Agfs Svømmeafdeling  7:03.19                 
                     
Elea Amalie Poulsen  2006      2:33.52  4:17.21  5:53.07    6:36.41   
  Silkeborg Svømmeklub  6:29.59                 
                     
Mia Borup Mølgaard  2006      1:47.98  3:22.69  5:19.31    6:51.29   
  Silkeborg Svømmeklub  7:11.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark