Tulokset Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 24 oktober 2009 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | GI-40/Hermes |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 309 | 35.00 | 1:17.56 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 215 | 40.40 | 1:27.53 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Celine Brock | 2000 | 202 | 42.53 | 1:29.41 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 192 | 41.20 | 1:30.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 191 | 43.07 | 1:30.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | 186 | 41.50 | 1:31.88 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 158 | 44.99 | 1:36.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Sara L. Brinch | 2000 | 134 | 46.29 | 1:42.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 408 | 34.03 | 1:10.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 407 | 33.34 | 1:10.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 402 | 33.51 | 1:11.04 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | 388 | 1:11.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 367 | 34.67 | 1:13.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 350 | 1:14.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | 332 | 1:15.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 308 | 37.61 | 1:17.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 285 | 1:19.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Silje Krarup | 1998 | 273 | 1:20.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Emily Kay | 1999 | 270 | 37.82 | 1:21.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Christine A. Thomsen | 1998 | 265 | 39.31 | 1:21.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Isabella B. Grant | 1998 | 262 | 38.82 | 1:21.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Tenna Jensen | 1998 | 259 | 1:22.20 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 254 | 38.61 | 1:22.80 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Emilie Heick | 1999 | 252 | 39.25 | 1:22.94 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Maja Østergaard | 1998 | 251 | 38.78 | 1:23.07 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Clara Kall | 1999 | 248 | 1:23.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Laura Holm Junge | 1998 | 241 | 39.64 | 1:24.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 237 | 1:24.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Emma Maagøe | 1999 | 236 | 39.21 | 1:24.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 223 | 41.62 | 1:26.45 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 216 | 42.07 | 1:27.38 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
24 | Sarah Wohlert | 1998 | 210 | 42.16 | 1:28.21 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Rebecca L Eilifsen | 1998 | 207 | 40.46 | 1:28.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Rikke Dehn | 1999 | 207 | 38.63 | 1:28.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 203 | 42.69 | 1:29.22 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 193 | 41.29 | 1:30.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 175 | 40.97 | 1:33.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 170 | 43.15 | 1:34.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sandra Danielsen | 1998 | 153 | 1:38.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
32 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 139 | 46.04 | 1:41.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Laura Magnolia Randrup | 1999 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 626 | 29.94 | 1:01.28 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 534 | 30.77 | 1:04.61 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 463 | 32.45 | 1:07.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Isabella Z. Bigum | 1996 | 459 | 32.29 | 1:07.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dena Zornic | 1996 | 457 | 32.12 | 1:08.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 426 | 33.78 | 1:09.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Siham Saud | 1997 | 411 | 34.29 | 1:10.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Fie Bay Florin | 1996 | 410 | 33.67 | 1:10.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | 409 | 33.60 | 1:10.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | 407 | 34.29 | 1:10.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 402 | 1:11.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 392 | 33.47 | 1:11.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 390 | 35.36 | 1:11.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
14 | Kathrine Holm | 1996 | 389 | 34.50 | 1:11.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Anna Gade | 1996 | 387 | 34.41 | 1:11.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Frederikke Villumsen | 1997 | 382 | 35.06 | 1:12.24 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
17 | Natasja Larsen | 1996 | 382 | 33.93 | 1:12.25 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Mie Garlin | 1996 | 377 | 34.10 | 1:12.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Anja Hansen | 1997 | 367 | 1:13.20 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | 353 | 35.96 | 1:14.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 348 | 1:14.54 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Witthøft | 1997 | 347 | 34.92 | 1:14.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 342 | 35.86 | 1:14.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Signe Iwersen | 1996 | 339 | 35.65 | 1:15.16 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 333 | 36.78 | 1:15.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 332 | 1:15.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | 323 | 1:16.37 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Cecilie T Linden | 1997 | 316 | 36.31 | 1:16.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Louise Knudsen | 1997 | 291 | 35.78 | 1:19.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Victoria Laursen | 1997 | 276 | 38.30 | 1:20.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Clara Petersen | 1996 | 272 | 38.46 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
32 | Anna Fixdahl | 1997 | 263 | 39.07 | 1:21.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Asta Berglund | 1997 | 262 | 1:21.95 | 1:21.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
34 | Sarah Brylov | 1997 | 241 | 39.00 | 1:24.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Yessica Christens | 1996 | 228 | 38.43 | 1:25.86 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 211 | 41.84 | 1:28.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Sofie Andersen | 1997 | 200 | 41.50 | 1:29.60 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
38 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | 195 | 41.28 | 1:30.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sofie Carmel | 1997 | 186 | 42.87 | 1:31.81 | |||||
A6 | ||||||||||
40 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 182 | 43.41 | 1:32.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Freja Loop | 1997 | 158 | 43.10 | 1:36.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Julie Nielsen | 1997 | 154 | 45.15 | 1:37.89 | |||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
- | Signe Grønskov Petersen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja L. Brinch | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Vinther Olesen | 1996 | DNS | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anna Olsen | 1997 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 595 | 29.68 | 1:02.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Simone Isbye | 1994 | 583 | 29.53 | 1:02.75 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Amanda Sandager | 1995 | 563 | 30.60 | 1:03.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Maria Jensen | 1992 | 540 | 30.75 | 1:04.39 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Belinda Ervolder | 1995 | 525 | 30.93 | 1:04.97 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 501 | 31.60 | 1:06.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Caroline Buhl | 1995 | 496 | 31.72 | 1:06.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 472 | 32.11 | 1:07.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Jørgensen | 1990 | 468 | 32.33 | 1:07.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nicoline Møller | 1995 | 461 | 32.75 | 1:07.85 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 454 | 33.81 | 1:08.19 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Alberte Breum | 1995 | 449 | 32.73 | 1:08.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | 448 | 33.09 | 1:08.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Signe Scharf | 1995 | 442 | 33.10 | 1:08.82 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 427 | 32.69 | 1:09.59 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
16 | Liv S. Normand | 1995 | 422 | 33.45 | 1:09.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Louise Uglebjerg | 1994 | 411 | 32.79 | 1:10.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 410 | 33.13 | 1:10.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 388 | 34.50 | 1:11.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Emma Donde | 1994 | 362 | 35.22 | 1:13.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Cecilie Dorph Lunau | 1994 | 359 | 35.61 | 1:13.76 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Anna Elkjær Jensen | 1995 | 355 | 34.48 | 1:14.06 | |||||
A6 | ||||||||||
23 | Ellen Leth Jensen | 1995 | 340 | 35.79 | 1:15.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 321 | 36.06 | 1:16.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 318 | 1:16.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Sandra Laksø | 1995 | 296 | 1:18.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Josefine Carlsson | 1995 | 294 | 1:18.83 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 277 | 1:20.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Jasmin Bromberg | 1995 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Helena Pedersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |