Tulokset Hvidovre Grand Prix
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 610 | 34.24 | 1:13.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.13 | |||||||||
2 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | 456 | 37.53 | 1:20.99 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:16.67 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 562 | 35.71 | 1:15.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.87 | |||||||||
2 | Emma Bruhn | 2002 | 474 | 37.06 | 1:19.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2003 | 383 | 40.77 | 1:25.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.52 | |||||||||
4 | Sara Melgar | 2002 | 334 | 41.82 | 1:29.81 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:28.45 | |||||||||
5 | Maja Svenstrup | 2002 | 290 | 43.22 | 1:34.11 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:34.85 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 446 | 38.02 | 1:21.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.51 | |||||||||
2 | Ida Bruhn | 2004 | 361 | 40.90 | 1:27.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
3 | Lærke Møller | 2005 | 352 | 41.19 | 1:28.25 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:27.96 | |||||||||
4 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 337 | 41.86 | 1:29.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.95 | |||||||||
5 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 315 | 43.46 | 1:31.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.74 | |||||||||
6 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 296 | 43.49 | 1:33.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.59 | |||||||||
7 | Caroline Henning | 2005 | 284 | 44.55 | 1:34.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.08 | |||||||||
8 | Kamille Bentsen | 2006 | 284 | 45.44 | 1:34.80 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.03 | |||||||||
9 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | 189 | 51.85 | 1:48.60 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:51.64 | |||||||||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | 150 | 55.19 | 1:57.34 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:53.69 | |||||||||
11 | Camilla Andersen | 2006 | 148 | 53.45 | 1:57.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |