2019-10-15   07:15:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aau

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m SKU M, P16,13,12,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    244  38.92  1:27.29  2:22.46    3:02.36   
  Kemin Uimaseura  3:13.52                 
                     
Juho Kallio  2007    192  45.72  1:36.48  2:34.21    3:17.53   
  Porin Uimaseura  3:21.48                 
                     
Samu Herronen  2007    176  43.21  1:41.16  2:40.99    3:23.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Veikka Turunen  2008    160  43.27  1:38.73  2:41.31    3:29.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Qvisén  2007    120  58.94  2:02.87  3:07.14    3:50.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:57.47                 
                     
Nicky Rajala  2007    105  56.74  1:56.13  3:09.56    4:01.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kasper Ikonen  2007    91  59.21  2:05.19  3:16.27    4:13.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Konstantinos Karagiannis  2009              DSQ  40m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Lauri Jumppanen  2007              DSQ  40m 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 10, 200m SKU M, P16,13,12,11, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    237  39.41  1:30.65  2:25.97    3:04.04   
  Ilmajoen Kisailijat  3:07.10                 
                     
Miko Saukkonen  2006    236  39.50  1:27.26  2:26.36    3:04.26   
  Kemin Uimaseura  3:08.52                 
                     
Ilari Hatunen  2006    228  43.73  1:33.01  2:25.90    3:06.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.78                 
                     
Torsti Saarela  2006    223  41.39  1:30.06  2:26.28    3:07.82   
  Vieskan Uimarit  3:19.75                 
                     
Kaapo Laaja  2006    199  40.92  1:36.38  2:29.51    3:14.96   
  Keuruun Toverit                   
                     
Viljo Varsanpää  2006    179  47.49  1:39.51  2:37.99    3:22.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.48                 
                     
Rasmus Kekola  2006    141  51.71  1:50.61  2:54.64    3:38.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:00.17                 
                     
Tommi Elers  2006    138  47.12  1:48.06  2:48.48    3:40.14   
  Porin Pyrintö  3:49.70                 
                     
Otto Reinikka  2006    134  48.73  1:48.70  2:49.88    3:42.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:51.03                 
                     
Aatu Jämsä  2006              DSQ  40m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 10, 200m SKU M, P16,13,12,11, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Pikkuhuhta  2005    344  33.99  1:17.64  2:06.24    2:42.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:45.24                 
                     
Samuel Sainio  2005    336  34.91  1:20.26  2:06.18    2:43.89   
  Uinti Tampere  2:47.73                 
                     
Tuomas Romsi  2005    299  35.50  1:20.52  2:09.58    2:50.38   
  Kemin Uimaseura  2:53.76                 
                     
Adrian Kaslin  2005    255  38.81  1:25.23  2:20.80    2:59.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.73                 
                     
Oliver Aalto-Hardy  2005    243  34.84  1:21.75  2:18.37    3:02.66   
  Ålands Simförening  3:02.95                 
                     
Adam Björkstrand  2005    212  42.13  1:31.02  2:29.97    3:11.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.88                 
                     
Ville Ikola  2005    205  47.30  1:36.15  2:33.37    3:13.24   
  Kokkolan Uimaseura  3:18.27                 
                     
Konsta Joensuu  2005    170  48.18  1:41.79  2:40.06    3:25.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.50                 
                     
Arttu Syrjä  2005    120  56.80  1:58.39  3:03.72    3:50.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:21.11                 
                     
Salomo Pihlaja  2005              DSQ  5m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.58                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 10, 200m SKU M, P16,13,12,11, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    559  29.51  1:06.18  1:45.80    2:18.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:18.99                 
                     
Robin Söderholm  2002    539  30.61  1:09.65  1:48.68    2:20.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.14                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    515  29.40  1:05.98  1:47.95    2:22.16   
  Uinti Tampere  2:23.01                 
                     
Ethan Brady  2002    488  30.45  1:08.60  1:53.29    2:24.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:25.97                 
                     
Akseli Hakala  2003    471  32.81  1:11.34  1:53.57    2:26.52   
  Uinti Tampere  2:25.94                 
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    426  32.23  1:10.84  1:57.33    2:31.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:35.71                 
                     
Mikael Nurmela  2002    425  32.39  1:13.72  1:57.82    2:31.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:31.38                 
                     
Visa Kotiniitty  2003    414  31.07  1:11.56  1:57.77    2:32.94   
  Uinti Tampere  2:37.31                 
                     
Joona Kortteinen  2003    408  33.07  1:15.01  1:58.40    2:33.65   
  Uinti Tampere  2:32.47                 
                     
10  Elias Kalliokoski  2003    406  32.65  1:15.23  1:59.28    2:33.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.06                 
                     
11  Arvid Strömbro  2002    403  32.98  1:14.32  2:00.82    2:34.23   
  Umeå Simsällskap  2:34.89                 
                     
12  Henri Naarajärvi  2002    399  32.74  1:14.34  2:01.79    2:34.80   
  Uinti Tampere  2:38.07                 
                     
13  Iyas Kalash  2004    398  32.60  1:15.34  1:59.49    2:34.86   
  Umeå Simsällskap  2:36.27                 
                     
14  Elmeri Aho  2004    395  33.03  1:13.84  2:00.82    2:35.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:42.00                 
                     
15  Henrik Siltari  2002    386  34.11  1:18.55  1:59.28    2:36.53   
  Kemin Uimaseura  2:35.64                 
                     
16  Filip Jåfs  2004    372  32.82  1:14.14  2:04.50    2:38.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.52                 
                     
17  Tudor Ratiu  2003    364  34.78  1:18.97  2:05.69    2:39.64   
  Swimming Club Rovaniemi  2:45.75                 
                     
18  Ivar Nordman  2003    362  33.96  1:15.54  2:03.54    2:39.91   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:42.96                 
                     
19  Dan Lampinen  2003    346  36.39  1:17.94  2:05.58    2:42.25   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:46.19                 
                     
20  Valtteri Setälä  2002    338  35.03  1:17.63  2:05.90    2:43.64   
  Swimming Club Rovaniemi  2:38.39                 
                     
21  Miro Nurmela  2002    323  33.87  1:18.14  2:08.22    2:46.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:48.09                 
                     
22  Joona Kinnunen  2004    321  34.40  1:19.65  2:07.81    2:46.40   
  Alavuden Urheilijat  2:49.85                 
                     
23  Felix Luthman  2004    305  37.69  1:24.09  2:12.20    2:49.25   
  Umeå Simsällskap  2:50.60                 
                     
24  Oskar Tuominen  2004    301  38.72  1:22.15  2:14.71    2:50.03   
  Uinti Tampere  2:53.32                 
                     
25  Vincent Wall  2004    300  36.65  1:19.89  2:12.91    2:50.22   
  Umeå Simsällskap  2:50.53                 
                     
26  Eeli Hanka  2003    294  36.77  1:21.93  2:12.86    2:51.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Antte Säilä  2004    290  37.43  1:21.68  2:13.44    2:52.05   
  Uinti Tampere  2:51.93                 
                     
28  Emil Saha  2003    289  38.97  1:22.88  2:13.96    2:52.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.28                 
                     
29  Jesse Anoschkin  2004    286  37.69  1:26.42  2:16.03    2:53.01   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
30  Sohneel Mandpe  2004    272  36.85  1:23.40  2:15.01    2:55.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.06                 
                     
31  Aarne Eskelinen  2004    253  36.37  1:25.45  2:24.37    3:00.11   
  Uinti Tampere  3:06.81                 
                     
32  Karlo Kilpinen  2003    252  36.41  1:24.10  2:17.62    3:00.26   
  Kemin Uimaseura                   
                     
33  Hannes Helling  2004    251  37.48  1:26.05  2:18.86    3:00.50   
  Ålands Simförening  3:12.72                 
                     
34  Johannes Laihorinne  2003    239  43.16  1:32.97  2:26.83    3:03.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
35  Mikael Halonen  2003    237  35.77  1:24.40  2:21.33    3:04.01   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Iisakki Laihorinne  2003    229  45.03  1:35.22  2:28.14    3:06.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:27.20                 
                     
37  Unai Izarra  2003    227  41.28  1:31.40  2:23.52    3:06.70   
  Umeå Simsällskap  3:01.80                 
                     
38  Visa Nissinen  2004    227  38.63  1:26.05  2:26.06    3:06.77   
  Kokkolan Uimaseura  3:07.61                 
                     
39  Jaakko Karti  2004    203  45.36  1:36.98  2:31.76    3:13.91   
  Uinti Tampere  3:16.26                 
                     
40  Olli Alanko  2004    190  43.68  1:36.07  2:34.05    3:18.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.38                 
                     
41  Linus Vuollet  2004    163  48.54  1:45.25  2:44.80    3:28.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:29.39                 
                     
42  Pietari Puutio  2004    161  50.58  1:40.25  2:49.41    3:29.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.98                 
                     
43  Rasmus Saarimaa  2004    150  50.95  1:41.97  2:43.91    3:34.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:30.70                 
                     
 
Laji 10, 200m SKU M, P16,13,12,11, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jakob Sievers  2000    604  27.97  1:02.77  1:41.52    2:14.79   
  Uinti Tampere  2:15.74                 
                     
Claes Fjellström  2001    562  29.15  1:04.48  1:46.71    2:18.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.76                 
                     
Emil Martikainen  1997    521  28.36  1:03.80  1:45.87    2:21.62   
  Rauman Uimaseura  2:16.94                 
                     
Viktor Thodin  2000    489  29.15  1:05.99  1:50.65    2:24.61   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:21.57                 
                     
Jere Kekola  2000    469  30.84  1:10.17  1:54.82    2:26.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:24.35                 
                     
Juho Porkkala  2001    447  30.17  1:08.44  1:54.30    2:29.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:22.19                 
                     
Niklas Valkonen  1997    404  30.28  1:09.53  1:56.85    2:34.17   
  Uinti Tampere  2:31.26                 
                     
Joona Oksakari  2000    374  32.87  1:17.75  2:01.01    2:38.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.68                 
                     
Antti Ahola  2001    280  38.88  1:25.77  2:19.94    2:54.07   
  Lapuan Virkiä  3:02.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner