2019-08-19   19:29:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aau

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Koivisto  2009    125          58.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.66                 
Elviira Onni  2009    98          1:03.73   
  Keuruun Toverit  1:05.27                 
Siiri Karhulahti  2009              DSQ  40m 
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malla Hämäläinen  2008    174          52.72   
  Vieskan Uimarit  51.67                 
Albertiina Kotkaniemi  2008    160          54.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.83                 
Seela Kähkönen  2008    145          56.02   
  Vieskan Uimarit  56.88                 
Senja Pakkanen  2008    141          56.55   
  Kankaanpään Uimarit  56.58                 
Julia Luomakortes  2008    130          58.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.86                 
Venla Päivärinta  2008    110          1:01.38   
  Ilmajoen Kisailijat  1:05.73                 
Nana Murtomäki  2008    102          1:02.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.94                 
Kaisa Hakala  2008    100          1:03.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.30                 
Iida-Carita Niskanen  2008    96          1:04.23   
  Vieskan Uimarit  1:00.17                 
10  Tessa Herronen  2008    94          1:04.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Aino Jämsä  2008    88          1:06.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.06                 
12  Ada Sainio  2008    61          1:14.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.24                 
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    311          43.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.26                 
Armi Aurora Tavi  2007    279          45.09   
  Kemin Uimaseura  45.83                 
Milja Laakkonen  2007    201          50.28   
  Keuruun Toverit  51.65                 
Kristina Helsing  2007    194          50.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.04                 
Aada Antila  2007    177          52.48   
  Lapuan Virkiä  52.50                 
Fia Metsola  2007    168          53.40   
  Ålands Simförening  58.30                 
Maija Ollikainen  2007    165          53.67   
  Keuruun Toverit  53.59                 
Elsa Pelkonen  2007    155          54.87   
  Vieskan Uimarit  54.36                 
Siiri Rantala  2007    146          55.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.42                 
10  Siiri Keski-Hannula  2007    146          55.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.48                 
11  Minea Kynnäs  2007    144          56.19   
  Kokkolan Uimaseura  58.39                 
12  Alma Holmlund  2007    111          1:01.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.44                 
13  Siiri Kaatikko  2007    101          1:03.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.40                 
Linn Löfqvist  2007              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.44                 
Elsi Vedenjuoksu  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ida Koivulahti  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Michelle Fellman  2007              DSQ  40m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.92                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kärkkäinen  2006    359          41.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.67                 
Vera Wall  2006    325          42.84   
  Umeå Simsällskap  48.75                 
Ellen Williamsson  2006    318          43.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.08                 
Olivia Talvitie  2006    281          44.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.06                 
Ella Salminen  2006    274          45.38   
  Porin Pyrintö  46.64                 
Elena Henze  2006    271          45.53   
  Umeå Simsällskap  47.61                 
Olivia Kivelä  2006    268          45.68   
  Kokkolan Uimaseura  45.91                 
Pinja Pakkanen  2006    255          46.48   
  Kankaanpään Uimarit  47.13                 
Julia Rauhala  2006    241          47.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.29                 
10  Peppi Ojakippola  2006    236          47.65   
  Vieskan Uimarit  47.58                 
11  Iina Hulkki  2006    235          47.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.69                 
12  Saaga Kähkönen  2006    218          48.93   
  Vieskan Uimarit  48.90                 
13  Julia Hellström  2006    202          50.20   
  Umeå Simsällskap  56.90                 
14  Nelly Eriksson  2006    195          50.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.77                 
15  Eeva Finnilä  2006    187          51.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.95                 
16  Sofia Viitanen  2006    155          54.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.92                 
17  Neela Perälä  2006    144          56.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.14                 
18  Tilda Saarela  2006    135          57.42   
  Vieskan Uimarit  54.50                 
19  Neela Hiekka  2006    134          57.51   
  Kokkolan Uimaseura  1:00.86                 
20  Ellinor Ollikainen  2006    131          57.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.89                 
21  Siiri Suominen  2006    100          1:03.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.71                 
22  Jenni Järvensivu  2006    94          1:04.78   
  Porin Pyrintö  1:03.84                 
Julia Håkans  2006              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.70                 
Amanda Lång  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.19                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Oona Hollström  2006              DSQ   
  Keuruun Toverit  1:04.01                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Stina Koskenniemi  2006              DSQ   
  Umeå Simsällskap  53.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tuva Lindvall  2006              DSQ   
  Umeå Simsällskap  53.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kanerva Kinnunen  2004    636          34.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.45                 
Emma Haglund  2003    634          34.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.26                 
Aada Hakala  2004    554          35.89   
  Uinti Tampere  36.97                 
Teea Jestoi  2005    540          36.20   
  Kokkolan Uimaseura  36.92                 
Aino Hinkka  2005    503          37.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.83                 
Frida Ekman  2004    484          37.54   
  Uinti Tampere  37.68                 
Sofia Nurkkala  2004    479          37.67   
  Kokkolan Uimaseura  38.73                 
Aino Ollikainen  2005    471          37.88   
  Keuruun Toverit  37.62                 
Sofia Martinkauppi  2003    445          38.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  38.09                 
10  Kiia Kinnunen  2003    432          38.98   
  Uinti Tampere  38.12                 
11  Adeliina Kaarlenkaski  2004    416          39.49   
  Uinti Tampere  38.41                 
12  Essi Turkki  2004    412          39.59   
  Uinti Tampere  40.27                 
13  Senni Mattila  2003    399          40.02   
  Porin Uimaseura  39.67                 
14  Eveliina Koivula  2003    393          40.23   
  Uinti Tampere  40.00                 
15  Viola Penttilä  2004    383          40.58   
  Swimming Team Rauma  39.67                 
16  Siina Eklund  2004    376          40.82   
  Alavuden Urheilijat  40.43                 
17  Alina Kangas  2005    373          40.93   
  Kokkolan Uimaseura  42.85                 
18  Ranja Ruotoistenmäki  2004    371          41.00   
  Uinti Tampere  42.03                 
19  Hilla Penttilä  2005    371          41.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.76                 
20  Tara Korkiakoski  2003    367          41.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.95                 
21  Viivi Nurmela  2004    364          41.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.31                 
22  Emelie Måtar  2004    360          41.43   
  Ålands Simförening  41.99                 
23  Ella Ohlsson  2005    327          42.78   
  Umeå Simsällskap  45.67                 
24  Noora Kekola  2004    316          43.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.12                 
25  Aamu Kannosto  2005    314          43.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.62                 
26  Anna Topoeva  2005    310          43.55   
  Ålands Simförening  45.64                 
27  Ilona Niemi  2005    305          43.78   
  Uinti Tampere  44.58                 
28  Sandra Trigell  2005    301          43.95   
  Umeå Simsällskap  48.96                 
29  Eeva Toroi  2005    298          44.13   
  Uinti Tampere  43.93                 
30  Jaana Nevala  2005    287          44.67   
  Vieskan Uimarit  42.96                 
31  Elsa Päivärinta  2004    279          45.07   
  Ilmajoen Kisailijat  45.96                 
32  Aada Lehtoniemi  2005    275          45.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.99                 
33  Riina Uimonen  2003    266          45.79   
  Kurikan Ryhti  45.93                 
34  Annukka Jouppila  2003    245          47.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.87                 
35  Saana Lauhava  2005    244          47.17   
  Swimming Club Rovaniemi  46.91                 
36  Siiri Levonoja  2004    242          47.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.25                 
37  Roosa Rinta-Aho  2004    219          48.84   
  Alavuden Urheilijat  49.60                 
38  Kaisla Annukka Keski-Sikkilä  2003    216          49.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.28                 
39  Elviira Kotkaniemi  2005    215          49.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.57                 
40  Hertta Koskinen  2005    201          50.32   
  Alavuden Urheilijat  49.47                 
41  Elin Högman  2003    192          51.04   
  Ålands Simförening  48.88                 
42  Emilia Kivelä  2003    190          51.24   
  Kokkolan Uimaseura  50.74                 
43  Hanna Saarela  2003    169          53.29   
  Vieskan Uimarit  53.43                 
44  Aino Lähelmä  2005    153          55.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.19                 
45  Hanna Eveliina Hietanen  2005    153          55.10   
  Lapuan Virkiä  59.40                 
46  Aliisa Rintakoski  2004    138          56.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.48                 
47  Sanni Porkkala  2004    137          57.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.10                 
48  Essi Kaattari  2005    131          57.99   
  Keuruun Toverit  1:00.69                 
49  Mirella Hakala  2005    109          1:01.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.24                 
Ellen Arvo  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  48.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jenna Päivärinta  2005              DSQ  5m 
  Kokkolan Uimaseura  55.10                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Tyra Östberg  2004              DSQ   
  Umeå Simsällskap  43.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m RU N,T15,12,11,10,9, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    707          33.08   
  Porin Uimaseura  32.73                 
Hanna Hammar  1998    620          34.57   
  Uinti Tampere  33.03                 
Julia Sottinen  2000    570          35.55   
  Porin Uimaseura  35.56                 
Wilma Henriksson  2001    545          36.08   
  Umeå Simsällskap  37.06                 
Ina Pollari  2002    519          36.67   
  Uinti Tampere  34.98                 
Saana Vähämaa  2002    498          37.19   
  Rauman Uimaseura  37.04                 
Pinja Penttilä  2001    493          37.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.96                 
Enni Määttä  1999    492          37.34   
  Uinti Tampere  37.73                 
Linnea Öhlund  2001    488          37.43   
  Umeå Simsällskap  37.73                 
10  Petra Äkkinen  2000    472          37.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.91                 
11  Nellie Luthman  2002    452          38.40   
  Umeå Simsällskap  37.36                 
12  Eveliina Palo  1999    444          38.64   
  Kemin Uimaseura  38.02                 
13  Johanna Suova  1999    435          38.90   
  Uinti Tampere  36.21                 
14  Tinja Harju  2002    415          39.51   
  Kokkolan Uimaseura  39.80                 
15  Sanna Rajamäki  2002    412          39.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.81                 
16  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    405          39.82   
  Kokkolan Uimaseura  40.59                 
17  Olivia Nurkkala  2002    404          39.86   
  Kokkolan Uimaseura  38.60                 
18  Minttu-Marie Rasinpää  2001    376          40.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.67                 
19  Sofia Karismaa  2002    365          41.25   
  Porin Uimaseura  39.70                 
20  Viivi Jokiniemi  2001    362          41.34   
  Uinti Tampere  40.58                 
21  Ella Nore  2002    356          41.56   
  Pihlava Työväen Urheilijat  41.40                 
22  Ida Heino  2000    306          43.73   
  Porin Uimaseura  43.00                 
23  Hanna Virtanen  2002    292          44.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.06                 
24  Linn Lidström  2001    282          44.92   
  Umeå Simsällskap  45.71                 
25  Niina Nevala  2002    282          44.94   
  Vieskan Uimarit  46.05                 
26  Anna Klutas  2002    243          47.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.95                 
27  Lotta Kurunsaari  2000    168          53.37   
  Lapuan Virkiä  53.41                 
Emma Mustonen  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä  39.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner