Resultater for Kvarken Games 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai aau
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kvarken Games |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
13:38 |
|
|
Järjestäjä |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU M, P16, P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
316 |
33.60 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sakari Korri |
2005 |
|
275 |
33.77 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joa Metsola |
2005 |
|
125 |
44.54 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Ålands Simförening |
1:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Määttälä |
2005 |
|
101 |
46.83 |
|
|
|
1:46.87 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU M, P16, P13, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
|
607 |
27.08 |
|
|
|
58.83 |
|
|
Umeå Simsällskap |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
557 |
28.54 |
|
|
|
1:00.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Lydman |
2003 |
|
552 |
28.40 |
|
|
|
1:00.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
538 |
28.02 |
|
|
|
1:01.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ethan Brady |
2002 |
|
484 |
29.67 |
|
|
|
1:03.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
481 |
28.78 |
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
429 |
30.58 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
414 |
30.86 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
407 |
31.05 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
399 |
31.19 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
390 |
31.58 |
|
|
|
1:08.15 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirill Helsing |
2002 |
|
384 |
31.70 |
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
377 |
31.81 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
362 |
31.92 |
|
|
|
1:09.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Robin Andersson |
2003 |
|
357 |
32.28 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
346 |
32.85 |
|
|
|
1:10.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
346 |
33.31 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Samuel Norlin |
2002 |
|
331 |
33.41 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elis Fokin |
2003 |
|
319 |
33.55 |
|
|
|
1:12.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
319 |
32.38 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Viktor Nyström |
2004 |
|
307 |
33.68 |
|
|
|
1:13.81 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Leevi Lehtonen |
2003 |
|
286 |
33.78 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
278 |
35.24 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
269 |
35.90 |
|
|
|
1:17.09 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
255 |
36.04 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
250 |
36.01 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mikko Karjalainen |
2004 |
|
232 |
37.75 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Max Nikkari |
2004 |
|
206 |
38.50 |
|
|
|
1:24.26 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Hannes Olin |
2003 |
|
190 |
36.24 |
|
|
|
1:26.65 |
|
|
Ålands Simförening |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Weeti Virtanen |
2004 |
|
186 |
39.24 |
|
|
|
1:27.26 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
88 |
47.70 |
|
|
|
1:51.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Niemi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU M, P16, P13, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
548 |
28.68 |
|
|
|
1:00.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Palotie |
1992 |
|
548 |
27.60 |
|
|
|
1:00.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Roine |
2001 |
|
535 |
28.62 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
518 |
28.68 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
503 |
29.02 |
|
|
|
1:02.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
488 |
28.95 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
468 |
29.88 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
459 |
29.20 |
|
|
|
1:04.57 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
407 |
30.71 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
398 |
29.35 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leo Penttilä |
2001 |
|
367 |
29.80 |
|
|
|
1:09.53 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
346 |
32.74 |
|
|
|
1:10.91 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksanteri Angelva |
2001 |
|
277 |
34.32 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Lundberg |
1991 |
|
205 |
37.25 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Umeå Simsällskap |
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
13:38 |
|