2019-08-18   16:14:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aau

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m SKU N, T15,12,11,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malla Hämäläinen  2008    213  45.27  1:40.52  2:45.17    3:31.14   
  Vieskan Uimarit  3:28.67                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    189  50.16  1:45.27  2:48.58    3:39.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:43.91                 
                     
Nana Murtomäki  2008    133  59.50  2:01.44  3:14.58    4:06.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:05.20                 
                     
Kaisa Hakala  2008    123  1:02.31  2:07.83  3:19.73    4:13.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:16.26                 
                     
Helmi Koivisto  2009    117  59.41  2:06.73  3:14.19    4:17.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:26.16                 
                     
Aino Jämsä  2008    113  1:00.11  2:06.73  3:21.90    4:20.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ada Sainio  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m SKU N, T15,12,11,10, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007    317  40.91  1:30.33  2:21.85    3:04.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:27.07                 
                     
Armi Aurora Tavi  2007    245  41.69  1:38.33  2:34.07    3:21.33   
  Kemin Uimaseura  3:25.62                 
                     
Sini Saari  2007    199  50.51  1:45.17  2:50.69    3:35.94   
  Vieskan Uimarit  3:37.03                 
                     
Elsa Pelkonen  2007    189  52.84  1:52.20  2:54.66    3:39.74   
  Vieskan Uimarit  3:36.22                 
                     
Siiri Rantala  2007    121  54.02  2:02.19  3:17.82    4:14.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kristina Helsing  2007              DSQ  40m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 9, 200m SKU N, T15,12,11,10, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    419  35.94  1:20.94  2:10.68    2:48.48   
  Kemin Uimaseura  2:57.58                 
                     
Fia Stenman  2006    387  37.89  1:22.14  2:13.95    2:53.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.52                 
                     
Isla Leinonen  2006    381  39.95  1:24.64  2:16.90    2:53.96   
  Uinti Tampere  2:52.14                 
                     
Eerika Kivistö  2006    285  40.31  1:33.23  2:31.07    3:11.54   
  Swimming Team Rauma  3:18.55                 
                     
Elena Henze  2006    280  41.72  1:34.19  2:31.02    3:12.56   
  Umeå Simsällskap                   
                     
Oona Lipponen  2006    271  41.38  1:33.77  2:31.39    3:14.70   
  Kemin Uimaseura  3:19.56                 
                     
Alva Gustavsson  2006    237  50.27  1:39.51  2:41.83    3:23.63   
  Umeå Simsällskap  3:24.31                 
                     
Ella Salminen  2006    217  47.15  1:43.28  2:41.32    3:29.64   
  Porin Pyrintö  3:33.95                 
                     
Eeva Finnilä  2006    210  52.58  1:47.62  2:49.68    3:31.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:39.31                 
                     
10  Tilda Saarela  2006    186  52.06  1:48.95  2:54.41    3:40.91   
  Vieskan Uimarit  3:47.37                 
                     
11  Nelly Eriksson  2006    174  53.62  1:55.41  2:58.36    3:45.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Neela Perälä  2006    92  1:01.15  2:25.13  3:35.26    4:39.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ellinor Ollikainen  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tuva Lindvall  2006              DSQ  100m 
  Umeå Simsällskap                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 200m SKU N, T15,12,11,10, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    589  31.36  1:10.69  1:56.63    2:30.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:34.77                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    515  32.30  1:12.85  2:00.52    2:37.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:35.28                 
                     
Maja Byström  2003    504  31.95  1:12.25  2:00.47    2:38.43   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  2:29.83                 
                     
Senni Mattila  2003    498  33.37  1:13.75  2:03.30    2:39.11   
  Porin Uimaseura  2:42.00                 
                     
Jenny Grangärd  2003    482  35.33  1:17.12  2:03.48    2:40.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.53                 
                     
Ella Hulkki  2004    471  35.64  1:15.01  2:05.64    2:42.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.17                 
                     
Sofia Martinkauppi  2003    469  33.89  1:16.50  2:05.27    2:42.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    459  34.71  1:18.32  2:05.23    2:43.39   
  Kokkolan Uimaseura  2:47.95                 
                     
Emmi Manninen  2004    457  37.48  1:19.16  2:06.98    2:43.64   
  Uinti Tampere  2:43.82                 
                     
10  Frida Ekman  2004    440  34.07  1:16.66  2:06.66    2:45.75   
  Uinti Tampere  2:49.86                 
                     
11  Noora Kylmämetsä  2004    439  33.97  1:17.58  2:09.03    2:45.82   
  Uinti Tampere  2:48.70                 
                     
12  Siiri Ala-Karvia  2004    438  36.15  1:22.00  2:07.56    2:46.06   
  Uinti Tampere  2:43.46                 
                     
13  Nita Tenho  2004    431  33.92  1:18.55  2:09.39    2:46.90   
  Porin Uimaseura  2:45.99                 
                     
14  Tindra Norling  2003    430  35.70  1:18.94  2:07.90    2:47.04   
  Umeå Simsällskap  2:46.96                 
                     
15  Henna Känsäkangas  2004    423  35.71  1:16.79  2:09.74    2:47.91   
  Kokkolan Uimaseura  2:50.16                 
                     
16  Teea Jestoi  2005    421  35.94  1:20.07  2:10.33    2:48.17   
  Kokkolan Uimaseura  2:58.79                 
                     
17  Viivi Kylkisalo  2004    421  37.01  1:19.50  2:09.54    2:48.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.68                 
                     
18  Aamu Knuuttila  2004    419  37.38  1:21.45  2:09.33    2:48.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.58                 
                     
19  Kiona Inkilä  2004    417  36.20  1:20.64  2:10.91    2:48.81   
  Uinti Tampere  2:48.27                 
                     
20  Aino Jerohin  2003    413  36.80  1:22.07  2:10.08    2:49.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.59                 
                     
21  Aino Ollikainen  2005    413  37.41  1:22.49  2:08.88    2:49.32   
  Keuruun Toverit  2:49.97                 
                     
22  Veera Välivainio  2005    412  36.99  1:22.21  2:11.51    2:49.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.16                 
                     
23  Pirita Hautala  2004    409  35.93  1:21.16  2:10.88    2:49.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.61                 
                     
24  Agnes Gustafsson  2003    403  34.60  1:16.20  2:10.75    2:50.66   
  Umeå Simsällskap  2:45.55                 
                     
25  Ninni Eriksson  2003    386  36.90  1:22.33  2:14.06    2:53.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.22                 
                     
26  Astrid Gustafsson  2003    384  37.20  1:25.14  2:16.15    2:53.46   
  Umeå Simsällskap  2:49.70                 
                     
27  Hilla Penttilä  2005    377  40.48  1:25.53  2:14.31    2:54.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:02.50                 
                     
27  Tessa Tattari  2004    377  39.59  1:24.06  2:16.71    2:54.53   
  Kokkolan Uimaseura  2:56.41                 
                     
29  Tara Salli  2005    376  36.68  1:23.18  2:14.76    2:54.69   
  Uinti Tampere  2:56.93                 
                     
30  Essi Turkki  2004    366  39.78  1:28.77  2:16.97    2:56.20   
  Uinti Tampere  2:56.91                 
                     
31  Pihla Äkkinen  2005    360  39.13  1:27.20  2:18.53    2:57.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.71                 
                     
32  Viivi Lehtonen  2004    359  42.48  1:28.58  2:17.17    2:57.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.85                 
                     
32  Viivi Nurmela  2004    359  38.85  1:26.86  2:17.89    2:57.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:56.58                 
                     
34  Aamu Kannosto  2005    349  43.91  1:31.60  2:20.24    2:59.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:05.20                 
                     
35  Enna Eho  2004    348  39.21  1:24.22  2:17.83    2:59.16   
  Uinti Tampere  3:06.27                 
                     
36  Anniina Haarala  2004    347  40.11  1:25.63  2:19.65    2:59.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:05.30                 
                     
37  Siiri Tiilikka  2004    347  39.80  1:26.68  2:18.71    2:59.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.56                 
                     
38  Annukka Jouppila  2003    342  39.79  1:26.69  2:21.20    3:00.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:59.84                 
                     
39  Tyra Östberg  2004    339  41.31  1:27.12  2:19.33    3:00.85   
  Umeå Simsällskap  3:00.03                 
                     
40  Matilda Holmlund  2005    337  39.95  1:27.49  2:21.93    3:01.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:05.41                 
                     
41  Noora Kekola  2004    326  39.32  1:28.62  2:21.78    3:03.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:01.35                 
                     
42  Emelie Ohlin  2003    323  37.66  1:25.68  2:23.00    3:03.79   
  Umeå Simsällskap  3:03.55                 
                     
43  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    320  38.62  1:27.73  2:23.73    3:04.38   
  Kemin Uimaseura  3:03.25                 
                     
44  Ida Ekebohm  2005    318  42.76  1:30.86  2:24.57    3:04.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.76                 
                     
45  Ella Hietala  2003    318  40.27  1:27.32  2:22.97    3:04.76   
  Umeå Simsällskap  3:06.24                 
                     
46  Laura Sofia Oksakari  2005    305  40.76  1:28.22  2:24.07    3:07.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.75                 
                     
47  Ella Ohlsson  2005    292  40.75  1:32.15  2:24.51    3:10.08   
  Umeå Simsällskap  3:18.50                 
                     
48  Riina Uimonen  2003    288  42.70  1:32.85  2:28.79    3:10.82   
  Kurikan Ryhti  3:11.00                 
                     
49  Merituuli Lehtonen  2003    285  44.80  1:37.09  2:29.24    3:11.44   
  Porin Uimaseura  3:13.97                 
                     
50  Pinja Kallio  2004    281  41.92  1:33.62  2:31.34    3:12.36   
  Porin Uimaseura  3:15.78                 
                     
51  Sanni Lehtonen  2004    279  44.90  1:35.94  2:28.66    3:12.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.29                 
                     
52  Minna Virtanen  2004    276  41.89  1:31.96  2:29.31    3:13.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.74                 
                     
53  Aada Lehtoniemi  2005    274  45.23  1:35.07  2:28.50    3:14.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:15.20                 
                     
54  Sara Ruotsalainen  2003    269  42.86  1:36.49  2:33.06    3:15.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.12                 
                     
55  Sandra Trigell  2005    266  43.30  1:36.30  2:32.09    3:15.92   
  Umeå Simsällskap  3:32.11                 
                     
56  Jenna Korpilahti  2005    264  47.04  1:41.15  2:35.74    3:16.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:23.85                 
                     
57  Saana Keskinen  2005    259  39.18  1:30.79  2:29.93    3:17.82   
  Uinti Tampere  3:26.47                 
                     
58  Saana Näsi  2004    258  41.52  1:35.41  2:35.12    3:18.02   
  Kemin Uimaseura  3:18.37                 
                     
59  Hanna Saarela  2003    254  44.17  1:34.98  2:33.20    3:18.95   
  Vieskan Uimarit  3:27.23                 
                     
60  Milja Santavirta  2004    232  43.54  1:36.60  2:36.88    3:25.03   
  Porin Pyrintö  3:42.34                 
                     
61  Jaana Nevala  2005    226  46.43  1:38.63  2:39.13    3:26.96   
  Vieskan Uimarit                   
                     
62  Veera Olli  2005    224  48.97  1:41.98  2:38.19    3:27.44   
  Uinti Tampere  3:32.15                 
                     
63  Iida-Isabella Pakka  2004    219  50.23  1:42.60  2:43.21    3:28.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:39.10                 
                     
64  Emma Lång  2004    212  51.47  1:43.00  2:43.46    3:31.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:38.42                 
                     
65  Aada Berg  2004    211  49.84  1:47.97  2:48.13    3:31.62   
  Porin Pyrintö  3:45.11                 
                     
66  Aino Manner  2004    208  46.88  1:42.35  2:46.52    3:32.63   
  Porin Pyrintö  3:39.27                 
                     
67  Ellen Arvo  2005    199  47.00  1:45.97  2:48.04    3:35.86   
  Kokkolan Uimaseura  3:34.99                 
                     
Elviira Kotkaniemi  2005              DSQ  100m 
  Seinäjoen Uimarit-58  3:25.93                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Emmi Lapikisto  2005              DSQ  40m 
  Uinti Tampere  3:04.88                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Maria Hautala  2003              DSQ   
  Kurikan Ryhti  3:11.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m SKU N, T15,12,11,10, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    589  32.45  1:12.05  1:54.80    2:30.44   
  Swimming Club Vuokatti  2:30.84                 
                     
Emma von Dickoff  2002    572  32.16  1:14.18  1:56.41    2:31.91   
  Uinti Tampere  2:31.28                 
                     
Roosa Mäkinen  1999    569  31.66  1:12.78  1:56.62    2:32.17   
  Uinti Tampere  2:28.94                 
                     
Janina Ollikainen  2000    520  33.03  1:13.83  2:00.71    2:36.74   
  Porin Uimaseura  2:30.36                 
                     
Juulia Aksila  1996    506  33.29  1:15.13  2:00.71    2:38.21   
  Kemin Uimaseura  2:39.44                 
                     
Wendela Vuorinen  2000    457  35.77  1:16.40  2:07.35    2:43.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.91                 
                     
Nellie Luthman  2002    450  34.93  1:20.69  2:06.07    2:44.50   
  Umeå Simsällskap  2:46.76                 
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    417  35.19  1:24.01  2:12.00    2:48.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Inari Laaksonen  2002    397  35.85  1:22.86  2:11.88    2:51.52   
  Swimming Team Rauma  2:48.18                 
                     
10  Sanna Rajamäki  2002    390  37.16  1:23.69  2:13.15    2:52.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.90                 
                     
11  Sofia Karismaa  2002    382  38.04  1:23.34  2:13.49    2:53.75   
  Porin Uimaseura  2:57.98                 
                     
12  Emma Mustonen  2002    357  40.77  1:26.90  2:17.04    2:57.72   
  Lapuan Virkiä  2:52.09                 
                     
13  Hanna Virtanen  2002    337  36.91  1:24.24  2:20.16    3:01.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:04.74                 
                     
14  Ella Nore  2002    333  40.47  1:28.03  2:20.62    3:01.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:04.22                 
                     
15  Linn Lidström  2001    315  39.98  1:27.39  2:23.55    3:05.23   
  Umeå Simsällskap  2:59.18                 
                     
16  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    286  42.66  1:33.14  2:26.49    3:11.30   
  Kokkolan Uimaseura  3:05.98                 
                     
17  Elvira Ögren  2002    265  43.41  1:35.35  2:32.06    3:16.20   
  Umeå Simsällskap  3:19.00                 
                     
18  Ida Heino  2000    221  49.77  1:45.68  2:39.33    3:28.50   
  Porin Uimaseura  3:19.20                 
                     
Salla Lehtimäki  2002              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.59                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner