2018-11-19   13:25:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2018, Kungsbacka

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Fl 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    34.92  1:17.07  2:04.91    2:42.83   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    36.40  1:18.20  2:05.31    2:44.01   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    35.50  1:20.81  2:06.40    2:45.37   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    37.32  1:22.26  2:10.51    2:52.56   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    39.87  1:26.04  2:10.90    2:52.78   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    39.38  1:21.71  2:16.35    2:56.62   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    37.20  1:22.21  2:16.19    3:00.51   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    39.03  1:26.96  2:17.63    3:00.95   
Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    39.58  1:28.49  2:21.55    3:02.67   
10  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    41.53  1:29.24  2:20.14    3:02.89   
11  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    37.85  1:23.44  2:18.85    3:05.11   
12  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    1:27.52  2:21.30  3:05.18    3:05.18   
13  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.13  1:28.65  2:27.89    3:10.14   
14  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    42.62  1:30.03  2:27.87    3:12.85   
15  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    43.97  1:32.80  2:30.46    3:13.92   
16  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    40.44  1:28.32  2:30.40    3:15.34   
17  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    44.96  1:33.80  2:30.01    3:15.37   
18  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    42.76  1:34.51  2:32.46    3:18.23   
19  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    49.75  1:37.58  2:31.79    3:19.52   
20  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    43.76  1:34.56  2:33.83    3:22.08   
21  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    42.82  1:33.51  2:34.86    3:22.48   
22  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    44.04  1:30.90  2:37.65    3:22.74   
23  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.12  1:38.63  2:39.97    3:23.42   
24  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    42.85  1:35.66  2:42.12    3:23.44   
25  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    46.70  1:37.22  2:38.11    3:25.55   
26  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    52.81  1:48.67  2:43.86    3:32.76   
27  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    47.06  1:42.89  2:43.85    3:38.58   
Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Freja Johansson  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 2, 200m Medley Po 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    36.96  1:18.79  2:08.95    2:44.85   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    35.13  1:17.26  2:10.55    2:47.16   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    35.17  1:18.95  2:08.92    2:47.28   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    41.70  1:25.93  2:17.78    2:58.14   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    41.19  1:24.42  2:16.65    2:58.30   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    39.47  1:30.57  2:18.84    2:59.87   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    42.79  1:29.52  2:26.80    3:12.48   
Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    39.95  1:31.50  2:32.82    3:19.37   
Wille Damber  2005  Göteborg Sim    49.16  1:46.44  2:49.93    3:41.91   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim            DNS   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            39.48   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            39.85   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            40.41   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            41.87   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            43.39   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            43.87   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            45.28   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            45.47   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.63   
10  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.81   
11  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            46.08   
12  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            46.72   
13  Moa Dreimanis  2007  SK Stimmet            46.79   
14  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            46.94   
15  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            47.65   
16  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            48.55   
17  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            50.20   
18  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            50.45   
19  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            50.60   
20  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.38   
21  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.49   
22  Tyra Rask  2007  Göteborg Sim            54.64   
Alice Andell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            43.69   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            44.10   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            45.11   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            45.21   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            48.57   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            50.03   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            50.75   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            51.42   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            51.43   
10  Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            53.19   
11  Edit Hultgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            53.78   
12  Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            55.43   
13  Thea Fjordskär  2009  Kungsbacka Simsällskap            55.60   
14  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            55.93   
15  Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            57.52   
16  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            59.30   
17  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            59.38   
18  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            59.70   
19  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            1:03.59   
20  Molly Abrahamsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:05.05   
21  Amanda Gustafsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:05.42   
22  Annica Tärneberg  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:17.01   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            42.08   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.56   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            43.28   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            43.40   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            44.05   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.22   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.56   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            47.75   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            48.42   
10  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.45   
11  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.94   
12  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.07   
13  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.74   
14  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            53.01   
15  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.28   
16  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            54.53   
17  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.61   
18  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            57.43   
19  Hugo Carlsson  2007  Varberg Sim            1:01.80   
20  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:03.34   
21  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:05.32   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            DNS   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Noah Ragnarsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            43.22   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            46.54   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            48.63   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            48.98   
Vincent Friedrich  2009  SK Stimmet            50.11   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            51.28   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            51.91   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            51.97   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            53.84   
10  Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            55.46   
11  Lukas Andersson  2008  Varberg Sim            55.84   
12  Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            58.26   
13  Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            59.30   
14  Ludvig Ljunggren Dahl  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.11   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DNS   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            DNS   
Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    37.40        1:15.64   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    37.96        1:17.43   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.50        1:21.42   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    40.41        1:21.55   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    40.13        1:22.02   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.37        1:22.23   
Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    40.73        1:22.27   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    40.75        1:22.70   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim    40.69        1:23.06   
10  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.83        1:23.55   
11  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    41.55        1:24.40   
12  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    43.24        1:25.71   
13  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    41.37        1:27.29   
14  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    41.66        1:27.33   
15  Emmi Engström  2005  Varberg Sim    42.48        1:27.42   
16  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    44.21        1:29.03   
17  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    43.43        1:29.05   
18  Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    43.84        1:29.75   
19  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    43.72        1:31.35   
20  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.55        1:32.31   
21  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    43.96        1:32.44   
22  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.52        1:32.63   
23  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.39        1:34.15   
24  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.98        1:34.38   
25  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    46.19        1:34.49   
26  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    46.94        1:34.59   
27  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    46.75        1:35.59   
28  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    48.00        1:35.78   
29  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    47.79        1:36.62   
30  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.92        1:39.45   
31  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    50.18        1:43.21   
32  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    51.09        1:45.02   
33  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    49.70        1:45.58   
34  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim    52.09        1:48.01   
35  Freja Johansson  2005  Göteborg Sim    55.82        1:55.84   
36  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    57.55        1:56.32   
Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    40.58        1:23.60   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    41.28        1:24.59   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.59        1:24.62   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    41.64        1:24.89   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    41.50        1:25.58   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    42.51        1:27.41   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    43.86        1:27.51   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.48        1:28.05   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.63        1:28.98   
10  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    44.89        1:32.69   
11  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    46.68        1:34.21   
12  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.50        1:34.83   
13  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.84        1:36.93   
14  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    48.31        1:38.79   
15  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    47.63        1:38.82   
16  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    48.55        1:39.43   
17  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim    48.39        1:40.46   
18  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.37        1:42.13   
19  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    49.15        1:43.19   
20  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    51.49        1:43.85   
21  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    49.64        1:44.50   
22  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    51.54        1:46.70   
23  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    53.55        1:49.99   
24  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.60        1:53.76   
25  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    58.65        2:02.24   
26  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb    56.85        2:02.36   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ua Emilsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Wilda Hall  2006  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    34.32        1:11.14   
Julius Andersson  2005  Varberg Sim    37.05        1:16.39   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    38.06        1:18.07   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    38.24        1:20.20   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    39.21        1:20.68   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    40.22        1:23.10   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.55        1:25.70   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    42.15        1:27.65   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim    44.17        1:30.17   
10  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    45.52        1:32.95   
11  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    48.47        1:35.95   
12  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    47.16        1:36.69   
13  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    47.40        1:38.24   
14  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    48.07        1:38.55   
15  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    48.54        1:40.34   
16  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    50.10        1:49.89   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    39.86        1:20.38   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.85        1:24.13   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    41.52        1:24.30   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    42.12        1:25.08   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    41.79        1:25.09   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    42.46        1:26.47   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.35        1:28.86   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    43.20        1:29.34   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    43.27        1:29.44   
10  Elton Shala  2006  Varberg Sim    44.52        1:32.32   
11  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.15        1:35.19   
12  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    47.24        1:36.76   
13  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.26        1:40.30   
14  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    51.92        1:44.02   
15  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    52.09        1:44.65   
16  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.05        1:45.38   
17  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    50.65        1:45.68   
18  Philipp Lemke  2006  SK Stimmet    51.76        1:51.43   
19  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    53.45        1:51.85   
20  Theodor Secund  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.25        1:53.03   
21  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:00.99        2:04.24   
22  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:01.18        2:06.48   
Iliya Shamlo  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Axel Smith  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            43.47   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            46.49   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            47.77   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            48.27   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.52   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            49.23   
Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.28   
Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            51.30   
Moa Dreimanis  2007  SK Stimmet            51.88   
10  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            51.98   
11  Livia Ek  2007  Göteborg Sim            52.20   
12  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            52.62   
13  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            52.75   
14  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.19   
15  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.50   
16  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            53.54   
17  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            53.86   
18  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            55.59   
19  Tyra Rask  2007  Göteborg Sim            55.77   
20  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            56.43   
21  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.19   
22  Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            59.62   
23  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:11.94   
Alice Andell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            49.45   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            51.66   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            51.71   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            52.60   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            53.76   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.22   
Thea Fjordskär  2009  Kungsbacka Simsällskap            58.63   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            59.31   
Jennifer Hohensee  2009  Kungsbacka Simsällskap            59.61   
10  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            1:02.40   
11  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            1:03.29   
12  Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            1:03.60   
13  Livia Berggren  2009  SK Stimmet            1:04.14   
14  Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:08.11   
15  Annica Tärneberg  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:11.93   
16  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            1:15.00   
17  Molly Abrahamsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:21.03   
18  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            1:23.67   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Amanda Gustafsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liv Wallengren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            DSQ   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            47.73   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.14   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.78   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            50.25   
Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            50.55   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            50.72   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.01   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.86   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            53.21   
10  Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            54.35   
11  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            56.38   
12  Hugo Carlsson  2007  Varberg Sim            58.23   
13  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            58.79   
14  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            59.47   
15  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.28   
16  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:01.78   
17  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            1:02.60   
18  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:03.43   
19  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            1:07.08   
20  Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:15.17   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Noah Ragnarsson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            47.90   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            51.29   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            51.48   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            52.18   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            52.47   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            58.15   
Lukas Andersson  2008  Varberg Sim            1:01.91   
Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:07.89   
Ludvig Ljunggren Dahl  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:11.45   
10  Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:11.63   
11  Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            1:13.76   
12  William Hedman  2008  Simklubben Laxen            1:14.83   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DNS   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            DNS   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Vincent Friedrich  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    37.80        1:21.77   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    39.64        1:23.45   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    40.00        1:23.63   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    39.78        1:24.28   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    41.27        1:26.36   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim    43.04        1:30.50   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    42.99        1:30.87   
Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    44.74        1:34.31   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    45.83        1:36.47   
10  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    47.92        1:37.20   
11  Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    46.70        1:37.89   
12  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    46.86        1:37.96   
13  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    47.54        1:38.59   
14  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    47.24        1:38.98   
15  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    48.84        1:40.29   
16  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    47.58        1:40.85   
17  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    48.95        1:42.73   
18  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    50.11        1:43.48   
19  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    48.94        1:43.73   
20  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    49.72        1:44.22   
21  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    48.84        1:44.28   
22  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    49.77        1:45.13   
23  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    50.06        1:45.77   
24  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    50.41        1:46.69   
25  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    51.45        1:48.56   
26  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    52.24        1:51.02   
27  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    53.23        1:52.84   
28  Freja Johansson  2005  Göteborg Sim    52.85        1:53.39   
29  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    54.73        1:53.49   
30  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    55.34        1:56.97   
31  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim    56.85        2:01.49   
32  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    56.72        2:03.18   
Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            DNS   
Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            DNS   
Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    42.51        1:29.69   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.61        1:29.91   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    43.19        1:31.44   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    45.06        1:35.87   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    46.78        1:36.64   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    46.69        1:37.34   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    48.05        1:40.08   
Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.90        1:40.54   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.08        1:42.74   
10  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.07        1:43.11   
11  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.12        1:44.42   
12  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.52        1:45.71   
13  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    51.30        1:46.46   
14  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    50.76        1:47.48   
15  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    51.96        1:48.30   
16  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.00        1:48.57   
17  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    53.24        1:50.67   
18  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    53.71        1:52.35   
19  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.38        1:52.81   
20  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    53.61        1:53.12   
21  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    54.08        1:53.41   
22  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.83        1:53.72   
23  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    53.68        1:54.72   
24  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    55.23        1:57.81   
25  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    56.05        1:57.94   
26  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    56.28        1:58.61   
27  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    55.65        1:59.23   
28  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    57.13        1:59.91   
29  Mijo Wallengren  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.68        2:02.32   
30  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    58.71        2:03.05   
31  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    57.92        2:05.08   
32  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim    1:00.24        2:10.55   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DNS   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:46   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    40.93        1:27.23   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    41.55        1:29.23   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    44.88        1:34.37   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    44.96        1:35.35   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    47.12        1:38.82   
Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    45.57        1:39.58   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    46.99        1:39.59   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    47.55        1:39.85   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    47.47        1:42.03   
10  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    51.71        1:51.38   
11  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    1:03.85        2:23.60   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.12        1:29.53   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    43.77        1:31.40   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    44.06        1:31.46   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    45.72        1:35.29   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    45.73        1:36.48   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    46.43        1:37.27   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    47.47        1:39.98   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.06        1:40.15   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    48.46        1:40.95   
10  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    48.41        1:43.73   
11  Elton Shala  2006  Varberg Sim    50.50        1:47.02   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.42        1:48.21   
13  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    52.00        1:49.70   
14  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    53.47        1:52.92   
15  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    55.10        1:53.84   
16  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    54.31        1:55.04   
17  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    55.30        1:58.77   
18  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    58.82        2:02.90   
19  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    1:01.34        2:11.70   
Iliya Shamlo  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Philipp Lemke  2006  SK Stimmet            DSQ   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  12:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:36   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:25.58   
  Alejandro Poller  2007      34.11        34.11   
  Olivia Staafgård  2007      36.33        1:10.44   
  Miles Engdar  2007      36.38        1:46.82   
  Julia Håkansson  2007      38.76        2:25.58   
                     
Kungsbacka Mix Svart  Kungsbacka Simsällskap            2:31.48   
  Maximilian Thorsell  2007      37.45        37.45   
  Zoe Kanen  2007      38.34        1:15.79   
  William Hörgren  2007      37.64        1:53.43   
  Freja Håkansson  2007      38.05        2:31.48   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:38.91   
  Calvin Lindén  2007      39.82        39.82   
  Hannes Aminoff  2009      39.46        1:19.28   
  Tuva Johannesson  2007      40.11        1:59.39   
  Elin Johannesson  2007      39.52        2:38.91   
                     
SK Laxen Mix 3 11Oy  Simklubben Laxen            2:42.07   
  Gustav Karlsson  2007      34.24        34.24   
  Noomi Hullegård  2009      51.95        1:26.19   
  Isac Dolck  2007      40.85        2:07.04   
  Josephine Andersson  2007      35.03        2:42.07   
                     
SK Laxen Mix 2 11Oy  Simklubben Laxen            2:42.37   
  Charlie Wannem  2008      46.57        46.57   
  Anton Ekstrand  2008      40.37        1:26.94   
  Maya Möllborn  2007      38.34        2:05.28   
  Aaron Hullegård  2007      37.09        2:42.37   
                     
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            2:44.42   
  Moa Hein  2008      41.02        41.02   
  Viktor de Jonge  2007      40.56        1:21.58   
  Livia Ek  2007      38.99        2:00.57   
  Sofia Tikotska  2007      43.85        2:44.42   
                     
Kungsbacka Mix Vit  Kungsbacka Simsällskap            2:48.86   
  Alice Andell  2007      42.14        42.14   
  Emrik Hammar  2007      40.47        1:22.61   
  Elin Billström  2008      43.98        2:06.59   
  Ludvig Henriksson  2007      42.27        2:48.86   
                     
SK Stimmet Mix 08  2008  SK Stimmet            2:51.07   
  Gabriella Ljungdahl  2008      42.62        42.62   
  Moa Dreimanis  2007      42.08        1:24.70   
  Vincent Friedrich  2009      46.49        2:11.19   
  Signe Nilsson  2008      39.88        2:51.07   
                     
Varberg Mix Grön  2005  Varberg Sim            2:56.26   
  Lukas Hedberg  2007      42.86        42.86   
  Nova Niemi  2007      36.69        1:19.55   
  Fritz Theander  2008      47.01        2:06.56   
  Hugo Carlsson  2007      49.70        2:56.26   
                     
10  Kungsbacka Mix Rosa  Kungsbacka Simsällskap            3:02.34   
  Max Andersson  2007      38.51        38.51   
  Elsa Gentzel  2008      44.34        1:22.85   
  Adrian Derner  2008      45.86        2:08.71   
  Thea Emmertz  2010      53.63        3:02.34   
                     
11  SK Laxen Mix 1 11Oy  Simklubben Laxen            3:04.35   
  Sander Rosén  2007      48.52        48.52   
  Emmie Fransson  2009      47.44        1:35.96   
  Alva Holmgren  2008      52.89        2:28.85   
  Simon Meuller  2007      35.50        3:04.35   
                     
12  Kungsbacka Mix Röd  Kungsbacka Simsällskap            3:15.62   
  Måns Blomberg  2008      53.22        53.22   
  Elin Linders  2007      44.59        1:37.81   
  Julius Boman  2007      51.72        2:29.53   
  Filippa Sundqvist  2007      46.09        3:15.62   
                     
13  Varberg Mix Blå  2005  Varberg Sim            3:26.96   
  Lukas Andersson  2008      1:00.39        1:00.39   
  Tindra Leijon  2008      55.27        1:55.66   
  Livia Axelsson  2008      52.34        2:48.00   
  Johan Balslev  2008      38.96        3:26.96   
                     
14  Kungsbacka Mix Orange  Kungsbacka Simsällskap            3:27.77   
  Elias Väinölä  2007      53.08        53.08   
  Adina Hilmersson  2009      51.64        1:44.72   
  Tilja Wennesjö  2007      49.20        2:33.92   
  Hannes Johnsson  2008      53.85        3:27.77   
                     
15  Kungsbacka Mix Grön  Kungsbacka Simsällskap            3:30.16   
  Alexander Alvstrand  2007      50.08        50.08   
  Märta Berg  2007      50.00        1:40.08   
  Alvin Blomgren  2007      1:00.38        2:40.46   
  Thea Fjordskär  2009      49.70        3:30.16   
                     
16  Kungsbacka Mix Lila  Kungsbacka Simsällskap            3:33.31   
  Amanda Gustafsson  2009      54.57        54.57   
  Filip Kalin  2007      45.21        1:39.78   
  Julia Trigueiro Andersson  2007      1:08.03        2:47.81   
  Edit Hultgren  2008      45.50        3:33.31   
                     
17  Kungsbacka Mix Gul  Kungsbacka Simsällskap            3:46.60   
  Miriam Schedvin  2007      47.35        47.35   
  Noah Ragnarsson  2007      1:02.05        1:49.40   
  Olivia Lund  2007      1:04.07        2:53.47   
  Ludvig Ljunggren Dahl  2008      53.13        3:46.60   
                     
Kungsbacka Mix Turkos  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Annica Tärneberg  2009                 
  Felix Lamb  2008                 
  Vera Andersson  2009                 
  Sam Nystedt  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  13:36 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  13:35   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 12, 4X50m Frisim Mixed 13 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Varberg Mix Blå  2005  Varberg Sim            2:00.13   
  Edvin Danielsson  2005      29.93        29.93   
  Alvin Åkesson  2005      30.29        1:00.22   
  Nikki Berggren  2005      31.17        1:31.39   
  Arvid Kvorning  2005      28.74        2:00.13   
                     
Varberg Mix Grön  2005  Varberg Sim            2:05.59   
  Julius Andersson  2005      30.77        30.77   
  Kailan Jimenez  2005      30.05        1:00.82   
  Ronja Gustafsson  2006      31.86        1:32.68   
  Emmi Engström  2005      32.91        2:05.59   
                     
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            2:05.99   
  Ebba Egnell  2005      30.24        30.24   
  Saga Johannesson  2005      30.71        1:00.95   
  Elin Ha  2006      32.98        1:33.93   
  Max Ha  2006      32.06        2:05.99   
                     
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:07.32   
  Anton Windeman  2006      31.21        31.21   
  Lina Dahlgren  2005      32.16        1:03.37   
  Love Nystedt  2005      32.50        1:35.87   
  Ella Johannesson  2006      31.45        2:07.32   
                     
SK Stimmet Mix 1  SK Stimmet            2:10.97   
  Simona Gunnarsson  2007      32.17        32.17   
  Elsa Pettersson  2005      33.31        1:05.48   
  Alice Öberg  2005      35.00        1:40.48   
  Alexander Ljungdahl  2006      30.49        2:10.97   
                     
Varberg Mix Röd  2005  Varberg Sim            2:11.90   
  Max Jilek  2006      33.31        33.31   
  Alva Tingstorp  2005      32.49        1:05.80   
  Emma Johansson  2005      33.23        1:39.03   
  Lucas Axelsson  2005      32.87        2:11.90   
                     
SK Laxen Mix 3 13Oä  Simklubben Laxen            2:14.23   
  Hanne Nielsen  2006      33.29        33.29   
  Georgie Reljanovic  2006      33.36        1:06.65   
  Maja Ljungdahl  2006      34.30        1:40.95   
  Anton Ymén  2005      33.28        2:14.23   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            2:15.34   
  Elin Sjöberg  2005      33.70        33.70   
  Albert Lindroth  2005      35.11        1:08.81   
  Elma Eklund  2005      32.83        1:41.64   
  Angelica Olesen  2005      33.70        2:15.34   
                     
Kungsbacka Mix Svart  Kungsbacka Simsällskap            2:15.55   
  Gustav Freiholtz  2006      34.57        34.57   
  Alicia Fredriksson  2005      33.74        1:08.31   
  Noah Johansson  2005      32.78        1:41.09   
  Linnéa Fabian  2005      34.46        2:15.55   
                     
10  Varberg Mix Turkos  Varberg Sim            2:17.81   
  Victor Josarp  2006      33.92        33.92   
  Willgot Malmström  2005      34.42        1:08.34   
  Måns Bengtsson  2006      34.47        1:42.81   
  Olivia Leijon  2005      35.00        2:17.81   
                     
11  SK Laxen Mix 1 13Oä  Simklubben Laxen            2:18.33   
  Emmalina Ottosson  2005      34.53        34.53   
  Edvin Viktorsson  2006      35.06        1:09.59   
  Olivia Laaksonen  2006      32.98        1:42.57   
  Felix Grahn  2006      35.76        2:18.33   
                     
11  SK Laxen Mix 4 13Oä  Simklubben Laxen            2:18.33   
  Petter Bergdahl  2005      32.67        32.67   
  Isa Persson  2006      32.38        1:05.05   
  Bence Márkus  2005      33.53        1:38.58   
  Louise Thomasson  2006      39.75        2:18.33   
                     
13  Göteborg Mix 3  Göteborg Sim            2:19.32   
  Charlize Nyström  2005      34.95        34.95   
  Klara Rask  2005      37.29        1:12.24   
  Stina Klara Brokstorp  2005      32.70        1:44.94   
  Erik Ulvdal  2005      34.38        2:19.32   
                     
14  Kungsbacka Mix Vit  Kungsbacka Simsällskap            2:22.50   
  Sigrid Hildebrand  2006      35.47        35.47   
  Max Törnqvist  2006      35.88        1:11.35   
  Linnéa Samuelsson  2006      35.23        1:46.58   
  Albin Amrén  2006      35.92        2:22.50   
                     
15  SK Laxen Mix 2 13Oä  Simklubben Laxen            2:25.49   
  Stina Holmqvist  2006      33.46        33.46   
  Beatrice Andersson  2005      36.97        1:10.43   
  Jonah Hullegård  2006      31.23        1:41.66   
  Saga Bengtsson  2006      43.83        2:25.49   
                     
16  Göteborg Mix 4  Göteborg Sim            2:27.83   
  Sara Högstedt  2005      37.74        37.74   
  Elias Lai  2006      34.31        1:12.05   
  Linda Asterling  2005      37.45        1:49.50   
  Ava Abasi  2006      38.33        2:27.83   
                     
17  Varberg Mix Gul  Varberg Sim            2:31.26   
  Alvin Gesterling  2006      39.16        39.16   
  Alma Carlsson  2005      36.78        1:15.94   
  Gustav Mogren  2005      35.27        1:51.21   
  Melva Eriksson  2006      40.05        2:31.26   
                     
18  Kungsbacka Mix Grön  Kungsbacka Simsällskap            2:32.45   
  Kajsa Adebahr  2006      45.82        45.82   
  Emil Magnusson  2006      15.69        1:01.51   
  Rebecka Berlin  2005      21.32        1:22.83   
  Febe Westerdahl  2006      1:09.62        2:32.45   
                     
19  SK Stimmet Mix 2  SK Stimmet            2:33.13   
  Wilda Hall  2006      37.32        37.32   
  Maya Johansson  2005      40.63        1:17.95   
  Clara Lövenkjaer  2006      36.66        1:54.61   
  Samuel Nilsson  2006      38.52        2:33.13   
                     
20  Kungsbacka Mix Röd  Kungsbacka Simsällskap            2:36.22   
  Linn Andersson  2005      38.96        38.96   
  Victor Lindgren  2006      39.52        1:18.48   
  Klara Blomberg  2005      37.99        1:56.47   
  Isa Simonsson  2006      39.75        2:36.22   
                     
21  Göteborg Mix 6  Göteborg Sim            2:36.39   
  Sofia Isberg  2006      42.31        42.31   
  Wille Damber  2005      35.70        1:18.01   
  Alma Mellegård Fastén  2006      40.38        1:58.39   
  Cornelia Cederbrandt  2005      38.00        2:36.39   
                     
22  Kungsbacka Mix Rosa  Kungsbacka Simsällskap            2:38.02   
  Jonna Norlin  2006      36.28        36.28   
  Tindra Billström  2006      37.38        1:13.66   
  Gaëlle Ovise  2005      36.87        1:50.53   
  Filip Lindquist  2006      47.49        2:38.02   
                     
23  Kungsbacka Mix Orange  Kungsbacka Simsällskap            2:38.57   
  Emilia Gustafsson  2006      35.51        35.51   
  Viggo Johnsson  2006      40.17        1:15.68   
  Irma Stefansson  2006      42.16        1:57.84   
  Theodor Secund  2006      40.73        2:38.57   
                     
24  Göteborg Mix 5  Göteborg Sim            2:42.31   
  Hugo Sinclair  2005      37.71        37.71   
  Freja Johansson  2005      44.65        1:22.36   
  Lo Stranne  2005      38.42        2:00.78   
  Elsie Nysten  2006      41.53        2:42.31   
                     
25  Göteborg Mix 7  Göteborg Sim            2:43.43   
  Willem Barkebo Jalmgård  2005      37.86        37.86   
  Molly Dahlbäck  2006      41.48        1:19.34   
  Emma Nedholm  2005      40.89        2:00.23   
  Agnes Morelli  2006      43.20        2:43.43   
                     
26  Varberg Mix Svart  2003  Varberg Sim            2:46.51   
  Elton Shala  2006      37.54        37.54   
  Lovisa Lidén  2006      41.82        1:19.36   
  Agnes Bengtsson  2006      44.25        2:03.61   
  Alizia Olausson  2005      42.90        2:46.51   
                     
Göteborg Mix 8  Göteborg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Gul  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Lila  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kungsbacka Mix Turkos  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
  Iliya Shamlo  2006                 
  Ella Sweetman  2006                 
  Rebecka Hohensee  2006                 
  Mijo Wallengren  2006              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  13:35 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 13, 100m Medley Fl 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    37.06        1:19.84   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    40.32        1:22.20   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    39.41        1:22.52   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    39.93        1:23.52   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    40.11        1:23.65   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    39.30        1:24.80   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.06        1:26.07   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.48        1:26.99   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    38.71        1:26.99   
10  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    41.75        1:29.52   
11  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.05        1:31.55   
12  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.48        1:31.64   
13  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.46        1:33.93   
14  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    43.17        1:34.25   
15  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.71        1:38.28   
16  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    46.72        1:40.56   
17  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    48.42        1:40.88   
18  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    47.32        1:42.17   
19  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    46.24        1:42.47   
20  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    48.23        1:42.55   
21  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    53.90        1:45.08   
22  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    48.20        1:45.17   
23  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim    48.26        1:45.62   
24  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.49        1:46.40   
25  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    51.32        1:47.71   
26  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    52.27        1:52.48   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DNS   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DNS   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 14, 100m Medley Po 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    37.19        1:18.74   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    37.85        1:20.02   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    37.86        1:21.88   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    39.39        1:22.93   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    38.67        1:24.03   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    42.66        1:26.33   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    39.38        1:26.92   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    41.08        1:29.26   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.44        1:30.51   
10  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.40        1:32.63   
11  Elton Shala  2006  Varberg Sim    42.47        1:33.29   
12  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    45.79        1:34.26   
13  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    44.33        1:35.06   
14  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.21        1:35.68   
15  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.22        1:37.71   
16  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    48.57        1:41.78   
17  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    47.80        1:42.26   
18  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.04        1:43.57   
19  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    59.00        1:59.88   
Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim            DSQ   
Axel Smith  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            32.72   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            34.08   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            34.42   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            36.00   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.04   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            37.75   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            37.97   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.44   
Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            38.56   
10  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            38.94   
11  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            38.97   
12  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            39.15   
13  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.97   
14  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.02   
15  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.09   
16  Alice Andell  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.97   
17  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            42.56   
18  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            42.94   
19  Moa Dreimanis  2007  SK Stimmet            43.15   
20  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.70   
21  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.17   
22  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.20   
23  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.22   
24  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.33   
25  Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            49.40   
26  Tyra Rask  2007  Göteborg Sim            52.13   
Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            39.59   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            39.69   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            40.09   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            40.98   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            41.96   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            42.63   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            45.02   
Edit Hultgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            45.33   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            45.98   
10  Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            46.15   
11  Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            48.06   
12  Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            49.54   
13  Livia Axelsson  2008  Varberg Sim            49.59   
14  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            51.86   
15  Thea Fjordskär  2009  Kungsbacka Simsällskap            51.87   
16  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            52.25   
17  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            55.44   
18  Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            55.95   
19  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            57.25   
20  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            57.60   
21  Molly Abrahamsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:05.41   
22  Annica Tärneberg  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:13.73   
Liv Wallengren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:55   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            33.09   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            34.92   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            35.12   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            36.50   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.64   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.05   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.35   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            38.57   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            39.13   
10  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.20   
11  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            39.96   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.16   
13  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            40.29   
14  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            40.80   
15  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            45.28   
16  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            46.57   
17  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.17   
18  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            49.24   
19  Hugo Carlsson  2007  Varberg Sim            50.38   
20  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.19   
20  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            51.19   
22  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            52.86   
23  Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            1:07.48   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            35.00   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            37.21   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            38.66   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            39.71   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            42.79   
Vincent Friedrich  2009  SK Stimmet            43.51   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            45.48   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            46.45   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            49.27   
10  Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            49.97   
11  Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            51.66   
12  Ludvig Ljunggren Dahl  2008  Kungsbacka Simsällskap            57.91   
13  Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.04   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DNS   
Felix Lamb  2008  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            DNS   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 17, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    31.55        1:06.23   
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim    32.82        1:08.37   
Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap    33.62        1:09.61   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    34.35        1:12.06   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    35.39        1:12.34   
Elma Eklund  2005  Göteborg Sim    34.80        1:12.91   
Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap    35.06        1:13.00   
Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim    35.56        1:13.04   
Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap    35.81        1:14.48   
10  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim    36.02        1:14.52   
11  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    36.09        1:14.76   
12  Emmi Engström  2005  Varberg Sim    36.38        1:14.89   
13  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    35.92        1:16.01   
14  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    37.90        1:16.76   
15  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    36.69        1:17.80   
16  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    36.77        1:18.02   
17  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    37.82        1:18.61   
18  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    37.68        1:18.65   
19  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap    36.93        1:18.77   
20  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim    37.67        1:18.89   
21  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    38.43        1:20.36   
22  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    38.28        1:21.22   
23  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    39.24        1:21.62   
24  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.84        1:22.17   
25  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    39.88        1:22.58   
26  Alma Carlsson  2005  Varberg Sim    39.00        1:23.55   
27  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim    40.21        1:25.78   
28  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    41.02        1:27.16   
29  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim    41.64        1:28.85   
30  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap    41.75        1:29.48   
31  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim    41.26        1:30.67   
32  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    43.22        1:32.34   
33  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim    43.45        1:32.73   
34  Alizia Olausson  2005  Varberg Sim    44.24        1:34.77   
35  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim    45.87        1:35.98   
36  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    44.46        1:40.33   
37  Freja Johansson  2005  Göteborg Sim    45.80        1:40.37   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    33.88        1:10.31   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    34.37        1:12.16   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    34.96        1:12.17   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    34.95        1:12.43   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    35.02        1:12.68   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim    35.39        1:13.38   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    35.00        1:13.84   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    35.08        1:13.87   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    35.47        1:14.95   
10  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    39.28        1:20.89   
11  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    39.81        1:21.22   
12  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.32        1:21.57   
13  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.14        1:21.92   
14  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.15        1:22.06   
15  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.24        1:23.86   
16  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    40.97        1:24.12   
17  Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.97        1:24.59   
18  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    41.77        1:27.32   
19  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    42.58        1:28.83   
20  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.69        1:29.02   
21  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.02        1:30.08   
22  Wilda Hall  2006  SK Stimmet    41.55        1:30.15   
23  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    43.26        1:30.51   
24  Mijo Wallengren  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.95        1:30.72   
25  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim    43.49        1:32.43   
26  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    43.61        1:33.51   
27  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.16        1:38.87   
28  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    44.98        1:38.90   
29  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    46.45        1:39.03   
30  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    45.84        1:39.43   
31  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim    47.58        1:42.51   
32  Molly Dahlbäck  2006  Göteborg Sim    48.52        1:43.28   
33  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.04        1:44.91   
34  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    50.97        1:46.95   
35  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb    51.61        1:49.53   
36  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim    54.33        2:04.67   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ella Sweetman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DNS   
Ua Emilsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 18, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.13        1:04.94   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim    31.49        1:06.09   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    32.32        1:06.51   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    33.24        1:08.37   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    34.46        1:11.55   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap    34.48        1:12.23   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim    34.53        1:13.70   
Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    37.01        1:14.73   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    36.12        1:16.07   
10  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    36.04        1:16.21   
11  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    37.51        1:18.77   
12  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    38.86        1:20.03   
13  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    40.83        1:23.36   
14  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    38.81        1:25.66   
15  Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim    40.82        1:33.28   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    33.10        1:09.08   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    33.22        1:09.25   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    34.63        1:10.66   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    35.25        1:12.25   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim    35.77        1:14.46   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    36.61        1:14.89   
Max Ha  2006  Göteborg Sim    35.96        1:15.44   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.52        1:19.56   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.32        1:19.69   
10  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    37.33        1:21.15   
11  Elton Shala  2006  Varberg Sim    38.55        1:22.74   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.57        1:22.99   
13  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    41.62        1:23.67   
14  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.95        1:27.53   
15  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.94        1:29.93   
16  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    42.39        1:30.00   
17  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    42.24        1:30.50   
18  Theodor Secund  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.23        1:32.10   
19  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.16        1:35.82   
20  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    47.87        1:41.40   
21  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.94        1:55.25   
22  Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.69        2:03.30   
23  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    57.37        2:12.75   
Philipp Lemke  2006  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Fl 11, 10oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            16.19   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            16.97   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            17.90   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            18.32   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            19.13   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim            19.56   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            19.59   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            19.89   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            20.21   
10  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            20.23   
11  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            20.55   
12  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            20.80   
13  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            21.19   
14  Livia Ek  2007  Göteborg Sim            21.21   
15  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim            22.36   
16  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            22.86   
17  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            23.02   
18  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            25.05   
19  Märta Berg  2007  Kungsbacka Simsällskap            27.52   
20  Tyra Rask  2007  Göteborg Sim            27.82   
21  Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap            30.05   
Alice Andell  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Fanny Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sofia Skaring  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Julia Trigueiro Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Fl 11, 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            21.56   
Moa Hein  2008  Göteborg Sim            21.66   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            22.58   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            23.48   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            23.62   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            23.68   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            24.27   
Chloe Dahlberg  2008  Falkenbergs Simklubb            25.44   
Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            27.30   
10  Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            27.57   
11  Livia Berggren  2009  SK Stimmet            28.75   
12  Vera Andersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            29.86   
Thea Fjordskär  2009  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Po 11, 10oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            17.58   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            17.62   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            17.66   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            18.28   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            18.44   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            19.19   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            19.45   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            20.64   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap            20.88   
10  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            21.72   
11  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            21.87   
12  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim            24.33   
13  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            24.62   
14  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap            26.91   
15  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            28.91   
16  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap            29.49   
17  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            31.49   
18  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            31.92   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Sam Nystedt  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Po 11, 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            19.54   
Isak Kvorning  2008  Varberg Sim            19.92   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            21.42   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            21.96   
Fritz Theander  2008  Varberg Sim            22.00   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            22.18   
Adrian Derner  2008  Kungsbacka Simsällskap            25.29   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            31.12   
Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            32.91   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DNS   
Ludvig Ljunggren Dahl  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  18:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            32.50   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            32.62   
Stina Klara Brokstorp  2005  Göteborg Sim            33.41   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            34.75   
Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            36.50   
Emma Johansson  2005  Varberg Sim            36.60   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            37.16   
Emmi Engström  2005  Varberg Sim            38.56   
Elma Eklund  2005  Göteborg Sim            38.57   
10  Alice Öberg  2005  SK Stimmet            39.31   
11  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsällskap            39.73   
12  Olivia Leijon  2005  Varberg Sim            39.81   
13  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            40.96   
14  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            41.18   
15  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            41.56   
16  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.04   
17  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            42.31   
18  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            42.35   
19  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            42.73   
20  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            42.92   
21  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            43.29   
22  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            43.51   
23  Lina Holmsen  2005  Göteborg Sim            44.09   
24  Gaëlle Ovise  2005  Kungsbacka Simsällskap            44.65   
25  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            44.89   
26  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            45.56   
27  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            46.44   
28  Amanda Ljungberg  2005  Göteborg Sim            47.94   
29  Cornelia Cederbrandt  2005  Göteborg Sim            48.81   
30  Emma Nedholm  2005  Göteborg Sim            48.94   
31  Tilde Fredriksson  2005  Göteborg Sim            49.63   
32  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            52.24   
33  Freja Johansson  2005  Göteborg Sim            57.51   
Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alicia Stridsman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Filippa Norrman  2005  Göteborg Sim            DNS   
Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.14   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            36.32   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.99   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            38.06   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            38.11   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            39.04   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            40.25   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            40.79   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            40.99   
10  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            42.08   
11  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            42.72   
12  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.16   
13  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.90   
14  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            44.91   
15  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.79   
16  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            47.82   
17  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.98   
18  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            50.37   
19  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            52.08   
20  Ava Abasi  2006  Göteborg Sim            52.70   
21  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            52.99   
22  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            53.02   
23  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            53.04   
24  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            54.93   
25  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            56.85   
26  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            1:01.01   
27  Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            1:02.35   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DNS   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DNS   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  18:11 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim            30.87   
Edvin Danielsson  2005  Varberg Sim            35.40   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim            35.85   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            36.71   
Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap            38.25   
Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            38.83   
Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsällskap            39.35   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            41.13   
Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            41.17   
10  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            41.82   
11  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            42.75   
12  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            45.72   
13  Wille Damber  2005  Göteborg Sim            51.38   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DNS   
Willem Barkebo Jalmgård  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            34.13   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            35.32   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            36.43   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            37.70   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            39.15   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            39.38   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            42.40   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            42.46   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            42.68   
10  Elton Shala  2006  Varberg Sim            42.91   
11  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            43.49   
12  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            44.53   
13  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.74   
14  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            45.75   
15  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.14   
16  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen            46.34   
17  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            53.54   
18  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            54.06   
19  Theodor Secund  2006  Kungsbacka Simsällskap            57.48   
Axel Smith  2006  Göteborg Sim            DNS   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Victor Millheim  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  19:16   
  Arrangör  Kungsbacka SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 23, 4X50m Medley Mixed 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kungsbacka Mix Blå  Kungsbacka Simsällskap            2:48.99   
  William Hörgren  2007      43.08        43.08   
  Zoe Kanen  2007      48.60        1:31.68   
  Max Andersson  2007      41.43        2:13.11   
  Olivia Staafgård  2007      35.88        2:48.99