Results for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: SE Trafik Aps |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | 1:08.99 | |||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.72 | 1:09.36 | |||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.16 | 1:09.46 | |||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.84 | 1:10.13 | |||||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.93 | 1:10.29 | |||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.06 | 1:10.91 | |||||
7 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.51 | 1:11.93 | |||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:12.03 | |||||
9 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 34.79 | 1:14.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.12 | 1:14.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 35.26 | 1:14.45 | |||||
12 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.61 | 1:15.53 | |||||
13 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.76 | 1:16.00 | |||||
14 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.20 | 1:16.24 | |||||
15 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 35.34 | 1:16.37 | |||||
16 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.58 | 1:17.28 | |||||
17 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | H2Odense | 36.65 | 1:18.88 | |||||
18 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.74 | 1:18.96 | |||||
19 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.54 | 1:20.98 | |||||
20 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.14 | 1:21.75 | |||||
21 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svømmeklub | 38.37 | 1:22.20 | |||||
22 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 39.75 | 1:24.44 | |||||
23 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.42 | 1:25.30 | |||||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.99 | 1:28.40 | |||||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.31 | 1:29.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |