2019-10-19   05:18:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:23   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50 m SU P11,P16,P18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kone-Kunttila 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    257          37.78   
  Aurajoen Uinti  37.11                 
Leevi Pixa  2007    248          38.26   
  Helsingfors Simsällskap  39.92                 
Nicolas Nyström  2008    225          39.50   
  Helsingfors Simsällskap  38.70                 
Joona Korpikoski  2007    187          42.00   
  Nokian Pyry  43.91                 
Romeo Manner  2008    167          43.57   
  Aurajoen Uinti  44.22                 
Artemi Tsinjonnõi  2008    162          44.09   
  Cetus Espoo  45.08                 
Albert Laakkonen  2007    157          44.50   
  Uinti Tampere  45.38                 
Eelis Lummaa  2007    157          44.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.71                 
Jonatan Lönngren  2009    145          45.69   
  Ålands Simförening  45.40                 
10  Matti Klümper  2008    143          45.96   
  Cetus Espoo  51.22                 
11  Georg Aspholm  2008    141          46.18   
  Uinti Tampere  46.56                 
12  Tuukka Visto  2007    138          46.44   
  Riihimäen Uimaseura  43.29                 
13  Lenni Syvänen  2007    138          46.48   
  Cetus Espoo  45.97                 
14  Kaapo Saarinen  2007    134          46.88   
  Vesihelmen Uimaseura  46.68                 
15  Jasu Nieminen  2007    133          47.07   
  Loimaan Uimaseura  51.47                 
16  Niilo Toivola  2007    130          47.37   
  Uinti Tampere  48.67                 
17  Mikael Suni  2007    127          47.76   
  Cetus Espoo  51.36                 
18  Kaapo Virtanen  2008    124          48.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.24                 
19  Eetu Niemi  2007    124          48.10   
  Octopus Lohja  49.10                 
20  Alvar Kankare  2007    119          48.78   
  Aurajoen Uinti  50.29                 
20  Eetu Vehmas  2007    119          48.78   
  Nokian Pyry  46.72                 
22  Topi Äikäs  2007    116          49.17   
  Uinti Tampere  49.94                 
23  Sean Salli  2007    116          49.26   
  Uinti Tampere  48.51                 
24  Ossi Tikka  2007    115          49.30   
  Aurajoen Uinti  47.76                 
25  Eljas Pekkola  2007    114          49.44   
  Cetus Espoo  48.32                 
26  Joonas Keränen  2007    113          49.68   
  Cetus Espoo  55.62                 
27  Henri Koskela  2007    112          49.80   
  Cetus Espoo  52.02                 
28  Iikka Liitola  2008    111          49.90   
  Riihimäen Uimaseura  48.95                 
29  Christian Edelman  2007    110          50.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.93                 
30  Patric Meriholvi  2007    108          50.36   
  Raision Urheilijat  51.50                 
31  Aleksi Vuohelainen  2007    108          50.43   
  Uinti Tampere  53.51                 
32  Amos Korin  2008    106          50.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.96                 
33  Thomas Failer  2007    103          51.27   
  Uinti Tampere  54.57                 
34  Eemeli Varonen  2009    101          51.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.59                 
35  Joa Siltakoski  2007    101          51.55   
  TaTu Tampere  53.71                 
36  Veikko Hautaniemi  2007    100          51.64   
  Cetus Espoo  56.33                 
37  Tommi Mosconi  2008    98          52.12   
  Cetus Espoo  51.23                 
38  Oiva Saarinen  2008    96          52.35   
  Aurajoen Uinti  53.76                 
39  Aapo Harjula  2007    95          52.60   
  Uinti Tampere  54.53                 
40  Akseli Savolainen  2007    95          52.67   
  Cetus Espoo  51.20                 
40  Onni-Pekka Hirvonen  2007    95          52.67   
  Uinti Tampere  51.66                 
42  Konsta Horppu  2008    93          52.88   
  Nokian Pyry  51.94                 
43  Aukusti Malinen  2007    92          53.08   
  Riihimäen Uimaseura  56.29                 
44  Joel Sulonen  2007    89          53.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.12                 
45  Thomas Westerlund  2007    88          54.04   
  Raision Urheilijat  54.69                 
46  Väinö Rosendahl  2007    84          54.77   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.65                 
47  Niilo Lehtinen  2009    81          55.35   
  Aurajoen Uinti  53.96                 
48  Hugo Rossi  2008    80          55.77   
  Uinti Tampere  55.16                 
49  Leevi Lahtinen  2008    79          55.82   
  Vesihelmen Uimaseura  53.93                 
50  Iiro Juvakka  2007    78          56.25   
  Nokian Pyry  56.98                 
51  Eetu Uotila  2008    76          56.64   
  Riihimäen Uimaseura  58.94                 
52  Elias Johansson  2008    73          57.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.99                 
53  Onni Kataja  2007    63          1:00.17   
  Riihimäen Uimaseura  1:05.78                 
54  Ian Gonzalez Caton  2008    61          1:00.75   
  Aurajoen Uinti  59.30                 
55  Ilkka Itkonen  2008    58          1:01.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
56  Emil Savolainen  2007    56          1:02.74   
  Uinti Tampere  58.91                 
57  Niklas Honkanen  2008    43          1:08.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.55                 
Robert Pukki  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
Eero Virtanen  2007              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  49.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kevin Mamandi  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lenni Nevalainen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  48.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milo Kallio  2008              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50 m SU P11,P16,P18, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Sponsori: Kone-Kunttila 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    560          29.16   
  Aurajoen Uinti  27.53                 
Rasmus Söderholm  2002    533          29.64   
  Helsingfors Simsällskap  29.15                 
Elias Laine  2002    522          29.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.43                 
Samu Petteri Kallio  2002    409          32.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.21                 
Juho Herva  2005    261          37.58   
  Hyvinkään Uimaseura  42.84                 
Joonatan Davie  2006    261          37.61   
  Aurajoen Uinti  40.23                 
Nuutti Vienonen  2005    247          38.30   
  Salon Uimarit                   
Aku Hyrsylä  2003    243          38.49   
  Salon Uimarit  40.08                 
Elias Laine  2003    235          38.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.95                 
10  Áron Zautasvili  2006    214          40.13   
  Uinti Tampere  44.87                 
11  Konsta Vainio  2005    211          40.36   
  Aurajoen Uinti  41.75                 
12  Ivan Kovalchuk  2005    196          41.35   
  Aurajoen Uinti  41.64                 
13  Alex Mukkulainen  2006    171          43.25   
  Aurajoen Uinti  44.51                 
14  Romeo Maranzani  2006    169          43.40   
  Aurajoen Uinti  49.70                 
15  Thomas Korvela  2005    137          46.53   
  Aurajoen Uinti  46.78                 
16  Pauli Rantatupa  2005    131          47.28   
  Cetus Espoo  48.21                 
17  Peter Kanninen  2006    120          48.68   
  Aurajoen Uinti  48.98                 
18  Riku Forsberg  2005    118          48.90   
  Cetus Espoo  48.81                 
19  Joonatan Paalanen  2006    99          51.96   
  Riihimäen Uimaseura  51.88                 
20  Kalle Yli-Jama  2006    96          52.49   
  Salon Uimarit  53.86                 
21  Aleksi Nurmi  2006    94          52.72   
  Aurajoen Uinti  56.86                 
22  Sisu Korpinen  2006    93          53.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Kasper Vira  2006    92          53.25   
  Aurajoen Uinti  56.23                 
24  Luukas Kallio  2005    90          53.62   
  TaTu Tampere  55.11                 
25  Yakob Slama  2005    64          1:00.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Hugo Mirén  2006    52          1:04.09   
  Ålands Simförening  1:02.49                 
 
Laji 4, 50 m SU P11,P16,P18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Kone-Kunttila 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    639          27.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:23 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner