2019-08-17   20:19:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 6, 100 m RU P13,P16,P18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005    333  38.41        1:22.36   
  Aurajoen Uinti  1:23.06                 
                     
Samuel Halminen  2005    318  38.41        1:23.69   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.60                 
                     
Eero Rautaporras  2005    283  39.23        1:26.95   
  Nokian Pyry  1:21.93                 
                     
Eemil Reijonen  2005    264  42.83        1:29.05   
  Cetus Espoo  1:32.19                 
                     
Akseli Liukkonen  2005    249  43.01        1:30.71   
  Uinti Tampere  1:33.03                 
                     
Jimi Kojo  2005    243  42.81        1:31.52   
  Uimaseura Aquila  1:29.60                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    217  45.09        1:35.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.75                 
                     
Konsta Vainio  2005    216  43.89        1:35.19   
  Aurajoen Uinti  1:31.86                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    212  45.02        1:35.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:40.03                 
                     
10  Patrik Reiman  2005    211  45.36        1:35.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.93                 
                     
11  Kasperi Jalonen  2005    210  44.78        1:35.99   
  Raision Urheilijat  1:34.00                 
                     
12  Oliver Aspholm  2005    207  45.83        1:36.50   
  Uinti Tampere  1:38.36                 
                     
13  Daniel Kontula  2005    206  45.23        1:36.64   
  Uinti Tampere  1:34.39                 
                     
14  Maksim Amosov  2005    203  45.22        1:37.09   
  Aurajoen Uinti  1:38.85                 
                     
15  Tuomas Lehtonen  2005    200  46.29        1:37.63   
  Nokian Pyry  1:42.86                 
                     
16  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    197  46.88        1:38.11   
  Aurajoen Uinti  1:40.36                 
                     
17  Ivan Chupakhin  2005    195  45.87        1:38.44   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Adrian Kaslin  2005    191  47.46        1:39.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.45                 
                     
19  Aarni Linderborg  2005    187  47.11        1:39.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.45                 
                     
20  Rado Lindberg  2005    186  47.33        1:40.01   
  Cetus Espoo  1:40.71                 
                     
21  Max Allén  2005    186  48.00        1:40.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.84                 
                     
22  Viljo Varsanpää  2006    178  48.07        1:41.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.70                 
                     
23  Eemeli Arnell  2005    175  49.93        1:42.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.30                 
                     
24  Ilari Palva  2006    174  49.00        1:42.19   
  Helsingfors Simsällskap  1:42.73                 
                     
25  Väinö Pitkänen  2006    172  49.33        1:42.61   
  Uinti Tampere  1:54.53                 
                     
26  Milo Bergman  2006    172  47.43        1:42.69   
  Ålands Simförening                   
                     
27  Luka Hirvonen  2006    171  49.20        1:42.85   
  Nokian Pyry  1:48.72                 
                     
28  Ossi Vienamo  2006    170  49.05        1:42.98   
  Uinti Tampere  1:47.93                 
                     
29  Matias Mäkinen  2006    170  50.15        1:42.99   
  Uinti Tampere  1:46.11                 
                     
30  Joona Jakoaho  2006    169  49.37        1:43.23   
  Hyvinkään Uimaseura  1:48.79                 
                     
31  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    168  50.37        1:43.49   
  Uinti Tampere  1:45.91                 
                     
32  Oskari Pere  2005    164  49.42        1:44.25   
  Harjavallan Uimaseura                   
                     
33  Ahti Halttunen  2006    162  51.24        1:44.64   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.91                 
                     
34  Mikael Rasinmäki  2006    160  49.86        1:45.03   
  Cetus Espoo  1:47.67                 
                     
35  Aleksi Sinisalo  2006    159  50.86        1:45.43   
  Cetus Espoo  1:45.91                 
                     
36  Joonatan Davie  2006    155  50.00        1:46.20   
  Aurajoen Uinti  1:47.55                 
                     
37  Jooa Laiho  2006    153  51.63        1:46.73   
  Raision Urheilijat  1:50.00                 
                     
38  Frans Sandblom  2006    152  51.22        1:46.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.67                 
                     
38  Santeri Holmberg  2006    152  51.01        1:46.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.59                 
                     
40  Matias Saarinen  2006    147  50.97        1:48.14   
  Salon Uimarit  1:48.01                 
                     
41  Benjamin Winqvist  2006    147  52.43        1:48.24   
  Cetus Espoo  1:46.95                 
                     
42  Tomas Laine  2006    143  52.53        1:49.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.45                 
                     
43  Okko Varpasuo  2006    142  50.94        1:49.37   
  Helsingfors Simsällskap  1:46.15                 
                     
44  Joa Metsola  2005    141  49.85        1:49.58   
  Ålands Simförening  1:52.13                 
                     
45  Linus Korin  2006    141  52.72        1:49.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.60                 
                     
46  Aarne Laurila  2006    140  51.85        1:49.83   
  Cetus Espoo  1:56.29                 
                     
46  Iiro Räty  2006    140  52.07        1:49.83   
  Nokian Pyry  1:45.93                 
                     
48  Vilho Okkonen  2006    140  52.25        1:49.93   
  Rauman Uimaseura  1:50.07                 
                     
49  Otto Tuominen  2005    134  53.97        1:51.47   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.77                 
                     
50  Artem Haikara  2005    125  52.92        1:54.19   
  Cetus Espoo  1:54.94                 
                     
51  Joonatan Hietarinne  2006    122  53.20        1:54.99   
  Salon Uimarit  1:51.55                 
                     
52  Max Yli-Salomäki  2006    121  54.99        1:55.19   
  Aurajoen Uinti  1:56.72                 
                     
53  Oliver Jokinen  2005    121  53.69        1:55.34   
  Aurajoen Uinti  1:56.16                 
                     
54  Ilari Linderborg  2006    117  58.39        1:56.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.75                 
                     
55  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    114  57.77        1:57.60   
  Uinti Tampere  2:04.01                 
                     
56  Matias Seppä  2006    114  52.43        1:57.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.05                 
                     
57  Elias Tuukkanen  2006    114  54.47        1:57.80   
  Riihimäen Uimaseura  2:02.33                 
                     
58  Luukas Kallio  2005    112  56.91        1:58.39   
  TaTu Tampere  2:05.97                 
                     
59  Thomas Korvela  2005    106  57.05        2:00.65   
  Aurajoen Uinti  1:59.78                 
                     
60  Pauli Rantatupa  2005    105  59.34        2:00.82   
  Cetus Espoo  2:06.33                 
                     
61  Tobias Syrjä  2006    102  56.15        2:01.92   
  Uinti Tampere  2:00.68                 
                     
62  Olli Pesonen  2006    97  56.22        2:04.18   
  Helsingfors Simsällskap  2:00.65                 
                     
63  Frans Roine  2005    95  58.00        2:04.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:12.37                 
                     
64  Totte Teittinen  2005    93  59.98        2:05.83   
  Cetus Espoo  2:06.07                 
                     
65  Lennart Ahlholm  2005    93  1:00.50        2:06.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.92                 
                     
66  Kasper Vira  2006    90  58.14        2:07.21   
  Aurajoen Uinti                   
                     
67  Áron Zautasvili  2006    89  59.41        2:07.74   
  Uinti Tampere  2:11.60                 
                     
68  Nicolo Manzone  2005    83  59.91        2:10.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.10                 
                     
69  Alvin Heinsalmi  2005    82  1:03.14        2:11.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.04                 
                     
70  Leevi Johansson  2006    80  1:01.87        2:12.15   
  Riihimäen Uimaseura  2:12.67                 
                     
71  Peter Kanninen  2006    80  1:00.38        2:12.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
72  Joonatan Paalanen  2006    73  1:06.61        2:16.60   
  Riihimäen Uimaseura  2:19.58                 
                     
73  Aleksi Nurmi  2006    56  1:11.47        2:29.19   
  Aurajoen Uinti  2:28.50                 
                     
Christian Nummi  2006              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.73                 
                     
Mihail Pavljuk  2005              DNS   
  Helsingfors Simsällskap  1:57.43                 
                     
Andreas Kinnunen  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Casper Manzone  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:53.99                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Kalle Yli-Jama  2006              DSQ   
  Salon Uimarit  1:55.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Luis Valero de la Iglesia  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:45.41                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Romeo Maranzani  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100 m RU P13,P16,P18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vadim Afanasiev  2003    530  33.32        1:10.56   
  St. Petersburg  1:08.00                 
                     
Marcus Forsel  2003    506  33.94        1:11.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.42                 
                     
Lassi Haimi  2003    504  34.65        1:11.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.95                 
                     
Eemil Kankare  2003    459  34.91        1:14.04   
  Aurajoen Uinti  1:14.82                 
                     
Oskari Repo  2003    370  37.84        1:19.55   
  Cetus Espoo  1:20.54                 
                     
Luukas Vainio  2003    357  37.54        1:20.47   
  Cetus Espoo  1:18.73                 
                     
Niko Viitala  2003    306  42.25        1:24.71   
  Aurajoen Uinti  1:26.04                 
                     
Roni Koskinen  2003    301  40.29        1:25.21   
  Aurajoen Uinti  1:22.29                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    276  40.53        1:27.71   
  Cetus Espoo  1:29.27                 
                     
10  Aaro Puutio  2003    269  40.64        1:28.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Sharo Mamandi  2002    249  40.24        1:30.76   
  Aurajoen Uinti  1:26.17                 
                     
12  Aku Hyrsylä  2003    213  46.33        1:35.62   
  Salon Uimarit  1:45.08                 
                     
13  Einari Palmu  2004    212  44.81        1:35.77   
  Aurajoen Uinti  1:38.20                 
                     
14  Roope Tuomainen  2004    186  47.73        1:40.03   
  Salon Uimarit  1:44.64                 
                     
15  Axel Leppähaara  2004    180  47.22        1:41.11   
  Aurajoen Uinti  1:40.95                 
                     
16  Rasmus Salminen  2004    174  48.21        1:42.19   
  Uinti-Vakka  1:42.63                 
                     
17  Jesse Virkkala  2004    147  50.51        1:48.16   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.21                 
                     
18  Aapo Rasinmäki  2003    117  55.18        1:56.50   
  Riihimäen Uimaseura  1:53.36                 
                     
19  Topi Salminen  2004    107  55.13        2:00.04   
  Nokian Pyry                   
                     
Samuel Salminen  2003              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.16                 
                     
Miikka Visto  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:50.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100 m RU P13,P16,P18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    593  32.35        1:07.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner